PDA

View Full Version : pogodba s čuvajem



jancar
19. January 2009, 15:33
V koncesiji je navedeno, da je treba imeti sklenjeno pogodbo s lovskim čuvajem pa me zanima če se da pogodbo kje dobiti (vzorec) a jo bom mogel kar sam sestavit.:icon_biggrin:Hvala

Krpan
19. January 2009, 18:42
Najnovejša informacija od danes dopoldne:
Na ministrstvu pikolovsko preverjajo ali smo v prijavi na rapis za lovišča oddali verodostojne podatke. Čuvajsko službo preverjajo v Lisjaku in tisti, ki tam nimate urejeno lahko pričakujete da bodo vašo vlogo ocenili kot nepopolno in bodo verjetno zahtevali pogodbe.

mprimoz
19. January 2009, 19:09
LD-ji, ki niso imeli v Lisjaku vnešenih podatkov o lovskih čuvajih, so morali le te vnesti do 18.1.2009 :icon_wink:

tica
19. January 2009, 21:17
... pa jih niso, natanko 31, 136 lovskim čuvajem so pogodbe pred 1.1.2009 potekle. Pa še vprašanje: mar so res vse LD zrele za pridobitev koncesij ??? Podobnih cvetk bo še mnogo.

toncybrak
21. January 2009, 15:37
V koncesiji je navedeno, da je treba imeti sklenjeno pogodbo s lovskim čuvajem pa me zanima če se da pogodbo kje dobiti (vzorec) a jo bom mogel kar sam sestavit.:icon_biggrin:Hvala

mene pa zanima ali pogodba lovski čuvaj-LD velja za "celo življenje" ali jo mora lovska družina po kaksnem casu ponovno skleniti z čuvajem*****npr. da po 15 letih poteče ze sklenjena pogodba***???
LP hvala

tica
21. January 2009, 21:11
Zelo različno, pogodbe so sklenjene običajno za čas mandata starešine ali UO, precej tudi za eno leto. Sam se nagibam k prvi rešitvi.

toncybrak
21. January 2009, 21:25
no tica sej to je mene zanimalo!!ker v nasi LD so pa rekli,da so te pogodbe sklenili t.i. "živlljensko"---se pravi dokler ima tisti lovec čuvajsko licenco ima tudi LD sklenjeno pogodbo z njim!!malo cudno se mi zdi,,mogoce je pa tudi tako!!???pa je taka pogodba("zivljenska") tudi izvedljiva?

LP

tica
21. January 2009, 22:50
Izvedljiva bi najbrž bila, je pa neracionalna. Kako bo lovski čuvaj pri svojih osemdesitih še opravljal to odgovorno delo? No, pa so tudi taki primeri.

Brakir
22. January 2009, 01:12
Kako bo lovski čuvaj pri svojih osemdesitih še opravljal to odgovorno delo? No, pa so tudi taki primeri.

Na papirju! Že večkrat videno s strani tovarišev! :icon_evil::icon_evil:

Krpan
22. January 2009, 07:19
Ko berem kako je pri nekaterrih z čuvajsko službo se samo čudim.
A vam inšpektor nikoli ne pogleda pogodb in dnevnikov lovskih čuvajev?

bober
22. January 2009, 11:52
Pogodbe z z člani, ki imajo pogoje in ustrezno izobrazbo -čuvajsko izkaznico se opravi razgovor in sklene pogodba za čas mandata takratnega vodstva kot zakonitega zastopnika podpisane pogodbe. Veljavnost naj bi bila štiri leta.

Glede pokritja z nadzorom imamo čuvaje razdeljene po revirjih lovišča Izpolnjuje mesečno obrazce o zapažanjih v lovišču in prisotnost (koliko ur ) v lovišču oziroma revirju. Vso evidenco vodi in delo ureja vodja čuvajske službe ,tako ,da pri pregledu inšpektorja predloži dokumentacijo za vsakega lov. čuvaja posebej. Z takim načinom je preglednost opravljenega dela pregledna za posameznega čuvaja, kakor tudi v celoti o opravljanju nadzora čuvajske službe lovišča katerega ima LD v upravljanju.

BOBER

jpasic
27. May 2010, 20:32
Zdravo Bober

Vidim, da imate pri vas stvari urejene. Je možno dobiti kriterije dela, obrazce po katerih delate in beležite aktivnosti?
Morda ste vzorec po katerem bi se kazalo zgledovati. Morda pa tudi mi delamo kaj za zgled. Bogvedi.
Novosti so nekaterim resnično v breme. Razvoj "mora" naprej.

lp
Janez

JAKAJEŽ
27. May 2010, 21:10
Na LZS se dobi knjižica obhodov in poažanja v lovišču za lovske čuvaje,kamor lahko čuvaj beleži opažanja,notri so pa tudi razni formularji katere čuvaj potrebuje.

lp

jpasic
2. June 2010, 20:06
Na LZS se dobi knjižica obhodov in poažanja v lovišču za lovske čuvaje,kamor lahko čuvaj beleži opažanja,notri so pa tudi razni formularji katere čuvaj potrebuje.

lp

Se zahvaljujem za prijaznost!

lp
Janez

Franc
2. June 2010, 21:10
Če pa rabite službene znake za LČ,jih imajo na LZS!

tica
3. June 2010, 08:04
Z znaki lovskega čuvaja in izkaznicami lovskega čuvaja, stvari še niso dorečene. Zaenkrat še ni dogovora kdo jih bo izdajal (najverjetneje LZS s pooblastilom ministrstva) niti kje bodo lovski čuvaji podali izjavo o vestnem opravljanju službe.
Lovski znak in izkaznico lovskega čuvaja pa prejme le čuvaj, ki ima sklenjeno pogodbo o opravljanju lovsko-čuvajske službe z upravljavcem lovišča.

pranger
3. June 2010, 09:32
Z znaki lovskega čuvaja in izkaznicami lovskega čuvaja, stvari še niso dorečene. Zaenkrat še ni dogovora kdo jih bo izdajal (najverjetneje LZS s pooblastilom ministrstva) niti kje bodo lovski čuvaji podali izjavo o vestnem opravljanju službe.
Lovski znak in izkaznico lovskega čuvaja pa prejme le čuvaj, ki ima sklenjeno pogodbo o opravljanju lovsko-čuvajske službe z upravljavcem lovišča.

V jagariji je veliko stvari načelno dogovorjenih in tudi zapisanih, malo jih je pa dorečenih in se jih izvaja.:icon_redface:

detel
3. June 2010, 09:45
Z znaki lovskega čuvaja in izkaznicami lovskega čuvaja, stvari še niso dorečene. Zaenkrat še ni dogovora kdo jih bo izdajal (najverjetneje LZS s pooblastilom ministrstva) niti kje bodo lovski čuvaji podali izjavo o vestnem opravljanju službe.
Lovski znak in izkaznico lovskega čuvaja pa prejme le čuvaj, ki ima sklenjeno pogodbo o opravljanju lovsko-čuvajske službe z upravljavcem lovišča.

Čuvajev je preveč. Škoditi seveda ne morejo, nekih velikih koristi pa tudi od njih ni. Še vedno so odvisni od policije in drugih pristojnih organov .

muzikant
3. June 2010, 10:46
Čuvajev je preveč. Škoditi seveda ne morejo, nekih velikih koristi pa tudi od njih ni. Še vedno so odvisni od policije in drugih pristojnih organov .

Kaj že spet flancaš o stvareh, o katerih pojma nimaš.

LČ je uradna oseba na področje ZDLov, ki ji daje pooblastila. Če zna speljat svoj del postopka v skladu z ZUP-om, ne rabi nobenega policaja.

Koliko LČ-jev pa to zna, je pa drugo vprašanje.

ZR7
3. June 2010, 10:55
Kaj že spet flancaš o stvareh, o katerih pojma nimaš. ...
Detel je samo na nek način ponovil stališče, ki ga je podal celo spoštovani Toš v uvodniku enega od izvodov Lovca.:icon_confused:
Pričakuješ, da bo vsak član tega foruma bolje seznanjen?
Ni lepo, da si ga tako nadrl.


Čuvajev je preveč. ...
Pri čuvajih je potrebno prvenstveno gledati na to, koliko čuvajev je pripravljenih in sposobnih dosledno izvajati določila zakona. In tudi koliko od njih jih je in bo pripravljenih to početi, četudi bi šlo v škodo lastne LD.

Trdim, da je takih še zdaleč mnogo premalo.

Izobrazba razširjena v čim večji del lovske populacije tudi ne škodi. Nasprotno. Zato je tudi prav, da izobraževanja so. Čimveč. In tudi kriteriji morajo biti strogi. Grah je v zadnjem lovcu sicer diplomatsko napisal, da so bili tudi čuvaji v preteklosti dobro izobraženi za tisti čas. Mogoče tisti, ki so tudi dobili dobre ocene. A prepričan sem, da je bilo mnogo preveč tistih, ki so tako kot tudi na izpitih za lovca komajda prilezli skozi zgolj po dobri volji komisije in zaradi pritiskov in prošenj znacev iz LD, ZLD ali celo LZS. Še ni preteklo toliko vode, da bi se to čisto pozabilo!

muzikant
3. June 2010, 11:15
Nisem se obregnil v pisanju o številu, ampak o pooblastilih, kot si opzil v vsaki temi nekaj klobasa, večinoma narobe.

To kar pa Toš misli pa ni preveč pomembno, ker itak ne bo več dolgo mislil, kakor vsi ostali dinozavri.

Po njihovem mnenju bi naj članstvo bilo čimbolj tumasto, da bi lažje manipulirali z njimi.

Jok brate, prošla baba sa kolačima.

detel
3. June 2010, 14:18
Muzikant......prav je, da si ponosen na svojo čuvajsko knjižico. Z leti pa boš uvidel, da to ni to , kar si sedaj predstavljaš, razen, če se bo spremenil zakon. Z ZUP-om imajo težave tudi ljudje z visokimi šolami. Čuvajev s srednjo šolo, ki obvladajo ZUP in ostalo kar se zahteva pa vem, da je zelo, zelo malo :icon_study::icon_cry:.

detel
3. June 2010, 14:26
A ja.....a se znajo vsi čuvaji podpisati?

ZR7
3. June 2010, 14:36
A ja.....a se znajo vsi čuvaji podpisati?


http://www.motosvet.com/tabla/public/style_emoticons/default/trance_21_laughing1.gif http://www.motosvet.com/tabla/public/style_emoticons/default/trance_21_laughing1.gif

Uhuuuuj bo vroče krvi, ko bojo tole nekateri prebrali. http://www.motosvet.com/tabla/public/style_emoticons/default/trance_21_laughing1.gif

Pojdi rajši za kakšen mesec na dopust nekam u Afriko!:icon_wink::icon_lol:

MilanK
3. June 2010, 19:54
A ja.....a se znajo vsi čuvaji podpisati?

Menim, da je Slovenija nepismenost svojih državljanov že zdavnaj odpravila, prepričan pa sem, da med lovskimi tovarišami ni nobenega nepismenega, saj sicer niti lovskega izpita ne bi mogel opraviti. Detelj, ta tvoj dvom o pismenosti vseh lovskih čuvajev pa je zelo huda neokusna šala oz. domneva. Upam, da se ti je to zapisalo in da v resnici ne misliš tako.

ZR7
3. June 2010, 21:40
Menim, da je Slovenija nepismenost svojih državljanov že zdavnaj odpravila, prepričan pa sem, da med lovskimi tovarišami ni nobenega nepismenega, ...

To bo verjetno držalo. Da pa med vodilnimi člani naših društev obstaja velika množica polpismenih sem pa sam Sveto prepričan!

MilanK
4. June 2010, 00:34
To bo verjetno držalo. Da pa med vodilnimi člani naših društev obstaja velika množica polpismenih sem pa sam Sveto prepričan!

Morda imaš prav, pa vendar je med nepismenim in polpismenim razlika. Ne trdim pa, da je nepismeni zaradi svoje nepismenosti bolj neumen, polpismeni pa zaradi svoje polpismenosti bolj pameten od nepismenega.

muzikant
4. June 2010, 09:07
Morda imaš prav, pa vendar je med nepismenim in polpismenim razlika. Ne trdim pa, da je nepismeni zaradi svoje nepismenosti bolj neumen, polpismeni pa zaradi svoje polpismenosti bolj pameten od nepismenega.

:icon_lol:




To bo verjetno držalo. Da pa med vodilnimi člani naših društev obstaja velika množica polpismenih sem pa sam Sveto prepričan!

Iz tega bi lahko sklepal, da je na forumu večina članov iz vodlne strukture, Detel je pa lahko po tem kriteriju predsednik LZS, če ne celo FACE.:icon_wink:

ZR7
4. June 2010, 09:16
...
Iz tega bi lahko sklepal, da je na forumu večina članov iz vodlne strukture, Detel je pa lahko po tem kriteriju predsednik LZS, če ne celo FACE.:icon_wink:

:icon_twisted::icon_lol:http://www.motosvet.com/tabla/public/style_emoticons/default/trance_21_laughing1.gif

Ok, dovolj smeha, hvala vsem za razvedrilo, sedaj pa resno naprej, da ne pride do špetirov!

lovec
30. January 2011, 16:31
Pozdravljeni!

Mene pa zanimam, koliko in kako plačujete lovske čuvaje (po opravljenih urah, samo kilometrino, pavšalno, nič,...)? Ali jim pač opravljene ure le odštejete od obveznih ur, ki jih mora kot lovec opraviti v lovišču?
Pri nas imamo pogodbo sklenjeno z lovskim čuvajem, ki je član sosednje LD in ga plačujemo pavšalno (cca. 700€ na leto + kilometrina). Razlog za to je da imamo v naši LD preprosto premalo lovskih čuvajev (že kar nekaj let na našem območju ni bilo tečaja in ti ki imajo izpit so že precej stari in niso pripravljeni opravljati tega dela). Upamo, da bo tečaj izveden v letošnjem letu.

trma
3. February 2011, 20:38
To je pa bistveno preveč, prevsem če dobi v obliki plačila. Ne morete dobiti kakšnega drugega iz druge lovske družine, pa tudi če je iz Maribora....važno da je papir,tako želijo naši uradniki. Mi smo imeli do nedavnega čuvaja na papirju 80 km odaljenega, ker imamo veliko število d.prašičev v lovišču smo mu obljubili da bo prišel na prašiča,pa tudi na tega ni prišel. Glede na površino lovišča smo potrebovali tri čuvaja, imeli smo samo dva svoja zato smo bili primorani vzeti še enega kot vi.

Če po kmečko razmišljamo: čuvaj bi lahko pokrival max.2.000 hektarjev v L.D.. Če je pa isti čuvaj v sosednji lovski družini (ker tudi oni nimajo zadostno število) je pa vse ok. Zato ti predlagam da bolje da tistih 700 eur zapijete in pojeste :icon_wink: kot pa jih plačujete.

zoran26
4. February 2011, 08:24
Razpravljati o čuvajski službi na forumu se mi ne zdi racionalno,,ker lahko škodujejo sami sebi.Definitivno je zadeva draga in se prične že pri lovskem tečaju in če pošlješ tja dva je to manjši celoletni prihodek manjše LD.Kako naj opravlja delo nestimuliran in neodvisen lovski čuvaj?
To kar so pa o nepismenosti napisali kolegi pred menoj ne gre jemati dobesedno.Verjetno s tem niso mislili na to,da se zna kdo podpisati in zna abecedo,ampak neznanje ravnanja z sodobno tehnologijo,računalnikom.kaj nap pomagajo v LD vse evidence v Lisjak-u,če jih pa ne zna odpreti niti predsednik,niti gospodar,pa še kdo.Pošta,še zmeraj ona stara s pismonošo,ki vzame kup časa in denarja.Žalostno je,da niti seje UO ni mogoče sklicati po elektronski pošti.Da je kmečka zdrava pamet vedno dobrodošla je resnica,če je pa ne znaš vreči na papir je kaj kmalu pozabljena.
So What bi rekel naš predsedik.

Krpan
4. February 2011, 10:56
Zaradi neresnega pristopa k čuvajski službi se zna zgoditi da bomo kmali imeli "gozdne policaje", rangerje ali naravovarstvene nadzornike, ki nam bodo .... ....

bostjan
4. February 2011, 11:17
Zaradi neresnega pristopa k čuvajski službi se zna zgoditi da bomo kmali imeli "gozdne policaje", rangerje ali naravovarstvene nadzornike, ki nam bodo .... ....

Meni se to nezdi slabo da bi bili venadr bi morali bit realni ne neki sanjači o živalskih pravicah itd...!
Pokrivat pa bi morali:nadzor po loviščih (krivolov,potepuške pse in kaznovanje njihovih lastnikov kot kaznovaje odgovornih ki niso odstranili ograj okrog zapuščenih sadovnjakov ki so lepa past za divjad) ,črno sečnjo,odlaganje smeti ipd..to so že prek zadostni viri za njihovo financiranje seveda bi morali bit aktivni ne pa kot zdajšni ki bi naj vse to nadzirali pa lepo na naš račun kavico v topli pisarni srebajo zunaj pa je dogajanje kot smo mu priča KAOS

bostjan
4. February 2011, 11:24
Meni se to nezdi slabo da bi bili venadr bi morali bit realni ne neki sanjači o živalskih pravicah itd...!
Pokrivat pa bi morali:nadzor po loviščih (krivolov,potepuške pse in kaznovanje njihovih lastnikov kot kaznovaje odgovornih ki niso odstranili ograj okrog zapuščenih sadovnjakov ki so lepa past za divjad) ,črno sečnjo,odlaganje smeti ipd..to so že prek zadostni viri za njihovo financiranje seveda bi morali bit aktivni ne pa kot zdajšni ki bi naj vse to nadzirali pa lepo na naš račun kavico v topli pisarni srebajo zunaj pa je dogajanje kot smo mu priča KAOS

Pozabil sem dodat njihovo delovanje mora bit neodvisno tak ta politika nebi mogla z njimi manipulirat za pridobitev političnih točk!

mugo
4. February 2011, 12:51
Zaradi neresnega pristopa k čuvajski službi se zna zgoditi da bomo kmali imeli "gozdne policaje", rangerje ali naravovarstvene nadzornike, ki nam bodo .... ....

Skarjni čas bi bil da jih dobimo. Zakonodaja jih že nekaj časa predvideva, le denarja nima država da bi to službo postavila. Zelo podpiram prihod terenske naravovarstvene nadzorne službe v naše gozdove, dela bi imela veliko. Na področju varstva narave, posegov v prostor, varstva ogroženih vrst, nadzora izkoriščanja gozdov (predvsem nelesnih dobrin), nedovojene vožnje izven javnih prometnic..... lovstvo je le majhen delček tega.
Verjamem, da je marsikaterega funkcionarja v LD strah, da bi imela LD neodvisen nadzor na terenu nad svojim delom. Ker sedaj vemo kako je ponekod, kjer se dobro razumejo lahko navzeven prikrijejo vse umazanije in nezakonitosti, če so med seboj dogovorjeni.

mugo
4. February 2011, 12:56
Kar se sedanjih čuvajev po LD tiče je pa stanje kar ga poznam naravnost gnilo. Vodstva LD sklepajo pogodbe s čuvaji, za katere vejo da jim ne bodo povzročali težav in bili sitni, če bodo opazili kakšne nepravilnosti, pa da bodo preganjali opozicijo v LD. Tistih s čuvajskimi izpiti iz opozicije v LD pa ne vzamejo za čuvaje, da jim nebi povzročali težav pri packarijah. V naši LD je že tako, da imamo za čuvaje take, ki uplenitelja lisice v juliju napadejo, da strelja lisico v lovopustu.....

Kramp
4. February 2011, 13:10
Zaradi neresnega pristopa k čuvajski službi se zna zgoditi da bomo kmali imeli "gozdne policaje", rangerje ali naravovarstvene nadzornike, ki nam bodo .... ....

O poglej, poglej, saj tudi administrator kdaj kakšno pravo pogrunta!
To ni samo preroško, to je neizogibna posledica nesposobnosti lovskih organizacij. Starih prdcev!

Kramp
4. February 2011, 13:14
Mugo, kongratuiram ponovno!

Točno tako je in nič drugače. Tudi jaz pravim, skrajni čas.
In nehajte sanjati kako bi moralo biti! Kako bo, bodo pravila postavili drugi, izkazano nesposobne lovce ne bo nihče več spraševal!
Adijo prilika, ki se ne vrne nobena. In kdo bo odgovarjal? Tisti, ki si bodo za "zasluge" pripenjali odlikovanja sigurno ne.

zoran26
4. February 2011, 15:11
ja,moram vprašati kliko raubšicev je kdo prijavil?Če doma v LD ne zaleže na policijsko postajo,inšpektoru itd?Bojim se da odgovora ne bo.

bostjan
4. February 2011, 19:46
ja,moram vprašati kliko raubšicev je kdo prijavil?Če doma v LD ne zaleže na policijsko postajo,inšpektoru itd?Bojim se da odgovora ne bo.

cca 10 let nazaj, sem imel slabo iskušnjo saj sta bile izstreljene 2 salve(2x5 nabojev) iz MK na mene in mojega bratranca ki sva stala za hišo in zakričala v gozd KDO TO STRELJA !ker se je slišalo da nekdo strelja z mk po divjadi!BILO ZELO PESTRO ko je svigalo in žvižgalo okrog naju!
JAVIL LOVCEM TE DRUŽINE KI JE PRISTOJNA NA OMOČJU KJE ŽIVIM PA NITI EN NI PRIŠEL SE V ŽIVO Z MANO POMENIT!