PDA

View Full Version : Kinološki referent



LAKL
6. September 2009, 22:22
Dolžnosti in delo referenta za kinologijo v lovski družini????? (razen kimanja na upravnem odboru)

206
6. September 2009, 22:33
Naj bi se ukvarjal z psi in kinologijo (papirji),tekme če so kakšne

drugač pa je to to mislm

Krpan
6. September 2009, 22:45
• vodi natančno evidenco vseh lovskih psov in vodnikov v LD,
• skrbi, da so lovski psi čistokrvni z rodovnikom, tetovirani in redno cepljeni proti steklini in imajo uspešno opravljen PNZ, vsi prinašalci pa še preizkus v prinašanju male divjadi ali krvosledci preizkus na krvni sledi,
• obvešča vodnike in ostale člane o lovsko-kinoloških prireditvah,
• vodi evidenco o udeležbi in uspehih lovskih psov na preizkusih, tekmah ali razstavah,
• predlaga plan porabe sredstev za kinološke namene in nagrajevanje vodnikov,
• opravlja še vse druge naloge s področja kinologije za potrebe LD.

Poleg tega od letos naprej vpisuje tudi podatke o psih in iskanjih v Lisjak.

Hubertus
6. September 2009, 23:12
Kima tudi na skupščini LKD!

Sraka
7. September 2009, 08:35
Kima tudi na skupščini LKD!

če se je slučajno celo udeleži!

solzica
7. September 2009, 08:47
"Kima tudi na skupščini LKD! "


... laja...

pranger
7. September 2009, 15:27
Dolžnosti in delo referenta za kinologijo v lovski družini????? (razen kimanja na upravnem odboru)

Vse funkcije so takšne, da lahko kimaš. Če hočeš nekaj narediti, spremeniti, se moraš izpostaviti, komu zameriti itd, da se stvar spremeni, začne delati po novih idejah. Neradi se izpostavljamo, zadovoljni so z obstoječim, zato običajo večina samo kima. :icon_wink:

LAKL
7. September 2009, 21:27
In kaj bi vi naredili z kinološkim referentom , kateri ne neredi nič od tega kar je napisal Krpan???
LP Lakl!

Rrrrrrrrrr!

HRAST
7. September 2009, 22:10
Pri nas v LD sem že tretji mandat kinološki referent,kot mi pravimo vodja kinološke komisije.Po statutu sem član UO,v mojem mandatu smo sprejeli pravilnik o uporabi lovskih psov v skladu z novo zakonodajo.Kopije rodovnikov,in evidenca lovsko preizkušenih psov je moja skrb,prav tako napotitev naših članov na preizkušnje in tekme. Vsak vodnik si na izdelane formularje vodi evidenco udeležbe na lovih in drugih akcijah(izganjanje divjadi pred košnjo)to preda na koncu leta meni,in po tem spisku vodniku priznamo ure,ki so pa samo prednostna lista pri izdaji dovolilnic,za odstrel srnjadi.
Naše LD ni članica nobewnega področnega LKD,ker se ne strinjamo z njihovo politiko,imamo pa kljub temu na pet lovcev lovsko preizkušenega psa,kar mislim,da je nad povprečjem v Sloveniji.Vodnikom plačamo preizkušnje,letno cepljenje in zdravljenje preizkušenih psov.Prav tako vsako leto sofinanciramo nabavo mladičev,do tri.

LAKL
7. September 2009, 23:17
Kaj naj rečem???
Najbolj pametna beseda" LEPO" in kar tako naprej!
In gremo dalje z debato...
Lp Lakl

Kolovski
15. February 2010, 10:29
Bom kr tukej napisov, da drugje ne bom smetil:

Zanima me, če ima kdo od kinoloških referentov "muštr" lovsko-kinološkega pravilnika (oz. kot je Hrast napisov: pravilnik o uporabi lovskih psov v skladu z novo zakonodajo). Na OZ bomo spremenili lovsko-kinološki pravilnik, in ga zato potrebujem, da vidim kako in kaj s popravki in podobno.

Hvala.

Breza
15. February 2010, 11:57
Mislim, da je še vedno v veljavi ta od leta 2002 (če ima kdo novejšo, pravno veljavno različico, naj jo prosim deli z nami)

Pravilnik o uporabi lovskih psov v loviščih (http://www.pticarji.net/file/Pravilnik_o_uporabi_lovs_psov.pdf)