PDA

View Full Version : Daljnogled Norconia



n44p.
28. January 2009, 16:59
Zanima me vaše mnenje o daljnogledih znamke Norconia.....
predvsem pa me zanima vase mnenje o dvogledu Norconia 10x50...

meni se osebno dopade ..je pa res da drugih daljnogledov sploh nisem se uporabljal...(tudi tega sem kupil prek spleta..)

zato me zanima ce sem zelo falil pri nakupu...
(prav bi prislo mnenje osebe, ki ima izkusnje s tem daljnogledom)


lp

jazbec
28. January 2009, 21:28
Hmm, kam ga boš pa montiral?

teohafy
28. January 2009, 22:16
Če misliš streljne daljnoglede potem daleč daleč proč od njega, če ga ne boš montiral ravno na flobert. Kot pomočnik strelskega referenta imam same slabe izkušnje z njimi. Za ostale pa nevem.

toncybrak
28. January 2009, 22:39
moj oce ga je imel na karabinu (1,5-6X42)pa je bil z njim se kar zadovoljen(v primerjavi za kaksen denar ga je kupil)!!mi je pa tudi lovski kolega zadnjic pravil,da se mu kriz prestavlja---ista povecava!!tudi sam bi ti svetoval podobno kot teohafy

skromno mnenje*****

LP

teohafy
29. January 2009, 00:17
Kaj je s temi ****** na forumu? Nekaterih besed se ne sme napisati al kaj?

ZR7
29. January 2009, 09:08
Kaj je s temi ****** na forumu? Nekaterih besed se ne sme napisati al kaj?

Nekaj je tega, (vulgarizmi in nekatere neobstoječe besede) nekaj pa izgleda uporabniki sami zvezdice dodajajo.

Zakaj ima toncybrak zvezdice na koncu ,mi ni jasno.

In ker nekateri še kar vztrajno mešate izraze, bom tu ponovil stališče Foruma-LOV, da se vsaj pri našem vsakodnevnem orodju nedvoumno uporablja pravilne izraze.
Daljnogled je optična priprava, ki navidezno približa predmet.
Daljnogled, ki se uporablja za streljanje, torej namestitev na orožje, pa je strelni daljnogled.

Je pa to offtopics in moderiranje neustreznih izrazov je običajna opcija vseh normalno moderiranih forumov.

V skladu s temo naprej prosim!

ZR7
29. January 2009, 09:17
V povečavi 10 x 50 ima Norconia daljnogled. Strelnega daljnogleda v tej povečavi te firme ni.
Torej je jasno za kaj se sprašuje.

toncybrak
29. January 2009, 09:38
Nekaj je tega, (vulgarizmi in nekatere neobstoječe besede) nekaj pa izgleda uporabniki sami zvezdice dodajajo.

Zakaj ima toncybrak zvezdice na koncu ,mi ni jasno.

In ker nekateri še kar vztrajno mešate izraze, bom tu ponovil stališče Foruma-LOV, da se vsaj pri našem vsakodnevnem orodju nedvoumno uporablja pravilne izraze.
Daljnogled je optična priprava, ki navidezno približa predmet.
Daljnogled, ki se uporablja za streljanje, torej namestitev na orožje, pa je strelni daljnogled.

Je pa to offtopics in moderiranje neustreznih izrazov je običajna opcija vseh normalno moderiranih forumov.

V skladu s temo naprej prosim!


Se OPRAVIČUJEM za moje zvezdice!!moja navada----bom od sedaj naprej uporabljal narekovaje(") namesto njih!!je pa potem moj post brezpredmeten,ker n44p sprasuje za daljnoglede-torej ne streljne daljnoglede!!

LP

n44p.
29. January 2009, 14:34
Sm opazu, da se nismo razumeli...sprašujem za daljnogled ne za strelni daljnogled...:icon_wink: