PDA

View Full Version : kalibri 5,6x50magnum,52 ,57,..



andrej win
16. August 2009, 12:59
Mogoče sem spregledu temo,če je že odprta,naj se to pobriše..

A mogoče kdo uporablja katerega od naštetih kalibrov in kako se obnese na divjadi (učinek,...) v preimerjavi z standardnimi kalibri (-06,308,7x64)???

patriot
16. August 2009, 15:41
Pri nas je jagal gost iz avstrije s takšnim kal. Streljal je na razdalji 120 metrov na srnjaka. Žival je dobesedno spodneslo in obležala je na mestu. Mislim, da je uporabljal Nosler kroglo nisem pa čisto prepričan. S to puško lovi tudi gamse, ustrelil pa je tudi že jelenjega šilarja nekje na avstrijskem koroškem.
Mislim, da je puška za srnjad in gamsarijo izvrstna, več bodo pa povedali balistiki.
Lp

andrej win
16. August 2009, 18:09
Pri nas je jagal gost iz avstrije s takšnim kal. Streljal je na razdalji 120 metrov na srnjaka. Žival je dobesedno spodneslo in obležala je na mestu. Mislim, da je uporabljal Nosler kroglo nisem pa čisto prepričan. S to puško lovi tudi gamse, ustrelil pa je tudi že jelenjega šilarja nekje na avstrijskem koroškem.
Mislim, da je puška za srnjad in gamsarijo izvrstna, več bodo pa povedali balistiki.
Lp

no ja,tisto o gamsih pa teletih,verjetn ne bojo veseli...za gamsa mislim da je 243 (6mm) min..:icon_wink:

Padel je verjetno zato,ker povroči taka krogla precejšen šok,hitrost okoli 1100:icon_confused: Zanima me pa res,kakšen so kej potpludbe,da bi videl kakšno sliko sliko odstreljenega kosa s tem kalibrom.

Pomoje za srnjad in lisico zelo uporabna zadeva..vem pa ne no:icon_study:

Holland
16. August 2009, 18:50
Sam sem zagovornik počasnejših in težjih kalibrov (8x57, 30-06...), zato menim, da za kakšne lisice in mogoče za kakšnega mladiča srnjadi bi šlo za drugo pa mislim, da ni preveč primeren.

luka
17. August 2009, 07:59
Imam 5,6X50 R bokarico. Samo s tem jagam srnjad in lisice. Je super zadeva, tak kot je napisal patriot, obleži na mestu. Uporaben je tudi za svizca, za gamsa ne pride v poštev, ker je premajhen kaliber in tudi nima zadostne moči.
Odpada pri mesu ni skoraj nobenega, ker nima nobenih potpludb. Se mi je pa zgodilo, da pri dolgih strelih na cca. 170m krogla ni prebila stare srne in je ostala pod kožo na drugi strani. Srna je obležala na mestu. Krogla, ki jo uporabljam je S&B 3,2g.
Sliko prilimam, ko kaj uplenim(zna malo trajat Lj-dom-Lj) ;-) .

LZ L

Holland
17. August 2009, 11:15
Poleg tega je pa tudi v zakonu določeno, da ja min. 5,6mm dovoljeno samo za srnjad risa in svizca!

patriot
17. August 2009, 21:02
Z vsemi vami se strinjam, da je ta kaliber primeren samo za srnjad, svizca ali kakšno zvitorepko. Prenesel sem vam samo komentar avstrijca.
Lp. Dober pogled in mirno roko vam želim!

toncybrak
17. August 2009, 22:00
Z vsemi vami se strinjam, da je ta kaliber primeren samo za srnjad, svizca ali kakšno zvitorepko. Prenesel sem vam samo komentar avstrijca.
Lp. Dober pogled in mirno roko vam želim!

ja tud sam sem mnenja da je bolje ce so stevilke u obratnem vrstnem redu...torej ne 5,6 ampak 6,5..........vsaj za kej "vecjega"=moje :icon_study: skromno mnenje
LP

sauer202
17. August 2009, 22:29
Tle je tudi ena slabost. Greš na jago s 5.6, pol pa vidiš prasca ali pa jelena. Kaj boš naredu? Edin po buči se lahko tolčeš. Vsaj 6.5 in ni treba nič več mislit....

ostrostrelec.pero
17. August 2009, 22:35
Tle je tudi ena slabost. Greš na jago s 5.6, pol pa vidiš prasca ali pa jelena. Kaj boš naredu? Edin po buči se lahko tolčeš. Vsaj 6.5 in ni treba nič več mislit....

Kako prosim, kaj boš pa delal na jagi z pištolo. Kaj ne veš kaj lovci uporabljamo za lov, IN KATERI KALIBER SE UPORABLJA ZA JELENA IN MEDVEDA.

teohafy
17. August 2009, 23:31
Kako pištolo? Cel kup pušk imaš v kalibri 6,5 mm in je dovolj za jelena.

luka
18. August 2009, 08:08
Kdo je govoril o pištoli, snajper?
Ma mi mamo jelena in prasca samo vsakih sto let enga in ni neke pretirane panike, res pa je da se lahko pol tolčeš po glavi. Ne vem meni je ta kaliber preprosto všeč in daje v redu rezultate tako, da ga bom uporabljal še naprej.

LZ L