PDA

View Full Version : Morda divja svinja.



perko
14. June 2009, 22:50
Zanima me če je možno, da je to lobanja divje svinje? Oziroma, katera žival je to.
4235

4236


Ter če so to morda sledi divje svinje.
4237
4238

detel
14. June 2009, 23:07
Zgoraj govedo, spodaj jelen.

mugo
15. June 2009, 08:12
Res je, lobanja od govedi, oluplena debelca so posledica prehrenjevanja jelenjadi.

dolgin
15. June 2009, 09:41
Res,drži,lobanja je od navadne čisto prave pravcate domače Liske! Stebla pa so olupljena od jelenjadi,razen če na tistem koncu kdo pase konje....,konji tud fajn olupijo takale drevesca!!!!

lp

mugo
15. June 2009, 09:44
konji tud fajn olupijo takale drevesca!!!!

lp

Imaš prav, samo na slikah je zimsko lupljenje, se pravi obgrizanje debel, ko drevo ni "v soku". Če je drevo v soku, se lupi drugače, žival dol potegne cele trakove. In ker se konji pasejo večinoma v času, ko je drevje v soku, sklepam, da gre za jelenjad. Lahko se pa tudi motim.

perko
15. June 2009, 12:31
Konji se tam ne pasejo. Jelena sicer osebno še nisem videl v tistih koncih, je pa kar veliko divjih svinj. Bom v naslednjo tudi na jelene pozorn.

Me pa predvsem zanimajo divje svinje. Kakšni pa so še ostale znaki prisotnosti divjih svinj? Videl sem veliko razrite zemlje, vendar ni kaj veliko vode oziroma blata okoli. Je sicer en manjši potok.

Zanima me na kaj moram biti pozoren v iskanju divjih svinj.

Lp

mugo
15. June 2009, 12:49
Znak prašičev so očitni. razrita zemlja, sledi parkljev na morki zemlji, "čohalna drevesa"- odrgnejna in z blatom namazana, izkopana ležišča, iztrebki, značilen vonj v zraku...

ZR7
15. June 2009, 12:58
...
Zanima me na kaj moram biti pozoren v iskanju divjih svinj.

Lp

Pri iskanju divjih svinj... hmmm, le zakaj se mi zdi, da nisi za to ravno kompetenten?! Kajti tudi to je izvajanje lova. Sedaj pa tu potrdi, da si lovec, član LD, morebiti z opravljenim izpitom, da te ne bomo sumili, da greš le vznemirjati divjad!

perko
15. June 2009, 13:04
Hodim po označenih poteh, s fotoaparatom v roki, če pa vmes pogledam še za kakšnimi znaki divjih svinj pa to ni kaznivo dejanje. Ali pač?

ZR7
15. June 2009, 13:13
Hodim po označenih poteh, s fotoaparatom v roki, če pa vmes pogledam še za kakšnimi znaki divjih svinj pa to ni kaznivo dejanje. Ali pač?

Ne bi o kaznivih dejanjih okoli tega, ker je še mnogo drugih večjih motilcev miru v naravi kot so/smo/ste fotografi.
Želel sem le razjasniti.
Lahko pa podam svoje pošteno mnenje, da bi morali vsi, ki opravljamo lov, tudi samo s fotoaparatom, opraviti lovski izpit. Zaradi divjadi in narave in ne zaradi moje folšije, da ne bo pomote.

Ne bom te odvračal od te dejavnosti, priporočam pa knjigo mag. Černača o fotografiji v naravi in njegova etična priporočila pri tej dejavnosti.
Na tem forumu, na katerem si čisto dobrodošel, pa boš gotovo našel še marsikaj, kar ti bo pri tem koristilo.

LP in miren objektiv!

perko
15. June 2009, 13:20
Sm prebral že nekaj tovrstne literature, prebral kar nekaj razpravljanj o tem kaj je prav in kaj ne. In moram reči, da se, vsaj meni se zdi, kar dobro držim pravil o (ne)vznemirjanju divjih živali.
Si bom pa sposodil tudi knjigo, ki si jo priporočil in jo prebral.

Lp

tetrix
15. June 2009, 13:51
To knjigo sem naročil 14 dni nazaj na LZS, ker mi manjka v zbirki, pa zaenkrat ne duha ne sluha...