PDA

View Full Version : RWS Cineshot



sauer202
19. August 2009, 18:11
Nov naboj RWSa: http://www.cineshot.de/
Je že kdo probal kako nese? BTW, to je krogla samo za na tarčo, ne za žival. Cena je precej všečna, 20€ = 20 kosov...

teohafy
27. February 2011, 16:11
Danes sem pri treningu preizkusil ta naboj v kalibru 7x64 na 100m, z mojo zastavo. Zadovoljen z natančnostjo, je kdo preizkusil na divjadi? http://s0.mojalbum.com/teohafy-foto_3719860_3719865_18529469.jpg

bena
27. February 2011, 16:54
Samo za tarčo

Jurij Klanjšček
27. February 2011, 18:09
Na spletni strani izrecno piše, naj se s tem ne strelja divjadi.

alojz1
27. February 2011, 18:24
Vrane in mislim da za lisico tudi ni ovir (oz. zakonskih preprek).

PROF.racoon
28. February 2011, 15:29
Municija je namenja za streljanje v posebnih kinih, ki jih je v Avstriji in Nemčiji že kar nekaj. Tam se lahko trenira na bežeče merjasce in podobno...
Link:
http://www.cineshot.de/

Divjadi jaz s tem nikakor ne bi streljal samo zato, ker na njem piše RWS...

VETER Z URŠLE
28. February 2011, 22:11
Municija je namenja za streljanje v posebnih kinih, ki jih je v Avstriji in Nemčiji že kar nekaj. Tam se lahko trenira na bežeče merjasce in podobno...
Link:
http://www.cineshot.de/

Divjadi jaz s tem nikakor ne bi streljal samo zato, ker na njem piše RWS...


PROF. racoon..hm..ne vem zakaj je RWS tako slab za divjad ? jaz sem ustrelil z RWS keglspitz, medveda-padel na mestu, ata 4 jelene ..noben ni šel dlje od 150m..mrjasec 7 let star tudi ni šel prav daleč, da ne govorim o gamsih in srnjadi...zame je keglspitz najbolša krogla in v cev ne gre nič drugega kot RWS:icon_confused::icon_biggrin:

PROF.racoon
28. February 2011, 23:00
PROF. racoon..hm..ne vem zakaj je RWS tako slab za divjad ? jaz sem ustrelil z RWS keglspitz, medveda-padel na mestu, ata 4 jelene ..noben ni šel dlje od 150m..mrjasec 7 let star tudi ni šel prav daleč, da ne govorim o gamsih in srnjadi...zame je keglspitz najbolša krogla in v cev ne gre nič drugega kot RWS:icon_confused::icon_biggrin:

Veter z Uršle, preberi vse poste, ki so napisani višje. Poglej si tudi link, ki sem ga pripel.

To je krogla oz. municija, ki je namenjena izključno SAMO za strelske kine in NE za streljanje na divjad, še najmanj za medveda. Če na njej piše RWS, še ne pomeni, da je za divjad.

RWS je pa drugače vrhunska in ne samo dobra municija. Je pa tudi vrhunsko draga. :icon_wink:

Lovski zdravo!

teohafy
1. March 2011, 14:04
Včeraj nabavil 100 kosov teh nabojev, cena 15€/20 kom. Bom enkrat sprobal na kadavru povožene divjadi, ker me res zanima učinek krogle. Kolikor sem bral po nemških forumih, RWS ne priporoča uporabe na divjadi, zaradi tega, ker krogla ni bila preizkušena. Jo pa kar nekaj nemških lovcev uporablja za lov in so zadovoljni.

mugo
1. March 2011, 14:28
PROF. racoon..hm..ne vem zakaj je RWS tako slab za divjad ? jaz sem ustrelil z RWS keglspitz, medveda-padel na mestu, ata 4 jelene ..noben ni šel dlje od 150m..mrjasec 7 let star tudi ni šel prav daleč, da ne govorim o gamsih in srnjadi...zame je keglspitz najbolša krogla in v cev ne gre nič drugega kot RWS:icon_confused::icon_biggrin:

Ne vem a naj se smejem ali jokam. RWS municija je zelo slaba za divjad. Res slaba, divjad ponavadi ob srečanju z njo umre :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:

Dečki, CINESHOT ni namenjena lovu!!! Je tako kot so že drugi povedali namenjena za uporabo v strelskih kinih za trening. Hudiča, samo zato ker je poceni pa ja ne boste s tem divjadi streljali??? Za streljanje divjadi pa pomoje lahko vsak reskira tistih dobrih 50 eur (če hočemo rws) in si nabavi škatlo nabojev, ki so namenjeni za odstrel divjadi. Več kot škatlo na leto pa redko kdo postreli v enem letu na divjadi (govorim o kroglah).

alojz1
1. March 2011, 14:44
Srbski Grom je tudi pod 20€ . Pa ste ga nekateri popljuvali in napisali, da poceni patron ni nikoli dober.
Sedaj pa ravno zato ker je poceni hočejo nekateri to strelivo preizkušati na divjadi (sicer povoženi za javnost). Pa čeprav izrecno piše, da temu ni namenjen. :icon_confused:
Točnost je nekdo že objavil. In za vrane, ko bo odprta tudi ni ovir.

MasterLesjak
31. March 2011, 20:35
Kako pa je ta naboj primerljiv z Normo Jagdmatch? Cenovno sta si enakovredna, v praksi je pa?

rws
1. April 2011, 18:59
v moji puški je cineshot malenkost bolj natančen od norme jaktmatch.

marjanmesec
18. April 2011, 12:52
RWS je dal na trg te naboje, ker se v tujini na streliščih ne bodo smele uporabljati svinčene krogle.