PDA

View Full Version : Nadgradnje terenskih vozil



zaki
12. January 2009, 15:22
Pozdravljeni!

Prijavljen vendar nisem lovec. Upam, da me ne boste brisal s seznama:icon_sad:
Vaša tematika me zelo zanima in ker v nobeni temi nisem zasledil podrobnosti o vaših vozilih s katerimi hodite na lov, sem se odločil prijaviti in predstaviti komfort s katerim nemški in švicarski lovci že leta lovijo.

Pick-up je zelo uporabno vozilo za lovce, saj krvava divjad na kesonu ne predstavlja nobenih ovir. Keson se samo opere, v avtu nič ne smrdi, vozne lastnosti teh vozil, pa so povsem primerljive s terenskimi vozili težke kategorije.

Pick-up je idealen za vse, pa naj bo to lov, dopust, delo ali vožnja v opero.
Da ne bo izpadlo, da prodajam pick-upe

Da sem se prijavil, sem imel v glavi sodobnega lovca, ki se pelje s pick-upom na zimski lov, na vozilu ima natovorjen snemljivo mobilno bivalno opazovalnico,:icon_lol: in na lovu lahko ostane cel vikend. Bivalnik ima 4 postelje, gretje, hladilnik, kuhinjo in tuš z WC-jem. Nemci so pogosto ob gozdu in spremljajo divjad s toplega modula. No, saj bivalnik koristijo tudi za dopust, razne veselice in vikend izhode:icon_wink:

Bivalniki so različnih velikosti in opreme ter stanejo od 13.000 EUR do 25.000 EUR. Snemljivi so v 10 minutah in prilagodljivi za vse vrste pick-upov.
Mazda, Ford Ranger, Toyota Hilux, stari dobri Mitsubishi L200, Nissan Navara itd...

http://www.tischer.ch/galerie/Island/Island-Bilder/5.jpg

http://www4.slikomat.com/08/1216/ipd-Tische.jpg

http://www4.slikomat.com/08/0525/koi-005.jpg

vest
12. January 2009, 16:08
Pozdravljen na forumu. Še toliko bolj zaželjeno, ker nisi član zelene bratovščine.

Zanimiv prispevek, mogoče koga navduši. Sam pa pri lovu oz. njegovemu izvajanju strmim k temu, da sem kar najbolj povezan z naravo, zato me
ves tako - imenovani komfort, da ne rečem, moti in nekako znižuje lovske užitke.
Včasih me to moje prepričanje in trma tudi tepe. Npr. ravno sedaj bolj intenzivno spremljam volka (jagam) in ker posedam pri nizkih temperaturah pozno v mrzlo zimsko noč, brez raznih grelnih dodatkov, sem staknil kar močan prehlad in tako sem nenamerno omogočil volku bolj enakopraven položaj pri lovu nanj, saj sem moral kljub presledenim volkovom, lov nanje začasno opustiti in jim s tem dopustiti nekaj več šans za preživetje. In tako je tudi prav.
Da ne bi bil napačno razumljen; vsekakor sem za novosti, vse pa naj bo v mejah normale.
Skratka, ocenjujem, da nam taki konforti bolj škodijo kot je videti na prvi pogled. Slovenija je majhna dežela, po lovu je najlepše med prijatelji v lovskem domu, koči ali bivaku, nazadnje pa seveda domača postelja z dodatkom topline.

Moje mnenje se nanaša na lov in občutke pri lovu ne na uporabnost in vsečnost omenjene naprave, saj imam za to premalo izkušenj in znanja, da bi lahko sploh podal kakšno svoje mnenje.

zaki
12. January 2009, 16:21
Ni slabo,vendar za naše razmere je SAMURAY zakon!!!!!

KAr se tiče majhnosti in manevra v gozdu prav gotovo.
Kratka medosna razdalja ima prednosti, pa tudi slabosti. Čez previs je uredu, na cesti mu pa kakšen cm manjka. Vsekakor je Samuray v svojem štosu zelo uredu.

