PDA

View Full Version : Blaser R8



miš93
7. January 2010, 15:35
http://www.youtube.com/watch?v=uZw4OZRThxY&translated=1

http://www.youtube.com/watch?v=JYXNVUVn3L4&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=a-U1QjpKBUk&feature=related

tikkat3
7. January 2010, 15:39
Lepo!
Osebno mi sicer ni všeč da potegneš še sprožilec dol, ampak drugače pač ne gre v tem primeru. Je pa vsekakor napredek od R93. Če ne bodo pretiravali s ceno, bodo lahko kar uspešni pri prodaji.

miš93
7. January 2010, 15:40
Ma...sem bolj pozabljive sorte in si ne predstavljam da bi nabojnik s petelinom vred nekje pozabil - lahko potem puško za psom zabrišem :icon_wink: bom ostal na R93 - za ceno nč bat bo pa ziher navita :icon_twisted:

tinko balinko
7. January 2010, 18:14
in preden tukaj das nove naboje not traja celo popoldne.......:icon_twisted:

Hubert.ctg
7. January 2010, 18:41
Sve bude dobro ako i na R8 zatvarač ne?e završavati u obrazu lovca, kao što je to primjer kod R93.
Inovativno je uz rezervni magacin kupcu prodati još i rezervno okidanje. :limona:

capra ibex
7. January 2010, 20:16
Fajna stvarca. Končno če že kupiš takole zadevo ni pomoje tak problem če en magacin z sprožilcem zraven uzet. Čeprav prav pocen pomoje ni.

kuje
7. January 2010, 22:17
Zmogljivost nabojnika bi naj bila po prvih napovedih 6+1.Rezerve sploh ne potrebuješ!:icon_wink:Bodo pa R-93 izgubile na ceni:icon_biggrin:

Buši
13. January 2010, 11:21
Odlična rešitev tale R-8, me pa zanima, če bo možna motaža cevi in zapirača z stare preizkušene R 93 na novo R 8 kopito??

kuje
13. January 2010, 15:46
Vse kaj paše iz R-93 na R-8 je po prvih podatkih iz Wild und Hund foruma samo montaža!:icon_sad:

ben1
13. January 2010, 15:55
Ma...sem bolj pozabljive sorte in si ne predstavljam da bi nabojnik s petelinom vred nekje pozabil - lahko potem puško za psom zabrišem :icon_wink: bom ostal na R93 - za ceno nč bat bo pa ziher navita :icon_twisted:

Samo enkrat bi pozabil nabojnik doma če bi srečal kapitalnega jelena. :icon_lol:
Malo za šalo malo zares.

Drugač je pa puška za moj okus vidt odlična in bi jo takooooj imel v svoji omari.

dolgin
13. January 2010, 16:03
Sej drugače je Blaser baje kar uporabna zadeva,niti enega še nisem slišal(ki jo ima) da bi jo kaj grajal. Ampak meni osebno ni všeč,čeprav se z njo (r93) da lepo streljat. Od te firme so mi veliko bolj dopadejo prelamače vseh sort....
Ne vem pa zakaj naj bi bilo dobro tole z nabojnikom in petelinom...

lp

alojz1
13. January 2010, 16:07
Tudi varna je. Odstraniš nabojnik in puška ne strelja.

dolgin
13. January 2010, 16:11
Jasna stvar,ampak se mi zdi pa preveč kompliciranja....
lp

jancar
14. January 2010, 06:24
Sej drugače je Blaser baje kar uporabna zadeva,niti enega še nisem slišal(ki jo ima) da bi jo kaj grajal.

Seveda jo nov graju k je pa tok zajno dal.:icon_lol:

capra ibex
14. January 2010, 07:01
Ne vem pa zakaj naj bi bilo dobro tole z nabojnikom in petelinom...

lp

Pomoje se drugače sploh ne da, ker je kot izgleda nabojnik direktno nad sprožilcem, če bi blo drugače bi že R93 imela snemljivga. Moje mnenje.

jancar
14. January 2010, 11:42
Evo eno majo že na E-gunu, Attache kal.30-06, cena: 5.699,00 EUR:icon_confused:

miš93
14. January 2010, 12:04
Eh pol pa ni tko hudo - R8 na sliki zgleda kot Attache - Attache izvedba R93 se začne pri 5K - se prav da je R8 700€ dražja.

muzikant
14. January 2010, 12:18
Eh pol pa ni tko hudo - R8 na sliki zgleda kot Attache - Attache izvedba R93 se začne pri 5K - se prav da je R8 700€ dražja.

Stara Attache je mela še gravirano kapo na pištolskem ročaju.

Drugače pa če razčlenimo ceno :

Les razreda 7 je cca +2500 eur
Kanelirana cev +400 eur
Titanirana sistem +petelin +250 eur
Kovček +300 eur

Če se to odbije se dobi "normalna" R8 za ene 4 nove Zastave, kar je več kot sprejemljivo.

miš93
14. January 2010, 12:20
Pa še uradna predstavitev:

http://www.blaser-r8.de/r8/?lng=en

kuje
14. January 2010, 14:07
Začetna cena je nekje pri 2800eur.Rezervni nabojnik pa stane 285eur.Modeli s sintetičnim kopitom pa pridejo na tržišče nekje februarja 2011!:icon_sad:

tikkat3
14. January 2010, 14:25
2800€ pa ni vredna, jo pa lepo gleda moški spolni organ. Že 2000€ je preveč za en običajen model karabinke (pa to katerakoli znamka, ne samo Blaser).

stjrp
14. January 2010, 15:08
2800€ pa ni vredna, jo pa lepo gleda moški spolni organ. Že 2000€ je preveč za en običajen model karabinke (pa to katerakoli znamka, ne samo Blaser).

tikkat3 a si mogoče že držal u rokah in streljal s kakšno puško priznane znamke (Suhl, Blaser, Steyr,...) ker vsaj jaz sem potem ko sem kupil R93 ne kupim več druzga, pa naj stane kolikor hoče, saj puške ne kupuješ vsak dan, rabiš pa jo skoraj če si dost zagnan. Tako da bom počasi zamenjal vso italjansko šaro v omari. In ne mi s temi kolk so tiste 4 kilske in 15cm daljše zastave enakovredne tem puškam, ker enostavno NISO in ne morjo bit. Pri orožju pač tudi velja tisto, da kolkr dnarja tolko muzike.

tikkat3
14. January 2010, 18:19
Če bi prebral moje poste za nazaj, bi lahko videl kakšne puške so mi všeč.
Kot lastnik 1 leto starega Sauerja 202 sigurno vem, kaj je puška višje klase, XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX. Imej ga Blaserja če ti paše, sej ti prav nič ne zavidam!

"Pri orožju pač tudi velja tisto, da kolkr dnarja tolko muzike. " -> To sem že n-krat izjavil tudi sam, samo ti si XXXXXXXXX, da bi preveril kaj XXXXXXX.

Drugače sem pa strejal z tremi različnimi Sauerji, Sako 85, Steyr Mannlicher Luxus, Merkel Suhl express drilling za 6500€, Mauser M03, pa še kaj bi se našlo. Cenejše puške tukaj sploh niso omenjene.
Aja, za mojga Sauerja sm pa 1700€ plačal.

Žalite, zmerjajte in bentite po Z.S.

stjrp
14. January 2010, 19:44
tikkat3 se opravičujem da sem se malo prenaglil in slabo pregledal forum od prej, sem žal bil malo jezen, ker te puške višjega razreda na veliko pljuvajo po forumu in sem odreagiral na napačno osebo. Tako da mislim da med nama ni potrebna huda kri, kr kot kaže sva le nekoliko sorodnih mnenj. Na kakšnem forumskem srečanju pa dobiš :beer:

dolgin
14. January 2010, 20:06
NO EAST NO WEST ZASTAVA IS THE BEST:icon_twisted: Prosim za razlago laiku v čem so te,najdražje puške, toliko boljše od recimo Zastave,ČZ itd...?
lp

De_Tomaso
14. January 2010, 20:09
2800€ je za takšno puške sprejemljivo. Gre za statusni simbol in ga človek kupi, ker mu je všeč in nič drugega. Dodelana pa vsekakor je, da ni potem razočaranja.

V končni fazi, če lahko malo lepša in boljša ura tako stane 4 take Blaserje potem res ne vem zakaj naj bi bila ta R8 predraga.

Upam pa, da pri tistih, ki tako radi pluvajo po takšnih puškah, ne tolče ven preveč favšija. Ker potem ne vem kaj boste rekli za tiste, ki vozijo 300 tisoč € vredne avte. Valda ne, da Ferrari tega denarja ni vreden, ker se da s Cliotom tudi peljat. :icon_lol:

stjrp
14. January 2010, 20:21
NO EAST NO WEST ZASTAVA IS THE BEST:icon_twisted: Prosim za razlago laiku v čem so te,najdražje puške, toliko boljše od recimo Zastave,ČZ itd...?
lp

Dolžina, teža, okretnost, ergonomičnost, varnost kočnice!!!!, montaža optike in še bi se dalo naštevat. Ko kupiš tako puško ni prva stvar, ki jo moraš narediti, da greš k puškarju, da ti puško kaj dodela in odpravi pomanjklivosti ali pa da ti lota nastavke za montažo na cev. Tukaj plačaš in zato tudi nekaj dobiš, ker kot je povedal De_Tomaso je vsaka stvar dodelana in dovršena da NI presenečenj in razočaranj.

Tako da De_Tomaso se popolnoma strinjam s tabo še posebej pa, da je pri tistih ki pljuvajo, poleg nekaj nepoznavanja tudi VELIKO zelene barve.:icon_lol:

Kolovski
14. January 2010, 20:29
varnost kočnice!!!!
A dej ga jenej biksat no:icon_lol:

dolgin
14. January 2010, 20:39
Aha,torej,če bom kupil tako puško bom bolj varen,mejduš pa še zadevala bo sama... Vprašam?:icon_confused:

stjrp
14. January 2010, 20:52
A dej ga jenej biksat no:icon_lol:

O ja kr če igla ni napeta se ne more sprožit in Blaser ma točno tako narejeno. Ker kolikor vem se pri običajni kočnici sistem sproži če naprimer puška pade pokončno na kopito, kar se dejansko lahko zgodi.

Dolgin tebe se pa očitno ne da prepričat tako da če hočeš pa vleči tsite petkilske in meter in pol dolge kole na ramu, jaz se bom pa lahkotno sprehajal z mojo igračko naokrog:icon_twisted:

ZR7
14. January 2010, 20:52
Aha,torej,če bom kupil tako puško bom bolj varen,mejduš pa še zadevala bo sama... Vprašam?:icon_confused:

Ja boš moral pa dat puškarju
da ti lota nastavke za montažo na cev.
Tiste navrtane luknje na Zastavah in CZ-jih so pa verjetno za odzračevanje.:icon_confused: Pa še navoje imajo, da se smodniški plini lepo sukajo.

muzikant
15. January 2010, 08:27
NO EAST NO WEST ZASTAVA IS THE BEST:icon_twisted: Prosim za razlago laiku v čem so te,najdražje puške, toliko boljše od recimo Zastave,ČZ itd...?
lp


Stojiva na sosednjih štantih ti z Zastavo jaz z Blaserjem, prileti obema po trop prašičev, dokler boš ti prvič repetiral, bom jaz mel že tri na tleh.

Vidiš ta razlika se ne meri v eur, to je neprecenljivo.:icon_wink:

Kolovski
15. January 2010, 08:46
Stojiva na sosednjih štantih ti z Zastavo jaz z Blaserjem, prileti obema po trop prašičev, dokler boš ti prvič repetiral, bom jaz mel že tri na tleh.


Hehe, fairytale. Nehejte s pravlcam no. Kdor je zverziran, je zverziran - tko da lahko s kombinirko tako hitr strelja kot pa s karabinom. Sicer pa, a je treba pobit use prašiče k pridejo mem? Ni dost eden ane?

