PDA

View Full Version : Obiski šol in vrtcev



mišica
31. March 2009, 11:19
Evo sem sem se pravkar vrnil z obiska v šoli, kjer sem ponovno malo predstavil naše delovanje in jago. Bil se pri učencih prvega razreda. Učiteljice in vzgojiteljice so me opozorile, da bodo težko zdržali pol ure, na koncu je bilo pa kar dve ure debate, velike oči in še večja ušesa. :icon_biggrin:
Otroci so z zanimanjem poslušali, postavljali vprašanja in si ogledovali knjige Zlatorogove knjižnice, plakate, ki sem jih za ta namen dvignil na LZS in seveda lovsko uniformo in klobuk.
Sem jim moral obljubiti, da se še kaj oglasim.:icon_wink:

Veper
31. March 2009, 16:28
Le glej da boš držal besedo ker če je ne boš si bodo mislili da lovci samo nakladamo.:icon_lol:

mišica
31. March 2009, 16:59
No smo se še kasneje videli in sem jim obljubil, da jim pridem v popoldansko varstvo povedat kako zgodbico z lova, pa da jim kak utrinek iz leposlovja Zlatorogove knjižnice preberem.

Brakir
31. March 2009, 18:31
Mišica, vse pohvale!!!!!!!! Lep zgled!

n44p.
31. March 2009, 18:34
Ja zelo lepo...

tica
31. March 2009, 20:39
Hvalevreden trud mišice, takih nam manjka. Ampak njemu je lahko, kar doma potrenira, da potem še pred malo večjo skupino ni treme ... .

mišica
31. March 2009, 20:54
:icon_wink:

mišica
3. April 2009, 21:25
Včeraj sem bil na obisku pri malo mlajših, bil sem v vrtcu.
Obisk je bil malo krajši, kot zadnjič v šoli, so pa prav tako izkazali kar nekaj zanimanja za povedano. Danes ko sem šel čez vrtec pa sem videl, da so obesili plakat, ki sem jim ga pustil in brošurico na oglasno desko pred igralnico, zame pa so pripravili darilce - vsak je narisal slikico na temo lov - lovec in so jih zvezali skupaj in mi jo podarili za spomin. :icon_biggrin:

mišica
3. April 2009, 21:37
Ja bom moral še eno polico za taka darila namontirat. :icon_smile:

ricmnc
27. August 2009, 13:35
http://www.doberdob.org/slovstop/slovstop.php

za ogled klikni DEJAVNOSTI (na levi koloni) in DELO Z MLADINO (na desni koloni)...


lp

Brlogar
27. August 2009, 14:13
Pohvalno, čestitke!

rwasc
15. June 2012, 09:42
Sam sem pred časom na tem forumu opazil, da je enemu od uporabnikov tajnica na LZS dejala, da lahko svojega Lovca (glasilo) nameni kakšni šoli, saj se mu ne more odpovedati kot član LZS.
Sam sem te dni storil prav to, mojega Lovca sem namenil lokalni gimnaziji, saj doma prejemamo kar tri glasila, od katerih vsaj eno ostane v foliji. Apeliram na vse vas, ki dobivate več izvodov v eno gospodinjstvo, da storite enako, saj je Lovec zelo poučno gradivo in pomaga tako pri izobraževanju, kot tudi pri spreminjanju splošne predstave o lovcih in njihovem ugledu.:icon_smile:

gamsar
15. June 2012, 10:47
Lani sem se prijazno odvzal na vabilo v vrtec neke podružnične šole v našem lovišču. Glede na to, da so v vrtcu res malčki, je najbolj zanimivo za njih, ko prinesem s seboj čim več materiala: rogovja, roglji, preparati, perje, piščalke, daljnogled, koledarje s fotografijami divjadi, svoje lastne fotografije in še kaj. Lani sem potem te vrtkarje peljal še na krmišče, saj so zbirali kostanj in koruzo. Skupaj smo založili krmišče.
Kmalu je sledilo povabilo še v vrtec v matično šolo (prej podružnica). Tam nismo šli na teren, pač pa smo le v učilnici pregledali ves material.
Bolj kot obisk vrtcev pa me veseli terenski dan s 1. razredom po lovišču. Lani sem zamenjal enega našega starega lovca, ki je to vodil prej. Zdaj pa sem že drugo leto peljal šolarje po tej trasi. Naredim kombinacijo pohoda, opazovanja narave širše in predavanje na mestu, kjer si pogledamo ves material, ki ga prinesem s seboj. To vedno najbolj vžge. Rogovja, ustrojena koža lisice, preparati veverice, polha in še česa, peresa, slike divjadi s koledarjev, demonstracija klicanja srnjaka v prsku in lisice na miško, prikaz lovčeve opreme. Zelo so veseli, ko jim dam en moj star daljnogled da si ga izmenjujejo in gledajo po okolici. V terenskem delu gledamo stopinje divjadi, iztrebke, lovske naprave (solnica, preža), včasih kakšno kanjo na nebu, spoznamo najbolj pogoste drevesne vrste, pogledamo travniške cvetlice, opazujemo okoliške hribe. Na koncu pa mi učiteljica da kake 10 dag "kofeta". :icon_lol:
Vprašanje, ki se mi velikokrat poraja pri teh obiskih vrtcev in šolarjev nižjih razredov. Ali kazati orožje otrokom ali ne? V primeru vrtca je itak ne. V osnovni šoli in ko smo v lovišču pa bi se dalo. Lani sem vprašal učiteljice, pa so rekle da raje ne. Letos so bili zelo navdušeni, ko sem jim pokazal dvocevno šibrovko. Se razumemo z upoštevanjem vseh pravil varnega rokovanja z orožjem: odprt zaklep- prelomljena, varna smer, ne dajemo iz rok,...

alojz1
15. June 2012, 11:12
Otroci so navdušeni, dokler ne bo kakšna mamica (vegeterijanka in ljubiteljica živali) zagnala vik in krik v medijih. Javnost je pa takoj na strani mamic.
Jaz svetujem, da z orožjem previdno.

Hribovc
15. June 2012, 13:08
Sam sem učitelj v OŠ, delam na podružnični šoli v osrčju lovišča (sosed od Gamsarja... ;)) in tudi v naši LD smo na mojo pobudo lansko leto ponovno začeli z izobraževalnimi dnevi za Osnovne šole. Letos sva s kolegom (starejši lovec, ki je to prej vedno počel) izpeljala dva taka dneve za različne OŠ. Se strinjam z Gamsarjem, da je absolutno pravi in bolj poučen praktičen način v naravi, v obliki pohoda, kjer so pokaže lovsko tehnične objekte ter zraven še predstavi divjad in druge živali, ki tukaj živijo. Tudi pri nas delava po točno enakem principu.

Orožje?
Izjemno delikatno vprašanje. Po eni strani je najlažje puško pustit doma in se izognit vsem problemom.

Ampak po drugi strani na ta način zatajimo del sebe. Mislim, da je prav, da se že tem mlajšim generacijam iskreno pove, kaj lovci počnemo. Da določeno število divjadi tudi odvzamemo iz lovišča, tako da jih uplenimo. In pri uplenitvi je puška pač naše orodje. Sajenje rožic o tem, kako pozimi krmimo ubogo divjad, itd., ne bo izboljšalo ugleda slovenskega lovca. Ampak ga bo izboljšala le načrtna in pravilna ter iskrena komunikacija z javnostmi. In otroci so pač ena od javnosti in mislim, da ni nič narobe, če ob takih priložnostih vidijo tudi puško.

Jasno je, da je lov z vidika biologije in ekologije, ne samo upravičen, ampak nujen, poleg tega imamo vso pravico do orožja in lova, in če pride do kakšnih težav je to pač jasno in argumentirano treba povedat.

alojz1
15. June 2012, 23:01
poleg tega imamo vso pravico do orožja in lova, in če pride do kakšnih težav je to pač jasno in argumentirano treba povedat.
Nočem težiti ampak jaz mislim drugače.
Kako boš opravičil puško na šoli kot učilo, če še v zakonu piše, da z orožjem ne smemo povzročati vznemirjanja med ljudmi. In kakšna mamica bo grozno vznemirjena in histerična.
Kako vas dogodki v zvezi z šolstvom nič ne izučijo. Poglejte samo zadnji primer učiteljice ki "naj bi" nekaj naredila učencu. Brez dokazov jo hočejo suspendirati, pri tem pa ji v strahu za službo niti sodelavci ne stojijo ob strani. In te škode ji nihče ne bo mogel povrniti.
Mi imamo mnogo drugih stvari z katerimi lahko dvignemo naš ugled v javnosti.
Orožje je zadnje.

Markysprej
15. June 2012, 23:05
morda pa je salomonska (in tudi najboljša) rešitev da se orožja v šolo ne nosi (kar je imho tudi bedarija), če pa se gre na pohod pa se ga razkaže.

patriot
16. June 2012, 07:44
Bravo Hribovc. Se popolnoma strinjam s tabo in še naprej tako.
Lp in dober pogled!

Sraka
16. June 2012, 10:27
Kar se bo sejalo, to se bo potem tudi želo!

Kaj pa streljate stric lovec?
Srnice, pa zajčke in kaj še?
Zakaj pa jih najprej v zimi hranite in potem streljate stric lovec?
Jih nič ne boli, ko jih ustrelite?
Se mamica srnica nič ne joče, ko ji ubijete mladička?
Mora vsak lovec streljati živali?
Je lahko lovec tudi brez puške?
Zakaj pa streljate muce in psičke?

Vodstvom vrtcev, osnovnih šol in pristojnemu ministrstvu pa toplo priporočam, da vsaj enkrat na leto predpiše tudi obvezen obisk klavnic. Bi bilo zelo poučno. Z vzgojo jutrišnjega dobrega državljana je potrebno začeti dovolj zgodaj.

alojz1
16. June 2012, 19:04
Vidim Sraka, da si že bil kdaj v vrtcu na obisku kot lovec.
Točno tako je. In na prvem sestanku staršev še razburjene mamice, ki mislijo enako kot otroci.
Gamsar ima dobre izkušnje z podružnično šolo. To je vaško okolje, otroci iz kmetov, ki komaj čakajo koline in s tem povezane radosti.
Mestni otroci in starši so pa drugačni. Sam sem imel hudo debato z sodelavko, vegeterijanko in učiteljico biologije. Ona me je prepričevala, da kravica odraste, dobi mleko in ga lahko molzemo do njene smrti. Sploh ni treba teličkov, saj jih ti podli kmetje prodajajo mesarjem.
In, ko sem ji zabrusil, da tudi sama je zarodke (jajca) je ostala brez besed.

Hribovc
16. June 2012, 19:16
Mislim, da sem bil popolnoma napačno razumljen. V prvem stavku sem napisal, da je "orožje - obisk otrok v šoli" zelo delikatna tema.

Kar sem hotel poudarit je, da se nam nikakor ni treba sramovat tega kar počnemo in da imamo vse strokovne argumente v borbi z, bom napisal, "kvazi veganskimi skrajneži" in nasprotniki lova. Vprašanje je samo, ali imamo dovolj energije za debato z njimi.

Sicer se pa nekako najbolj strinjam z vpisom Markspreya. Orožje v naravi DA, v šoli pa vseeno, če NE....

springer
16. June 2012, 23:07
Vidim Sraka, da si že bil kdaj v vrtcu na obisku kot lovec.
Točno tako je. In na prvem sestanku staršev še razburjene mamice, ki mislijo enako kot otroci.
Gamsar ima dobre izkušnje z podružnično šolo. To je vaško okolje, otroci iz kmetov, ki komaj čakajo koline in s tem povezane radosti.
Mestni otroci in starši so pa drugačni. Sam sem imel hudo debato z sodelavko, vegeterijanko in učiteljico biologije. Ona me je prepričevala, da kravica odraste, dobi mleko in ga lahko molzemo do njene smrti. Sploh ni treba teličkov, saj jih ti podli kmetje prodajajo mesarjem.
In, ko sem ji zabrusil, da tudi sama je zarodke (jajca) je ostala brez besed.

Vsaj učitelje biologije vegetarjance opomnite, da so tudi rastline, ki jih pojedo živa bitja.
Skoraj kdorkoli bitje, ki hoče živet na tem planetu MORA UBIJAT DRUGA BITJA. Če ne ubija direktno za hrano, ubija posredno v tekmi za vire (prostor, svetloba, hranila...). Hočeš nočeš ubijanje je podobno kot dihanje za vse nujno potrebno.

Otrokom moramo razložiti, zakaj moramo ubijati. To, da se je 30 let po vrtcih in OŠ razlagalo, da lovci uplenimo samo bolne in zelo stare živali nasprotniki lova s pridom uporabljajo proti nam.

Ko otrokom pokažemo orožje, jim razložimo zakaj je zelo nevarno. Pokažemo jim, kako se varno rokuje z orožjem. Če mamice hočejo ali ne se mularija prej ko slej sreča vsaj z zračnim orožjem ali lokom.

Legvan
15. November 2012, 20:58
Zdravo,

Mislim, da bi bilo prav, če bi se večkrat pojavljali v vrcih in predstavimo kaj počnemo. tudi, če je treba povedat zakaj uporabljamo orožje. Tako bomo vsaj prikazali naravo iz prve roke in tudi mogoče kakšnemu staršu malo odprli oči kaj je lov. lovci se cse prevečkrat zapiramo in skrivamo pred javnostjo. poglejte naprimer gasilce ali pa policaje. Vsi se kažejo vsako leto v vrcih in šolah kjer pripovedujejo kaj počnejo in kakšna je njihova vloga v vsakdanu.
Malo je dobro razmišljat tudi v tej smeri kako bi predstvili lov kakor naš pomen v naravi.

Lp

Zvitorepec
18. April 2013, 11:31
Danes sem peljal tri skupine otrok iz domačega vrtca starih od 4-6 let do krmišča za male živali, kjer smo skupaj založili krmišče in potem opazovali živali. Imeli smo veliko sreče, saj smo videli 2 divja zajca, nekaj jerebic in še 2 fazana. Otroci so res uživali v ogledu, še posebej veliko dela pa so imeli z mojim psom prepeličarjem. Pogovarjali smo se o živalih in rastlinah, poudarek pa je bil na čistoči okolja,saj smo žal našli kar nekaj kupov smeti,ki jih tam ne bi smeli biti. Dogovorili smo se,da bomo lovci in otroci naredili skupno akcijo čiščenja okolja.

patriot
4. October 2013, 16:45
Zelo vspodbudno in pohvalno...
Lp in dober pogled!

zoran26
3. February 2014, 15:01
v četrtek grm na obisk vrtca v Izolo in to po "zaslugi 4 letne vnukinje, ki ima na ta dan rojstni dan.
Prebral sem napisano in dobil nekaj idej. Odločil sem se, da tja ponesem nekaj semena za ptice.
nekaj izvodov lovcev s slikami zanimivih živali in seveda brez lovskega klobuka in daljnogleda ne bo šlo.
[U]pam,da mi bo uspelo.

Zvitorepec
3. February 2014, 18:01
Priporočam še kakšne piščalke za privabljanje divjadi. Te imajo otroci najraje.

zoran26
3. February 2014, 18:38
Ok,sprejeto.
lp

ostrostrelec.pero
3. February 2014, 20:22
Ok,sprejeto.
lp

Zoran ne pozabi nahrbtnika. Vsebina naj bo, kar mora biti notri za lov. Na koncu jim preberi zgodbico iz lovca ki je na sredini. Boš videl uspeh ne izostane.

Zvitorepec
3. February 2014, 20:48
Če bodo otroci v nahrbtniku našli bombone, boš pa sploh najboljši lovec.:icon_lol:

POLH
4. February 2014, 07:33
Če je mogoče jih pelji na sprehod v naravo. Pokaži jim sledi, ležišča, stečine, kakšno prežo, luknje, če je mogoče. Samo sem to dvakrat naredil in malčki so bili prezadovoljni. Je sigurno drugače, kot če jim razlagaš o živalih in lovstvu v učilnici oz. igralnici.

zoran26
4. February 2014, 16:04
ostrostrelec,
kateri lovec si imel v mislih, morda zadnjo številko?
lp zoran

ostrostrelec.pero
4. February 2014, 20:42
ostrostrelec,
kateri lovec si imel v mislih, morda zadnjo številko?
lp zoran

Prijatelj, jaz sem našel v lovcu kako sta oči in mami prvič vzela sinka s sabo na lov in sta z mami videla medveda. Verjetno sem zelo prepričljivo bral, ker so otroci zelo pozorno poslušali.
Mislim, da letnik 2012.

zoran26
26. May 2014, 16:50
kolegi hvala za nasvete.Bil sem v vrtcu v februarju,kot sem načrtoval.Zanimiv obisk,otroci izredno radovedni in zadovoljni,da so lahko imeli lovca v svoji sredini.Prispevek sem o obisku objavil v Lovcu in ga podaril vrtcu.Še sedaj visi na oglasni deski.
Ker sem tudi čebelar načrtujem obis v svojstvu čebelarja.otroci so za vse sila zahvalna publika.

PROF.racoon
27. May 2014, 07:53
Zoran, vse pohvale!

zoran26
27. May 2014, 22:05
Racoon hvala,glede na tvoj pedagoški poklic še posebej cenim Tvoje mnenje.

jereb
2. June 2014, 20:28
Morda je malo izven, ampak najbližje.

V soboto je bilo na SGLŠ Postojna prvo srečanje krožkarjev, ki obiskujejo lovski krožek na srednješolski ravni. Prireditev je imela "zabavno-tekmovalno-prijateljski" značaj.

Imeli smo se lepo in za naprej upamo, da se bo ta prireditev pojavljala vsakoletno in v čedalje večjem obsegu.

Več bo za prebrati tudi v Lovcu.

Brlogar
4. June 2015, 08:23
Zanima me, če je med forumaši kak član LD iz okolice Ljubljane (recimo do nekje 40 minut vožnje z avtobusom), ki bi bi imel voljo in čas za predstavitev lovstva skupini vrtčevskih otrok v svojem lovišču, idealno poleg kakega lovskega objekta (krmišče, solnica, preža)?

Dobil sem prošnjo vzgojiteljice svoje štiriinpolletnice, pa je moja matična LD le nekoliko preveč oddaljena, da bi jih lahko povabil k nam.

Želijo si videti lovca z lovsko opremo za lov (tudi orožjem), videti kako krmišče ali solnico in seveda slišati zanimive reči o dejavnosti lovcev.

Še to, njihova okvirna želja za obisk je že 16 junij (seveda v dopoldanskem času).

Če je slučajno kak dobrovoljen kandidat, mi naj pošlje kontakt na ZS, da ga posredujem vzgojiteljici. Zelo jih bo razveselil.

LP Mitja

Brlogar
18. June 2015, 21:33
Hvala Marijan!

Po tvoji zaslugi sta se danes v fužinski vrtec vrnili dve skupini popolnoma navdušenih otrok. Moja Rozi pravi, da je bil to daleč najboljši izlet, kar jih je kdaj doživela.

Klobuk dol tebi, ostalim sodelujočim lovcem in celi lovski družini.

Žal mi je, da se zaradi službene odsotnosti sam nisem mogel udeležiti, upam pa, da se kmalu srečava in ti sežem v roko.

MLikar
19. June 2015, 07:19
Hvala Marijan!

Po tvoji zaslugi sta se danes v fužinski vrtec vrnili dve skupini popolnoma navdušenih otrok. Moja Rozi pravi, da je bil to daleč najboljši izlet, kar jih je kdaj doživela.

Klobuk dol tebi, ostalim sodelujočim lovcem in celi lovski družini.

Žal mi je, da se zaradi službene odsotnosti sam nisem mogel udeležiti, upam pa, da se kmalu srečava in ti sežem v roko.
To je pa lepo prebrati, da so bili otroci zadovoljni. biggrin Smo se potrudili po najboljših močeh. Na letošnji izkušnji sem prepričan, bi se dalo z nekaj spremembami narediti še bolj privlačno za otroške radovedneže.
Mogoče pa kdaj ponovimo?
Srečati pa se seveda morava in kakšno lovsko razdreti.:yea1:

aron
18. April 2016, 09:54
V mesecu marcu smo se na pobudo moje hčerke Leje, člani LD Tomišelj organizirali in se z rahlo negotovostjo odločili, da predstavimo lovstvo in nasploh delo slovenskega lovca najbolj zahtevni publiki. Najprej smo obiskali podružnično šolo Tomišelj, kjer smo se predstavili učencem 1., 2. in 3. razreda ter dvema skupinicama iz vrtca. Ker dober glas seže v deveto vas, smo takoj naslednji dan dobili povabilo, da bi se predstavili tudi v podružnični šoli Iška vas, kjer so nas poslušali učenci 1., 2. in 3. razreda. Obe podružnični šoli spadata pod okrilje OŠ IG. Kljub temu, da nam vreme obakrat ni bilo ravno naklonjeno, smo se odločili, da lovstvo oziroma lovca predstavimo zunaj, pod zelo prikladnimi nadstreški. Prijetno smo bili presenečeni nad gostoljubnostjo do nas, še najbolj pa nad mladimi nadobudneži, ki so izstreljevali vprašanja enega za drugim. Vprašanja so bila različna, na njih pa smo odgovarjali z vso resnostjo. S seboj smo pripeljali veliko rekvizitov, vsi pa povezani z lovom. Lovsko orožje, tri daljnoglede, 2 lovska roga in nekaj piščali za klic. Seveda smo prinesli tudi nekaj kožuhov, preparirano vidro,preparirano mlado nutrijo in celo prepariranega medveda, ki je bil poleg mojega štirinožnega lovskega pomočnika Ahila, glavna zvezda obiska.
Zahvaljujemo se vsem ki so kakorkoli pripomogli pri izvedbi projekta. Hvala učiteljicam obeh PŠ za sproščen pogovor ob kavici na koncu obiska. Zahvala gre seveda tudi LZS in novemu predsedniku mag. Ladu Bradaču, ki je poskrbel da smo svoj projekt izpeljali močno oboroženi z promocijskim materialom LZS, ki so ga bili veseli tako otroci kakor tudi učitelji-ce.
Med pogovorom, ki je sledil po obeh obiskih, smo se odločili, da učence in otroke iz vrtca gotovo še obiščemo. Vsi skupaj smo se veliko naučili. :icon_study::icon_study::OK:
1603316034

jancar
18. April 2016, 11:03
Bighand pohvalnoBighand

jereb
18. April 2016, 21:56
Odlično, lepo je prebrati tudi take aktivnosti. Bighand

TaSl
19. April 2016, 08:23
Lepo in zanimivo.
Pri nas smo se lotili vsega brez trofej in slikami iz narave na malce drugačen način, a vseeno ista tematika. Sedaj imajo otroci igro Črnega Petra z motivi LZS. :icon_wink:

http://www.mojaobcina.si/litija/novice/deluj-eko-ohrani-cebelo-in-smreko.html

TaSl
19. April 2016, 12:34
16038

POLH
19. April 2016, 15:15
Tudi v naši LD se trudimo s predstavitvami otrokom. Tako že leta hodimo na obiske v vrtec. Letos je ta čast doletela mene in moram povedat , da tako sproščujočega in prijetnega dopoldneva že dolgo nisem imel. Lani pa smo zadevo nadgradili tudi obiskom osnovnošolcev na lovski koči v okviru njihovega naravoslovnega dne. Tudi za letos že pripravljamo program aktivnosti, da naše delo in poslanstvo čim bolj približamo otrokom.

http://210.gvs.arnes.si/wordpress/?p=9504

TaSl
5. February 2017, 16:08
Sem našel temo, pa bom še jaz prilepil povezavo kako sem predstavljal del naših dejavnosti. Predstavil sem le tisto, kar se mi zdi najbolj primerno prikazati publiki takšne starosti...

http://www.mojaobcina.si/litija/novice/deluj-eko-ohrani-cebelo-in-smreko.html

TaSl
5. February 2017, 16:18
Pred dnevi smo pri nas naredili izračun povprečne starosti lovcev in smo še s številkami podkrepili ugotovitev, da nas brez podmladka čakajo težki časi.
Kakšne so vaše izkušnje z iskanjem podmladka? Je obiskovanje šol in vrtcev kje obrodilo kakšne sadove?

Lakotnik
5. February 2017, 17:07
Pred dnevi smo pri nas naredili izračun povprečne starosti lovcev in smo še s številkami podkrepili ugotovitev, da nas brez podmladka čakajo težki časi.
Kakšne so vaše izkušnje z iskanjem podmladka? Je obiskovanje šol in vrtcev kje obrodilo kakšne sadove?

Me veseli, da se še kdo zaveda razsežnosti problema. Že osnovna matematika pove, da tiste lovske družine, ki imajo danes 30 članov z 80 odstotki članstva starega okoli 60 let (in teh ni malo), da bo zadeva že čez 10 let kolapsirala. Nekaterim ne bo pomoči, ker so vlak, da bi kaj spremenili že zamudili, tudi če danes obrnejo trend na bolje. Čestitke pa tistim, ki se še trudite, da v svoje vrste še pridobite nove mlade sile.

jereb
5. February 2017, 19:41
Bravo. Lepo je videti, da se dogaja.

Kar se tiče povprečne starosti ... je pa zadeva že kolapsirala. O tem smo sicer že govorili (pisali) pred časom.

Na zvezi se je šele sedaj, v zadnjem času začelo bolj delati na mladih. Žal je preveč odprtih vprašanj, ki zahtevajo konkretne odgovore.

Zakaj je kolapsirala pa bi podal moje videnje. Obisk v vrtcu ali OŠ je seveda pomemben zaradi zavedanja kaj so lovci, a je za pomladitev LD malo pomemben - do članstva mine več kot 10 let, interes se vmes lahko zamenja... Za pomladitev so bistvene srednje šole. Tu pa je treba biti previden, priti v šolo in novačiti mlade je kontraproduktivno. Treba je postopno, kar pomeni zopet seznanjanje ... kar vzame kakih pet let.

Za konec pa češnjica na torti. Trudiš se po najboljših močeh, mladi izrazijo voljo in naletijo na skrbno zaklenjena vrata LD. Morda potrkajo še na sosednja... lahko pa jih ustavi že kar modelni odgovor - še nimaš 18 let.

Dokler lovske družine ne bodo na široko odprle vrat in sprostile vstopa in lova, bodo vse dejavnosti zaman. Žal je takih družin preveč. Škoda da se sploh imenujejo družine.

Lovske družine in področne zveze bi morale biti tiste, ki bi narekovale dejavnosti v tej smeri in ne obratno.

stjrp
5. February 2017, 20:29
Za konec pa češnjica na torti. Trudiš se po najboljših močeh, mladi izrazijo voljo in naletijo na skrbno zaklenjena vrata LD. Morda potrkajo še na sosednja... lahko pa jih ustavi že kar modelni odgovor - še nimaš 18 let.

Dokler lovske družine ne bodo na široko odprle vrat in sprostile vstopa in lova, bodo vse dejavnosti zaman. Žal je takih družin preveč. Škoda da se sploh imenujejo družine.


Se popolnoma strinjam, dodal bi le še fobijo oziroma fovšijo pred dvojnimi člani, pa smo tam kjer smo.

alojz1
8. June 2017, 14:46
Na obisku pri lovcih na Dolah pri Litiji pa najbolj tekne malica, ki si jo sam spečeš.

jereb
16. June 2017, 21:23
Odlično alojz1,

take dogodivščine si vedno dobro zapomnijo.

Anja55
10. December 2023, 19:57
Evo sem sem se pravkar vrnil z obiska v šoli, kjer sem ponovno malo predstavil naše delovanje in jago. Bil se pri učencih prvega razreda. Učiteljice in vzgojiteljice so me opozorile, da bodo težko zdržali pol ure, na promocijski nahrbtniki (https://sajeposlovnadarila.si/collections/poslovna-darila-torbe/nahrbtniki) koncu je bilo pa kar dve ure debate, velike oči in še večja ušesa. :icon_biggrin:
Otroci so z zanimanjem poslušali, postavljali vprašanja in si ogledovali knjige Zlatorogove knjižnice, plakate, ki sem jih za ta namen dvignil na LZS in seveda lovsko uniformo in klobuk.
Sem jim moral obljubiti, da se še kaj https://www.estela.si/samponi-proti-prhljaju oglasim.:icon_wink:

Pravkar sem se vrnil s šolskega obiska, kjer sem znova delil svoje izkušnje in navdušenje nad lovom. Tokrat sem gostoval pri učencih prvega razreda. Sprva so učiteljice in vzgojiteljice zadržkovale, da bi zdržali pozorni le pol ure, a na koncu je minilo kar dve uri. Razprava je bila živahna, oči so bile velike, ušesa pa še večja. :icon_:

Otroci so z zanimanjem poslušali, postavljali vprašanja ter si ogledovali knjige Zlatorogove knjižnice, plakate (ki sem jih posebej dvignil na LZS) ter seveda lovsko uniformo in klobuk. Obljubil sem jim, da se bom še kdaj oglasil, saj je bilo vzdušje izjemno in so pokazali veliko zanimanja za lov in naravo.