PDA

View Full Version : .22 Magnum : .22 (revolver)



kuscr
11. February 2009, 12:41
Zanima me če ima kdo izkušnje, kako se obnese navadna .22 municija v revollverju .22 Magnum. Ali je to možna praksa, in ali so kakšne nevarnosti, razlike, ali se to sploh sme? Tenx:icon_study:

kuscr
13. February 2009, 01:38
Sem kaj narobe napisal? Ne verjamem, da tega niste še preiskusili, ali pa usaj slišali če gre...

karel
13. February 2009, 07:46
Če vstavimo naboj kal. 22LR v bobenček revolverja v kal. 22MAG, ima preveč "lufta". Mnogokrat se lahko zgodi, da pri sproženju udarna igla ne udari dovolj po robu in ne pride do aktiviranja naboja. Če pa že pride ( odvisno tudi od naboja - nekateri imajo malo bolj povdarjen rob ), gre mnogo potisnih plinov v nič. Krogla zgubi na moči in preciznosti.
Problem se reši z nakupom rezervnega bobniča v kal. 22LR, če ta opcija pri modelu obstaja. Nekatere firme že v osnovi ponujajo oba bobniča.

kuscr
13. February 2009, 19:45
Tenks, Karel! Zanima me za Taurusa, ja se bom pozanimu. Se mi je zdelo ja, da ni za probat. Hvala še 1x

karel
13. February 2009, 20:24
"Tenks, Karel! Zanima me za Taurusa, ja se bom pozanimu. Se mi je zdelo ja, da ni za probat. Hvala še 1x"
Ni zakaj - malenkost.
V primeru, da ne dobiš originalnega bobniča, ti ga lahko puškar tudi izdela.
Mislim, da se cenovno to ne izplača in je bolje kupiti še en podoben kos v kal. 22LR.
Streljanje streliva 22LR iz bobniča 22MAG ne predstavlja nikakršne nevarnosti. To lahko sam brez strahu preizkusiš in se prepričaš o tistem, kar sem ti napisal.