ZR7
15. January 2010, 08:48
...prileti obema po trop prašičev, dokler boš ti prvič repetiral, bom jaz mel že tri na tleh.
...

Ali pa ti tri zastreljene on pa enega res na tleh.:icon_twisted:
Tole repetiranje in zadevanje bi vidva morala sprobati na strelišču, pa nam poročati!

muzikant
15. January 2010, 09:04
Hehe, fairytale. Nehejte s pravlcam no. Kdor je zverziran, je zverziran - tko da lahko s kombinirko tako hitr strelja kot pa s karabinom. Sicer pa, a je treba pobit use prašiče k pridejo mem? Ni dost eden ane?

To ti resno misliš, da nekdo puško odpre, da patrone ven (ta operacija odpade če ma ejektor) ,da patrone not, zapre, ujame cilj in ustreli v tem času, ko jaz naredim en gib in puške sploh ne odmikam od lica.

Zapomni si za vse večne čase, TAK ČLOVEK NE OBSTAJA NA ZEMLJI.


Ali pa ti tri zastreljene on pa enega res na tleh.:icon_twisted:
Tole repetiranje in zadevanje bi vidva morala sprobati na strelišču, pa nam poročati!

Tudi to v mojem primeru ni mogoče, ker streljam istega prašiča, dokler ne leži oz. pobegne, tako da je lahko zastreljen max. eden.:icon_wink:

muzikant
15. January 2010, 09:16
Hehe, fairytale. Nehejte s pravlcam no. Kdor je zverziran, je zverziran - tko da lahko s kombinirko tako hitr strelja kot pa s karabinom. Sicer pa, a je treba pobit use prašiče k pridejo mem? Ni dost eden ane?


Kar se pa prašičev tiče je pa tako, ni treba pobit vseh moraš tiste ki so v planu, sploh tam kjer jih je preveč.:icon_wink:

Ponavadi je eden dovolj, včasih je pa Diana bolj darežljiva, pa še lepo je videt zelene obraze nevoščljivcev.:icon_wink:

ZR7
15. January 2010, 10:09
... pa še lepo je videt zelene obraze nevoščljivcev.:icon_wink:

R93 - MasterCArd,
zeleni ksihti - neprecenljivo
http://www.motosvet.com/tabla/public/style_emoticons/default/trance_21_laughing1.gif

muzikant
15. January 2010, 10:11
R93 - MasterCArd,
zeleni ksihti - neprecenljivo
http://www.motosvet.com/tabla/public/style_emoticons/default/trance_21_laughing1.gif

:icon_lol::icon_lo:icon_mrgreen::icon_mrgreen:l:

miš93
15. January 2010, 10:25
Če strnemo - zelo verjetno R8 pomeni konec proizvodnje R93. R8 je "druga puška" kot R93 - razen montaže za daljnogled nobena komponenta med modeloma ni izmenljiva.

Moj osebni pogled - zato da bi patrone jemal iz puške spodaj namesto zgoraj ne zadostuje da bi menjal R93 za R8. Bom pa našpičil uha in oko na trg rabljenih R93 - se zna najti marsikaj precej ceneje kot je bilo dosedaj in to je največji plus ki ga vidim v R8.

Dolgi - sam sem zrasel gor na ZH kozlički in Zastavi - imam pa to smolo/srečo da sem levičar - R93 mi je to hibo rešil pred cca 10 leti - sam za hec probi vzet desno zastavo pa ustreli in repertiraj parkrat z levo :icon_wink: - saj gre ampak je svet veliko lepši če je puška narjena na "tapravo stran" :icon_smile:

Kolovski
15. January 2010, 10:34
Je dolgi tut levičar in dela tuko kot si upisov. Pa človk se je precej zverzirov, mu gre 200na uro...

miš93
15. January 2010, 10:38
:icon_lol: pol pa boh ne dej da bi mu dal ta levo - bi šlo 400/h.

P.S. Sem se spomnil še nekaj - mogoče bo še najboljši posel pri novih neprodanih R93 ki jih imajo trgovci na zalogi?

wolf1
15. January 2010, 10:42
Sem našel na netu, kako hitro človek repetira Blaserco:

4 v 4 sekunde - klinkni za video (http://www.youtube.com/watch?v=YnyPHSZ8rG0&feature=related)

Veper
15. January 2010, 10:57
Tudi zastavo se da tako hitro repetirati in celo rezultati so čisto primerljivi z Blaserjem. Pri tako hitrem repetiranju ne z eno in ne z drugo ne zadaneš nič:icon_redface:

dolgin
15. January 2010, 11:00
Stojiva na sosednjih štantih ti z Zastavo jaz z Blaserjem, prileti obema po trop prašičev, dokler boš ti prvič repetiral, bom jaz mel že tri na tleh.

Vidiš ta razlika se ne meri v eur, to je neprecenljivo.:icon_wink:

A greva tako,da sem jest na prvem štantu,bomo vidl,kolk jih pride do tebe:icon_lol::icon_twisted: Hec...

Dolgi - sam sem zrasel gor na ZH kozlički in Zastavi - imam pa to smolo/srečo da sem levičar - R93 mi je to hibo rešil pred cca 10 leti - sam za hec probi vzet desno zastavo pa ustreli in repertiraj parkrat z levo - saj gre ampak je svet veliko lepši če je puška narjena na "tapravo stran"

Miš,vse je res kot praviš,jaz pravim pač stvar navade (v okviru zmožnosti). Ne pravim,da je Blaser slaba puška,daleč od tega,ampak meni se pač ne dopade,tudi streljanje z njo mi ne leži,sem preizkusil,ker sem imel nekoč eno kar ugodno varianto... Zate pa verjamem da je vse prej kot neuporabna.:icon_wink:
Eno vprašanje za tiste ki pravite da je R93 varna - Pogon,čakaš z napeto puško,pač prideš do strela in repetiraš,ali moraš puško napeti vedno znova,ali ostaja napeta?

muzikant
15. January 2010, 11:05
Tudi zastavo se da tako hitro repetirati in celo rezultati so čisto primerljivi z Blaserjem. Pri tako hitrem repetiranju ne z eno in ne z drugo ne zadaneš nič:icon_redface:

To, da ne zadeneš nič drži, sa pa lahko ista oseba enako hirto repetira valjasti in ravni zaklep pa ne drži.


Eno vprašanje za tiste ki pravite da je R93 varna - Pogon,čakaš z napeto puško,pač prideš do strela in repetiraš,ali moraš puško napeti vedno znova,ali ostaja napeta?


Puška ostane napeta, v tem stanju ni nič bolj varna kot katerakoli druga puška.

ZR7
15. January 2010, 11:14
No, za primerjavo:
Stari vojaški mauser -
http://www.youtube.com/watch?v=EUiJhhDNrHI

Tudi pri častitljivem Nagantu ženska ni ravno počasna:
http://www.youtube.com/watch?v=3jB5r9h4Lgo

Nori američan z Enfildko tudi ni od muh:
http://www.youtube.com/watch?v=HV5pSUlBz18

Mogoče pa bi nekateri potrebovali tole:icon_wink::icon_twisted::
http://www.youtube.com/watch?v=QNXkUA0KFNY

Veper
15. January 2010, 11:16
Mogoče imaš prav v hitrosti vendar mi razloži kaj pomeni pri štirih strelih v štirih sekundah razlika ene sekunde in nič več.(ravnokar sem namreč na prazno škljocal doma v sobi in meril čas z zastavo):icon_wink:Pa še to naj zapišem,da nisem profesionalec in nisem treniral.Verjetno bi šlo z treningom še za kakšno desetinko hitreje.:icon_wink:

JANEZ L
15. January 2010, 11:18
Lp!


Tudi pri častitljivem Nagantu ženska ni ravno počasna:

Ko pa zmanjka nabojev, se pa pujsek nasadi na bajonet...:icon_smile:

Lovski zdravo
Janez L

tikkat3
15. January 2010, 11:47
Ma prav nič bolj varna puška ni kot druge. Vedno, če pride do "nesreče" je problem v puški, ne v človeku.
Jst mam navado, da tudi ko sem na stojišču, mam puško vedno zaklenjeno z varovalko.

Zaradi samega sistema in materialov, mi osebno Blaserjeve puške delujejo manj varne, tudi manj kot Zastava.

Pinkfloyd
15. January 2010, 13:50
A je "ruk-zuk" vedno bolj v modi ;)

jazbec
15. January 2010, 13:57
Pomerit je potrebno, pa če tudi malce počasneje repetiraš. Saj ste prebrali v Lovcu, 14 strelov s pištolo na prašiča, 1 zadetek v čekan....

muzikant
15. January 2010, 14:13
Pomerit je potrebno, pa če tudi malce počasneje repetiraš. Saj ste prebrali v Lovcu, 14 strelov s pištolo na prašiča, 1 zadetek v čekan....

Ne zagovarjam dotičnega, ki po pravici povedano ni nevem kak strelec, vendar se je potrebno najprej znajti iz oči v oči z cca. 110 kg ranjenim prašičem in šele potem biti pameten. :icon_wink:

wolf1
15. January 2010, 14:14
Prosim, da se DRŽITE teme BLASER R8

JANEZ L
16. January 2010, 18:52
Lp!

Debato, ki vam je ušla čisto k R93 sem premaknil v tisto temo.

Lovski zdravo
Janez L

Ganges
20. January 2010, 13:16
A kdo ve kaj za ceno pri nas? Na Egun se dobijo za cca. 3500 EUR. Jao jao kako me mika pa ne vem zakaj :icon_smile: Ampak mi je nekoliko žal toliko denarja naenkrat, ker je potreben še daljnogled... pa prideš na 5000. Torej je vredno razmisliti, da najprej nabavim daljnogled, čez leto, leto pa pol pa še puško :icon_biggrin:

lp

andrej win
20. January 2010, 13:37
A kdo ve kaj za ceno pri nas? Na Egun se dobijo za cca. 3500 EUR. Jao jao kako me mika pa ne vem zakaj :icon_smile: Ampak mi je nekoliko žal toliko denarja naenkrat, ker je potreben še daljnogled... pa prideš na 5000. Torej je vredno razmisliti, da najprej nabavim daljnogled, čez leto, leto pa pol pa še puško :icon_biggrin:

lp

Js ti priporočam da prej nabaviš puško in nato po letu dni uporabe dokupiš še daljnogled.
U tem času se je pa navadiš in nam posreduješ rezultate:icon_wink::icon_lol:

Ganges
20. January 2010, 20:42
Ej to pa je ja prevelika muka! Daljnogled bi potem sedaj montiral na obstoječo puško in jo uporabljal tačas, kaj pa mi koristi puška brez daljnogleda? No mogoče se kdo spravi z njo streljat, ampak jaz divjadi ne bi streljal brez. Da pa bi leto dni stala v omari pa tudi ni za prenašat.

lp

šakal
20. July 2012, 23:03
No, kaj pa danes po dveh letih pravite o R8, tisti, ki jo imate! Ste popolnoma zadovoljni, je kakšna stvar, da vas moti na njej?

šakal
23. July 2012, 18:40
No, ali na tem forumu ni nikogar, ki bi imel Blaser R8?
Sem pred nakupom nove puške, ker se odločam med dvema bi rad pred odločitvijo pridobil mnenje imetnikov-uporabnikov te puške!

Lahko na ZS.

Lp
šakal

muzikant
23. July 2012, 18:49
No, ali na tem forumu ni nikogar, ki bi imel Blaser R8?
Sem pred nakupom nove puške, ker se odločam med dvema bi rad pred odločitvijo pridobil mnenje imetnikov-uporabnikov te puške!

Lahko na ZS.

Lp
šakal

Več kot pokriva vse potrebe vsakega lovca.
Med katerima pa se odločaš ?

šakal
23. July 2012, 19:02
Odločam se med Sauer 202 in Blaser R8.

muzikant
23. July 2012, 19:41
Odločam se med Sauer 202 in Blaser R8.

Nobena of pušk nima omembe vrednih prednosti tako da se sam odloči.

Trotovšek Tomaž
23. July 2012, 22:04
Lahko ti povem, da sem s R8 profesional zelo zadovoljen in z nakupom po mojem mnenju ne boš zgrešil.

daco
23. July 2012, 23:13
Moje čisto subjektivno menje, če bi se jaz odločal bi vzel Sauerja -> se mi zaklep pri Blaserju ne dopade. Ampak to je moje mnenje, itak sta obe puške špica :icon_lol:

Tomaž Ražman
23. July 2012, 23:31
Tudi jaz sem imetnik R8 in R93, puška je odlična... Nimam kaj rečt čez njo, še posebej ker sem nor na njihov sistem...

Drugač pa je sauer 202 definitivno med boljšimi puškami, tako da kot ti je rekel Muzikant, boš sam mogel odločit...

Osebno sem se odločil za blaser, ker je puška kar nekaj cm krajša od ostalih in je res priročna, pa še v sam sistem zaupam 100%, predvsem napenjanje igle je idealno za lov...

pzaksek
30. July 2012, 07:36
Sam imam R8 profesional 30-06, lahko rečem da jo uporabljam za use namene, od prašičev pa,...
stvar o kari že ptički čivkajo:
- montaža za daljnogled,...
- hitrost repetiranja,..
- za prašiče sem si kupil še dodaten nabojnik,
- možnost nakupa dodatne cevi, ter zelo hitra menjava le te, kakor tudi daljnogleda :icon_lol:
- pa bi lahko pisal v nedogled

pzaksek
10. August 2012, 13:59
Imam vrašanje glede na trdoto proženja R8.

Ali je kdo izmed lastnikov R8 spreminjal trdoto proženja in seveda na kakšen način. Ali ste kupili druge vzmeti ali kako drugače...... in ne pisat tisti ki imate R93, saj so majhne spremembe.

Tomaž Ražman
11. August 2012, 18:05
Imam vrašanje glede na trdoto proženja R8.

Ali je kdo izmed lastnikov R8 spreminjal trdoto proženja in seveda na kakšen način. Ali ste kupili druge vzmeti ali kako drugače...... in ne pisat tisti ki imate R93, saj so majhne spremembe.

Ja res je drugače...

Pri R8 je dejansko sprožilni mehanizem v kopitu, vidi se ga če vzameš nabojnik s sprožilcem ven... Nato iz zgornje strani, ko vzameš zaklepni mehanizem ven, odviješ vijak z pokrovčkom in pol ti bo vse jasno... Pol moraš dobit primerno vzmet...

Drugač sem pa že nekajkrat zasledil na egunu sprožilec za R8 z šnelerjem...

FRANCI
12. August 2012, 10:33
Vse to ti bo prišparano, če boš vzel Sauerja. Verjemi, da je mnogo boljši po kvaliteti kakor tudi po preciznosti.

Tomaž Ražman
12. August 2012, 12:10
Vse to ti bo prišparano, če boš vzel Sauerja. Verjemi, da je mnogo boljši po kvaliteti kakor tudi po preciznosti.

Bi Lahko še povedal kako si prišu do tega zaključka?

kizzo
12. August 2012, 14:10
Blaser,Sauer,Mauser ista firma,isti materijali.

zlatorog
12. August 2012, 21:57
Blaser,Sauer,Mauser ista firma,isti materijali.

Materijal že, ne pa sistem, varovalka, proženje, seveda je pa to stvar okusa...

muzikant
14. August 2012, 10:19
Vse to ti bo prišparano, če boš vzel Sauerja. Verjemi, da je mnogo boljši po kvaliteti kakor tudi po preciznosti.

No Francek, kdaj misliš podati obrazložitev svojega "izvedeniškega" mnenja.

Zanima pa me še model puške, ki ga uporablaš ?

cviček
14. August 2012, 14:05
No Francek, kdaj misliš podati obrazložitev svojega "izvedeniškega" mnenja.

Zanima pa me še model puške, ki ga uporablaš ?

Tale Francek je že bolj Francelj ,in kot ga poznam boš dobil utemeljeno izvedeniško mnenje , podprto predvsem z argumenti iz prakse. Glede na to , da ni reden obiskovalec foruma boš moral verjetno še malo počakati.

Zadnji stavek bi se pa moral glasiti nekako takole: zanimajo me modeli pušk in kalibrov, ki si jih oz. jih še uporabljaš pri lovu in preciznem streljanju:icon_redface:

Ja , bi znalo biti zanimivo..............:icon_lol:

muzikant
14. August 2012, 14:33
No pol pa Francelj.

Modela R8 in S202 sta povsem primerljiva po karakteristikah, kjer je on našel veliko razliko.:icon_wink:

Res škoda, da je pri toliko puškah prišel do tako napačnega zaključka.

šakal
16. August 2012, 17:45
No, dopust je minil, odločitve o puški pa še ni. Zato me zanima, če mi je kdo pripravljen omogočit preizkus Blaser R8 z dvemi tremi streli? Morebitne možnosti kar na ZS, sem iz okolice Lj.

Lp
šakal

Tomaž Ražman
17. September 2012, 23:51
Zanimiva alternativa original blaserjevi montaži...

http://www.titanium-gunworks.de//titaniumgunworks/diverse-montagen-docter-sight/innomount-sattelmontage.html

Tomaž Ražman
17. December 2012, 13:22
Nov sprožilec, ki ga bo blaser z Januarjem dal v prodajo, ima dve nastavitvi, za tarčo 250g in za jago 650g, enostavno reguliramo, kar je razvidno iz sličic... Potrebno je pa imeti tudi sprožilni sistem v kopitu primeren samemu sprožilcu...

http://www.blaser.de/index.php?id=182&no_cache=1&L=0&tx_ttnews%5Btt_news%5D=164&cHash=9bca38c155b89dcd4e8fff8cc80614bc

Nautillus
10. March 2013, 19:47
http://vimeo.com/61406123

alojz1
10. March 2013, 20:11
Ali si ta video pripel zaradi razdalje in kalibra?
Ker nekateri mislijo, da z lovsko puško tak strel ni možen ali vsaj ni lovski.
Ti bodo takoj rekli: reklama.

PROF.racoon
10. March 2013, 20:12
In potem so prišli s helikopterjem, da so jelena spravili v dolino... :whistle:

alojz1
10. March 2013, 20:15
Ali nisi videl, da je sanitarni odstrel?
Včasih smo ga poznali tudi mi.

muzikant
10. March 2013, 21:27
Brez skrbi, da ga niso pustili gor. So jodlarj preveč geizig.
Racoon spet iztrčavaš, to so vam naročili v soboto ?
Vse piše na posnetku, vtipkaj v google, če ne razumeš Deutsch.

alojz1
10. March 2013, 21:35
Če je lovec ne rabi prevajalnika. Le oči.
Prednja leva noga. Verjetno ga je kdo na "lovski razdalji" zastrelil. Potem ga je ta na 355m popravil.

detel
10. March 2013, 21:49
Spet dolgi streli. A se ne bi držali teme.

alojz1
10. March 2013, 22:00
Spet dolgi streli. A se ne bi držali teme.
Bom popravil:
Puška blaser R8 v cal 308 lahko tudi na primerni lovski razdalji 355m prestreli jelena.

muzikant
10. March 2013, 22:09
Če je lovec ne rabi prevajalnika. Le oči.
Prednja leva noga. Verjetno ga je kdo na "lovski razdalji" zastrelil. Potem ga je ta na 355m popravil.

Poškodba je posledica boja z drugim jelenom,.

alojz1
10. March 2013, 22:30
Nisem bral Googla. Sem pa popravil.
Drugi del pa drži.

MasterLesjak
10. March 2013, 22:37
Zelo lep posnetek. So posneli v takem stilu, da se mi je jelenko prav malo zasmilil :icon_lol:

Pa tudi zelo lep strel.

Sem fouš :icon_lol:

kuje
10. March 2013, 23:10
Nimaš kej.Tako se dela reklama.Men je v reklami najbolj hecno,ko posije skozi luknjo v kopitu sonce.Pa kako so psa pri njegovih mimikah posnel.Za crknit dobr.Nimaš kaj.Mene so prepričal!!!:icon_lol:

kuje
10. March 2013, 23:21
Evo pa še največja Blaserjeva perverznost letos na IWA https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/306283_547752801923983_1070397195_n.jpg Bom ostal kr pri standard Professional izvedbi!

PROF.racoon
11. March 2013, 08:02
Brez panike kameradi... Sem 9 let gulil nemščino...

Ja, Kuje, tista luknja je pregrešno draga...

pzaksek
13. March 2013, 11:38
ojla. Tisti ki uporabljate R8 30-06 standardna cev.katere naboje uporabljate za zelo natančne strele na tarčo..... Gramaža, polnitev, kater smodnik...... Hvala

alojz1
13. March 2013, 11:49
Ne vem sicer kaj ima oznaka puške pri tem?
Poizkusi Scenar 167 ali 155grain in N140, 48 grain. (za obe)
Drugače pa Sierra GK je tudi dobra. Ali Hornady A-max.
Polnitev ni problem. Jaz se izogibam maksimalnih.

JakaJ
13. March 2013, 12:38
Za 30-06 sicer nevem ker še nisem probal cevi (čakam daljnogled), za 308 pa scena 167 in 155 za na 300m+.

pzaksek
13. March 2013, 12:47
cev pri r8 je drugačna od r93. zakaj standardna cev, ker so po dolžini različne.... ali je kdo ugotovil natančnost v odvisnosti od teže kugle....

alojz1
13. March 2013, 12:52
ker so po dolžini različne....
Različna dolžina cevi ima vpliv le na hitrost krogle.
Lahko polniš tudi 100 grainsko kroglo Lapua. Pa so zadetki 1 MOA. Če ne bodo moraš pa še malo potrenirati.

PROF.racoon
7. August 2013, 18:05
No, da se malo pohvalim ali drugače povedano - Dreams Come True. Doma imam že nekaj časa svojo novo spremljevalko - R8 v kalibru 9,3x62. :limona:
Da je tako, se moram zahvaliti Muzikantarju. Pa še optiko mi je zaupal/posodil, dokler pri OtpikTrade ne dobim nove. Bighand

Pujski samo pok slišijo iz takšne puške, pa že padejo... :icon_lol: Je bila že krščena...

Trotovšek Tomaž
7. August 2013, 19:59
No, da se malo pohvalim ali drugače povedano - Dreams Come True. Doma imam že nekaj časa svojo novo spremljevalko - R8 v kalibru 9,3x62. :limona:
Da je tako, se moram zahvaliti Muzikantarju. Pa še optiko mi je zaupal/posodil, dokler pri OtpikTrade ne dobim nove. Bighand

Pujski samo pok slišijo iz takšne puške, pa že padejo... :icon_lol: Je bila že krščena...

BighandBighandBighand

mprimoz
7. August 2013, 23:01
Prof.racoon, kaj pa slikce s krsta?biggrin
Muzikant je pa dobra dušica.:OK:

JakaJ
8. August 2013, 11:01
Upam da sem ti dobro svetovalBighand

alojz1
8. August 2013, 11:47
Jaka, sem mislil, da si prepričan. Sedaj pa vidim da le upaš. biggrin

MasterLesjak
8. August 2013, 14:11
Čestitke, naj ti dobro služi! :)

kuje
13. August 2013, 19:19
Čestitke profesore....tud jaz jo imam....professional v kalibrih 270win ter 9,3x62...lovim samo z 270 a 9,3 že nestrpno čaka jesen:OK:....super puška!!!dober pogled in obilo lovskih užitkov ti želimbiggrinBighand

MasterLesjak
13. August 2013, 20:18
A lahko nekdo prosim zalepi tarčo, ker me zanima, kako R8 nese (na 100m)?

