PDA

View Full Version : Bi-pod (tačke) na puški



andrej win
24. February 2009, 23:11
Verjetno za športno streljanje skoraj nujna oprema..:icon_wink:

Kaj pa za lovske namene,pride u poštev,se kdo poslužuje tega??:icon_redface:

Rok
25. February 2009, 06:57
Mogoče za kak lov na gamsa zna prist prav...čeprav je to malo "ne-tradicionalno" in zna pri kakšnih bolj tečnih lovcih izzvati negodovanja :icon_wink:

ZR7
25. February 2009, 08:37
Meni se zdi ravno za gamsa še najmanj primerno. Vsaj jaz nisem še nikoli streljal gamsa iz toliko ravne površine, da bi lahko obe tački postavil na tla, brez da bi bila puška postrani, kar pa vpliva na lego zadetka. Prav veliko šarjenja na grebenu in popravljanja tačk, pa noben gams ne bo čakal.

Se mi pa zdijo primerne za lov na travnikih iz tal. Takrat ko ležiš na tleh in pod puško podlagaš vse sorte od daljnogleda do ne vem česa vsega še. Ruksaka pa ponavadi na travnik ne vlačim s seboj. Tako da za take primere bi celo daljše nožice, ki bi omogočale strel iz sedeče pozicije, prišle prav.

Kljub razmišljanju o teh podstavkih, pa sem še vedno na lovski palici, ki je že nekajkrat omogočila vertikalno umiritev strela. Tako da se bolj nagibam k deljeni lovski palici, ki jo razpreš in dobiš stojalo. In imaš palico in stojalo obenem.

denis jež
25. February 2009, 11:58
Živjo
tačke so zelo uporabna stvar,tako na travniku kot za gamsa,tačke so nastavljive vsaka posebej in ni važno če je teren postrani se da vse uštimat,pa tudi dovolj hoda ima da lahko puško zarotiraš v pravilen položaj,na 200m pa tudi na 300m je strel ob pravilni uporabi bi poda 100%
lp

rws
25. February 2009, 12:43
jau, kam gre jaga:icon_neutral:
če že mormo jagat s plastičnimi puškami in sivimi cevmi, vsaj navadno leskovo palco uporabljajmo, ne bi-poda:icon_smile:

davorin
25. February 2009, 12:51
vse to se meni tudi ne zdi več ravno primerno za lov!!
če smo tako dolgo lahko lovili samo s puško, marsikdo še daljnogleda ni imel, zaj bi pa še to potrebovali?? sicer pa je stvar posameznika. kdor jo hoče in(ali) je zadovoljen s tem, naj mu kar vredu služi ta stvar.

Brakir
25. February 2009, 15:53
Ja, mate prav, pa bodimo 100 let za leseno žlico! :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:

teohafy
25. February 2009, 17:11
Pač gremo v Ameriko, kar se nam je zedlo še pred 5 leti smešno in brezveze postaja vedno bolj normalno. Zamislite si kaj bi pred nekaj leti rekli, če bi se kdo pojavil v svetlečem cestarskem jopiču na pogonu?:icon_wink:

andrej win
25. February 2009, 18:05
vse to se meni tudi ne zdi več ravno primerno za lov!!
če smo tako dolgo lahko lovili samo s puško, marsikdo še daljnogleda ni imel, zaj bi pa še to potrebovali?? sicer pa je stvar posameznika. kdor jo hoče in(ali) je zadovoljen s tem, naj mu kar vredu služi ta stvar.

Zdej so drugi časi ,in če že vseskozi težimo k lovsko pravičnim strelom,zakaj potem ne bi-pod??:icon_confused:
Palica je dober pripomoček,za kar pa potrebuješ še "tretjo" roko..bi-pod reši to zadevo:icon_wink:

toncybrak
25. February 2009, 18:06
jau, kam gre jaga:icon_neutral:
če že mormo jagat s plastičnimi puškami in sivimi cevmi, vsaj navadno leskovo palco uporabljajmo, ne bi-poda:icon_smile:

ja ucasih so tud vse dneve peš hodili po gozdovih in jagali----pa zdaj??v vsak "grm" je ze narejena cesta,da lahko tudi z avtom prides zraven!!moramo v korak s časom((sam pa uporabljam leskovo palico-1A))
LP

Kolovski
25. February 2009, 20:01
Vsem nezagovornikom: kaj pa v primeru, da najraje streljate leže? Pa da je malo višja trava? Podložite nahrbtnik, daljnogled, wc papir v ruzaku, potem desni čevelj in nato levi, ter na vse to naslonite puško? Grem stavt, da pleše križ!
Če zanesljivejše oddamo lovsko etičen strel, zakaj bipod ne?

teohafy
25. February 2009, 20:19
Jaz imam v rukzaku vedno en pojšter, tako da je napolnjen in lahko komot ustrelim tudi iz malo višje trave, pa še terenu se prilega, mislim, da je boljša rešitev kot "tačke".

Brakir
25. February 2009, 20:25
Zato ker zgleda preveč vojaško pa ni del tradicije....a še nisi "skontou" Kolovski... :icon_confused::icon_confused:
Fantje časi gredo naprej! pri kalibrih, kroglah, šibrenih nabojih, optiki in pa tudi raznih pomagalih npr. Bipod! sam razmišljam o tej vrsti pomagala seveda ko uredim karabinko! pa naj reče kdor hoče kar hoče...če bom sam zaradi tega bolj siguren v strel me ne gane kaj si mislijo drugi!

andrej win
25. February 2009, 20:33
Jaz imam v rukzaku vedno en pojšter, tako da je napolnjen in lahko komot ustrelim tudi iz malo višje trave, pa še terenu se prilega, mislim, da je boljša rešitev kot "tačke".

Se nebi strinjau,imaš možnost dokupit tudi višje tačke (40-100 cm) ,samo zamenjaš..je ziher bolš ko rukzak,pa še višino nastaviš..
al pa kr obe gor namontiraš:icon_twisted::icon_confused::icon_redfa ce:

Čeprav mal vojaško zgleda,ampak če zadeva pomaga,zakaj pa ne..sam kaj ko krvosledci pol ne bojo mel dela:icon_wink:

Brakir
25. February 2009, 20:42
al pa kr obe gor namontiraš:icon_twisted::icon_confused::icon_redfa ce:


andrej a si ob pamet??? pa to je ja tako če ne že huje kot da bi nuno "opedenal" ne sam od spredaj ampak še od zadaj! :icon_confused::icon_confused::icon_lol:

Eh ja, kam nas bo tale miselnost privlekla?

kudu
25. February 2009, 21:10
Kar se tačk tiče, so zelo uporabne in priporočlive za precizne strele. Res pa je, da puška s pritrjenimi "bipodi" niti najmanj ne zgleda lovsko.
Najbolj pomembna stvar pri "bipodu" je, di ima vrtljivo bazo. Kar pomeni, da lahko tudi pri neravnem terenu poško naravnaš v pravokotno lego.
Sam jih uporabljam že kar nekaj let, predvsem pri rezantnem kalibru in strelih na vecje razdalje-leže.

andrej win
25. February 2009, 21:11
Brakir,to ni miselnost,to je hec:icon_confused::icon_biggrin:

Če se vrnemo nazaj..
Js rad gamsa jagaam,pa če imaš prostor pravi,lahko z to zadevo dost lepše ustreliš..vsaj tko se men zdi!
Drugač nebi tega pogruntal...bi kr poune nahrbtnike prodajal:icon_wink:

davorin
25. February 2009, 21:12
Zdej so drugi časi ,in če že vseskozi težimo k lovsko pravičnim strelom,zakaj potem ne bi-pod??:icon_confused:
Palica je dober pripomoček,za kar pa potrebuješ še "tretjo" roko..bi-pod reši to zadevo:icon_wink:

no super, če se stvari in časi spreminjajo, sam da se ne na slabše!! ja saj pravim, zakaj pa ne, če ti odgovarja ter potrebuješ te tačke!! js jih ne. jim pa ne nasprotujem.

teohafy
26. February 2009, 08:14
Pač jaz ne rabim drugega kot rukzak. Do 50 metrov palica, kar je več, se usedem z naslonom vsak komolec na eno koleno ali pa rukzak, ne moreš rečt, da s tačkami bolješ ustreliš kot z rukzaka. Od okoli 45 uplenjenih kosov velike divjadi, smo iskali edino prvega, ker me je preveč fiber zmatro, pa še tistega je šlo čisto mimo. Jaz ga ne bom uporablal, ker pač dam nekaj na tradicijo in lahko dovolj natančno straljam z tradicionalnimi pripomočki, nimam pa nič proti njim, če bo zaradi tega divjad manj trpela, ker ne bo slabih strelov. Pa še puška se mi zdi z njim grda + dodatna teža in nerodnost.

andrej win
26. February 2009, 09:36
Živjo
tačke so zelo uporabna stvar,tako na travniku kot za gamsa,tačke so nastavljive vsaka posebej in ni važno če je teren postrani se da vse uštimat,pa tudi dovolj hoda ima da lahko puško zarotiraš v pravilen položaj,na 200m pa tudi na 300m je strel ob pravilni uporabi bi poda 100%
lp

Ja,a niso nekateri bi-podi tako narejeni,da lahko tačke pač postaviš fiksno na tla,puška se pa lahko obrača,za nek mali kot (lahko jo nagibaš levo desno,če se ne motim..)..

Samo ,potem moraš verjetno tudi pristrelitev narediti iz bi-poda,ker je lega zadetkov lahko drugačna???:icon_redface::icon_study:

rws
26. February 2009, 11:29
leskova palca je zakon, je treba malo na strelišče it pa potrenirat, pa tut na 100m s palce ustrelit ne bo nobena umetnost.

andrej win
26. February 2009, 13:45
Leskova palca ni slaba,sploh če jo imaš prerezano pa dolgem,se da do 100 metrou kr lepo ustrelit..
če je pa treba mal na dlje,je pa že tko tko..:icon_redface:

pumpa
26. February 2009, 19:51
jaz sem pa mislil da uporabljate palce samo za dolge strele:icon_lol::icon_lol:

jazbec
26. February 2009, 19:53
Ob pomoči palice se da kar lepo ustrelit, samo zadeti je težko.

Drugače pa bi-poda ne uporabljam, raje pridem bližje, kar je pravi čar lova.

amwin
26. February 2009, 20:11
No Andrej jaz te že razumem, zakaj ti to rabiš pri vas bi bila to kar uporabna zadeva. Pa kot te poznam s to zadevo bo divjadi trda predla!!!! :icon_sad:
Če nabaviš mormo sprobat :icon_lol:

Kje pa je to mogoče nabavit in cena???

lp

andrej win
27. February 2009, 08:08
jaz sem pa mislil da uporabljate palce samo za dolge strele:icon_lol::icon_lol:

odvisno kaj je pri vas dolgi strel??:icon_wink: 80-100 metrou??

Lisico se da iz palce na 100-120 metrou še kr dobr zadet.ker ni fibra,za kakega gamsa,je lahko pa ob fibru že 100 metrou daleč..:icon_redface:

Amwin,bi pod dobiš povsod ,cena 80-100 eur

teohafy
27. February 2009, 08:14
Sicer to ne sodi v to temo, ampak ne razumem, da imate fiber samo pri določeni divjadi, mene prime fiber še bolj, če čakam na lisico na mrhovišču. Se mi zdi da je moj fiber bolj pogojen od situacije kot pa od vrste divjadi. Bolj se trudim da nekaj pravično uplenim, večji fiber mam, da bo to res to, kar sem ocenil da je.

ZR7
27. February 2009, 09:18
Bipod na puški je dejansko "gravž" in prilika za zapenjanje ob veje. Ali obstajajo sistemi, ko se ga da hitro pripeti nanjo, prej ga imam pa v ruksaku?

denis jež
27. February 2009, 11:30
ja moj bi pod je snemljiv in se nikamor ne zapenja tudi če ga ne snamem,odvisno seveda od lovišča,če grem na zalaz po gozdu pa itak ne rabiš bi poda in ga snameš dol. Sicer pa sem jaz dal zanj 40 eur v ljubljani v nekem army shopu na fužinah,je pa identičen kot v katalogu od frankonie kjer stane 160 eur.
lp

Rok
27. February 2009, 11:34
Bipod ni tradicionalna oprema (40 let stara mauzerca in za 500€ gravur gor 3je zlati jeleni in ena lisica, zrezljan divji prasec na kopitu). Tako da tukaj hitro naletiš na nestrinjanje.

teohafy
27. February 2009, 12:47
Mene pa zanima kam se pritrdi? Je to direktno na cev, ali na kopito? ali kaj vpliva na natančnost? Ker meni se zdi, da je grupa zadetkov odvisna od podlage na katero nasloniš, saj naprimer če streljam leže in komolcev imam grupo vedno nekaj centimetrov nižje kot pa iz vreč s peskom.

Rok
27. February 2009, 12:49
Na sprednji del kopita se pritrdi.

pumpa
27. February 2009, 14:43
Bipod na puški je dejansko "gravž" in prilika za zapenjanje ob veje. Ali obstajajo sistemi, ko se ga da hitro pripeti nanjo, prej ga imam pa v ruksaku?

zdej si pa glih tako povedal kot da starec in cestni motor nista za skupaj:icon_lol::icon_lol:

kurare
27. February 2009, 15:35
zdej si pa glih tako povedal kot da starec in cestni motor nista za skupaj:icon_lol::icon_lol:

Pumpa, pazi se rdečega kartona:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:

denis jež
27. February 2009, 16:37
Mene pa zanima kam se pritrdi? Je to direktno na cev, ali na kopito? ali kaj vpliva na natančnost? Ker meni se zdi, da je grupa zadetkov odvisna od podlage na katero nasloniš, saj naprimer če streljam leže in komolcev imam grupo vedno nekaj centimetrov nižje kot pa iz vreč s peskom.

Živjo
maš več vrst,ene se pritrdijo na cev,te niso menda najboljše vsaj po prijateljevih izkušnjah in na sprednji del kopita talm kjer je zatič za pas,ta varijanta je dobra,grupa zadetkov je vsaj pri meni vedno ista.
lp

ZR7
28. February 2009, 19:42
zdej si pa glih tako povedal kot da starec in cestni motor nista za skupaj:icon_lol::icon_lol:

Kombinezon in čelada naredita svoje:icon_wink:

Nekatere Scout puške imajo zanimivo vgrajene bipode v kopito in so zložene sestavni del kopita.
http://www.steyrarms.com/fileadmin/user/backgrounds/MANNLICHER_SCOUT_black_with_scope_1600x1200.jpg

Rok
28. February 2009, 20:35
Ja, sem že videl tole puško. Meni osebno ni všeč. Raje bi imel kar navaden bipod.

mrki
1. March 2009, 10:11
Pri Steyr Scout je problem ker se hitro polomijo te nogice :icon_cry: , drugače ja pa zame super puška :icon_lol:

andrej win
1. March 2009, 12:15
no pri teh puškah pa mislim da je problem,če nimaš ravne podlage za streljanje..:icon_confused:

mrki
1. March 2009, 15:12
Tudi to je pomankljivost pri scoutu, drugače pa nimam pripomb :icon_smile:

Tine
2. March 2009, 21:13
Mene zanima kolikokrat vam je na jagi in ne na strelišču taka stvar pomagala pri strelu. Sam res ne vidim, kako bi lahko na zalazu to uporabil, oz. kakšna je prednost pred strelom z naslona (palica, štor...). Vemo, da ravno kolovratit s puško takrat ni časa. Morda za gamsarje, sam tam je pa tak teren, da se da dobit naslon...:icon_wink:

andrej win
2. March 2009, 21:34
Mene zanima kolikokrat vam je na jagi in ne na strelišču taka stvar pomagala pri strelu. Sam res ne vidim, kako bi lahko na zalazu to uporabil, oz. kakšna je prednost pred strelom z naslona (palica, štor...). Vemo, da ravno kolovratit s puško takrat ni časa. Morda za gamsarje, sam tam je pa tak teren, da se da dobit naslon...:icon_wink:

Zaenkrat še nikol,ker ga nimam gor..
Pred naslonom z palice kar precejšnja,če pa imaš možnost nekega "štanta" iz katerega si prepričan,da z malo vaje (tarča) ustreliš tudi na malo dlje,mislim,da je ta zadeva primerna..

Ravno za gamse sem razmišljau..:icon_lol:

denis jež
3. March 2009, 07:40
živjo
Meni je že velikokrat pomagalo,lani če sem konkreten gumbar(strel na 220m,okoli ni bilo kam naslonit in sem se ulegel in lepo ustrelil),srnjak(strel strmo navzdol 150m spredaj pred skalo je bilo ravno toliko grmovja da brez tačk nebi mogel strelat) lanska srna(strel na 210m tudi tu bi bilo brez tačk bolj težk)
Tako da so tačke kar primerna zadeva, vse živali ki sem jih naštel so bile manj kot 50 m od nastrela. Vsak pa ve zase kaj bo pri lovu uporabljal,sam vem da ravno tako dobro ustrelim brez kot z palico zato sem si raje omislil tačke ki so 100% zaneslijive in dos sedaj še nisem zgrešil.
lp

jazbec
3. March 2009, 11:41
denis jež, ti si pravi ostrostrelec, da na 220 metrov vidiš in pravilno oceniš gumbarja, in ga potem še upleniš... zelo pogumno...

Sam uporabljam palico, če je pa predaleč pa pač ne streljam.

karel
3. March 2009, 11:59
"da na 220 metrov vidiš in pravilno oceniš gumbarja, in ga potem še upleniš... zelo pogumno..."
Pogumen je tisti, ki si upa priti bližje...:icon_redface::icon_wink:

denis jež
3. March 2009, 16:56
Živjo
z 24x povečavo se da use ocenit in ustrelit,tako da ni noben podvig.
Če mu bi p v tem primeru prišel ti bližje dvomim na čistini in še opazil me je že prej,tako da ne komentiraj če ne veš kako je bilo. Sicer pa vsak ve zase koliko daleč bo streljal pravično.
lp

pikolis1980
3. March 2009, 17:07
na 220metrov zame ni lovsko pravicno

detel
3. March 2009, 17:44
Tiste tace nebi nikoli vlačil s seboj, palico pa ja.

Tine
3. March 2009, 17:55
na 220metrov zame ni lovsko pravicno

Zakaj? Če veš da zmoreš, potem je ok. Če si pa ne zaupaš in samo besedičiš pred prijatelji, ko je pa enkrat pred njimi treba, je treba. "Da ne bom mona izpadu!" Takrat pa niti na 100m ni lovsko pravično:icon_exclaim:

pikolis1980
3. March 2009, 18:12
Zakaj? Če veš da zmoreš, potem je ok. Če si pa ne zaupaš in samo besedičiš pred prijatelji, ko je pa enkrat pred njimi treba, je treba. "Da ne bom mona izpadu!" Takrat pa niti na 100m ni lovsko pravično:icon_exclaim:

tine to ni lovsko pravicno seveda se da uplent ampak to zame ni noben lov to je zame pobijanje za svojo slavo.

denis jež
3. March 2009, 18:27
na 220metrov zame ni lovsko pravicno

Če zate ni zame je, saj sem napisal da vsak ve zase,saj nikjer ne piše da na 200 al pa na 300m ne smemo streljat ali se mogoče motim?
uglavnem meni z bipodom in 24x povečavo ni na 300m problem zadet in vem da bo žival padla ravno tako kot na 50m. Kot pa sem že povedal vsak ve zase. Sam vem da je strel,za katerega se lovec počuti in ve da bo 100% zadetek lovsko pravičen. Pa še to če se ti ne zdi lovsko pravičnom utrelit na 200m potem noben lovec v alpah ni lovsko pravičen,tam so streli tudi do 400m,pa je manj zastrela kot v nižinah,ker so to pač strelci ki vejo kako se takim rečem streže,če se pa nekdo ne počuti ustreliti na tako razdaljo pač naj strelja na 50m,me pa zanima kako boš prišel divjadi na popolni čistini na 50m.

Detel:"Tiste tace nebi nikoli vlačil s seboj, palico pa ja."
ti nebi tac jaz pa nebi palice vsak ve zase:icon_lol:
lp

pikolis1980
3. March 2009, 18:47
Če zate ni zame je, saj sem napisal da vsak ve zase,saj nikjer ne piše da na 200 al pa na 300m ne smemo streljat ali se mogoče motim?
uglavnem meni z bipodom in 24x povečavo ni na 300m problem zadet in vem da bo žival padla ravno tako kot na 50m. Kot pa sem že povedal vsak ve zase. Sam vem da je strel,za katerega se lovec počuti in ve da bo 100% zadetek lovsko pravičen. Pa še to če se ti ne zdi lovsko pravičnom utrelit na 200m potem noben lovec v alpah ni lovsko pravičen,tam so streli tudi do 400m,pa je manj zastrela kot v nižinah,ker so to pač strelci ki vejo kako se takim rečem streže,če se pa nekdo ne počuti ustreliti na tako razdaljo pač naj strelja na 50m,me pa zanima kako boš prišel divjadi na popolni čistini na 50m.

Detel:"Tiste tace nebi nikoli vlačil s seboj, palico pa ja."
ti nebi tac jaz pa nebi palice vsak ve zase:icon_lol:
lp

na srnjaka ti ni nikoli treba streljat na 220metrov se ga da zalest ce pa neznas zalest divjad se pa navadi.sicer za lov na gamsa nic nerecem se je treba malo stegnit za srnad pa ni take potrebe to je moje mnenje.sam zase pa ze ves kako je.zame si xxxxxx ne pa lovec

Brez žalitev!
admin

detel
3. March 2009, 19:06
V našem lovišču se razdalje krepko zmanjšujejo zaradi poraščenosti terena. Kaj bo šele čez 10, 20 let :icon_cry::icon_confused:.

ZR7
3. March 2009, 19:25
...če se pa nekdo ne počuti ustreliti na tako razdaljo pač naj strelja na 50m,me pa zanima kako boš prišel divjadi na popolni čistini na 50m.


O se da, se da. A je potrebno malo premisliti in upoštevati okoliščine ter biti dovolj spreten. Biti moraš res pravi lovec v prvenstvenem pomenu besede.
Da se tudi pobožati srno, a je treba vedeti, da zna dobro brcniti. Poznam možaka, ki je prišel tako blizu celo košuti.

Je pa spet vprašanje ali imamo pravico divjad tako plašiti za naše samopotrjevanje.

denis jež
3. March 2009, 20:27
[QUOTE=pikolis1980;30762]na srnjaka ti ni nikoli treba streljat na 220metrov se ga da zalest ce pa neznas zalest divjad se pa navadi.sicer za lov na gamsa nic nerecem se je treba malo stegnit za srnad pa ni take potrebe to je moje mnenje.sam zase pa ze ves kako je.zame si xxxxxx ne pa lovec

Sej vem de se da zalest in znam zalest,ne se bat niste samo v vaših krajih pravi lovci. Se mi pa zdi brez veze plašit divjad in jo zalezovat in pri tem vznemirjat,ker vem da prej kot prideš do tistega pravega jih prej toliko splašiš in vznemirjaš. Jaz jih raje ocenim na daleč in če je pravi se mu malo približam in recimo če vidim da je pravi ga do 250m brez problema ustrelim. Ti pa kar veselo zalezuj ti nič ne rečem,samo ne žali da sem nevemkaj,ker ravno kot ti lovim v skladu z pravili.
lp

pumpa
3. March 2009, 22:15
na srnjaka ti ni nikoli treba streljat na 220metrov se ga da zalest ce pa neznas zalest divjad se pa navadi.sicer za lov na gamsa nic nerecem se je treba malo stegnit za srnad pa ni take potrebe to je moje mnenje.sam zase pa ze ves kako je.zame si xxxxxx ne pa lovec

Brez žalitev!
admin

če boš imel kdaj priliko loviti sibirskega srnjaka ali pa navadnega srnjaka v vojvodini ,potem šele potem se boš spomnil da ti je nekdo govoril o strelih na dolge razdalje.:icon_study::icon_study:

UČIM:icon_study:dokler živim pa še potem (B):icon_confused:umrem

Tine
4. March 2009, 00:42
Mislim, da tukaj res ni potrebna uporaba težkih besed. Denisa pozanam in mislim, da je jagr na mestu. Tako, da zaradi razdalje oddanih strelov res ni potrebno bilokako žaliti en druzga:icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:

pikolis1980
4. March 2009, 05:46
moje mnenje ostaja da pri srnadi ni treba streljat na 200metrov.saj ni tezava uplent na 200metrov samo zame to ni to.pa brez zamere.

jereb
5. March 2009, 23:09
Denis, kakšen naslon pa uporabljaš za kopito?
Sam nisem pristaš dolgih strelov, samo ob pravi opremi in vaji pa mislim da 250m ne bi smelo biti predaleč. Zato me zanima tudi zadnji naslon.

zober
5. March 2009, 23:34
vsaki živali se da približat al je to gams ali pa to srnjak!sam potrpljenje rabiš!

denis jež
6. March 2009, 07:24
Denis, kakšen naslon pa uporabljaš za kopito?
Sam nisem pristaš dolgih strelov, samo ob pravi opremi in vaji pa mislim da 250m ne bi smelo biti predaleč. Zato me zanima tudi zadnji naslon.

Zadnji naslon največkrat nič lahko pa podložiš roko odvisno od posameznika.
Zame je že sam bi pod dovolj in se samo nasloniš naprej na tačke in je puška skoraj fiksirana ni šans da zgrešiš.
lp

andrej win
6. March 2009, 07:32
vsaki živali se da približat al je to gams ali pa to srnjak!sam potrpljenje rabiš!

pr nas imamo gošarje,in je tvoja teorija največrat neuspešna..
Dalo bi se pa lepo iz hriba u hrib ustrelit,200-250 metrou,za kar pa rabiš siguren naslon in nekaj vaje predhodno na tarči večje razdalje..

lp