PDA

View Full Version : Lovska odličja - blišč in beda tega občutljivega področja



Strani : 1 [2]

tica
31. May 2011, 20:49
Zanimiva, zelo zanimiva razprava, ali bolje rečeno monolog predsednika Trebušaka. Očitno se je s komisijo že poistovetil, pripomb ne sprejema in ne dovoli nobenih debat, o predlagateljih pa brije norca. Očitno bo predsednik te komisije še en mandat, v 12 zaporednih (dvanajstih !!!), presledkih pa 16 (šestnajstih !!!) letih funkcije v UO LZS pa je očitno naredil še premalo škode.
Da bo ponovno kandidiral in izvoljen sploh ni dvoma. Preizkušen kader ZLD !!!

Krpan
31. May 2011, 21:37
Zanimivo vendar ne presenetljivo!
Ker imajo posamezniki slabo domišljijo, so zato, da bi bilo še dolgo tako, kot je sedaj, Forumu lov očitali začetek predvolilne kampanije.

Prav dragi lovski tovariši! Po zgledu iz zadnje Zlatorogove knjižice bomo za predsednika LZS kandidirali našega Bobija.

Bobija za predsedika LZS! Naj živi predsednik Bobi! Bobi rešitelj in priprošnjik slovenskega lovsta!:icon_confused:

main757
1. June 2011, 07:25
Zanima kakšne predloge in spremembe ste predlagali?

Sršen
1. June 2011, 07:40
Zanimiva, zelo zanimiva razprava, ali bolje rečeno monolog predsednika Trebušaka.

Ozko si to opredelil zelo ozko.
Prepričan sem, da njegovo mnenje delijo prav vsi člani komisije. In uživajo podporo večine UO LZS. Kaj ne bi, ko pa se medalje tako lepo bleščijo, pa še prav poceni so.
Bodočnost si pa prav opisal.

Sraka
1. June 2011, 14:23
Nekaj časa sem razmišljal ali naj se glede okoliščine, ki se nanašajo na moj status v slovenski lovski organizaciji, sploh še oglasim ali naj se ob tem kar sem v zapisniku komisije za lovska odličja lahko prebral, vendarle s kratkim zapisom še oglasim, ker sem bil del te zgodbe.

Sem namreč eden od tistih "individiumov z imenom in priimkom", ki naj bi se po mnenju komisije moral zavzemati za " revalvacijo" lovskih odličij (*revalvacija - imenujemo dvig tečaja kake valute v razmerju do drugih valut in še iz SSKJ: revalvácija -e ž (á) fin. zvišanje v zlatu ali tuji valuti izražene vrednosti domače valute: revalvacija nekaterih valut; revalvacija in devalvacija / izvesti revalvacijo ), pa se po mnenju predsednika in članov zavzemam za nasprotje revalvaciji, verjetno torej za devalvacijo. Ob tipkanju teh tujk, ki v tem kontekstu tako ali tako nimajo kaj iskati, se pa počutim zelo modrega in pomembnega, ker če je predsednik komisije prepričan, da z uporabe te tujke lahko zavrne predlagane spremembe pravilnika, potem si tudi sam smem dovoliti, da jih uporabim. Zakaj bi izpadel pomemben in moder le gospod predsednik komisije, enako modro moram torej izpasti še sam.

Bom pa svoj današnji komentar nadaljeval kar v slovenščini, čeprav vse skupaj ne bo izpadlo tako šik kot je to videti v zapisniku komisije za lovska odličja. Bo pa zaradi tega bolj razumljivo.

Velika želja cenjenega predsednika in njegovih članov ter verjetno še koga je, da bi se "individiumi s priimki in imeni" na Forumu LOV raje kot s podeljevanjem lovskih odličij ukvarjali s vsebinskimi problemi slovenske lovske organizacije ter povečanju njene vloge v stroki in družbi. Naj prosim kdo od šefov spletne strani in foruma cenjenemu predsedniku komisije pošlje povezave, da si bo lahko ogledal in prebral s čim se ta spletna skupnost "indiviumov z imeni in priimki" sploh ukvarja. Prepričan sem, da bo presenečen, ko bo ugotovil, da se skoraj izključno ukvarjamo s tem kar nam priporoča in verjetno se nam bo kar pridružil ali pa nas povabil k sodelovanju z njegovimi skupinami "individiumov z imeni in priimki".

