PDA

View Full Version : Nahrbtnik



RedFox
4. January 2010, 12:21
Kakšne nahrbtnike uporabljate na lovu? Zanima me oblika( klasična hruška, sodobna oblika), prostornina, material....skratka karkoli na temo nahrbtnika!

Dober pogled v letu 2010!

Big Foot
4. January 2010, 12:28
uporabljam čisto navaden vojaški nakrbtnik SLO. vojske.

Zakaj?
Ker sem ga "pozabil" vrnit, ko sem vračal opremo - je bil zastonj :-)
Ker je približno vaserdiht
Ker - vsaj meni najboljša lastnost ga pripneš okoli pasu IN okoli prsi tako da ne opleta naokoli
Ker lahko na zunanjo stran obesim še stolček (če grem na zalaz)

Slaba plat.... malo prevelik je (cca 60-80l) tako da ga velikokrat pustim kar v avtu

zober
4. January 2010, 14:07
Enako hehe!

detel
4. January 2010, 14:38
Nikoli ne uporabljam nahrbtnika, razen na pogonih na stojišču. Vem pa da je nujen del opreme pri gorskih jagrih.

davorin
4. January 2010, 15:53
tudi jaz imam kar vojaškega.. je pa problem, da je velik ja, pol pa še vse tisto kar ne rabim nemečem not, pol pa nosim kot en junec:icon_twisted::icon_twisted:

tasko
4. January 2010, 21:10
js uporbljam neki srednje velikega v obliki hruške! v njem pa se nahajajo kratka majica, termo flis in še kaj bi se našlo za oblečt! pa tudi steklenica vode in kak kos suhe robe za malico bi se našel! ga pa vedno nosim sabo na lov! uporaben na vseh vrstah lova za naslon tako za lov na gamsa kot za lov na srnjad! teža okoli 3-5 kg.

ostrostrelec.pero
4. January 2010, 21:23
Jaz pa kadar ga vzamem na lov, je neznanega porekla, umazan tako da ne vem več kakšne barve je, notri pa ni nikoli tiste reči ki bi jo rabil. Je pa res da komplet prve pomoči je pa vedno notri. Koliko je težak pa ugotovim že po prvih 10 metrih in se potem celo jago pridušam, da ne gre nikoli več z mano.:icon_lol:

tica
4. January 2010, 22:43
Pero, ampak takih nas je vsaj nekaj ducatov. Dobro si to spesnil.

dolgin
5. January 2010, 09:37
Nahrbtnik....,ja jest ne vem kako lahko jagate brez,jaz ga imam vedno s seboj(če ne druzga pa unga spredaj). Kakorkol,meni vedno pride prav,v njem je nekaj prve pomoči,"gurtna" če je treba vlečt,nekaj vreč,vžigalnik,hepo-kocka,čelna svetilka(ki ne dela,ampak važn je namen). Poleg tega se vedno lahko vsedeš nanj....

Big Foot
5. January 2010, 10:15
aja, če pa govorimo o tem kaj je nepotrebnega not....

Mag lite - baterije ne delajo že neaj let
Čelna svetilka - tudi fuč baterije za obe si vskič rečem da bom kupil baterije pa sem še vedno brez na jagi in potem preklinjam ko grem ponoči iz preže in se skoraj fentam
Prazna čutarica za vodo...

skret papir - to je pa kar uporabna zadeva :icon_lol:
sledni jermen za psa in oprsnica za sledit - redko kdaj rabim ampak ko pa je pa zlata vredno.

Pa za preoblečt... ampak grem vseeno vedno moker domov

capra ibex
5. January 2010, 10:23
skret papir - to je pa kar uporabna zadeva :icon_lol:


Kr sila je brez dga sploh pozim :icon_lol:

Drugače pa mam jaz tud vojaški nahrbtnik kateri je pa zame neuporaben, saj že malo večje srnice ne stlačiš not ker je preozek. Uporabljam pa enega na hruško neznanega porekla že ene parkrat poštukanega, je pa ravno toliko velik da sem noter spravil gamsovega kozla blizu 40kg. Notri je pa ponavadi nož ene dve cunje, zajla, spektiv, pa seveda skret papir. :icon_wink:
Baterija je pa ponavad u varžet.

detel
5. January 2010, 11:42
js uporbljam neki srednje velikega v obliki hruške! v njem pa se nahajajo kratka majica, termo flis in še kaj bi se našlo za oblečt! pa tudi steklenica vode in kak kos suhe robe za malico bi se našel! ga pa vedno nosim sabo na lov! uporaben na vseh vrstah lova za naslon tako za lov na gamsa kot za lov na srnjad! teža okoli 3-5 kg.

