PDA

View Full Version : Kalibra 6,5x57R ali 6,5x65R RWS



trma
23. August 2009, 14:24
Lastnike omenjenih kalibrov bi prosil za pomoč. Odločam se med temi dvemi kalibri, zanima me natančnost. Pri kalibru 6,5x65R RWS nisem našel prav preveč pohvalnih besed. Vseekakor rezanten kaliber ampak ne preveč natančen. Uporabljal bi pa kaliber za prelomačo.

Gamsarji na pomoč :icon_lol:.

lp

sauer202
23. August 2009, 15:18
Sam osebno nimam tega kalibra, samo je pa tako, da je precej odvisno iz katere puške so prišli "namigi", da en kaliber ni natančen. Če boš kupil Suhlovo, boš lahko dobil realno sliko. Jaz ne bi poslušal takih skrajno neutemljenih govoric.
Pomisli logično: če en kaliber ne bi bil natačen, zakaj bi ga delali? In sploh kaliber ki ga je RWS zasnoval, ker RWS se ne bi šel mazat. Mislim da ne zaostaja prav nič za drugimi, odvisno je od puške, municije, strelca....

kuje
23. August 2009, 18:13
Jaz bi vzel 7X57r.Če pa imaš v lovišču težjo divjad pa 7X65r.Oba sta odlična kalibra za enocevne prelamače.Če pa polniš sam si pa lahko umisliš kakšen bolj eksotičen kaliber.

trma
23. August 2009, 18:38
Jaz bi vzel 7X57r.Če pa imaš v lovišču težjo divjad pa 7X65r.Oba sta odlična kalibra za enocevne prelamače.Če pa polniš sam si pa lahko umisliš kakšen bolj eksotičen kaliber.

Težjo divjad imamo v lovišču. Kako se pa obnese 7x65R za gamsjo jago?

Holland
23. August 2009, 18:47
Se strinjam z kuje.

blackwolf
23. August 2009, 19:47
Zdravo
Sam nimam izkušenj z omenjenim kalibrom(6,5X65r),sta pa letos pri nas bila na lovu nemška gost ,ki sta oba imela prelamači v tem kalibru(eden je imel Blaser-jevo drugi pa po naročilu narejeno STAINLESS izvedbo).Eden izmed njih je poklicni lovec in omenjeno puško uporablja za lov na gamse(strelja večinoma na 200 do 300m ) in je z omenjenim kalibrom prezadovoljen.

Lp!

Jagermaister
23. August 2009, 21:07
Težjo divjad imamo v lovišču. Kako se pa obnese 7x65R za gamsjo jago?

Če je dober za srnjad, je tudi za gamsa.
Jaz sem nekoč z njim ustrelil lisico na 240 m. Nastreljeno sem imel na 180, pomeril sem jo v viher, pa je bilo ravno prav. Streljal sem z 11,2 g kroglo.

trma
23. August 2009, 23:04
Zdravo
Sam nimam izkušenj z omenjenim kalibrom(6,5X65r),sta pa letos pri nas bila na lovu nemška gost ,ki sta oba imela prelamači v tem kalibru(eden je imel Blaser-jevo drugi pa po naročilu narejeno STAINLESS izvedbo).Eden izmed njih je poklicni lovec in omenjeno puško uporablja za lov na gamse(strelja večinoma na 200 do 300m ) in je z omenjenim kalibrom prezadovoljen.

Lp!

Je pa zelo slaba izbira nabojevv kal.6,5X65r. Bo treba doma delat patrone :icon_confused:

Hubert.ctg
24. August 2009, 22:42
Ako je Skandinavcima No.1 6,5x55, onda bi i 6,5x57R trebao biti sasvim u redu, a kamoli 6,5x65R.
Reloading je zakon, bez njega ništa ni u jednom kalibru, pogotovo za lovce koji vole pucati i eksperimentirati.

gams HR
25. August 2009, 08:32
Jaz jagam z 6,5x65, z kalibrom sem prezadovoljen, uporabljam nosler 9,1g in jagam z njim od srnjaka do jelena. Kaliber je izredno natančen in do 300m se da vse lepo pojagat z njim. Ne razbija meso dosti več kot drugi "standardni" kalibri in nimaš močnih udarcev v rame pri strelu. Jaz ti ga priporočam ker sem sam prezadovoljen z nijm.

trma
25. August 2009, 16:11
Jaz jagam z 6,5x65, z kalibrom sem prezadovoljen, uporabljam nosler 9,1g in jagam z njim od srnjaka do jelena. Kaliber je izredno natančen in do 300m se da vse lepo pojagat z njim. Ne razbija meso dosti več kot drugi "standardni" kalibri in nimaš močnih udarcev v rame pri strelu. Jaz ti ga priporočam ker sem sam prezadovoljen z nijm.

Odlično, bom kar na omenjenjenem kalibru ostal 6,5x65R.

lp