PDA

View Full Version : Daljnogledi 8x56 do 1000 eur



Tine
6. January 2010, 19:19
Zdravo. Me malo firbec matra katere daljnoglede 8x56 uporabljate in kaj bi mi svetovali za nakup: meopta, steiner, docter, optolyth, nikkon,...

Več kot 1000 eurov ne dam!!!

Če pa poznate kakšnega trgovca, ki bi dal daljnogled na posojo, mi prosim sporočite preko ZS.

Hvala.

andrej win
6. January 2010, 19:55
Zdravo. Me malo firbec matra katere daljnoglede 8x56 uporabljate in kaj bi mi svetovali za nakup: meopta, steiner, docter, optolyth, nikkon,...

Več kot 1000 eurov ne dam!!!

Če pa poznate kakšnega trgovca, ki bi dal daljnogled na posojo, mi prosim sporočite preko ZS.

Hvala.

Kar se tiče prvih dveh poglej mal na stran fra...... ,ki ima nekaj modelov precej znižanih,če ni že vse prodano,se kr splača..
Js sm ga lansko leto kupil,pa je letos še za odtenek bolj znižan:icon_evil::icon_confused:

Mislim da od naštetih daljnogledov nimaš kaj velik za zaje...--js bi ti pa svetoval enega od prvih dveh:icon_wink:
Če se ne motim je docter kar težak-8x58 (1,5 kg) ,če te to kej moti?

Želim ti dober nakup!:icon_wink:

pikolis28
6. January 2010, 21:13
malo pobarskaj pa bos dubu kerga od zlatih pet za ta denar

Tine
6. January 2010, 22:55
malo pobarskaj pa bos dubu kerga od zlatih pet za ta denar

ma ni problem v dnarju. kot že rečeno tja do jurčka se še nekako da. bolj me zanima kvaliteta, predvsem v mraku.

teža sploh ni problem, bo pa manj "šare" v ruksaku...

mugo
7. January 2010, 07:15
Poglej Steinerje.

janko
7. January 2010, 07:58
Pred prazniki sem kupil Steiner Hunter-Pro 8x56 . Odličen je, slika čista, po dimenzijah je manjši kot konkurenca( 19x15 cm). polnjen zz dušikom pa cenovno zelo ugoden. Tine na ZS ti lahko pošljm detajle nakupa. Daljinogled sem kupil prek neta v Nemčiji in je bil precej cenejši kot pri nas.

Tine
7. January 2010, 08:21
Pred prazniki sem kupil Steiner Hunter-Pro 8x56 . Odličen je, slika čista, po dimenzijah je manjši kot konkurenca( 19x15 cm). polnjen zz dušikom pa cenovno zelo ugoden. Tine na ZS ti lahko pošljm detajle nakupa. Daljinogled sem kupil prek neta v Nemčiji in je bil precej cenejši kot pri nas.

ja bi prosil ja. ker tudi jaz mislim prek neta nabavit. drugače pa se ogrevam za nighthunterja, ki pa je zelooo velik! 20x21 cm in morda zato malo neroden za na zalaz.

hl
7. January 2010, 12:13
Janko prosim, če tudi meni pošlješ detajle nakupa.
lp.

bakus89
7. January 2010, 21:03
Kupi si raje swarovski 7x42 zelo dobra kvaliteta pa tam nekje 800 evrov stane

Tine
8. January 2010, 01:54
majstr moj. ne bo šlo. kupujem za očeta. za 50-i rojstni dan (in rad čaka prašičke). pa že mal slabo vidi.
pa tud če bi zase kupoval bi verjetno izbral kako novejšo varjanto kot cca 30 let starega swarovca.

vseeno hvala za trud...

janko
8. January 2010, 07:54
Pozdrav hl! Ne uspem ti poslati ZS, morda je nekaj s tvojimi nastavitvami računalnika narobe. Če želiš, me lahko pokličeš na mobi, 041-891-286, popoldan.

muzikant
8. January 2010, 08:45
majstr moj. ne bo šlo. kupujem za očeta. za 50-i rojstni dan (in rad čaka prašičke). pa že mal slabo vidi.
pa tud če bi zase kupoval bi verjetno izbral kako novejšo varjanto kot cca 30 let starega swarovca.

vseeno hvala za trud...

Majstr,

ravno zaradi tega, namreč človeška zenica z leti izgublja na prožnosti zato ne more izkosristiti izhodne zenice 7mm (8*56). :icon_wink::icon_wink:

janko
8. January 2010, 09:24
Res je Muzikant, zaradi degenerativnih spremeb se zenica pri starejšem človeku ni sposobna razširiti več kot 5 mm in zaradi tega oko ni sposobno izkoristiti vsega kar optika 8x56 omogoča. Bolj primerna bi bila optika 7x42 ali 8x42 kjer je izhodna zenica 5-6 mm.Daljinogled je lažji in cenovno bolj ugoden. To je nekako tako kot da bi si kupil ferarija in ga vozil samo po mestu v 1-2 prestavi.

janko
8. January 2010, 09:26
ups! Pa Tinetov oče ni še tako star, šele pri 50ih bo:icon_biggrin:.

main757
8. January 2010, 09:52
Pred prazniki sem kupil Steiner Hunter-Pro 8x56 . Odličen je, slika čista, po dimenzijah je manjši kot konkurenca( 19x15 cm). polnjen zz dušikom pa cenovno zelo ugoden. Tine na ZS ti lahko pošljm detajle nakupa. Daljinogled sem kupil prek neta v Nemčiji in je bil precej cenejši kot pri nas.

Steiner Hunter-pro sploh obstaja?

janko
8. January 2010, 10:06
Sevada da obstaja, jaz ga imam od 30.12.09. Kaj misliš da sem taka mona da ljudi nategujem?

main757
8. January 2010, 10:13
Na njihovi strani (steiner.de) ne najdem tega modela.

andrej win
8. January 2010, 10:49
Na njihovi strani (steiner.de) ne najdem tega modela.


Tud sagor II ne,pa obstaja..:icon_lol:

janko
8. January 2010, 12:03
Main, poskusi na optics-pro.com. Po tem klikneš na kategorijo hunting na levi strani in se ti pokažejo daljinogledi ki so primernejši za lov. Tretji desno je tisti.Lp

Vojak
8. January 2010, 12:33
za to ceno in za predvsem čakanje na preži, bi jaz kupil Steinerja Nighthunter 8x56!

S tem daljnogledom boš sigurno razveselil očeta. pa še kdaj si ga boš lahko sposodil.

LP Vojak

main757
8. January 2010, 14:07
Main, poskusi na optics-pro.com. Po tem klikneš na kategorijo hunting na levi strani in se ti pokažejo daljinogledi ki so primernejši za lov. Tretji desno je tisti.Lp

Pa ne najdem hunter-pro.
Si mogoče zamenjal z Ranger-pro?

janko
8. January 2010, 17:43
:icon_lol:Res je main. Gre za Ranger pro.

CREATIVE
9. January 2010, 11:05
Jaz sem kupil Steiner Nighthunter 7x50 in se zelo zadovoljen z njim, tako podnevi kot ponoči. Kupil sem ga v Ameriki in me je prišel občutno ceneje kot pri nas.

De_Tomaso
10. January 2010, 18:55
Steiner ima zelo čudno politikosvojih spletnih strani. Določene modele ima naveden samo na ZDA strani, določene samo na EU strani. Prodaja pa oboje malo križom sem in tja. Torej ej mogoče v ZDA pri določenih trgovcih dobit modela za EU trg, kakor je mogoče pri nas dobiti modele za ZDA trg.

Določenih modelov ala Sagor 2 pa ni na nobeni strani.