PDA

View Full Version : Mp-221 "artemida"



jancar
3. February 2009, 07:12
A bomo rekli kjšno o tej puški,izkušnje,...
Pa držite se teme, da nebo potem spet kera je bol in katera ni:icon_lol:

narava
3. February 2009, 07:57
Vem samo toliko, da se jo sedaj lahko kupi v Sloveniji in sicer kaliber 30,06-30,06 za 800E, o sami kvaliteti, pa ne vem nič.

wolf1
3. February 2009, 08:37
Jaz sem jo imel včeraj v rokah 30-06/30-06, rekel bi zelo simpatična puška, express za malo denarja. Moti me da je med cevmi plastika in na vrhu (izhodu cevi) je vezena z kovino jeklo ali nekaj podobnega. Če se ne motim je trgovec rekel 700€.

ZR7
3. February 2009, 08:44
J... Moti me da je med cevmi plastika in na vrhu (izhodu cevi) je vezena z kovino jeklo ali nekaj podobnega. ...

Saj po mojem plastika tu ni slaba rešitev. Toplotno dobro izolira in preprečuje raztezanje ene cevi napram drugi. Le kako pa deluje tista vez na koncu?

jazbec
3. February 2009, 10:56
Na skupni jagi v "državnem" jo je imel en lovec. Sicer ni nič uplenil, smo jo pa "malo po rokah valjali".
Na pogled lušna zadeva, in ne predraga. Zmontirano je imel optično piko.
Edino ustja cevi so bila različna, to pa naj bi bilo zato, ker v tovarni probajo narediti čim boljšo grupo, in se malo igrajo z obelavo ustja.

toncybrak
3. February 2009, 11:30
kaksna je pa glede natancnosti ta puska--alli je bolj za "na blizu"??

wolf1
3. February 2009, 11:43
Povezava do uradne predstavitve:
ARTIMIDA MP221 (http://www.baikalinc.ru/en/company/99.html)

dolgin
18. August 2010, 22:32
Ali ima kdo to reč? Kako se obnese? Ali je tudi tukaj (mislim na kal. 3006) problem z municijo (premer cevi napram kroglam .30)?


lp

alojz1
18. August 2010, 22:48
Meni je všeč. Pravi lovski izgled. Plastika med cevmi in povezava na koncu preprečuje plezanje zadetkov, če streljamo samo iz ene cevi (zaradi segrevanja).
Bolj sodi na pogone kot polavtomat !!!

tarfila
27. August 2010, 10:30
Alojz 1, tale puška na sliki z gamsom je čist navadna Merkl SUHL,
z Artemido sem pa milu na boginjo lova,
s katero sva ukrepala !:icon_lol::icon_lol:

alojz1
27. August 2010, 22:29
A zdej ima pa vsak svojega boga :icon_lol:
Jaz imam rajši Diano, ni tako sovražna do moških kot Artemida

ZR7
28. August 2010, 09:17
A zdej ima pa vsak svojega boga :icon_lol:
Jaz imam rajši Diano, ni tako sovražna do moških kot Artemida

Tarfila ima v skladu s svojim podpisom raje ta žlehtne. Tud boginje. Je pa vprašanje, ali se ta tako kot Diana tudi pusti za jošk prjet?:icon_neutral:

tarfila
28. August 2010, 14:58
A zdej ima pa vsak svojega boga :icon_lol:
Jaz imam rajši Diano, ni tako sovražna do moških kot Artemida

Artemida ni bila sovražna do moških, ampak le njene častilke. Ona je samo po nesreči ustrelila divjega lovca Oriona, v katerega je bla zalublena !!!:icon_study:Tok de Orion jo je sigurn v času prazne lune...:icon_lol:Ja pa še za ZR7: eden od likov Artemide je upodobljen z 12 joški !

dolgin
28. August 2010, 20:25
JAz pa odpiram tole temo ko mal munjen,mislim da bo kdo kej pametnega od puške napisal,pa vm "starinam" samo joške iz slik,kipov in domišljije po glav hodjo! :icon_evil:
A RES NOBN NIČ NE VE OD TE PUŠKE????

hunterxxxl
28. August 2010, 20:37
SEJ SMO SE ŽE TUD MAL NAZAJ MENIL ;)

http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_wrapper&Itemid=56

hunterxxxl
28. August 2010, 20:38
Link ne deva:icon_mad:
Na drug stran "risanic" maš še neki.

alojz1
28. August 2010, 21:49
Za ameriko jo uvaža Remington. Nekateri so nad njo navdušeni, drugi skeptični. Predlagam, da si preberete komentarje.
Tudi komentarji na hrvaškem lovskem forumu so. Vendar pod strokovnem nivojem, saj nekateri pojma nimajo o čem sploh pišejo.
Je pa logično, da je treba imeti v obeh ceveh enake naboje in ne različne teže krogel.

hunterxxxl
28. August 2010, 22:00
Ja usak cev drujga. :icon_lol: U en težko kuglo za bliz u tadrug pa lahko iz veliko ladngo za na delč:icon_twisted::icon_lol:

dolgin
29. August 2010, 08:50
Sem tudi tam že prebiral,pa ni nekih koristnih nasvetov oziroma izkušenj....

lp

ZR7
29. August 2010, 09:17
Hunterxxxl, malo bolj vsaj približno po pravopisu prosim, da te vsi razumemo!:icon_mad:

admin

kuje
29. August 2010, 09:29
http://www.wildundhund.de/forum/viewtopic.php?t=44285&highlight=artemida


Debata o tej puški iz nemškega foruma.Za tiste,ki znate mal švabsko!Lp.

hunterxxxl
29. August 2010, 16:32
Hunterxxxl, malo bolj vsaj približno po pravopisu prosim, da te vsi razumemo!:icon_mad:

admin

Oprost šefe:icon_redface: Se bom drugič spomnu na tvoje besede:icon_biggrin:
Sej Gorenci se zastopmo...:icon_wink:

dik
6. March 2011, 17:01
a je mogoče kdo lastnik te puške pa da lahko pove iz lastnih izkušenj nekaj :natančnost,..............

dik
8. March 2011, 09:57
a se bo kdo oglasil al ne......

Veper
8. March 2011, 10:13
Dik povem ti samo to,da rusi kaliber 7,62 pojmujejo enako kot 308 kar pa nikakor ni isto.Izkušnje imam z enostrelno prelamačo iž v cal308 in ni vredna imena puška. V drugih kalibrih pa se obnese povprečno. Torej v ruske puške in točnost bom vedno dvomil in jih nikoli več ne bom kupoval. O Artemidi sem slišal podobne zadeve ampak poglej če puško rabiš samo za pogone ne bo slabo ker tako in tako streljaš na 30-50 metrov. Ne dam pa roke v ogenj ,da boš uspel narediti tudi preizkus na 70m brez optike ali na 100 z optiko. To kar sem zapisal je moje mnenje in ne vem ali si hotel to ampak da ne boš ostal brez odgovora sem zapisal mojo izkušnjo.

alojz1
8. March 2011, 10:38
Predvidevam, da želiš to puško za lov divjih prašičev.
Enako funkciji ima vsaka kombinirana puška, če uporabiš v gladki cevi ustrezeno strelivo (slug, idealka, smolenka), ki jih je cela paleta. Še več. Pred lovom ne veš, kakšno bo tvoje stojišče. Lahko streljaš z kroglo in daljnogledom. ali pa v gostem snameš daljnogled in najprej streljaš z idealko, ki ni tako občutljiva na ovire.

muzikant
8. March 2011, 11:10
a je mogoče kdo lastnik te puške pa da lahko pove iz lastnih izkušenj nekaj :natančnost,..............

Stran od pušk krogla-krogla pod 2jurja.

zajec
9. March 2011, 15:54
Kolega ima Baikalovo bock risanico 30-06/30-06 ,je zadovoljen z njo.Natančnost, oba strela z daljnogledom 1-4 x22 meopta v 4 cm na sto brez problema.Tako da nima nobenih problemov.

dik
10. March 2011, 11:59
za bok varijanto sem že slišal da je dokaj vredu mene bolj zanima hamerles izvedba tako da bi rad dobil čim več informacij o tej zadevi,saj puška ne izgleda slabo najbolj pa me seveda privlači cena,ker za ta denar roko na srce tudi če mi zgrmi na tla me ne bo kap kar pa ne morem trditi če bi se mi to zgodilo z merklom ali čim podobnim.
Tako da vas lepo prosim fantj vi kar veslo pišite.....:icon_wink::icon_lol::icon_lol::icon_lo l: