PDA

View Full Version : Opravičilo namenjeno Brezi in obrazložitev ostalim članom foruma LOV



Brakir
5. November 2009, 20:13
Dolg je bil molk z moje strani na tem forumu. Molk, ki ga je delno pogojevalo pomanjkanje časa, a v veliki večini neljuba situacija v katero sem se zapletel. Pa bom začel kar od začetka. Ko sem od forumašice Breze dne 15.5 prevzel točno dva meseca staro psičko nemško kratkodlako ptičarko, sem se z njenega doma odšel z malo Koro in pa z obljubo da bom v roku enega tedna poravnal kupnino, saj se mi je obetal dolgo pričakovan in zaslužen priliv, ki bi z lahkoto pokril stroške. A na žalost sem verjel in upal v poštenje, ter da mi bo ta denar nakazan. Ker pa od tega priliva ni bilo nič, prej rečene kupnine nisem bil sposoben poravnati. Poleg ostalih stvari, neprijetne narave, ki so me doletele na zasebnem področju, me je žrl ta neizpolnjeni dogovor. Večkrat sem prijel telefon v roke da bi se z njo pogovoril, pa se mi je nabral cmok v grlu. "Kako naj ji povem, kaj naj naredim? Bom zaradi tega izgubil dober odnos, ki sem ga imel z Brezo, še bolj pomembno pa: bom izgubil najzvestejšo pomočnico, ki me je spremljala na mojih sprehodih in lovskih pohodih širom lovišča? Bom izgubil njo, ki se je v poletni nevihtni noči privila k meni in me grela s svojim telesom? Bom izgubil njo, ki me je tako neizmerno razveselila s prvimi stojami na prepelice in aportom rac, ki sem jih lovil na Zrnici?"

Najbolj črn scenarij se ni uresničil, saj sem naletel na razumevanje in jeklene živce Breze, forumaša Vepra in pa človeka, ki mi je priskočil na pomoč v najbolj potrebnem trenutku, Janez_l. Slednjemu bi se rad zahvalil za pomoč, Brezi pa bi se rad iz dna srca opravičil za moje ravnanje, ter za dano priložnost, da bodo o meni in Kori, ki ni več tako majhna, od sedaj naprej govorilo le še delo v lovišču v dvoje in pa delo na ostalih področjih lovske kinologije.

Z iskrenim opravičilom,

Brakir

ZR7
6. November 2009, 07:29
Brakir, tvojo temo sem prestavil na primernejše mesto.

Glede vsebine pa le tole.
Veliko poguma je potrebno za priznanje lastnih napak in pošteno opravičilo.
To je lastnost, ki jo lahko le cenimo. Glej, da tako ostane in spet postanemo dobri prijatelji, ti pa modrejši za eno življensko izkušnjo!

Lep pozdrav tebi in tvojim preko hriba!

Brakir
6. November 2009, 08:08
Hvala ZR7 za lepe želje, vsaka šola nekaj košta je rekel Prijatelj in tovariš in še kako prav je imel....

JANEZ L
6. November 2009, 09:21
Lp!

Tudi sam iskreno upam, da se nisem zmotil in narobe ocenil... To mi bosta potrdila ali zanikala Breza in Veper, danes med 15.00 in 16.00 uro.

Kakor sem ti v kleni gorenjščini dejal Brakir:" Ahti se, če sme nasrou!!!"

Pa nobenih obljub, ker besede so le besede, pokazal in dokazal boš z dejanji, da si bil vreden še ene priložnosti!!!

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
6. November 2009, 15:19
Lp!

Upal sem in trdno verjel, a upal in verjel zaman... Grdo povedano Brakir, "ZAJE8AL" si!!!

Kora je šla in nikoli več se ne bo vrnila...

Izigral si zaupanje lovskih Tovarišev, izigral mojo pripravljenost poravnanja računa in najhujše kar je, izigral si Koro, ki ti naj bi bila najzvestejša prijateljica in za katero si pravil, da ti pomeni vse, a očitno si to govoril s figo v žepu. No življenje teče dalje, zatopljeni v svoj vsakdanj, bodemo nadaljevali. Ko boš tako strmel v prazen pesjak, na "ketno"...se spomni mojih besed Brakir, da besede so besede, potrebna so dejanja. Sam imam mirno vest, pripravljen sem ti bil pomagati, a očitno to ni bilo dovolj...

Lovski zdravo
Janez L

Veper
6. November 2009, 22:02
Za ves ostali svet ki štorije ne pozna. Pred pol leta je Brakir odnesel KOro z obljubo, da bo kupnino poravnal v nekaj dneh. Teh nekaj dni se je zaradi samo njemu znanih razlogov raztegnilo na nekaj mesecev. Za ves ta čas je tudi prenehal prijateljevati z telefoni ,tipkovnico in ni bil dosegljiv. Potem se je razvedelo,da je Kora postala "ketnerica" in ker brezi in meni ni bilo vseeno sva šla zadevo raziskat k Brakirju na dom. Presenečenje je bilo popolno in KOra na ketni. 6.10.2009 sem Brakirju ob močnem prijateljskem stisku roke dejal ,da se z Brezo oglasiva čez točno en mesec in pričakujeva postavljen pesjak in kupnino. Kaj se je dogajalo 5.11.2009 je opisal že Janez L . No danes torej na dogovorjeni datum se z Brezo pripeljeva k Brakirju in res začel je postavljati pesjak in to že včeraj'?? Halo brakir imel si cel mesec časa. Postavljen "poden",štiri pokončnice in ena prislonjena mreža ni pesjak:icon_cry:

Brakir sedaj pa poduk. Vsi smo bili nekoč mladi in živeli rahlo nad tlemi. Žal ti potrebuješ še nekaj časa in ne pozabi Brezinih besed ob današnjem slovesu " ko boš odrastel pridi po psa " Po taki šoli to verjetno niti ne bo težko in trdno verjamem da se boš čez čas tudi oglasil pri njej in povedal da si odrasel in odgovoren in takrat boš psa tudi dobil. Vem da si iz pravega lovskega testa in da boš naredil vse ,da se Brezine besede tudi uresničijo in takrat boš verjamem tudi pripravljen odgovorno prevzeti vse Pasjeljubske obveznosti. ( sam zaradi mojih psov že šest let nisem bil na morju ) pa mi ni žal.

Dober človek si Brakir ,postani še dedec in vse bo v najlepšem redu.

Veper
6. November 2009, 22:34
Pozabil sem ti še svetovati,da pesjak le dokončaj in vanj preseli prikupno mešanko ki jo imaš na tudi sam veš mnogo prekratki verigi. Verjemi mi ,da ti bo še kako hvaležna.

Hunter
7. November 2009, 09:24
Ej brakir...brakir.....Po vsem napisanem lahko rečem vsa čast Vzreditelju,Vepru pa Janezu.Marsi kater vzdreditelj se po oddaji mladičov ne zanima kaj se z njimi dogaja,Breza pa je dokaz vzreditelja kateri si zasluži pohvalo!
In če ti ponudita roko še Veper in Janez,pa da je ne sprejmeš potem res še nisi odrastel in verjetno še nekaj časa ne boš!

Me pa preseneča,da je ta zgodba prišla na te strani, Brakir nič ne pomaga če si zgodbo napisal tukaj,zaupanje si boš moral zgraditi med vpletenimi,bojim pa se da tvoj vzpon tokrat ne bo tako lahek.

Pa veliko sreče brakir,ostalim vpletenim pa vse pohvale.

jazbec
7. November 2009, 12:20
Z Brakirjem sva lovska tovariša iz iste LD, zato sem imel priložnost spoznati omenjeno psičko.
Nikoli ni bilo to pri Bakirju doma, vedno na lovu ali na poti na lov. Takrat se mi je zdelo z psičko vse v redu, dajala je znake da se nekdo (in to ne prav malo ) ukvarja z njo.
Tudi z mojim lovskim pripravnokom, ki je prat tako član tega foruma, sva se nekajkrat pogovarjala, da sedaj pa le imamo psa ki bo "delal" in ne samo letal okoli remiz takrat ko se bo vodnik prebijal čez trnje.
Malo sem razočaran, anpak tako je...