PDA

View Full Version : Pristojnosti novega strelskega pravilnika



ZR7
3. June 2009, 08:45
V sveži številki Lovca (6/09) v uvodniku beremo razlaganje Bojana Breitenbergerja o novo sprejetem strelskem pravilniku LZS.
Kot je že železna navada tvorcev podobnih dokumentov na nivoju LZS, se tudi tokrat na nekaj področjih pravilnika spuščajo tja, kjer nimajo pristojnosti. Je to še kdo opazil?
Še koga razen mene moti da se spet neka komisija LZS gre dušebrižništvo in obravnava LD-je in njihove člane kot nezrele in potrebne nadzora?

Na kakšni osnovi lahko kakršenkoli dokument LZS predpisuje interna obnašanja LD? Kaj se ima komisija LZS vtikati v reči, ki temeljijo na koncesijskem odnosu država-LD?
Na tem področju se lahko samo priporoča, zapovedovanje pa je zelo moteče in le izkazuje naravo ljudi, ki nam žele krojiti usodo!

ZR7
3. June 2009, 09:37
No sedaj malo prebiram to kolobocijo in ugotavljam, da Komisija za lovsko strelstvo in lovsko orožje ne samo da se s svojimi predlogi spušča tja kjer jih ne srbi, temveč, da smo običajni lovci zanjo očitno nebodigatreba. Še predvsem pa naša pravica do obveščenosti o delu te komisije, ki deluje s sredstvi pridobljenih iz naših članarin.
V vabilu na 15. sejo UO LZS, kjer je priložen osnutek Pravilnika o lovskem strelstvu namreč beremo, da so oni le tega sprejeli na svoji 5. seji z dne 7. aprila 2009.
Ko zapisnik te seje poskušamo poiskati med dokumenti LZS, imamo milost, da tam preberemo le zapisnik ustanovne seje in naslednje 2. seje.:icon_evil:
Ostalo se nas očitno ne tiče.
Ker sta pod ta dva edina dokumenta podpisana Mitja Kersnik in Bojan Breitenberger, ju sedaj tu javno vprašam, ali zanju naša pravica do obveščenosti ne velja? In kdor ju pozna, naj jima prosim to vprašanje kar prenese!

V zapisniku 2. seje komisije se je zapisalo:
"Zaradi omejenih sredstev naj bi šel novi pravilnik v lovskem strelstvu najprej na spletno stran LZS."
No res smo ga dočakali v delovnem materialu UO LZS. Če bi se taka in podobna gradiva že v pripravljalnih fazah tudi objavila na spletnih straneh, bi pa ne bilo prav? Da podamo dovolj zgodaj svoje pripombe tudi posamezniki in LD-ji, če nam v teh pravilnikih že podeljujete obveznosti, ki nam ne gredo?!

Ob tem pa še pripombo na "omejena sredstva". Ob obveznosti LD, da poseduje osebni računalnik, tiskalnik in internetno povezavo, je objava na spletu popolnoma dovolj! Ostalo je nesmotrno trošenje naših članarin!

ZR7
3. June 2009, 10:01
No, pa še o samem predlogu pravilnika:

Pod SPLOŠNO piše:
1.3. Uporaba Pravilnika je obvezna pri izvajanju usposabljanja lovskih pripravnikov, pri izvajanju vsakoletnih pristrelitev oziroma preizkus strelskih sposobnosti z lovskim orožjem pred lovom, za vse prireditve v lovskem strelstvu, ki jih organizira LZS, za vse ostale prireditve v lovskem strelstvu, ki jih organizirajo LD ali so organizirane na regionalnem nivoju pa je priporočljiva zaradi zagotovitve enakih pogojev za vse udeležence. (Poudaril ZR7)

Vsakoletne pristrelitve izvajajo lovske družine. Verjetno se marsikomu zdi čudno in neumno moje nasprotovanje, da to ureja pravilnik LZS, vendar premislimo malo o temeljnih zadevah.

Kaj je LZS? Enostavno samo zveza lovskih družin ipd. Nikakršne oblasti in nadzora ne smemo videti v njej in ji tudi tega ne smemo nikoli priznavati. Nadzor in oblast v strogo omejenih zadevah izvajanja lova ima nad nami samo država! In nastrelitve spadajo pod izvajanje lova in orožno zakonodajo ter so tako podrejene pravilom, ki nam jih postavlja država. LZS tu nima besede!
Edino področje kjer se dotika to področje z dejavnostjo LZS je usposabljanje pripravnikov. Zato tudi ne oporekam, da obravnavani pravilnik določa vsebine okoli usposabljanja pripravnikov. Tudi ne oporekam določanju pravil okoli strelskih dejavnosti na nivoju LZS in ostalih organizacij, ki jih pooblasti za te aktivnosti. LDjem pa ta pravilnik nikakor ne sme zapovedovati! ZA to mora poskrbeti država, če meni, da dosedanji predpisi niso zadostni.

LD jem ta pravilnik lahko samo priporoča!

ZR7
3. June 2009, 10:15
v Pravilniku je poglavje:
STRELSKA DEJAVNOST V LOVSKIH DRUŽINAH

Poglavje je polno besed "mora", ki poskušajo obvezovati lovsko družino.
A lovska družina kot sem razlagal v prejšnji objavi prav nič ne "mora"!
To priznavajo tudi sami tvorci tega čudnega dokumenta, ko v zadnjem členu tega poglavja napišejo:
"8. Če lovska družina krši določila Pravilnika, pri izvajanju vsakoletnih pristrelitev oziroma preizkusa orožja, se smatra, da njihovi člani niso opravili pristrelitve v skladu z usmeritvami LZS."
Ja tovarišija iz strelske komisije in kaj potem če se smatra?! Na kaj pa to vpliva? Na prav nič. Najhuje kar se lahko zgodi je žuganje s prstom "ti, ti, zakaj ne ubogate!?" Čemu potem taka pisanja v predlogu? Za doseganja vtisa pomembnosti? Zaradi želja po starih preživeli pomembnosti in moči odločanja?
Enostavno vas ne razumem.


Edino kar ima v tem poglavju Pravilnika nekaj smisla posega na področje usposabljanja pripravnikov in pravi:
"organizira usposabljanje lovskih pripravnikov o pravilnem ravnanju z orožjem na tekmovanjih in pri lovu,
..."
Pa še tu bi lahko veliko debatirali.
Mogoče v naslednji objavi.

ZR7
15. June 2009, 13:19
V debati o novem strelskem pravilniku v UO LZS zasledimo tudi cvetko, ki jo objavljam v priponki.

Zelo me zanimajo osnove za tako določila pravilnika, ki se tičejo LD kot tudi za te "obiske" nekih članov neke komisije.
S kakšno osnovo bodo člani komisije preverjali delo strelskega referenta?
Jaz bi jih postavil pred vrata!

luan
14. September 2009, 14:37
Mene pa zanima kako naj pridem do tega strelskega pravilnika.
LP

ZR7
14. September 2009, 15:03
Mene pa zanima kako naj pridem do tega strelskega pravilnika.
LP

V prilogi k vabilu na UO LZS. Vse to najdeš v dokumentih na straneh LZS.

tica
14. September 2009, 17:56
Objavljen je tudi v zavihku zakonodaja>sprejeti akti, v pdf obliki.

Sraka
20. February 2010, 09:19
Zapisnik 8.seje Komisije za strelstvo, ki je bila 9.2.2010 ob 17.uri v prostorih LZS na Župančičevi 9 v Ljubljani.

…………………………………………Nadalje je predsednik B. Breitenberger poročal o protestu, ki ga je v imenu Komisije za strelstvo poslal predsedniku LZS ( za katerega ni prepričan, da ga je prejel, ker mu je zavračalo E-pošto) in direktorju strokovne službe.
Brez vednosti naše komisije je bil namreč lovskim družinam, preko območnih zvez poslan dopis, da na LZS posredujejo datume preizkusov orožja in strelskih tekem v letu 2010, kateri bodo posredovani inšpektorju za notranje zadeve na MNZ.
Predsednik je bil mnenja, da za to ni nobene zakonske osnove in lovskim družinam to v ničemer ne koristi. Poleg tega pa to ni pravi način komuniciranja. Člani so bili enotnega mnenja, da je prav, da je med lovci in policijo vzpostavljeno sodelovanje na lokalnem ali na regionalnem nivoju, nikakor pa ne na tak način.
____________

Mar ni dovolj, če predsednik komisije posreduje sporočilo-protest strokovni službi LZS, da bi to potem prišlo tudi do predsednika LZS ?? Kaj pa če predsednik LZS tega sporočila-protesta ne želi sprejeti ? Vsekakor bi predsednik komisije moral vztrajati na zahtevi, da se predsednik LZS o tem javno izjasni.
In sploh je zanimiv način funkcioniranja LZS, ki ga lahko v zadnjem obdobju malo bolj pozoren opazovalec zazna. Vse od vztrajanja na polvojaški organiziranosti slovenske lovske organizacije in celo krepitvi notranjih odnosov na tej osnovi, izključevanju slovenske lovske javnosti iz vseh procesov odločanja, hierarhičnem načinu komuniciranja in "dajanja ukazov" od zgoraj navzdol, neodzivanju na pobude, predloge in mnenja slovenske lovske javnosti, precej čudnih in za društveno organizacijo neznačilnih načinih discipliniranja nekaterih "premalo kompatibilnih" funkcionarjev organizacije do skoraj popolne odsotnosti osnovnih načinov demokratičnega komuniciranja ter občutka za javno mnenje članstva organizacije.

Vse to zelo spominja na funkcioniranje neke druge organizacije, ki pa ni društvena.

ostrostrelec.pero
20. February 2010, 17:07
Sraka je napisal " Mar ni dovolj, če predsednik komisije posreduje sporočilo- protest strokovni službi LZS".
Sraka upam da nisi imel nikoli nič z pritožbami ali protesti, ki bi jih moral vložiti na LZS. Lahko ti povem iz prve roke , da je to Sizifovo delo.Ko sem se pritožil glede strelstva na našem območju sem se pritožil na vse možne inštitucije in komisije na LZS. NAJ POVEM DA SEM VSAKEMU ČLANU OSEBNO IN PRIPOROČENO POSLAL PRITOŽBO. Veš kaj se je dogajalo z njo, talali so si jo v krogu kot partizani cigaret. Nobeden ni nič vedel kaj se z njo dogaja, vsi so jo dajali naprej. sedaj mi pa povej, kam jo je lahko naprej dal g. Krope.Če sem malo zloben(kar tudi sem), upam da se jim bo kaj takega dogajalo še velikokrat, naj vidijo kako nam je, če se mi pritožimo.

rock&roll
20. February 2010, 19:20
Ko berem vse te zapise in tudi pri drugih temah, me kar spreleti. Mar se res ne znamo obnašati bolj demokratično in se poslušati? Vsako leto, ki mine, je bolj pomembno da vzpostavimo demokratične odnose v lovstvu in da se maksimalno medsebojno informiramo z uporabo sodobnih komunikacijskih poti.
V zadnjih letih se določene zadeve premaknile na bolje, mogoče še premalo, so se pa neke druge odvile v napačno smer.

:icon_study:

ZR7
21. February 2010, 12:29
O zapisniku, katerega je citiral Sraka, naj povem še to, da je v njem še kar nekaj reči, ki se strelske komisije sploh ne tičejo. Očitno se raje ukvarjajo z drugimi, kot da bi uredili svoje področje.

MilanK
22. February 2010, 12:24
Dne 20/01-2010 je bil sestanek med predsednikom LZS mag. Srečkom F. Krope in inšpektorjem Inšpektorata RS za notranje zadeve (IRSNZ) g. Boštjanom PAVLIČEM. Navedeni je aktivno sodeloval pri pripravi Pravilnika o lovskem strelstvu, katerega je UO LZS sprejel dne 22/04-2009 na svoji 15. seji in je objavljen na spletni strani LZS. Iz Zapisnika sestanka med prej navedenima izhaja, da ima 40 članic LZS v posesti orožje na ime pravne osebe. Tem članicam se v letošnjem letu obeta nadzor glede izpolnjevanja določb Zakona o orožju, ki se nanaša na hrambo, vodenje knjig in evidenco posojanja tega orožja. Nadalje bo inšpektorat v sodelovanju s policijo v letošnjem letu opravil nadzor nad izvajanjem strelskih tekem vseh vrst, ki jih organizirajo lovske družine in druge članice LZS. Nadzor bo potekal po segmentih, ki se nanašajo na posedovanje orožnih listin, kar bo nadzirala policija in izpolnjevanje določb Pravilnika o lovskem strelstvu oziroma Pravilnikom, ki govori o hrambi orožja in redu na strelišču. Pravilni o lovskem strelstvu je usklajen z navedenem predpisom, kar pomeni, da če LD upoštevajo ta pravilnik, niso v nobeni kršitvi Tako menita predsednik LZS in inšpektor PAVLIČ. Zapis sestanka je objavljen na spletni strani LZS.:icon_arrow::icon_arrow:

ZR7
24. February 2010, 12:28
Iz zapisnika 8. seje strelske komisije LZS

Nadalje je predsednik B. Breitenberger poročal o protestu, ki ga je v imenu Komisije za strelstvo poslal predsedniku LZS ( za katerega ni prepričan, da ga je prejel, ker mu je zavračalo E-pošto) in direktorju strokovne službe.
Brez vednosti naše komisije je bil namreč lovskim družinam, preko območnih zvez poslan dopis, da na LZS posredujejo datume preizkusov orožja in strelskih tekem v letu 2010, kateri bodo posredovani inšpektorju za notranje zadeve na MNZ. Predsednik je bil mnenja, da za to ni nobene zakonske osnove in lovskim družinam to v ničemer ne koristi. Poleg tega pa to ni pravi način komuniciranja. Člani so bili enotnega mnenja, da je prav, da je med lovci in policijo vzpostavljeno sodelovanje na lokalnem ali na regionalnem nivoju, nikakor pa ne na tak način.

Zanimivo in o značaju komisije poučno je prebrati ta protest v zapisniku.
Nič jih ni motilo pri ustvarjanju Pravilnika o strelstvu LZS, da so se z njim vtaknili na suvereno področje same lovske družine, ko pa se njih nekdo ogne, je pa takoj ogenj v strehi in protest. http://www.motosvet.com/tabla/public/style_emoticons/default/trance_21_laughing1.gif

ZR7
24. February 2010, 12:32
...Pravilni o lovskem strelstvu je usklajen z navedenem predpisom, kar pomeni, da če LD upoštevajo ta pravilnik, niso v nobeni kršitvi ...

Če LD upošteva?:icon_confused:
Kaj ni Pravilnik zato da se upošteva?
Mar bi pravilnik spisali tak, da bi bil sprejemljiv, torej da bi se ukvarjal z zadevami, ki se tičejo strelstva na nivoju LZS, za področje LD-jev pa izdali priporočila in vzorce družinskih pravilnikov, pa ne bi bilo treba nobenih če-jev.:icon_confused:

rock&roll
25. February 2010, 01:13
Strinjam se z ZR7, naj pa dodam, da je po mojem kljub temu protest predsednika komisije za strelstvo pri LZS upravičen. Pa kdo je LZS, da nas bo prijavljala inšpektorjem? Ali dela v našem interesu ali v interesu državnih organov? Naj se inšpektorji sami pozanimajo po LD kdaj ima kdo preizkušnjo, če že morajo hodit okoli. Mislim pa, da je to samo stran vržen davkoplačevalski denar. Vendar če hočejo, lahko pridejo in opravijo svoje delo. Nismo pa v LD dolžni LZS javljati kdaj bomo imeli nastrel. Figule fagule.

Krpan
25. February 2010, 07:36
Tem članicam se v letošnjem letu obeta nadzor glede izpolnjevanja določb Zakona o orožju, ki se nanaša na hrambo, vodenje knjig in evidenco posojanja tega orožja.

Pogovarjal sem se z gospodarjem ene od LD ki so takšen nadzor doživele. Inšpektor je zahteval da v LD kjer hranijo društveno orožje namestijo protivlomna vrata na vsa okna ki so nižje od prvega nadstropja pa železne križe. Rok izvedbe 14. dni.
Tudi če bi orožje hranili pri enem od članov zahteva enake pogoje, ker gre za društveno orožje.

Odločili so se, da bodo vse skupja prodali in se ne gredo več.

rock&roll
26. February 2010, 18:14
Tudi pri nas je bila enaka odločitev, puška (MK) se je prodala enemu od članaov in zgodba je zaključena.
Naj se gredo solit.

Belck
28. March 2011, 15:24
Želim vam lep pozdrav. Sem novi na tem forumu, čeravno ga spremljam že dolgo. Sem vedno mislil da imate probleme samo drugi, sedaj sem pa tudi sam padel v tisto skupino z problemi.Že takoj na začetku naj vam povem da so se problemi začeli, ko sem začel razmišljati z svojo glavo. Lovski izpit sem naredil pred kratkim. Sedaj pa k stvari.
Upravni odbor ali nekaj članov le tega je enostavno razveljavilo strelski pravilnik z obrazložitvijo da za nas ne velja, ker ni bil objavljen v uradnem listu. Kaj sedaj?

MilanK
28. March 2011, 19:40
Zdaj ste brez Pravilnika in modri bodo izumili nova strelska pravila, a če tudi teh ne bodo objavili, jih bodo pa zaradi njihove neobjave spet odpravili in modrovali o novih.:icon_sad:

Belck
28. March 2011, 19:51
Mogoče nisem prav vprašal. Po katerem pravilniku pa moramo sedaj nastreliti risanice. A me lahko sploh prepovejo lov ker nisem nastrelil lovne puške. Vse to sedaj ni tako enostavno. Če pravilnik ne velja, koliko krogov pa moram zadeti, da naredim nastrel.

JAKAJEŽ
28. March 2011, 21:00
Ako ne velja novi,potem velja stari pravilnik o strelski dejavnosi v LD,kateri pravi; "Člani,ki nameravajo v lovskem letu izvajati lov na visoko divjad,morajo najkasneje do 15.5.pristreliti vse risanice s katerimi bodo izvajali lov." (Pravilniko lovskem strelstvu lzs:II.poglavje,3.člen).
Vsak strelja tri krat (3.x) in mora zadeti dva krat(2.x) v kroge premera 15,4 cm,torej krogi niso pomembni,to pa velja v starem in novem pravilniku,sprememba je samo v datumu lovopusta,po novem 1.5.:icon_study:

lp

alojz1
28. March 2011, 21:09
,sprememba je samo v datumu lovopusta,po novem 1.5.:icon_study:lp
Preveč gledamo politiko

Belck
28. March 2011, 21:09
JAKAJEŽ a potem lahko veljajo v LD tudi pravilniki izpred 20-30 let.
Ampak ker sem še premlad in sem samo malo slišal o nekem starem pravilniku, se pa od novega razlikuje kot noč in dan.

tica
28. March 2011, 21:33
Upravni odbor ali nekaj članov le tega je enostavno razveljavilo strelski pravilnik z obrazložitvijo da za nas ne velja, ker ni bil objavljen v uradnem listu. Kaj sedaj?
To pa je demokracija, ni kaj. Nekaj brihtnežev v neki LD razveljavi Pravilnik o lovskem strelstvu LZS.

Ta pravilnik je sprejel Upravni odbor LZS na svojem zasedanju 22. 04. 2009.Pravilnik začne veljati naslednji dan po sprejemu, ko preneha veljati Pravilnik o lovskem strelstvu v LZS z dne 4. 2. 2000. In ker ne velja tudi stari, kaj pa sedaj??

MilanK
28. March 2011, 21:38
Mogoče nisem prav vprašal. Po katerem pravilniku pa moramo sedaj nastreliti risanice. A me lahko sploh prepovejo lov ker nisem nastrelil lovne puške. Vse to sedaj ni tako enostavno. Če pravilnik ne velja, koliko krogov pa moram zadeti, da naredim nastrel.

Če lovskega orožja z risano cevjo ne boš pristrelil, ti lov lahko prepovejo. Po katerih pravilih boste v letošnjem letu opravili pristrelitev pušk risanic pa boš moral vprašati vaše merodajne, ti so namreč edini odgovorni za izvedbo pristrelitve.

Vprašaj strelskega referenta.

Belck
28. March 2011, 21:50
Milan praviš da naj vprašam strelskega. Niti besede ni pisnil ko so mu razveljavili osnovni akt zaradi katerega sploh obstaja ta funkcija. Lepo te prosim, daj povej mi vprašanje, ki ga naj zastavim temu "kimavčku". Jaz ga ne znam formulirati.
Praviš da mi lov lahko prepovejo. Po katerem pravilniku že. Samo ne mi reči da po strelskem (ta pri nas ne velja).

Sršen
29. March 2011, 13:07
Belck, pri tvojem primeru gre za problem pristojnosti.
Zadeva je zanimiva. K sreči bivši uslužbenec strokovnih služb z žegnom lovskega vrha je sproduciral Strelski pravilnik LZS, ki posega na področje lovskih družin. Vse pod izgovorom, da gre za varnost, da je v igri orožje in s podobnimi nonsensi.
Neki pravilnik sprejet na nivoju UO LZS ali pa OZ LZS, kakršen trenutno je, ne bi smel posegati na suvereno področje lovske družine. In to kako bo lovska družina gospodarila v svojem krogu je nedvomno področje suverenosti nje same. Ona kar se tiče izvajanje lova odgovarja zgolj in samo državi kot lastnici divjadi!
Pravilnik LZS bi lahko vplival samo na področje strelstva v organizaciji LZS, torej predvsem na izbirne tekme za prvenstvo LZS in eventuelno področje ekipe LZS, ki bi nas zastopala izven kroga LZS.
Vse ostalo bi lahko bila zgolj priporočila, a to je pa menda spet dovolj jasno, da Pravilnik ni ravno mesto za priporočila.

Toliko o pravilniku.
Posamezna LD, če je že sprejela članstvo v LZS (saj druge izbire žal nima) pa sprejete akte mora spoštovati. To je pač demokracija, kot je tudi demokracija, da sme in bi bilo pav da bi izrabljala vsa demokratična sredstva, da jih spremeni, če ji ne ustrezajo.

Objava v uradnem listu? Tu se podajam na tanek led, a kolikor je meni znano, bomo v uradnem listu našli Pravilnike, ki nam jih postavljajo ministrstva na osnovi nadrejenih zakonov. Ta pravilnik pa je interni akt LZS in s tem njenih članic.

Če te moje trditve ne bo kdo negiral in bomo debatirali dalje in se česa novega naučili, lahko svojim lovskim sotovarišem mirno poveš, da ste za vodstvo izvolili vole!

Ti pa le nastreli orožje po njihovo, da boš lahko izvajal lov in ne boš imel težav že kot svež lovec, saj z rogatimi se bosti nima smisla.

Belck
29. March 2011, 16:19
Hvala Sršen, predvsem tisto o volih drži kot pribito. Se pa poraja še eno vprašanje. Kaj je z lovskimi izpiti? Izpit sem delal tudi po strelskem pravilniku, ki pri nas ne velja. To se pravi sem v lovsko družino prinesel neveljavni lovski izpit!!!!!!!!

alojz1
29. March 2011, 16:25
Vidim, da ste mladi že prve dni resno začeli z prevzgojo lovstva :icon_lol:
Malo me skrbi, da ne boste prehitro odrasi in tudi vi postali - citat: voli.

Veper
29. March 2011, 16:34
Vidim, da ste mladi že prve dni resno začeli z prevzgojo lovstva :icon_lol:

In prav je tako ker se mi tastari ne brigamo dovol za ta mlade ki nas bodo nasledili. In najhujša izjava ,žal tudi najpogostejša je "jaz sem se že najagal in mi je vseeno če jago takoj hudič vzame, ampak ta mladim bom pa že še pokazal kaj je pravi jager in me ne bodo jeb ..li" Fantje in dekleta ki vstopate na lovsko pot bistvo je,da se zavedate da bo lov na vaših plečah še po tem ko nas" ta starih" ne bo več in kakor si boste postlali tako boste ležali. Torej za svoje pravice se je treba boriti ampak pošteno in v skladu z lovsko etiko. Jaz sem z vami in verjamem da tudi večina normalnih lovcev, obstaja pa tudi skupina takoimenovanih večnih funkcionarjev ki so pač na funkcijah samo zato da so in nič drugega.Takimje potrebno oblast odvzet na volitvah kar pa pomeni,da boste mladi morali odgovornost prevzeti na svoja plečeta in to odgovorno in strokovno. Če pa tega niste sposobni oziroma ne želite prevzeti potem pa prostora za pritoževanje pač ni.

muzikant
29. March 2011, 16:34
Hvala Sršen, predvsem tisto o volih drži kot pribito. Se pa poraja še eno vprašanje. Kaj je z lovskimi izpiti? Izpit sem delal tudi po strelskem pravilniku, ki pri nas ne velja. To se pravi sem v lovsko družino prinesel neveljavni lovski izpit!!!!!!!!


Katastrofa, tvoja LD Brezvezniki je zadnja, ki lahko osporava tvoj lovski izpit.

Pa preberi ZDLov-1, predvsem 21 člen, pa s flurescentnim si pobarvaj, da boš še ponoči videl.

Belck
29. March 2011, 16:37
Vidim, da ste mladi že prve dni resno začeli z prevzgojo lovstva :icon_lol:
Malo me skrbi, da ne boste prehitro odrasi in tudi vi postali - citat: voli.

Alojz1, vprašanje. Kaj naj bi po tvojem naredil? Naj zapustim to družino. Naj se skrijem. Naj ne hodim več na sestanke, da ne poslušam tega. Kaj mi svetuješ!

MilanK
29. March 2011, 17:34
To pa je demokracija, ni kaj. Nekaj brihtnežev v neki LD razveljavi Pravilnik o lovskem strelstvu LZS.

Ta pravilnik je sprejel Upravni odbor LZS na svojem zasedanju 22. 04. 2009.Pravilnik začne veljati naslednji dan po sprejemu, ko preneha veljati Pravilnik o lovskem strelstvu v LZS z dne 4. 2. 2000. In ker ne velja tudi stari, kaj pa sedaj??

Organ LD ne more razveljaviti Pravilnika, katerega ga ni sprejel. To lahko stori le organ, ki je ga je sprejel, torej UO LZS.

Drugi organi lahko pravilnik le ignorirajo, kar pomeni, da ga pri svojem delu neupoštevajo. Iz povedanaga sledi, da LD lahko sprejme le skjep o tem, da pristrelitve pušk ne bo opravila oz. izvedla po Pravilniku LZS, ne more pa ga razveljaviti, vendar v tem primeri krši notranji red LZS.

Prav tako je zmotno mišlenje, da morajo akti pred njhovo veljanvosto biti objavljeni v Ur. l., ki je uradno glasilo RS. Občine imajo regiska glasila v katerih objavljajo svoje akte /odloke, pravilnike, itd./. Pri nas je to Medobčinski uradni vesnik. Za društva pa je dovolj, da akt objavijo na krajeven običajen način, kar je običajno na oglasni deski ali na svoji spletni strani. Tudi LZS ima na svoji spletni strani objavljene svoje akte, tako je povsem zadostila njhovi objavi pred začetkom njihove veljavnosti. Prepričanje LD, da Pravilnik ne velja, ker ni bil objavljen v Ur. l., je zmotno. Pravilnik velja, članice pa so se po njem dolžne ravnati, kakor to piše v Pravilih /glej 5. člen/.

alojz1
29. March 2011, 20:16
Tista pripomba o prehitrem odraščanju mladih zagnanih reformistov :
vse prevečkrat smo priča temu, da so v svoji trmoglavosti po par letih še hujši kot stari "voli".
Ni tešitve v menjavi LD. Rešitev je v delu in ne obkladanju solovcev z neprimernimi izrazi. Za razne funkcije ni problem. Vsi se jih otepajo. Mladi morajo prevzeti delo in ga bodo tudi uspešno opravljali, če bodo do vseh članov enako pošteni. Danes je največja napaka, da se najde skupina, ki nasprotuje vsem in vsakemu. Tu se zgublja energija in ustvarja slabo ozračje.

Veper
29. March 2011, 22:30
Ja Alojz1 se popolnomastrinjam in sem mogoče pozabil omeniti,da je tudi pri mladih ko prevzamejo delo in funkcije velikokrat potem slišati,da bodo pa sedaj tastari že videli svojega boga. No zato sem tudi zapisal,da naj se obnašajo lovcu ki spoštuje etični kodeks primerno in zadeva mora držati vodo.

Sršen
30. March 2011, 12:20
Tista pripomba o prehitrem odraščanju mladih zagnanih reformistov :
...

Kaj pa kakšna pripomba o starih reformistih? Nisem namreč ravno med mladimi ne po stažu, ne po letih.

jež
30. March 2011, 15:58
Kaj pa kakšna pripomba o starih reformistih? Nisem namreč ravno med mladimi ne po stažu, ne po letih.

Najtežja kategorija:icon_wink:.