PDA

View Full Version : strelni dalnogledi



bwosc
23. May 2009, 19:47
pozdravljeni! mene zanima če kateri ve kakšna kvaliteta so strelni dalnogledi znamk JAGER in SUTTER ker se bojim da za tako majhno ceno ne dobim kaj dosti:icon_biggrin: hvala!

sauer202
23. May 2009, 22:02
Mnja, nekateri osebki se sicer ne bodo strinjali, ampak jaz trdim da kolikor denarja toliko glasbe :icon_wink:

zlatorog
24. May 2009, 09:26
Za na MK v redu.:icon_wink:

davorin
24. May 2009, 11:57
pa še tja ga nebi dal.

rws
24. May 2009, 12:44
:icon_lol:sauer202, Damjan Murko ma kr drage nastope, pa njegova glasba ni vredna niti počenega groša:icon_wink:
Za na mk bo vredu.

sauer202
24. May 2009, 16:53
RWS, to je sicer res. Mislil sem pa na ta rek za področje strelnih daljnogledov. Ni sicer tako, da je una optika za 2500€ nevemkolkrak boljša kot tista za 1000€, ampak če kupuješ recimo Zeissa, Kahlesa, Swarovski, S&B nimaš kaj falit.

bwosc
24. May 2009, 22:22
hmm mene zanima dalnogled za lovsko puško 8x57 pa so cene kar ugodne zato sprašujem če se splača JAGER ali SUTTER?

ZR7
25. May 2009, 07:37
hmm mene zanima dalnogled za lovsko puško 8x57 pa so cene kar ugodne zato sprašujem če se splača JAGER ali SUTTER?

Najprej bi morali te znamki sploh poznati. Kje in kdo jih pa izdeluje?
Imaš kaj več informacij?

rws
25. May 2009, 09:41
jager je nemški, za sutterja se mi pa zdi da tudi, nisem pa prepričan.
No za 8x57 ti predlagam kaj močnjšega, če bi rad poceni in zanesljiv daljnogled, bushnell trophy serija bo super.

ZR7
25. May 2009, 09:46
jager je nemški, za sutterja se mi pa zdi da tudi, nisem pa prepričan.
...

Zna biti od te Ameriške firme: http://www.sutter.com/about.html , čeprav glede na vso ostalo kitajsko ponudbo na strani http://www.sutter-gmbh.de/xtcommerce/index.php?language=en gre za poceni kitajsko robo pod istim imenom.

iztok66
16. March 2011, 19:06
ima kdo kakšne izkušnje z Meopta Meostar R1 3-12x56 RD?
v nemčiji jih kar hvalijo.

dolgin
16. March 2011, 20:11
Jaz imam Artemis 2100 3-12x50RD,pa lahko rečem samo - SUPER,definitivno kvaliteta na mestu.

hunter1
16. March 2011, 21:39
jaz pa ostajam pri zeissu in swarovskemu :)

MasterLesjak
16. March 2011, 22:26
Tudi jaz bi, če bi si ju lahko privoščil...

No, če pa že pišem, me zanima kakšna je razlika med Zeissovo Classic Diavari in Victory Diavari serijo? Zanimajo me predvsem izkušnje s terena.

TaSl
16. March 2011, 22:35
Upam da nisem zgrešil teme...
Zanima me če ima kateri izmed forumašev izkušnje z nakupom strelnih daljnogledov iz ZDA (amazon.con)? Kakšni stroški poštnine ipd.

Kolovski
17. March 2011, 07:34
Amazon.com ne pošilja strelnih daljnogledov v Slovenijo.

jagrBlaž
17. March 2011, 10:14
ima kdo kakšne izkušnje z Meopta Meostar R1 3-12x56 RD?
v nemčiji jih kar hvalijo.


Jaz nimam glih variabla ampak imam Meopta MeostarR1 7×56 RD in sem zelo, zelo zadovoljen, drugače pa ima ta model (Meopta Meostar R1 3-12x56 RD) moj kolega solovec v našem LD-ju in je ravno tako zadovoljen. Zelo dobra, kvalitetna optika in v mraku se zelo dobro obnese, kar je pa za mene najbolj pomembno.

LOVEC GORC
17. March 2011, 13:47
Jaz sem pred kratkim nabavil Meopto Artemis 7X50. Z njo sem zelo zadovoljen, vidljivost je odlična, slika kristalno čista, pa tudi v mraku se odlično obnese!

hunter1
17. March 2011, 14:48
koliko si pa plačal :icon_lol:

TaSl
17. March 2011, 14:58
Zanima me kakšna mnenja imate glede montaže daljnogledov na puške? Kakšne so najprimernejše za karabinke? Ali je boljša fiksna povečava 6x42 (Habicht) ali recimo nastavljiva povečava 3-12x50 (Meopta) in kakšne so glavne razlike med tovrstnima sistema?

alojz1
17. March 2011, 15:02
Z veliko povečavo streljaš na mirujoče cilje, lahko jo uporabiš tudi za opazovanje namesto dvogleda. Tudi zadetke v tarči 100m vidiš brez problema.
Manjšo povečavo uporabiš v slabi vidljivosti ali na pogonu.
Jaz bi vzel 3-12x50 in ne 6x.

MasterLesjak
17. March 2011, 15:19
Amazon.com ne pošilja strelnih daljnogledov v Slovenijo.

Nekatere pošljejo vendar je poštnina okoli 60€.

Markysprej
17. March 2011, 15:22
tudi jst mislim da je variabilna povečava najboljša. 3-12 pa je tudi nekje najbolj uporabno. lahko greš malce čez z 4-16 ali pa manj 3-9 če imaš dobre oči in želiš malce prihraniti.

montaža? kvalitetna, cena sorazmerna ceni puške in optike. vendar običajna - tračnica na puški in navadne rinke za daljnogled; v enem kosu ali dveh. sam bi dal nekje 1/5 cene puške. (samo enkrat in nikoli več dal za montažo 1/2 cene puške...:icon_confused:)

alojz1
17. March 2011, 15:27
(samo enkrat in nikoli več dal za montažo 1/2 cene puške...)

Sulova?

Markysprej
17. March 2011, 15:30
pravzaprav navadna, vendar snemljiva; mak.

TaSl
17. March 2011, 15:49
Se opravičujem če bom rekel neumnost...
Zakaj pride prav, da lahko daljnogled snameš iz puške, če je kalibra 0,308 ali 7x64, ki sta večinoma namenjena dolgim strelom?

alojz1
17. March 2011, 15:55
Se opravičujem če bom rekel neumnost...
Zakaj pride prav, da lahko daljnogled snameš iz puške, če je kalibra 0,308 ali 7x64, ki sta večinoma namenjena dolgim strelom?
Recimo, da imaš stojišče v goščavi, kjer vidiš le do 50m in nisi vajen hitrega streljanja z daljnogledom. V takih primerih pride prav svetleča pika sredi križa in streljaš z najmanjšo povečavo. Ali pa daljnogled snameš.
In ne se opravičevat za vprašanje. Pametni vprašajo, neumni že vse vedo. (največkrat)

Markysprej
17. March 2011, 16:15
Se opravičujem če bom rekel neumnost...
Zakaj pride prav, da lahko daljnogled snameš iz puške, če je kalibra 0,308 ali 7x64, ki sta večinoma namenjena dolgim strelom?

zato da te trgovec nategne in zakasira 200€ več. in da se po snamenju bojiš da boš moral znova nastreljevat puško.:icon_wink:

jazbec
17. March 2011, 16:18
Pri kakovostnih snemljivih montažah se lega zadetkov ob snemanju daljnogleda ne spremeni, in ni potrebno ponovno nastreljevanje.

LOVEC GORC
17. March 2011, 16:55
Sam daljnogled je bil 550€ zmontiral mi ga je pa zastonj, na že obstoječo montažo.

hunter1
22. March 2011, 07:08
no, kakšen daljnogled bi pa dal jaz na mk, sedaj imam bushnel 3-9x40, pa je samo za u kanto..grem na strelišče, streljam je super...nese točno...se peljem do krmišča ustrelim po šoji, pa je prestavljen..ugotovil sem da se med vožnjo kar prestavlja...pa me zanima kakšnega bi mi svetovali?? glede na to da gre za MK, pa nebi dal gor swarovskega/kahlesa/zeissa...

:icon_lol:

MetalHack
22. March 2011, 07:44
no, kakšen daljnogled bi pa dal jaz na mk, sedaj imam bushnel 3-9x40, pa je samo za u kanto..

kateri bušnel?

hunter1
22. March 2011, 07:46
hmm, preveč vprašaš, ker ne vem, kupil sem ga pred 2. letoma, zelo poceni, mislim da 150 eur. :icon_biggrin:

Kolovski
22. March 2011, 07:55
Pa si preveril montažo?

Markysprej
22. March 2011, 08:12
daljnogledov je malo morje v tem cenovnem razredu. drugače morda vortex.
in pa tudi montaži preveri, ja. ker najhuje je nov daljnogled in boš ugotovil enake napake kot prej. probaj si kakšnega sposodit za kakšen teden, mesec, pa potem vidiš kaj je na stvari. ali pa kar oboje naenkrat zamenjaj.

rws
22. March 2011, 08:17
Daljnogled skoraj zagotovo ni kriv. Za tak denar si verjetno dobil model trophy, kakršnega sem imel na 308win, pa se mi po vsaj 300 strelih niti enkrat ni prestavil.
Naslednje, če ni kriva montaža, je lahko kriva daljava na krmišču, ki mogoče ni enaka kot na strelišču.
Najlažje boš ugotovil, če si na krmišču postaviš tarčo, in daš par strelov:icon_wink:

MetalHack
22. March 2011, 08:40
hmm, preveč vprašaš, ker ne vem, kupil sem ga pred 2. letoma, zelo poceni, mislim da 150 eur. :icon_biggrin:

Kolikor denarja toliko muzke. Sedaj pa kupi kakšno drugo firmo za isti denar, pa boš imel isti drek!

MetalHack
22. March 2011, 08:42
Daljnogled skoraj zagotovo ni kriv. Za tak denar si verjetno dobil model trophy, kakršnega sem imel na 308win, pa se mi po vsaj 300 strelih niti enkrat ni prestavil.

Dvomim. Tip, ki ne pozna niti modela daljnogleda, ki ga ima montiranega, se je verjetno pustil tudi na suho nategniti in ima gori kakšnega krepko preplačanega Sportsmana, primernega kvečjemu za MK. Sem že kar nekaj takih brihtonov srečal.

Tomaž Ražman
22. March 2011, 10:01
Dvomim. Tip, ki ne pozna niti modela daljnogleda, ki ga ima montiranega, se je verjetno pustil tudi na suho nategniti in ima gori kakšnega krepko preplačanega Sportsmana, primernega kvečjemu za MK. Sem že kar nekaj takih brihtonov srečal.

Ja sej dečko govori o MK... Jaz ti osebno tudi priporočam, da na krmišču probaš na tarčo, pa boš vidu, skoraj težko verjetno je da bi se zaradi tresljajev premikal križ... Pred tem pa vse dele preveri da so negibni, potisni vijake... Če pa res ne gre pol bo verjetno res optika...

dolgin
22. March 2011, 10:15
V takem primeru dvomim da gre za napako daljnogleda,ker bi se ti premikal tudi na strelišču,saj menda na strelišču nimaš puške ves čas v vati in pri miru. Resno preveri montažo,ponovno zategni vse vijake....

lp

MetalHack
22. March 2011, 10:27
Ja sej dečko govori o MK... ...

Spregledal. Se zgodi. ;-)

hunter1
22. March 2011, 14:37
sem zategnil vijake, ponovno nastrelil.. pa je še vedno isto, mogoče malo manj.....kupil bom nov daljnogled+novo montažo kaj priporočate:icon_biggrin:

MetalHack
22. March 2011, 14:39
sem zategnil vijake, ponovno nastrelil.. pa je še vedno isto, mogoče malo manj.....kupil bom nov daljnogled+novo montažo kaj priporočate:icon_biggrin:

Novo puško.

jvpv
22. March 2011, 14:42
če se puška med prevozom ne premetava po avtu, potem raje poskrbi in se znebi treme...

hunter1
22. March 2011, 14:46
zakaj pa treme, nič se ne tresem sem streljal na krmišču in nastrelil daljnogled pa je neslo točno, nato sem se malo peljal po lovišču, šel na strelišče in je so bili zadetki 8cm višje in malo bolj levo, kot pa na krmišču:icon_confused:

tinko balinko
22. March 2011, 14:59
na kaksni razdalji streljas to.......preveri za paralakso imas dosti napisanega okoli tega,ce streljas na daljse razdalje ti zna vplivat tudi sonce-senca.Ali pa je enostavno dalnogled kaput.
Fajn bi bilo ce bi napisal za kateri model gre(sigurno pise na njem)

hunter1
22. March 2011, 15:05
streljam na cca. 40m, na njem nič ne piše, samo bushnel 3-9x40:icon_biggrin:

MetalHack
22. March 2011, 18:42
streljam na cca. 40m, na njem nič ne piše, samo bushnel 3-9x40:icon_biggrin:

Potem pa je vprašanje, če je sploh Bushnell. Si verjetno kar kak njegov kitajski ponaredek najslabše sorte kupil. Kje pa si ga nabavil?

Mikuž
28. June 2011, 11:30
Mene pa zanima kaj pove številka mračni faktor oz. twilight factor?:icon_study:

muzikant
28. June 2011, 11:59
Diameter of exit pupil in mm::icon_biggrin:

twilight factor, gives us a means of comparison for an optical instrument under these conditions

Optik-trade.si
28. June 2011, 14:13
Mene pa zanima kaj pove številka mračni faktor oz. twilight factor?:icon_study:

Marčni faktor/twilight faktor/Dämmerungszahl ti pove le geometrijske značilnosti posameznega strelnega daljnogleda. Izračuna se ga po formuli = kvadratni koren iz (premer objektiva x povečava).

Za primer lahko izračunamo mračni faktor za daljnogled 2.5-10x56 in sicer pri najmanjši povečavi in pri najvišji.

Pri 2.5x

Mračni faktor = Koren iz (56x2.5) = Koren iz (140) = 11.83

Pri 10x

Mračni faktor = Koren iz (56x10) = Koren iz (560) = 23.66


Mračni faktor je pogojno uporaben pri primerjavi dveh daljnogledov, ki imata enak premer izstopne zenice svetlobe. V tem primeru bi naj načeloma bil tisti z višjim mračnim faktorjem boljši, čeprav moramo ob tem upoštevati da gre za isto steklo, iste nanose in skratka vse ostalo enako. Primer je mogoče najti med proizvajalci, ki v isti seriji ponujajo 7x50 in 8x56 strelne daljnoglede, ki imata oba približno 7mm izstopno zenico svetlobe, a je 8x56 s mračnim faktorjem 21.17, boljši kot 7x50, ki ima mračni faktor 18.71. V vseh ostalih primerih je mračni faktor zelo nepomemben podatek.

Podobno kot mračni faktor je pri dvogledih relativna svetlost, ki podaja kvadrat premera izstopne zenice svetlobe. Dvogled 8x42 ima izstopno zenico 5.25mm in relativno svetlost 5.25x5.25 = 27.56.

V resnici so vse te oznake bolj kot ne le marketing, saj je kvaliteta stekel in nanosov na njih mnogo bolj pomembna kot vse kar je mogoče napisati na papir ali enostavno izračunati.

Mikuž
28. June 2011, 16:37
Aha hvala za odgovor. Kateri podatki so pa najbolj pomembni pri strelnih daljnogledih, če hočemo imeti kar najboljšo vidljivost v mraku in mesečini?

Optik-trade.si
28. June 2011, 18:58
Kot osnovni podatek je pomembna širina izhodne zenice. Človeško oko se raztegne nekje do 8mm, vendar se ta vrednost s starostjo manjša. Tako da optimalno je, da ima daljnogled izhodno zenico nad 5.5 mm, najbolje da okoli 7mm. Drugi pomemben podatek je premer leče objektiva, kjer v zelo grobem smislu velja, da je večje boljše.

Vse doslej napisano pa velja zgolj orientacijsko, ker pri optiki resnično največ štejejo: kvaliteta nanosov na steklu, kvaliteta stekla in natančnost izdelave. Slednjega žal ni mogoče enostavno v številkah napisati na papir in zato je tudi tako težko izbirati primeren daljnogled.

Sam bi za lov v mraku izbiral med 2.5-10x56 daljnogledi, nato pa je odvisen samo še cenovni rang do katerega ste pripravljeni investirati. Če napišete še koliko denarja nameravati investirati v daljnogled vam lahko lažje napišem še kak nasvet. Morda tudi uporabite tole temo: KLIK (http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=2326)

hunterxxxl
7. July 2011, 20:29
Optik trade, ti si "majstr". Dej mi prosim povej kaj več o mil-dotu, kako npr. lahko določimo razdaljo prek mil dota pač malo splošnih stvari me zanima.
Hvala!

Optik-trade.si
7. July 2011, 22:30
Hunterxxl, počakaj do vikenda in bom pripravil en članek na to temo. Gre za zelo enostavno možnost tako določanja razdalj kot upoštevanja padca krogle. In ker se miliradijani odlično prevajajo v metričen (desetiški) sistem je to za tiste, ki se večkrat odločajo za strele na daleč, odlična zadeva.

V glavnem do ponedeljka bom napisal tako kako se določa razdalje z mil-dot in podobnimi križi, kot tudi kako se upošteva padce krogel na takšnem križu.

kopitar
8. July 2011, 09:04
Optik trad vprasanje imam za tebe? Nekaj postov nazaj omenjas kvaliteto stekel in nanos premazov na lece, pa me zanima tvoje mnenje, kater proizvajalec ima bolse lece in premaze Zeiss ali Swarovski?

Tomaž Ražman
8. July 2011, 11:30
Optik trad vprasanje imam za tebe? Nekaj postov nazaj omenjas kvaliteto stekel in nanos premazov na lece, pa me zanima tvoje mnenje, kater proizvajalec ima bolse lece in premaze Zeiss ali Swarovski?

Delat primerjave med tema dvema je praktično nemogoče, zakaj? Ker je težko določit in vsak uporablja le najboljše, pa polovica mnenj bo za Sw polovica pa za zeiss, imata oba definitivno med boljšimi na svetu premaze in lece...

Veper
8. July 2011, 12:48
Lansko leto je zeeis kupil licenco za premaze od Bushnella.

hunterxxxl
8. July 2011, 13:14
U super :limona: Hvala 100× !!

kozu
8. July 2011, 13:35
bushnell je zakon

Markysprej
8. July 2011, 15:24
bushnell elite 6500; je ta linija primerljiva z ostalimi iz 1000€ ranga?

Veper
8. July 2011, 16:07
Več kot primerljiva

Optik-trade.si
8. July 2011, 16:39
Optik trad vprasanje imam za tebe? Nekaj postov nazaj omenjas kvaliteto stekel in nanos premazov na lece, pa me zanima tvoje mnenje, kater proizvajalec ima bolse lece in premaze Zeiss ali Swarovski?


Ta dva je zelo težko primerjat med seboj, ker sta oba najvišji rang in oba ponujata vrhunsko kvaliteto. V splošnem bi rekel takole, najboljše steklo po mnenju mnogih ima trenutno Victory FL serija strelnih daljnogledov, ki bi bili prodajni hit št. 1, če bi imeli namerilne križe v 1. goriščni ravnini. Hit bi bili predvsem pri taktičnih strelcih na drugi strani luže (vsaj po vseh komentarjih na njihovih forumih). Ker Swarovski v taktičnem programu nima omembe vrednega daljnogleda je tu primerjava nesmiselna.

Pri lovskih modelih pa je tako, da ima Zeiss boljši sistem rdeče pike v seriji Varipoint in bi ga jaz vedno priporočal bolj kot Z4i.

Sw pa ima na drugi strani pri seriji Z6i boljši razpon med povečavami (Zeiss 4 zoom, Sw Z6 6 zoom) tako da je spet primerjava težka, ker je preveč odvisno od namena uporabe kaj izbrati.

V glavnem primerjave v najvišjih cenovnih razredih so vedno težke, ker so razlike običajno res majhne in je nato vse skupaj bolj stvar osebne reference in predvsem načina uporabe. Za nekoga bo ob njegovem načinu lova Zeiss Varipoint daleč najboljša izbira, za druge pa bo boljši kakšen bolj vsestranski Sw Z6i.


Ker je pri cenah daljnogledov o katerih se pogovarjamo težko govoriti o slabi kvaliteti, je še toliko bolj bistveno, da najdete daljnogled, ki najboljše pokriva vaše potrebe. Zaradi tega tudi sam dajem tak poudarek pravemu svetovanju, saj se vam lahko hitro zgodi, da vložite veliko denarja v sicer odličen daljnogled, ki pa vašemu načinu uporabe ne bo tako dobro ustrezal kot bi lahko kak drug daljnogled za enako ceno.

Optik-trade.si
8. July 2011, 16:40
Lansko leto je zeeis kupil licenco za premaze od Bushnella.


Je mogoče dobiti kak vir za to trditev?

Optik-trade.si
8. July 2011, 16:44
bushnell elite 6500; je ta linija primerljiva z ostalimi iz 1000€ ranga?

V razponu povečav zagotovo, optično pa seveda obstajajo tudi boljši in predvsem takšni z osvetljeno piko.

Čisto splošno gledano pa je Elite 1500 vredna svojega denarja, saj z izjemo Meopte, Kapsa in Docterja ostale evropske znamke skoraj ne ponujajo daljnogledov za takšno ceno.

kopitar
8. July 2011, 16:50
Optik-trade hvala za tvoje mnenje!!!!

Optik-trade.si
8. July 2011, 17:08
Trenutno ga še nisem nič zapisal. Lahko v moji temi ali pa v tej temi vprašaš točno katera dva ali več daljnogledov od teh dveh znamk gledaš in opišeš kako najpogosteje loviš oziroma kateri načini lova so ti najpomembnejši. Šele takrat ti bom lahko vsaj malo pomagal pri odločitvi.

Veper
8. July 2011, 19:26
Ja da se dobiti podlago in sicer v tem prispevku. Celoten prispevek je objavljen na naših spletnih straneh pod "BORS" in Rainguard
zbrezrainguard.jpg

Bushnell in Carl Zeiss sta podpisala sporazum o hidrofobnih lečah.

bushnell6500a.jpgBushnell Outdoor Products, Inc, je odobril Carl Zeissu ne ekskluzivno licenco za U.S. patente številk: 6,906,862, 6,816,310, 6,542,302, poznanimi pod imenom »RainGuard«. Carl Zeiss, svetovni vodja v optični industriji, je tudi neodvisno razvil poglobljeno znanje in inovativno moč na področju tehnologije in fizike hidrofobnih prevlek.


Carl Zeiss je vodilna mednarodna skupina podjetij razprostranjenih širom sveta, ki deluje na področju optične in opto-elektronske industrije. Sedež matičnega podjetja Carl Zeiss AG je Oberkochen, Nemčija. Njegove poslovne skupine oskrbujejo strateške trge z medicinskimi in raziskovalnimi rešitvami, industrijskimi rešitvami in izdelki za vsakodnevno uporabo. Nudijo proizvode in storitve za bio-medicinske raziskave in medicinske tehnologije, kot tudi sistemske rešitve na področju industrije polprevodnikov, avtomatike ter mehanskega inženiringa.

Bushnell Outdoor Products trži izdelke po celem svetu pod tržnimi znamkami Bushnell, Tasco, Serengeti, Bolle, Uncle Mike's, Uncle Mike's Law Enforcement, Stoney Point, Hoppe's, Butler Creek, Kolpin, Final Approach, Simmons in Millett.


Rodeo Team d.o.o.

kopitar
8. July 2011, 19:29
Si, takole si napisal par postov nazaj? Pri lovskih modelih pa je tako, da ima Zeiss boljši sistem rdeče pike v seriji Varipoint in bi ga jaz vedno priporočal bolj kot Z4i?
Spraševal sem te že prej v moji temi ki jo imam odprto (Zeiis)!

Optik-trade.si
8. July 2011, 19:54
No, če izbiraš med Z4 in Varipoint potem bi jaz izbral zagotovo slednjega. Če bi pa primerjal Z6i in Varipoint pa je že bolj za razmislit, ker je razpon povečav pri Z6 res odličen.

Optik-trade.si
8. July 2011, 20:01
Ja da se dobiti podlago in sicer v tem prispevku. Celoten prispevek je objavljen na naših spletnih straneh pod "BORS" in Rainguard
zbrezrainguard.jpg

Bushnell in Carl Zeiss sta podpisala sporazum o hidrofobnih lečah.

bushnell6500a.jpgBushnell Outdoor Products, Inc, je odobril Carl Zeissu ne ekskluzivno licenco za U.S. patente številk: 6,906,862, 6,816,310, 6,542,302, poznanimi pod imenom »RainGuard«. Carl Zeiss, svetovni vodja v optični industriji, je tudi neodvisno razvil poglobljeno znanje in inovativno moč na področju tehnologije in fizike hidrofobnih prevlek.


Carl Zeiss je vodilna mednarodna skupina podjetij razprostranjenih širom sveta, ki deluje na področju optične in opto-elektronske industrije. Sedež matičnega podjetja Carl Zeiss AG je Oberkochen, Nemčija. Njegove poslovne skupine oskrbujejo strateške trge z medicinskimi in raziskovalnimi rešitvami, industrijskimi rešitvami in izdelki za vsakodnevno uporabo. Nudijo proizvode in storitve za bio-medicinske raziskave in medicinske tehnologije, kot tudi sistemske rešitve na področju industrije polprevodnikov, avtomatike ter mehanskega inženiringa.

Bushnell Outdoor Products trži izdelke po celem svetu pod tržnimi znamkami Bushnell, Tasco, Serengeti, Bolle, Uncle Mike's, Uncle Mike's Law Enforcement, Stoney Point, Hoppe's, Butler Creek, Kolpin, Final Approach, Simmons in Millett.


Rodeo Team d.o.o.

Kolikor je meni znano gre v tem primeru le za strelne daljnoglede Zeiss Conquest, ki niso na voljo na evropskem tržišču in bodo dobili Rainguard namestu LotuTec premaza za odboj kapljic. LotuTec pa najdemo na evropskih produktih od Zeissa že vrsto let in je prav tako namenjen tvorjenju kapljic in preprečevanju rose na zunanjih površinah leč.

Je pa treba dodat, da tako Rainguard kot LotuTec nimata nobene druge funkcije kot le to, da se na zunanjih površinah leč ne ustvarja film iz vode (rosa ob dihanju na lečo) in v nobenem drugem pogledu ne prispevata k optičnim lastnostim.

Pa prosim ne razumet mojega posta narobe, saj tudi sam uporabljam Bushnelle in jih niti slučajno ne dajem v nič ali kaj podobnega. V mnogih primerih celo nasprotno trdim, da so izjemen nakup za svoj denar. Vseeno pa želim, da se v debatah držimo argumentov in ne posplošujemo zadev.

kopitar
8. July 2011, 23:33
Mikal me je mal kaj izbrat ali Z4i ali victory variopoint.

Veper
9. July 2011, 09:16
Kolikor je meni znano gre v tem primeru le za strelne daljnoglede Zeiss Conquest, ki niso na voljo na evropskem tržišču in bodo dobili Rainguard namestu LotuTec premaza za odboj kapljic. LotuTec pa najdemo na evropskih produktih od Zeissa že vrsto let in je prav tako namenjen tvorjenju kapljic in preprečevanju rose na zunanjih površinah leč.

Je pa treba dodat, da tako Rainguard kot LotuTec nimata nobene druge funkcije kot le to, da se na zunanjih površinah leč ne ustvarja film iz vode (rosa ob dihanju na lečo) in v nobenem drugem pogledu ne prispevata k optičnim lastnostim.

Pa prosim ne razumet mojega posta narobe, saj tudi sam uporabljam Bushnelle in jih niti slučajno ne dajem v nič ali kaj podobnega. V mnogih primerih celo nasprotno trdim, da so izjemen nakup za svoj denar. Vseeno pa želim, da se v debatah držimo argumentov in ne posplošujemo zadev.

Kolega sam nisem strokovnjak ampak sem ti samo postregel z željenim in to je članek v katerem zastpnik "rodeo team za Bushnell " sporoča javnosti novico o sodelovanju z Zeeisom in to je za mene merodajno. Če pa trditev nebi držala je zanjo odgovoren Rodeo team kajne??

Optik-trade.si
9. July 2011, 10:18
Trditev zagotovo drži! Gre samo za to, za kaj se v tem sporazumu gre.

Optik-trade.si
9. July 2011, 21:22
Optik trade, ti si "majstr". Dej mi prosim povej kaj več o mil-dotu, kako npr. lahko določimo razdaljo prek mil dota pač malo splošnih stvari me zanima.
Hvala!

KLIK NA ČLANKE (http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=2362)

Članek je sicer zelo površinski in če te še kaj bolj podrobnega zanima me le vprašaj.

hunterxxxl
9. July 2011, 23:30
Wauu.... Najlepša hvala za tale obsežen članek !!:limona:
Zelo dobro napisano, prav tako nazorno predstavljeno s slikovnim gradivom!
Sigurno mi bo prišlo prav.