PDA

View Full Version : Sako municija



mprimoz
2. June 2009, 18:58
Mogoče kdo ve kateri trgovec pri nas ima Sako municijo (razen xxxxxx)?
Informacije na ZS. :icon_wink:

rws
2. June 2009, 19:09
sej kolikor vem je niti xxxxx nima več

teohafy
2. June 2009, 22:21
Kaka sreča, da živim ob meji z Avstrijo, ker pri nas je res katastrofa glede izbire različnih znamk nabojev. Pri sosedih dobiš vse, pa še za orožni list te nihče ne vpraša...

mprimoz
3. June 2009, 07:11
Kakšne so kaj cene v Avstriji?

rws
3. June 2009, 10:23
Predlani in lani sem kupoval sako municijo v Lavam?ndu, zadevo sem naročil in je bla čez 14 dni v trgovini.Kupoval sem pa Sako super hammerhead, cena je bla pa 29€. Je pa lansko leto nastal problem, ker menda v Avstriji ni več zastopnika za Sako, in je treba municijo naročit direkt iz Finske, tako da se mu ne splača samo po 2 ali 3 škatle naročvat, je pa reku da če bi npr. 10 ali več škatl, potem se da zmenit.

Pri xxxxxx v lj sem bil pa nekje februarja, je reku da bo roba do maja pri njih in da so naročili veliko streliva.....

ZR7
3. June 2009, 10:27
... v lj sem bil pa nekje februarja, je reku da bo roba do maja pri njih in da so naročili veliko streliva.....

In je še vedno ni. :icon_evil::eusa_liar:
Je drugih štacun in firm dovolj, torej ...

mprimoz
3. June 2009, 11:30
... v lj sem bil pa nekje februarja, je reku da bo roba do maja pri njih in da so naročili veliko streliva.....

Pa še cena je astronomska:
hammerhead za 30-06 2,20 €/komad :icon_confused::icon_redface:

rws
3. June 2009, 12:20
lani v jeseni sem kupil hamerh. pri xxxxxx v lj, je bla cena 28€, 308win, 13g.

muzikant
3. June 2009, 12:54
lani v jeseni sem kupil hamerh. pri xxxxxx v lj, je bla cena 28€, 308win, 13g.

v omenjeni trgovini so dvignili cene Sako-ta tudi do 30% in to obstoječe zaloge ne nove pošiljke. Streljam .300 WM Super HH in je bil še decembra 2,45 zdaj pa je 3,10, pa še stare cene so pustili na škatlah :icon_redface:. Več me ne vidijo tam, pa še unga vajenca bi skoraj na gobec.

capra ibex
3. June 2009, 13:08
pa še unga vajenca bi skoraj na gobec.

:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Tooo stari udri po siromaku :icon_twisted:

ZR7
3. June 2009, 15:12
O omenjeni štacuni bomo nehali, ker tudi slaba reklama je reklama.
S kakšnim mahanjem na gobec pa tudi prosim prenehajte.
Naprej zgolj o Sako municiji kot taki!

admin

xxxxxx v zgornjih postih so moje delo.

Trotovšek Tomaž
25. August 2009, 12:53
Ali kdo uporablja omenjeno municijo v kalibru 9,3x62 oziroma 30-06 in kakšne so izkušnje?

ZR7
25. August 2009, 14:56
Ali kdo uporablja omenjeno municijo v kalibru 9,3x62 oziroma 30-06 in kakšne so izkušnje?

Uporabljam Hammerhead v 30-06.
Dovolj natančna municija s katero sem do sedaj uplenil le gamsa. Ni naredil niti koraka, čemur je pripomoglo tudi mesto zadetka.
Za oceno bo potrebno še nekaj uplenitev.

sauer202
25. August 2009, 16:04
Preizkusil powehead na tarči, nisem zadovoljen. Grupa 35mm.

Prskač
25. August 2009, 20:44
Preizkušeno v kal. 308 win. s strelivom Super hammerhead 11,7 g. Strelivo se je izkazalo za odlično tako po preciznosti kot po majhnih poškodbah na uplenjeni divjadi. Velika težava se pojavlja z uvozom omenjenega streliva.

rws
25. August 2009, 22:20
Tut js sem eno leto streljal sako super hammerhead 9.7 in 11.7g, oboje mi je delalo grupo okrog 1.5cm, sprobal sem še 13g hammerhead, grupa okrog 5cm, krogla pa dobesedno kosi pred sabo:icon_smile:
Imam pri fanzoju že od zime naročeni še 2 škatli 11.7g, pa še ni blo nič, bo zgleda treba it čez mejo.