Hvala :limona:

alojz1
13. August 2013, 20:33
Nosi že dobro. Ena tarča pa ni merilo. Veliko je odvisno od naboja in tistega, ki strelja.
Zanič puške so redke. Tudi tista za 500€ zna zadeti kovanec na 100m.

MasterLesjak
13. August 2013, 21:47
Upam da ne bo nastal kreg ampak vseeno,
neka razlika sigurno mora obstajati, sicer bi vsi kupovali puške za 500€. (razen če kdo kupi Blaserja samo zato, da lahko reče, da ima Blaserja :icon_lol:)

Drugače se pa popolnoma strinjam, da je veliko odvisno od streliva in strelca.

Prejle sem iskal nek test Blaserja R8, pri katerem je so testerji dobivali porazne grupe (1-3 cole), ampak nisem prepričan, na kakšno razdaljo je bilo to streljano.

hunterxxxl
13. August 2013, 22:44
Master, enkrat primi Blaser v roke, jo boš takoj želel:icon_wink: puška sede, moraš probat da boš videl....

MasterLesjak
13. August 2013, 22:49
Sej verjamem, da je kvalitetna, če bi si jo le lahko privoščil...:whistle: :OK:

Pa saj je tudi ruger vredu (pa še tega si ne morem privoščit) :D

zober
14. August 2013, 00:27
Nič ni posebnega ta Blaser!

žandar
14. August 2013, 07:39
Te kisle pripombe na Blaserja me spominjajo na basen o lisici in grozdju:whistle:

alojz1
14. August 2013, 08:17
Nič ni posebnega ta Blaser!
Puška je kot ženska. Neke so nedosegljive, drugih je dovolj. Vse so ustvarjene za isti namen. In še dobro, da ni vsem ena všeč.

muzikant
14. August 2013, 09:09
Nič ni posebnega ta Blaser!

Res je, prav grdo zgleda v rokah kakega pingvina.:icon_wink:

Dule
15. August 2013, 19:26
Res je, prav grdo zgleda v rokah kakega pingvina.
Tudi v rokah kake playboyeve zajčice ne bo blazerca nič lepša kot v rokah pingvina.:whistle:

muzikant
15. August 2013, 20:06
Napisal sem da "zgleda grd-o"in ne da "zgleda grd-a", kar bi pomenilo, da mislim puško.
Drugače pa Blazer "-ca"dela plovce za ribolov..

Dule
15. August 2013, 21:21
ja ja, SSKJ pa to....

main757
10. September 2013, 15:05
Pred časom je bila debata o točnosti/natančnosti.Iz članka.
Blaser R8 Professional Success, Laica Magnus 1,5-10x42. Kaliber 308. Objavljeno v Der Anblick, avtor Martin Ossmann.

rws
11. September 2013, 09:38
Tako nese tud tvoja mavzerica al kaj si hotel povedat?:icon_wink:
V test bi lahko vključil kak rws-ov in cdp-jev patron, ki ga Blaser sigurno obožuje, prava grupacija pa se ponavadi vidi šele z match municijo.

PROF.racoon
23. September 2013, 21:31
Prof.racoon, kaj pa slikce s krsta?biggrin
Muzikant je pa dobra dušica.:OK:

No tako zgleda moj nov dokončen komplet in prva uplenjena divjad z njim... Več tukaj (http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=258&page=86).

http://s7.mojalbum.com/2913267_17571558_21121872/srnjak-lanscak-cerje-7-6-2012/21121872.jpg

Blaser R8, 9,3x62, Zeiss Victory HT 3-12x56 (http://www.optics-trade.eu/shop/si/zeiss-victory-ht-3-12x56.html)

Tudi tukaj bi se za strokovno svetovanje, pomoč pri nakupu in nenazadnje tudi za pomoč pri nastrelitvi zahvalil Optik Trade-u (http://optics-trade.eu/shop/)! Kdor je bil z njimi v stiku, pa itak ve, o čem govorim...

Tudi tebi hvala Muzikantar!

JakaJ
24. September 2013, 06:09
BighandBighandBighand

muzikant
24. September 2013, 08:10
Samo, da smo te na pravo pot spravili........

Deerhunter
13. November 2013, 13:32
A je kaka razlika v sistemu puške R8 glede na dolžino naboja? Če povem po domače, je sistem krajši pri 308win, kot pri 30-06 in se posledično hitreje repetira zaradi krajšega potega? Na uradni blaser strani je za najti dokaj malo podatkov, še standardno dolžino puške R8, ki naj bi bila 102 cm, sem komaj našel.

Ali je v kateri trgovini pri nas na zalogi kaj pušk R8 professional. Zanima me razlika v uravnoteženosti puške pri standardni cevi 58 cm ter skrajšani cevi 52cm, kar bom lahko preizkusil le v živo. Lahko na ZS.

muzikant
13. November 2013, 15:02
A je kaka razlika v sistemu puške R8 glede na dolžino naboja? Če povem po domače, je sistem krajši pri 308win, kot pri 30-06 in se posledično hitreje repetira zaradi krajšega potega? Na uradni blaser strani je za najti dokaj malo podatkov, še standardno dolžino puške R8, ki naj bi bila 102 cm, sem komaj našel.

Ali je v kateri trgovini pri nas na zalogi kaj pušk R8 professional. Zanima me razlika v uravnoteženosti puške pri standardni cevi 58 cm ter skrajšani cevi 52cm, kar bom lahko preizkusil le v živo. Lahko na ZS.

Ni razlike v sistemu (kako lahko prideš sploh na tako idejo), je pa treba pri .308 potegniti 11mm manj nazaj kot pri 30-06, da zleti tulec ven. ( zakaj je to pomembno).
Na blaser strani so vsi potrebni podatki, samo najti jih moreš.

Celotno teža puške s standardno dolžino in profilom cevi je 3,3 kg, tako da vpliva teh borih 6 cm na uravnoteženost sploh opazil ne boš.
Krajše cevi delajo, ker ji določeni kalibri pač dovoljujejo in so boljše za določene načine lova.
Ker se krajše cevi izdelujejo po naročilu sem prepričan, da ni nikjer na zalogi.
Kje v Ljubljani se pa najde kaka R8 na zalogi.

Deerhunter
13. November 2013, 16:36
Odločitev o nakupu je že padla, zdaj pa preverjam zadnje detajle kateri me zanimajo. Ne morem se namreč odločiti glede dolžine cevi, od katere je potem posledično odvisen tudi kaliber. Če bo standardna cev bo 30-06, če pa kratka pa 308win. Rad imam kratko in priročno orožje, nisem pa siguren, če ne bo puška s kratko cevjo in skupno dolžino 96 cm vseeno delovala "prekratka".

Sem bil pa tik pred nakupom R93 že pred leti pa mi takrat v offroad izvedbi ni bilo všeč sivo kopito. Novejša verzija kopita zelene barve s črnimi vložki deluje bolj lovsko.

alojz1
13. November 2013, 16:49
Če bo standardna cev bo 30-06, če pa kratka pa 308win. Rad imam kratko in priročno orožje, nisem pa siguren, če ne bo puška s kratko cevjo in skupno dolžino 96 cm vseeno delovala "prekratka".

Strinjam se z stavkom v mastnem tisku. Ne vem pa kako ocenjuješ dolžino. Kdaj je puška prekratka? Jaz mislim, da takrat ko ni več točna ali pa naboj ni izkoriščen.

Deerhunter
13. November 2013, 17:03
Zame je puška prekratka takrat ko lahko z njo sam sebe obstreliš :icon_lol: Malo šale mora bit biggrin

Puška mora že na pogled delovati uravnoteženo in usklajeno, ravno tako mora delovati ko je že v roki. Tako kot je puška lahko predolga, pri tem mislim na klasične karabine dolžine od 110cm do 120 cm, tako je lahko tudi tako kratka, da v roki spet ne deluje naravno.

Trotovšek Tomaž
13. November 2013, 17:30
Sam imam R8 professional standardna cev v kalibru 30-06 in lahko recem samo da je puška tisto kar sem pričakoval. Bighand

Deerhunter
13. November 2013, 18:37
Torej mi svetuješ standardno cev? Glede na to da bo na puški dokaj velik daljnogled s 56 lečo, bo najbrž vseskupaj bolje izgledalo s cevjo standardne dolžine.

Trotovšek Tomaž
13. November 2013, 19:45
Po mojem mnenju standardna cev zadostuje za lov. Sam imam povečavo 2,5-10x50 in je čist ok. Bom naložu kakšno slikco.

Deerhunter
13. November 2013, 20:24
Pri tem misliš na dolžino cevi ali na tip cevi?


Po mojem mnenju standardna cev zadostuje za lov. Sam imam povečavo 2,5-10x50 in je čist ok. Bom naložu kakšno slikco.

alojz1
13. November 2013, 20:30
Jaz bi izbral pa kratko v 308. Šele ko imaš v roki vidiš kako priročna je. Pa nič skrbeti, da bo grdo izgledala z velikim daljnogledom.

Deerhunter
13. November 2013, 20:55
Alojz, tudi jaz se čedalje bolj nagibam h kratki cevi. Ker imam rad kratke puške in si že od nekdaj želim res kratko plastično puško, bo najbolje da kupim Blaserja kar s kratko cevjo, pa bo mir enkrat za vselej. Le 308win mi preveč ne diši. Imam občutek, da je malenkost preveč podhranjen predvsem za kakšen slabši strel na pogonih. No pa da ne zahajam v debate, ki so bile že stokrat obdelane.

PROF.racoon
13. November 2013, 21:07
Potem pa ti ostane 30-06...

Ko se mi finance zaradi adaptacije stanovanja malo ustalijo, bom k 9,3x62 nabavil še kakšno menjalno. Razmišljam o 308, 30-06 ali 270win. Ko se bom odločil za enega, si bom do nabave še najmanj trikrat premislil...

alojz1
13. November 2013, 21:34
Večna dilema. Malo zgodovine.
30-06 je bil najbolj razširjen kaliber tudi v strelstvu do 1000 yardov do sredine 60 let. Takrat so razvili 308, ki se je izkazal kot zelo natančen. V strelstvu je začel izpodrivati močnejšega tako, da so morali tudi tarče pomanjšati. Uporablja ga je vojska, lovci in strelci. Cevi v tem kalibru zdržijo bistveno več kot v primerljivih. Pa za lovca to ni pomembno. Seveda pa je ostal krog ljubiteljev 30-06, ki ta kaliber z veseljem uporabljajo.
Če pomislim, da sem tudi sam dolgo mislil enako kot večina tule. Malo rezerve ne škodi. Sedaj pa tistih par m/s mirno zamenjam za bolj prijetno streljanje z bistveno manjšim nabojčkom in isto kroglo. Pa še za polnit je najbolj enostaven in poceni. Nekatere tulce sem napolnil tudi 15x pa še noben ni pokazal znakov iztrošenosti.

rws
13. November 2013, 21:49
Pri slabšem strelu s 308win se zastreljena divjad pač poišče s psom in pri tistih slabših strelih tudi z 9.3mm ne divjad ne pade. Za oplazni strel je pa vseeno a je kaliber 6mm al pa 10:icon_wink:

Razmišljat o tem, a vzet 30-06 al 308win...kaj pa vem, ker je razlika samo v dosti večjem tulcu pri 30-06, v praksi pa je skoraj ni. Tisti višek energije pri 30-06 se zgubi v cca 20metrih! Glede natančnosti se pa itak ve kdo je kralj:icon_wink:
...je že kdo slučajno ugotovil, da bi mu divjad uplenjena na 100 ali 150m kaj manj "padla" kot tista na 50m biggrin

MasterLesjak
13. November 2013, 21:55
Alojz, tudi jaz se čedalje bolj nagibam h kratki cevi. Ker imam rad kratke puške in si že od nekdaj želim res kratko plastično puško, bo najbolje da kupim Blaserja kar s kratko cevjo, pa bo mir enkrat za vselej. Le 308win mi preveč ne diši. Imam občutek, da je malenkost preveč podhranjen predvsem za kakšen slabši strel na pogonih. No pa da ne zahajam v debate, ki so bile že stokrat obdelane.

če bi rad kratko cev in več buma (oz se ti 308 ne dopade) za pogone je tu 8x57 :)

kuje
14. November 2013, 07:23
Če misliš ostati samo pri eni cevi nabavi raje 30-06.Zmore vse kar 308win in ima prednost predvsem kadar uporabljamo krogle od 11,7g navzgor.Tukaj 308win preprosto zmanjka moči.V kolikor pa misliš nabavit še kakšno drugo cev pa nabavi 308win.Zadostuje za vse pri nas razen za pogone kjer jaz osebno favoriziram kalibre od 8mm naprej.Moja izbira je bila 270win ter 9,3x62...sem zelo zadovoljen.Imam standardno dolžino cevi in je puška dolga komaj 102cm.Krajše jaz ne potrebujem...tud v grmovju ne!Je pa zelo dobro zbalansirana kar pride zelo prav pri prostoročnem streljanju na pogonih...R8 je dobra puška!!!Boš zelo zadovoljen!!!:OK:

Tomaž Ražman
14. November 2013, 09:08
Torej mi svetuješ standardno cev? Glede na to da bo na puški dokaj velik daljnogled s 56 lečo, bo najbrž vseskupaj bolje izgledalo s cevjo standardne dolžine.

Pa kaj kupuješ puško za druge ali zase?

Če ti je pomemben izgled pol si kupi attache, ne pa pro...

Z kratko cevjo si bolj okreten tako na preži kot v gozdu...

Nisem pa ravno prepričan če je kratka cev vredna doplačila, ki je kar mastno...

Zdej sem ena dva vikenda lovil z kratko R8 v 9,3x62 in uplenil pujsa in junico... Morem rečt da je kar težko šla nazaj k lastniku biggrin

Deerhunter
14. November 2013, 09:29
Prednosti in slabosti tako 308win kot 30-06 so mi povsem jasne in o tem nima smisla debatirati in speljati temo stran od R8. Gre le zato, ali izbrati standardno ali kratko cev pri tej puški, ker kot vsi vemo 308 ima raje kratke cevi kot 30-06. Favoriziram pa omenjena kalibra izključno zaradi ogromne izbire streliva, saj strelivo za ta dva kalibra izdeluje takorekoč cel svet. Tudi 8×57 je odličen vsestranski kaliber, ni pa ameriške ponudbe streliva za ta kaliber. Dve cevi za tistih enkrat na leto ko se srečam na pogonu s prašiči pa mislim da ni vredno imeti, čeprav tudi mene, kot ostale, drži, da bi za pogone imel še eno cev v 9,3×62 biggrin

Tomaž predvsem taki komentarji me zanimajo, kot si ga napisal ti. Predvidevam, da si torej lovil že z blaserjem s standardno in s kratko cevjo. Če odmisliš doplačilo za kratko cev, bi ti osebno raje imel skrajšano cev?

Trotovšek Tomaž
14. November 2013, 10:37
Kot sem zapisal, če bi še enkrat kupoval bi še enkrat kupil standard cev. Bi pa mogoče razmislil o kalibru...

muzikant
14. November 2013, 10:39
Morem rečt da je kar težko šla nazaj k lastniku biggrin

A si imel sploh drugo možnost....:icon_wink:


Če odmisliš doplačilo za kratko cev, bi ti osebno raje imel skrajšano cev?

Sam imam/sem imel R8 s cevmi 65, 57,5 in 50 cm. Je čist vseeno, zadeneš s vsemi ali z nobeno, če imaš 50 te vsi sprašujejo zakaj imaš tako kratko puško.
biggrin

Tomaž Ražman
14. November 2013, 10:54
A si imel sploh drugo možnost....:icon_wink:


A ni rečeno da ne pride enaka nazaj :icon_lol:

PROF.racoon
14. November 2013, 22:20
Torej Tomaž R. si mu jo krstil... :OK:

Jaz moram pa še novo piko in nafilano Mego...

PROF.racoon
14. November 2013, 22:22
.
.
.
..., če imaš 50 te vsi sprašujejo zakaj imaš tako kratko puško.
biggrin

Si pripravil že odgovore? :icon_lol:

muzikant
14. November 2013, 22:49
Pozdrav lovini je najboljši odgovor......

JakaJ
15. November 2013, 07:00
Pozdrav lovini je najboljši odgovor......
BighandBighandBighandBighand

Jaz imam na Blaserju 65 in 57,5 pa ni nobena predolga. Tudi z 65 cevjo je krajša kot marsikatera druga.

kuje
15. November 2013, 07:07
Mini Blaser fan club!!!!:icon_lol:

Deerhunter
26. November 2013, 17:12
Včeraj sem v živo "pretipal" Blaser R8 Professional. Puška me je navdušila, kopito deluje čvrsto in ergonomično, snemljivi nabojnik je odlična, praktična in hkrati varna inovacija, puška je sicer že v standardni izvedbi kratka, pa sem se vseeno odločil še za skrajšano cev, kar bo prišlo prav zaradi jage na prašiče po zaraslem terenu. Ker imamo veliko zahtevnega, poraščenega terena in je velika možnost padcev, bo tudi sistem za odpuščanje igle prišel prav, sam sprožilec pa je čista poezija.
Kaliber bo 308win, če pa se bo izkazalo, da bo naredil premalo "buma" na pogonih, pa je najmanjši problem naročiti še eno cev v 8×57IS.

alojz1
26. November 2013, 17:19
Kaj naj rečem. Še enga je pamet srečala biggrin

evidma2
8. February 2014, 16:01
ima kod od forumašev Blaser r8 v kalibru 30.06 ali 8x57? če ima ali pa pozna koga naj mi prosil pošlje eno sporočilo na ZS.

Hvala!

Deerhunter
17. April 2014, 19:42
No, pa je končno doma. Kratka cev 52 cm, standardne debeline 17 mm, kal. 308 win, levo kopito in levi zaklep. Skupna dolžina 97 cm. Zaklep laufa, ubogi prašički (imam tudi piko Aimpoint Micro z Blaser montažo)... Za nastrel smo porabili 4 naboje Lapua Naturalis 11,7g, ker je bila na zalogi žal le ena škatla sem pazil na naboje, za lov je pa še toliko ostalo, da sploh v praksi preizkusim monolitke, če bom zadovoljen z njimi. Bom pa drug teden poizkušal naredit grupo raje s Federal Fusion, katerih imam dovolj, Naturalis pa bom prihranil za divjad. Puška je sicer za moje sposobnosti (nisem ostrostrelec) neverjetno natančna (tudi strelivo). Nisem še streljal s čim takim. Streli so padali točno tako, kakor smo prestavljali kupule takorekoč do cm natančno. Zgornji trije streli so moji, s tem da smo po vseh 4 strelih premikali kupule. Po prvem strelu smo premaknili kupulo 3 cm višje, naslednji trije streli so bili moji, ker je bil prvi malo desno in spodaj, smo prestavili 2 cm levo in 1 cm gor, naslednji moj strel je bil desetka, nakar smo samo še premaknili 3 cm višje zaradi možnih strelov do 150 m in potrdili s še enim strelom, ki je padel tako lepo, kot bi ga pribil s žebljem točno nad desetico. Puška je veselje za držat, uporabljat in streljat. Sprožilec je čista poezija. Grupe potem kot sem rekel nisem delal, ker bom Naturalis naboje, kar mi jih je še ostalo, raje prihranil za divjad. Ne dvomim, da bi bili streli v razmaku manj kot 1 MOA, če vmes ne bi prestavljali kupol.
Upam da ne kršim pravil foruma, če napišem Hvala Romanu in Valentinu. Če pa koga zanima natančneje, pa na ZS.

Tomaž Ražman
17. April 2014, 23:19
Lepa puška ni kaj! Preciznost pri blaserju je zavidljiva! Naj ti dobro služi na jagi!

PROF.racoon
18. April 2014, 08:07
Welcome To The Club!!!

:OK::OK::OK:

Optika je Zeiss Classic 3-12x56?

kuje
18. April 2014, 08:34
Ja dobrodošel v Blaser fan club!!!:OK:Tudi jaz sem sprobal mojo novo optiko včeraj na R8.Nabavil Zeiss HT 3-12X56....V mraku lahko samo rečem nonplusultra!!!Naj ti fajn služi Deerhunter!!!Dober pogled!!!biggrin

muzikant
18. April 2014, 09:31
Welcome To The Club!!!

:OK::OK::OK:

Optika je Zeiss Classic 3-12x56?

On je plačal malo višjo pritopnino v Fan Club od tebe, pa še zahvalil se je z velikim črkami.:icon_wink:

PROF.racoon
18. April 2014, 11:51
On je plačal malo višjo pritopnino v Fan Club od tebe, pa še zahvalil se je z velikim črkami.:icon_wink:

Češ rečti, da se jaz nisem? :icon_lol:

Kuje, sem slišal, da je 30.06 točna kot snajper, HT pa je itak klasa...

kuje
18. April 2014, 12:42
Ja old betsy(30-06)...he,he,he...nese odličnoBighand...Zeiss HT me je pa navdušil....prvic do zdaj vem,da v mraku ne delam komprisov...komaj cakam se na daljnogled 8X54 HT....:limona:....Muzikant je pa dober človek in super expert za produkte iz Isnija....biggrin...Lp obema in vesele praznike....

Deerhunter
18. April 2014, 16:22
Hvala vsem za dobre želje. Ja, preciznost je na nivoju. Do zdaj sem bil navajen, da sem pomeril prav, padlo pa je par cm vstran. Zaradi cevi, ali streliva ali karkoli že. To sem zdaj prvič doživel, da pada točno tja kamor pomerim biggrin Že z 2 strelom zadeti tisto malo rdečo pikico 5 mm × 5 mm je bil zelo zadovoljujoč občutek biggrin Ko veš, da se je končno vse prav poklopilo in da je to to, kar si želel imet.


Lepa puška ni kaj! Preciznost pri blaserju je zavidljiva! Naj ti dobro služi na jagi!

Optika je tako kot si napisal Zeiss Classic Diavari 3-12×56. Mi je ostala od prejšnje puške. Bilo mi je škoda tak daljnogled nekomu podariti za par sto evrov, potem pa kupovati novega za cca 2 jurja. Sploh ker ima ravno šino, šina pa se mi zdi da se super ujame z Blaser puškami. Čeprav verjemite, če bi zdajle kupoval novo optiko, bi to bila zagotovo Zeiss HT. Tako bo pa tudi Classic v redu, saj tudi ta ni od muh, čeprav ga je že malenkost povozil čas in ni več povsem v samem vrhu vrhunske optike.. Je pa še vedno precizen, oster in v mraku vzoren. Zaenkrat bo zadostoval.


Welcome To The Club!!!

:OK::OK::OK:

Optika je Zeiss Classic 3-12x56?


Ja dobrodošel v Blaser fan club!!! Tudi jaz sem sprobal mojo novo optiko včeraj na R8.Nabavil Zeiss HT 3-12X56....V mraku lahko samo rečem nonplusultra!!!Naj ti fajn služi Deerhunter!!!Dober pogled!!!biggrin

Deerhunter
20. April 2014, 11:03
Samo za primerjavo dolžine. Browningov karabin s skrajšano 56 cm cevjo, ki je sicer z dolžino 108,5 cm med krajšimi karabini, je kar 11,5 cm daljši od Blaser R8 s skrajšano 52 cm cevjo. Karabin s standardno 60 cm cevjo, katerega sem imel prej in iz katerega je daljnogled Zeiss Classic, je bil dolg 114 cm, kar je celih 17 cm več.. Razlika je očitna na vsakem koraku. Še posebej pa, ko opletaš po preži, ali po štantu. Pa tudi pri čiščenju orožja.
Na sliki se lepo vidi tudi razlika v dolžini zaklepa in kje se začne cev pri eni in pri drugi. Je pa to pač od posameznika odvisno. Nekaterim kratke puške delujejo "otročje", ali preveč "vojaško". Sam sem navdušen nad kratkim, priročnim orožjem. Veliko prehodim po lovišču in me moti zapletanje v veje, ko je puška na rami. Dostikrat sem tudi na krvni sledi. Zato mi kratka puška veliko pomeni.
Večina pa me najprej vpraša čemu tako kratka puška :icon_lol: Bila so tudi vprašanja po ZS, koliko je doplačilo za kratko cev. Doplačilo je 192 â??. Če je pa vredno se mora pa vsak sam odločiti. Zame je definitivno vredno.
Seveda je dobro pri tako kratki cevi izbrati nerazanten kaliber, da zanj zadostuje kratka cev. Npr 308 win, 8×57, 7×57, 9,3×62...

Deerhunter
20. April 2014, 11:46
Pa še ena malo bolj na nivoju, čista slika, ob puški pa Aimpoint Micro H1 z Blaser "saddle mount" montažo. Ob takem vremenu človek nima kaj bolj pametnega za počet :icon_lol:

Tomaž Ražman
21. April 2014, 07:50
Še rinko našraufaj na vrh cevi, pa boš vidu kaj pomeni veselje klatit po robidi.

GašperP
21. April 2014, 19:14
Lep puška, naj ti dobro služi! Tudi sam imam puško podobne dolžine, z njo je res užitek šariti po grmovju in pogonih.

Lp Gašper

Tine
25. April 2014, 08:41
Browningov karabin
Kako ti je les uspelo tako lepo ohraniti? Imam enakega, pa je v par letih sicer intenzivnega lova dokaj "zmartran". Pa ne iščem s krvosledcem kot ti.
Lepo da si zadovoljen z novim nakupom in naj ti lepo služi.

Deerhunter
25. April 2014, 08:56
Les je edina večja hiba na X-boltu, saj je za resno terensko uporabo preprosto premehak. Kopito sicer meni osebno estetsko in oblikovno zelo odgovarja. Vendar, ta premehak les je bil tudi eden od razlogov, da sem pri novi puški R8 šel raje na precej bolj čvrsto plastično kopito. Moj X-bolt je sicer z leve lepo ohranjen, je pa ker sem levičar in puško nosim na levi rami nekoliko opraskan po desni strani (nič resnega, vendar se vidijo sledovi uporabe), predvsem tam, kjer se puška drgne ob naramnico nahrbtnika in zadrge žepa. Ja, tako mehek je, da se poškoduje že pri nošenju puške na rami. Drugače si ne upam pomisliti, kaj bi bilo s tem kopitom, če bi enkrat konkretno padel po kakšnih skalah. Verjetno bi bil za stran in bi moral dobiti novega. Sem že večkrat razmišljal, da bi kupil plastičnega, pa ga za leve X-bolte žal ne delajo. To puško sem sicer pred padcem precej pazil, saj sem dve puški že prej poškodoval po skalah in zdaj pazim kolikor se le da.
Če bi moj dedek na svoji puški imel tako mehko kopito, ne bi po 30 letih resne uporabe njegovega karabina od tistega kopita ostalo nič, oziroma sploh ne bi bilo več podobno kopitu. Pa njegovemu kopitu prav nič ne manjka. In nikoli ni bil renoviran. Se pravi sklepam, da je na X-boltu les premehak. S tega vidika me prav zanima, kako se bo obneslo plastično kopito na R8, ki v roki deluje bistveno bolj čvrsto, ne vem pa še, kako je kaj odporno na razne praske(recimo, če se podrgne med nošenjem ob kako zadrgo ali nahrbtnik, tako kot sem "poštempljal" X-bolta.


Kako ti je les uspelo tako lepo ohraniti? Imam enakega, pa je v par letih sicer intenzivnega lova dokaj "zmartran". Pa ne iščem s krvosledcem kot ti.
Lepo da si zadovoljen z novim nakupom in naj ti lepo služi.

Tomaž Ražman
25. April 2014, 12:40
Plastična kopita od blaserja so izredno odporna, se je treba fajn potrudit za ga uničit napram ostalim...

Deerhunter
25. April 2014, 13:11
Hvala za podatek. Nekaj takšnega sem tudi pričakoval in zato sem tudi šel v nakup plastičnega kopita pri R8. Rabim čvrsto odporno kopito, ki ne bo občutljivo na terensko uporabo. Meni je puška orodje in ne objekt za postavljanje pred drugimi. Nenazadnje pri R8 omenjeno plastično kopito stane tam skoraj 1500 evrov, kar je bistveno več, kot stane večina serijskih povsem skompletiranih karabinov. Zato je tudi za pričakovati, da je kvalitetno, robustno in odporno.
Sicer pa že poslušam opazke starih jagrov, da to ni lovskemu orožju podobno in da mladi jagri gremo v skrajnosti, ki imajo več skupnega z vojsko kot z jago. Nekateri se opirajo na tisti zloglasni članek, ki je bil pred časom objavljen v Lovcu na to temo. Jaz pa se s tem ne strinjam ravno. Večina orožja in opreme, ki se uporablja skozi stoletja do dandanes za lov, je prišlo v lovske vrste iz vojske, razen določenih izjem, zato sam ne vidim nič spornega v plastičnem kopitu, pod pogojem, da je le to lovske oblike in barve. Pač, je samo material sodoben in to je vse. Ne samo orožje (razen prelamač), pač pa tudi optika, laserski daljinomeri in še kup drugih zadev je bilo razvito za vojsko, na koncu pa zašlo v lovsko uporabo. Tudi celo morje izpeljank (vojaškega) Mauser sistema med drugim, katerega s pridom uporabljajo ravno tisti nasprotniki plastičnih kopit, kateri imajo toliko za povedati čez "vojaško orožje", ne pomislijo pa, da ima tudi njihov kos orožja korenine v zelo obsežni vojaški rabi.
Sam si upam trdit, da bodo čez 30 let plastična kopita v lovskem okolju ravno tako razširjena, kot je danes vojaški mauser sistem.
Sam pri lovcu, ki ima plastično kopito lovske izvedbe (ne vojaške, da ne bo pomote), recimo pri puški v stilu R8, R93, M12 ipd... prepoznam profesionalca, ki ve kaj rabi in zakaj. Tukaj se ne gre za postavljanje pred tovariši in razne gravure ter rezbarije, s tako puško pa se lastnik potem boji stopiti v prvi grm, pač pa le, da človek ima puško za 100% zanesljivo in robustno orodje, ki je narejeno za določen namen in sicer uplenitev divjadi. Mora pa ob tem biti odporno in prilagojeno za vremenske in terenske značilnosti lova. Ali po domače, da ko zalezuješ po zahtevnem terenu srnjaka ali gamsa, da se osredotočaš na sam lov in divjad, ne pa na dragoceno luksuzno kopito, da ne bi na njem nastala kakšna praskica.

Včasih je potiho tudi slišati, da kupujemo takšne puške (R8) predvsem zaradi postavljanja pred lovskimi kolegi. Verjemite mi, da če bi se hotel postavljati, bi šel k puškarju in naročil po meri izdelano puško z izrezbarjenim kopitom in gravurami. Ali pa kupil žlahtno boroveljsko prelamačo. Takšna puška bi gotovo požela pozitivne komentarje. Je čudovita na pogled, pravo mojstrska umetnina, vredna občudovanja, vendar kdo bo potem z njo lazil po skalovju za srnjakom in gamsom? Jaz vem da ne. Jo je škoda. Takšna puška je za gledat, kazat, za na "štant" in za vzbujat malo zdrave "lovske foušije". Po drugi strani, plastična R8 z oznako "Professional" pove, da je bila puška kupljena za jago, ne za nekakšno postavljanje pred drugimi. Zato da bo čvrsta, odporna, priročna in brezkompromisno natančna. In to je vse.


Plastična kopita od blaserja so izredno odporna, se je treba fajn potrudit za ga uničit napram ostalim...

Tomaž Ražman
25. April 2014, 13:23
Bojo že preboleli ti stari jagri, važno da si ti zadovoljen. Tko al tko pa kugla žival ubije in ne puška, tko da dokler ni kugla vojaška nimajo kaj stokat

Deerhunter
26. April 2014, 20:38
Danes sem na nastrelitvi preizkusil v Blaserju R8 domače strelivo LOS HUNTER 155 gr, 308 win. Polnjen z 47 gr Lovex D073-6. Neslo je sicer visoko, ker je puška nastreljena na težji 11,7 g Naturalis, zato pa je lepo poravnano s centrom, kar tudi kaže na kvaliteto cevi. Mogoče kak cm v levo, ampak to je bil najbrž že vpliv konstantnega vetra z desne proti levi. Grupacija meri na najširšem delu 1,9 cm kar je seveda gladko sub-MOA in najboljša grupa kar sem jih kdajkoli ustrelil.
Streljal sem iz improviziranega naslona na nastrelitvi lovskih pušk, v mrzlem, vlažnem in vetrovnem vremenu, pa nisem se kaj posebej trudil. Gotovo bi šlo s pravo "ladungo" in pravim strelcem še malo bolje.

alojz1
26. April 2014, 20:50
Nikar se bolj ne trudi, da nebo slabš biggrin
Z to polnitvijo gre vsem visoko. Ampak boljše dela (jaz polnim 44 grain). Se pač pokov bojim.
Ti kar križ dvigni. Imam občutek, da drugih krogel ne boš več streljal.

Deerhunter
26. April 2014, 21:23
Najprej je pri Blaserju v 308 win na vrsti Naturalis. Sočasno se bo v X-boltu 30-06 uporabljal LOS. Ko pa Naturalisa zmanjka in če se bo v 30-06 izkazal, pa mogoče prestavim še kupule na Blaserju in nastrelim na LOS:icon_lol:
Alojz, ne vem česa se pri 308 win bojiš, danes sem drugič streljal s 308 win, postrelil sem cca 30 nabojev iz 308 win (52 cm cev) in iz 30-06 (56 cm cev) pa lahko rečem, da ima 308 win res eleganten, mil odsun, ne glede na naboj in polnitev. Razumem zakaj temu naboju rečejo ženski. Medtem ko 30-06 pri 56 cm cevi že kar konkretno buta. Najbolj od vseh pa me je danes "prerukala" 30-06 Federal Power Shok. Ta res konkretno butne, ampak še vedno ne toliko, da bi se zaradi tega bal odsuna ali puške, je pa lahko rečem, že eno malenkost moteče. Kar se pa 308 win tiče pa nimam prav nobenih pripomb.

alojz1
26. April 2014, 21:43
Alojz, ne vem česa se pri 308 win bojiš,
Tista pripomba je bila šala.
Z Naturalisom ne boš naredil enake grupe. Če pa rata pa obvezno nalepi tarčo.

Deerhunter
26. April 2014, 22:01
Pravzaprav sem danes na hitro poizkusil grupo tudi z Lapua Naturalis 11,7g, ker mi ni dalo miru, kaj bo nastalo. Žal je malo levo, možno da malo tudi spet zaradi vetra od desne proti levi, je pa kar impresivna grupacija, ki na najširšem delu meri 2 cm, kar je 1 mm slabše kot pri LOS. Spet gladko sub-MOA. Vsekakor do zdaj nisem mislil, da sem tako za šalo in v improviziranih pogojih sposoben takih grupacij. Pa bi že rekel, da je pač Blaser tako odlična puška, pa saj tudi X-bolt ni od muh, saj sem tudi tam z LOS naklepal 2,1 cm grupacijo. Pa imam na X-bolt manjšo končno povečavo. Je tudi X-bolt res solidna puška (z izjemo premehkega lesenega kopita). Lahko rečem, da je sprožilec skorajda enakovreden Blaserjevemu. Res izjemno kvaliteten sprožilec ima X-bolt. Pa zaklep dela izjemno tekoče, kot tudi varovalka in nabojnik. Desničarji lahko dobijo izvedbo s plastičnim kopitom in potem imaš za majhen denar izjemno puško.

Ostali trije streli so od Federal Fusion 11,7g, kateri pa tej puški ne odgovarja tako zelo, saj nekoliko trosi. Mislim, da tu ni bila le moja krivda, saj sem tudi strel, ki je odletel visoko, pravilno sprožil.

Zanimivo je pa še, koliko čistejši prestrel čez papir naredi Naturalis v primerjavi s Fusion...

jegr
26. April 2014, 23:09
Kako veš, da tisti strel ni bil tvoja krivda?

Deerhunter
26. April 2014, 23:28
Ta visoki strel je bil prvi strel s Fusion od treh. Smatram, da si pri prvem najbolj skoncentriran in tudi najlepše sprožiš. Tudi ko sem ustrelil sem imel občutek, da sem prav sprožil in da me je strel presenetil, križ je bil pa v centru. Tisti, ki dobro streljate, poznate občutek, ko veš da si dobro ustrelil. Zato me je presenetilo, da sta bila ostala dva strela toliko nižje, vendar blizu grupacije z Naturalisom.
Dopuščam pa tudi, da mi je prvi strel s Fusion pač malo "odletel". Ampak glede na druge grupe, ki sem jih danes delal, bi bila to bolj izjema kot pravilo.


Kako veš, da tisti strel ni bil tvoja krivda?

jegr
27. April 2014, 09:55
Lahko, da je tako, sicer pa lepa grupa, ni kaj. Iz napisanega sklepam, da si streljal iz rame, brez vpete puške, in tukaj se vidi, da si dober strelec.

Deerhunter
27. April 2014, 10:13
Ja iz rame sem streljal iz naslona za nastrelitev lovskih pušk. S puško v stojalu ne maram streljat. Ni naraven občutek. To je za benchresterje, jaz pa sem lovec... Treba je znati ustreliti s kake razmajane preže, ali pa kar nasloniti ob drevo, kaj ti takrat pomaga stojalo za puško biggrin


Lahko, da je tako, sicer pa lepa grupa, ni kaj. Iz napisanega sklepam, da si streljal iz rame, brez vpete puške, in tukaj se vidi, da si dober strelec.

žandar
27. April 2014, 12:03
Ja iz rame sem streljal iz naslona za nastrelitev lovskih pušk. S puško v stojalu ne maram streljat. Ni naraven občutek. To je za benchresterje, jaz pa sem lovec... Treba je znati ustreliti s kake razmajane preže, ali pa kar nasloniti ob drevo, kaj ti takrat pomaga stojalo za puško biggrin

Absolutno se strinjam z zadnjim stavkom ampak na razmajani preži nimaš naslona za pristrelitev puške.
To pripombo sem napisal zato, ker sem se naposlušal raznih strelskih modrijanov, ki hočejo pogoje letnega preizkusa orožja čim bolj približati pogojem na lovu češ, tam tudi ne boš imel idealnih pogojev, kar je seveda popolnoma napačno, pri preizkusu orožja morajo biti pogoji optimalni.

Deerhunter
27. April 2014, 12:14
Se povsem strinjam s tabo. Ne moreš primerjati nastrelitev pušk in strel v naravi. Na nastrelitvi je treba lovcem omogočiti optimalne razmere za strel. Vendar tudi pri pristrelitvi orožja, še manj pa na preizkusu lovskega orožja, ne zagovarjam vpetih pušk v stojala. Se mi zna zgodit, da so zadetki potem drugje, kot ob naslonu v ramo, ker položaj pri strelu z vpeto puško iz stojala enostavno ni naraven. Zato najraje nastreljujem kar iz rame. Povsem zadostuje trden naslon spredaj in malo mehkejši zadaj. Recimo vreča peska, ali kaka odeja, blazina.


Absolutno se strinjam z zadnjim stavkom ampak na razmajani preži nimaš naslona za pristrelitev puške.
To pripombo sem napisal zato, ker sem se naposlušal raznih strelskih modrijanov, ki hočejo pogoje letnega preizkusa orožja čim bolj približati pogojem na lovu češ, tam tudi ne boš imel idealnih pogojev, kar je seveda popolnoma napačno, pri preizkusu orožja morajo biti pogoji optimalni.

alojz1
27. April 2014, 12:18
Točno tako. Bighand
Problem je, ker tude tega naslona marsikdo ne zna uporabit. Vse mogoči položaji. Rezultati pa tudi.

jegr
27. April 2014, 12:55
Vendar tudi pri pristrelitvi orožja, še manj pa na preizkusu lovskega orožja, ne zagovarjam vpetih pušk v stojala.

O kakšnem vpetju puške na pristrelitvi se pa pogovarjaš?A pri vas tako opravite vsakoletno pristrelitev orožja?

Ostrorogi
27. April 2014, 13:18
Kakorkoli, puška zna ustrelit v isto piko. Moteč faktor tukaj je tisti kateri pritiska na sprožilec, pa naj si bo puška vpeta ali ne.

detel
27. April 2014, 13:55
Ja, le da na sme biti preveč zarjavela in nagrižena, znotraj namreč .

Deerhunter
27. April 2014, 13:59
Kot vidiš sem napisal ločeno pristrelitev orožja in preizkus lovskega orožja in sicer zaradi tega da teh dveh stvari ne bi mešali. Ali po domače, pristreliš orožje ko kupiš novo strelivo ali nov daljnogled ali pa ko kupiš kar vseskupaj z novo puško vred. Tisti, ki nekaj damo na to, ponavadi pristrelimo čim bolj natančno. To je recimo zadevanje v vsaj eno kotno minuto na 100 m in nato prestaviti kupule tako, da zadetki padajo v pravo mesto. Vsakoletni preizkusi lovskega orožja, katerim pravimo tudi nastrelitve ali pristrelitve pa so namenjene le ugotavljanju, ali je članstvo LD s svojim orožjem sposobno zadeti 15,4 cm krog na 100 m (!!!)... Zato teh dveh stvari ni za enačiti.
Oziroma, če odgovorim brez dolgovezenja, še nikoli nismo na preizkusu lovskega orožja uporabljali stojal, kamor bi vpenjali puške. Kot sem že napisal, se vpetih pušk in stojal najraje izogibam.



Vendar tudi pri pristrelitvi orožja, še manj pa na preizkusu lovskega orožja, ne zagovarjam vpetih pušk v stojala.



O kakšnem vpetju puške na pristrelitvi se pa pogovarjaš?A pri vas tako opravite vsakoletno pristrelitev orožja?

Deerhunter
27. April 2014, 14:07
Se strinjam. Kot ste videli sem že ob objavi posnetkov tarč napisal, da bi gotovo šlo še bolje, ob izpolnitvi določenih pogojev - pravi strelec, druga polnitev, ki bi še bolje nesla, fiksno vpeta puška...
Treba se je zavedati, kot sem že napisal, da sem streljal v slabih vremenskih pogojih, iz rame ter s preizkusnim strelivom. Če bi se nekoliko poigral s tem, iskal boljšo polnitev, boljše vreme ali boljši naslon, bi šlo najbrž še malo bolje. Ampak za lovsko rabo pač to zadostuje (vsaj meni). Pravzaprav zadostuje celo dvakrat večji raztros od tistih, katere sem včeraj naredil, saj na divjadi ne bo nobene razlike. Še vedno je vse v vitalni coni in divjad bo ravno tako padla...

Sam sem tudi že velikokrat rekel, da je največkrat orožje bolj natančno, kot je strelec z njim sposoben ustrelit. Želel pa sem videti, kakšna bo grupa z novo puško in lahko rečem, da sem zadovoljen z njo (s puško in z grupo).


Kakorkoli, puška zna ustrelit v isto piko. Moteč faktor tukaj je tisti kateri pritiska na sprožilec, pa naj si bo puška vpeta ali ne.


Ja, le da na sme biti preveč zarjavela in nagrižena, znotraj namreč .

bumbum
2. May 2014, 21:11
9 let, 240m, 223rem.
https://www.youtube.com/watch?v=VFMMti-G10g

jegr
2. May 2014, 21:42
Kaj pa beseda "accident"?

evidma2
18. May 2014, 19:15
Ljubezen na prvi pogled, ko sem te pred dobrim letom prvič uzrl (https://www.youtube.com/watch?v=TAFA4yynILk) v vsej svoji lepoti.
Sledile so neštete ure posvečene raziskovanju in spoznavanju vseh tvojih lastnosti.
Vse to je botrovalo, da se je želja in hrepenenje tako povečalo, da sem sprejel odločitev – vzamem te.

Pot do tebe ni bila enostavna. A sedaj si v mojih rokah in vse ostalo je pozabljeno.

Dobrodošla puška Blaser R8 professional success + Swarovski Z6i gen.2 2-12x50

14181

detel
18. May 2014, 19:37
Čestitam za kvalitetno puško. Je zelo pomembno, da imaš puško rad oz. da ti je všeč.

Deerhunter
18. May 2014, 19:48
Čestitam za dober nakup. Zagotovo boš zadovoljen z njo. Jaz sem s svojo vsak dan bolj. Nikoli se nisem z nobenim drugim orožjem počutil tako "uigranega" in "nevarnega" (do divjadi seveda). Pade točno kamor pomerim, in to ne glede na to ali imam čas dobro pomerit ali ne. In vse to je v kompletu s tem, da je puška še hitra, okretna in priročna, neprecenljivo.
Če ne bo kakšnih "tehničnih" težav lahko rečem, da je puška najboljše izmed serijsko izdelanega orožja, kar se da kupiti.
Preprosto je v vseh stvareh 2 koraka pred ostalim orožjem. Krajša, hitrejša, okretnejša, varnejša, enostavnejša uporabo in vzdrževanje...

Ostrorogi
18. May 2014, 20:46
Ljubezen na prvi pogled, ko sem te pred dobrim letom prvič uzrl (https://www.youtube.com/watch?v=TAFA4yynILk) v vsej svoji lepoti.
Sledile so neštete ure posvečene raziskovanju in spoznavanju vseh tvojih lastnosti.
Vse to je botrovalo, da se je želja in hrepenenje tako povečalo, da sem sprejel odločitev â?? vzamem te.


Alo psa, gojzarje z ugrajenim derezam, okovano palico, sovo, jelenjad... to nisi videl v reklami? Lepo, da si puško kupil, da ti je všeč itd. Verjamem, da v kompletu ni bilo poceni, vendar kako si vseskupaj opisal to pa je zrelo za psihiatra. Vem vem, brat je treba z iste strani kot si napisal...

Tomaž Ražman
18. May 2014, 20:47
Evidma, lepa puška! Success kopito je pa prav sexy biggrin

Mojo sem tudi včeraj dobil v roke, bom objavu sliko ko mi rata jo slikat...

Deerhunter, naj te preciznost pri Blaserju ne preseneča preveč, zaradi določenih rešitev je Blaser ena izmed najbolj točnih pušk "of the box".

.243 Win.
19. May 2014, 20:46
Kakšen pa je kaliber te tvoje lepotice ???

evidma2
19. May 2014, 21:18
Kakšen pa je kaliber te tvoje lepotice ???

30.06

alojz1
11. March 2015, 16:41
Zanimivo. https://www.youtube.com/watch?v=qDJNECfNVZM

alojz1
28. March 2015, 14:59
Test lovske puške: https://www.youtube.com/watch?v=u2R-LbOv8Bg
Probate lahko sami. Če prestane test jo imate lahko tudi za pogone.

rws
28. March 2015, 19:34
Vredu test, sam nevem zakaj si dal pod Blaser, na prste ene roke lahk prešteješ njihove lastnike, ki si upajo v pogon z njim:icon_wink:

elk77
28. March 2015, 20:57
Saj Blaserje si ne kupujejeo tisti, ki hodijo barikadahbiggrin
Brakirji imamo zastave pa čehinje, tiste bi vzdržale kar precejšen delež tega testa :whistle:

alojz1
29. March 2015, 18:22
Vidim, da nekateri kar resno vzamete ta test. Jaz sem ga nalepil, ker se mi zdi trapast.

dolgin
29. March 2015, 18:48
No, je pa vprašanje če bi Blaser zdržal takle test. :icon_redface:, u bistvu vprašanje kolk lovskih v SLO pušk bi to zdržal.... za moje potrebe je vrh glave made in doma spacan karabin 8x57:icon_eek:. In to s PPU Grom municijo :-D. Ga naluknam tist papir da j kej :-D:-D:-D:-D

Ostrorogi
29. March 2015, 20:09
To je test k nima nobenega pomena zame. Stokrat mi je GSM padel, sem ga "ruknil" v razne robove itd... med delom. Nikoli nič. Potem pa je padel samo enkrat tako narahlo pa je bilo konec...
Tako da; Zakaj sploh metat po tleh, nekaj dokazovat... Enostavno 500g kladivo pa po zaklepu udarit, še prej po sprednji leči strelnega daljnogleda na koncu pa še cev v primež pa zaviješ. Minuta dela. Ne zdrži nobena sigurno. Tako pa lahko mečeš dokler ne zlomiš nekaj, kar je vitalno za delovanje... To pa lahko traja in traja.
Tole mi je šinilo iz spomina še.
Zakaj pesek v videu niso pihali le tega pri odprtem zaklepu, če so se tako trudili onesposobiti. Bi lepše napihnilo in bi bilo hitreje konec.

elk77
29. March 2015, 21:42
:icon_eek: ta test je neumen, se povsem strinjam,
da se razumemo,ne bi riskiral moje zastave za takšno neumnost, čeprav je vredna samo nekaj sto evrov :icon_confused:, za mene neprecenljivo več...

Ostrorogi
29. March 2015, 22:21
Res, da je izven teme, bom napisal vseeno glede na to kar si elk77 napisal.
Nekaj let nazaj me je nekdo učil, nekdo star...
Rekel mi je: "Tisto, kar imaš za streljanje je dovolj dobro in zna ustrelit vedno pravilno. Ti si tisti, ki je moteč faktor tukaj ..."

lisac
6. July 2015, 06:17
Da ne odpiram nove teme bom izkoristil kar to, da povprašam če je že kdo naletel na podoben problem.
Kupil sem Blaser r93 iz druge roke, ki je imel montiran daljnogled in je po zagotovilu prodajalca deloval več let na puški brez problemov, montiral pa ga je znan puškar.Jaz sem kupil samo puško, ker sem daljnogled že imel in pa montažo pri optic trade, ter to hotel zmontirat vendar je tu nastal problem. Nikakor ne morem prit v center, pa naj se še tako trudim, so streli pri skrajni točki daljnogleda še vedno caa 10cm prenizko na 30m. Potem sva z Teodorjem preizkusila še dve montaže in pa tudi drugi daljnogled, pa je slika popolnoma enaka (zmanjka klikov). Moj dalnogled na njegovi puški pa je v centru na sredini klikov. Mnenje obeh je, da je nekaj narobe z Blazerjem, zato prosim še koga, da pove če se kdaj srečal z podobnim problemom.
Nakoncu naj še povem, da vse preizkušanje ne bi bilo mogoče brez Teodorja in Optics trade, ker ne verjamem, da je še kdo v Sloveniji pripravljen razpakirat tri montaže, ki vsaka stane 400€+ in jih več ne moreš prodat kot nove.

Benjo
6. July 2015, 07:22
Da ne odpiram nove teme bom izkoristil kar to, da povprašam če je že kdo naletel na podoben problem.
Kupil sem Blaser r93 iz druge roke, ki je imel montiran daljnogled in je po zagotovilu prodajalca deloval več let na puški brez problemov, montiral pa ga je znan puškar.Jaz sem kupil samo puško, ker sem daljnogled že imel in pa montažo pri optic trade, ter to hotel zmontirat vendar je tu nastal problem. Nikakor ne morem prit v center, pa naj se še tako trudim, so streli pri skrajni točki daljnogleda še vedno caa 10cm prenizko na 30m. Potem sva z Teodorjem preizkusila še dve montaže in pa tudi drugi daljnogled, pa je slika popolnoma enaka (zmanjka klikov). Moj dalnogled na njegovi puški pa je v centru na sredini klikov. Mnenje obeh je, da je nekaj narobe z Blazerjem, zato prosim še koga, da pove če se kdaj srečal z podobnim problemom.
Nakoncu naj še povem, da vse preizkušanje ne bi bilo mogoče brez Teodorja in Optics trade, ker ne verjamem, da je še kdo v Sloveniji pripravljen razpakirat tri montaže, ki vsaka stane 400€+ in jih več ne moreš prodat kot nove.

Na podlagi napisanega zgleda, da je prodajalec z orožjem padel in poškodoval cev (jo rahlo ukrivil).

Robert91922
6. July 2015, 07:36
Da ne odpiram nove teme bom izkoristil kar to, da povprašam če je že kdo naletel na podoben problem.
Kupil sem Blaser r93 iz druge roke, ki je imel montiran daljnogled in je po zagotovilu prodajalca deloval več let na puški brez problemov, montiral pa ga je znan puškar.Jaz sem kupil samo puško, ker sem daljnogled že imel in pa montažo pri optic trade, ter to hotel zmontirat vendar je tu nastal problem. Nikakor ne morem prit v center, pa naj se še tako trudim, so streli pri skrajni točki daljnogleda še vedno caa 10cm prenizko na 30m. Potem sva z Teodorjem preizkusila še dve montaže in pa tudi drugi daljnogled, pa je slika popolnoma enaka (zmanjka klikov). Moj dalnogled na njegovi puški pa je v centru na sredini klikov. Mnenje obeh je, da je nekaj narobe z Blazerjem, zato prosim še koga, da pove če se kdaj srečal z podobnim problemom.
Nakoncu naj še povem, da vse preizkušanje ne bi bilo mogoče brez Teodorja in Optics trade, ker ne verjamem, da je še kdo v Sloveniji pripravljen razpakirat tri montaže, ki vsaka stane 400â??+ in jih več ne moreš prodat kot nove.
Če puško pregleda usposobljen orožar in ugotovi glede cevi to, kar je Benjo napisal, lahko zahtevaš od prodajalca vrnitev kupnine - zaradi skrite stvarne napake. Lahko mu celo zagroziš s prijavo zaradi goljufije. Res škoda, da nisi puške prej preizkusil, saj bi po 2 strelih bilo jasno, da tu nekaj ne štima.

P.S.: je pa tole tvoje vprašanje popolnoma ven (off topic) iz teme Blaser R8, moderatorju predlagam, da odpre novo temo in ti pošlje navodila, kako se to naredi - za drugič.

alojz1
6. July 2015, 10:15
Če puškar ugotovi ukrivljenost cevi jo res lahko vrneš. So pa stroški z prepisom.
Lahko jo pa poravna. Brez posledic za natančnost.

PROF.racoon
4. September 2015, 09:10
Verjetno se napaka že odkrije s kolimatorjem?

Nova cev - cca 600€?

alojz1
4. September 2015, 09:42
Sploh pa ni bila cev kriva.
Lepo bi bilo, da lastnik puške Lisac pojasni vso zadevo.

rws
5. September 2015, 13:11
In kaj je blo, šalabajzerji na delu? :icon_wink:

PROF.racoon
7. September 2015, 09:13
Kombinacija cevi v kalibru 308 z magnaportom in municije.
Druga municija in stvar je bila rešena. :icon_wink:

Naj me lastnik popravi, če sem kaj narobe napisal...

Deerhunter
7. September 2015, 14:26
308 win z magnaportom :lol1:

PROF.racoon
7. September 2015, 14:54
308 win z magnaportom :lol1:

Eni kupujejo takšen kaliber z magnaportom zaradi zdravstvenih težav (srčni vzpodbujevalniki, izpahi ramena,...), tako da se ne bi prehitro smejal... :icon_wink:

Drugače pa se strinjam s teboj, da je magnaport na 308 nepotreben (razen, če želimo imeti puško, ki ne brca in dober kaliber).

Andrej Z.
18. April 2021, 16:57
Zanima me od lastnikov R8 ali ima kaksno vezo dolzina tulca pri repetiranju ( v smislu daljsi kot je tulec vecji je hod ročice ) kar je kar nekaj razlike med kratkimi in daljsimi tulci. Predvsem v skrajno odprtem polozaju. Gledam tudi Merkel helix, ki ima to zadevo dobro reseno. Strasser in Steel action imata pri daljsi dolzini tulca kr izziv ( ročica pri odprtem zaklepu je ze skoraj v licah) kako je pri blaser sistemu.

pzaksek
21. April 2021, 11:46
Kolikor je meni znano ni razlike, ker na eni puški imaš lahko vse kalibre...

Drugače pa je na začetku mal neprijetno, dokler se ne navadiš... Vsaj meni je bilo pri 30-06 :)

Deerhunter
27. April 2021, 13:06
Ja pri R8 je odvisno od dolžine tulca koliko boš moral potegnit nazaj, ker ima adapter v okvirju za naboje omejevalo potega. Torej boš pri 308 win potegnil manj kot pri 30-06. Pri slednjem se že zna zgoditi da boš potegnil do svojega nosu, v kolikor boš repetiral s puško pri licu. Pri 308 win tega ponavadi ni.

winters
25. September 2021, 13:11
17175
blaserjeva nova puška oz nadgradnja r8 sistema za večji volumen ognja oz mogoce tudi za tiste katerim se nedopade da pride triger mehanizem vn z nabojnikom

winters
25. September 2021, 13:18
https://www.youtube.com/watch?v=ZDLcU7zeFgg

Andrej Z.
25. September 2021, 14:20
Ultimate je super puska saj je tudi cena super. Edino kar me moti je izredno kratko kopito. In malo večji nujno potrebujejo nastavek ki je nastavljiv v ramenskem delu plus 400eur.

Deerhunter
27. September 2021, 16:44
Jaz ravno ne razumem teh prednosti. Za lovsko uporabo je 5 nabojev dovolj. Okvir za 10 nabojev samo po nepotrebnem obteži puško. Posebej montiran nabojnik pa samo podaljša dolžino puške (razen, če jo podaljša nazaj in zato kratko kopito, kar pa mi tudi ni všeč...). Ena od večjih prednosti R8 pušk pa je ravno zelo kratka skupna dolžina kar še posebej prav pride dandanes, ko že skoraj po pravilu na puško pride dušilec.

winters
29. September 2021, 17:53
Jaz ravno ne razumem teh prednosti. Za lovsko uporabo je 5 nabojev dovolj. Okvir za 10 nabojev samo po nepotrebnem obteži puško. Posebej montiran nabojnik pa samo podaljša dolžino puške (razen, če jo podaljša nazaj in zato kratko kopito, kar pa mi tudi ni všeč...). Ena od večjih prednosti R8 pušk pa je ravno zelo kratka skupna dolžina kar še posebej prav pride dandanes, ko že skoraj po pravilu na puško pride dušilec.

morda te prednosti ne toliko namenjene lovcem kot pa bolj sportnim strelcem in mislim da na tezo nebo spet zelo dosti vplivalo, kar se tice pa dolzine puske mislim da ta vlozek ki omogoci da se triger mehanizem pomakne nazaj doda dolzino cca okoli 6cm+- ni se spekov sklepam iz slik da kopito ostaja nespremenjeno torj standardno r 8 thumbhole stock dolžine. skupna dolzina pa spet kateri kaliber in katera dolzina cevi bi najbolj pasala skupaj ali pa sam namen puske pogon ali preza ali gore.