PDA

View Full Version : Uhajanje podatkov



Krpan
4. November 2009, 21:58
Že pred nekaj meseci so iz LZS prvič poslali elektronsko pošto vsem LD-jem. Podatke so najverjetneje dobili iz Lisjaka. Lepo funkcipnalno in pohvalno. Napaka je bila v tem, ker na pošti niso uporabili funkcije "Undisclosed-Recipient:;"@...., ampak so vsem poslali vse e-naslove.

Trgovci z novci in njihovi lovski partnerji so se razveselili več kot 400 naslovov lovskih organizacij in posameznikov, ki predstavljajo "glavo družine" v teh organizacijah. Za takšno oglaševanje niso dali niti evra. Tako nas sedaj vsakodnevno razveseljujejo z raznimi ponudbami. Lahko naročimo koledarje z vročimi lovkami, gremo na jelena na Madžarsko, dobimo zastonj krvosledca in njegovega psa, ali pa poceni pošiljamo SMS.

Ta zadnji mi je posebej padel v oči, saj je bila cena kar za 500% večja kot pri enemu od komercialnih ponudnikov. Ko sva se slišala po telefonu sem ga vprašal kakne veze ima v to podjetje z lovci pa sem zvedel, da je njegov kolega predsednik ene od ZLD, in ima dobre veze.

Vse to pišem zato, da se ne bo jutri to zgodilo z e-naslovi vseh 20 000 lovcev. Nekdo je za te naslove pripravljen dati roko in še nogo. In dovolj je šibek člen v verigi, ki ima pravo geslo in uporabniško ime.....

mišica
4. November 2009, 22:11
http://www.lovska-zveza.si/default.aspx?MenuID=67

Tukaj če klikneš dobiš mail od Ld. :icon_wink:

Brlogar
4. November 2009, 22:11
Tovrstna neželena pošta je klasični spam, in je kazniv, če bi se kdo potrudil in zadevo prijavlja pristojnim inšpekcijam. Osebno vse tako pošiljatelje označim kot spamerje in brihtni gmail ali pa thunderbird poskrbita, da pošte z neželenih virov več ne dobivam.

mišica
4. November 2009, 22:14
Enako!

Sraka
4. November 2009, 22:58
Naj nekdo opozori odgovorne na LZS na določila Zakona o varstvu osebnih podatkov in Pravilnika o varovanju osebnih podatkov v LZS. Če nič drugega naj si vsaj kazenske določbe v zakonu preberejo.