PDA

View Full Version : daljnogledi walther



RedFox
17. August 2009, 12:26
Zdravo,

Ali ima kdo izkušnje z daljnogledi firme Walther. Glede na ugled podjetja bi pričakoval kvalitetne izdelke. Zanima me namreč model WALTHER 8x42 Commando, katerega cena je dokaj nizka 80 evrov.

Prosim za nasvet, komentarje, karkoli uporabnega!

LP Luka

sauer202
17. August 2009, 13:24
Hmm, kot ti že sama cena pove, nimaš kaj dosti čakat. Glede na to, da te ena vsaj mal spodobna meopta stane 500€, en malo bolj spodoben kahles 1100€ in še en zelo spodoben zeiss 1500€, potem nimaš kej dosti spraševat o kvaliteti. Mogoče za na kako zračno orožje ali pa MK puško.
Izkušenj po pravici nimam, pri optiki je pa kot povsod drugje: kolkor dnara, tolko muzike :icon_lol:

RedFox
17. August 2009, 13:28
Mogoče nisem bil dovolj jasen, ne gre za strelni daljnogled.
Prilagam še link do njihove strani:

http://www.carl-walther.de/index.php?company=walther&lang=DE&content=products&hid=10&uid=2&product=1076

sauer202
17. August 2009, 17:57
Hmm, ista štorija je tudi tle...Imaš različne cenovne razrede, kvaliteta raste, sicer ne moreš ravno rečt da je 10x dražji daljnogled 10x dražji, ampak vseeno.

ZR7
18. August 2009, 07:23
Red Fox, treba je pogledati skozenj in se odločiti za kaj ga boš uporabljal.
Če boš dobro videl in ga uporabljal v dobrih svetlobnih razmerah, je dober skoraj vsak daljnogled. Moja BSA 10x50, ki je stala cca 100€, mi prav dobro služi. Vendar pa v globokem mraku odpove kakšnih 5 min pred renomiranimi znamkami.
Ko se bom odločil, da mi tistih 5 min pomeni toliko, da bom reskiral večji denar za optiko, ki jo bom vlačil s seboj in premetaval po avtu, ruksakih, klopeh, tleh in prežah, pa bom pripravil vsaj 300€.

Nevarnost nakupov na daljavo je v tem, da ti daljnogled mogoče ne bo "pasal".
Pred dnevi sem gledal skozi Bresserja z odlično sliko. A kaj ko me je kar glava zabolela, ko sem ga odmaknil od oči.

LP

Ganges
18. August 2009, 08:45
sicer ne moreš ravno rečt da je 10x dražji daljnogled 10x dražji, ampak vseeno.

Kako ne moreš tega rečt? To pa ja 100% drži!!!

lp