ZR7
12. January 2009, 17:04
Vozila so za po cestah in drugih javnih površinah namenjenih prometu. Tam se ne jaga. Torej so tudi razni pick-up bivaki kvečjemu primerno sredstvo za potovanja, transport in prenočitev v oddaljenih področjih ali pa samo velika razvajenost.

Lovca vidim bolj ob tabornem ognju v šotoru ali bivaku. Lovec pomeni tudi stik z naravo, najsi bo še tako surova. Sicer se kmalu prelevi v streljača živih bitij za šport.

To ne pomeni, da nekateri teh vozil ne bodo začeli prakticirati tudi pri nas. A zaenkrat imam do njih odnos kot sem napisal.

Jagermaister
12. January 2009, 19:05
Stvar me sploh ne zanima. Terenec je že ok. da ni treba predolgo pešačiti, ali predaleč vleči kakšnega prašiča.
Ko pa sem v lovišču, hočem biti v stiku z naravo, zato tudi zaprte preže ne prenesem, da slišim vsak zvok in vsak premik okrog sebe. Le topla čakalna vreča, pa imam vse kar potrebujem.

zaki
12. January 2009, 19:15
Deloma se strinjam. Vsekakor se vozite na lov z raznimi vozili in marsikatero vozilo presega ceno in komfort pick-upa. Ob tabornem ognju se lahko uživa kljub malce bolj komfortnem spanju. Poznam spanec v šotoru in vse je OK, dokler tu niso temperature pod -5 ali dokler se ne zliva dež.
Pick-upa omenjam zaradi njegove vsestranskosti. Grki ga znajo uporabljati za delo na njivi, gasilci imajo preko 150 vozil, konjarji, vozijo seno in drva. Torej je tudi lovec blizu teh potreb. Na krmišče valjda ne nosite sena s košem?
Meni osebno se zdi puška prevelik komfort, saj ne nudi pravega stika z naravo:icon_wink: Torej bi bilo po najbolj humano iti na medveda z golimi rokami in nožem:icon_biggrin:

zober
12. January 2009, 19:55
Deloma se strinjam. Vsekakor se vozite na lov z raznimi vozili in marsikatero vozilo presega ceno in komfort pick-upa. Ob tabornem ognju se lahko uživa kljub malce bolj komfortnem spanju. Poznam spanec v šotoru in vse je OK, dokler tu niso temperature pod -5 ali dokler se ne zliva dež.
Pick-upa omenjam zaradi njegove vsestranskosti. Grki ga znajo uporabljati za delo na njivi, gasilci imajo preko 150 vozil, konjarji, vozijo seno in drva. Torej je tudi lovec blizu teh potreb. Na krmišče valjda ne nosite sena s košem?
Meni osebno se zdi puška prevelik komfort, saj ne nudi pravega stika z naravo:icon_wink: Torej bi bilo po najbolj humano iti na medveda z golimi rokami in nožem:icon_biggrin:

http://www.isuzu-sales.de/files/nijaeger_0608.pdf

Ta zadnji stavek si fajn povedal hehe!drugače se pa strinjam bi bilo prav fajn met takle bivalnik!Kaj bi se človek v šotoru matral!!

detel
12. January 2009, 20:25
Jeseni so mi lovski tovariši večkrat pokvarili jutranji lov z vožnjo s terenci po lovišču. :icon_twisted::icon_twisted::icon_evil:.Letos bo drugače. Ne vem , a sploh uživajo ti tipi na lovu ?

zaki
12. January 2009, 20:28
Če bi prespali zjutraj ne bi rogovilili:icon_biggrin:

Menda se terenci streljajo boljše kot glinasti golobi:)

ZR7
12. January 2009, 20:29
Gospod Zakrajšek, za morebitno reklamiranje in sponzoriranje vas vabim, da se preko ZS obrnete name! Smo pripravljeni na sodelovanje.

LP, admin

zaki
12. January 2009, 21:02
V kolikor menite, da je to reklama, lahko v dobro vseh odstranim moje prispevke:icon_sad:

ZR7
12. January 2009, 21:30
V kolikor menite, da je to reklama, lahko v dobro vseh odstranim moje prispevke:icon_sad:

Trenutno naj bo to le dobrodošla informacija.:icon_biggrin:
Se pomeniva preko ZS.

LP

MARIJA
13. January 2009, 10:13
Vozila so za po cestah in drugih javnih površinah namenjenih prometu. Tam se ne jaga. Torej so tudi razni pick-up bivaki kvečjemu primerno sredstvo za potovanja, transport in prenočitev v oddaljenih področjih ali pa samo velika razvajenost.

Lovca vidim bolj ob tabornem ognju v šotoru ali bivaku. Lovec pomeni tudi stik z naravo, najsi bo še tako surova. Sicer se kmalu prelevi v streljača živih bitij za šport.

To ne pomeni, da nekateri teh vozil ne bodo začeli prakticirati tudi pri nas. A zaenkrat imam do njih odnos kot sem napisal.
Dragi,ZR7 kam pa potem spadajo po tvojem sedaj tako priljubljeni pri nekaterih SLO lovcih-ŠTIRIKOLESNIKI za katere se delajo take reklame,celo na FORUMU???!!!!

ZR7
13. January 2009, 10:53
Dragi,ZR7 kam pa potem spadajo po tvojem sedaj tako priljubljeni pri nekaterih SLO lovcih-ŠTIRIKOLESNIKI za katere se delajo take reklame,celo na FORUMU???!!!!

Ni nobenega dvoma kam spadajo. Med vozila, za katere tako kot ostala veljajo pravila uredbe o uporabi vozil v naravnem prostoru. Torej med vsa osebna vozila s terenci vred, ki jih tako lovci kot nelovci dnevno uporabljajo.
S tem, da so štirikolesni ATV (ne Quadi, da ne bo pomote) najbolj praktični med njimi glede vožnje po slabih poteh in glede prevoza manjšega tovora kot je plen ali vreča koruze. Seveda tam, kjer je dovoljeno, kar je tudi v članku o ATV-ju (ni reklama, temveč kratki test) na straneh posebej poudarjeno.

Marija, zakaj pa je potrebno vpiti?:icon_confused:

LP

zaki
13. January 2009, 20:27
Marija, zakaj pa je potrebno vpiti?:icon_confused:

LP


Jaz v njenem vprašanju nisem zaznal vpitja. Pošteno vprašanje brez podmukle arogance.
Saj nismo več tovariši in Goli otok je le še spomin.

Veper
13. January 2009, 20:44
Zaki že tolikokrat napisano "na forumih velike črke pomenijo vpitje in to je internacionalno "
In da ne bo napake lovci smo še vedno tovariši in tako upam da bo ostalo kot tudi upam,da je goli otok že pozabljen,verjamem pa ne kot tudi Kozlarjeva gošča nikoli ne bo pozabljena tako verjetno ne bo pozabljen kočevski rog. Vendar beseda tovariš se ni ni se ne uporablja samo za preživelo ali pa tudi ne ureditev.

zaki
13. January 2009, 21:24
Nisem opazil tako veliko velikih črk in vem kaj pomeni tekst napisan z velikimi črkami. Ko sem omenil tovariši sem bolj ciljal na svobodo govora. Se opravičujem:icon_neutral:

main757
13. January 2009, 22:50
Upam, da nismo spet izgubili še enega člana, ki je hotel samo nekaj predstaviti.
Njegov prispevek bi lahko uredili in ga dali kam pod strani foruma.

toma
14. January 2009, 06:53
Upam, da nismo spet izgubili še enega člana, ki je hotel samo nekaj predstaviti.
Njegov prispevek bi lahko uredili in ga dali kam pod strani foruma.

prav lahko,da smo ga zgubili saj ste ga napadli kot kakšnega p..!Ne vem,če ste res taki anglčki za kakršne se izdajate na forumu!Poznam veliko lovcev ampak res veliko,kateri tukaj pišejo tako v resnici pa delajo čisto drugače!A ne?:icon_wink::icon_wink:

mišica
14. January 2009, 08:41
Toma pod tole se pa dvakrat podpišem!

dolgin
14. January 2009, 08:56
No east no west,ALPINA is the best:icon_lol::icon_twisted:

ZR7
14. January 2009, 09:22
Upam, da nismo spet izgubili še enega člana, ki je hotel samo nekaj predstaviti.
Njegov prispevek bi lahko uredili in ga dali kam pod strani foruma.

Seveda main757. Urediš, podpišeš in pošlješ. S pogojem, da ni nikjer napisane reklame za prodajalca in s pogojem, da vse pljuvanje čez to prevzameš na svoja pleča, se uredniki morebiti po premisleku, da gre za lovsko opremo, odločijo za objavo. Seveda zastonj.

Če pa se prodajalec sam odloči za reklamiranje, mu pod določenimi pogoji pripada pravica objave reklamnega članka. In le to je bilo napisano ter še nekaj osebnih mnenj. Jih ne bi smeli pisati? Naj ponovim namigovanje na Goli otok?

ZR7
14. January 2009, 09:26
Jaz v njenem vprašanju nisem zaznal vpitja. ...

Upam, da si zaznal tudi pošten odgovor na pošteno vprašanje.
O vpitju pa pač tako kot je napisal Veper.
Vsem skupaj predlagam, da malo znižate prag občutljivosti na nekaj, kar se vam zdi, da je napisano med vrsticami. Mislim, da gre v tej temi bolj za mlatenje po oslovi senci.:icon_wink:
LP

main757
14. January 2009, 09:45
Nič ne bom prevzel na svoja pleča, ker tudi nisem nič pljuval. Sem samo napisal da upam, da nismo spet enega izgubili.

Enkrat sem že opazil, da je človek napisal svoje mnenje, potem ste ga pa napadli iz vseh topov in od takrat ga več ni na forumu.

zaki
14. January 2009, 10:06
Forum je namenjen izmenjavi mnenj, idej itd. Vsaka debata ali ideja ima svojo temo, torej naj bo ta tema za terenska vozila, ki so blizu lovcu, ne pa tema za xxxxxx. Najlepše pri forumih je ravno to, da si vsak lahko odpira temo v kateri ve kaj povedati ali pa ga vsaj malce zanima. Komur tema ne ustreza naj jo ne odpira.To je tako kot pri radiju, če ti ne paše val 202, potem preklopiš na veseljaka. Na vseh forumih so in bodo ljudje, ki se vtaknejo v vsako debato, če prav bi bilo dostikrat bolje, da se ugriznejo za prst, svojo pomembnost pa izkazujejo drugje na drugačen način.
O vsem kar se piše na forumih je reklama nekomu. Vsako omenjeno ime neke firme je reklama in kot kaže se to nekaterim odobrava, nekaterim ne.
Mar sem kriv, če sem samozaposlen? Veliko vas je S.P. in D.O.O. in zakaj ne bi poznavalci pisali o stvareh za katere živijo in o katerih veliko vedo, še posebno, če sovpadajo dejavnosti s tematiko foruma. Mar ni bolje slišati s prve roke, kot od soseda? Večina, ki ste tako odkriti in predani imate svoje profile popolnoma skrite. Zakaj? Zakaj se bojite napisati starost, kraj bivanja, svoje polno ime? Zakaj potem vsa ta okenca ob prijavi? Jaz sem jih izpolnil, zdaj pa sem usumljen reklamiranja. Zelo veliko vas je v administraciji tega foruma, torej delajte na tem, da se teme ne umažejo in terenska vozila ne postanejo xxxxxxx. Brišite vse kar ne sodi pod tematiko. Torej metlo v roke:icon_biggrin:

ZR7
14. January 2009, 10:28
Že v prejšnjem postu sem pozval na umirjenost.
In šel še enkrat prav posebej brat celo temo.
Moje ugotovitve so, da ni bilo nobenega pljuvanja, temveč le pretirane reakcije na povsem legitimna razmišljanja uporabnikov lovcev, ki se ali pa se ne strinjajo s temi nadgradnjami pickup-ov.
O napadih in pljuvanjih pišeta le Toma in Main.

Zaki, kar se tiče foruma, najprej so pomembna pravila, ki jih je seveda potrebno upoštevati.
Ta tema ne more biti tema za terenska vozila, ker to že imamo pod opremo. V področju povezano z lovstvom.
Lahko pa je seveda v zvezi s temi nadgradnjami. Vsaj dokler se ne strinjamo o tem, ali so lovsko sprejemljive ali ne. Govoriva pa o Slovenskem lovstvu, ki se seveda razlikuje od drugih in vleči paralele, da je tako v Švici ali drugje, pač ne gre.

O profilih in njih uporabi odločajo lastniki in uredniki foruma in imajo za to svoje vzroke. Uporabniki pa imajo polno izbiro da se tu pojavljajo anonimno ali pa s svojimi pravimi imeni. Le potrdili bodo to identiteto bolj težko.

O reklamiranju in celovitni predstavitvi ponudbe ti je bila preko ZS ponujena roka sodelovanja. Do takrat še ni bilo nobenih negativnih razmišljanj, osumljanj in pisanj. Pač le ponudba za sodelovanje. Odločitev pa je tvoja in samo tvoja.

O uporabnikih nelovcih. Nismo striktno proti članstvu nelovcev na forumu. Še zdaleč ne. Vendar pa se iz vzroka, ker so te strani in forum namenjene lovcem, pričakuje sodelovanje iz vidika lovstva. Tudi v temah kategorije "Od tu in tam". Zato so, bodo in je prav da so tudi debate v tem področju obarvane lovsko. Izvenlovske debate nelovcev pa imajo mesto drugje širom celega svetovnega spleta.

V skladu z napisanim spreminjam naslov teme, Zaki, ti pa se o ponujenem odloči po svoji vesti.

Admin

zaki
14. January 2009, 12:19
ZR7, deloma se strinjam deloma ne, sam to je čist normalno, 100 ljudi 100 mnenj.
Tema je s spremenjenim naslovom dobila dodatno širino in upam, da bo komu pisana na kožo.
Tudi med lovci je veliko različnih interesov. Nekateri so ljubitelji narave, nekateri orožja in kakšen % uživa kot begunec doma :icon_biggrin:

Z nadgradnjo lahko s seboj odpelješ svojo boljšo polovico, pa naj kosilo skuha kar na licu mesta. Tako se izognemo zamujanju na kosilo :argue:

Moja želja je prijeten dialog istomislečih :icon_wink:

zaki
15. January 2009, 11:46
Različne nadgradnje za terenska vozila ali tudi pick-upe.
Potrebe so rodile vse mogoče rešitve.

Slike povedo največ!

http://www.stockundstein.de/main/data/appt/media/images/32-85050-g.jpghttp://www.stockundstein.de/main/data/appt/media/images/32-855044-g.jpg

http://www.stockundstein.de/main/data/appt/media/images/023500-g.jpg Suzuki SJ Samurai


http://www.roadranger.de/assets/images/Isuzu_DogProtect_300.jpghttp://www.roadranger.de/assets/images/Isuzu_Horsetruck_300.jpg

zaki
15. January 2009, 11:46
http://www.vindic.se/get.php?file_id=468http://www.autocamp.de/sites/images/shop/produkte/8.jpghttp://www.autocamp.de/sites/images/ausruester/island.jpg

ZR7
15. January 2009, 11:56
Zaki, velikost slik omeji na širino 800pik!
Če je slika na netu prevelika, jo snemi pomanjšaj in objavi kot priponko!

zaki
15. January 2009, 21:57
OK ZR7!

http://www.autohome.it/images/overland/mont_standard.jpg http://www.autohome.it/images/magg_extreme_forest/fotografo.jpg http://img.bolha.com/images/image/14119/14587/_4843dd3640a29.jpg