PDA

View Full Version : Strelni daljnogledi Tasco



Vojak
13. July 2009, 14:53
Ne bi rad kompliciral ali primerjal optike tasco z optiko ki je 100x dražja, saj vem da to enostavno ni mogoče.
Me pa zanima, kako bi se odnesel Tasco daljnogled tasco sport&varmint 6-24x44 na puški cal 222 remington.

Puško uporabljam predvsem za lov, včasih pa za tarčo. Nič profesionalnega.

Ali ima kdo kakšne izkušnje, priporočila?

Pozdrav Vojak

jvpv
13. July 2009, 15:54
Jaz imam slabe izkušnje kar se tiče polmraka in mraka. Naprimer še s prostim očesom dobro vidim, čez strelni daljnogled pa vse v megli (govorim pri povečavi 6x). Drugače pa pri dobri svetlobi ni problema. Moj je ostal zaradi luknjanja tarč.

MasterLesjak
22. March 2011, 17:12
Ima kdo kakšne izkušnje s Titan serijo? Baje so izredno kvalitetni daljnogledi, američani jih zelo hvalijo. So tudi precej dražji od drugih Tascotov, model 3-9x42 s pikico in 30mm tubo stane 500€.

Tomaž Ražman
22. March 2011, 18:23
Jaz imam na puški M85 .223 že zelo starega tasco 4x32 in nimam kej rečt nad njim, ga pa nisem nikoli uporabljal v temi in mraku...

Druga izkušnja ki sem jo imel je bil Tasco propoint fi30 na HK SLB2000 .30-06 in morem rečt da je to sigurno odlična pika za malo denarja... Nikoli problemov... Pol sem jo prodal solovcu, ker sem jaz kao dobil bolšo piko(ki tudi ne dela problemov), in on jo pridno rabi na HK SLB2000 9,3x62 in ravno tako brez problemov.

Moje izkušnje so odlične...

De_Tomaso
22. March 2011, 22:00
Tasco lahko delimo an dva obdobja in sicer pred prevzemom s strani Bushnella in po njem. Pred tem so se trudili konkurirati vsem, sedaj pa so rangirani pod Bushnelle in verjamem, da do njih ne pridejo več tehnologije, ki so razervirane za dražje Bushnelle (na primer Elite 6500).


Trenutno mislim, da so Tascoti najbolj uporabni predvsem za MK puške v dobrih svetlobnih pogojih. Najdražji med njimi pa se verjetno lahko primerjajo s srednjim rangom Bushnellov, kar je seveda logično in je enako pri vseh koncernih (VW tudi na naredi škode boljše od audija).