PDA

View Full Version : Etičnost polavtomatskih šibrenic



Brlogar
2. April 2009, 15:23
En naš jagr jo ma in hod z njo redno na skupne jage (on sicer predvsem v pogon).

Ni pa po mojem okusu. Čeprav sem med mlajšimi jagri, me te športno-plastične puške nekako motjo na jagrskih ramah. Sem tudi skeptičen in zadržan glede lovske etičnosti pri uporabi polavtomatskih pušk za lov, pa naj bodo šrotarce al pa risance.

jagerboss
2. April 2009, 15:52
Ne sodi v lovsko prakso!!!

Brakir
2. April 2009, 16:26
Zakaj ne? Ker strelja okrog vogla? :icon_eek::icon_rolleyes:

206
2. April 2009, 18:03
Avtomatika in pumparca zame ni lovska zadeva.
Je zelo uporabno seveda,samo do divjadi neetično.Treba ji je dat priliko da se umakne.



Ni ga čez prelom puške ali pa repetiranje karabina!

pumpa
2. April 2009, 21:22
Avtomatika in pumparca zame ni lovska zadeva.
Je zelo uporabno seveda,samo do divjadi neetično.Treba ji je dat priliko da se umakne.



Ni ga čez prelom puške ali pa repetiranje karabina!

ti predlagam da si kar doma, bo imela divjad celo leto priliko da se umika.:icon_confused::icon_confused:

pa tudi meni niso všeč pumparce,mam raje dolge :icon_twisted:

Brakir
2. April 2009, 23:30
Mislim da je bilo že dovolj polemik glede etičnosti pri tovrstnih risanicah zato se v to ne mislih spuščat še an področju gladkih cevi!

Brlogar
3. April 2009, 09:07
Se strinjam, nima smisla polemizirat. Jaz sem samo povedal svoje mnenje. Naš lovec, ki pride s tole zverinco na jago mi pač zgleda bolj kot Rambo, kakor kot jager :-) Pač stvar okusa.

Tudi na strelišču to orožje nima kaj iskat, oziroma ne more bit v resno konkurenco klasičnim šrotarcam. Ko smo se nazadnje malo sprobali na strelišču (http://picasaweb.google.com/mi.smo.lovci/StreljanjeOkt2008?authkey=Gv1sRgCJeDhoaFpLr12wE&feat=embedwebsite#) za golobe, smo probali tudi s polavtomatskimi, pa se niso kaj prida obnesle. So vsi leteli celi v dolino. Samo ramena so bila lepo črna :icon_smile:

ZR7
3. April 2009, 11:16
Avtomatika in pumparca zame ni lovska zadeva.
...

Kaj pa vzvodna repetirka?

sauer202
3. April 2009, 11:21
Lovsko je itak sam repetirka, pa že ta če ima nabojnik za 5 je preveč, potem nič plastike na puški, nič PAPovk, pištola hmm mogoče, sam to itak zakaj nimaš rabit, kombinirka, enocevna prelamača al pa drilling, to je pa tisto pravo ne :icon_lol: Nekako tako je razmišljanje slovenskega jagra. Zanalašč si bom kupil plastično kopito in šel plašit potem na preizkus orožja. To bodo švigale oči križem.

Brlogar
3. April 2009, 12:56
Ma, kot sem napisal, stvar okusa in osebnih preferenc... Tako kot pri avtomobilih, motorjih, vinu al pa ženskah :-) Jst nisem apriori proti ničemur.

Nikakor ni bil moj namen, da bi odpiral novo temo za kake vroče polemike. Komur je všeč, boh mu požegnaj.

jagerboss
3. April 2009, 13:20
Zgoraj sem napisal da ne sodi v lovsko prakso iz enega preprostega razloga!
Videz te puške!!! Saj take puške videvaš v ameriških filmih tipo rambo in podobno, kar nima nič veze z našim lovom, saj upam da je tako.
Nisem pa proti avtomatskemu orožju v lovski praksi. Če obstaja problem avtomatskega in polavtomatskega orožja med lovci so za to krivi samo uporabniki takega orožja ne pa orožje. Pa še kakšen lovovodja in kakšen starešina nosita svoje krivde!

Hubertus
3. April 2009, 14:02
kje pa piše "kaj je lovsko"? Kaj pa je lovsko? Kaj to pomeni "lovsko"?

A ne bi prešaltali na loke in sulice? Po mojem okusu je to še narbl lovsko...

solzica
3. April 2009, 14:06
mentorja vpraš...

mugo
3. April 2009, 14:17
Kaj ni lovsko, kaj ni etično, to v praksi dostikrat pomeni, to je kar meni ni všeč (da drugi delajo)! Vsaj nekateri to tako uporabljajo, ko nimajo pametnega argumenta!

ZR7
3. April 2009, 14:28
...
Videz te puške!!! Saj take puške videvaš v ameriških filmih tipo rambo in podobno, kar nima nič veze z našim lovom, saj upam da je tako.
...

Videl sem film, ko so se streljali z lovsko repetirko. In enega s prelamačo. S Contenderjem.:icon_wink:

Veper
3. April 2009, 14:36
Po vsem povedanem bo treba prepovedati tudi repetirke. Sam ustrelim z starim Mauserjem 5 strelov v 4,9 sek.in poleg tega največkrat tudi zadanem tarče na različnih daljavah. Torej prepovejmo tudi repetirke.:icon_confused:

wolf1
3. April 2009, 14:37
Jaz imam rad polavtomat šibrenice (samo potem me jezi pobirat tulce po tleh :icon_twisted: )...pri nas ni veliko rac, ko pa pridejo pa dobijo. Prodaja se na lovski orožni list in sem jo pač nabavil.

Imam tudi še dve šibrenice 12/12 bock izvedbe za v goste h komu k je alergičen na polavtomate:icon_twisted: seveda prej probam z polavtomatom. In seveda gre v redu ponavadi.

Moje mišljenje je da ni kriva puška ampak uporabnik.

Hubertus
3. April 2009, 15:07
mentorja vpraš...

:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
A definicija "kaj je lovsko"je stvar ljudskega izročila, al kaj...

teohafy
3. April 2009, 17:20
:icon_lol:
A definicija "kaj je lovsko"je stvar ljudskega izročila, al kaj...


Ma zakaj si ne nabavite kar patrij z oborožitvijo, slovenska vlada si jih očitno ne bo mogla privoščit in z njimi udarite po divjadi:icon_lol::icon_lol:

denis jež
4. April 2009, 09:39
Živjo
Ja sej avstralci že majo na ATV-jih montirane bombomete in to sam grejo ko naletijo na prašiče sam strelajo in to 10 prašičev leži na tleh z dvemi streli. Majo pa tudi mitraljez odzadaj na prikolici in če kaj ostane ali pa je ranjeno še s tem pokončajo.
:icon_biggrin:

Breza
4. April 2009, 10:32
Moje mišljenje je da ni kriva puška ampak uporabnik.


Bolj se ne bi mogla strinjat! http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/p015.gif

Veper
4. April 2009, 10:40
Seveda Breza saj jo imaš:icon_twisted:vendar jo še nisem slišal peti .No vsekakor se da z dvocevno šibernico hitreje in točneje streljati kot pa z potezno ali pa polavtomatsko kar pomeni da če streljaš samo z dvema nabojema si hudo na slabšem.Če to nebi bilo res bi glinaste golobe streljali z polavtomati. Eno si bom kupil že zato da jo bom imel:icon_twisted:

detel
4. April 2009, 13:22
Lovil sem tudi s PAP kal. 12. Redko kdaj oddaš tretji strel. Ne utegneš ali pa je žival že daleč. Sem proti Pap-om, največ dva strela bi dovolil (ranjavanje).

Breza
4. April 2009, 15:46
Seveda Breza saj jo imaš:icon_twisted:vendar jo še nisem slišal peti .
Kaj čmo...staraš se pa malo slabše slišiš. :icon_twisted:



Eno si bom kupil že zato da jo bom imel:icon_twisted:

:icon_lol: :icon_lol: