PDA

View Full Version : OPTOLYTH daljnogledi



jancar
7. July 2009, 07:43
Zanima me kako se obnese (vaše izkušnje) in sicer Alpin Classic 7x42(gumiran).

pumpa
7. July 2009, 11:12
Zanima me kako se obnese (vaše izkušnje) in sicer Alpin Classic 7x42(gumiran).

meni služi že petnajst let. super stvarca za gamsarijo ker je v primerjavi z drugimi zelo lahek , je pa v rangu swarovskega, s tem da je swarovski za mrak malo boljši ,seveda ga primirjam z slc 7×42 ki ga tudi imam , drugače pa za krmišča najboljše 8×56 zeiss viktory, to so moje iskušnje drugi pa naj povedo svoje.

andrej win
7. July 2009, 11:42
je pa v rangu swarovskega, s tem da je swarovski za mrak malo boljši....

Neki mi ni jasn tukej..kak je u rangu swarouca,če so cene tega classica okol 400-600 € ?? slc-ji pa 1100,pol bi vsak kupil Optolytha...

Kako se ti daljnogledi obnesejo u praksi nimam pojma,vem pa da so spektivi te firme zelo priznani.

pumpa
7. July 2009, 15:49
Kako se ti daljnogledi obnesejo u praksi nimam pojma,vem pa da so spektivi te firme zelo priznani.

ko boš mel čas poklič al pa pošlji zs in boma šla vse te dalnoglede sprobat pol boš pa pisal o tistih stvareh ki jih iskusiš sam ne pa slišiš od drugih.
da ti nebo treba pisati o temah o katerih ( nimam-š pojma.):icon_mad:

pumpa
7. July 2009, 17:22
drugače pa vianova 7×42 je takšna stvar kot slc 7×42 pride pa tam nekje od 800-1000eur.
tako da ni prav velike razlike:icon_evil:

andrej win
7. July 2009, 18:14
drugače pa vianova 7×42 je takšna stvar kot slc 7×42 pride pa tam nekje od 800-1000eur.
tako da ni prav velike razlike:icon_evil:

o stvareh,ko nimam pojma tak ne pišem,zato sem tud tko napisau..

Kar se tiče uprašanja jančarja in tvojega odgovora-jačar je spraševau za Classica in ne za Via Novo ,kot si potem popraviu samega sebe..
Še zdej pa ne vemo,ali uporabljaš ViaNovo al classica ?

Sej ne da bi kompicirau,samo da ne bomo jančarja na kriva pota postavl:icon_redface:

Drugače pa jančar,najprej se moraš odločit do kolk € boš šou,probat dobit dva tri daljnogleda in stestirat. da pa ne bom spet kej na pamet govoru..lahk sam rečem --nemci so nemci:icon_twisted:

pumpa
8. July 2009, 10:00
o stvareh,ko nimam pojma tak ne pišem,zato sem tud tko napisau..

Kar se tiče uprašanja jančarja in tvojega odgovora-jačar je spraševau za Classica in ne za Via Novo ,kot si potem popraviu samega sebe..
Še zdej pa ne vemo,ali uporabljaš ViaNovo al classica ?

Sej ne da bi kompicirau,samo da ne bomo jančarja na kriva pota postavl:icon_redface:

Drugače pa jančar,najprej se moraš odločit do kolk € boš šou,probat dobit dva tri daljnogleda in stestirat. da pa ne bom spet kej na pamet govoru..lahk sam rečem --nemci so nemci:icon_twisted:

če dobro prebereš vidiš da imam classica,
za vianovo sem pa tebi napisal ker si primerjal cene, clasica in slc-ja.
drugač pa cene clasica optolit al pa clasica swarovski je pa nekje 100 evrov razlike .
pri slc ali pa vianova pa nekje 200 eurov razlike.:icon_biggrin:

Prskač
8. July 2009, 11:13
Zanima me, če morda kdo uporablja strelne daljnoglede omenjene znamke in kašne so izkušnje z njimi?

muzikant
8. July 2009, 12:49
Omenjeni proizvajalec ne izdeluje str. daljnogledov.:icon_redface:

Prskač
9. July 2009, 08:55
Omenjeni proizvajalec ne izdeluje str. daljnogledov.:icon_redface:

Se bom še enkrat prepričal, če to drži, ker sem videl na neki avkciji strelni daljnogled pod tem imenom... :icon_confused:

muzikant
9. July 2009, 10:01
Najhitreje se prepičaš kar na njihovi spletni strani, ki je objavljena na straneh foruma.:icon_wink:

Prskač
9. July 2009, 15:55
Hvala, sem se že prepričal. Sedaj pa naprej o daljnogledih Optolynth.

Prskač
25. November 2009, 17:15
Omenjeni proizvajalec ne izdeluje str. daljnogledov.:icon_redface:

Zopet sem videl strelni dalnogled pod znamko Optolyth in tokrat prilagam sliko. Najbrž gre za ponaredek... :icon_confused:

ZR7
26. November 2009, 08:48
Prskač, zakaj tako misliš?

Lahko sicer, da kljub napisu gre za daljnogled narejen v Romuniji, kar pa še zdaleč ne pomeni, da je slab.

De_Tomaso
26. November 2009, 11:29
IOR in Optolyth sta imela v preteklosti nekakšno sodelovanje in sicer je IOR prodajal njihove daljnoglede pod svojo blagovno znamko. In če je šlo tudi obratno je ta optika verjetno vse prej kot slaba.

Prskač
26. November 2009, 20:47
Prskač, zakaj tako misliš?

Lahko sicer, da kljub napisu gre za daljnogled narejen v Romuniji, kar pa še zdaleč ne pomeni, da je slab.

Tako mislim, ker na uradni spletni strani http://www.optolyth.de/, dejansko ni prezentiranih strelnih daljnogledov. Ne tridim, da je slab, nasprotno z veseljem bi ga preiskusil.