PDA

View Full Version : Zahteva enote ZGS po ohranjeni pretinski kosti



ZR7
8. June 2009, 11:35
Na spletnih straneh ZGS sem bral predlog letnega plana, ki je po objavi v Uradnemu listu že potrjen in veljaven.

V zadnjem delu plana namenjenemu srnjadi sem pod "Časovna in prostorska dinamika ter ostali kriteriji odvzema" prebral zanimiv stavek, "Rogovja naj bodo pripravljene tako, da je pretinska kost ohranjena."
Ta umotvor glede na to, da ga v drugih planih nisem našel, očitno posebnost nekoga, ki si jemlje pravico svoje ideje uzakonjati preko tega dokumenta.
Kdo od štirih podpisnikov je avtor tega stavka ne vem. Vem pa, da bo moj srnjak ali njih več pripravljen tako kot se bo meni zljubilo. In to bo najverjetneje po navodilih pravilnega reza iz Varičakove knjige.

Kdaj se bodo naši lovski "veljaki". oz. na vseh sedežih sedeči funkcionarji-uslužbenci navadili, da njihove želje ne morejo biti kar tako naš ukaz?!!:icon_evil:

Sploh pa se mi zdi popolnoma nezdružljivo, da so isti ljudje zaposleni v ZGS in preko te službe krojijo usodo lovskih družin in so obenem v organih OZULov ali celo njihovih vrhovih.

Kako je lahko v isti osebi predstavnik koncesionarja in koncedenta?

Torej lovski tovariš Hafner in druščina, v mojih trofejah letos protestno ne bo pretinskih kosti. Če imate podlago za tak "befel" jo prosim objavite!

shadow23
8. June 2009, 12:23
Glede pretinske kosti ne vem ničesar, se pa popolnoma strinjam glede lastnih interesov in nezdružljivosti funkcij v lovskih organih. Načrtovalci skrbijo predvsem zase in za svojo korist ne pa za divjad.!!!!

dolgin
8. June 2009, 13:13
Kdaj se bodo naši lovski "veljaki". oz. na vseh sedežih sedeči funkcionarji-uslužbenci navadili, da njihove želje ne morejo biti kar tako naš ukaz?!!
Ko bomo slovenski lovci pripravljeni narediti kaj več kot pa samo nemo hlapčevati državnim organom (tudi ZGS)! Ne pravim da imajo vse narobe ali pa zanič,trdim pa,da to in tako kot dela država z 22.000 ljudmi ni za nikamor! Kaj kmalu bodo najbrž uresničene tudi črne napovedi o odvzemih lovišč ipd....,zakaj ? ZATO KER SE PUSTIMO!!!!!

lp

miš93
8. June 2009, 13:20
Enkrat je nekdo rekel: "Ignoriraj svoje pravice, pa bojo šle same stran." :icon_wink:

gamsar
8. June 2009, 18:30
Tudi pri nas smo dobili navodilo, da je potrebno letos puščati pretinsko kost v trofeji pri srnjaku. Uo LD je to sprejel in sprejeli smo vsi, hočeš nočeš. 4 leta ta kost ni imela nobenega pomena. Gledalo se je le zobe. Sedaj pa za določanje starosti zopet pretinska kost. Da je vse še bolj pestro ponavadi zobje in pretin pridejo navzkriž za kako leto ali dve in se ne ujema. Če kdo ve kaj več o pretinski kosti, bi bilo če napiše koliko je melodajna za določanje starosti? Zakaj če je pomembna, zakaj v preteklosti ni bila?
Shadowu pa na tem mestu čestitam za lep posnetek in ga sprašujem, če me enkrat v kratkem vzame na kak fotolov (še posebej za gamse se priporočam).

capra ibex
8. June 2009, 20:01
Da je vse še bolj pestro ponavadi zobje in pretin pridejo navzkriž za kako leto ali dve in se ne ujema. Če kdo ve kaj več o pretinski kosti, bi bilo če napiše koliko je melodajna za določanje starosti? Zakaj če je pomembna, zakaj v preteklosti ni bila?


