PDA

View Full Version : Angleški špringel španjel



Hunter
19. March 2009, 22:01
Mi lahko kdo kaj pove o tej pasmi,mogoče izkušnje,skratka zanima me vse,ker se bom po vsej verjetnosti odločil prav za nakup te pasme.

detel
20. March 2009, 08:12
Tudi meni je všeč. Živahen šarivec, na sledi naj bi se oglašal, primeren tudi za vodo in aport. Baje, da ni tako temperamenten kot prepeličar zato ni primeren za lov na prašiče. Zaradi daljše dlake ni primeren za moje kraje (semena, pleveli, trave, ježki...). Hotel sem ga kupiti pa mi je rejec dejal, da so nekateri samo vidoglasni ne pa tudi sledoglasni.
Napisal sem kar sem o tej pasmi slišal, nimam pa z njo izkušenj.

Hunter
20. March 2009, 09:55
Kakšni so prav zaprav pogoji za šarivca,kaj mora znati na preizkusu,da ga opravi???

springer
20. March 2009, 14:27
Če ti angleščina ni preveč tuja poskusi na spletu s poizvedbo "English Springer Spaniel" ali še bolje "hunting English Springer Spaniel".

Španjeli so nekoliko bolj umirjeni kot prepeličarji vendar še vedno dobri šarivci in prinašalci. Žal je za razliko od prepeličarjev težko dobiti psa iz delovne linije, saj so zaradi svoje prikupnosti večinoma pri nelovskih vodnikih.

Za svojo psico, ki jo sicer ne uporabljam za lov lahko rečem, da se le redko oddalji, z nizkim nosom neutrudno šari v moji bližni. Gonja je ponavadi kratka le vidoglasna. Rada prinaša najrazličnejše kosti, ki jih najde. Sicer izredno rada šari po plitvi vodi, z malo prisile pa prinaša tudi iz globoke vode. Njena največja slabost je pretirana požrešnost.

Hunter
20. March 2009, 19:03
Springer hvala za nasvet.Povej mi še koliko je tvoja psička stara,kako je kaj z zdravjem te pasme in kako rešuješ problem skodranih kuglic po ušesih,namreč en lovec mi je pripovedoval da ta pasma po 10 letih zelo slabo sliši?Koliko kaj to drži?

Izbira psa je težka,gledal sem terjerja,pa sem si primislil,gledal se žimovca,pa me je prepričalo dejstvo da nimam pravih pogojev zanj.No potem je pa moja bolša polovica v lovskem priročniku našla to pasmo....to je pa treba zdej hitro izkoristit da si ne premisli.10 in več let nazaj je tega psa imel moj oče,bežno se ga spominjam,ko pa sem mu zadnjič umenil da ga bom kupil mi je dejal:To je pes ki samo govori ne!:icon_lol:

Jagermaister
20. March 2009, 20:26
Zakaj si si premislil glede terierja?

Hunter
20. March 2009, 20:30
Ej ne vem mal me je strah tega da bo on bolj trmas kot jaz.Glede na to da s psom nimam izkušenj sem se odločil za prvega psa da bol umirjene narave in poslušen.

Terjer je drgač fajn kuža!Trmas pa tud....

Brakir
20. March 2009, 20:35
Ah je tko k baba: kokr si nardiš! :icon_twisted::icon_twisted:

Jagermaister
20. March 2009, 20:37
Terier je vse prej kot trmast. Je pa živahen, nabrit in včasih pobalinski.

springer
21. March 2009, 09:36
Problem z ušesi so res značilnost španjelov. Imeli smo koker španjelko, ki je bila po desetem letu gluha. Tudi špringer španjelka je stara 10 let in je že kakšno leto je gluha, kar psa sploh ne moti. Koker španjelka je poginila zaradi močnega vnetja maternice, špringer španjelko pa smo lani tik pred zdajci sterilizirali zaradi istega zdravstvenega problema.
Kodrasta dlaka po ušesih, vratu trebuhu in stegnih je sploh poglavje zase. Vanjo se zapletajo najrazličnejša semena, vejice..., pozimi sneg v kepah. Problem rešiš z rednim česanjem in občasnim striženjem (delo za tvojo boljšo polovico).

Hunter
21. March 2009, 16:40
Springer morda veš ali je tod okoli kakšno leglo?Kje prav zaprav bi dobil to informacijo.Gledam nekaj Lovcev nazaj pa upažam,da je ta pasma dokaj redka?

detel
21. March 2009, 19:31
Pokliči Kinološko zvezo SLO na 01-234-0950. Spomnim se, da je bil en vzreditelj pri Vrhniki.

Baco
21. March 2009, 20:46
Na hrvaškem je dosti špringerjev v lovskih rokah.Lp

springer
21. March 2009, 21:56
Lani sem zasledil dve legli v lovcu, mislim da s Štajerske. Mogoče ti pomaga ta stran http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=3344&sid=89c1714dfe48b0203e438b87f6c6b20e

Hunter
23. March 2009, 14:12
Mogoče tole vprašanje ni ravno za sem.Pa bom vse eno vprašal:Kakšen je protokol in papirnata vojna če bi se odločil za nakup omnjenega psa pri naših sosedih?

Hunter
23. March 2009, 14:12
Lani sem zasledil dve legli v lovcu, mislim da s Štajerske. Mogoče ti pomaga ta stran http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=3344&sid=89c1714dfe48b0203e438b87f6c6b20e


Springer hvala!Razturaš zadevo....

Breza
23. March 2009, 18:28
Hunter :icon_arrow: Pri nas (v Sloveniji) se leglo špringerjev pričakuje 17.4.2009. Sem ravno v petek govorila z vzrediteljem. :icon_wink:
Iz objektivnih razlogov (oglaševanje na forumu ni dovoljeno!) predlagam, da se za podatke obrneš na KZS.

Lp, B.

lunca
24. March 2009, 06:51
Po novih predpisih,ki veljajo od 01.01.2009 je nakup psa iz držav nečlanic Eu(v tem primeru Hrvaška) mogoč pod naslednjimi pogoji:
- pes star tri mesece
- cepljen proti steklini
- obvezen mikročip in EU potni list(modra knjižica),ki se glasi na novega lastnika
- TRECES spričevalo,potrjeno z strani inšpektorja v državi nakupa.(treces spričevalo se lahko dobi na spletni strani VURSa).
Brez Traces spričevala boste imeli velike probleme pri vpisu psa v Centralni Register psov.Se že dogaja.
Za določene države se zahteva še opravljen serološki test na steklino(titraža).
LP Tjaša

Hunter
24. March 2009, 08:36
Breza in lunca obema hvala za vse podatke ki sta jih napisala.Zdej grem pa v akcijo :limona:

detel
30. March 2009, 19:36
Znanec si je nabavil psa za posebne namene. Dvomim, da bo kdo pogruntal katere pasme je.

Veper
30. March 2009, 20:52
Bredfordpointer :icon_confused:

detel
30. March 2009, 21:25
Ne, ne.......bom še malo počakal .

Brakir
30. March 2009, 21:59
Staro-Danski ptičar?

detel
30. March 2009, 22:42
Niti.....

smrketa
30. March 2009, 23:21
mogoče zelo svetel nemški kratkodlaki pričar z dolgim repom?:icon_confused:

Veper
31. March 2009, 06:43
Detel ta pes je mešan z poenterjem venddar po glavi sodeč je v njej Pit,Bul ali pa Bred vsekakor pa je izpeljanka z enim od borbenih psov.Moje skromno mišljenje.:icon_redface:

detel
31. March 2009, 08:16
Na sliki res izgleda tako, v resnici je drugačna. Mešancu je težko odkriti starše. To je potomka angl. špringerke in nem. ktd. ptičarja. Iskala bo tiste dišeče gobice :icon_wink:.

klementina
3. May 2009, 15:38
Mene lahko vprašate kar vas zanima o angleškem špringer španjelu, kar se tiče lovstva in tudi raztav.Imamo že 4 psičko in načrtujemo leglo.Leglo bo delovne in raztavene linije.

Stečina
3. May 2009, 16:03
Mene lahko vprašate kar vas zanima o angleškem špringer španjelu, kar se tiče lovstva in tudi raztav.Imamo že 4 psičko in načrtujemo leglo.Leglo bo delovne in raztavene linije.

Iz tvojih ust v božja ušesa Klementina.:icon_lol::icon_lol:

Peter P
6. May 2009, 21:30
Tudi sam sem lastnik špringer španjela.
Tukaj pa sem priložil slikico od nje

LAKL
7. May 2009, 17:27
A da ni to tale!!

Peter P
8. May 2009, 23:26
Točno ta je moja

LAKL
9. May 2009, 11:41
Imperij vrača udarec!!!!!!!!!!!!!!

matejk
24. July 2010, 18:49
Pozdravljeni!

Če kdo ve za kakšno leglo špringerjev, ki bi bili primerni za oddajo v septembru, bi prosil za telefonsko številko ali email naslov vzreditelja.

Hvala.

Matej

Hunter
2. October 2010, 16:29
Kako je kaj z klubom šarivcev,ali obstaja ali spada pod kak drug klub?

Hvala za odgovore.

lp

Hunter
5. December 2010, 16:57
Mlada špringel španjelka
8428

zober
5. December 2010, 20:13
A to je tvoja hunter?

matejk
7. December 2010, 09:03
Da se še malo jaz pohvalim z našo Bino. Glede na podobnost sta morda sestri?:-)

detel
7. December 2010, 09:43
A so te psičke sledoglasne ?

matejk
7. December 2010, 15:46
Za mojo lahko potrdim, da zagotovo je. Oglasila se je ko je dvignila zajca, prav tako pa v veliki večini primerov laja že nekaj sekund predno dvigne fazana.

maks
12. February 2011, 13:38
Iščem špringel španjela za parjenje z papirji.

Breza
12. February 2011, 17:26
Najbolje bo, da se obrneš na vzrejno komisijo (Zvone Poznik; 041 534 274).

tica
12. February 2011, 18:51
Iščem špringel španjela za parjenje z papirji.


???? :icon_lol:

maks
14. February 2011, 21:56
Najdel zelo lepega psa črno belega za parjenje hvala nekaterim formašom za pomoč!

maks
28. April 2011, 19:31
Zanima me če špringel španjelom se še kopira repe ker eni pravijo da drugi pa trdijo da ne hvala za odgovore.

alojz1
28. April 2011, 19:47
Oboje je prav :icon_lol:

dseme
20. June 2011, 20:53
zanimiva debata....

dseme
21. June 2011, 07:23
zanima me kake preizkušnje rabi špringer,da dobi vzrejno dovoljenje...lp

maks
2. November 2011, 19:51
Zanima me kako ste kaj lastniki zadovoljni z špringel španjeli kako kaj delajo v lovišču zanima me tudi koliko jih je v lovskih rokah.

detel
2. November 2011, 21:44
Pred nekaj leti sem nameraval kupiti špringerja. Vzreditelj mi je dejal, da mi ne garantira , da bo pes sledoglasen. In moje namere so takoj zvodenele :icon_cry:. Baje, da so bolj " nežni" kot prepeličarji, primerni bolj za malo divjad.

matejk
5. November 2011, 20:29
Po dobrem letu, od kar imam špringer španjelko, lahko rečem, da mi ni žal, da sem se odlčil za to pasmo. Psica je sledoglasna in vidoglasna, vodoljubna, lovski nagon je zelo močan, ko pa ni v lovišču je doma pravi hišni ljubljenček. Pošteno povedano, sem najprej razmišljal o prepeličarju, pa sem si moral potem na prošnje žene in sina premisliti in vzeti špringerja. K odločitvi pa je pripomoglo tudi dejstvo, da je špringerko imel moj mentor in sem v tistih letih z njo kar dosti lovil malo divjad.
Edina težava s katero se še ubadava je aportiranje zajca po izdelani vlečki. Pernato divjad mi prinese brez težav, zajca pa samo povoha in pusti. Je pa res, da zajca pred njo še nisem uspel upleniti. Upam, da jo bo strast ob tem ko bo zajca pognala in bo padel pred njo, prepričala, da ga bo prijela in aportirala.
Sem pa tudi jaz od kar nekaj kinologov slišal tarnanje, da je pri nas vse več nemih špringerjev.

LP
Matej

maks
6. November 2011, 12:20
Ta mesec mislim pariti psičko špringel španjelko iz lovske linije z zelo dobrim psom ki je tudi letos zmagal v vodnem delu če je kaj zanimanja za mladičke mi lahko sporočite na zs.

Breza
6. November 2011, 18:08
Hmmm...maks, naj te ne zanese. Se bom posvetovala še z drugimi upravljavci foruma, ali naj tole brišemo ali ne. Prostor za oglaševanje je na drugem delu te spletne strani in nikakor tule.

Naslednja objava v smislu oglaševanja/prodaje legla, mladičev in kar je še takega bo brez opozorila izbrisana.

Breza

dseme
11. November 2011, 17:51
ja z vami se vse strinjam....samo preveč hvalite svoje pse kaj vse delajo...oktobro sem bil na PNZ špringerov...pa to ni to...lp dejan

matejk
11. November 2011, 18:59
Kje pa je bil ta PNZ španjelov, če ni skrivnost?

maks
11. November 2011, 19:41
Dseme kaj si mislil s temu odvisno kako se ukvarjaš s psom če imaš vse narejeno z prvim nagradnim razredom je kar nekaj truda vloženega v to je pa res da jih večino goni srnjad zajca pa sploh ne poznajo

dseme
21. November 2011, 20:36
Dseme kaj si mislil s temu odvisno kako se ukvarjaš s psom če imaš vse narejeno z prvim nagradnim razredom je kar nekaj truda vloženega v to je pa res da jih večino goni srnjad zajca pa sploh ne poznajo

maks,da lovski pes nebi po 2 letih prišo na sled zajca,če je v lovskih rokah...lp

Veper
21. November 2011, 22:03
maks,da lovski pes nebi po 2 letih prišo na sled zajca,če je v lovskih rokah...lp
Nekateri lovski psi nikoli ne pridejo na sled zajca ker jih preprosto v nekaterih loviščih ni oziroma so redkejši kot katera koli druga divjad. V Naši LD je garantirano več volkov kot pa zajcev

dseme
22. November 2011, 06:07
Nekateri lovski psi nikoli ne pridejo na sled zajca ker jih preprosto v nekaterih loviščih ni oziroma so redkejši kot katera koli druga divjad. V Naši LD je garantirano več volkov kot pa zajcev

verjamem ti veper...samo špringer mora gonit zajca za vzrejno dovoljenje..lp

Hubertus
22. November 2011, 07:00
verjamem ti veper...samo špringer mora gonit zajca za vzrejno dovoljenje..lp
A v Angliji, kjer so špringerja naredili, morajo tudi gnati zajca?

dseme
22. November 2011, 09:09
A v Angliji, kjer so špringerja naredili, morajo tudi gnati zajca?

a smo mi v angliji...nas pravilnik je bil napisan v sloveniji...lp

springer
22. November 2011, 11:18
Če vas zanima kaj in kako počnejo drugje vpišite v Google "springer spaniel training".

dseme
22. November 2011, 11:23
Če vas zanima kaj in kako počnejo drugje vpišite v Google "springer spaniel training".

super stran...sem že gledo...lp

maks
22. November 2011, 16:20
Pri nas sodniki sodijo po psih čigavi so vzreditelji nevem zakaj jim moraš poslat rodovnik 14 dni prej preden je tekma jaz bi jim dal rodovnik po končani tekmi.

Veper
22. November 2011, 16:33
Pri nas sodniki sodijo po psih čigavi so vzreditelji nevem zakaj jim moraš poslat rodovnik 14 dni prej preden je tekma jaz bi jim dal rodovnik po končani tekmi.

Maks iz tvojih ust v božja ušesa.Takoj podpišem:icon_wink:

dseme
22. November 2011, 17:54
Pri nas sodniki sodijo po psih čigavi so vzreditelji nevem zakaj jim moraš poslat rodovnik 14 dni prej preden je tekma jaz bi jim dal rodovnik po končani tekmi.

to maš tudi prav...lp

Breza
22. November 2011, 19:29
Sicer ne vem, kako je drugod, ampak moram povedat, da sama nisem kot sodnica še NIKOLI dobila v vednost rodovnikov psov, ki sem jih sodila na kakršnih koli preizkušnjah, tekmah, ocenjevanjih... Organizatorji navadno zahtevajo fotokopijo rodovnika zato, da pripravijo dokumentacijo (npr. naredijo sezname, spišejo glave ocenjevalnih listov...), vendar se te zadeve ne pošiljajo sodnikom.

smrketa
23. November 2011, 00:15
Točno tako kot pravi Breza-na vseh naših prireditvah ima sodnik možnost videti(original) rodovnik šele na prireditvi sami-večinoma šele po končani prireditvi ko se vpisuje rezultat:icon_wink:

Brakir
23. November 2011, 00:23
Sam sem se letos udelezil mladinske+vzrejne preizkusnje za spanjele. In moram izreci pohvalo tako organizaciji kot sojenju. Vsec mi je bilo zrebanje stevilk, podobno kot na skupnem lovu, in do konca preizkusnje sva bila jaz in psica /stevilka 6 /. Noben rodovnika niti povohal ni do konca preizkusnje, ko smo ob pivi in klobasi nestrpno pricakovali razglasitev.

dseme
23. November 2011, 07:56
Sam sem se letos udelezil mladinske+vzrejne preizkusnje za spanjele. In moram izreci pohvalo tako organizaciji kot sojenju. Vsec mi je bilo zrebanje stevilk, podobno kot na skupnem lovu, in do konca preizkusnje sva bila jaz in psica /stevilka 6 /. Noben rodovnika niti povohal ni do konca preizkusnje, ko smo ob pivi in klobasi nestrpno pricakovali razglasitev.

kje pa si bil to....lp

dseme
23. November 2011, 07:58
Sicer ne vem, kako je drugod, ampak moram povedat, da sama nisem kot sodnica še NIKOLI dobila v vednost rodovnikov psov, ki sem jih sodila na kakršnih koli preizkušnjah, tekmah, ocenjevanjih... Organizatorji navadno zahtevajo fotokopijo rodovnika zato, da pripravijo dokumentacijo (npr. naredijo sezname, spišejo glave ocenjevalnih listov...), vendar se te zadeve ne pošiljajo sodnikom.

breza...če pa sodnik sodi znancu ali pa drugemu sodniku,ki je s psom na tekmi mu pogleda skozi prste a:icon_wink:

Veper
23. November 2011, 08:42
Izjava nekega sodnika in to ni izmišljeno ker se je zgodilo meni. " mi ocenjujemo tudi vodnika " to se je zgodilo na telesni oceni in ker pes ni bil "pravilno predstavljen in slabo voden" je dobil slabšo oceno pa čeprav v zapisniku blesti. Eno leto kasneje se srečamo na tečaju kjer je pes pometel z konkurenco. Vprašanje sodnika "kakšno telesno ocenopa ima pes" ko mu povem da je dobil štirico in zakaj in da ga je ocenil prav on je nekaj momljal da se da vse popraviti.No ja medtem je nehal vzrejati to pasmo psov pes pa je zmagal na UP brez odbite točke. :icon_smile: Šest let kasneje na tečaju enake kategorije pravzaprav kar na istem tečaju samo na drugem mestu. Razlika je v tem,da sem tokrat med predavatelji in inštruktorji tudi jaz s tem istim psom kot že izverziranim v svojem delu. Podpredsednik komisije in vzreditelj te pasme sedi na terasi in opazuje mojega psa in pravi" veš miha lepšega bavarca pa še nisem videl v življenju". Ko sem mu povedal zgoraj napisano štorijo se je zasmejal in povedal nekaj kar pač ne bom objavil ampak smejala sva se pa oba še dik se je nasmehnil.:icon_wink:

Breza
23. November 2011, 10:26
breza...če pa sodnik sodi znancu ali pa drugemu sodniku,ki je s psom na tekmi mu pogleda skozi prste a:icon_wink:
Odvisno od sodnika. Menim, da tisti, ki ni sposoben ločiti dela/kvalitete psa od tistega, ki ga drži za vrvico, ni dober sodnik.

dseme
23. November 2011, 11:38
Odvisno od sodnika. Menim, da tisti, ki ni sposoben ločiti dela/kvalitete psa od tistega, ki ga drži za vrvico, ni dober sodnik.

ja se strinjam...samo takih je malo...:icon_wink:

Brakir
23. November 2011, 11:56
Preozkusnja je bila v organizaciji lkd ljubljana, opravlhali pa smo jo v ld brezovica.

dseme
23. November 2011, 11:59
Preozkusnja je bila v organizaciji lkd ljubljana, opravlhali pa smo jo v ld brezovica.

hvala ti za odg.jaz sem bil v lkd maribor...lp

maks
23. November 2011, 17:59
BIL sem na telesni oceni v Krškem in mi je sodnik pogledal v rodovnik in rekel zakaj ga nisem kupil kje drugje

dseme
23. November 2011, 18:05
BIL sem na telesni oceni v Krškem in mi je sodnik pogledal v rodovnik in rekel zakaj ga nisem kupil kje drugje

zakaj...

maks
23. November 2011, 18:52
da bi mi on povedal za bolša legla

dseme
23. November 2011, 19:02
da bi mi on povedal za bolša legla

ker sodnik pa je bil...lp

dseme
24. November 2011, 16:13
ker sodnik pa je bil...lp

zanima me koliko je tu vodnikov špringerov...da si kaj povemo...lp dejan

dseme
24. November 2011, 16:16
ker sodnik pa je bil...lp

zanima koliko je tu lastnikov špringerov...da si kaj povemo...lp dejan

maks
24. November 2011, 16:54
jast sem vodnik špringel španjela

dseme
24. November 2011, 17:31
zanima koliko je tu lastnikov špringerov...da si kaj povemo...lp dejan


jast sem vodnik špringel španjela

lepo sma ze dva...lp dejan

springer
24. November 2011, 17:50
Upokojenka, bolj pes spremljevalec, kot lovski pes.

dseme
24. November 2011, 17:55
Upokojenka, bolj pes spremljevalec, kot lovski pes.

super smo ze trije...lp

volk
28. November 2011, 18:21
Smo že štirje vodniki špringer španjelov
Imam 1,5 leta staro psičko.

dseme
30. November 2011, 17:33
Smo že štirje vodniki špringer španjelov
Imam 1,5 leta staro psičko.

lepo moja je stara 6 mes.lp dejan

Hunter
8. January 2012, 14:08
Ko lovec in pes vesta kako se stvari streže je to najbolj uspešna kombinacija.Uigran par je nerazdružljiv...

10387

10388

mprimoz
8. January 2012, 14:57
Bravo, Hunter!:icon_wink:

maks
21. January 2012, 13:20
Pozdravljeni ker pričakujem leglo špringel španjelov me zanima če je še dovoljeno kopiranje repkov ali ne ker mi je v veterinar dejal da je to zdaj prepovedano prosim za odgovore hvala lepa lahko pišete tudi na zs .

Breza
21. January 2012, 13:57
O krajšanju repkov smo pred časom že govorili TULE! (http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=2235&referrerid=8)

maks
31. January 2012, 17:38
To je pa moja psička ki pričakuje leglo.

Breza
31. January 2012, 19:28
Res je prekrasna! :icon_biggrin: Je iz slovenske vzreje?

maks
31. January 2012, 19:44
res je prekrasna! :icon_biggrin: Je iz slovenske vzreje?

ja je iz sloveskega vzreditelja iz kapel

Breza
1. February 2012, 11:25
Komplimenti! :icon_biggrin:

A si paril s črnim sercem al je enak kot psica?

maks
1. February 2012, 11:58
to je pa moja psička ki pričakuje leglo.

paril sem iz črnim je pa jeseni zmagal v vodnem delu na igu.

Breza
1. February 2012, 13:29
Ni ravno zmagal, bil je pa edini od ne-ptičarskih pasem, ki se je sploh uspel uvrstit in uspešno zaključit tekmo. In to s I. n.r.!

Je pa res simpatičen pes - je imel na tekmi kar precej občudovalcev.

maks
2. February 2012, 07:55
še ena slikca

matejk
6. February 2012, 20:13
Naj še jaz mojo Bino malo pohvalim. V tej sezoni, sva skupaj uplenila 5 racmanov, 6 sivih vran in enega dolgouhca. Na skupnih lovih je aportirala nekaj fazanov, enkrat pa tudi preplavala Dravo, pobrala racmana na drugem bregu in mi ga lepo aportirala.

Tule pa sva tazadnjega racmana v sezoni uporabila še za ponavljanje vlečke.

http://www.youtube.com/watch?v=Pkzw0TkbaOs

maks
6. February 2012, 21:29
bravo kar tako naprej psička je zelo lepa in lepo dela

deteljica
15. March 2012, 10:01
špringer v delu :icon_wink:
http://www.youtube.com/watch?v=MaP_01Ev91o&feature=youtu.be

matejk
16. March 2012, 18:37
Ampak vzrejnega pa pri nas ne bi dobila. Ni sledoglasna.:icon_wink:

maks
16. March 2012, 19:29
Mi tudi ta vikend pričakujemo leglo špringerjev

maks
17. March 2012, 14:42
Na žalost so vsi mladički poginili med porodom bilo jih je sedem od tega 4 psički in 3 psičke zelo mi je hudo za njih za psico pa se še bojujemo.

Breza
17. March 2012, 16:43
Ojoj...kaj pa je šlo narobe?

maks
17. March 2012, 19:36
Tudi veterinar ne ve kaj je šlo narobe.

Breza
17. March 2012, 20:14
Kako pa je s psico? Je ok?

maks
17. March 2012, 20:57
ne vemo kaj bo prinesla noč

maks
18. March 2012, 11:11
Danes sem govoril z vzrediteljem ki mi je dejal da je njegovo leglo tudi poginilo in da je to verjetno zaradi tablet proti zajedavcem ki ga veterinarji priporočajo in da ve še za dva taka legla ki najbi verjetno tudi poginila zaradi teh tablet.

Breza
18. March 2012, 15:36
Tole je kar grozljivo slišat. Lahko poveš, katere tablete proti zajedalcem si dajal? Morda uspemo z informacijo rešiti kako leglo.... :icon_neutral:

alojz1
18. March 2012, 16:09
katere tablete proti zajedalcem si dajal?
Mislim, da imajo kar vsa podoben učinek.
Eden je dal tableto proti trakulji , drugi pa dve tableti proti zajedalcem (prepeličarka). V obeh primerih je plod odmrl. Prvi je dal na sredi brejosti in je zaradi razpada ploda poginila tudi psica.

Breza
18. March 2012, 16:19
Ne bi rekla, da imajo vsi antiparazitiki za posledico odmrtje plodov...

Sama vedno sčistim psice po polovici brejosti in še nikdar se mi ni zgodilo, da bi bilo z mladički kaj narobe.

Je pa dal kolega pred kakimi 4 leti svoji ptičarki tudi tablete proti zajedalcem, pa je psica splavila oz. so z nje padli kot male miške veliki zarodki. Sem ga spraševala, kaj je uporabil, pa je rekel, da je psici dal tablete njegov oče in da nima pojma, katere so bile. :icon_confused:

Zato pa bi bilo dobro vedeti, s katerimi tabletami ima maks slabe izkušnje. Informacija iz prve roke je zagotovo bolj verodostojna kot prebiranje vseh možnih deklaracij skupaj.

alojz1
18. March 2012, 16:27
V obeh mojih primerih so dobili tablete ob cepljenju proti steklini.
Najbolje je psico očistiti pred gonitvijo, mladičem pa dam pasto, ko začnejo jesti drugo hrano.

maks
18. March 2012, 17:04
Veš da nevem katere tablete sem dobil proti zajedalcem.

Hunter
18. March 2012, 19:56
Prebiranje zadnjih postov je pa grozljivo :icon_cry: si ne znam predstavljat da ena tableta takole pomori celo leglo.Maks fino bi bilo če bi izvedel katere tablete si uporabil.

Še eno vprašanje,brez teh tablet ne gre?

Breza
18. March 2012, 20:39
Jah, dandanes je skorajda nujno, da pse očisitmo notranjih zajedalcev. Mnogokrat se pri mladičih pojavi glistavost tudi, če morda psice nimajo ravno invazije glist. Zato se - kot je rekel alojz1 - mladiče še dodatno razglisti.

Je pa problem, če so mladički zelo glistavi. Ko jim damo sredstva proti zajedalcem, gliste med poginjanjem sproščajo toksine, ti pa lahko imajo za mladičke tudi usodne posledice. Pojavi se bruhanje, driska, splošna oslabelost organizma, ne tako redko tudi slepota, epileptični napadi ali celo pogin mladičkov. Govorim seveda o zelo okuženih mladičkih. Da bi se izognili prehudi okuženosti mladičev pač očistimo tudi mame pred porodom, ali še bolje - preden jih sploh parimo.

@maks: če imaš možnost izvedeti, katero sredstvo si dal psici, bi bil to zelo koristen podatek za marsikoga.

detel
19. March 2012, 10:34
Vsako zdravilo ima navodila zato, da ga preberemo. Dvomim, da je veterinar storil tako strokovno napako. Razlogov za splave, pogine mladičev in druge probleme je veliko (obporodna sepsa, vnetja vimena, genske napake....).

alojz1
19. March 2012, 13:09
Vsako zdravilo ima navodila zato, da ga preberemo.
Sklepam, da si vzreditelj in daješ svojim psičkam sredstva proti zajedalcem v skladu z prebranimi navodili tudi med brejostjo.
Prosim za pošten in objektiven odgovor. Ter ime sredstva.

Hunter
19. March 2012, 18:52
Breza hvala za tvoj odgovor.

detel
20. March 2012, 10:13
Odraslim dajem Pratel, 3-4 x letno. Psicam med brejostjo ne dajem. Psičkom pa pri starosti 15 dni, humani sirup Vermox ali Thelmin. Ko so malo večji ( 1 mesec in naprej) lahko že damo Verpanil tbl ali tudi Pratel tbl.

alojz1
20. March 2012, 10:33
Psicam med brejostjo ne dajem.
Zakaj ne daš med brejostjo? Saj priporočajo, če si prebral indikacije in doziranje.
Detel zamerim ti, da kot rejec poznaš veselje in skrbi z mladiči. Pa si kljub temu obdolžil druge, da ne preberejo niti navodil na zdravilih.
Ta forum je namenjen izmenjavi izkušenj. In jaz jih upoštevam .

citat Detel: Vsako zdravilo ima navodila zato, da ga preberemo. Dvomim, da je veterinar storil tako strokovno napako.

detel
20. March 2012, 11:34
Nisem obdolžil, to je bolj opozorilo, da treba prebrat. Ne bodi tako občutljiv. Psicam med brejostjo lahko damo določena sredstva, no jaz jim dam prej in kasneje pa je tudi v redu.

maks
1. June 2012, 23:07
MOJA nova pridobitev pasja pomoč za lov stara bo tri mesece.

Breza
3. June 2012, 10:23
Joj, kakšen pogled! :icon_biggrin: Če te tale lepotička ne bo ovila okrog kremplja, pa tud nič ne rečem! :icon_wink:

maks
25. August 2012, 12:01
Jutri pa v Tbovlje na rastavo z mojo psičko HERO v razredu mladiči bomo videli kako bo sodnik strog.

maks
25. August 2012, 12:57
Ali še kdo pride jutri v Trbovlje NA PASJO RASTAVO.

maks
11. January 2013, 21:37
Jutri gremo na rastavo v Ljubljano pogledat kako bo naša psička pozirala sodnikom .Pride še kdo na rastavo.

maks
12. January 2013, 17:20
Naša psička je prvakinja mladih in prvak pasme BOB.

Breza
13. January 2013, 23:01
Hej, bravo, Hera! Bravo, maks! Iskrene čestitke! :hooray:Bighand

maks
14. January 2013, 20:01
Hvala breza.

main757
14. January 2013, 20:42
Maks, prilimaj nam kakšne slikice z razstave.

mprimoz
14. January 2013, 21:07
Rajši tiste z lova.:icon_wink:

volk
13. February 2013, 20:14
Pri nas doma je veselo. Dobili smo male kepice, ki veselo rastejo.:OK:

maks
13. February 2013, 20:31
BighandBighandBighandBighandBighandBighand lepi bojo

main757
8. April 2013, 09:41
Kdo je včeraj zamudil krog na CAC Barje? :icon_lol:
Še dobro, da je sodnik bil dobre volje. biggrin

Legvan
23. September 2013, 20:10
Živjo,

mene malo zanima, če ima kdo izkušnje kako se obnašajo pri lovu na divje prašiče, ter, če goni lisico in učenja po krvni sledi?
lp

alojz1
23. September 2013, 21:08
Pes bo delal tisto kar ima možnost spoznati in kar se nauči. Če imate veliko prašičev in lisic ne bo problem. Na krvni sledi sem pa jaz pred mnogimi leti začel z koker španjelom. In sva bila zelo uspešna predvsem na srnjadi (prašiči so bili pri nas redki).
Recept za veselje. Nabavi psa, ki ti je všeč. Bodita čim več skupaj. Bodi dosleden, ne škrtari z pohvalo vendar ohrani disciplino. Španjeli so zelo bistri in se lahko zgodi da bo on tebe imel ne ti njega.

detel
23. September 2013, 21:20
Noben vzreditelj mi ni garantiral, da bo špringer sledoglasen in dober prašičar, zato ga nikoli nisem imel. So bolj nežni od prepeličarja, bolj primerni za malo divjad.

alojz1
23. September 2013, 21:40
Ja to sem pozabil povedati. Veliko se jih pojavlja, ki niso sledoglasni. Moje mnenje je, da je to dedno. Preizkus staršev je dobrodošel. Pred leti to ni bil problem.
Ni tako oster kot prepeličar. To je lahko dobrodošlo in prepreči marsikatero poškodbo ali izgubo.

maks
8. November 2014, 13:16
Rad bi paril psičko in me zanima če je med vami kaj zanimanja za mladičke.Odgovore na zs.Bighand:icon_lol:

dseme
13. March 2015, 09:18
na voljo mladički ANGLEŠKIH ŠPRINGER ŠPANJELOV....oba starša sta delovne in razstavne linije...info:dejanseme1@gmail.com