PDA

View Full Version : GPS ovratnice, oddajniki...itd



wolf1
9. December 2009, 13:47
Vidim, da se nam vsem izgubljajo psi. Nekaterim za par ur nekaterim za par dni in več. Sprašujem vas ali kdo od vas uporablja GPS ali kakšno drugo obliko sledilnosti svojega psa.

Sam sem malo brskal po internetu in naš par lepih rešitev, samo ne poznam nobenega ki bi to uporabljal!

Rešitev 1: OVRATNICA za psa 1 (klikni) (http://www.ceneje.si/showNovica.aspx?news=1473)

http://www.ceneje.si/login/uploads/roameopup.jpg

Rešitev 2:OVRATNICA za psa 2 (klinkni) (http://www.gps4us.com/gps.asp?id=463)

http://www.gps4us.com/uu_uploads/astro-dc30-1.jpg

Rešitev 3: Telemetrijske ovratnice z iskanjem!

Rešitev 1 je v redu (moraš filat baterije, 5 milj max če je raven teren)

Rešitev 2 ( draga in učinkovita, lahko dokupuješ samo ovratnice)

Ima kdo koga, ki ima kaj podobnega?

Nautillus
9. December 2009, 14:54
Nobena stvar ni predraga če ti lahko vrne štirinožnega prijatelja....

wolf1
9. December 2009, 15:00
Nobena stvar ni predraga če ti lahko vrne štirinožnega prijatelja....

Vem, vem . . .razmišljam zadnje čase za drugo leto nabavim garmina okrog 350€ z eno ovratnico, ker ko se moj izgubi se za par dni in me že malo "nervira" in skrbi me vedno, ko pes ni doma ponoči. Sem slišal, da en od krvosledcov uporablja to zadevo in da je odlična :icon_wink:

Prepelicar
9. December 2009, 19:30
Garminova zadeva je res odlična, preverjeno! Vendar dotični vodnik krvosledca uporablja ovratnico in GPS samo za iskanje obstreljene divjadi, ne pa za iskanje izgubljenega psa. Je pa tudi za to uporabna, samo ne predstavljam si psa z ovratnico v pogonu!

black
9. December 2009, 19:38
Garminova ovratnica Astro je super in se je lahko uporablja tudi v pogonu, samo je fajn, če je pes malo večji- gonič.Psa nič ne moti in se je navadi kot vsako ovratnico.Velikokrat se je zgodilo, ko je peas držal daleč stran zastreljeno divjad in smo jih našli s pomočji gps-a.

mrki
9. December 2009, 20:06
Jaz sem probal dobit telemetrijske ovratnice, ampak na žalost noben trgovec iz ZDA ni pošiljal v slo ker smo na njihovem seznamu terorističnih držav, zastopnik za EU mi pa do zdaj še ni odgovoril. Če slučajno kdo ve kje se jih da dobit prosim če pove.

Hubertus
9. December 2009, 22:20
Je pa tudi za to uporabna, samo ne predstavljam si psa z ovratnico v pogonu!
V Italiji in Franciji imajo vsi psi široke ovratnice na katerih je ali zvonček, indikator za stojo pri ptičarjih ali pa sledilna naprava.
Nikoli še nisem slišal, da bi kak pes zaradi take ovratnice obvisel na veji.

Prašičar
10. October 2010, 18:22
Tudi sam se nagibam k temu, da bi za svojega goniča nabavil takle sistem. Opazil sem, da jih je več, od nekaj cenejših pa do Garmina, BS planeta itd.
Kaj bi mi svetovali, glede na ceno, doseg...

Lastone
6. January 2011, 13:45
LP!

Zasledil sem dost ugodn sledilnik za psa sicer ne vem kako to v praksi deluje in me zanima če je mogoče nekdo od vas že preizkusil to napravico.

Link:
xxxxxxxx

Vsaj dosti cenejše je od garmina in dosti več opcij ponuja.

alojz1
6. January 2011, 14:52
To bo zanimalo veliko vodnikov psov.
Prvi, ki je to preizkusil naj objavi. Ponuja točno to kar rabimo, cena pa je sprejemljiva. Pa še avto lahko zavarujemo.

Volk1
7. January 2011, 09:03
Lep pozdrav vsem

Glede sledilnika vam morem povedat da je zelo praktičen enostaven in deluje perfektno. Za mene so naredili po želji usnjeno torbico za sledilnik ampak ker je prenosen ga lahko uporabljam tudi za avto. Kupil sem sim kartico od mobitela in sem jo dal v sledilnik potem pa ko želim preverit lokacijo samo pokličem in dobim povratno informacijo nazaj. Sledilnik sm dobu za 150 €.

Men je zadeva dobra tako da js sm zadovoljen s uporabo. ::icon_biggrin:

Breza
7. January 2011, 09:51
Pri nas je kar precej takega terena, kjer ni signala in nimaš šans, da si pomagaš s kako gsm kartico.

Volk1
7. January 2011, 11:43
Pozanimu sm se glede signala in deluje tako, sledilnik je itak povezan z GPS satelitom komunikacija, ki jo potrebuješ s svojim telefonom je pa odvisna od omrežja GSM to pa je res, sam zaenkrat nimam problemov s signalom ker mobitel ima zelo dobro pokritost Slovenije tako, da v tvojem primeru je najbolje da malo stestiraš mobitel signal pa se boš najbolje prepričal ali je signal ali ga ni.

Drugače pa če se signal izgubi na sledilniku te sledilnik sam obvesti kje se je izgubil signal (dobiš koordinate v obliki smsja )

Če koga zanima kako izgleda to vse skupaj lahko dam tut kako slikco gor ni problema...

Breza
7. January 2011, 12:20
Signala na določenih predelih našega lovišča zagotovo ni. Pokritost Slovenije je morda boljša v bolj "obljudenih" področjih ali na ravninskem delu. Krimski del ima npr. kar precejšnje signalne "luknje".

Bi pa bilo fino videt kako slikico (ampak brez reklamnih podatkov in kontaktov zraven :icon_wink:).

Volk1
7. January 2011, 13:08
Evo takole nekako se vidi na telefonu samo da zemljevid lahko tudi približaš da se vidi vse ostalo...

8601

8602

8603

Meni je zadeva zelo uporabna pa za ta denar kar sm dal se je men splačalo :icon_biggrin:

jež
21. January 2011, 09:17
Tudi sam sem nabavil enako zadevico, kot je na zgornji fotografiji. Zaenkrat le testiram, dela v redu, le signal je problematičen v kakšnih luknjah. Mogoče za vikend preizkusim zares.

Hubertus
16. September 2011, 17:34
Kako se je končal preizkus?

jež
18. September 2011, 09:22
Se opravičujem za zamudo, smo dirkali:icon_lol: v Slo Istri.
Zame je o.k., deluje, kot je predstavljeno v reklamah. Naredil sem napako, ker sem kupil SIM kartico pri TUŠ mobilu. Ima namreč slabšo pokritost v luknjah kot Mobitel, tako da me pride cena sms-ja malo dražja, ker sem preklopil na Mobitelovo omrežje-kdo mi je pa kriv. Včasih se moram prestavit na kak drug položaj, da imam signal na telefonu (pri GPS-u je namreč dovolj ena črtica), to je pa tudi vse kar je problematično. V glavnem ocena 8 (od 10).

jan L.
25. September 2011, 21:25
A mi lahko gdo od vas ki ste to zadevo kupili pošlje ZS kje se da naročit.

L.p jan

Hubertus
25. September 2011, 21:59
.....

Bassa
16. April 2012, 10:42
Zanimam se za kak gps sledilnik a imate kaj novih izkušenj kaj bi se splačalo nabavit?

Hubertus
19. April 2012, 08:47
Jaz sem si nabavil Garmin astro in sem zelo zadovoljen. Prihrani ti kup časa in skrbi ter odpre pogled v obnašanje in delo tvojega psa ter gibanja divjadi. Nadvse zanimivo, kako vse skupaj poteka in kako smo si prej marsikaj glede gibanja psa drugače razlagali.
Moj garmin je 220 in mi čisto zadostuje. Novejši 320 ni toliko zmogljivejši kolikor je dražji.
Za več info me lahko pokličeš na tel. (pošlji ZS)

black
19. April 2012, 18:07
Tako kot je napisal hobertus, brez garmina za mene ni vec lova s psom. Imam astro 320 prej sem imel 220, vendar ni velike razlike,razen da novejsi za 5km dlje lovi.

matjaž
20. April 2012, 10:11
Kje se lahko ugodno kupi Astro 220 ali Astro 320?

black
21. April 2012, 13:17
Iz Amerike.Pri nas je predrag!

matjaž
23. April 2012, 09:50
Kje se lahko kupi pri nas...?

MOHI
3. January 2013, 10:16
Namen imam nabaviti GSM Tracker (takega kot ga ima Volk1) pa mi je eden od prodajalcev dejal da mora biti kartica, ki jo vstaviš v napravo pod naročnino ali to drži?

aron
3. January 2013, 10:33
Mohi, tega ne vem kar sprašuješ, vem pa kje se kupi ASTRO 220 ALI 320. TOBOS na Celovški v Ljubljani jih imajo za nekje 750 eur pa po prednaročilu.

MOHI
3. January 2013, 14:11
Oprosti,pravilno je GPS Tracker. To je naprava ki deluje preko gsm omrežja in gps satelita.Vanjo se vloži sim kartica.Ko ti pokličeš št. kartice ki je v napravi, ti ta vrne odgovor v obliki sms-a z koordinatami kje se ta nahaja.Te koordinate potem preneseš v Google maps. Je precej cenejša varianta kot Astro.

aron
3. January 2013, 14:52
Ja, ok zastopm. Če boš bral malo nazaj boš zasledil, da kupujejo neke sim kartice, ki jo lahko kupiš npr. pri mobitelu in plačuješ sms-e. Težava pa je pokritost. da imaš signal. Sim kartica pa je po moje lahko naročniško ali pa za polnit. Skratka tako jaz to zastopim, poznam pa ne te zadeve. Sam bom kupil astro 320, ko bo čas za to, če ne bodo že kaj drugega iznašli. biggrin

MOHI
3. January 2013, 15:13
Sem bral sam mi eden od prodajalcev pravi,da je potrebno sklenit naročniško razmerje,ni bil pa čist siguren.

mrki
3. January 2013, 19:29
Pred nakupom take naprave ki deluje na sim kartico se mal sprehodi po lovišču s mobitelom da vidiš kakšna je pokritost signala, pri meni je taka zadeva neuporabna, več kot 50% lovišča nima signala.

jan L.
4. January 2013, 10:10
garmin astro 320 pride iz USA z garancijo 578 eur kar je 150 eur ceneje kot pri nas

L.p JAN

.300
4. May 2014, 10:24
Zanima me kje bi se dalo najceneje dobiti garmin astro 220 ali 320 skupaj z ovratnico (v slo ali v tujini), mogoče kdo pozna koga ki prodaja rabljenega ?
Lahko na zs!

NE lahko! Obvezno na ZS!
admin