V temi (vprašanja in komentarji v zvezi s slikami trofej) je Lisjak prilimal slike nedavno uplenjenega srnjaka v naši LD. Če pogledaš zobovje katero kaže dobra štiri leta, nato pa primerjaš lobanjske šive ter pretinsko kost katera je priraščena skoraj do konca, nič ne gre skupaj. Če pogledaš trofejo brez zobovja mirno rečeš lahko 8+ ali še več, po zobeh mu pa težko daš več kot štiri.

Mislim pa da tukaj ni problem v pretinski kosti ampak v tem da se lahko kdorkoli spomni določenih smernic mi pa samo kimamo. Če se bo nekdo drugo leto spomnil da morajo biti zraven še oči nafilane s formalinom (oprostite izrazu) bojo pa zgleda morale biti, če ne bo nekaterim končno počil film. :icon_evil::icon_evil:

No drugače se glede pretinske kosti strinjam da je ohranjena na trofeji, ker ima vendarle določen odstotek vrednosti pri ocenjevanju starosti. Načeloma stvari klapajo edino v primeru zgoraj pa je precejšnje razhajanje med tema dvema faktorjema. :icon_wink:

Lp

jereb
8. June 2009, 21:43
Ja glede pretinske kosti je verjetno prišla komanda zaradi "šmugljanja" nekaterih jagrov, kar se mi zdi pri srnjadi bistveno manj pomembno, pri jelenjadi pa itak poznamo. A kaj? Ja trgovino s čeljustmi. Pol ma pa jelen 80 štange, šesnajsterak, masa zgoraj, pa ne glih velike obsege, čelnice so nekam visoke pa tanke, čeljust pa taka ko guma od formule.

Veper
8. June 2009, 22:39
Tovariši lovci in gospodje ki zahtevate pretinske kosti.

Kot mi je znano se srnjad deli samo še na mladiče,lanščake in 2+ osebke. Ne verjamem ,da je kdo tako bebast da bi ne ločil teh treh kategorij tudi brez zobovja. Če gre za kakšno znanstveno raziskavo naj pretin puščajo v LPNjih ker so bojda zato tudi ustanovljene. Čisto pri miru pa naj pustijo LDje ki so upravljalci lovišč brez posebnega namena in ne delujejo komercialno za razliko od LPNjev. Dejstvo pa je,da največji del raziskav in znanstvenih dejavnosti poteka ravno v LDjih. Prijatelji lovci potrebno bo začeti razmišljati o plačilu za uporabo naših lovišč in naprav tudi državnim ustanovam in njihovim delavcem. Mogoče bodo ob takem postopku pozabili na bedarije in se zamislili nad svojim početjem. MOgoče pa bi bilo potrebno sprožiti pobudo o obveznem prikazu vrha smrek in jelk ,ki bi jih bilo potrebno nositi na kategorizacijo ob letu.

Se grem hladit ker bom drugače .........ah saj ni važno.

detel
8. June 2009, 23:10
Se strinjam... Kaj si bodo še izmislili :icon_confused::icon_twisted:

ZR7
9. June 2009, 07:27
Tako je kot pravi Veper! Podpišem.

Kdaj se bomo postavili zase? Smo hlapci vsem, ki se spomnijo, da nas lahko izkoristijo.:icon_evil:
Časi partijskega totalitarizma so mimo. In so bili za lov in divjad kar ugodni. Sedaj pa bi vsi šimfali čez tiste čase, mehanizme pritiska nad članstvom pa še kar uporabljali.
Jok bato, ne bo šlo!
In še lepa past v katero so se Hafner&co. lepo ujeli. Moj srnjak je lepo očiščen in brez pretinske kosti že nekaj časa, preden so se državna gospoda izvolili lovcem, plačnikom vsega njihovega cirkusa, obelodaniti plan.
Kar v LPNjih delajte raziskave! Ajaaa, tam je za skubenje denarja, tu pri nas pa skubenje jagrov.
Bemtiš tako državo in zvezo, ki se ne postavi za nas!:icon_evil:

mugo
9. June 2009, 07:48
Čeprav sem iz iste "firme" se mi zdi tole s kompliciranjem pri trofejah neumnost. Srnjaka 2+ je treba ločit od lanščaka in to je vse. V našem LUO se na željo LD (da se lahko potem v družinah kaznuje tiste, ki so jim fovš "lepih" trofej) spet na kategorizacijah določajo kvalitetni razredi (A,B) in barvajo razne rdeče iz zelene pike. Neumnost, da ni večje!

tica
9. June 2009, 08:19
Kot mi je znano se srnjad deli samo še na mladiče,lanščake in 2+ osebke. Ne verjamem ,da je kdo tako bebast da bi ne ločil teh treh kategorij tudi brez zobovja.
Drži, vendar Pravilnik o evidentiranji in .... določa tudi, da se v evidenčno knjigo odvzema velike divjadi vpiše tudi podatke o starosti v letih (navodilo o vodenju evidenčne knjige, stolpec 4).

ZR7
9. June 2009, 08:52
Drži, vendar Pravilnik o evidentiranji in .... določa tudi, da se v evidenčno knjigo odvzema velike divjadi vpiše tudi podatke o starosti v letih (navodilo o vodenju evidenčne knjige, stolpec 4).

Za to pa prilagamo čeljusti.
Če bodo šle te neumnosti naprej, lahko še pričakujemo za vsak odstreljeni kos obvezno brušenje zob. Seveda na stroške LD. In potem bomo brali veleumne znanstvene raziskave, kjer se bo odkrilo toplo vodo.
Za stroko zadoščajo izsledki širom sveta kjer prebiva primerljiva divjad in raziskave lovišč s posebnim namenom!
Divjad je državna last. Znanstvene raziskave, četudi izvedene s pomočjo hlapcev, ki moramo plačevati koncesijo, morajo biti od države tudi financirane. Ne pa da preko svoje firme ZGS igra vlogo krvosesa in diktatorja!
Še največjega obsojanja vredno pa je to, da ta diktat nad nami izvajajo ali poskušajo izvajati ravno naši lovski tovariši.
Kar se tiče pravilnika in če kdo meni, da mu le ta omogoča zahtevo po materiji za take raziskave, ga je pač potrebno spremeniti in take ljudi prizemljiti.
Danes se vse plača, še sploh, če se ne zna reči prosim!

ZR7
9. June 2009, 08:56
V našem LUO se na željo LD (da se lahko potem v družinah kaznuje tiste, ki so jim fovš "lepih" trofej) spet na kategorizacijah določajo kvalitetni razredi (A,B) in barvajo razne rdeče iz zelene pike. ...

Na željo LD? Bolje rečeno na željo nesposobnežev, ki krčevito zasedajo vodstvene položaje v LD-jih. Pa ne s stroko, temveč z razprtijami in diktatom.
S to našo organizacijo je res nekaj hudoooo narobe. In nič ne kaže na izboljšanje.

Veper
9. June 2009, 13:17
Ko bodo zaradi vseh teh NAMENOMA in ne raziskovalnih dejavnosti odvzete koncesije po želji NSi in seveda veleposestnikov in njihvih simpatizerjev bodo pa vse spremenili in ne bo ne kategorizacije in ne predlaganja čeljusti in izgubile se bodo vse sledi za trofejami in divjad bo plačala davek. Fantje in dekleta ki vam je še kaj do divjadi in narave verjetno bo potrebno uporabiti državno nepokorščino in na tak način izsiliti odstop nekaterih veleumov iz njihovih položajev. SEdaj izgleda že počasi da bo potrebno za dovoljenje za odstrel povprašati vodovodnega inštalaterja inne lovca ki je za to usposobljen. Bedarije nad bedarijami. Mogoče pa bo naslednji dodatek k lovskemu zakonu obvezna uporaba dolgih gat z luknjo za odvajanje odvečnih plinov ob srečanju z gozdarjem.:icon_confused:

mugo
9. June 2009, 13:28
Stvar s pretinom je butasta, se strinjam. Ker se niti z njim niti brez njega, niti z brušenjem zob, niti s čim drugim ne da določiti starosti srnjadi. Komu to služi ne vem, zakaj je to zapisano v načrtu tudi ne vem, pa tudi osnova za tako določilo ne vem, da bi bila kje.

Veper, kar se pa gozdarjev tiče pa ne vem, kaj so ti naredili. Ko smo si lovci sami plane delali vemo vsi, v kakšno smer je šlo vse skupaj ("gojitev" trofej....). In smo (so) si sami krivi, da si je država to pravico vzela. Tisti, ki pišejo plane, so poleg strokovne usposobljenosti za to delo tudi vsi lovci in ne vodovodarji.

ZR7
9. June 2009, 14:58
Stvar s pretinom je butasta, se strinjam. Ker se niti z njim niti brez njega, niti z brušenjem zob, niti s čim drugim ne da določiti starosti srnjadi. ...

:icon_biggrin:
Da to potrdi nekdo iz stroke, me prav veseli. Da vidimo, da tudi nekateri na ZGS razmišljajo. Vprašanje je le, kdaj bodo tam razmišljali še o fer odnosu do nas, ki nas smatrajo za zastonjske hlapce. Pa ne mislimo bit, vsaj jaz ne.
O državni nepokorščini pa tole. Verjetno se jo bomo morali iti posamezniki. Dvomim, da bo LZS v postavi v kakršni je, kaj ukrenila.
To je sedaj spet po mojem mnenju spet en preizkusni kamen zanjo.
Kot je napisal Miš, če pravice ignoriraš, kar odidejo oz. ti jih kaj hitro vzamejo.
Odgovor na to prekoračitev pooblastil je boj za naše pravice.
Bomo videli, kaj se bo sedaj dogajalo na "uradnih inštancah.:icon_evil:

Lisjak
9. June 2009, 17:48
A ni zanimivo, da pri moških muflonih ni potrebno predložiti leve čeljusti? Ta mi je res špasna. O ocenjevanju komisije sem že nekaj pisal pod jelenjadjo, pa se mi ne da več. Počasi bomo še "lulčke" in "jajčka" od srnjakov začel merit, srnam pa? :icon_lol:

jereb
9. June 2009, 21:22
No če so pretinsko kost zapovedali zaradi raziskav, so na veliko brcnili v temo - kot že mnogokrat.
Če je raziskava, se vljudno povpraša in poprosi uplenitelje, če lahko pretinsko kost ohranijo do kategorizacije potem pa režejo kakor hočejo, pa mislim da nas je tukaj dosti, ki bi na tako prošnjo to tudi storili. Na prisilo pa je res mimo.
Zahteva brez utemeljitve je nična zahteva! Vsak zakaj ima svoj zato!

ZR7
10. June 2009, 07:37
E vidiš Jereb, to je to.
Brez skrbi, da bi lovci po svojih močeh in z veseljem prispevali k takim raziskavam.
Nikakor pa ni sprejemljiv diktat, še sploh v današnjih časih in brez zakonskih osnov. Temu se je pa potrebno odločno upreti!
In seveda me zanima ali se bo to zgodilo. Ali bo kdo iz struktur OZUL-a in vodstva pripadajočih LD sploh povzdignil glas.
Če ne bo, bo to le pokazalo gnilobo lovske organizacije.
Res z zanimanjem čakam...

Lisjak
10. June 2009, 08:32
Res z zanimanjem čakam...
Se mi zdi, da bo to trajal...:icon_twisted:

srakoper
11. June 2009, 18:21
Za naš LUO, pod srnjadjo nič ne piše o kakšni pretinski kosti. Kar sr.t me je prijelo od sile. Bom še malo povprašal. Tisto, da se ne znamo postaviti zase, pa je čista resnica. Pravi bojazlivci smo!!!

lz vsem

schnef
11. June 2009, 20:33
Kolikor vem, je eden od zadanih ciljev LZS v mandatu sedanjega vodstva tudi to, da bi se ustanovil Zavod za lovstvo ali podobna ustanova, ki bi prevzela zadolžtve oz. aktivnosti, katere "nad" lovci sedaj počne ZGS...

Mimogrede, a ste kdaj pomislili, da je v LPN ZGS sam sebi nadzornik?

LP:icon_study:

andrej50
11. June 2009, 22:19
[QUOTE=Veper;37644]Tovariši lovci in gospodje ki zahtevate pretinske kosti.

Kot mi je znano se srnjad deli samo še na mladiče,lanščake in 2+ osebke. Ne verjamem ,da je kdo tako bebast da bi ne ločil teh treh kategorij tudi brez zobovja.........

Se popolnoma strinjam. Sploh pa mi jasno zakaj bi ocenjevali starost srnjadi po protinski kosti, ko pa imamo že druge preverjene metode.
Kaj pa če bi tem vrhunskim strokovnjakom iz ZZG predlagali, da srnjake pred odstrelom polovijo, jim po protinski kosti ocenijo starost in jih primerno označene izpustijo nazaj v naravo. Tako bomo neuki lovci iz prve strokovne roke izvedeli že pred strelom,koliko je točno srnjak star in ne bomo več delali napak pri odvzemu iz lovišča.

detel
11. June 2009, 22:51
Zavod mora upravičiti denar, ki ga dobiva, zato mora nekaj početi. To je to. Polovljeni srnjadi pa naj dajo na uhelj še eno ta veliko markico (kravjo) :icon_lol: pa letnico rojstva gor, da se bomo mi jagrčki pravilno odločili o odstrelu :icon_twisted:

springer
11. June 2009, 22:54
Pri prebiranju teme sem razmišljal, kje in kaj je vzrok za takšno nesmiselno določilo.

Po mojem mnenju gre predvsem za nezaupanje komisij za kategorizacijo v naše delo. Govori se, kako skrivamo povožene srnjake in njihove čeljusti dodajamo k srnam, kako menjamo čeljusti srnjakov, da bi se izognili kaznim za odstrel gojitveno perspektivnih srednje starih živali, ki v nekaterih LD še vedno obstajajo. Itd. Roko na srce takšne stvari se dogajajo nekaj namenoma, nekaj zaradi šlamparije.

Žal nas k temu sili sistem, ki nam zapoveduje do kosa natančen odstrel po spolni in starostni strukturi. Stvari bodo šle na bolje ko bodo veleumi spoznali, da za kakovostne podatke o odstrelu divjadi in s tem o dogajanju v populaciji potrebuješ sodelavce in ne hlapce, ter nekoliko manj toga pravila o odstrelu po strukturi. ?e so v ozadju res samo politične igre za odvzem koncesij, potem vemo kdaj se bo to zgodilo.

ZR7
12. June 2009, 07:46
...
Mimogrede, a ste kdaj pomislili, da je v LPN ZGS sam sebi nadzornik?
...

Seveda smo o tem že razglabljali. A dejansko izgleda, da smo Slovenski lovci še preveč prestrašeni in apatični, da bi se glasno in jasno pogovarjali o tem. No, nekaj pa je še takih, ki tam vidijo svoje koristi in tako obnašanje zagovarjajo.

Potrebno bi bilo narediti neko celovito analizo in še nekajkrat poudariti tisto, kar je napisal Štrumbelj v Lovcu.

ZR7
12. June 2009, 07:54
... Stvari bodo šle na bolje ko bodo veleumi spoznali, da za kakovostne podatke o odstrelu divjadi in s tem o dogajanju v populaciji potrebuješ sodelavce in ne hlapce, ...
Tako je. Podpišem.
A rad bi poudaril še nekaj, mogoče bolj pomembnega in presneto perečega.
Da bodo stvari šle na bolje, ko se bomo "komandnega" sistema znebili znotraj lovske organizacije.
Šele ko bo LD res samostojen objekt nasproti državi in ne samo na papirju, se bomo lahko pogovarjali o izboljšanju. Temelj tega pa je pokop volilnih območij in direktno odločanje LD-jev na OZ LZS.
To je temelj temeljev in očitno ga tudi sedanje vodstvo LZS nima namena postaviti.


... ...?e so v ozadju res samo politične igre za odvzem koncesij, potem vemo kdaj se bo to zgodilo.
Vse naše slabosti so lahko izkoriščene v te namene. Zato je nujno izčistiti in učvrstiti naše medsebojne odnose in na osnovi enakopravnosti ustvariti trdno in strokovno zvezo.
A žal je bilo v preteklem virtualnem mandatu toliko zavoženega, da sedanje poteze vodstva LZS časovno ustrezajo letom nekje pred 2005. In ker se vse zelo hitro odvija, so to ogromne zamude, za katere se bojim, da ne bodo nikoli nadoknadene.

Odnos ZGS-a oz. nekaterih njegovih enot do nas so le zrcalo vse te kolobocije. Najhuje pa je, kot sem že enkrat poudaril, da nam to počno stanovski kolegi, lovski tovariši.

mugo
12. June 2009, 08:16
Mimogrede, a ste kdaj pomislili, da je v LPN ZGS sam sebi nadzornik?

LP:icon_study:

Za moje pojme to ne drži. Tudi LD-jem ni nadzornik ZGS, ampak lovska inšpekcija. Enako tudi za PLN-je, če pa ta tam svoje funkcije ne opravlja tako kot je treba, jo je pa treba vprašat zakaj ne.


Odnos ZGS-a oz. nekaterih njegovih enot do nas so le zrcalo vse te kolobocije. Najhuje pa je, kot sem že enkrat poudaril, da nam to počno stanovski kolegi, lovski tovariši.

Vsekakor ima tudi ta medalja dve plati. Dobro vemo kakšen je apriori odnos nekaterih lovcev do tega, da v lovstvu načrtuje nekdo drug, in s tem posledično tudi odnos do njega. Potem se zaradi nevem kakšnih lastnih prepričanj posameznikov (ali celih LD) med nami pojavljajo razne goljufije in kolobocije (npr. 20 zapisnikov posamezne LD o pokosu srnjih mladičev brez materialnih dokazov, prejšnja leta pa je ista LD imela 3-4 pokose letno). Take zadeve nekoga ki je v takih primerih pristojen in poskuša nekaj delati, postavijo v položaj, da se mora iti policaja, da mora vse do pikice natančno predpisati, da prepreči razne kolobocije. Pri tem pa so nato prizadeti tudi vsi ostali pošteni udeleženci.

ZR7
12. June 2009, 08:52
...Tudi LD-jem ni nadzornik ZGS, ampak lovska inšpekcija. Enako tudi za PLN-je, če pa ta tam svoje funkcije ne opravlja tako kot je treba, jo je pa treba vprašat zakaj ne.
...
To je res. Pod koga pa spada lovska inšpekcija?
Dajmo prosim to predebatirat, da nam bodo jasna razmerja.


...
Vsekakor ima tudi ta medalja dve plati. Dobro vemo kakšen je apriori odnos nekaterih lovcev do tega, da v lovstvu načrtuje nekdo drug, in s tem posledično tudi odnos do njega. Potem se zaradi nevem kakšnih lastnih prepričanj posameznikov (ali celih LD) med nami pojavljajo razne goljufije in kolobocije (npr. 20 zapisnikov posamezne LD o pokosu srnjih mladičev brez materialnih dokazov, prejšnja leta pa je ista LD imela 3-4 pokose letno). Take zadeve nekoga ki je v takih primerih pristojen in poskuša nekaj delati, postavijo v položaj, da se mora iti policaja, da mora vse do pikice natančno predpisati, da prepreči razne kolobocije. Pri tem pa so nato prizadeti tudi vsi ostali pošteni udeleženci.

Res je, žalostna resnica. A kako iz tega začaranega kroga?:icon_cry:
Po mojem mnenju, če ne bi bilo trofejizma na eni strani in groženj zaradi neizpolnjenih planov na drugi, bi bilo teh potvarjanj mnogo manj.
Z večjo prisotnostjo same stroke na terenu verjamem da bi se odnos spremenil. A najprej mora biti dober odnos vzpostavljen s strani ZGS. Take reči, kot jo sedej konkretno opisujemo (pretin) to situacijo samo slabšajo. Enostavno ne spadajo v današen čas.
Manjka nam bistvo. Neko strogo strokovno telo, ki bi topogledno združevalo lovce in nas zastopalo napram državi. Nekaj kar bi bilo enakovreden partner ZGS in njegovim organom v smislu upravljanja z divjadjo in habitati.
Komisija v LZS od katere bi to pičakoval očitno tega ne zmore. Sanjati o nekakšnem zavodu, ki bi to reševal je nesmiselno, saj bo to le drugo korito za iste pujske.
Bojim se, da Slovenski lovci še nismo dovolj zreli za odmotanje tega klopčiča.:icon_redface:

mugo
12. June 2009, 09:29
To je res. Pod koga pa spada lovska inšpekcija?
Dajmo prosim to predebatirat, da nam bodo jasna razmerja.

Lovska inšpekcija spada pod Inšpektorat za kmetijstvo, gozdarstvo in hrano, ki je organ v sestavi MKGP.

ZGS pa je javni zavod in ni organ v sestavi MKGP.



Manjka nam bistvo. Neko strogo strokovno telo, ki bi topogledno združevalo lovce in nas zastopalo napram državi. Nekaj kar bi bilo enakovreden partner ZGS in njegovim organom v smislu upravljanja z divjadjo in habitati.
K
Za ta namen so bili ustanovljeni OZUL-i. Kako opravljajo svojo funkcijo, je pa drugo vprašanje, sploh zato, ker je bil s strani LZS proti njim tako odpor in jih lovci večinoma ne jemljejo kot poemben člen pri vplivu na načrtovanje. Pa ga imajo (lahko), če seveda hočejo(mo).

ZR7
12. June 2009, 09:40
... ZGS pa je javni zavod in ni organ v sestavi MKGP.
...
Upsss, to pa nikoli nisem pomislil, pa je tako evidentno.:icon_redface: Ves čas smatram ZGS kot državni organ.


...Za ta namen so bili ustanovljeni OZUL-i. Kako opravljajo svojo funkcijo, je pa drugo vprašanje, sploh zato, ker je bil s strani LZS proti njim tako odpor in jih lovci večinoma ne jemljejo kot poemben člen pri vplivu na načrtovanje. Pa ga imajo (lahko), če seveda hočejo(mo).
Pa smo spet pri izvirnem grehu in grešnikih, ki so po letu 2005 in seveda tudi prej zavrli tako potrebna prilagajanja družbenim spremembam.
In sedaj lovimo zamujeni vlak.:icon_evil:
Kdo so že grešniki?

tica
12. June 2009, 14:45
Na spletni strani LZS so objavljeni (še v osnutku, vendar že usklajeni) načrti vseh LUO. Zanimivo, le pri Gorenjskem je zahteva po ohranjanju pretinske kosti na trofeji srnjaka, v vseh ostalih tega ni zaslediti. Očitno gre za samovoljo načrtovalca te enote ZGS, še bolj pa bode v oči, da IO OZUL-a tega določila ni problemtiziral.

mišica
12. June 2009, 14:51
Pa so bile na to zahtevo podane pripombe na razgrnitvi Letnega načrta za LUO?

Veper
14. June 2009, 21:52
Ja Gorenci glede na Ticin post pobrskajte kdo vam je zadevo ušpičil in ga konkretno povprašajte zakaj je to tako storil. In če je res to kar Tica piše bom moral tudi jaz nekaj svojih postov malo preoblikovati. Torej napisano in podpisano je ime stvarnika z gorenskega konca pa ga povprašajte kaj je mislil z to samovoljo:icon_confused:

ZR7
15. June 2009, 07:28
Ja Gorenci glede na Ticin post pobrskajte kdo vam je zadevo ušpičil in ga konkretno povprašajte zakaj je to tako storil. ...

Ker je lahko.
Tica je pravilno ugotovil, "da IO OZUL-a tega določila ni problemtiziral. "
In to je velik problem. Namreč brezbrižnost tistih, ki so delegirani da stvari poznajo in nadzorujejo, v resnici pa so običajni kimavčki.:icon_evil: