PDA

View Full Version : Prestop iz lovske družine



ZR7
9. December 2007, 19:19
http://lov.mojforum.si/lov-about535-30.html

zlatorog
21. September 2009, 08:52
http://lov.mojforum.si/lov-about535-30.html
Zanima me, kako je sedaj s prestopom iz ene LD v drugo, razlog je selitev s tem da bi iz zdajšnje LD izstopil. Pod kakšnimi pogoji te lahko zavrnejo oz. sprejmejo? Hvala in LP

ZR7
21. September 2009, 09:03
Zanima me, kako je sedaj s prestopom iz ene LD v drugo, razlog je selitev s tem da bi iz zdajšnje LD izstopil. Pod kakšnimi pogoji te lahko zavrnejo oz. sprejmejo? Hvala in LP

Odvisno je od Pravil v lovski družini v katero nameravaš. Te so lahko v skladu z zakonom, dokaj odprte ali pa zelo restriktivne, ponekod celo v nasprotju z zakonom.
Po zakonu o društvih si lahko član v nešteto društvih. Nihče tudi nima pravice od tebe ali celo društev ali zvez katerih član si zahtevati kakršnekoli tvoje podatke ali po domače povedano, nikogar ne briga v kateri LD si še član.

A resničnost v naši fovšljivski druščini je precej drugačna.
Zato najprej v roke njihova Pravila in si jih preberi!

Pa veliko sreče pri izbiri nove LD želim.

LP

zlatorog
21. September 2009, 09:27
Odvisno je od Pravil v lovski družini v katero nameravaš. Te so lahko v skladu z zakonom, dokaj odprte ali pa zelo restriktivne, ponekod celo v nasprotju z zakonom..

LP Saj to me najbolj skrbi, zanimajo me predvsem Lovske družine v občini Tržič in bližnji okolici. Ampak glede na to da se nekateri gorenjski fantje na Forumu pritožujejo nad razmerami v svojih Lovskih družinah... Hvala ZR7 in LP

detel
21. September 2009, 10:06
Samo dobre veze, drugače bo težko.:icon_confused::icon_cry:.

pranger
21. September 2009, 16:24
Odvisno je od Pravil v lovski družini v katero nameravaš. Te so lahko v skladu z zakonom, dokaj odprte ali pa zelo restriktivne, ponekod celo v nasprotju z zakonom.
Po zakonu o društvih si lahko član v nešteto društvih. Nihče tudi nima pravice od tebe ali celo društev ali zvez katerih član si zahtevati kakršnekoli tvoje podatke ali po domače povedano, nikogar ne briga v kateri LD si še član.

A resničnost v naši fovšljivski druščini je precej drugačna.
Zato najprej v roke njihova Pravila in si jih preberi!

Pa veliko sreče pri izbiri nove LD želim.

LP

Šef, ne vem če imaš vedno prav. Zakon o divjadi in lovstvu je dejansko uzakonil omejitve, te omejitve pa lahko LD ušpošteva ali pa ne. Zakaj nisi napisal, da je državni zbor uzakonil fovšijo. Če LD upošteva zakon, pa še ne pomeni, da je nekomu nekaj fovš. Morda je to ena izmed varovalk, da ni potrebno sprejeti tistih lovcev, ki bi radi (saj ne vem kako bi napisal) gospodarili oz. se družili ali delali v loviščih tistih LD, ki so "bogata" z divjadjo. :icon_confused:

vlcergg
21. September 2009, 20:39
Odvisno je od Pravil v lovski družini v katero nameravaš. Te so lahko v skladu z zakonom, dokaj odprte ali pa zelo restriktivne, ponekod celo v nasprotju z zakonom.
Po zakonu o društvih si lahko član v nešteto društvih. Nihče tudi nima pravice od tebe ali celo društev ali zvez katerih član si zahtevati kakršnekoli tvoje podatke ali po domače povedano, nikogar ne briga v kateri LD si še član.

A resničnost v naši fovšljivski druščini je precej drugačna.
Zato najprej v roke njihova Pravila in si jih preberi!

Pa veliko sreče pri izbiri nove LD želim.