Trditev, da je bil predlog Pravilnika v "javni" obravnavi dve leti pa lahko označimo za posrečeno šalo leta. Res je le, da so dve leti pacali to skrpucalo od pravilnika in vse skupaj mleli v ozkih krogih organov LZS in nikogar od zunaj pustili blizu, da bi smel karkoli pripomniti, predlagati ali dopolniti. In se ob tem prepirali le o proceduralnem problemu ali se predlogi smejo podajati preko Lisjaka in kako bi ohranili vlogo pri podajanju mnenj komisij območnih lovskih zvez. O sami vsebini pravilnika pa si kaj pretirano niso belili glave, ker komisija naj bi že vedela kako je prav.

Ne vem, če se res že kje začenja kakšna volilna kampanja, ker me to res več ne zanima in se me tudi več ne tiče. Kot "individiuma z imenom in priimkom", ki je sodeloval pri pripravi predloga sprememb pravilnika o podeljevanju lovskih odličij, pa lahko cenjenemu predsedniku zagotovim, da ni nihče imel v mislih funkcij na LZS in vsaj mene te niso nikoli zanimale kot me niso niti zanimale funkcije na nižjih ravneh slovenske lovske organizacije. Če cenjeni predsednik komisije vidi vse povsod zarote in črne sile, ki mu ogrožajo njegove pozicije v LZS, jih za razliko od njega sam ne vidim več nikjer in tako pač pred njimi nimam strahov in jih nikoli nisem imel.

"Individiumi z imeni in priimki" so imeli pri pisanju predloga sprememb tega pravilnika popolnoma čiste misli in dobre namene in če predsednik komisije ne bi bil tako zagledan vase in svoj prav, bi lahko v predlaganih spremembah našel rešitve, ki bi predvsem komisiji pomagali pri njenem delu in jo odrešile vse prepogostih in dvomljivih izjem v politiki podeljevanja odličij. Z malo zlobe bi lahko na koncu zapisal: ne sodi drugih po sebi, pa bom raje zapisal, da se bo ta zgodba komisiji tudi v bodočnosti še otepala in ji povzročala težave ter nezadovoljstvo med članstvom.

Upam, da se bo "volilna kampanja", ki se je cenjeni predsednik tako zelo boji, tudi zanj ugodno iztekla in mu tudi v novem mandatu želim srečne roke pri podeljevanju lovskih odličij svojim funkcionarskim prijateljem, ker drugi člani jih ob doslednem spoštovanju veljavnega pravilnika tako ne morejo ali vsaj ne bi mogli prejeti. Razen seveda, če se ne delajo izjeme in s tem komisija izkazuje svojo velikodušnost ter srčnost do "malih jagrov", ki pač funkcionarji niso bili in nikoli ne bodo. Štejejo le funkcije in vso drugo delo v korist lovstva, narave in divjadi ni posebej pomembno. Tako pravi sedanji pravilnik.

Novi je želel povedati malo drugače, pa mu to ni dovoljeno.

S tem zapisom svoje vključevanje v to temo zaključujem in v veliko veselje cenjenega predsednika komisije za lovska odličja, najavljam, da me to področje sploh več ne zanima kot me v kratkem ne bo zanimalo še veliko drugih področjih iz okvira delovanja slovenske lovske organizacije. Do nekaterih tem pa bom vsekakor še obdržal svoje zanimanje in če bom smatral za potrebno tudi kritičen odnos.

Vsem hvala za sodelovanje in lep pozdrav!

