PDA

View Full Version : tečaj o ravnanju z orožjem



DeyCh
18. January 2009, 19:34
Ker bom potreboval orožno listino, me zanima kje lahko najceneje in najkvalitetneje opravim omenjen tečaj, sem pa iz okolice Ptuja...zanima me tudi kolikšen strošek mi bo to naredilo, da si vem planirat potrošnjo ;)

l.p in hvala za odgovore!

jereb
18. January 2009, 19:53
Če boš lovec, ga boš pri izpitu, kot pripravnik pa imaš v dnevniku opisano kaj vse moraš obvladati. Kot pomoč, kako to gre, si osnove preberi v knjigi Lovčevo orožje, praktično pa se pozanimaj pri strelskemu referentu in mentorju.

DeyCh
19. January 2009, 21:01
v bistvu za enkrat nemorem v lovsko družino(zaposlitev) vendar si bom zrihtal listino zaradi dedovanja bokarice 30-06, pa šrotarice(nekaj češkega) ;)

davorin
19. January 2009, 21:47
potem boš tako dobil samo potrdilo da je orožje tvoje in da ga lahko imaš doma!! vendar pa bodo orožje onesposobili (zdaj ne vem kaj bojo naredli, vcasih so vrtali cevi, samo tega ti verjetno ne bojo, če praviš, da bi rad bil lovec). če pa nisi lovec oz če se ne ukvarjaš s streljanjem kot šport, pa pravnega orožja doma ne smeš imeti, kolko se jaz spominjam iz predavanj(zakon o orožju).
kje iz okolice ptuja pa si, če smem vprašat!? ker jaz sem namreč tudi:icon_wink:

teohafy
19. January 2009, 22:33
Mislim, da zdaj ne onesposabljajo več orožja, ampak moreš narediti izpit o varnem rokovanju z orožjem, nato dobiš orožni list za posest.

ZR7
20. January 2009, 07:41
Najbolj točne informacije boš dobil na svoji upravni enoti. Povej da gre za dedovanje in ti bodo pojasnili vse. Težko je dajati tu nasvete, saj se na različnih UE še vedno različno obnašajo.:icon_evil:

davorin
20. January 2009, 09:36
Mislim, da zdaj ne onesposabljajo več orožja, ampak moreš narediti izpit o varnem rokovanju z orožjem, nato dobiš orožni list za posest.

ja že verjetno da ga ne unesposobijo!! to verjamem, saj sem napisal, da nisem prepričan!! vem pa da so to delali!! verjetno je res najbolje da se na ptuju na upravni enoti oglasiš pri gospe Kumer!!! ona ti bo vse razložla kako in kaj. lep pozdrav:icon_wink:

DeyCh
20. January 2009, 19:30
Sem klical na UE in so mi odgovorili da dobim orožni list po opravljenem tečaju o ravnanju z orožjem, vse skupaj pa po zapuščinski obravnavi...

drugače sem pa iz Žetal

janez valentic
21. January 2009, 10:22
Dobiš lahko dovoljenje za posest , poleg znanja rokovanja z orožjem, moraš opraviti še zdravniškega. Vse skupaj te bo stalo ca 200-300 EUR.

DeyCh
21. January 2009, 18:08
ok, bom zrihtal tako da bo prav ;)

davorin
21. January 2009, 18:20
če hočeš da te bo prišla kaj ceneje, idi rajši na zdravniškega v slovensko bistrico, ne pa v zdravstveni dom na ptuj, približno enX manj boš plačal, kot pa na ptuju. no vsaj jaz sem, kak pa je zdaj pa ne vem.