PDA

View Full Version : Naboji Impala



JANEZ L
6. May 2009, 10:42
Lp!

Odpiram novo temo o nabojih Impala. Tukaj bodemo delili mnenja in izkušnje. Če se bomo že kaj zapenjali, storimo to na kulturen način z dokazi ne "bučkami" in žaljivkami. Vem krogle za Impaline naboje so kontraverzne in burijo duhove pri vsej svetovni lovski srenji. Zakaj bi bilo pri nas drugače. Lets the show begin...:icon_lol:

Lovski zdravo
Janez L

Tine
7. May 2009, 09:37
Kolikor sem si o tej stvaritvi prebral, menim, da Impala povzroča močne podpludbe - ker njena smrtnost temelji na hitrem preboju in šoku.

Bom pa kupil eno škatlo in sprobal, ker je zanimiva zadevšna.

De_Tomaso
7. May 2009, 10:30
Kje je sploh možno kupiti te naboje?

JANEZ L
7. May 2009, 11:21
Lp!

V Sloveniji se je zaenkrat ne da dobiti, vsaj kot mi je znano, sem pa pravkar govoril z Romanom in če bo interes sam uvoz ni problem. Drugače pa kot sem že zapisal v temi .270win se jo da dobiti v Avstriji, saj jo tam tudi za evropsko tržišče polnijo.

Lovski zdravo
Janez L

Hunter
7. May 2009, 12:32
Jst jo bom pričel streljati na 7 rem mag.Kolega jo že uporablje,ne omenja nobene potpludbe ali hudih ran ....
3799

Tine
7. May 2009, 12:58
Jst jo bom pričel streljati na 7 rem mag.Kolega jo že uporablje,ne omenja nobene potpludbe ali hudih ran ....
3799

V katerem kalibru pa jo kolega hunterjev uporablja in če veš, ali divjad počaka na mestu. hvala za odg.

tinko balinko
7. May 2009, 13:16
ravno sem prebiral test svedskega lovca,baje da podpludb ni samo da pa je drobovje cist "zmiksano" in da ko odpres se samo ulije ven.streljal je z 30-06 ce sem prav zastopil v juzni afriki razlicne zivali.razlaga da srel cez pluce da od niji ne ostane veliko oz nic.in da zivali ne padajo na mestu.
primirjal jo je z lapua naturalis kera je bolsa pa lahko sami predvidevate
ce katerega zanima lahko dodam link.Itak je pa tega ogromno na netu tako da ni tesko najdit:icon_lol:

JANEZ L
7. May 2009, 13:38
Lp!

Tako izgledajo pluča, prestreljena z LS Impalino kroglo.
3801

Lovski zdravo
Janez L

Hunter
7. May 2009, 13:57
V katerem kalibru pa jo kolega hunterjev uporablja in če veš, ali divjad počaka na mestu. hvala za odg.

Uporablja jo v kalibru 7 rem mag in 243 win mag,sedaj bo probal še na 270 win mag

Hunter
7. May 2009, 14:00
S kalibrom 7 mm je uplenil jelena na Madžarskem,počakal na mestu,uplenil je še kar nekaj gamsov,vsi padli v ognju.,z 243 uplenil lisico,počakala na mestu kožuh nepoškodovan

tinko balinko
7. May 2009, 14:19
zanimiv zanimivo janez l.
ocitno tudi na drugih svetovnih forumih fantazirajo kot mi tukaj:icon_lol::icon_lol:

JANEZ L
7. May 2009, 14:23
Lp!

Ja malo pa moramo fantazirati, da čas hitreje mine in mogoče, ampak poudarek je na mogoče, še kaj od vsega odnesemo...

Po srečanju z LS Impalo...
3802

Lovski zdravo
Janez L

detel
7. May 2009, 15:00
Tine, če se ne ustraši, počaka na mestu:icon_lol::icon_biggrin:, pa še s pašo nadaljuje.....

tinko balinko
7. May 2009, 15:04
detel pa da nebos mislil da se mi to ze ni zgodil.............eni srnjacki so pac enostavno ramboti hehe:icon_lol::icon_twisted::icon_twisted::icon_tw isted:

detel
7. May 2009, 15:17
Ob cestah še stara srna ne reagira....

zlatorog
7. May 2009, 15:46
Uporablja 243 win mag,sedaj bo probal še na 270 win mag

Katera dva kalibra sta pa to ?:icon_study:

Tine
7. May 2009, 17:31
Tine, če se ne ustraši, počaka na mestu:icon_lol::icon_biggrin:, pa še s pašo nadaljuje.....

Ja ma objeda samo jesenovno...:icon_wink:

JANEZ L
18. June 2009, 14:13
Lp!

Po krajšem premoru sem nadaljeval testiranje nove krogle Impala 6,5 gramov na moji .270win.

Prvega srnjaka sem straljal na nekako 40 metrov in na poti krogle je bila manjša smrekca. Kroglo je obrinilo zato je tudi rana temu primerna, predvsem izstopna. Poslikal sem tudi notranjost in se vidi, da podpludb praktično ni. Na nastrelu ni bilo krvi, nekako po petih metrih je bila prva kri in kosti. 30 metrov je bila krvna sled slaba in skozi so bile zraven kosti, zadnjih 20 metrov, krvna sled močna in na koncu je ležal zelo star srnjak.

Vzstopna
4251

Izstopna
4252

Vzstopna
4253

Izstopna
4254

Izstopna
4255

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
18. June 2009, 14:19
Lp!

Drugega srnjaka streljal na nekako 70 metrov. Linija krogle je bila prosta. Srnjak strel dobro naznačil in šel počasi še cca 30 metrov. Nato se je ustavil in nekaj trenutkov stal ter se pokotalil po pobočju, kjer je za panjem obmiroval še en star srnjak. Tu pa poškodb praktično ni in prav tako ni podpludbe.

Vstop
4256

Izstop
4257

Vstop
4258

Izstop
4259

Lovski zdravo
Janez L

capra ibex
18. June 2009, 14:30
Lepo poslikano Janez.

Ker so Naturalis prenehali izdelovati v kalibru 8x57IS bom verjetno tudi jaz prešaltal v prihodnosti na Impalo, pa še cena je ugodnejša. :icon_wink:

LP

206
24. June 2009, 13:38
Lp!

V Sloveniji se je zaenkrat ne da dobiti, vsaj kot mi je znano, sem pa pravkar govoril z Romanom in če bo interes sam uvoz ni problem. Drugače pa kot sem že zapisal v temi .270win se jo da dobiti v Avstriji, saj jo tam tudi za evropsko tržišče polnijo.

Lovski zdravo
Janez L


Po novem se naboje Impala dobi v NM!!

dik
25. June 2009, 21:14
ima kdo izkusnje v kal. 8x57 is z kroglo impala baje se jo dobi v tezi 9.7g zanima me krvna sled ter kako divjad ostaj....

lp hvala za vse odgovore

JANEZ L
26. June 2009, 11:22
Lp!

Dik za 8X57 nimam izkušnje, jih pa pridno nabiram za kaliber .270WIN s 6,5 gramsko LS Impala kroglo. Če sklepam po tem, ne moreš zgrešiti, no razen srnjaka...:icon_wink:

Tega junaka sem presenetil včeraj. Nekako ni bil navdušen nad mojo prisotnostjo in se je odločil, da čez rob uide usodi... Rezek "bok" iz mojih ust ga ustavi na 70 metrih. Zelo prečno od mene stoji in me nazaj opazuje. Pomerim v desno polovico srnjaka, malo bolj zadaj, da je bil izstop pred prvim levim plečetom tik ob grodnici. Linija strela je bila čista, rahlo navkreber. Rahel stisk naproženega prožila in Impalina LS krogla pokaže svoje prave sposbnosti, ker je bilo več mase na poti je krogla hipoma sprostila vso energijo in srnjak je padel v ognju. Podpludb zopet praktično ni in tudi poškodbe so minimalne. Prilagam fotografije.

Vstop- zunaj
4303

Izstop- zunaj
4304

Vstop- znotraj
4305

Izstop- znotraj
4306

Pljuča
4307

Lovski zdravo
Janez L

denis jež
26. June 2009, 12:52
Po novem se naboje Impala dobi v NM!!

Kateri trgovec jih pa ima?
lp

lunj
26. June 2009, 13:32
Kateri trgovec jih pa ima?
lp

Revoz Novo mesto :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted::icon_tw isted:

206
26. June 2009, 13:46
Kateri trgovec jih pa ima?
lp

AA.ne vem če je reklamiranje dovoljeno :icon_redface:

rws
26. June 2009, 23:52
Je mogoče kdo že kupil samo kuglo za reloading?

denis jež
27. June 2009, 22:57
Revoz Novo mesto :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted::icon_tw isted:

mogoče jih dela pa jeseniška jeklarna :S

De_Tomaso
29. June 2009, 03:00
Učinek na divjad je torej, kljub veliki hitrosti, dober in brez podpludb.

Kako je pa z natančnostjo?

JANEZ L
29. June 2009, 17:41
Lp!

Kar se tiče natančnosti najbrž nisem pravi naslov, ker ne streljam ravno veliko na tarčo, ampak vseeno sem z Impalo dal prej pet strelov v tarčo. Vseh pet bilo v krogu premera 4 centimetre. Najbrž bi boljši strelec naredil še veliko manjšo skupino. Ko si bom pa oddtrgal čas in bom nabavil še malo Impalinih nabojev bom šel preizkusit malo bolj resno tudi na tarčo. Trenutno pa delam skoraj vsak dan 10 ur in še "prijazni" trgovec iz Novega mesta, ki sem mu že prejšnji teden poslal vljudni mail povpraševanja, nič ne "trzne" in ne odgovori. Najbrž mu gre tako dobro, da se na en mail odpisati nesplača, pa čeravno bi kupil 5 škatel nabojev...

Lovski zdravo
Janez L

206
29. June 2009, 17:50
"prijazni" trgovec iz Novega mesta, ki sem mu že prejšnji teden poslal vljudni mail povpraševanja, nič ne "trzne" in ne odgovori.


Mail mu nagaja pravi,poklič ga pa je. :icon_wink:

kuglaabc
29. June 2009, 19:10
JanezL, veliko uspeha pri nabavi pri tem trgovcu. Osebno sem to poskusil pred leti, ampak takrat je bila še posredi "carina" in to kar dobrih pet mesecev mu niso cariniki sprostili robe. Potem sem pa šel v dobre stare Borovlje, pa je bila tudi vmes "carina" pa niso nič kompliciral, samo prašal za izvor oz. poreklo in stvarco po rokah sukal .... Odštel sem še tistih nekaj tolarčkov, pa šel domov, kar po eni nogi od veselja.

JANEZ L
29. June 2009, 19:21
Lp!


JanezL, veliko uspeha pri nabavi pri tem trgovcu. Osebno sem to poskusil pred leti, ampak takrat je bila še posredi "carina" in to kar dobrih pet mesecev mu niso cariniki sprostili robe. Potem sem pa šel v dobre stare Borovlje, pa je bila tudi vmes "carina" pa niso nič kompliciral, samo prašal za izvor oz. poreklo in stvarco po rokah sukal .... Odštel sem še tistih nekaj tolarčkov, pa šel domov, kar po eni nogi od veselja.

Ti bom kar lepo na besedo verjel...:icon_wink:

Lovski zdravo
Janez L

tinko balinko
29. June 2009, 22:18
JANEZ on trgov iz novega mesta ze kar lep cas ne odgovarja na maile.ocitno so mu zaceli ervini smrdet:icon_lol::icon_lol::icon_evil:

JANEZ L
1. July 2009, 11:27
Lp!

Testiranje 6,5 gramske LS Impaline krogle v kalibru .270 Win pridno nadaljujem. Tega lanščaka sem včeraj uplenil na cca. 50 metrov. Linija strela čista. Stal malo prečno, zato je vstop lepo za desnim plečetom izstop pa v levem. Pri tem je krogla razbila kost in izstopna rana je dokaj grda, a vseeno nobenih podpludb. Lanščak šel, oz. se poganjal z zadnjimi nogami še cca. 7 metrov, kjer je pod smreko obležal. Prestreljena pljuča in srce. Fotografije naj povedo same zase.

Vstop- zunaj
4378

Izstop- zunaj
4379

Vstop- znotraj
4380

Izstop- znotraj
4381

Prestrel
4382

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
1. July 2009, 11:28
Lp!

Še pljuča in srce.

Pljuča
4383

Srce
4384

Lovski zdravo
Janez L

Hubert V-2
1. July 2009, 12:04
Dober šus ni kaj !

Lovski blagor !!!

detel
1. July 2009, 13:30
Nič posebnega, ta Impala.

zober
1. July 2009, 17:32
Zgleda da je v modi! hehe

JANEZ L
1. July 2009, 17:58
Lp!


Nič posebnega, ta Impala.


Zgleda da je v modi! hehe

Posebna bi bila le takšna, ki sama najde cilj in tako bi potreboval marsikdo.:icon_lol: Predvsem je uporabna in na mesu ne pušča škode.

"Mhm" ja ali je v modi tudi ne bi vedel, vem le, da ne pušča modric pod kožo uplenjene divjadi.

Če meso ne obdržiš zase je vsaka krogla dobra le pogoj je, da jo "prlimaš" na pravo mesto.:icon_wink:

Lovski zdravo
Janez L

jazbec
1. July 2009, 23:25
Kakšno je pa kaj stanje ko divjad izkožiš.Takrat se vidi, če so kakšne podpludbe.

luka
2. July 2009, 08:44
Jazbec ne bodi len in preberskaj malo nazaj, kjer so objavljen slike odprte divjadi in posledice strela z Impalo.

LZ L

detel
2. July 2009, 17:02
Gledam Janezove slike. Ma enako "delajo" moje švabice :icon_wink:

andrej win
2. July 2009, 17:08
Jazbec ne bodi len in preberskaj malo nazaj, kjer so objavljen slike odprte divjadi in posledice strela z Impalo.

LZ L

luka..?? IZKOŽENA (to pomen,da divjad "slečeš" iz kože),ne odprta divjad,kjer vidiš notranjost prsnega koša..

Drugače je pa res zanimivo,al je konstrukcija krogle takšna al zakaj res ne dela potpludb z takšno hitrostjo..:icon_study:

...samo odpre pa kr lepo:icon_redface:

Franc
2. July 2009, 23:02
Krogla impala je zelo kompaktna, saj jih izdelujejo na stružnih avtomatih!
Videl sem pred leti predstavitev na Salburžkem sejmu,cena krogel je pa bila v zgornjem rangu!

detel
2. July 2009, 23:28
Kaj pa pravijo na take krogle cevi ?

luka
3. July 2009, 09:19
Andrej mi je jasno kaj je izkožena in kaj odprta, samo, če ne kupiš divjadi je nimaš kaj za dajat iz kože, tak da se bo treba zadovoljit s tem kar je:icon_wink:.
Ma odpre ko vsaka krogla, celo še malo manj kot kaki čeh al pa tu tu.

LZ L

kuglaabc
3. July 2009, 10:21
Detel, morda bodo delale tako škodo kot pred leti "avčinke", se pa še ne ve!

JANEZ L
3. July 2009, 10:24
Lp!

Kaj pravijo na krogle cevi? Najbrž isto, kot na vse ostale na risanicah v lovski uporabi. Če puško uporabljaš izključno za lov + vsakoletni nastrel jo je težko v karieri enega lovca uničiti, seveda je pogoj tudi pravilno in redno čiščenje orožja. Lahko pa zapišem tudi to, drugi teden bom podkrepil tudi s slikovnim materialom, da ko po streljanju z naboji Impala potegneš z belo krpico skozi cev ni prav nobene nesnage, črnega madeža ali kaj podobno. No to nima veze s kroglo, ampak izgorevanjem smodnika, a nam vseeno lahko pove, da se proizvajalci zelo trudijo. Pri čiščenju po strelih z RWS-ovo ali Hirtenbergovo municijo je na krpici vedno nesnaga, tu pa ni bila še nikoli, tudi po petih zaporednih strelih na tarčo ne.

Lovski zdravo
Janez L

detel
3. July 2009, 11:18
Detel, morda bodo delale tako škodo kot pred leti "avčinke", se pa še ne ve!

To sem hotel slišati.
Cev onesnažuje smodnik in svinec. Ne vem koliko ga ima Impala.

JANEZ L
3. July 2009, 11:39
Lp!


To sem hotel slišati.
Cev onesnažuje smodnik in svinec. Ne vem koliko ga ima Impala.

Svinca prav nič... Smodnika pa dosti...:icon_wink:

Lovski zdravo
Janez L

rws
3. July 2009, 14:10
poleg svinca cevi škodi tudi baker oz. tombak, ki se nabira na žlebovih cevi, ki pa ga z "žliganjem" cevi ne spravimo ven.

Ima mogoče kdo natančne mere impalinega zrna za 308win 8,4g ali pa mogoče ve kje bi se dalo dobit podatke?

jazbec
4. July 2009, 00:33
Luka, ne me narobe razumet. Impala pravi, da so podpludbe odvisne od konstrukcije krogle, in ne od zadetne hitrosti.
Zato me zanima kakšna so rebra, ko divjad izkožiš.


Z orixom sem tudi imel "lepe" strele, ko pa smo izkožili so bila vsa rebra modra med kožo in rebri pa sem imel še kakšen liter krvi.:icon_sad:

JANEZ L
15. July 2009, 15:38
Lp!

Bomo tudi kakšen kos izkožili v jeseni, ko kaj odkupim za lastno uporabo...

Za primerjavo sem zadnjega šilarja (srnjaka) uplenil z RWS- ovim H- plaščem.

Vstop...
4608

Izstop...
4609

Vstop...
4611

Izstop...
4610

Lovski zdravo
Janez L

andrej win
15. July 2009, 20:29
Lp!

Bomo tudi kakšen kos izkožili v jeseni, ko kaj odkupim za lastno uporabo...

Za primerjavo sem zadnjega šilarja (srnjaka) uplenil z RWS- ovim H- plaščem.


A je počakau na mestu?
Če pogledam izstrel,se mi zdi kr konkreten pri tej krogli..a je mogoče pol pri težji divjadi manjša rana,ker prodre samo torpedasti (trši) del te krogle?? -verjetno k temu pripomore tudi hitrost,ki je dosti večja od recimo težjih krogel 308-ice

detel
15. July 2009, 20:38
H-plašč ni torpedo. Prednji del te krogle se raztrešči (razpade), zato takšna rana

andrej win
15. July 2009, 20:59
H-plašč ni torpedo. Prednji del te krogle se raztrešči (razpade), zato takšna rana

Dobr,pol pa ni no..vem kakšen je:icon_evil:
prednji se raztrešči 1/3 krogle ,drugi (men deluje kot torpedo-oblika ni goba) pa ostane ceu..
Zato takšna luknja na manjši,lažji divjadi,ker imajo ti raztreščeni delci še toliko energije,hitrosti da prebijejo tkivo:icon_study:,pri težji divjadi potem verjetno oddajo vso energijo na telo in ostanejo v njem..

Po detlovem-je potemtakem to krogla,ki se odpira v gobico :icon_confused::icon_smile: pa ja

Detel,kako bi pa potem ti poimenoval ta del krogle???

zober
16. July 2009, 00:48
H mantel raznese sam uporabljam to kroglo že lep čas!

andrej win
16. July 2009, 09:26
H mantel raznese sam uporabljam to kroglo že lep čas!

a to misliš-tko ko bombo?? celo kroglo raznese al kaj?
In zober kako si zadovoln z to kroglo ti?

detel
16. July 2009, 10:26
Andrej počasi. Sploh ne omenjam gobice. Zadnji del H-mantel krogle (telo) ostane cel, je v obliki valja in ta del penetrira v globino ali telo prebije. Drugače je s KS ali Nosler kroglo, ki ostane cela in naredi gobico. Ti dve krogli naj bi manj onesnaževali meso. Vse to je napisano, nič si ne izmišljujem ..... Andrej:icon_study:.

jazbec
16. July 2009, 15:06
http://www.rws-munition.de/de/jagd_geschoss/tmk_h_mantel_geschoss.htm?navid=20

Da si boste lažje predstavljali.

main757
16. July 2009, 15:23
Torpedo pomeni, da ima krogla ošiljen zadek, poglej zadek H mantla in ga primerjaj z recimo ID classic.

andrej win
16. July 2009, 23:02
Andrej počasi. Sploh ne omenjam gobice. Zadnji del H-mantel krogle (telo) ostane cel, je v obliki valja in ta del penetrira v globino ali telo prebije. Drugače je s KS ali Nosler kroglo, ki ostane cela in naredi gobico. Ti dve krogli naj bi manj onesnaževali meso. Vse to je napisano, nič si ne izmišljujem ..... Andrej:icon_study:.

Misliu sem prav,napisau pa čist neki x :icon_redface:
...valj ja..
pa stokrat sm jo že vidu:icon_lol:

IMPALA..

janez nas je s sliko speljau na napačno pot te teme

mazzinga
25. September 2010, 22:42
tukaj je JANEZ L testiral naboje Impala na srnjadi. ima mogoče kdo izmed vas izkušnje z učinkom nabojev Impala na telo divjega prašiča ali jelenjadi? kako se obnesejo?

kudu
27. September 2010, 09:45
poleg svinca cevi škodi tudi baker oz. tombak, ki se nabira na žlebovih cevi, ki pa ga z "žliganjem" cevi ne spravimo ven.

Ima mogoče kdo natančne mere impalinega zrna za 308win 8,4g ali pa mogoče ve kje bi se dalo dobit podatke?

Tu dobiš vse podatke, krogle lahko tudi naročiš in ti jih pošljejo po pošti.

http://www.impalabullets.at/index_en.htm

mazzinga
5. October 2010, 12:05
tukaj je JANEZ L testiral naboje Impala na srnjadi. ima mogoče kdo izmed vas izkušnje z učinkom nabojev Impala na telo divjega prašiča ali jelenjadi? kako se obnesejo?

nihče??? :icon_confused:

muzikant
5. October 2010, 13:19
nihče??? :icon_confused:


tukaj je JANEZ L testiral naboje Impala na srnjadi. ima mogoče kdo izmed vas izkušnje z učinkom nabojev Impala na telo divjega prašiča ali jelenjadi? kako se obnesejo?

Prašiči in jelenjad so zelo različnih telesnih tež, tako da se poskušaj omejiti.

Drugače pa so učinki podobni kot pri srnjadi, krogla naredi luknjo in poškodbe ki so odvisne od mesta zadetka in primerne trdoti in konstrukciji krogle.:icon_wink:

alojz1
5. October 2010, 15:26
Pri vsaki novi krogli se pojavljajo ista vprašanja (kako dela na srnjadi, prašičih, ...) Mi pa ne menjamo naboja za vsako divjad ampak imamo puško pristreljeno praviloma na en naboj s katerim streljamo vso dovoljeno divjad.
Impala krogla je vsekakor univerzalna, je pa absolutno predraga. V tem rangu (brez svinčenega jedra) imamo sedaj cel kup krogel, ki delujejo skoraj enako.
Najlažje je testirati v istem kalibru dve različni krogli, vendar ne delajmo zaključkov že po enem strelu. Ko sem v 30-06 delal primerjavo med barnesovo xlc in gromom se je lastnik puške odločil za groma. Pa ne zaradi cene, ki je trikrat nižja ampak zaradi rezultatov v tarči in na divjadi.
Seveda tistega, ki sprašuje in je že prepričan v svoj prav ne bo nobeno mnenje spremenilo. Ostali pa preizkusite:icon_lol:

mazzinga
5. October 2010, 17:01
Prašiči in jelenjad so zelo različnih telesnih tež, tako da se poskušaj omejiti.

pač zanimajo me vse nove stvari in rad podebatiram o njih predvsem s tistimi, ki jih uporabljajo zato, da bodisi ugotovim, da je to dobra stvar tudi zame, bodisi da ne ponovim njihove napake. pa ne gre se zgolj za krogle... drugače pa bo zame tako kot v preteklosti tudi kakšna cenejša krogla naredila svoje. še zdaleč ne mislim vsako leto pristreljevat puške na neko novo kroglo.

sicer pa osebno mislim, da imamo že sedaj dovolj zelo dobrih krogel, ki odlično opravijo svojo nalogo in so tudi cenejše od impale ter njej podobnih krogel. ena izmed teh je tudi grom, kot je povedal alojz1.
poleg tega pa se maneverski prostor proizvajalcev krogel za odkrivanje "tople vode" hitro manjša, saj nam proizvajalci neke revolucionarne krogle, ki bi drastično spremenila učinke krogle na divjadi (če upoštevamo lovska in moralna etična načela) skoraj da ne morejo več ponuditi. zato pa potrošnike pridobivajo z novim dizajnom, izgledom in materiali krogel, katerih učinek je v končni fazi enak 30 let starim kroglam (pa tudi starejšim). to, da pri določenih (posebej novih) kroglah pade čisto vse v ognju tako, kot v reklamah proizvajalcev, pa so pravljice za naše male...

detel
7. October 2010, 10:04
Dobro povedano.

Franc
7. October 2010, 12:52
Krogla Impala je izdelana na stružnih avtomatih,pred leti je bila demonstracija,te krogle na sejmu v Celovcu!

detel
8. October 2010, 10:13
A je kej bolj škodljiva za cev ?

Tine
9. October 2010, 05:23
Dokler boš novo cev znucal, si boš lahko že novo puško omislil. S tem mislim, da puška verjetno zdrži vsaj dva povprečna jaga (ki za Impalo še slišala nista)!

Eno do dve plači na 50 let pa lahko daš za jagrsko puško (:icon_neutral:)... Seveda s tem, da so povprečni jagri v Sloveniji tisiti (vsaj tak občutek imam:icon_sad:), ki izstrelijo po 5 šusov letno.

Če slučajno Impala bolj obrablja cev pa upam, da ne boš ostal brez orožja po dvajsetih letih.

Suma sumarum: Če ti paše Impala streljaj Impalo. Si boš že 1x v penziji kupil novo pokalico, ki ti bo v zadovoljstvo.

Dober pogled!

mahrenberg
14. October 2010, 00:19
Nevem kaj ima veze, če je izdelana na stružnih avtomatih?:icon_confused:

Na samo cev nima kaj dosti večjega škodljivega vpliva kot navadne krogle z malo debelejšim plaščem. Sam upor materiala in trenje zmanjšuje krogla z brazdami, ki naj bi zagotavljali manjšo površino trenja s cevjo. Podobno rešitev ima Barnes, KJG, ... Teh krogl je veliko, zgradba Impale in podobnih krogel, ki ob penetraciji ostanejo kompaktne zagotavlja meso brez podpludb, ker podpludbe ne povzroča hitrost ( je sicer krivec ) ampak hitra deformacija krogle. Hitrost je pa kriva za hidrodinamični šok, kar pa je bistvo hitrih kalibrov in tudi te krogle. Še dodaten spodbujevalec šoka pri Impali pa naj bi bila kratka "ravna" površina, ki zgleda kot stopnička.


lp

_fox_
30. November 2010, 12:18
a ve kdo če se da te naboje dobit tudi kje v ljubljani?Ker se mi ne splača iz prlekije vozit v novo mesto.sem pa med tednom v ljubljani zaradi študija.odgovore prosim za ZS.hvala:icon_wink:

jazbec
30. November 2010, 15:06
Avstrija ti je bližje... trgovino boš pa že sam našel

detel
1. December 2010, 09:26
a ve kdo če se da te naboje dobit tudi kje v ljubljani?Ker se mi ne splača iz prlekije vozit v novo mesto.sem pa med tednom v ljubljani zaradi študija.odgovore prosim za ZS.hvala:icon_wink:

Kaj pa po pošti.

Ganges
1. December 2010, 11:24
Po pošti mu nabojev ne bodo poslali, ker je za nakoš le teh potrebno osebno predložiti orožni list.

jazbec
1. December 2010, 15:38
Po pošti lahko dobiš krogle, ča jih boš potem sam napolnil.

Perun
1. December 2010, 16:45
Po pošti mu nabojev ne bodo poslali, ker je za nakoš le teh potrebno osebno predložiti orožni list.
Za Impalo in kaj vem katero trgovine mogoče res.
Sicer pa je danes v Slovenijii možno pri nekaterih spletnih trgovinah po pošti po določenem postopku naročiti tudi strelivo.

Ganges
1. December 2010, 17:22
Aha ok, nisem vedel, ker ko sem se po mailih zanimal o tem so me vsi trgovci katere sem kontaktiral zavrnili.

jazbec
1. December 2010, 17:35
Najbolje je iti na njihovo spletno stran, tam jih lahko naročiš. Brez posredovanja trgovcev

http://www.impalabullets.at/

rws
6. November 2011, 14:14
Impala(4.2g) v mojem Steyr-ju(243win) je na tarčo testirana, praktično ni razlike med geco 6.8g, čeprav je razlika v hitrosti debelih 200m/s. Odsun je primerljiv z 223rem, ne vem če je sploh razlika.
Bi pa opozoril, da je premer impaline krogle za 0,04mm manjši od ostalih krogel, vsaj v .243, za ostale kalibre ne vem. Pri reloadingu zna bit to problem.

rws
28. November 2011, 16:49
http://s8.mojalbum.com/1511738_1511740_19247964/lov/19247964.jpg
srnin mladič, uplenjen z 4.2g Impalo v 243win. Na sliki je izstrelna rana. Znotraj ni bilo nobene "kaše", kot so nekateri pisali.