Sršen
1. June 2011, 15:27
Sraka, klap, klap, odlično napisano.
Sicer pa tak odgovor komisije sploh ni nenavaden. Ste pričakovali kaj drugega? Falili ste vesolje!

Krpan
1. June 2011, 19:06
Sraka imaš tudi moj podpis.

Še o tistih "40 in celo 69%", ker verjetno večina ne ve zakaj se gre.

Ena od LD in Notranjske, je predlagala za odlikovanje 69.8% vseh svojih članov. Medem, ko je 30 ali 40% stalna praksa. Zato se komisija jezi na predlagatelje in se zavzema za "revalvacijo" odlikovanj. In kaj je bolj pripravnega kot tako napisan Pravilnik, da pogoje za odlikovanja enostavno preveriš v Lisjaku (je kandidat bil na določeni funkciji ali ni bil) z tem so se razbremenili osebne ocene in uvedli avtomatizem. Škoda pa je da se komisija sploh sestaja, saj bi tak avtomatizem lahko naredil kar računalnik, strokovni sodelavec pa bi samo zapakiral medalje in jih poslal tistim, ki izpolnjujejo pogoje...

MilanK
6. June 2011, 11:42
Ne poznam primera, da bi kdo s pisanjem aktov ali predlogov za njihovo spremembo bil izvoljen v organe LZS ali imenovan v njena delovna telesa ali da bi s tako aktivnostjo začel svojo volilno kampanjo. Poznam pa ljudi (lovce), ki so na funkcijah LZS že desetletja in med temi je tudi spoštovani predsednik KLPO. Blagor njemu, v funkcijah LZS je njegovo kraljestvo in upam, da ga ne bo izgubil. Njegovo mnenje tako ali drugačno šteje, mnenje drugače mislečih mu je pač odveč, nepomembno in izpod časti, da bi se do njega argumentirano opredelil. Če bi bral Forum lov, potem bi vedel, da je na njem veliko napisanega in da se pisci spoprijemamo s problemi, ki pestijo lovstvo in LZS in da pišemo tudi o negativnih pojavih v njej, ki smo jih sami opazili ali zaznali ali pa so nas nanje opozorili drugi.

Seveda smo pripravljavci Predloga sprememb in dopolnitev Pravilnika osebe z imenom in priimkom, vendar ne tako zvenečim kot predsednik KLPO. Glede na njegov odgovor pa mi je sedaj marsikaj jasno. Kdo sploh še posluša "članstvo", če niso naši, zakaj bi jih sploh upoštevali in njihove predloge obravnavali in se do njih opredelili, saj so tako nedopustni, poleg tega pa so preneumni, da bi lahko sploh kaj dobrega in sprejemljivega z njimi dosegli. Stari in preizkušeni zeleni baroni so preveč modri in pametni, da bi se spustili v razpravo, saj bi jih ta utegnila spraviti v zadrego, kako članstvu odgovoriti na njegova konkretna vprašanja, ki zahtevajo tudi konkretne odgovore, pa ne v tujkah, ki jih niti sami ne razumejo, temveč v preprostem domačem in vsem razumljivem jeziku.

Kdor je že štiri desetletja na funkciji v LZS, ta je že pognal korenine, ki se jo trdno oprijemajo. Krošnja je sicer z vsakim desetletjem bolj siromašna, a korenine še vedno srkajo sok in z njim napajajo steblo, da se ne posuši, le plodov več ni.

rock&roll
7. June 2011, 14:16
Na koncu koncev smo si sami krivi. Ko sem bil na enem sestanku kjer je bilo govora o povečevanju proračuna in sem "dokazal", da povečanje ni potrebno in gospodarno, ni nihče rekel ne bev ne mev, lepo so se s predlogom "finančnika" iz ZLD strinjali. Ko pa stopimo za šank, potem pa udri po njih, kako so negospodarni, pa kdo bo plačeval višje stroške itd. Ali se še vedno bojimo naglas povedati kaj mislimo? Očitno, kar me zelo žalosti, da v naši organizaciji velja načelo, da naj bo tako, kot "odgovorni" predlagajo, člani pa naj dvigajo roke. Če pa kdo kaj reče in razmišlja s svojo glavo, no to pa je že nerganje in nagajanje, rušenje enotnosti itd. Skratka v nekaterih sredinh še vedno veje nek strah pred izgovorjeno besedo. Po 20 letn demokracije si to nisem predstavljal.

Sraka
22. June 2011, 07:06
Zapisnik Občnega zbora LZS z dne 02.06.2011 ( objavljen na spletni strani LZS -dokumenti za člane )

VO Celje je podal zahtevo, da se Pravilnik o podeljevanju lovskih odličij spremeni in dopolni s popolnoma enako argumentacijo kot smo jo podali sami na tem forumu in, ne boste verjeli, Občni zbor je pobudo ( zahtevo ) sprejel in naložil Upravnemu odboru, da jo realizira.

VO Celje navaja popolnoma enake razloge za spremembo in dopolnitev navedenega pravilnika kot so vodili delovno skupino Foruma LOV, ko se je lotila projekta pisanja možnih dopolnitev in sprememb pravilnika ter bila potem deležna podcenjujoče zavrnitve s strani komisije in njenega predsednika kot smo lahko prebrali v zapisniku seje te komisije.

Občni zbor je predlog VO Celje podprl soglasno, kar dodatno dokazuje, da je ta problematika v slovenski lovski javnosti še kako prisotna in pereča. Na tem forumu že dolgo na to opozarjamo in skrajni čas bi že bil, da se preneha podcenjevati javno mnenje članstva LZS in se mu prisluhne ter tudi upošteva.

Tudi kolegom na forumu LOV, ki naj bi ali celo malo so sodelovali v projektu pisanja predlogov sprememb in dopolnitev in so se potem ustrašili in tiho umaknili v ozadje ter bi na vse skupaj najraje pozabili, je zahteva VO Celje lahko potrditev, da vendarle niso sodelovali v zgrešenem projektu in da se nimajo česar bati ali še manj se česa sramovati.

Vas vse lepo pozdravlja Sraka!

main757
3. August 2011, 12:23
Minilo je že več kot dva meseca, ko sem vas predlagatelje dopolnil in sprememb javno pozval, da jih objavite.
Od predlogov in dopolnil še vedno ni ne duha in ne sluha.
V bodoče se pod podobne stvari podpisujte : Posamezniki spletne skupnosti Forum-lov.

rock&roll
6. August 2011, 11:50
Celotno gradivo je predolgo za objavo v forumu, lahko ti ga pošljem po mailu, samo sporoči mi ga na zasebno.

main757
6. August 2011, 15:37
LoL, predolgo:icon_lol:, objavite ga med članki tako kot kuharske recepte.

rock&roll
6. August 2011, 19:29
LoL, predolgo:icon_lol:, objavite ga med članki tako kot kuharske recepte.

Ja samo da očitno ne veš, da je forum eno, spletne strani pa drugo, vse skupaj pa je Forum-lov. Vsako področje pa ima svoje zakonitosti, tako forum, kot tudi spletne strani.

Tvoj predlog bo posredovan uredniku spletnih strani, oziroma ga bo verjetno sam prebral.

Če imaš še kakšne dobre ideje te vabim na prvi sestanek, ki bo predvidoma v drugi polovici avgusta, da s tvojim prispevkom dvignemo nivo Forum-lova. Pusti kontaktne podatke da ti poročimo kraj in datum.

PS:
Main757, tvojega javnega poziva pa po skrbnem branju vseh postov pod to temo preprosto ne najdem, očitno je čudežno izginil. Edino kar najdem je tvoj zapis, da te zanima vsebina dopolnil in pripomb, kar pa nikakor ni javni poziv za javno objavo. Pa da ne bo nesporazuma, vsekakor ni nič narobe če se zadeva javno obavi, samo najprimernejšo tehnično rešitev naj najdejo administratorji pa bo.