Kaj pa kačja slina ?:icon_lol:

jereb
5. January 2010, 23:24
Vojaški, ampak od jugovojske in to dva.
Normalen - ta velik enakomerno zelen, vsi kovinski deli so poflajštrani z izolirnim trakom, da ne cinglja.

Borbeni - letna varjanta, ko ni toliko krame za sabo vlečt. Al pa za brekirat tudi zadostuje.

Vsebina se menja glede na jago in razmere. Vse nepotrebne reči ostanejo doma.

stjrp
6. January 2010, 05:25
Jst pa uporabljam tistega namenjenega za nošenje divjadi, kr se mi ne zdi nč prevelk za okol nosit. Not pa mam useh sort p... Od štrika, prve pomoči, noža pa do orožnega lista in rezervnih nabojev, aja pa še kaka čelna svetilka in pa meglajtka bi se našla. Men je največ vredno, ker je vse vedno pri roki.

Tine
6. January 2010, 18:55
rukzak za nošenje divjadi, ki pa ga za ta namen nisem še sprobal - deda mraz prinesel :icon_wink:

prej pa ala star ruski vojaški, ki ga je kolega Kogoj sešil očetu, jaz ga pa "rubil".

Noter pa mora obvezno bit drek papir, nož, orožni list + lovska knjužica + kemični, daljnogled, cca 5m štrika, šotorsko krilo, "nepokvarljiva" pijača, par NY-LON vrečk (za cvrček), 2 stari kuhinjski cunji za zbrisat plen pa še kaj. Poleti pa paše tudi kak odstotek 6packa :icon_wink:

Vedno ga pa vzamem s sabo, kot tudi leskovo šibo in čehinjo!

Nighthunter
1. February 2010, 20:22
Jaz sem pa pred časom kupil krasno zadevo Tasmanian Tiger - Combat bag.

Rukzak ima prostornine 22l, v katerega lepo paše rezervna majica, liter vode, čutarica kačje sline.
Kakšen patron, vrečka...in podobna kramarija, ki je ponavadi ne rabim.

P.S. Ja pa ponavadi kar dve svetilki, pri kateri je ena brez baterij druga pa ne dela...tako za podnevi sta dobri...ali pa za po kakšnem temenu pobožat :icon_biggrin:

rutarjan
2. April 2010, 15:47
Danes sem v Beljaku gledal nahrbtnik,ki je namenjen nošenju divjadi(gams,srnjak..) in se ga odpre pri straneh.Prodajalec mi je povedal,da jih dela nek gospod iz okolice Ljubelja.Ali kdo ve,kdo naj bi to bil?Ker je cena v Beljaku 140eur,bi rad tega možaka "pobaral" kakšna je cena pri njem.Za informacije se vam zahvaljujem.

GregaK
2. April 2010, 16:13
Ne me držat za besedo ampak mislim da je cena 55 evrov!
Če te še kaj zanima ZS!

LZ
Grega

stjrp
3. April 2010, 13:44
Danes sem v Beljaku gledal nahrbtnik,ki je namenjen nošenju divjadi(gams,srnjak..) in se ga odpre pri straneh.Prodajalec mi je povedal,da jih dela nek gospod iz okolice Ljubelja.Ali kdo ve,kdo naj bi to bil?Ker je cena v Beljaku 140eur,bi rad tega možaka "pobaral" kakšna je cena pri njem.Za informacije se vam zahvaljujem.

Jaz sem dau v LJ 55 EUR, za ostalo pa glej ZS.

Nautillus
3. April 2010, 19:36
Take dela pa moj stric...daš pa noter čist vse kar rabiš. poleg gamsa, srnjaka, muflona npr...

stjrp
3. April 2010, 20:05
No saj jaz imam ravno nekaj takega in je zadeva dejansko zelo uporabna:icon_lol: Pa tudi če zgleda nekoliko velika.

MasterLesjak
27. October 2013, 01:53
Zdravo,

mene pa zanima, kateri nahrbtnik bi mi priporočali? Trenutno imam neko "tradicionalno" zadevo hruškaste oblike (izdeluje jo nekdo v Sloveniji, priporočil mi jo je mentor. Pa sem vzel, ker nisem poznal nobene druge reči). Z izbiro nisem pretirano zadovoljen - zaradi ozkih usnjenih naramnic je neprijeten za nosit, sploh če je v njem kaj težkega. Zaradi usnjenih paskov, ki zapirajo žepe, so ti precej nerodni za odpiranje. Tisti deščici, ki podpirata hrbtni del sta pretanki in prešvoh, da še nanj ne morem sesti, če kje čakam in je na tleh sneg ali so tla nasploh mrzla, eno sem zlomil in to na 2 mestih (pa nisem sedel nanj). Poleg tega je preširok, tako da še skozi vrata ne morem, povsod se mi kam zatakne in tudi puška se mi zatika obenj. Največji problem pa je, da ne diha niti malo, tako da se dobesedno skuham ko ga nosim, pa ni važno a je +50 ali -50 stopinj. Edino kar je dobro, da je prostoren, ampak to meni niti ni tako važno, ker v njem itak nimam skoraj nič.

Torej to je lista želja:

-udoben za nosit (po možnosti z sintetičnimi in podloženimi naramnicami)
-vodoodporen
-ne prevelik in ne preširok (da ni širši od mene, sem povprečno širok)
-fino bi bilo, če bi se zapiral s tistimi klasičnimi zaponkami
-fino bi bilo tudi, če bi se ga dalo zapeti okoli pasu
-da vsaj malo diha na hrbtnem delu, ne da po dobesedno petih minutah nošenja teče od mene
-zanimivo bi bilo tudi, če bi imel nekakšno zanko za nosit puško, na tak način:
http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/z-MAAOxy4~BSQeZ1/$T2eC16h,!zgFIeJwE78DBSQeZ0UkYQ~~60_35.JPG?set_id= 880000500F

-da ima prostor za spektiv (čeprav ga zaenkrat nimam, pa vseeno! - steklenica lepo paše tja :))
-da ima možnost nošenja divjadi (pa ja ne??)

Kolega mi je priporočil neke Kavka nahrbtnike, ki jih baje izdeluje nekdo v Idriji. Mogoče kdo ve kaj več o tem?
Sicer pa upam, da tak nahrbtnik kot ga želim sploh obstaja...

kurare
27. October 2013, 07:25
Nahrbtniki proizvajalca Eberlestock punujajo vse našteto kar si ti želiš od nahrbtnika. Niso pa poceni:whistle:
Priporočam.

LP

Janez

mrki
27. October 2013, 11:01
Jaz mam tega in sem zadovoljen, http://intranet.tatonka.com/infosys/php/artintt9.php?7716_TT%20Combat%20Pack, upam pa da veš da kaj takega kar iščeš ne boš dobil za manj kot 100€, sam pol boš imel kar si hotel.

MasterLesjak
27. October 2013, 12:49
Ja saj tudi ta, ki ga imam zdaj, je bil nekih 70 ali 80€, ne spomnim se točno...

Bi pa rad probal prej ga dat na rame in malo prešlatat, da vsaj približno vidim kako sede.

Drugače pa hvala za nasvete! :)

robo
27. October 2013, 22:22
Pozdravljen.
Kolikor vem,tale v Idriji naredi tudi po željah,mu poveš kaj bi rad in skupaj najdeta pravo rešitev.
LP

MasterLesjak
28. October 2013, 11:05
Janez,

pa se dobi sploh pri nas kje nahrbtnike Eberlestock? Nikjer jih namreč ne najdem. Gledal sem tega: http://www.eberlestock.com/J51H%20Warhammer.htm, ampak mislim, da zaenkrat ne bo nič, ker je malce predrag (~300€?)

Mrki,

Si ti omenjeni nahrbtnik (Tasmanian Tiger) kupil kje pri nas ali si ga naročil iz tujine?

robo,

super, hvala za informacijo. Bom poskušal kontaktirat gospoda, da vidim, kaj pove.

alojz1
28. October 2013, 11:34
Janez,
Pa se dobi sploh pri nas kje nahrbtnike Eberlestock?
Pri nas se dobi kitajska varianta. Mislim, da je okrog 60€. Po enem letu uporabe poka po vseh šivih.

MasterLesjak
28. October 2013, 12:40
Hehe, tej bi se rajši ognil, če je možno :)

Hribowc
28. October 2013, 14:33
Priporočam nahrbtnik KAVKA, izjemno kakovostno sešit in omogoča, da nosiš tudi večjo divjad npr tele.

mrki
28. October 2013, 19:24
Jaz sem ga dobil v sloveniji, bom vprašal kakšno je stanje pa sporočim.

Ostrorogi
28. October 2013, 20:33
Priporočam nahrbtnik KAVKA, izjemno kakovostno sešit in omogoča, da nosiš tudi večjo divjad npr tele.

Bi rad videl vsaj sliko... pa magari na PM

MasterLesjak
28. October 2013, 21:03
Tega Kavka ima tudi kolega in deluje precej solidno. Mi ga je tudi priporočil.

mrki
28. October 2013, 23:24
Tasmanian tiger in še nekaj drugih si lahko ogledaš pri Group 22, na spletu najdi naslov.

Tomislav
29. October 2013, 10:10
Tudi sam se zanimam za dober nahrbnik.
Medveda v njem ravno nebom nosil, želim pa imeti močnega oz. kvalitetnega (pa ne za 300€):icon_rolleyes:.
prosim za kontakt oz. kakšno fotko (ZS).

LZ

main757
29. October 2013, 10:46
Na Franko..niji dobite točno takšen rukzak kot ga iščete.

MasterLesjak
29. October 2013, 19:45
Zdaj ste me pa zasuli s toliko predlogi, da ne vem več kaj bi :D
Tisti na Frank..... mi je zanimiv, Main, si ga mogoče imel v rokah ali ga celo imaš?
Pa hvala za ZS.

main757
29. October 2013, 19:55
Nimam ga, meni ne pride v poštev oz. ga ne rabim. Sem pred časom iskal nekaj drugega in sem naletel na njega.

kurare
30. October 2013, 13:53
Meni za noben kos opreme ki je kvaliteten in sem ga "drago" placal ni niti malo zal...
Ce bi racunal koliko denarja imam v "opremi" bolje da ne zacnem...biggrin
Sem eden od tistih, ki jih ne moti ce hodijo okoli v razcapanih hlacah in ponosenih supergah ampak za jago mora biti pa tip top:whistle:
Za nahrbtnik pa le dobro prestudiraj, ni namrec isto ce ga hvali nekdo, ki jaga srnjaka na Smarni gori ali pa nekdo, ki gre solo na wapitija za 10 dni v Skalno gorovje...

Janez

Hribowc
31. October 2013, 19:10
V kolikor moderator/administrator ne smatra tega kot oglaševanja lahko nalepim slike nahrbtnika kavka na forum.

308WIN
31. October 2013, 20:37
Sam uporabljam Markhor Eterlou 45L - Green Pack, nabavo sem ga letošnjo leto in ga ne manjam za doben denar, če dobro pogledate kateri ste bol na tekočem nahrbtnik blaser in ta nahrbtnik je razlika samo v barvi in našitki blaser, s tem da je ta nahrbtnik krepko bol poceni :icon_wink::icon_wink: Je pa vsekakor vreden nakupa.

mrki
31. October 2013, 21:09
V kolikor moderator/administrator ne smatra tega kot oglaševanja lahko nalepim slike nahrbtnika kavka na forum.

Prilepi samo sliko brez opisa in proizvajalca:whistle:

Žamot
24. February 2014, 19:31
Ima kdo kakšne informacije o nahrbtnikih Teran? Cena?

jvpv
24. February 2014, 22:23
Kvaliteta odlična, za ceno pa moraš vprašat proizvajalko. Sam ga imam (model gams)in ga ne menjam.

Prskač
25. June 2014, 17:37
Zanima me, če kdo uporablja nahrbtnike italijanskega proizvajalca Marsupio http://www.marsupio.it/?page_id=9&lin=it&idcat=fore in če lahko poda kakšno mnenje o nahrbtnikih? hvala

RemicN
8. July 2014, 02:35
Jaz uporabljam tega: 14355

Moram rečt da je ravno prav velik za hodit po lovišču. Notri pa ne gre srna, gams...
Fina zadeva se mi zdi pripenjanje puške na ruzak, ampak to samo v primeru, ko nimam namena nič streljati in imam precej za prehodit, kar je redko.

Nahrbtnik ima ogromno žepov kar je plus.
Pri dežju hitro premoči, če ga ne pokriješ s prevleko, ki jo ima v spodnjem žepu.

Hrbtišče in naramnice so zelo komotne.
Moti me ker je iz takega materiala, ki šumi, tako da definitivno ni za na prežo. Prav tako zadrge niso preveč tihe.

Notri ima žep in luknjo za camelbak.

Skratka za kako dolgo "trajbanje" in bolj "pohod jago".

lovček
14. October 2014, 14:04
Je že veliko povedanega v tej temi, vendar vseeno kakšen nahrbtnik priporočate, da bo šel vanj gams, srnjak... Rad bi pa vseeno da ima hrbtišče malo boljše beri zračno udobno itd... kaj uporabljate podobnega???

alojz1
14. October 2014, 14:21
Saj gre gams noter samo dovolj mičken mora bit. biggrin Saj Lovček kaj gromozanskega tudi streljal nebi.
Malo šale, da ne bo kdo užaljen.
Jaz bi raje dobil 70x70cm šotorsko platno in dal enemu prišit na vogale zanke. Lahko tudi sam ročno, prej pa zlepiš.
Položiš platno na tla, daš na sredo plen in za zanke preko karabina ali vrvice pritrdiš na nahrbtnik (na naramnice). To lahko opereš, zloženo pa rabi zelo malo prostora.

lovček
15. October 2014, 22:42
malo kolebam med tema dvema, vaše mnenje??

http://www.trophyhunt.it/shop/zaini/539-zaino-marsupio-suede-70.html

http://www.ebay.com/itm/ALPS-Outdoorz-Traverse-EPS-Hunting-Pack-Realtree-Xtra-HD-Hiking-Camping-Backpack-/151434735919?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item234236b12f

dolgin
16. October 2014, 07:38
http://www.forum-lov.org/reklamne-predstavitve/47-podjetja/1475-nahrbtniki-teran

tole. Pa maš za jago vse kar rabš

ben1
16. October 2014, 16:33
http://www.forum-lov.org/reklamne-predstavitve/47-podjetja/1475-nahrbtniki-teran

tole. Pa maš za jago vse kar rabš

Maš ja samo je drago ko p...... .

Robert91922
6. July 2015, 15:54
Zanima me, če kdo uporablja nahrbtnik Teran Gams ali Teran Medved in kako je zadovoljen, ali pa če vsaj pozna koga, ki to ima in redno uporablja in ga lahko vpraša za mnenje. Ker sem z Dolenjske, se ne bi rad vozil namensko v Tržič na ogled, bi bilo pa zelo dobrodošlo še kakšno mnenje dejanskih uporabnikov, preden ga naročim po pošti.
Hvala in dober pogled!

pikolis28
6. July 2015, 16:57
Zanima me, če kdo uporablja nahrbtnik Teran Gams ali Teran Medved in kako je zadovoljen, ali pa če vsaj pozna koga, ki to ima in redno uporablja in ga lahko vpraša za mnenje. Ker sem z Dolenjske, se ne bi rad vozil namensko v Tržič na ogled, bi bilo pa zelo dobrodošlo še kakšno mnenje dejanskih uporabnikov, preden ga naročim po pošti.
Hvala in dober pogled!

Je vredu.

jvpv
7. July 2015, 09:36
Gams je super.

stjrp
7. July 2015, 20:14
Meni se zdijo ti nahrbtniki precej težki in zelo za časom, poleg tega je pa še cena zelo visoka. Pred osmimi leti ko sem kupil sedanji nahrbtnik sem dal za njega 55EUR v neki trgovini v ljubljani, s tem da ima oblazinjen hrbet, oporo za hrbet in namenski žep za nošenje divjadi.
V osmih letih intenzivne uporabe je toliko zmatran da bo gotovo dober še za naslednjih osem. Edino vzdrževanje ki ga potrebuje pa je pranje v pralnem stroju 2x letno, pa je spet kot nov.

LP

mugo
9. July 2015, 09:03
Pred osmimi leti ko sem kupil sedanji nahrbtnik sem dal za njega 55EUR v neki trgovini v ljubljani, s tem da ima oblazinjen hrbet, oporo za hrbet in namenski žep za nošenje divjadi.

Lahko poveš za kakšen nahrbtnik gre? Vsaj ime proizvajalca...

stjrp
9. July 2015, 23:38
Kupil sem ga v bivši lovski trgovini nasproti nekega hotela v prestolnici. Ima pa nahrbtnik na poklopcu velikega žepa značko z jelenom. Baje da so jih izdelovali v Mojstrani. Ima pa ta nahrbtnik kar nekaj lovskih kolegov in znancev.


LP

Robert91922
10. July 2015, 10:07
Sem se odločil in kupil "malo rabljen, skoraj nov" nahrbtnik Teran Gams, ki se je prodajal na Forum/Oglasi za 100€. Prvi vtis je dober, kaj več bom pa lahko napisal čez cca 1 leto.
Vsem hvala za mnenja in dober pogled! :yea1: