PDA

View Full Version : kaliber 30-06 spr. - za daljše strele



trma
4. May 2009, 17:37
Pozdravljeni!

Zanima me kakšno kroglo mi predlagate za omenjeni kaliber 30-06 za daljše strele max.300 metrov. Predvsem za jelenjad, gams, prašič. Ogrevam se za srednje težko kroglo 10,7 gramov.

lp

Brlogar
4. May 2009, 17:40
Pozdravljeni!

Zanima me kakšno kroglo mi predlagate za omenjeni kaliber 30-06 za daljše strele max.300 metrov. Predvsem za jelenjad, gams, prašič. Ogrevam se za srednje težko kroglo 10,7 gramov.

lp

Meni hinterberger dobro nosi v tej gramaturi.

Letos sem delal nastrel z 9,7, pa je bla isto lepa grupa, čeprav so mi odsvetovali to kuglo, ker naj bi bila prelahka. Začuda je nosila skoraj isto kot 10,7.

jazbec
4. May 2009, 17:49
Ne vem če je potrebno streljat jelena in prašiča na 300 metrov, za gamsa bi pogojno to bilo razumljivo.
Se pa sigurno da, dobra puška, dobra optika, primerna krola (boat tail..) pa kar nekaj zreninga..:icon_wink:

andrej win
4. May 2009, 18:09
Pozdravljeni!

Zanima me kakšno kroglo mi predlagate za omenjeni kaliber 30-06 za daljše strele max.300 metrov. Predvsem za jelenjad, gams, prašič. Ogrevam se za srednje težko kroglo 10,7 gramov.


Če bi vprašau američane,bi biu odgovor Sierra:icon_wink::icon_lol:
Pod 10,7 ne jemat,bojše,da veš kam malo težja pade in pomeriš pač malo višje (predpogoj-tarča 100,200,300 m ).

kuglaabc
4. May 2009, 22:23
trma, odgovor je enostaven. Primi v roke katalog npr. Frankonia in v rubriki strelivo poiščeš naveden kaliber, nato še kroglo, katera ima na 300 m najman padca in si ZMAGAL.

andrej win
4. May 2009, 23:18
trma, odgovor je enostaven. Primi v roke katalog npr. Frankonia in v rubriki strelivo poiščeš naveden kaliber, nato še kroglo, katera ima na 300 m najman padca in si ZMAGAL.

Za tako dolge strele na jelenjad (pa čeprav ima 30-06 dost energije) ni potrebno imet neke super fine krivulje,ker bo s tem izgubiu na masi krogle--> bo manj energije
Bolj se moraš uprašati kateri tip krogle bo najbolj primeren za tvoj način lova..
Mogoče kakšen RWS-ou H-mantl 11,7g ,ki se po krivulji na 300 metrou razlikuje od 9,7g za slabih 5 cm ..h -mantel pa pravijo,da tudi z manjšo hitrostjo izredno veliko prebije:icon_wink:

Drugače pa pod temo 270 win poglej Impalo:icon_twisted::icon_lol:

trma
5. May 2009, 10:18
Ne vem če je potrebno streljat jelena in prašiča na 300 metrov, za gamsa bi pogojno to bilo razumljivo.
Se pa sigurno da, dobra puška, dobra optika, primerna krola (boat tail..) pa kar nekaj zreninga..:icon_wink:

Jazbec, mislil sem predvsem strel na gamsa, kjer je hitro velika razdalja. Kar se pa tiče krogel me zanima pa prevsem natančnost posameznih krogel-streliva za omenjeni kaliber na strelih nad 100 metrih.

tinko balinko
5. May 2009, 16:50
Jazbec, mislil sem predvsem strel na gamsa, kjer je hitro velika razdalja. Kar se pa tiče krogel me zanima pa prevsem natančnost posameznih krogel-streliva za omenjeni kaliber na strelih nad 100 metrih.

http://www.youtube.com/watch?v=Yx6TJs1KosI&feature=related
mogoce malo pomaga poglej use serije strel navzgor in navzdol kar pride prav za gamsa:icon_wink:

trma
8. May 2009, 17:46
Sem sprobal 10,7g RWS ks, rezultat kar v redu. Odlično grupo mi je delal GECO target 11g. Danes probamo še Lapua-mega, nosler balistic, SST in Interbond. Potem pa napademo :icon_lol:

tinko balinko
8. May 2009, 18:12
Sem sprobal 10,7g RWS ks, rezultat kar v redu. Odlično grupo mi je delal GECO target 11g. Danes probamo še Lapua-mega, nosler balistic, SST in Interbond. Potem pa napademo :icon_lol:

trma SST predvsem mislim tle na hornady.ali imas doma "nafilane".namrec ze dlje casa iscem hornady sst pa ga ni nikjer za dobit,ce kdo mogoce ve kje in kako do njega.namrec v nasi ld dobeden ne polni nabojev in je problem:icon_neutral:

tinko balinko
8. May 2009, 18:15
prav tako me zanima za nosler balistic in interbond same fine krogle kje to kupit ali usi ki z tem streljate imate doma "nafilane".:icon_smile:

trma
9. May 2009, 00:06
prav tako me zanima za nosler balistic in interbond same fine krogle kje to kupit ali usi ki z tem streljate imate doma "nafilane".:icon_smile:

Prav si ugotovil, doma polnjeni (kolega).Bo treba še jutri nadaljevat s strelanjem.

dolgin
9. May 2009, 21:37
prav tako me zanima za nosler balistic in interbond same fine krogle kje to kupit ali usi ki z tem streljate imate doma "nafilane".:icon_smile:

Nosler Balistik tip je fajn stvar,res da malo več odrežeš,ampak počaka pa lih tam..., kar se pa tiče Interbonda pa nisem ravno najbolj zadovoljen......

lp