PDA

View Full Version : Karte lovišč



206
18. September 2009, 11:53
Kdaj bomo tudi slovenski lovci in ostali dočakali interaktivno karto lovišč ali pa vsaj kokrtolk spodobno karto na papirju? :icon_redface:


lep primer so naši sosedje (http://www.lovac.info/lovista-hrvatske.html)
tudi to pogrešam to (http://lovistarh.mrrsvg.hr/lovstvo_javnost/LovisteTrazi.aspx)

springer
18. September 2009, 13:42
Sosedje so se res potrudili.

Na ZGS obstaja kataster lovišč z natančno opisanimi in narisanimi mejami. Meje in nelovne površine so natančno narisane v digitalni obliki. Vse LD (vsaj na Gorenjskem) so dobile poljubno število kart z vrisamimi mejami in nelovnimi površinami v papirni obliki.

capra ibex
18. September 2009, 14:11
Sam useen bi blo pa fajn elektronsko obliko imet, jaz sem namreč to karto nosil na lov pa jo je dež enkrat tako namočil da je bilo konec z njo. Kar se tiče nelovnih površin imam pa le včasih pomuisleke da ne bom užgal kakšno stvar kjer je ne bi smel.

Lp

Brlogar
18. September 2009, 14:18
Zgs bi moral dat te karte na splet in bi morale biti dosegljive npr. iz www.lzs.si


še boljše pa bi bilo, če bi bile karte dejansko interaktivne, in bi lahko uporabnik na njih določal točke, vnašal lokacije lovskih objektov, itd, koordinate iz karte, pa bi se lahko sinhronizirale s podatki o objektih iz lisjaka.

tica
18. September 2009, 14:39
Ta projekt je v pripravi, vendar koncesijske pogodbe še niso vse veljavne. Kot piše Grizzly Adams, se bodo na digitalnem katastru prikazovali različni podatki iz baze Lisjaka, vendar kaj na spletni strani, pa še ni odločeno.

Brlogar
18. September 2009, 15:12
Ta projekt je v pripravi, vendar koncesijske pogodbe še niso vse veljavne. Kot piše Grizzly Adams, se bodo na digitalnem katastru prikazovali različni podatki iz baze Lisjaka, vendar kaj na spletni strani, pa še ni odločeno.

No krasno :)

Sej se mi je zdelo, da mora obstajat vsaj nek načrt take implementacije.

LP

springer
19. September 2009, 00:14
Karte obstajajo v elektronski obliki (jpg, tif), če povprašate na ZGS vam jih mogoče dajo. Za pokazat priložim zavodovo varianto in kaj se da narest če si vzameš malo časa. (žal se bo bolj slabo videlo, je blo treba zmanjšat za objavo na forumu).

Glede na baze ki so že narejene verjetno interaktivna varianta sploh nebi bila problem, recimo samo ena plast več v http://www.iobcina.si/iobcina2/

206
19. September 2009, 06:43
Karte obstajajo v elektronski obliki (jpg, tif), če povprašate na ZGS vam jih mogoče dajo.


a ti to resno?

springer
19. September 2009, 14:06
resno, sem jo priložil za naše lovišče.

206
19. September 2009, 16:38
mislil sem na tisto da ti mogoče dajo

springer
19. September 2009, 22:28
Probat ni greh, grizejo pa tudi ne.

Brlogar
20. September 2009, 18:14
Seveda jih dajo (vsaj Brežiški zgs), izvodov po želji, satelitske in topografske, z vrisano mejo lovišča.

fazan
24. September 2009, 14:42
Dajo ali dobro pokasirajo?

Brlogar
24. September 2009, 16:05
Dajo ali dobro pokasirajo?

nam so jih dal

206
6. June 2010, 11:40
Ta projekt je v pripravi, vendar koncesijske pogodbe še niso vse veljavne. Kot piše Grizzly Adams, se bodo na digitalnem katastru prikazovali različni podatki iz baze Lisjaka, vendar kaj na spletni strani, pa še ni odločeno.



Je že kaj več znano o teh kartah na naslovu LZS?

Sem iskal LD Oljka na primorskem,pol pa vidim da je na Štajerskem :icon_confused:

JAKAJEŽ
6. June 2010, 20:52
Je že kaj več znano o teh kartah na naslovu LZS?

Sem iskal LD Oljka na primorskem,pol pa vidim da je na Štajerskem :icon_confused:

Ti bojo že dali,ld Oljka je savinjska dolina in kolikor vem so na take reči zelo gorki,ravno tako kot bi dolenjcu rekel,da je podgurc,če je na levem bregu Krke:icon_confused:

lp

Krpan
6. June 2010, 22:19
Meje lovišč so v digitalni obliki dostopne na Naravovarstvenem atlasu (http://www.naravovarstveni-atlas.si/ISN2KJ/profile.aspx?id=NV@ZRSVN).

Na desni odpreš Meje območij javnih služb in organov in nato odkljukaš Lovišča. Potem poljubno povečuješ in zmanjšuješ pogled.

ZR7
7. June 2010, 07:44
Meje lovišč so v digitalni obliki dostopne na Naravovarstvenem atlasu (http://www.naravovarstveni-atlas.si/ISN2KJ/profile.aspx?id=NV@ZRSVN).
...

Nakar se začneš režat, ko vidiš da je eden najlepših travnikov in cel greben v sosednjem lovišču. In si ne znaš razložiti, ali je brihtno urezal samohvaljeni starešina ali so kakšno novo pogruntali na ZGS.
In ker veš, da je bistvenega pomena kaj piše v koncesijski pogodbi si misliš svoje, in greš jagat točno tja.
Seveda tiho pustiš ta brihtne, da bodo enkrat pogruntali in radovedno pričakuješ kakšne bodo takrat reakcije.:icon_twisted::icon_twisted:

Krpan
7. June 2010, 17:24
Tudi sam sem doživel, da so meje narisane tako na približno. Mogoče so se v nekaterih območnih enotah ZGS bolj potrudili drugje pa manj.

Še dobro da se z mejami ukvarja zgolj peščica jagrov ker drugače bi se 120 sporom okoli meje pridružilo še novih 500.

jok
8. June 2010, 11:10
Za vris meje lovišča in objektov naše LD potrebujem kartografsko podlago v digitalni obliki (ne fotogrametrično).
Ali mi lahko kdo svetuje, kje naj te podlage dobim ? :icon_study: :sign13:

Lisjak
8. June 2010, 14:02
Kartografske podlage (raster, vektor) imajo na Geodetski upravi RS, vse o podatkih pa lahko vidiš tule http://e-prostor.gov.si/. Predlagam DTK 25 (Državna topografska karta v merilu 1:25000), kjer lahko enostavno vrišeš mejo LD, drugače imajo mejo na vaši OE ZGS, kjer bi lahko zaprosil zanjo in mejo prekril čez rastrsko podlago. Če te zanima kaj bolj podrobno, mi sporoči na ZS.
LP

Prepelicar
8. June 2010, 14:44
Za vris meje lovišča in objektov naše LD potrebujem kartografsko podlago v digitalni obliki (ne fotogrametrično).
Ali mi lahko kdo svetuje, kje naj te podlage dobim ? :icon_study: :sign13:

Na vaši območni enoti ZGS!

jok
8. June 2010, 17:34
Obema hvala za pomoč. :icon_cool:

Krpan
8. June 2010, 17:47
Kateri program boš uporabil?

jok
8. June 2010, 18:01
Ne vem, v kakšni obliki bom dobil karte. Že uporabljam ArcView, kjer pa so podlage dokaj slabe (razen cestnega omrežja, kjer pa so vektorski podatki).
A imaš kakšne izkušnje, predlog ??

Krpan
8. June 2010, 18:14
Jaz sem jih naročil pri ZGS pa so mi jih poslali v JPG formatu. Vem pa da uporabljajo tudi formate primerne za GPS. In to celo z vrisanimi katastrskimi mejami in podatki o lastniku zemljišč. Vendar jih ne dajo v prosto uporabo čeprav so podatki na njih javni. Slej ko prej bo kateri posodil GPS prijatelju, ki mu bo doli pobral karte in jih dal v javno uporabo.:icon_twisted:

jok
8. June 2010, 19:01
Jaz sem jih naročil pri ZGS pa so mi jih poslali v JPG formatu....

Saj je JPG v redu, se ga lahko v vseh programih obdeluje.
Koliko si pa plačal za 1 karto ? Saj sem pogledal cenik, pa se mi zdijo cene malo čudne. :icon_question:

TaSl
25. June 2014, 12:54
Zanima me kje se da na spletu dobiti opis meje med lovišči. Ne mislim karte ampak opis.

Ostrorogi
25. June 2014, 17:56
Za opis nisem siguren, da obstaja na spletu. Mogoče ima kakšna LD opis svoje meje tudi na spletu. Drugače pa naj bi bil ta zapis oziroma opis v pravilniku LD.

PROF.racoon
25. June 2014, 22:06
Za opis nisem siguren, da obstaja na spletu. Mogoče ima kakšna LD opis svoje meje tudi na spletu. Drugače pa naj bi bil ta zapis oziroma opis v pravilniku LD.

Kot pravi Ostrorogi - v Pravilniku LD.

tica
25. June 2014, 22:26
Zanima me kje se da na spletu dobiti opis meje med lovišči. Ne mislim karte ampak opis.

Meje so podrobno opisane v koncesijski pogodbi za vsako lovišče.

TaSl
25. June 2014, 22:41
Vem da so meje LD zapisane v internih aktih LD. Samo pri nas se je pojavil problem, ker ima sosednja družina drugačen opis poteka meje kot mi, na delu meje, ki nam je skupen.

Ob ogledu meje so nam postregli s podatki, za katere so trdili, da so dostopni vsem na spletu in si jih lahko vsak prebere. Sedaj pa jih na spletu ne morem najti.

PROF.racoon
26. June 2014, 08:02
Bi ti morali povedati vaši sosedje, kje je ta "njihov vir"...

Vsak po svoje... Upam, da ne boste potrebovali arbitražne komisije... :icon_lol:

mugo
26. June 2014, 08:54
Vem da so meje LD zapisane v internih aktih LD. Samo pri nas se je pojavil problem, ker ima sosednja družina drugačen opis poteka meje kot mi, na delu meje, ki nam je skupen.

Merodajen zaris meje je v katastru lovišč, ki ga vodi ZGS. Noben drug.

tica
26. June 2014, 23:21
Merodajen zaris meje je v katastru lovišč, ki ga vodi ZGS. Noben drug.

Poglej še na NV atlasu:
http://www.naravovarstveni-atlas.si/nvajavni/profile.aspx?id=NV@ZRSVNJ
izberi sloj: Meje območij javnih služb in organizacij ter nato še lovišča.

TaSl
27. June 2014, 18:18
Tolmačenje naše meje poteka tako kot kažejo karte, ki mi jih je dal ZGS, karta na OSLISu, ter NV atlas. V nekaterih primerih je po teh kartah še več našega kot smo mislili...
Kako se ravna, če se sedaj ne bomo mogli dogovoriti s sosedi, da je naše tolmačenje meje pravilno in da so njihove razlage napačne...? Ob zadnjem ogledu meje so jasno dali vedeti, da z njimi ni možen noben dogovor in da je edino pravo tolmačenje njihovo.

Kakšne so poti do rešitve spora?

mugo
27. June 2014, 22:12
Ob zadnjem ogledu meje so jasno dali vedeti, da z njimi ni možen noben dogovor in da je edino pravo tolmačenje njihovo.
Kakšne so poti do rešitve spora?

Če ne gre zlepa, bo pa treba zgrda. Prvega soseda, ki bo lovil v vašem lovišču, lepo prijavite inšpektorju. Pa se bo hitro rešilo.
Ali pa če imajo kakšen lovski objekt preblizu vaše meje, kot to dovoljuje zakon, naredite isto.

TaSl
28. June 2014, 06:53
Mugo, takšni postopki so mi jasni. Obstaja tudi kakšna drugačna rešitev, morda kakšna komisija oziroma pristojna oseba ZGS, da pride na ogled terena?

tica
28. June 2014, 08:10
Mejni spori so delikatna zadeva. Vsi, zaradi njih je bilo sproženo že veliko vojn. Če se dva mejaša ne moreta dogovoriti, ju z mediacijo le težko prepričaš. Mugo ti je svetoval radikalno rešitev, verjetno bo na koncu edina uspešna.

zajec
1. July 2014, 16:37
Kot pravi Mugo "Merodajen zaris meje je v katastru lovišč, ki ga vodi ZGS. Noben drug."a potem koncesijska pogodba je nična,kajti v njem je opis mej.Upam, da je ta opis v koncesijskih pogodbah zakon,kajti podpisali smo koncesijsko pogodbo,ne pa zemljevid,katerega je prav ali ne, po svoje ali po tuje zarisal uslužbenec na ZGS ju ,ter povzročil spor,ker se ni držal opisa.

mugo
3. July 2014, 11:59
a potem koncesijska pogodba je nična,kajti v njem je opis mej.Upam, da je ta opis v koncesijskih pogodbah zakon,kajti podpisali smo koncesijsko pogodbo,ne pa zemljevid,katerega je prav ali ne, po svoje ali po tuje zarisal uslužbenec na ZGS ju ,ter povzročil spor,ker se ni držal opisa.

Opis meje je tudi del katastra lovišč, ni pa opis nikoli tako natančen kot grafični zaris meje, ki je nedvoumen. Iz grafičnega zarisa meje se račina površina lovišča (od nje pa koncesnina). Ne bo LD plačevala koncesnine za ozemlje, ki ni v njenem lovišču.

zajec
3. July 2014, 14:52
Kot razumem se gre s tega stališča, da je bila meja zarisana napačno in sedaj je treba ugotoviti, katera je prava ali v koncesijski pogodbi ali na zemljevidu.Pri nas je isti problem opis v koncesijski je pravi,ko je risal mejo je mejo zarisal napačno,res da smo do sedaj uporabljali oboji mejo po opisu v pogodbi,ko smo ugotovili napačno zarisano mejo pri ZGS, pa si ta del lastijo sosedje,ZGS pa pravi, da je pač zarisal kot se mu je zdelo,sedaj pa sosedje nočejo nič slišati o meji, ki smo jo vsi imeli za relevantno do sedaj.Tako imamo spor, na ZGS pa pravi da bo popravil če se dogovorimo z njimi,v osnovi pa je zakuhal ZGS.

mugo
3. July 2014, 15:01
Zajec, vsak lahko naredi napako. Kataster obstaja že skoraj 10 let in karte so javne, zakaj niste opozorili na napako, ko se je stvar risala. Kolikor je meni znano so LD dobile karte takoj ko so bile narisane.

zajec
4. July 2014, 14:39
Ne vem kako je bilo,očitno pa ni bilo čisto tako,vsaj glede na to, da smo lani rešili mejo z drugo LD, ki je pa po zarisani karti bilo bistveno več našega kot je dejansko in nismo bili požrešni in smo uredili stvar tako, da je sedaj meja urejena tako, kot je bila pred zarisanjem.Pa to niso ugotovili oni ampak mi in jih opozorili na napako,ravno tako tudi v opisanem primeru zgoraj omenjena LD tega ni vedela in smo jih mi obvestili o napaki,vendar pa za rešitev napake niso pripravljeni.,ker so pač po....Zaradi napak na ZGSju se moramo sporekat s sosedi.
Mugo, vem da boš zagovarjal svojo "firmo",ker pač delaš tam,če prav vem.
lp

zajec
19. December 2014, 22:10
Dobil uraden odgovor, da je meja prava le ena in edina ,to je meja opisana v koncesijski pogodbi,karte katere je izdelal ZGS so samo informativne in niso veredostojne.

TaSl
20. December 2014, 07:20
Kje so zapisani opisi mej lovišč?

Lisjak
20. December 2014, 18:53
Kje so zapisani opisi mej lovišč?

V katastru lovišč, ki je je na vpogled na sedežu Zavoda za gozdove Slovenije ter po območnih enotah Zavoda za gozdove Slovenije. Izvod katastra lovsko upravljavskih območij, lovišč in lovišč s posebnim namenom se hrani tudi na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.

RAUBŠIC
21. December 2014, 17:48
V katastru lovišč, ki je je na vpogled na sedežu Zavoda za gozdove Slovenije ter po območnih enotah Zavoda za gozdove Slovenije. Izvod katastra lovsko upravljavskih območij, lovišč in lovišč s posebnim namenom se hrani tudi na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.

Od naslednjega leta naj bi bila karta lovišča tudi v lisjaku v zavihku odstrel!

zajec
24. December 2014, 18:06
Lisjak je napisal v "katastru na ZGS",kar pa ni čisto točno .Pravilni opis in edini veljavni je v koncesijski pogodb, katero je podpisal minister. ZGS ima karto lovišč,katera je informativna,ni pa sigurno točna, to je tudi odgovor iz ministrstva in ZGS-ja.