Powerhead pa tako ali tako ni nevem kako precizna krogla.

De_Tomaso
26. September 2009, 17:08
V tej temi sem zasledil dva prispevka, ki govorita o krogli Super Hammerhead.

Je morda še kdo, ki uporablja to kroglo? In kako se obnese?

proof
27. September 2009, 20:28
ovo su moja iskustva. nisam bas nesto previse impresioniran sa HH 220grs. idemo redom.

svinja oko 50 kg, pogodak iza plecke na 70m - pad u vatri.

ista takva svinja (iz istog copora par dana kasnije) pogodak u prednji dio plecke, izlaz na plecki - bjezi 20m, a sve polupano (bez podljeva kao kod vulkana, ali bas strgano).

svinja od oko 80 kg u zobi po danu sa ceke. pogodak klasicni iza plecke (4 prsta iza plecke) po sred visine (mogao sam i puknuti u glavu, ali sam htio provjeriti). naravno zrno se tehnicki ponasa normalno ljepo se otvara, zadrzava masu, radi izlaze, ali nema ono nesto ubitacno sto ima vulkan. e, ova svinja je takav pogodak odnesla jedno 120m vjerovali ili ne. krvavi trag se dao cjelim putem ljepo pratiti. kladim se da to sa vulkanom ne ide dalje od 10m.

bio je jos pogodak jednog vepra od oko 110 kg od prednje strane, ulazak u vrat i zrno zavrsilo u slabinama. to je ono zrno na forumu. tak pogodjen bi pao od bilo cega u vatri.

u zobi svinja od oko 70 kg pogodak u vrat.

i negje zimus vepar preko 200 kg (sluzbena ocjena 117,5 tocaka) je poslje prvog pogodka vulkanom krenuo na mene. bio mi je na recimo 110m i dobio iznad kicme u visini slabina. kicma cijela, ali zadnji kraj mu nije bas dobro radio (to je sok od vulkana), poslje susa se okrenuo i pravo na mene. njega sam na 50m zveknuo sa tim HH u plecku onaj zglob ispod lopatice gdje se noga spaja sa lopaticom. tu se po mom misljenu HH razletio jer nisam nasao nista osim krhotina kosuljice. to ga je samo zaljuljalo i malo je usporio, ali je isao. ali ipak to je neman. dovrsen je sa fail safe u vrat.

jedna krmača preko 100 kg išla ravno na mene. pogo?ena u gornju vilicu, razneslo donju vilicu, ušlo kroz vrat izme?u lopatice i ple?ke. nije izišlo van, a nistmo mogli prona?i ostatke zrna unutra. palo na mjestu, nakon par trenutaka se digla i krenula. dovrsio ju kolega sa sako HH 16,5g iz 338 wm u glavu.

krmača od oko 120 kg pogodak u vrat i izišlo na drugu stranu iza ple?ke, ali rebra nije probilo nekako koso prošlo vrat pa izmešu rebara i lopatice i onda van. pala u vatri.

to sve sa jednom kutijom, imam još 8 kom od te kutije metaka.

De_Tomaso
29. September 2009, 23:02
Po napisanem sodeč Hammerhead ni ravno najboljša krogla, ki bi si je človek želel.

Hvala proof za izčrpen odgovor.

dolgin
13. October 2009, 20:19
Danes zvečer sem "preizkusil" še v živo (ne samo na tarčo) Sako Gamehead v kalibru 222rem. Srnji mladič je po strel dobro nakazal,padel pa po dobrih 20 metrih. Pokškodbe minimalne,oziroma "luknja not in luknja ven",kolikšne so pa podplutbe pa čez kak dan,ko se meso malo uleže....

lp

206
13. October 2009, 21:27
Jst sem pa kupil dve škatli Powerheada,to so tisti z Barnesovo TSX kroglo.Bomo vidl kako se bo obneslo na d.prašiče in na kakšno srno.

jancar
5. January 2010, 11:27
Mal prenove :icon_wink:
http://www.sako.fi/cartrid_bullettypes.php?superhammerhead

dolgin
7. January 2010, 20:21
Ali kdo od vas uporablja Sako municijo na prelamači? Sam imam namreč problem; naboj sede v ležišče in puška se tudi lepo zapre, ko pa je naboj izstreljen,pa puško komaj odprem; netilka pa je za slab milimeter NAD nivojem dna tulca:icon_confused: - na tulcu in netilki ni nobenih sledi igle.....
Z drugo municijo se mi to ne dogaja, ne bi pa jo rad menjal,ker nese odlično,pa še dela super.....

lp

pikolis28
7. January 2010, 20:42
Ali kdo od vas uporablja Sako municijo na prelamači? Sam imam namreč problem; naboj sede v ležišče in puška se tudi lepo zapre, ko pa je naboj izstreljen,pa puško komaj odprem; netilka pa je za slab milimeter NAD nivojem dna tulca:icon_confused: - na tulcu in netilki ni nobenih sledi igle.....
Z drugo municijo se mi to ne dogaja, ne bi pa jo rad menjal,ker nese odlično,pa še dela super.....

lp

zamenjaj pusko :icon_lol::icon_lol:

dolgin
8. January 2010, 05:23
NI ŠANS!! Kot sem napisal,to se dogaja samo pri tej municiji.

Pinkfloyd
8. January 2010, 17:06
Isti problem.
Mislim, da so bili krivi doma polnjeni naboji, kjer je tudi štrčala netilka ven...

Prskač
8. January 2010, 21:57
Ali kdo od vas uporablja Sako municijo na prelamači? Sam imam namreč problem; naboj sede v ležišče in puška se tudi lepo zapre, ko pa je naboj izstreljen,pa puško komaj odprem; netilka pa je za slab milimeter NAD nivojem dna tulca:icon_confused: - na tulcu in netilki ni nobenih sledi igle.....
Z drugo municijo se mi to ne dogaja, ne bi pa jo rad menjal,ker nese odlično,pa še dela super.....

lp

Moje mnenje je, da je nekaj narobe z ležiščem.

Pinkfloyd
8. January 2010, 22:20
Preden skoči kdo pokoncu...Vem, da je to SB, pa kar tule zapišem/prilepim.
No, meni se na netilki in tulcu pozna po 1 črtica, fizično vtisnjena noter, dolga točno za radij tulca. Pa imam enake probleme kot dolgin z odpiranjem prelamače, tudi če je vstavljen samo prazen tulec... :icon_confused:
Ve kdo, kaj je to/zakaj se to pojavlja?

http://www.shrani.si/t/3q/11i/4gunzc3B/pict1728.jpg (http://www.shrani.si/?3q/11i/4gunzc3B/pict1728.jpg)http://www.shrani.si/t/38/oi/3X1u5H5R/pict1729.jpg (http://www.shrani.si/?38/oi/3X1u5H5R/pict1729.jpg)http://www.shrani.si/t/7/Ol/1WOqJSXg/pict1731.jpg (http://www.shrani.si/?7/Ol/1WOqJSXg/pict1731.jpg)http://www.shrani.si/t/3Z/13V/2ANaRon9/pict1732.jpg (http://www.shrani.si/?3Z/13V/2ANaRon9/pict1732.jpg)

rws
8. January 2010, 22:25
predolgo udarno iglo imaš.

main757
8. January 2010, 22:54
Mogoče ti igla ne gre nazaj, če dobro pogledaš prihaja utor iz sredine netilke.

Pinkfloyd
9. January 2010, 00:57
rws in main, hvala, najverjetneje bo to to! No, pa sem že bliže ;)
Je pa to prastara kombinirka, drilingerca, in je v družini že od pra-pradeda, zato mi je pa tudi tako prirasla k srcu...Zame je neprecenljive vrednosti.

Zakaj se pa to zgodi? Znucanost?
Sem šel pogledat stare tulce, in so vsi enaki. Zgleda, da je bila puška s to hibo kar redno v uporabi, preden sem jo sam dobil.

main757
9. January 2010, 15:14
Hmmm... kaj pa vem, mogoče so bile nekoč netilke slabše kvalitete pa so rabile daljše igle,nevem.
Po moje bo za tvoje potomce najceneje, če jo pelješ do puškarja, da ti bo zadevo popravil.

Pinkfloyd
9. January 2010, 18:41
Bolj kot za potomce bi jo rabil zase ;)
Hvala za nasvet...
Pa upam, da je tudi dolgin prišel do kakega pametnega nasveta ;)

kuglaabc
9. January 2010, 19:13
Pinkfloyd, najprej je potrebno preveriti vzmet na udarni igli in šele nato iglo. Ampak pozor, seveda iz prave strani!!!

Pinkfloyd
9. January 2010, 23:22
Jaz se na to ne spoznam, pomoje bo puškar najbolje vedel.
A obstaja kak preprost način za to preveriti (brez kakršnegakoli razdiranja)?
Hvala, fantje.

kuglaabc
10. January 2010, 19:40
Pinkfloyd, ja je preprost način. Pri tem, da ugotoviš oz. preveriš še par stvari okoli samega udarnega mehanizma. Če te zanima kaj več, lahko izključno na ZS.

dolgin
11. January 2010, 10:36
Pri meni ni problem v ležišču naboja ali igli. Na tulcu ni nobenih sledi,na netilki pa tudi samo ta,ki jo pusti igla ob udarcu. Ko streljam z drugo municijo se puška lepo odpira...

lp

miš93
11. January 2010, 10:55
Ali kdo od vas uporablja Sako municijo na prelamači? Sam imam namreč problem; naboj sede v ležišče in puška se tudi lepo zapre, ko pa je naboj izstreljen,pa puško komaj odprem; netilka pa je za slab milimeter NAD nivojem dna tulca:icon_confused: - na tulcu in netilki ni nobenih sledi igle.....
Z drugo municijo se mi to ne dogaja, ne bi pa jo rad menjal,ker nese odlično,pa še dela super.....

lp

dolgin zelo verjetno gre za prekoračen pritisk oz. premočno polnitev, kar dokazuje sploščena netilka in pa težko odpiranje.

miš93
11. January 2010, 11:11
P.S. Predvsem poglej če ti sled udarne igle naredi "krater" (material netilke se ob luknji igle dvigne) - zaradi prevelikega pritiska se material netilke umika v prostor ob igli:

http://i23.tinypic.com/flg2ys.jpg

dolgin
11. January 2010, 14:04
Ja,tkole nekako to zgleda,ko bo prilka bom poslikal in prilepil slikco....,torej,če je to,kaj pol? Zamenjat municijo? Katera municija pa ima manjšo polnitev? Bo treba po matrico....

miš93
11. January 2010, 14:13
Za kateri kaliber gre?

dolgin
11. January 2010, 16:20
222 rem.

miš93
12. January 2010, 09:04
Katera polnitev - edina ki pri Sako odstopa (tako po teži krogle kot po hitrosti) je gamehead 3,56g z V0=1000m/s - a je ta? Povsem možno je da je polnitev s to kroglico za prelamačo premočna - verjetno dela povsem v redu v repertirkah ki prenesejo večje pritiske. Jaz ne bi špekuliral preveč - če se prelamača ne odpira kot bi se morala so pritiski preveliki in to se bo prej ko slej poznalo tudi na zaklepu - ki bo dobil "luft"...poišči drugo polnitev - lažjo kroglico ali počasnejšo ali pa oboje.

Trotovšek Tomaž
13. September 2011, 22:08
Sam uporabljam sedaj Super hammerhead 11,7g v kalibru 30-06. Zaenkrat sem streljal muflona in nekaj kosov srnjadi, pa je vse padlo na mestu in tudi poškodb ni bilo videti. Kakšne so vaše izkušnje?

P.S. Ima pa preverjeno trgovina v LJ na zalogi dovolj sako nabojev.

pzaksek
13. September 2011, 22:22
ja, tudi sam sem jih nabavil v isti trgovini v Lj-- >Barnes krogla. Letnik nabojev 2007:icon_evil:

Drugače pa fino dela :icon_twisted:

Kolovski
4. November 2011, 13:09
Ali obstaja krogla Sako Superhammerhead v kalibru 7? Ali se dobi samo v .30?

hunterxxxl
4. November 2011, 13:26
http://www.sako.fi/pdf/datatables/SakoCartridgesDatatable2011.pdf

Kolovski
4. November 2011, 13:31
To sem že videl, in iz tega sklepam, da tovarniških nabojev SHH v kalibru 7 ne delajo:icon_lol:. Mogoče pa samo kroglo?

Tine
28. November 2012, 15:09
Danes sem nabavil Sako Superhamerhead 9,7g (308win). Komaj čakam, da preizkusim. Če ima kdo kake izkušnje glede razbijanja te krogle se priporočam za komentar...

narava
28. November 2012, 17:52
Tudi jaz sem nabavil sako HAMMERHEAD v kalibru 7 x 65 r.
Zelo natančna municija, učinek na divjadi nisem še sproval.
Cena kar ugodna naboj 1,84 €.

toma
29. November 2012, 06:43
Danes sem nabavil Sako Superhamerhead 9,7g (308win). Komaj čakam, da preizkusim. Če ima kdo kake izkušnje glede razbijanja te krogle se priporočam za komentar...
imel v kal.30-06 nič koristen!!Potpludbe ogromne!!

ben1
29. November 2012, 08:32
Jaz mam Sako Superhamerhead 11,7 pa dela dobro, podpludb praktično ni.

Tine
29. November 2012, 08:40
imel v kal.30-06 nič koristen!!Potpludbe ogromne!!

Ja v 30-06 ima 900 m/s, v 308 je vseeno počasnejši (855 m/s). Upam, da je to krivo in bo delal bolje.

toma
29. November 2012, 11:55
Ja v 30-06 ima 900 m/s, v 308 je vseeno počasnejši (855 m/s). Upam, da je to krivo in bo delal bolje.biggrin:OK::OK:

narava
29. November 2012, 16:47
Pred leti sem imel kaliber 30-06, pa mi je kar razbiva skoraj z vsemi naboji.
Ne gre za kritiko kalibra, a glede razbivanja se pri meni ni najbolje odnesel.

Zazek
17. December 2012, 14:41
Danes kupil municijo SAKO za kaliber 7×64, 11g HAMMERHEAD, Softpoint 170g celotna škatla... Če ima kdo mogoče izkušnje v tem kalibru...Hvala za odgovore.

Tine
26. February 2013, 15:01
Včeraj zvečer je Super Hamerhead 9,7g (308win) prvič opravil svojo nalogo in sicer na prašičku 23 kg:snorting:. Kar izgleda od noter ni potplutega. Je pa izstrelna rana premera 3-4 cm. Ko ga izkožim v naslednjih dneh, pa dokončna ocena prvega strela.

Tine
27. February 2013, 14:43
Po prvi obdukciji sodeč bo SSH 9,7g lepo delala. Prilagam slike, da si ogledate sami.

PROF.racoon
27. February 2013, 14:50
Dobro ga je odprlo! Predvidevam, da je padel v ognju... Strel za plečko?

Tine
27. February 2013, 14:57
Ja za plečko. Morda malo visoko, a pri taki majhni žvalci nič hujšega, glede na to, da je streljan z visoke preže in je bil kot tak kot je bil - velik. Počakal pa je res kar tam. Sem zadovoljen, ker so me nekateri plašili, da ta krogla zelo razbija.

alojz1
27. February 2013, 15:07
Sem zadovoljen, ker so me nekateri plašili, da ta krogla zelo razbija.
Samo, da si zadovoljen.
Se pa nasmejim ob tako različnih ocenah luknje (prof. Dobro ga je odprlo).
In večina tukaj največkrat ocenjuje tako kot ta primer: na podlagi 1 strela. V tem primeru je bil strel idealen. Tine, objavi še slike zadetkov ostalih 19 krogel iz škatle.

Tine
27. February 2013, 16:15
Nekaj jih je še v tarči. Danes grem poskusit oddat še en podoben strel, da bom imel za primerjavo:icon_wink: Sem pa povsod napisal, da je to prva izkušnja. Bom pa poskusil objaviti slike bodočih plenov, ki jih bom odkupil. Bom tudi pograjal, če bo treba...

Tine
12. March 2013, 13:05
Tako zgleda tarča s "skoraj novim" Swarovcem 3-9x36 in s Sako Superhamerhead 9,7g. Zadovoljen ku prasc :icon_wink:
Igman je pa tudi pri centru, samo je kombinirka in sem porabil skoraj celo dopoldne za pristrelitev...

mugo
27. March 2013, 18:44
Sako Superhammerhead 9,7g iz kal 308. Iz prašiča.

rws
27. March 2013, 19:12
take mušnice nemci prodajajo po 60evrov/20kom:OK:

Tine
28. March 2013, 07:17
Je to krogla iz prašička, o kateri si poročal že v temi Tikka? Ali je bilo še kaj blagra? Ti ni prebila oz. kje si jo našel? LZ

mugo
28. March 2013, 07:24
Je to krogla iz prašička, o kateri si poročal že v temi Tikka? Ali je bilo še kaj blagra? Ti ni prebila oz. kje si jo našel? LZ

Iz tistega prašička. Strel je bil od zgoraj in nekoliko od zadaj v hrbet. Sesula je hrbtenico, šla skozi grodnico in se ustavila pod kožo.

Tine
28. March 2013, 07:26
Lepo izgledabiggrin

Prskač
28. March 2013, 10:20
Res se je lepo odprla krogla, kot s kataloga biggrin. Mugo, kakšne pa so bile kaj podpludbe in kako si zadovoljen s 9,7g SSH?

mugo
28. March 2013, 11:41
Res se je lepo odprla krogla, kot s kataloga biggrin. Mugo, kakšne pa so bile kaj podpludbe in kako si zadovoljen s 9,7g SSH?
Krogla se je res precej deformirala, je srečala kar nekaj kosti.
Težko rečem po eni uplenjeni živali.
Pujs je bil grdo zadet, v hrbtenico, zato je bila precejšnja luknja. Strganega mesa je bilo precej, potplutb v mišičnini pa ne, tako da imam dober občutek.
Drugi strel pa pod uho, to pa vsi vemo kako izgleda, ne glede na kroglo (če ni ravno FMJ).

alojz1
28. March 2013, 12:01
Drugi strel pa pod uho, to pa vsi vemo kako izgleda, ne glede na kroglo (če ni ravno FMJ).
Res vemo. Saj ranjeno divjad vsi pokončamo z strelom v glavo. Tudi tisti, ki so zaradi načelnih ali humanih ali etičnih razlogov vedno proti tem strelom.
Tudi ti vse naštete argumente takoj pozabijo, če vedo, da bodo zadeli. Torej ni problem v samem strelu, ampak je pri nekaterih problem zadeti.
Spomnite se argumentov proti streljanju v glavo (razbita čeljust, grdo za pogledat...).

lunj
28. March 2013, 13:37
[QUOTE=alojz1;96284]Res vemo. Saj ranjeno divjad vsi pokončamo z strelom v glavo. Tudi tisti, ki so zaradi načelnih ali humanih ali etičnih razlogov vedno proti tem strelom.

No ja. Sicer sem pri vsej lovski praksi le enkrat popravljal, pa mi tud na misel ni prišlo, da bi streljal v glavo. Šlo pa se je za muflona-ovna.biggrinbiggrin

alojz1
28. March 2013, 14:28
Tega argumenta pa ni nihče navedel. biggrin
Pisali smo o mulasti divjadi in prašičih.

žandar
28. March 2013, 15:00
No ja. Sicer sem pri vsej lovski praksi le enkrat popravljal, pa mi tud na misel ni prišlo, da bi streljal v glavo. Šlo pa se je za muflona-ovna.biggrinbiggrin

No ja ali si izreden strelec, ali pa tvoja lovska praksa ni ravno dolga.
Poznam lovca, ki je zatrdil, da je vedno dobro zadel, če pa je le zgrešil, pa je popolnoma, tako da ni bilo potrebno iskati.

alojz1
28. March 2013, 15:17
Poznam lovca, ki je zatrdil, da je vedno dobro zadel, če pa je le zgrešil, pa je popolnoma, tako da ni bilo potrebno iskati.
Ooo takih je pa veliko. Ko sem šel takemu, ki je zgrešil na skupnem lovu preveriti nastrel, sem kos dobil. Potem sem mu dolgo iskal vsak drugi kos. Dokler nisva prišla navzkriž.
Sedaj pa spet vse zadene.

lunj
28. March 2013, 18:02
No ja ali si izreden strelec, ali pa tvoja lovska praksa ni ravno dolga.
Poznam lovca, ki je zatrdil, da je vedno dobro zadel, če pa je le zgrešil, pa je popolnoma, tako da ni bilo potrebno iskati.

Verjetno daljša kot tvoja, ne ukrivim pa prsta ob vsakem migljaju v grmovju. Moje mišljenje je, da ti vsak nov dan da novo priložnost. biggrinbiggrin

Tine
26. April 2013, 01:33
Samo, da si zadovoljen.
Tine, objavi še slike zadetkov ostalih 19 krogel iz škatle.

Na žalost so se me prašički od takrat naprej izogibali... Naslednje zadetke je SSH delal le na papirju, ker sem pač neučakan in rad "treniram". Tega nisem slikal, ker sem že 1x pokazal kako "nosi" (je pa res, da je to najboljša grupa - je bil ta prav dan in vse ostalo, ostale pa daleč od slabih - zamašek od Fruca najslabše). Zato čakam kaj bo naslednja škatla iste municije pokazala:icon_wink:
Je pa prav čudno, glede na to kar sem bil navajen - ni vsak patron za vsako cev - še nisem dobil municije, da ne bi nosila lepo in blizu, pa so mi že "šenkali" patrone in dela z vsemi lepe grupe (vsaj 10 vrst municije). Bo že nekaj na tem, da 308 dela:OK:
Maaa kdaj bo 1.5., da se spravim na gumbarje in 15.5. na lepotca hehee

Lojzes
15. May 2013, 13:18
Jst sem pa kupil dve škatli Powerheada,to so tisti z Barnesovo TSX kroglo.Bomo vidl kako se bo obneslo na d.prašiče in na kakšno srno.

Nič nisi poročal. Ali sem morda spregledal?
Sem zadnjič kupil eno škatlo Sako barnes za 308. V tarčo odlično. Prvi uplen gumbar, 90 m, šolski strel, padel v ognju, niti koraka. Izstopna rana zadovoljiva, podpludba pa tako-tako, pričakoval sem manj. Ampak, cev pa veliko manj zapacana v primerjavi z RWS (EVO) ali Norma (Fmj). To me je seveda pozitivno presenetilo. Kakšne so tvoje izkušnje? Jaz bom zaenkrat ostal pri tej izbiri.

jazbec
24. May 2013, 14:04
Gumbar (7kg) uplenjen z Sako Hammerhad 11g v kalibru 7x65R. Razdalja cca 30 metrov iz preže strmo navzdol.

206
24. May 2013, 14:53
Nič nisi poročal. Ali sem morda spregledal?

vse sem porabil na strelišču biggrin

sem pa tud nehal z lovom

lp

mugo
27. May 2013, 08:24
Prilagam slike mladice,ki sem jo uplenil danes s Sako Superhamerhead 9,7g v kalibru 308. Strel malenkost višji kot sem nameraval, malo sem precenil razdaljo, ki je bila 170m.Prestreljeni obe pljučni krili, pa je zanimvo, da je mladica po strelu, ki ga je lepo nakazala, tekla kakih 20m in se ustavila, nato vlegla, pa spet vstala in se vlegla nazaj, čez pol minute spet vstala in šla 5m naprej, nato se je vlegla in ni več vstala. Pri takih strelih se mi to še ni zgodilo, da bi žival še karkoli vstajala. Sem skoraj šel popravljat. Kar se pa delovanja krogle tiče, v smislu poškodb, pa se mi zdi zelo vredu. Bomo videli še potem, ko jo oderem.

Tine
27. May 2013, 22:14
Gumbar (7kg) uplenjen z Sako Hammerhad 11g v kalibru 7x65R. Razdalja cca 30 metrov iz preže strmo navzdol.

Lepo dela tudi v 7x65r. Se pravi bom tudi na kombinirki prešel na Sako a še ne tako kmalu, ker je še veliko zaloge. Hvala za slike.

Tine
28. May 2013, 21:33
Ker ste se toliko hvalili, :icon_wink: sem tudi sam preizkusil Sako Superhamerhead 9,7g (308) še na srnjadi. Diana mi je poklonila mladico. Strel visoko v prsni koš, izstrel lep, počakala na mestu. Podplutb vsaj dokler je še v koži kaže da ne bo. Bom jutri dodal še slikovni material.
S to kroglo sem uplenil tudi srnjaka. Ker pa je bil streljan v vrat, ni kaj povedati o krogli. Kot kaže bo OK.

Tine
28. May 2013, 21:35
Prilagam slike mladice,ki sem jo uplenil danes s Sako Superhamerhead 9,7g v kalibru 308. Strel malenkost višji kot sem nameraval, malo sem precenil razdaljo, ki je bila 170m.Prestreljeni obe pljučni krili, pa je zanimvo, da je mladica po strelu, ki ga je lepo nakazala, tekla kakih 20m in se ustavila, nato vlegla, pa spet vstala in se vlegla nazaj, čez pol minute spet vstala in šla 5m naprej, nato se je vlegla in ni več vstala. Pri takih strelih se mi to še ni zgodilo, da bi žival še karkoli vstajala. Sem skoraj šel popravljat. Kar se pa delovanja krogle tiče, v smislu poškodb, pa se mi zdi zelo vredu. Bomo videli še potem, ko jo oderem.

Da nista bile slučajno dve mladici, ker sem imel danes priliko streljati dve. Po strelu je druga tekala in se obnašala kot opisano:icon_wink:. Pa to ni bilo prvič.

jazbec
11. June 2013, 22:27
Gumbar streljan z Sako hamerhead 11g v 7x65R, na cca 80 metrov.

SKOVIK
7. June 2017, 15:25
Pozdravljeni.
S katero težo krogle ste pa bolj zadovoljni,
9,7g ali 11,7g super hamerhead v kalibru 308win?

Tine
9. June 2017, 05:30
Streljal le 9,7g. Ko ne streljam domače proizvodnje imam to strelivo v omari. Zadovoljen.

mugo
9. June 2017, 08:23
Tudi jaz sem streljal le 9,7g. Zadovoljen, nese točno, na divjadi deluje pričakovano. Eno kroglo sem dobil v jelenu pod kožo, lepo ostane skupaj, naredi lepo gobico. Ker ne maram svinca in ker monoliti še manj razbijajo, sem prešel na monolite. Če jih nebi bilo, bi zelo verjetno še naprej streljal to kroglo.

rws
9. June 2017, 09:50
Js sm bil zelo zadovoljen z obema težama, tako zadovoljen, da me včasih prime, čeprav že nekaj let streljam monolitke, da bi spet šel po škatlo ali 2 :icon_lol:

petelinar
23. December 2017, 20:24
Ima kdo izkušnje z powerhead II, sem nabavil 2 škatli sicer v kalibru 7x64, 9,7g.
Mislim da je že čas da preizkusim tudi monolitke:)

mugo
23. December 2017, 20:42
Glej pod Barnes TTSX, to je ta krogla. Pri nas doma jo uporabljamo v kal 223, 308win., 7 mm. rem mag, 9,3 x 62 in 9,3 x 74R. Zdaj zaradi firbca testiram v 308 še fox kroglo, ki jo imam sicer bolj navito, pa vseeno ne vem, če ne bom z vidika ohranjanja mesa šel nazaj na ttsx, ki je res dobra krogla.

petelinar
23. December 2017, 21:47
Vzpodbudna informacija, komaj čakam da testiram. saj sem se za nakup odločil tudi zaradi ohranjanja mesa, saj vse kar odstrelim tudi odkupim:)

Vitranc
27. December 2017, 19:02
Sam imam sako hammerhead v cal 30 06. Letos sem z njim ustrelil 2 ozimca, prvi je dobil za pleče,naredil še 10m in obležal. Krvi je bilo od nastrela naprej ogromno. Drugi je dobil skozi plečeti, padel na mestu, ogromno krvi. Košuta streljana skozi grmovje na cca 25-30m, prebilo obe plečeti, srce, ogromno krvi, padec v ognju. Prepričala me je tudi izjemna natančnost in minimalne podpludbe, kljub zadetkom skozi plečeta. Izjema je bil samo jelen , ki je dobil na cca 40m strel za pleče, od nastrela je pretekel še 30m in obležal. Na nastrelu pa ni bilo niti kaplje krvi. (vsaj ne da bi jo videl). Toliko z moje strani, upam da pomaga biggrin

Bokarca
28. December 2017, 11:11
Jst sam polnim v 7x65R 120 grain verzijo, se pravi 7,8 gr. Zelo zadovoljen, poškodbe na mesu so res minimalne. Krogla vedno prebije, našel sem jo edino v jelenu, ki sem ga streljal od spredaj v špico, zadet pred pleče, krogla je šla po diagonali jelena in se ustavila na nasprotni strani pod kožo, tam kjer so jetra.

Je pa res da divjad precej redko pade v ognju, ponavadi še zbeži kakih 30m. Sej ni problema, edino včasih zvečer je pa tečno iskat če steče nazaj v gozd.