PDA

View Full Version : Zračnost v glavi zaklepa kombinirane puške



jazbec
30. January 2009, 19:54
Že nakaj časa kupujem kombinirano puško, pogledat sem jih šel že nakaj. Opazil sem, da imajo nekatere "luft" v glavi zaklepa. Ene samo ko so odprte, druge tudi ko so zaprte.
Ko sem malo povprašal okoli nekateri pravijo, da imajo nekatere puške že nove "luft". Sam v to teorijo ne verjamem. Menim da je "luft"pridobljen z uporabo. Na natančnost to verjetno ne vpliva, saj je daljnogled na cevi.
Kaj menite Vi?

Kolovski
30. January 2009, 20:45
Tut jest sm kupvov kombinirko (boroveljsko), nekej sem jih šel pogledat, skor use so imele luft. Gledat sem šel 8x57IS/16 od Borovnika,res fletna puška, pa je imela luft - je nisem uzev. Sem se pozanimov mau pri puškarju pa v Borovljah, pride precej denarja, da ti porihtajo (odvisn ke pa kakšn je luft) - problem je v tem, da če ti zamenjajo tist tečaj, prek katerga se puška odpira, ti morajo še cevi in baskil popravt... stane precej dnarja. Sem pa najdu kombinirko, ki nima čist nč lufta, boroveljsko (oz. polizdelk narejen v Kranj - noben ne ve), in sm zadovoln - slike v temi lisice, zravn lisice k sem jo upleniu. ž
Pravjo, da če ma mal lufta, da ni take panike, da bo še zmer nesl v piko. Naj pove kdo, ki ima na kombinirki luft, kako je s tem.

teohafy
30. January 2009, 22:07
Če ima puška luft ti ne bo nesla točno.Vrjetno bo še za lovsko pravičen strel, vendar ni več tako natančna. Isto kot če se ti odvije vijak, ki drži kopito k glavi puške.

dolgin
31. January 2009, 08:22
Kombinirk z "luftom" je malo morje,popravilo stane celo reč! Če imaš čas in voljo se ti splača počakat! To,da bi že nova imela "luft" ne verjamem,ker to enostavno ni mogoče,niti pri starih čehih ni bilo lufta ko so ble nove! Saj lahko,da ti bo služila dobro,vendar sigorno ne več dolgo,sploh,če imaš namen z njo dosti jagat! Ko se enkrat začne se pač nadaljuje (propadanje...)!
lp

main757
31. January 2009, 08:59
Daj jo v primež, malo stisni, boš videl da nebo imela več lufta.:icon_lol:

dolgin
31. January 2009, 09:33
Nesla pa tudi nikoli več....:icon_lol:

Jagermaister
31. January 2009, 10:54
Ja, pa kaj še...
Malo jo s kladivom zakuješ, pa je spet kot nova. No ja, vsaj lufta nima več.

Tine
31. January 2009, 11:02
Jaz sem kupoval kombinirko in vam povem, da je robe na trgu dovolj, da ni potrebe kupovat skoraj dotrajane robe.

Ni šans. Ne kupit!!!
Oziroma, če je zelo poceni pa prasodi sam...

ines00
31. January 2009, 12:41
luft si lahko privoščiš pri ženski ne pa pri puški.:icon_confused:

jereb
1. February 2009, 00:08
Veš kaj je največji problem. Kaj je to malo lufta pa kaj dosti (tako kot zrezek, kaj je velik pa kaj majhen).

Ene čehinje so imele kar nekaj lufta že nove, pa so stare že desetletja pa je isti in čisto dobro funkcionirajo.

Tako da poglej če kaj olja na stiku ven porine ko preiskušaš luft, ustreli pa poglej če se kaj težje odpira ...
Trg je poln orožja, ne se prenaglit.

amwin
2. February 2009, 11:38
Daj jo v primež, malo stisni, boš videl da nebo imela več lufta.:icon_lol:
Še na klučih mal s švas aparatom potegn pa bo!!!:icon_lol:
Če že kupuješ kup tako k nama lufta bistvo vsega pa je da ne diha v zaklepi k je zaprta!
Naj se ti ne mudi pr nakupi, ker boš potem mel večji strošek ti povem iz lastnih izkušenj!

lp

jazbec
2. February 2009, 13:26
Hvala za odgovore, glede na to da jo kupujem že kakšnih 5 let se nisem prenaglil.
Bolj me zanima zaradi česa nastane luft, zaradi obrabe materjela, zaradi napačne uporabe (premočni naboji?), slab materjal, slaba tehnološka zasnova...

jereb
2. February 2009, 22:33
V bistvu si že vse vzroke za luft naštel:icon_biggrin:

Jagermaister
3. February 2009, 17:28
Hvala za odgovore, glede na to da jo kupujem že kakšnih 5 let se nisem prenaglil.
Bolj me zanima zaradi česa nastane luft, zaradi obrabe materjela, zaradi napačne uporabe (premočni naboji?), slab materjal, slaba tehnološka zasnova...
Luft nastane zaradi uporabe puške (obrabe materiala, utrujenosti materiala, deformacij določenih delov). Pa tudi če je uporaba povsem normalna. Tako kot vsaka stvar, tudi puška ni za zmeraj. Še najdlje je brezhibna, če je lepo zaklenjena v omari.