PDA

View Full Version : forenzicne svetilke



tinko balinko
27. March 2009, 19:14
ali jo kdo uporablja in kako se obnese.Ali se res kri vidi ponoci,tako kot govorijo proizvajalci

kuglaabc
27. March 2009, 20:09
Ja se, pa ni vic o sami svetilki ampak o tekočini s katero prešpricaš predel, kjer sumiš, da je pobeg divjadi.

tinko balinko
27. March 2009, 20:33
a pol sama svetilka nima dobene funkcije......namrec kupil sem winchester-jevo svetilko brez bilkokaksne tekocine zraven.Torej so me nategnal k m.............:icon_evil::icon_evil:

Kolovski
27. March 2009, 21:02
Kapa kupuješ, k ne veš čist točn kuga kupuješ. Prej se pozanimaš?:icon_wink:

kuglaabc
27. March 2009, 22:12
Ej sorči, ne vem kaj si kupil, ampak sej pravim jest poznam zadevo, katero sem sam sprobal. Na IWI sem dobil tableto katero stopiš v vodi in potem z raspršilko prešpricaš prostor kjer naj bi bil pobeg divjadi. V mraku, ko obsvetiš z bat. svetilko, kapljice krvi florescirajo. O zadevi obstaja tudi predstavitveni filmček na CD-ju in tam izgleda lepo, pol sem pa tudi sam probal pa je enako.

Brakir
27. March 2009, 22:34
Mene pa zanima ali ima ta tekočina s katero se škropi na mestu pobega mogoče kako posledico, ki se lahko potem, v primeru neuspeha iskanja divjadi s svetilko, rezultira v neuspešnem iskanju divjadi s krvosledcem?

Jagermaister
28. March 2009, 07:18
Ta stvar ima smisel le toliko, da se prepričaš na nastrelu, če je divjad kaj zadeta - mogoče 10 do 20 m daleč. Za daljše sledenje bi rabil že cisterno te tekočine. Itak pa je potem treba počakati do teme, da s svetilko kaj ugotoviš.
Če povzamem bi rekel, da se da tudi tako, če nimaš psa. Pes pa ti to reši za čas posla.

kuglaabc
28. March 2009, 13:57
S to zadevo je tako, kot je opisal Jegrmaister. Bolj za preliminarno ugotavljanje ali je divjad prijeta, saj včasih ni na nsatrelu skoraj nič krvi ali pa zelo drobne razpršene kapljice. Tu v taem primeru je zadeva dobra, svekakor pa potem naprej obvezno iskanje s psom. Je pa res, da tako pošpricano kri potem uničiš. Tako da sprejanje služi le kot preliminacija.
Vse to je prikazano in povedano na filmu. Sicer tam potem lovec strelec išče s sprejem in svetilko do kraja, do plena, ker je krvna sled zelo močna in konstantna.
Sam menim, da je zadeva uporabna do neke meje, kajti vemo kako zvečer hitro pade mrak in tema. Je pa pri vsem tem potrebno imeti zdravo pamet in razum, in ne samo ta sprej ne uporabljati za iskanje zastreljene divjadi.

tinko balinko
28. March 2009, 16:59
mmmm jaz sem kupil svetilko v ameriki zanjo sem dal 25dolarjev od wincesterja je.v navodilih ne umenja dobenega spreja in nic podobnega.svetilka ima priblizno 10led diod razlicnih barv.deluje pa do 2m odaljenosti in na 3batarije AA.No ocitno so pozabli nekaj dopisat na navodila za uporabo kar pa ni nic novga.:icon_twisted::icon_twisted:

jereb
23. June 2009, 21:30
A si že probal, kako deluje svetilka?

Nekatere delajo namreč brez spreja. Je pa res, da za tako ceno kot je tvoja ne vem če. Je pa stvar taka, da menjaš predlečo na svetilki. So pa obvezna zaščitna očala, ker ob slučaju najmanjše direktne osvetlitve lahko kar pozabiš, da boš na tisto oko še kaj videl. Stvarca pa pokaže tudi staro sprano kri (mislim da do enega tedna).
Za več informacij vprašaj forenzika na kakšnem sejmu, kjer se policija predstavlja.