LP
moje skromno mnenje o takoimenovanem dvojnem članstvu je to dače si orng jagr nikakor ne morš bit jagr v dveh družinah ker na dveh stolih se ne da naenkrat sedet to je to kar se tiče zakona o društvih in dvojnega članstva tebi zlatorog pa želim veliko lovskih užitkov v novi LD in obilico LB

dolgin
21. September 2009, 20:49
Zlatorog ni spraševal po dvojnem članstvu ampak o prestopu!

lp

zlatorog
21. September 2009, 21:40
vlcergg, v svojem prvem postu sem napisal da bi izstopil iz zdejšnje LD če bi prestopil v drugo, pranger kar se tiče prestopa v lovišče ki je bolj "bogato" z divjadjo, imamo v zdejšnji LD izredno "bogato" lovišče z divjadjo tako da z moje strani to ni razlog, če te pa zanima v kateri LD sem zdaj pa lahko na ZS. O prestopu razmišljam najbolj zato ker se zadnja tri leta vozim več kot 60km v eno smer na jago in verjemi da mi to vzame veliko več časa, denarja in energije kot pa če bi jagal tam kjer zdaj živim. LP

tica
21. September 2009, 21:47
Na lovsko družino, v katero želiš prestopiti, oddaj prošnjo, navedi, da boš v dosedanji izstopil in na kratko opiši svoje sedanjo lovsko udejstvovanje. S takim pristopom boš lažje odpiral vrata, izogibaj se pravnih "pritiskov" in še bolj osebnih vez. To je slaba popotnica za uspešno vključitev v novo sredino.

ZR7
22. September 2009, 07:30
Šef, ne vem če imaš vedno prav. Zakon o divjadi in lovstvu je dejansko uzakonil omejitve, te omejitve pa lahko LD ušpošteva ali pa ne. ...

Tako je, lahko uporabi te omejitve in mora upoštevati nekatere pravice lastnikov posesti.
Vse to pa ne bi smelo vplivati na sprejem novih članov, če LD le delajo v skladu z usmeritvami modernega lovstva, t.j. javnostjo dela, naravovarstvene usmeritve, sprejemanje mladih itd., itd.
Kakšna je LD, kamor namerava Zlatorog prestopiti, pa bom o izvedeli šele čez čas, če nam bo zaupal.
In to je tisto žalostno, ker se človek, ki bi rad delal za naravo in divjad, še zdaleč ne more zanesti, da mu bo to v okviru društva, ki ima monopol na izbranem področju, to tudi uspelo. Res žalostno.

Kar se tiče dvojnega članstva, jih poznam že kar nekaj, ki so spoštovani in delovni v dveh LD. Celo funkcionarji. In mnogo bolj cenjeni v obeh LD, kot marsikateri drugi člani od katerih ni drugega kot fovšija.
A kot nas je opomnil DOlgin, to spada v temo o dvojnem članstvu, Zlatorog pa sprašuje o prestopu.

pranger
22. September 2009, 09:51
Tako je, lahko uporabi te omejitve in mora upoštevati nekatere pravice lastnikov posesti.
Vse to pa ne bi smelo vplivati na sprejem novih članov, če LD le delajo v skladu z usmeritvami modernega lovstva, t.j. javnostjo dela, naravovarstvene usmeritve, sprejemanje mladih itd., itd.
Kakšna je LD, kamor namerava Zlatorog prestopiti, pa bom o izvedeli šele čez čas, če nam bo zaupal.
In to je tisto žalostno, ker se človek, ki bi rad delal za naravo in divjad, še zdaleč ne more zanesti, da mu bo to v okviru društva, ki ima monopol na izbranem področju, to tudi uspelo. Res žalostno.

Kar se tiče dvojnega članstva, jih poznam že kar nekaj, ki so spoštovani in delovni v dveh LD. Celo funkcionarji. In mnogo bolj cenjeni v obeh LD, kot marsikateri drugi člani od katerih ni drugega kot fovšija.
A kot nas je opomnil DOlgin, to spada v temo o dvojnem članstvu, Zlatorog pa sprašuje o prestopu.

Strinjam se s tabo v tem delu, da naj bi v članstvo LD sprejeli tiste, ki živijo na območju lovišča LD, pa niso člani drugih LD. Za članstvo v več LD, pa naj bi LD upoštevala zakon.

Zlatorog nisem mislil tebe, ko sem navajal omejitve zakona o divjadi in lovstvu, ampak ZR7, ki je začel pisati o fovšiji. Želim ti, da bi te sprejeli v LD, na območje, katere si se preselil.
Predlagam, da preden izstopiš iz sedanje LD, da malo povprašaš v LD, v katero boš poslal prošnjo za sprejem, kakšne so možnosti, da boš sprejet, da ne boš ostal brez članstva v LD. Tudi sam sem se preselil na območje druge LD in se raje vozim na lov več km, kot da bi se prestavil v LD, kjer živim. Zato je več razlogov: poznam lovišče, poznam "funkcioniranje" LD, nekaj sem naredil oz. prispeval k delovanju LD itd. Če bi se prestavil, običajno jemljeno sprejetega lovca, kot začetnika - tudi z omejitvami, ki jih imajo za "mlade" lovce. Je za razmisliti in se je včasih bolje peljati kakšen km več do lovišča, kot pa prestopiti v neko LD in začeti dejansko od začetka.

detel
22. September 2009, 10:05
Kdor bi jagal vsak dan in bi se moral voziti 60 km na eno stran, mislim, da to ne bi šlo.
Nekateri imajo denar in bi bili člani tudi v več LD, kar pa ne podpiram. Pogrešm pa fleksibilnost naših LD na področju domačega turizma. Tega v SLO ne znamo ali nočemo izkoristiti. Zlasti so mikavni pogoni na prašiče in tu bi se dalo precej vnovčit z domačimi lovci. Čakamo samo Italijane in druge tujce, zakaj :icon_confused:.

ZR7
22. September 2009, 10:50
No, ker se mi ne da več pisariti na stokrat prežvečeno in ker je res offtopics, naj dodam le še: Fovšija in nesposobnost!

jazbec
22. September 2009, 14:14
Sam sem pred nekaj leti zamenjal LD, in to iz razloga selitve.
Izkoristil sem pravi moment in sem bil kakšen dan član 2. lovskih družin. Ker sprejem v "novo" LD ni bil 100% v stari LD nisem obešal na zvon dejstva da nameravam prestopiti v drugo LD.
Kaj hitro bi se lahko dogodilo da bi ostal bez LD.
Šlo je predvsem za tehnični vidik prestopa, to mislim na oddajo prošnje konec tekočega leta, sprejem pa na občnem zboru enkrat marca...ker pa so pravla posameznih LD različna lahko nastane praznina, ki traja nekaj dni do tednov.

Članstava v večih LD ne podpiram. Zakaj?
Če imaš denar, plačaš delovne ure in lapo jagaš. In to narediš v nekaj LD in imaš super lovski turizem. Izogibaš se vsem obveznostim in lepo mirno jagaš. Ko pa je potrebno kaj narediti te pa ni.
Tudi nogometaš ne more igrati v dveh klubih, kaj bo med polčasom zamenjal ekipo?

ZR7
22. September 2009, 14:23
...
Članstava v večih LD ne podpiram. ...

Saj ne gre za to kdo kaj podpira in kakšna so naša mnenja, saj je popolnoma jasno da so različna, kar je tudi prav.
Gre za to, da zakonodaja to postavlja pod eno od pravic, pomisleki, ki jih običajno navajate pa so enostavno rešljivi z enostavnim zagotavljanjem enakopravnosti tako na področju pravic kot dolžnosti v LD.
In kot že sami sebi iz nevoščljivosti odžiramo pravice, sploh ni čudno, da nam to tako elegantno lahko počno tudi drugi. Od politike do raznih lobijev.
Na koncu tudi prestopali ne bomo več, tako se bomo zaprli sami vase.

Sicer pa naj počne vsaka LD po svoji želji. Nekaj se jih je že lepo in predvsem drago spotaknilo ob nesprejemanju tako v primeru prestopov kot dvojnega članstva.

Zdaj pa, da ne bomo teme o prestopu še bolj zapacali z debatami o dvojnem članstvu, tole zaklepam, saj je Zlatorog dobil odgovore, ki jih je iskal.

LP

vlcergg
22. September 2009, 16:48
zlatorog že včeraj sm napisal da ti želim velik sreče pri izbiri in veliko lovskih užitkov in lepih doživetij na lovu še naprej zarad dvojnega članstva sm pa sam pokomentiral izjavo šefa