PDA

View Full Version : Blaser ali Sauer



Kaliber
22. January 2009, 19:41
Pozdravljeni

Odločil sem se za nakup nove puške in se ne morem odločiti med R93 s standardno cevjo dolžine 52 cm kal. .308W ali 30-06 in med Sauer 202 Forest kal. .308W ali 30-06. Obe puški sta mi zelo všeč, vendar pa nimam nobenih paktičnih izkušenj z omenjenima puškama, zato vas prosim za mnenje, predloge, nasvete........ . Puške ne kopujem samo za kratek čas, ampak jo bom imel verjetno do konca svoje lovske poti, katera upam da bo še dolga.
V lovišču pa imamo srnjad, divjega prašiča, gamsa in prehodnega jelena.

LP

PS: Želel bi mnenja oziroma nasvete samo o zgoraj omenjenih puškah in o katerih drugih

Rok
22. January 2009, 20:22
Živjo!

Po principu "vsak berač svojo malho hvali" se bom opredelil za Sauerja. Imam model classic v kalibru .30-06. Puška je super narejena, natačno dodelani detajli, zaklep laufa najlepše od vseh pušk kar sem jih dosedaj videl.
Od Blaserja nisem dosti slišal, edino da so tudi zelo precizne puške....je pa res, da je Blaser znan po svojih aluminijastih primesih v materjalu, tako da bi ti tudi zaradi tega svetoval da kupiš puško ki tega nima. Če se karkoli poškoduje, si ga najebal.
Kar se preciznosti tiče nimam kaj reč pri Sauerju, imam montiranega Kahlessa 2.5-10x s križem 4. Pred enim tednom mi je kolega naredil na njemu 3-strelno grupico 10mm (izmerjeno na mestu) z municijo RWS Evolution.
Moj glas gre Sauerju, čeprav tudi Blaser je boljši kot Zastava :icon_lol:

denis jež
22. January 2009, 20:55
Živjo
Tudi jaz dam glas sauerju, bi ti pa priporočal stahl izvedbo,ker dural ima tudi aluminij umes,forest model pa najbrž obstaja samo dural izvedba tako da bolje da uzameš kaki drug model,če misliš imet puško do konca lovske poti. problem pri puškah z aluminijevimi primesmi je v tem da se če se opraska ali kako drugače poškoduje tako tudi ostane,ker e ne da zbrunirat na novo in tudi pobarvat ne. Moje skromno mnenje,na koncu je pa najbolje da se odločiš sam in ne poslušaš dosti drugih.
lp

miš93
22. January 2009, 21:36
Blaser imam že - ajoo - 10 let se mi zdi? - sem ga vlačil po vseh mogočih krajih od -25 do + 46 C pa še ni klecnil - s Sauerjem sva se družila 10 dni (sposoja).

Obe puški sta natančni, pri Blaserju najbolj cenim sistem varovanja in pa hitrost repertiranja.

Sauer je težji in ima daljši zaklep - pri kratki cevi je približno enako dolg kot Blaser z normalno cevjo ki je 57,6 cm in ne 52cm kot si napisal - ima pa Sauer snemljiv nabojnik in je bolj "klasičen karabinar".

Navet - ne glej slikic in podatkov - pojdi k trgovcu (ponavadi zastopa oba) in vzami obe puški v roke :icon_wink:.

janez valentic
22. January 2009, 21:40
Obe sta zelo kvalitetni puški.
Razlikujeta se precej.
R93 ima radiajalen zaklep, kjer za repetiranje le vlečeš naprej-nazaj, Sauerju pa ima vrtljivi zaklep.
Sauer ima izvlečni nabojnik, Blaser ima zaprt nabojnik - naboje moraš pusamično izvleči iz nabojnika pri praznenju puške, po drugi strani pa nabojnika tudi ne moreš izgubiti. Kapaciteta nabojnika pri Blaserju je 3, pri 202 pa obstajajo tudi večji.
R93 je za ca 6 cm krajša puška od Sauerja pri enaki dolžini cevi.
Blaserjeva montaža gre neposredno na cev , kar pomeni da pri menjavi cevi, lega zadetkov ostaja enaka. Pri 202 je montaža montirana na glavo zaklepa, kar pomeni da pri menjanju cevi lega zadetkov ni 100 %.
Blaser ima v osnovi direkten sprožilec. Sauer ima možnost tudi francoskega naprožila.
Blaser R93 v kalibru 308 Win z dolžino cevi 56 cm standardne debeline tehta od 2,9 kg (offroad), 3,0 profesional, 3,1 kg les, dolga je ca 102 cm
Sauer tehta 3,0 kg (alu-sistem) -3,5 kg(jeklen sistem) dolžine 108 cm.


Jaz bi na tvojem mestu vsekakor sprobal oboje.

Primerjal pa bi R93 z 56 cm cevjo in 202 z 52 cm cevjo. Pa tudi puške različnih tež (npr. R93 standard cev/ semi weight), Sauer 202 jeklen/aluminijast sistem.

Jaz bi se po več kot 10 letih uporabe R93 v kal 30-06, ponovno odločil za to puško, verjetno v kalibru .308 Win, pa če ne bi imel dobrega zalaza v lovišču s semi weight cevjo. Praske v lesu tudi nebi doplačal in bi vzel sintetično kopito.

Verjetno bolj pomembno vprašanje od ali R93 ali 202, kakšen daljnogled ?

Rok
22. January 2009, 21:45
Rezultat je trenutno 2:2 :icon_lol:
Pojdi v trgovino, vzemio obe puški v roko, poglej kako ti ležita na rami, itd...Ne poslušaj tukaj preveč, ker ti bo mogoče en dal žal zarad tega. Veliko lovcev (sploh mladih) je podleglo "dobronamernim" nasvetom mentorjev, starejših kolegov...Ko na koncu človek malo pomisli, mu postane žal. Oglej si obe puški v živo, če hočeš ti na ZS pošljem spisek trgovin kjer imajo obe?

Prskač
23. January 2009, 04:13
Jst pa glasujem za Blaserja, ker mi je bolj všeč način repetiranja in še krajša je. Kakorkoli se boš odločil, boš dobro izbral, predvsem je pa važno kaj boš dal na puško:icon_exclaim:

Rok
23. January 2009, 08:21
Ja, da ne bo pol puška za 2000€ in daljnogled za 200 :icon_lol:. Mogoče kak "prehvaljen" Bushnell, na kratko Buši.

netopir1
23. January 2009, 13:26
Živjo!
Tudi sam imam že vrsto let R 93 Off road v kal. .308 Win. Kasneje sem nabavil še menjalno cev v kal. .243 Win. Gor je optika 3-12x56 z osvetljenim križem.Obe cevi sta standardni(teža/premer in dolžina). S celotnim sistemom sem kar se tiče kvalitete, natančnosti, zanesljivosti in uporabnosti prezadovoljen in ga toplo priporočam. Mogoče je na prvi pogled drago, vendar, verjemi, prej ali slej se pojavi potreba po še drugi puški(kalibru). če imaš Blaserja, to pomeni samo nabavo cevi. Vse ostalo že imaš- in kar je zelo pomembno, vse ti je že zelo domače(rokovanje, t. j. varovanje proženje i.p.d). Če te zanimajo podrobnosti pošlji ZS.
Pa karkoli že boš nabavil, dober pogled!

Noma
23. January 2009, 14:24
...verjemi, prej ali slej se pojavi potreba po še drugi puški(kalibru). če imaš Blaserja, to pomeni samo nabavo cevi. Vse ostalo že imaš- in kar je zelo pomembno, vse ti je že zelo domače(rokovanje, t. j. varovanje proženje i.p.d).


.. v vednost pri Sauerju tudi samo zamenjaš cev.. no vsak kos puške se da dokupit ali zamenjat.... Za razliko od Blazerja ima nabojnik ki je bolj praktičen... naprožilo... pa tud cena je pomoje nižja... Mene Sauer bolj prepriča... pa cal 308 naj bo..

Tine
23. January 2009, 16:09
No Kaliber. Sedaj vidiš, da tukaj ne boš dobil odločujočega podatka, ki bi ti olajšal odločitev.:icon_wink: Vse je na tebi.

Mislim, da pri teh dveh znamkah ne moreš zgrešit, pa naj bo Blaser ali Sauer. Drugače bi pa jaz raje vzel cal.30-06. Ne vem zakaj, se mi bolj dopade.

Veselo kupovanje. In kar boš kupil naj ti dobro služi.

P.S.: Pa ravne cevi in veliko ognja, ker je za take puške res škoda, če ležijo v omari. :icon_cry:

LP

gams HR
23. January 2009, 18:45
Spoštovani tovariš,
jaz imam sauera 202 in blasera r93. In bez dvoma ti savetujem da vzameš Blasera. Jagal sem z obe puški, z blaserom dosti z sauerom bolj manj zato kjer blaser je puška da jo treba iskati, pa še posebej za gamsjo jago kjer je kratka, hitra in (bare meni) leži kot bi se rodil z njo.
Najbolj važno je da bo srečna:icon_lol:
Jaz sem 100% za r93
Ravno cev!

jancar
24. January 2009, 14:13
Zafrkn jih pa kup čeha :icon_lol::icon_lol:
Jz sem za R93:icon_wink:

jancar
24. January 2009, 14:15
Zafrkn jih pa kup Zastavo:icon_lol:
jaz sem za R93

jancar
24. January 2009, 14:21
Zafrkn jih pa kup Zastavo:icon_lol:
sej ne jz sem za R93

mišica
24. January 2009, 15:19
Še en glas za R93!

Rok
24. January 2009, 15:37
Zavoljo materiala izdelave še enkrat glasujem za Sauer, če imaš namen imet puško za 50 let. Aluminij ne more imet istih karakteristik kot jeklo....razen manjše teže, ampak zaradi tega druge stvari trpijo...

Kaliber
24. January 2009, 18:04
Hvala vsem za vaša mnenja.

Danes sem si šel ogled v trgovino obe puški, zagledal sem se pa v čisto nekaj tretjega. To je Merkel KR1. Sauer sem takoj izločil, tako da ni več v izboru. Pa ne da bi bilo s puško kaj narobe. Sedaj je vprašanje Blaser in pa Merkel KR1. Precej slični puški obe pa imata tako slabe kot dobre lastnosti.

Sedaj bi bil vesel še kakršnih koli informacij o Merkel KR1?????

LP

Rok
24. January 2009, 18:50
Jah saj če si jo imel v roki potem se že lahko odločaš o Merkel ne? To moraš ti vedet in ne neka mnenja tle.
Merkel je sigurno odlična puška. Jst bi v tem tvojem primeri Merkel uzel.

trma
24. January 2009, 21:56
Kaliber; pravilno si se odloču. Zame je Sauer ok puška, samo teža me moti pri njej, enaka stvar je pri Mauser-ju. Glede, da se sedaj odločaš med Merkel K1 in Blaser R93, so mi obe puške odlične, z obemi sem že streljal. Lepša mi je Blaserca. Edina napaka katero ima je da nima nabojnika in vsakič je potrebno polniti in prazniti puško, je pa zaradi tega ena najkrajših pušk na trgu tudi ob zelo dolgi cevi magnum,match.....

vsekakor sem za R93.

lp

mišica
25. January 2009, 10:35
Podobna debata teče tudi na accuratereloading.com forumu, sem ti na ZS poslal link.

Rok
25. January 2009, 10:45
Tukaj je tudi slika, kaj je ratalo nekomu, ki je dobil Blaserjev zaklep v oko...
http://i6.photobucket.com/albums/y212/MarkHPhoto/R93-Unfall-Norwegen.jpg

zlatorog
25. January 2009, 11:37
Zakaj ga je pa dobil?

P:S:Tale puška na sliki ne zgleda kot Blaser!

Rok
25. January 2009, 12:11
Ne ta ni Blaser...ne vem kako jh je dobil, na ameriškem forumu piše tole:

Najprej: "-I don't trust Blaser R93 that much, the bolt etc.... but on the other hand, thousands of owners can't be all wrong. But there were a few accidents in the past , but I guess those happen with all rifles" -> se pravi da so poznane nesreče v preteklosti...

In potem: "Just a pic of the guy who got the Blaser bolt in his eye. The article said he was a very experienced hunter and showed him holding a traditional bolt action as he would never trust a Blaser action. I know with a traditional turn-bolt overpressure may make cartidge extraction difficult but not as difficult as removing a bolt from your eye."

Mislim da to dosti pove. Še enkrat bom povedal: lahko je puška lahka, samo zapomnite si, na ta račun bodo druge reči trpele, mislim pa da je varnost bolj pomembna, vsaj zame, vsak ima pa svoje...

mišica
25. January 2009, 13:29
Test pušk v kalibru 30.06 z oviro v cevi (krogla "zabita" 10 cm v cev).

http://www.testfakta.se/Article.aspx?a=16350

jancar
25. January 2009, 18:31
Ker se pa Američanov tiče pa molimo,bogve kaj so tlačil v cev pa kakšne polnitve nabojev.:icon_confused:

zlatorog
25. January 2009, 18:43
Test pušk v kalibru 30.06 z oviro v cevi (krogla "zabita" 10 cm v cev).

http://www.testfakta.se/Article.aspx?a=16350

Ta link je že na 5. strani v temi Blaser R93,drugače pa mislim da sta Blaser in Sauer odlični puški in bi bilo fino če bi lahko obe preizkusil vsaj na strelišču da bi se potem lažje odločil.:icon_confused:

pumpa
25. January 2009, 19:17
glede poškodb je tale link za prebrat naslednji pa da vidite kaj vam lahko naredi blato(voda)???
http://www.youtube.com/watch?v=NbizDZq5rug&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=rRKP1OkR1fA

gams HR
26. January 2009, 08:52
Prijatelj ima KR1 in ko mi ga je prinersel pokazat, smo ga prvo z wd40 čistili okoli petelina kjer mu je vse zarjavelo po lovu. Jaz ko sem to vidil ga nebi nigdar vzel.
Zanemari to da je blaser slaba puška in da ni sigurna, kupi si blasera in uživaj na lovu z njim

denis jež
26. January 2009, 11:29
Živjo
Če bi puško lepo po lovu namazal mu nebi nič zrjavelo. Sicer ti pa pri blaserju noima kaj zarjaveti ker je skor sam aluminij.
lp

janez valentic
26. January 2009, 11:52
Živjo
Če bi puško lepo po lovu namazal mu nebi nič zrjavelo. Sicer ti pa pri blaserju noima kaj zarjaveti ker je skor sam aluminij.
lp

Tako kot pri KR1 je iz aluminija izdelano le ohišje na katerega pride pritrjena cev. Po ohišju drsijo vodila zaklepa, zaklepne brazde pa zaklepajo direktno v cevi.
Aluminij ni enak aluminiju in ohišja, ki jih uporablja Blaser ali Merkel ali Sauer se ne morejo primerjati z baskili prelemač (drilingov) izpred pol stoletja.

Blaser je začel delati jeklena ohišja v modelu Selaus ne zato, ker bi bil aluminij preslaboten, ampak za možnost direktne gravure in barvnega trdenja in za povečanje teže puške v safari kalibrih.

muzikant
26. January 2009, 13:28
Kupi blaser ne bo ti žal, vendar zaradi tega ne boš nič boljši lovec ali strelec kot z katerokoli drugo tehnično brezhibno risanico in primerljivo optiko.
Sam imam izvedmo lux holz (wood) .300 win mag. in nimam pripomb.
Ne oziraj pa se na mnenje večine "strokovnjakov", ki so puško videli zgolj na sliki ali v najboljšem primeru v izložbi.

Kaliber
26. January 2009, 21:44
Hvala vsem za mnenja, malo mi je pa le pomagalo. Puška je izbrana in naročena. R93 Professional z 52cm dolgo cevjo v kalibru .308W.

Lp

rws
26. January 2009, 22:29
a jebi ga!:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
..sicer pa ko se enkrat odločaš met sauerjem in blaserjem itak ne moreš falit:icon_smile:

gams HR
27. January 2009, 07:28
Ta prava!

mišica
27. January 2009, 17:22
:icon_lol:

pumpa
27. January 2009, 20:10
kliber in cev

pumpa
27. January 2009, 20:11
a jebi ga!:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
..sicer pa ko se enkrat odločaš met sauerjem in blaserjem itak ne moreš falit:icon_smile:

pa kolkokrat še bo falil:icon_lol:

nat
10. March 2009, 18:45
že vrsto let imam R93 Off road v kal. .308 Win in mi ne pade na pamet, da jo zamenjam za kaj drugega.:icon_lol:

Hribowc
10. March 2009, 20:36
Moj glas gre za Sauer :icon_lol:če ne druzga je lepša

rws
10. March 2009, 21:12
tudi meni se sauer vizualno bolj dopade, pa tut rajš bi ga mel, ker blaserja ima že veliko jagrov, vsaj pri nas, sauerja pa redko vidiš.

sauer202
10. March 2009, 21:44
Sauer je malo bolj "klasična" repetirka kot Blaser.

jancar
11. March 2009, 07:55
Strasser:icon_lol:

sauer202
11. March 2009, 07:59
Krieghoff Semprio :icon_biggrin:

Vojak
11. March 2009, 08:22
Jaz dam svoj glas Sauerj.

sauer202
11. March 2009, 09:58
Tud jaz :icon_lol:

dolgin
11. March 2009, 10:35
:icon_twisted:No east,no west,Zastava is the best!!!!

Tine
11. March 2009, 10:49
:icon_twisted:No east,no west,Zastava is the best!!!!

Res je!!!:icon_cool:

sauer202
11. March 2009, 10:59
Ha ha, ta je pa dobra. :icon_lol:

detel
11. March 2009, 14:42
Dobra ja, Zastava si mislili, ne ? :icon_lol:

sauer202
11. March 2009, 15:26
Dobra je fora, Zastava je pa kar je. Puškarski mojster mi je rekel, da so dosti boljše tiste 20 let stare kot te nove.

rws
11. March 2009, 16:28
zastava je dobra, sam je še vseeno podn od podna med repetirkami:icon_smile:

pikolis1980
11. March 2009, 17:11
zastava je cisto vredu za naso uporabo.blaser in te so pa itak za razkazvat .zelo malo lovcev je da bi nucali tako pusko.puska je hitro dobra.

detel
11. March 2009, 19:19
Vprašajte Vepra kaj je Zastava......delavka :icon_wink:.

rws
11. March 2009, 19:30
zastava je za silo, ni ravno frača, ni pa puška, s katero greš z veseljem na lov.(vsaj jaz ne)
Dokler ne sprobaš kaj boljšega, je zastava dobra...podobno sem bil prej sam zadovoljen s kranjskim karabinom, ko pa sprobaš neki boljšega dobiš pa hitro apetite.

dolgin
11. March 2009, 19:59
Sej res! Lejte,če bi jaz lahko izbiral (da ne bi blo takilih €€€ pogojev:icon_evil:) se 100% odločim za Sauerja! To je puška ki si jo itak želim in jo bom nekoč sigurno imel,ker imaš že pri osnovnem modelu tako eleganco u roki da se skrije vsak Manlicher al pa Blaser! Blaser je v redu,ampak se mi ne dopade,za tak denar bi lahko ponudili kaj več kot pa strojno obdelane kose lesa!!
Kar se pa tiče Zastave! Manjka ji samo estetika,drugače pa ni frke - pet jih pade,pet jih gine ko porine sin Jugoslovanske domovine!!!:icon_twisted:
Moje 3 zastave (7x57,8x57,223) delajo brezhibno in so vajene vsega hudega!!
:icon_lol:

sauer202
11. March 2009, 20:15
Rws, se strinjam s tabo. Čeprav bom moji Sauerci pridodal sedaj eno puško malo cenejšega ranga (Tikka T3 Varmint), ampak je tudi Tikka super puška. Za moje pojme, Tikko se da dobit v Koptex LJ, kjer jo imajo na zalogi v kalibru 30-06, model hunter z lesenim kopitom za borih 1.000€. Za tako dobro izdelano in precizno puško to ni pretirana cena. Proti Zastavi je to luxus, pa kolikor sem gledal cene, Zastava sploh ni več tok poceni.

dolgin
11. March 2009, 20:35
Zastavine cevi in mehanizmi so osnova tudi za nekatera zveneča in dražja imena:icon_twisted::icon_study:

andrej win
11. March 2009, 20:54
Zastavine cevi in mehanizmi so osnova tudi za nekatera zveneča in dražja imena:icon_twisted::icon_study:

:icon_twisted::icon_confused::icon_wink:

Tako je..le "fasado" bi lahko v tem času mal zamenjal,pa bi bla to dobra puška.

pikolis1980
11. March 2009, 20:57
Zastavine cevi in mehanizmi so osnova tudi za nekatera zveneča in dražja imena:icon_twisted::icon_study:

tako je dolgin:icon_twisted:

detel
11. March 2009, 23:21
Zastavine cevi in mehanizmi so osnova tudi za nekatera zveneča in dražja imena:icon_twisted::icon_study:

Ja, tudi za ameriški trg.

rws
12. March 2009, 00:00
ja, za remington in podobne poceni puške.Sauer in Blaser sigurno nimata Zastavinih cevi.Prej kaka boroveljska bokarca, to mislim na material.

pikolis1980
12. March 2009, 06:33
Spoštovani lovci, dolgo sem že lovec in tudi nekaj vem o orožju...

Vidim pa, da nimate tudi malo pojma o puškah, očitno premalo berete o orožju.

In izjave o fasadah glede Blaserja in Sauerja, je samo dokaz neznanja in fovšije.

lp racak

racek nobeden ni rekelda oporablajo cevi pr blaserju ali sauerju.meni osebno je kombinirka od blazerja zelo vsec.gre se tle samo zato ke tok ponizujete zastavo.pa sam nimam nobene zastave.sam uporabljam ocetovo orozje ki ga je naredil sam.sam menim da zastava sploh ni slaba samo estetika je bol na psu.

gams HR
12. March 2009, 07:37
Blaser je odlična puška, za dosti lovcec je pa tudi Crvena zastava, saj je dosti lovcev ko bolj jagajo z CZ kot nekateri "šminkeri" z Blaserom. Važno je gdo je ima v roki ne pa kaj ima!

ZR7
12. March 2009, 07:37
ja, za remington in podobne poceni puške.Sauer in Blaser sigurno nimata Zastavinih cevi.Prej kaka boroveljska bokarca, to mislim na material.

Tudi na beretti sem že videl originalno montirano zastavino cev.

dolgin
12. March 2009, 08:14
Zame je dobra tudi z "staro" fasado (zaenkrat še)!
lp

dolgin
12. March 2009, 08:16
Važno je gdo je ima v roki ne pa kaj ima!
__________________

Tole pa podpišem!!!

andrej win
12. March 2009, 08:26
Spoštovani lovci, dolgo sem že lovec in tudi nekaj vem o orožju...

Vidim pa, da nimate tudi malo pojma o puškah, očitno premalo berete o orožju.

In izjave o fasadah glede Blaserja in Sauerja, je samo dokaz neznanja in fovšije.

lp racak

Marko, nisi me zastopu..očitno ne no.
Reku sm,da bi lahko zastava v tem obdobju dala kaj na zunanji izgled svojih lovskih pušk,nisem pa nikol imel kakih pripomb čez Sauerja ali Blaserja,za katere vem,da sta špici lovskih in tudi športnih pušk.

Nikol nisem biu in tudi ne bom fouš nekomu,ki pride,zarad mene tud z 10 .000 € vredno puško na jago...
Jst je pač ne bom nikol imel,kar pa še ne pomeni,da bom zaradi tega kaj prikrajšan pri lovu!! čeprav smo "malinovci" kar se jage tiče,pa vendar,prekašamo tudi marsikaterega izkušenega lovskega tovariša.:icon_redface:

Upam,de si zdej videl,kam sem meriu??:icon_wink:

LP in Dober pogled!
a

detel
12. March 2009, 08:47
Če bi Zastavo proizvajala kaka nem. firma bi bila za mnoge solidna puška, ker se dela na Balkanu pa je deležna tolikšne kritike. Na moji je kopitar obdelal kopito, postala je lažja, "elegantna", lepa za oko in lepo rokujem z njo. Lepše jo držim v rokah kot MK, kjer je kopito bolj masivno.
Cenim drage puške a so nekatere premasivne, kar sploh ni po mojem okusu. Ni mi je žal, primerna za vse terene in vsako vreme. Tudi glede preciznosti ni pripomb.

sauer202
12. March 2009, 09:00
Saj precizna je dovolj, če ti meče 3 šuse v 3cm. Je dovolj za lov (za tekmo mogoče ne). Fora je, da je vse skupaj grozno grdo in nenatančno izdelano. Če bi kupoval sedaj puško v rangu Zastave bi 10x raje vzel čehinjo, sem jih primerjal obe eno zraven druge in je čehinja precej bolje narejena, stane pa 100€ več.

gams HR
12. March 2009, 09:48
Če jo malo dodelaš kot Detel potem dobiš puško, da marsi gdo ne ve da gre za CZ

sauer202
12. March 2009, 10:54
Ja, te dodelave pa stanejo čas in denar. Greš v trgovino, si kupiš Tikko in je zadeva rešena iz prve.

ZR7
12. March 2009, 11:11
Ja, te dodelave pa stanejo čas in denar. Greš v trgovino, si kupiš Tikko in je zadeva rešena iz prve.
Ta denar in dodelave lahko doprinesejo mnogo več kot katerakoli fabrška puška.
Le pri pravem mojstru se je treba oglasiti. Pa najsi gre za obliko ali zmogljivost.

rws
12. March 2009, 11:46
pa ne gre toliko za cev, meni je zelo važen mehanizem, ki pa zastavinega pomoje noben puškar ne more predelat, da bo tako lepo delal kot pri npr. sauerju, razen če bo zamenjal praktično vse.

sauer202
12. March 2009, 12:36
Jp, se strinjam RWS. To je cel sistem tako zasnovan in nimaš kaj dosti štelat. Lahko si predelaš kopito, poštelaš proženje, kaj dosti več pa ne.
Kupiš Sauerja in ni kaj štelat več, daš optiko gor in potem imaš puško da si lahko v častni četi. Je pa res, da ni poceni.

ZR7
12. March 2009, 13:14
... To je cel sistem tako zasnovan in nimaš kaj dosti štelat. Lahko si predelaš kopito, poštelaš proženje, kaj dosti več pa ne...

Prav nič ne šimfam Sauerja, nasprotno fletna puška. A prav dosti o Mauserju in predelavah pa izgleda ne veš.

Ok, zame debata zaključena.
Vsakemu svoje, jaz pa vam Čau, čau!

KlemenP
3. February 2022, 21:16
https://www.blaser-group.com/en/
Is the Sauer 100 the same as the Mauser M18?
It is an entry level rifle from Sauer, and is produced on
the same factory and shares many parts with Mauser M18.
Blaser, Mauser and Sauer have all been owned by the same holding company for a while now. 9. sep. 2011.