PDA

View Full Version : Nosler balistic tip



trma
9. February 2009, 20:52
Ali kdo uporablja omenjeno kroglo? Kako se obnese na divjadi? Kolega strela gamsarijo in kar sem videl, je krogla predvsem za dalše razdalje in za trofejno divjad. Sam bi jo uporabljal v kalibru 30-06.

Pričakujem vaš komentar.

lp

pumpa
9. February 2009, 21:32
trofejno:BangHead::icon_confused::icon_confused:

andrej win
10. February 2009, 00:42
trofejno:BangHead::icon_confused::icon_confused:
:icon_lol::icon_biggrin:

Mogoče se je mal zaj...


Po vseh testih gledano,je to zelo uporabna krogla za našo divjad.
Je malo bolj kompaktno (trše) narejena kot ena bolj poznanih Sierra Game king..
Najbolše je,da jo testiraš in po petih odstreljenih kosih javiš kaj krogla "nudi":icon_wink:

lp

pumpa
10. February 2009, 08:33
a ni mal draga za probe delat:icon_lol:

dolgin
10. February 2009, 09:08
Jaz imam Nosler Balistic silver tip (180 grs) za ta kaliber! Sicer je bila v igri lani le srnjad in en prašič,ampak lahko rečem da je dokaj dobra krogla! Prvi komad je bil ustreljen v pleče,pa smo morali pleče na drugi odrezati (je blo zmašinano),potem mladič in srna,oba zadeta za plečko,padla v ognju,škode "nobene",podplutb zelo malo! Prašič je pa ušel naprej ker je bil zadet v "viher",ga je pol solovec popravil! Pri izkoževanju pa so ugotovili,da lahko vržejo komplet "vratnik" za pse....:icon_confused::icon_lol:

andrej win
10. February 2009, 09:33
a ni mal draga za probe delat:icon_lol:

Balistic silver tip sploh ni tako draga krogla..in je podobna bal.tipu.

trma
10. February 2009, 20:33
:icon_lol::icon_biggrin:

Mogoče se je mal zaj...


Po vseh testih gledano,je to zelo uporabna krogla za našo divjad.
Je malo bolj kompaktno (trše) narejena kot ena bolj poznanih Sierra Game king..
Najbolše je,da jo testiraš in po petih odstreljenih kosih javiš kaj krogla "nudi":icon_wink:

lp

Res mal zaj.... :icon_wink:hotu sem povedat, da krogla dela veliko podpludb, razbija...., vsaj tako sem slišal. Zato jo nekateri imenujejo krogla za trofeje :icon_confused:, ker veliko ne ostane, če zadetek ni točen. So mi pa rekli da je zelo mehka krogla in zelo natančna.

lp

kuscr
11. February 2009, 11:50
Jaz mam 7*64 za gamsarijo je super, je malo huda, zato bog ne daj v mehko. Jo pa imam tudi za srnjad in prašiča, do zdaj vse v ognju. Ni za mladiče... Ne zamenjam!

pmarijan
27. February 2010, 23:51
Jaz imam škatlo (50 kom) 180 grainskega Nosler Balistic Tip-a za .30" cal. (308,30-06,...) viška.:icon_redface:

Ponudbo si lahko ogledate v malih oglasih, info na na ZS ali na GSM objavljen v malih oglasih.:icon_wink:

LP-MP

alojz1
28. February 2010, 10:03
Če primerjam Nosler in Sierra je zadnja ravno enkrat cenejša (nekdo je napisal, da je Nosler poceni).
Če streljam v tarčo, sta obe krogli zelo natančni.
Na divjadi dela Sierra manj podpludb. Ali divjad pade v ognju pa je odvisno še od kalibra, teže krogle in posledično hitrosti...

Jaz ne vidim prednosti Nosler krogle pred drugimi

janez valentic
28. February 2010, 13:40
30-06, 168 gr Nosler Ballistic tip, VV N550=54.0 grs CCI-200, V0= 850 m/s
S tem sem lani odstrelil 7 kosov srnjadi, jazbeca pa lisico.
Na podlagi te omejene iskušnje bi rekel, da je precej mehka krogla - bolj od Sierre GK v isti teži. Za moj okus malce preveč razbija. Natančnost primerljiva - nisam pa streljal v tarčo dlje od 100 m.
Predvsem mislim, da je BT krogla primerna za večje razdalje (visok BC).
Letos bom šel na 168 gr Barnes TTSX.

Franc
1. March 2010, 08:39
Točno tako Janez V.,to je ugotovitev,ki je bila preizkušena v praksi in ni samo ugibanje.

rws
1. March 2010, 12:37
Imel sem 9.7g nosler bal.tip(308win), od Norme.Tudi po mojih izkušnjah gre za precej mehko kroglo, idealno za lov na gamsa. Imel sem tudi eno slabo izkušnjo z njim. Srnjak mi je po srčnem strelu šel še 150m, krvna sled pa je bila sicer obilna.
Drugače pa sem bil bolj navdušen nad noslerjevim accubondom(11.7g), ki je nekoliko trši.Jelen šilar je po strelu v jetra padel po 20m, izstrelna rana premera 2cm. Gamsov mladič, zadet v sredino plečeta padel v ognju, izstrelna rana premera 5cm.
Podpludbe so bile precej manjše pri accubondu, verjetno tudi zaradi manjše hitrosti.
Sta pa obe krogli bili zelo natančni.