PDA

View Full Version : steyr mannlicher



trma
31. January 2009, 23:59
Je že kdo nabavil to stvarco? Kolega jo ima v 7x64, 51 cm cev, puška perfektna. Od 30 krogov je na strelišči naredil 28. Sam se ogrevam za 30-06, cev 60cm.

http://www.steyr-mannlicher.com/jagdwaffen/luxus/ausfuehrungen/

lp

Tine
1. February 2009, 00:03
Ja jaz bi te podprl. Kar ponjo. Ima naš gospodar maliherco. Sicer starejša, a še vedno waw...

Tudi kaliber je moj najljubši. Dolžina cevi, pa bi jaz raje še 5cm več. Ne vem, ponoči moja kombinirka (60cm) bliska ku spaka. Od starga srbinja 30-06 s 65 cm cevi dosti manj.

Lahko da je tudi municija kaj vmes... Ne vem. Bodo drugi kaj več povedali.

Vsekakor kar kupi. Koliko pa taka stvarca stane?

trma
1. February 2009, 00:33
Bravo Tine. Za 30-06 je 60 cm cev dovolj. 65 cm cev imajo običajo magnum kalibri. cena omenjene je zelo različn. osebno sem bil kar šokiran od 2040 eur do 2480 eur. Trgovci res imajo zelo različne cene! in razlika 440 eur med trgovci ni majhna. Nekdo cel mesec dela za to cifro.

lp

Tine
1. February 2009, 00:47
Drago...

Ja samo oče ima 65 cm. In ti povem, da ni nič narobe. Nekateri pravijo, da za pogon čim krajša cev. NO oče je z njo naganjal zadnjih 20 let. Pa je vse ok. Tud jaz sem jo imel parkrat na pogonu. Ne vidim nobene razlike med 51 cm in 65 (v funkcijonalnosti).

Si pogledal v Frankonii? Za tako razliko se ti že splača v München. Lahko še familijo pelješ na izlet takrat...:icon_lol:

trma
1. February 2009, 22:27
Ne na Frankonji ni nič ceneje. Spodnja cena pa velja v Sloveniji, pri dveh različnih trgovcih. Tako da ne bo nič izleta :icon_lol:

Rok
2. February 2009, 00:13
To je super puška. Kar ponjo. Moj stric ima 20 let staro Mannlihcer Luxus v kalibru 7x64 in je izjemna puška tudi po takem času je kot nova! Izdelava je super, rokovanje in preciznost tudi. Kar brž naroči :icon_biggrin:

ZR7
2. February 2009, 08:45
To je super puška. Kar ponjo. Moj stric ima 20 let staro Mannlihcer Luxus v kalibru 7x64 in je izjemna puška tudi po takem času je kot nova! Izdelava je super, rokovanje in preciznost tudi. Kar brž naroči :icon_biggrin:

Ste prepričani, da so nove Štajerke isto tako točne kot 20 let stare?
Jaz imam staro, ki jo hvalim, pa nisem prepričan, če bi šel novo tudi kupit.

trma
2. February 2009, 11:49
Jaz imam staro 3 leta v kalibru 308, 51 cm cev in je zelo natančna. Solovec ima novo classic v 30-08 in na tekmovanju vedno nese konkurenco.

lp

Rok
2. February 2009, 12:14
Zakaj pa ne nove? Edino kar sem slišal od novih je to, da naj bi imele neke aluminijaste primesi noter, to ja pa vse...

ZR7
2. February 2009, 12:17
Zakaj pa ne nove? Edino kar sem slišal od novih je to, da naj bi imele neke aluminijaste primesi noter, to ja pa vse...

Aluminjasta primes? Aluminij pomešan z glavno snovjo? S katero pa? Jeklom, plastiko ali lesom? Mogoče usnjem?:icon_wink:

Verjetno misliš na kakšen aluminjasti del. In kje si to slišal?

Rok
2. February 2009, 13:31
Slišal sem pač...ne vem ali je res ali ne. Mislim da je z usnjem zmešano. Baje super drži. :icon_lol: (mislim vprašanje ej).
Zame so Steyr odlične puške. Višja klasa, sigurno. Vredne svojga dnara.

ZR7
2. February 2009, 20:44
In sedaj, da ne bo še kakšnih flanc o primeseh.
Lovske puške Steyr mannlicher Luxus imajo sistem za vse kalibre narejen iz visoko kakovostnega aluminija oziroma po želji, torej opcijsko iz jekla.
Tudi nabojniki so aluminijasti.

Ostale puške imajo poleg klasičnih materialov še plastične nabojnike in nekatere kopita.

Mene pri teh puškah bolj zanimajo trditve, da so tiste, izdelane do leta nekako 1983 bile boljše, saj so vse po vrsti dosegale kvalitete, za katere je danes pri tej firmi potrebno poseči višje. Naprimer po že omenjeni SSG.

ZR7
2. February 2009, 20:51
...
O tako dragih puškah nima smisla govorit. So vse dobre.

Samo za ta denar bi jaz raje šel k dobremu puškarju in bi imel svojo, amerikanci bi rekli "custom made" puško. Za tak denar ti jo že naredi...


Saj to je to. Poznam Manlliherco classic v kalibru 308 Win, dokaj novo, ki tolče.
Vemo zakaj puške tolčejo in tu ne moremo govoriti o nevem kakšni kvaliteti izdelave. Ne vem pa ali je to izjema ali pravilo.
In pri tej napaki nima nobene veze noben aluminij.

Noma
3. February 2009, 14:51
jst mam ultra light v cal. 308 in tolče samo divjad pred mano... lahko rečem da mi ni žal EUR, ki sem ga porabil zanjo...

rws
3. February 2009, 16:20
kolega ima mannlicher goiserer, v 308win, je vsaj 0.5kg težja od moje, pa dosti bolj rukne.
Drugač pa sem se tut sam ogreval za ultra light ko sem kupoval repetirko, sem pristaš lažjih pušk, vendar pa mi je trgovec dejal, da ta puška začne po več zaporednih strelih trosit.kakšne izkušnje imaš s tem, Noma?

detel
3. February 2009, 18:27
Ma prav čudno, da ti je trgovec to rekel. Sicer pa je pomemben prvi strel (na čakanju).

Tine
3. February 2009, 19:08
Ma prav čudno, da ti je trgovec to rekel. Sicer pa je pomemben prvi strel (na čakanju).

Tudi na zalazu. Verjetnost, da boš na 1 žival streljal več kot 1x je največja v pogonih.

Normalno, drugače bi vsi že kalašnike imeli...:icon_lol:

rws
3. February 2009, 20:24
res je, prvi strel je važen, sam sem do sedaj na isto divjad streljal 2x šele lansko leto prvič, pa še to zaradi bližine meje(telico).

Pa za lov sploh ni važno(če slučajno), ali ultra light trosi, ker to je bilo mišljeno, da se pač ne da 5 cenarjev zaporedoma zadet, temveč začne okoli 8,7...kar pa je za lov še vedno več kot zadovoljivo.

Tine
3. February 2009, 20:46
Se podpišem...

Noma
4. February 2009, 09:12
ah ti trgovci... in zakaj naj bi trosla... a zato ker ima kanalirano cev?... mislm da reč dobro stestirajo preden jo dajo na police... in da si firma kot je Mann... tega nebi dovolila... sem pa opazil da imata že Sauer in Blaser tudi kanalirano cev...

tko da men puška res služi... več kot 5 strelov zapored pa tud nisem dal, ker si jo nisem kupu za tekmovanje ampak za lov... Za vso divjad pa uporabljam SPCE 9,7 v cal 308... sm probal z dražjo in težjo municijo... pa vidm da težja glede na težo puške bolj rukne, SPCE pa je natančen in položi vse kar skoči pred puško....

rws
4. February 2009, 11:44
Tudi sam sem kasneje kupil puško s tako cevjo(sako finnlight), sem na strelišču spustil 10 strelov brez pavze, streljal sem z s&b hpc(308win), kakršna je bila grupa po 3 strelih, je bila tudi po 10, mogoče kak cm večja, vendar pa mislim da to predvsem zaradi mene. Pa še zaradi teh žlebov se cev hitreje hladi. Je pač tako, dokler sam ne sprobaš, moraš pač trgovcu verjet
Je pa res da so te lažje puške primernejše za lažje krogle.

Noma
4. February 2009, 12:06
sej po mojem nestrokovnem razmišljanju... bi tudi rekel da se cev hitro shladi... ker če gledam površinsko ima kanalirana cev večjo površino kot navadna.. nekak si zadevo predstavljam kot pri tomosovem celindru na zračno hlajenje....:icon_biggrin:

Rok
4. February 2009, 13:54
Po mojem to tudi nima velikega vpliva. Debela cev se tudi hitreje hladi, oziroma zdrži več strelov brez se segret.
Ta fora velja pri kombinirkah in drillingih, ker se cevi neenakomerno ohlajajo, na vrhu hitreje (ker se toplota dalje širi po "železu", spodaj pa gre u luft). Pri repetirki se cev dosti bolj enakomerno ohlaja. Razlike mogoče so, ne pa velike pomojem.

ZR7
4. February 2009, 14:26
Hitrost hlajenja je odvisna od razmerja masa/površino.

Laično povedano, 1/2 litra vrelega čaja se prej shladi, če ga zlijemo v krožnik, kot pa če je v šalci.

Tako segrevanje kot hlajenje pa je odvisno od dovajane energije in mase telesa.
Torej je logično, da se rebrasta ali kot nekateri pravite kanalizirana cev, kot jo ima poleg nekaterih drugih tudi nekaj Mannlicherjevih pušk hitreje ohlaja.
Ker ima na določeno maso večjo površino preko katere lahko izmenjuje toplotno energijo v ozračje.

Torej se debela cev ne hladi hitreje, se pa hladi hitreje narebrena cev iste mase!
Popolnoma jasno je, da se debela cev zaradi večje mase tako hladi kot segreva počasneje od tanjše, ki ima manjšo maso.

Toliko sem moral napisati v demanti neumnostim. Rok, prosim, da ne navajaš več trditev, skreganimi z osnovami fizike!

Mannlicherce s hladno kovanimi narebrenimi cevmi: Classic light, kratka 20" narebrena cev; Pro varmint s 60cm narebreno cevjo in Scout z 19" narebreno cevjo; Pri modelih Luxus pa tako cev lahko naročimo.

rws
4. February 2009, 15:07
:icon_lol:
zr7, zelo lepo povedano:beer:

gamsletnik
4. February 2009, 19:57
Sam sem kupil steyer mannlicher pro hunter v kal.308 win in je zelo natančna puška, uporabljam pa kroglo 9,7g rws, dolžina cevi 51cm,dal sem okrog 20 strelov zapovrstjo pa je vse v krogu dveh do 3 cm-tako da kar pogumno ponjo ne glede v katerem kalibru
lp

trma
4. February 2009, 21:38
Sam sem kupil steyer mannlicher pro hunter v kal.308 win in je zelo natančna puška, uporabljam pa kroglo 9,7g rws, dolžina cevi 51cm,dal sem okrog 20 strelov zapovrstjo pa je vse v krogu dveh do 3 cm-tako da kar pogumno ponjo ne glede v katerem kalibru
lp

gamsletnik se strinjam s tabo, imam popolnoma isto zadevico kot ti in celo v istem kalibru. letno uplenim okrog 10 prašičev, 2 kosa jelenjadi, srnjad....... vse je odvisno v večji meri od strelca. So pa te puškice špica. Oče ima tudi Blaserco R93 prestiž v kalibru 308 za katero imam souporabno dovoljenje, puškica je ok, ampak pri njej pogrešam nabojnik.... kar se tiče natančnosti in praktičnosti mi bolj leži Mannlicherca.

lp

Veper
4. February 2009, 23:14
No še moje mnenej. sem lastnik Manlliherice ki pa je konstrukt med K98 in Shonnaver Manllicher izdelana po pogodbi med nemško vojsko in madžarsko vlado med 2 svetovno vojno .Od leta 1941 do leta 1944 so jih izdelali 123000 večino v tovarni Danuvia (znana po motorjih in poljedelskih strojih) na madžarskem. Ima klasičen zadaj prerezan okvir zaklepa in kombiniran zaklep z K98. Verjetno so to puško zasegli po vojni še popolnoma novo in si jo je dal takratni pomembnež KPja kasneje predelati v lovsko puško. Boroveljski mojstri so jo menda predelali v Kranjski puškarni kjer so pač delali po šolanju v Borovljah. KOpito pa je bilo izdelano za merjenje po muhi in je bilo za daljnogled prenizko in zato je bilo streljanje z njo kljub 71 cm dolgi cevi precej težko in rezultati slabi. Sam sem potem kopito dvignil po vzorcu športnih pušk in ji odrezal cev na 51 cm .Puška je v kalibru 7x64 v originalu pa je bila 7,9x57 vojaški kaliber. Puško sem že slikal in njena fotka je na tem forumu ko je bila še dolga. No z vsem kar sem naredil na puški sem njene lastnosti še izboljšal in sedaj resnično dela v cca2-3 cm krogu.Cev je sedaj na ustju debela 18 mm . Všeč mi je potisni zaklep ,slabo pa je to ,da je zadaj Suhl montaža oprta samo na eni točki (na levi strani)zaradi ročice zaklepa ki je prerezano po dolžini kot vse Manlliherice starejših letnikov. Montiran je strelni daljnogled Zeeis jena 6x42 z križem 1 in možnostjo nastavitve samo gor dol,levo desno pa se nastavlja na montaži. Čeprav je sistem star je še vedno brezhiben kar dokazujeta tudi dva uspešno posneta strela ko je Veprica uplenila gamsa na Gorenjskem in na grmadi nad Polhovim gradcem.Oba strela krepko čez 140m mislim da 160in 145 po gerku.Takrat cev še ni bila skrajšana. Skratka puška vredna svojega denarja ,koliko pa sem jo plačal pa naj ostane skrivnost.:icon_twisted:

trma
8. February 2009, 15:54
In sedaj, da ne bo še kakšnih flanc o primeseh.
Lovske puške Steyr mannlicher Luxus imajo sistem za vse kalibre narejen iz visoko kakovostnega aluminija oziroma po želji, torej opcijsko iz jekla.
Tudi nabojniki so aluminijasti.

Ostale puške imajo poleg klasičnih materialov še plastične nabojnike in nekatere kopita.

Mene pri teh puškah bolj zanimajo trditve, da so tiste, izdelane do leta nekako 1983 bile boljše, saj so vse po vrsti dosegale kvalitete, za katere je danes pri tej firmi potrebno poseči višje. Naprimer po že omenjeni SSG.

Boljše kot tako, osebno ne rabim. Model pro hunting, v kalibru 308 win., izstreljeno 6 nabojev,razdalja 100m.

lp

zlatorog
8. February 2009, 18:38
Super grupca trma, s katerimi naboji pa streljaš?

trma
8. February 2009, 18:59
Super grupca trma, s katerimi naboji pa streljaš?

To ni moja, je na mannlicher strani opisana in dodana ta slika. Jaz sem naredil zelo podobno, drugače uporabljam NORMINE -oryxe.
lp

gamsletnik
9. February 2009, 10:06
koliko cm si nadstrelil nad črno piko na 100m-trma

trma
9. February 2009, 21:13
sam ima nastreljeno 5cm nad črno piko na 100 m.

trma
15. March 2009, 21:18
Puškica je v omari, sedaj še za dalnogled našparat:icon_wink:

ben1
16. March 2009, 18:03
Puškica je v omari, sedaj še za dalnogled našparat:icon_wink:

A maš mogoče kakšno sliko za nalepit da vidmo kakšna je?:icon_rolleyes:

trma
17. March 2009, 21:56
Slikano s telefonom, ob priliki bom še s fotoaparatom. Puška mi pade super! Blaser, Sauer ali Steyr mannlicher?? Vseekakor Mannlicher :icon_lol:!

ZR7
18. March 2009, 08:57
Trma, kakšna montaža je na puški?

sauer202
18. March 2009, 09:18
Lepa puška ni kaj.

andrej win
18. March 2009, 09:38
Puškica je v omari, sedaj še za dalnogled našparat:icon_wink:

Kje si jo pa kupil trma?:icon_biggrin:
Na ZS..

Vsekakor je pa to puška vredna,da jo nosiš po zadnjih nogah okol:icon_wink::icon_lol:

lp

trma
18. March 2009, 11:40
Trma, kakšna montaža je na puški?

Montaža-sani kar je razvidno na sliki so fiksirane na cevi. Pri tem modelu me možnost menjave cevi (take down), tako da pri vsaki cevi ostajajo sani na cevi. Jo bom danes razmontiral in slikal.

lp

Uribobo
18. March 2009, 12:04
Lepe puške so te mannlicharce. Sem jih na sejmu pestval.

ben1
20. March 2009, 09:52
Res prima puška.:icon_razz: Gotovo je temu primerna cena.:icon_wink:

trma
20. March 2009, 10:41
Res prima puška.:icon_razz: Gotovo je temu primerna cena.:icon_wink:

Ja cena kar visoka. Po ceniku 2.480 eur, ostalo pa koliko si pogajalca in različne cene pri trgovcih.

lp

ben1
7. June 2009, 09:23
Že dalj časa imam željo da bi si kupil kaj podobnega od Steyr-ja v kalibru 308W.
Zanima me kdo in kje je zastopnik v Sloveniji pa da je cenovno ugoden. Prosim naj mi pošle na ZS..:icon_wink:


Če bo sreča jo do jeseni nabavim,

detel
7. June 2009, 10:51
Kakšne so pa cene v Avstriji?

ben1
7. June 2009, 11:40
Če bo treba grem tud v Avtrijo ponjo.

vincenc
25. June 2009, 18:32
Mene pa zanima, če uporablja kdo oz. je kdo imel že v rokah steyr mannlicher scout. Zanima me predvsem stabilnost integriranih nožic. Lp

sauer202
18. August 2009, 11:00
Trma: mene zanima zakaj prodajaš pro hunterja?

andrej win
18. August 2009, 12:29
Trma: mene zanima zakaj prodajaš pro hunterja?

če se no motim ima dve doma...:icon_wink:
Les bo obdržal...

sauer202
18. August 2009, 13:10
Sigurno je dobra puška tale pro-hunter. Samo ko sem jo jaz prijel v roko, me je kopito precej odvračalo, tak čuden občutek je...niso ravno najboljšega naredili. Sigurno je pa natančna.

trma
18. August 2009, 16:05
če se no motim ima dve doma...:icon_wink:
Les bo obdržal...

Bravo Andrej win!


Natanko tako. Za puško mi je res žal, ker je odlična in zelo natančna puška in sem zelo navezan na njo. Se mi zdi pa nesmiselno imet dve skoraj iste puške (podobno optiko) in skoraj dva ista kalibra. Segrevam se za prelamačo. Drugače nimam niti ene žal besede. Enostavno Manllicher mi je pri srcu.

lp

PROF.racoon
26. February 2013, 15:28
Nekateri so ugotovili, da imam preveč časa, pa da malo oživim precej staro temo...

Kako bi primerjali Pro Hunterja s konkurenčnimi puškami s plastičnim kopitom Tikka T3, Howa 1500, Heym?

MasterLesjak
26. February 2013, 15:37
Jo ima stric v kal. 6,5x55SE. Meni (njegova) ni pretirano všeč. Prvič je zelo težka (to ji oprostim, ker ima varmint cev), drugič ima plastično kopito iz neke ostudne plastike, ki ni neki balzam za roke.

Je pa dobro narejena, stric nima nobenih problemov, natanča kot se spodobi, snemljiv nabojnik...

Pomoje kar dober nakup.

alojz1
26. February 2013, 15:40
Isti cenovni razred.
Sem vse dobro ogledal. Howa ima notranji magazin, Tikka in Styer zunanji.
Pri Howi je prednost ker kopito dobiš posebej, pri cevi pa 3 variante. Jaz bi izbral 20" kanalirano cev. In laminat kopito seveda.
Prohunter je zelo všečna puška. Ko sem iskal podatke o natančnosti so jo američani kritizirali, drugje pa jih niso omenjali. Tudi nad napakami so se pritoževali. Nekdo je izgubil zaklep. Nov je stal kot cela puška. Prednost pa je varovalka in mehak zaklep.
Tikko sem vzel zato, ker je bila ugodno in v trgovini. Ni mi žal.

muzikant
26. February 2013, 16:03
A boš kar puško zamenjal zamenjal namesto municije.

1)Heym
2)Steyr
3)Tikka
4)Howa

tinko balinko
26. February 2013, 17:43
Butasto vprasanje.......si kdo tukaj lasti steyr elite

alojz1
26. February 2013, 17:52
Z to puško z zložljivim kopitom in 5,7 kg še na lovskih tekmah ne smeš streljati. Mislim, da jo tudi med športnimi strelci nima nihče.

tinko balinko
26. February 2013, 18:11
Z to puško z zložljivim kopitom in 5,7 kg še na lovskih tekmah ne smeš streljati. Mislim, da jo tudi med športnimi strelci nima nihče.

Govoriva o elitu ne o ssg04/08
http://www.steyr-mannlicher.com/en/sporting-weapons/steyr-elite/

alojz1
26. February 2013, 18:26
Govoriva o elitu ne o ssg04/08

Ja, ta pa je prava. Ampak moraš pohitet do velikonočne tekme .

tinko balinko
26. February 2013, 19:15
Ti si pravi "kurjac".Bighand bo bo enkrat samo tist kar hocem je proracun ogromen.
No ce se slucajno kaksen najde naj pise na zs.

PROF.racoon
26. February 2013, 20:09
Našel dober prispevek o Pro Hunterju:
http://roestalker.co.uk/tag/riflescope/

Tudi video se splača pogledati...

PROF.racoon
26. February 2013, 20:14
A boš kar puško zamenjal zamenjal namesto municije.

1)Heym
2)Steyr
3)Tikka
4)Howa

Ne skrbi, bom tebe prej vprašal! :icon_lol:
Hvala za lestvico!

PROF.racoon
26. February 2013, 20:29
Še en UK review s končno oceno:
http://www.shootinguk.co.uk/guns/524625/Steyr_Mannlicher_Pro_Hunter_rifle_review___.html

kuje
26. February 2013, 21:53
Lp.Imel tri puške Steyr. Classic-308win,Prohunter-243win,Proalaskan-30-06.Puške so dobro izdelane in so super služile.Preciznost za lovske namene odlična.Sistem SBS je še vedno eden izmed bolj varnih na tržišču.Meni varovalka nikoli ni delala težav za nekatere je pa že znansvena fantastika.Edino kar sem opazil je,da kljub temu da sem imel kopito druge generacije pri Prohunterju je vedno kadar sem streljal in podložil kopito preveč spredaj nastala precej bolj odprta grupa na tarči.Isto pri Proalaskan.Drugega negativnega nimam za povedat.Za moj okus je vseeno boljša izbira kot Tikka.S Heym pa nekje isti rang.Sploh pri Prohunter mislim,da razmerje cena,kvaliteta štima!Lp.

alojz1
26. February 2013, 22:14
Kuje dobro si opazil glede raztrosa. Kopito se je dotaknilo cevi. Če bi razstavil in kopito malo pobrusil napake ni več.
Pri debelostenskemu Remingtonu je bila razlika 5cm. Po brušenju napake ni.

kuje
26. February 2013, 22:33
Verjamem Alojz.Sem razmišljal tud da bi naredil bedding ampak za lovsko uporabo tja do max 200m sem dobro shajal.Mal paziš kako nasloniš pa je.Itak pa se obcasno trpim za sindromom musthave...he,he...pa zdaj teh pušk več nimam.Sem bil pa zelo zadovoljen z njimi.Skratka Steyr je za povprečnega SLO lovca dobra izbira.Lp.

alojz1
26. February 2013, 22:58
Tudi meni ni šla iz rok. Ampak je bila 1400€. Pri drugem trgovcu pa 1100 vendar šele po dopustih. Tako sem vzel Tikko, kar mi tudi odgovarja, ker sem iskal težjo cev.
Bedding bi moral armirati. Je pa bistveno lažje pobrusiti tam, kjer plastika nalega na cev. Kajti vpetje cevi je drugače dobro.

kuje
26. February 2013, 23:13
Mislim,da je pri Prohunter problem v sami strukturi plastike enostavno je kljub drugi generaciji še vseeno premehka.Verjamem,da bi brušenje izboljšalo problem ampak povsem odstranilo ga pri Prohunterju nebi.Isto mi je napisal na mail tudi Mayerl iz Styria Arms v Avstriji.Svetoval je dober bedding.Cena okrog 350eur.Ampak za lov je bilo zame to nepomembno.Tud Tikka mi je všeč.Mislim,da si dobro izbral.Ima boljši sprožilec kot Steyr.Verjetno omogoča daljše serije streljanj ne,da bi se cev razžarela.Preciznost iz Tikke je ponavadi vrhunska.Pri Prohunter je pri petem strelu že cev zeloooo vroča.Tak kot sem že napisal.Za lov dobro.Za precizno streljanje si moraš pa umislit Heavy Barrel kar pa spet stane.Proti Tikki ima zame boljšo varovalko(3 stopenjska),čvrstejši zaklep ter bolj ergonomično kopito.

alojz1
26. February 2013, 23:36
Evo fantje. Pošteno, argumentirano mnenje v debati brez žaljivk in osebnega ozadja. In kdor zna brati iz tega zve mnogo koristnega.

kuje
26. February 2013, 23:53
Kako že pravijo...vsak svojega konja hvali...Saj sem ga,ampak čist brezhiben kljub dobremu pedigreju pa tudi ni.Če bo komu pri izbiri puške moje mnenje v pomoč bom zelo vesel.Sedaj čakam na novo pridobitev.Bom videl kako se bo obnesla v praksi.Lp.

alojz1
27. February 2013, 13:10
In kdor izbira puško je dobro da ve za dobre in slabe stvari.
Pri Tikki me moti ista velikost nabojnika za vse kalibre. Večina drugih ima zaklep in nabojnik dveh velikosti. Za dolge in kratke naboje.

PROF.racoon
27. February 2013, 15:05
Sem prebral kar nekaj testov in primerjav med ProHunterjem in Tikko.
Vsi pri PH govorijo o težavah sprednjega dela kopita (forehand), ker cev včasih nalega na kopišček, predvsem pri bipodih. Hvalijo vse ostalo od SBSa, nabojnika, proženja do končnega finiša...
Pri Tikki je minus občutek plastičnega kopita in nabojnik. Velik plus stalna natančnost...

kuje
27. February 2013, 15:18
Če kupiš Prohunter in boš uporabljal bipod ne bo šlo brez beddinga.Pri normalni lovski uporabi nasloniš ne preveč spredaj in ne boš imel težav.Izberi katera ti bolj leži(izgleda)...he,he...Steyr z primernim strelivom dela grupe do pet strelov,če strelec zmore luknja v luknjo.Potem pa se že začno delat kakšni padalci.Mislim,da obe puški za svoj denar veliko ponujata,Katero vzameš je pač stvar okusa!

MasterLesjak
27. February 2013, 15:22
za kakšno uporabo in v kakšnem kal. pa bi imel?

PROF.racoon
27. February 2013, 16:03
Ma ProHunter mi je slučajno padel v oči, ko sem primerjal puške s plastičnimi kopiti v približno istem cenovnem razredu. Če bi ga nabavil, bi to bil v 308 ali 8x57. Mogoče se malo bolj nagibam k 308... Puška bi bila za pretežno lovsko uporabo in občasno na strelišču za svoj gušt. Verjetno ga nabavim (ali pa Tikko), če mi uspe prodaja zračnih tekmovalnih pištol (Feinwerkbau P34 in Morini 162EL)...
Sem tiste sorte lovec, tako kot je napisal Alojz, da pri divjadi najprej pogledam, če je bil strel tam, kamor sem meril.

Kuje, kolikšni pa so ti "padci" oz. flyjerji? O kakšnih vrednostih odstopanja je govora? Sem prebral, da nekateri vstavljajo celo Alu palice premera 10mm. Verjetno je to bilo bolj potrebno pri MK1 izvedbi... Le kaj se dogaja z mojim CZ štucem in nasedanjem cevi?

kuje
27. February 2013, 16:20
Profesore...če v 308win potem razmisli o izvedbi Mountain.Ima 51cm dolžino in več 308 za naš lov in divjad ne potrebuje.Pa še priročnejša je.Flyjer se zgodi tako,da pri kakem 6 ali npr.sedmem strelu vrže šus...vsaj pri 243win je okrog4-5 cm levo višje.Potem je kaka dva do tri šuse ok...pol pa spet padalc...ampak cev je že takrat zelooo razgreta.Je pač bolj tanka.

detel
27. February 2013, 22:18
Meni je pomemben prvi strel iz hladne cevi. Na tega nastrelim puško. Seveda za lov ne za tekme.

kuje
27. February 2013, 22:45
Tud za lov včasih potreniramo in ustrelimo par strelov zapored,da stestiramo paket puške,optike,montaže,streliva in kar je najpomembneje naše strelske sposobnosti.

alojz1
27. February 2013, 23:15
V vsakem primeru bi za lov vzel Mountain izvedbo. Na lovu jo nihče ne bo tako segrel, da bi razmetavala. Tisto mehkejše kopito ima pa tudi Remington. Malo se pobrusi pa težav ni več.

PROF.racoon
3. March 2013, 22:32
Kje pri nas se da ugodno nabaviti Stayerja? Na ZS prosim...

V Nemčiji sem našel enega trgovca in z njim kontaktiral. Čakalna doba je 6-8 tednov za 51cm cev + taktično ročico na zaklepu (gumb namesto klasične štajerjeve "žlice"). O slednjem še razmišljam, če je potrebno (130€ plusa)...
Pozna kdo trgovca, da ga ima na zalogi, da se ga da prijeti v roko... Ne bi rad kupoval nekaj, ker ne vem, kako mi vsede... Je pa danes malo manjkalo, da bi kupil rabljenega preko eGuna... Trgovec mi ni pravočasno odgovoril na določena vprašanja, zato sem se nakupu izognil (bolje se sekirati, če ne kupiš, kot pa se sekirati za pokvarjeno kupljeno)...

kuje
3. March 2013, 23:27
Profesore imaš pošto!biggrin

PROF.racoon
3. March 2013, 23:53
Alojz in Kuje, hvala!

Tine
4. March 2013, 09:00
Kakšna je pa razlika med Steyer firmo, ki jo v Lovcu oglašuje znan puškar in Steyr-Mannlicher?

muzikant
4. March 2013, 11:57
Steyer dela cevi iz čokolade, Steyr-Mannlicher pa iz gume..

alojz1
4. March 2013, 12:09
V mestu Styer je bila tovarna vojaških vozil in orožja. Znano pod imenom Styer-Damler-Puch. Leta 90 se je del, ki proizvaja orožje odcepil in prevzel ime Styer-Manliher.

Tine
4. March 2013, 20:43
Hvala alojz. Se pravi, da je potem to eno in isto, ker logoti fabrik so različni... Muzikant. Ah brezveze

muzikant
4. March 2013, 21:14
Res moreš biti poseben talent, da postaviš tako strokovno vprašanje.
Drugače so pa na puškah isti logoti, vsaj na mojih, s tem mislim na simulacijo tarče z napisom Steyr na sredi.
Mogoče pa imaš ti kako limitirano izvedbo.

Tine
4. March 2013, 22:39
No comment še enkrat.

PROF.racoon
4. March 2013, 23:53
Sem prišel danes do novega Pro Hunterja, da sem ga prijel v roke. Točno takšnega kot si ga želim - 308, kratka cev... Čeprav še malo preveč plastičen (predvsem varovalka in nabojnik), všečen... Predvsem zaklep in proženje so zakon...

PROF.racoon
13. March 2013, 00:03
Danes prebiral po nemškem Wild und Hund forumu:
http://www.wildundhund.de/forum/viewtopic.php?f=39&t=80883&hilit=steyr+mannlicher+pro+hunter

Glejte post od člana foruma z imenom "November"... Nič kaj zadovoljen s Pro Hunterjem... Smola ali pa je res kaj na tem???

Naprej pišejo tudi o tanki cevi s samo 14,5mm, pa o tem in onem...

Razmišljam, razmišljam,...

Na koncu bom pristal pri Howi1500... :icon_neutral:

MasterLesjak
13. March 2013, 00:10
Premisli še o novemu Mauserju (M 12) in Sauerju (101). Tudi Anschütz 1780 zgleda pošteno.

Za malo manj denarja je pa pomoje Savage dober nakup. Meni se dopade Model 10 Precision Carbine.

(pa da ne bo samo offtopic)

Stric nima nikakršnih težav z njegovim Pro Hunterjem. Točno kateri model je ne vem, ima pa težko cev. Na sto metrov se da luknjo dat v luknjo.

PROF.racoon
13. March 2013, 00:16
Mauser (M 12) in Sauer (101) - €€€€€€€... :whistle:
Učitelji premalo zaslužimo...

MasterLesjak
13. March 2013, 00:21
Mislim, da je Mauser M 12 s plastičnim kopitom okoli 1400€. Pro Hunter ni dosti cenejši...

POLH
13. March 2013, 08:35
Mauser (M 12) in Sauer (101) - €€€€€€€... :whistle:
Učitelji premalo zaslužimo...

No o tem bi se pa dalo še na dolgo debatirat...

kuje
13. March 2013, 09:11
Profesore....ne se bat.Steyr je dober.biggrin

muzikant
13. March 2013, 09:16
Učitelji premalo zaslužimo...

Lahko da ta November prav tako malo ve o puškah in veliko pisari kot ti. Ne moreš vzeti zdravo za gotovo.

Če dobiš 1200 za 22 ur na teden in 3 mesece krompirjevih in nevemše kakšnih počitnic ni tako slabo.

mugo
13. March 2013, 09:23
Učitelji premalo zaslužimo...


Če dobiš 1200 za 22 ur na teden in 3 mesece krompirjevih in nevemše kakšnih počitnic ni tako slabo.
Ne da ni slabo, odlilčno je. Večina drugih v javnem sektroju z enako (ali višjo) stopnjo izobrazbe za najmanj 40 ur na teden dobimo manj.

Tine
13. March 2013, 10:03
No no. Plače učiteljev oz. profesorjev niso nevem kakšne. Preizkušeno. Najbolj so mi šle (in upam, da mi bo kmalu spet:icon_wink:) na živce govorilne ure.
Samo ne vem, če je ta forum pravi za to debato.
V LD imamo dve Mannliherci, starejšo 6,5x68 in novejšo 308. Starejša je puška kot se šika, res sexi:icon_wink: Pri novejši me najbolj moti tisti plastični kolešček. Bi lahko kaj bolj pametnega pogruntali. Pa še "rigl" odskoči. Čudno. Kar sem gledal so pri SM 12 z uvedbo HC sistema napenjanja udarne igle to odpravili...

PROF.racoon
13. March 2013, 12:32
...

Če dobiš 1200 za 22 ur na teden in 3 mesece krompirjevih in nevemše kakšnih počitnic ni tako slabo.

Ja, vidim, da so nekaterim oprali možgane... Politika je dosegla svoj cilj... :yea1: Učitelji smo itak glavni krivci za takšno stanje v državi...:lol1:

Moja plača ni nobena skrivnost in je z univerzitetno izobrazbo krepko pod 1k€. Z novim znižanjem pa bo prišla pod 900€... :hooray: Če ima kdo posebno željo, mu pošljem po MMSu plačilno listo...:icon_wink:

22ur/teden moram biti v šoli (PLUS vse ostale dejavnosti, ki v te ure niso zajete - GU, RS, DOP, DOD, NPZ, tekmovanja, krožki, učiteljski zbori, konference, sestanki, aktivi, timi, DSP, prireditve, strokovne ekskurzije, šole v naravi,...), kdaj pa grem spat in kaj moram narediti še doma, pa nihče ne vidi. Komaj čakam, da se bom v šoli štemplal in po osmih urah šel brez papirjev domov (potem bo vse tisto v oklepaju odpadlo). Vse kar bo več, bom potem enostavno dobil, tako kot v ostalih normalnih službah, izplačano na račun. T.i. počitnice, ki so naš dopust pa moram prinesti noter z urami nadomeščanja sodelavcev, ki so na bolniški, spremstva, dežurstva, teren,... Naj vam samo še povem, da sem v šoli v naravi 24 ur na dan odgovoren za učence, priznanih pa imam samo 12...


@kuje: Upam, da je res...

kuje
13. March 2013, 13:06
Nič upat.:OK:Drugač si pa dobr napisu....Bighand

muzikant
13. March 2013, 13:49
Rakun,

tak odgovor sem pričakoval, argumenti pa so zguljeni. Moje mnenje temelji na dejstvih.

Obveze imaš 22 šolskih ur, kar znese 16,875ure/teden, kje pa nabereš še mankajočih 23,125 ure/teden.
Tiste tedne, ko si na počitnicah pa ti manjka 40ur/teden.

Glej jaz ti privoščim kolikor pač dobiš, samo ne me prepričevat z nekimi floskulami.

Včasih so rekli medicinska sestra je 1,5 človeka, po tvojem pričanju mora biti učitelj min 2,5 človeka, da vse to porihta.

MLikar
13. March 2013, 15:06
Steyr Mannlicher!

mahrenberg
14. March 2013, 01:06
No no. Plače učiteljev oz. profesorjev niso nevem kakšne. Preizkušeno. Najbolj so mi šle (in upam, da mi bo kmalu spet:icon_wink:) na živce govorilne ure.
Samo ne vem, če je ta forum pravi za to debato.
V LD imamo dve Mannliherci, starejšo 6,5x68 in novejšo 308. Starejša je puška kot se šika, res sexi:icon_wink: Pri novejši me najbolj moti tisti plastični kolešček. Bi lahko kaj bolj pametnega pogruntali. Pa še "rigl" odskoči. Čudno. Kar sem gledal so pri SM 12 z uvedbo HC sistema napenjanja udarne igle to odpravili...

Rigl odskoči če jo "zakleneš" do konca po tem ko si jo zavaroval..ni ti pa treba tišat rigla h kopitu.. če govorima o isti stvari biggrin

.243 Win.
30. January 2015, 09:22
Kolega se je odločil za nakup nove mannlicherce, pa ga zanima,če je možno kje v Sloveniji videt vse modele pušk, ker okleva med modeli.Lahko na ZS.

jagerboss
30. January 2015, 10:14
Na tem forumu je objavljen celoten katalog Styer Mannlicher!
Poglej med objave od Arteka, pejdi na 3 stran in tam boš našel temo: orožje Styer Mannlicher!
Zraven so tudi cene.

Dule
30. January 2015, 12:17
U novmu mestu bi se morde dalu tud kej u roke uzet.

mugo
30. January 2015, 13:28
Kolega se je odločil za nakup nove mannlicherce, pa ga zanima,če je možno kje v Sloveniji videt vse modele pušk, ker okleva med modeli.Lahko na ZS.

Naj gre na enega od lovskih sejmov, ki bodo v preihodnjih dveh mesecih, npr. Salzburg, pa bo lahko prešlatal vse in še več od Manliheric in konkurence.

rws
23. February 2015, 21:26
Model Steyrja, ki ga ni blo niti v Salzburgu niti ga ne bo v Nürnbergu:icon_wink:
Šalo na stran, zima je čas za raznorazne predelave. Gre za puško ki sem jo nekaj časa prodajal, ker pa niti za "male pare" ni blo kupca, sem se odločil za to predelavo. Gre za športno Anschützovo kopito, nekaj malega se je blo treba z dleto ukvarjat, čaka še bedding, potem pa veselo na strelišče:icon_wink:15118

Leupold
23. February 2015, 21:38
Kakšen kaliber pa imaš tale Steyr in kakšen daljnogled imaš gor?
Če jaz prav poznam kopita je tole Weihrauchovo kopito. Drugače pa fajn izgleda tale stvarca! Bighand

rws
23. February 2015, 22:22
Kaliber je 243win, daljnogled je pa Bushnell Elite4200 6-24x42 Mil dot.
Pardon, je Weihrauchovo kopito ja, sam jih ne ločim najbolj, Weihrauch, Anschütz in Keppeler(jagd match model) imajo na pogled podobna kopita, čeprav se verjetno zelo razlikujejo, dejstvo pa je da pašejo v ramo kot neke luxus variante:icon_wink:..

Slayer
23. February 2015, 22:32
Podobno kopito ima moja zračna puška Feinwerkbau 300s.

22.mag
23. February 2015, 23:52
Model Steyrja, ki ga ni blo niti v Salzburgu niti ga ne bo v Nürnbergu:icon_wink:
Šalo na stran, zima je čas za raznorazne predelave. Gre za puško ki sem jo nekaj časa prodajal, ker pa niti za "male pare" ni blo kupca, sem se odločil za to predelavo. Gre za športno Anschützovo kopito, nekaj malega se je blo treba z dleto ukvarjat, čaka še bedding, potem pa veselo na strelišče:icon_wink:15118
da ne boš prekoračil 5 kg bom imel vago pri sebi ......:icon_lol:

rws
24. February 2015, 00:25
Zdaj ima 4.6kg, manjkata pa še branik in guma:icon_wink: Dvomim da bo dovolj natančnen za tekmo(nazadnje ko sem z njim streljal v Žančanih sem bolš zadel na 300 kot na 100m:icon_lol:), nekak bolj zaupam finski "tristoosmici", samo tisto hladnost iz treninga je treba prenest na tekmo, kar je še največji problem:icon_lol:

drejc
24. February 2015, 01:15
Ja RWS kar hitro začni trenirat, naša tekma se bliža! :hooray:

rws
24. February 2015, 10:03
Pridem, da kero rečema;)

ziljan
7. March 2016, 22:24
Lep pozdrav zanima me, če ima kdo kake izkušnje s puško STEYR MANNLICHER CL II SX Semi Weight ?

alojz1
7. March 2016, 23:24
Odlična. Ampak zame pride v poštev le en kaliber. Zaradi kratke cevi. biggrin

rws
8. March 2016, 17:00
Sicer je tudi 8x57is odličen v kratki cevi😊 za 308win pa itak vemo da je špica, pa naj bo cev kratka al dolga;)

alojz1
10. March 2016, 15:11
Je res. Ampak je 308 kakšnih 75 let mlajši.