PDA

View Full Version : Winchester SXR Vulcan



zlatorog
21. February 2009, 11:12
Zanima me vaše mnenje o tej polavtomatski risanici, ki je narejena na osnovi Browninga.:icon_study:

zlatorog
22. February 2009, 12:45
Zanima me vaše mnenje o tej polavtomatski risanici, ki je narejena na osnovi Browninga.:icon_study:

A ni nobenega srečnega lastnika na forumu?:icon_lol:

Prašičar
23. February 2009, 08:08
Jaz imam sicer Browning BAR 2 long trac, nobene pripombe, zadovoljen. Pri omenjenem Winchestru me moti le nekaj. Bila naj bi kot BAR 2, zaradi malce slabših materialov (kopito, muhe, cev), pa naj bi bila tudi cenejša. No, pri meni najbližjem trgovcu stane cca 1000 EUR, jaz sem za moj Browning resda pred par leti dal 900 EUR. Se pravi, da ravno poceni ni.

Hubert.ctg
26. February 2009, 19:03
A ni nobenega srečnega lastnika na forumu?:icon_lol:

Nisam vlasnik SXR Vulcana, ali je to nekoliko mjeseci moj prijatelj. Kupio ga je u kalibru .30-06 i za sada je vrlo zadovoljan. Probao sam pucati na metu i u nekoliko sekundi je 5 metaka otišlo samo tako. Na sre?u smo nakon svake serije hodali do mete i natrag, tako da nam je za ispucati 30 metaka trebalo čak pola sata. Jednom rječju strašan potrošač. Srečom si sami filamo, pa nije tako skupo. Za sada puca bez optičkog ciljnika, samo preko šinjice i mušice. Puškica je mrak. Izra?ena je u Herstalu i ne zaostaje puno za FN BAR-om.
Pucaju?i iz 13 gramskog Oryxa, do sada je odstrijelio krmaču od cca120kg na 60-ak metara pogodkom u ple?ku i sa padom u vatri, te dvogodišnjeg vepri?a cca 100kg na 50-ak metara pogodkom iza ple?ke ukoso, sa odlaskom 30-ak metara od mjesta nastrela, a kojom prilikom su još dva metka nakon pogotka prvim bili promašaji.
Osobno nisam pobornik uporabe PA, ve? lovim ili kiplauficom ili repetirkom.
Usput, cijena SXR-a u HR je oko 10.000 kuna iliti oko 1500€, a sve radi raznoraznih trošarina, poreza na luksuz ....

ZR7
27. February 2009, 07:09
Razglabljanje o PAP in uporabi v lovstvu sem preselil na http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=629&page=12
Nadaljujte tam, tu pa le o naslovni puški!

admin