PDA

View Full Version : browning risanice A in EUROBOLT



andrej win
31. December 2008, 15:18
A uporablja mogoče kdo od vas kaj omenjenega??

Mogoče tole-

Zaklep,proženje (direktno ali ima lahko tudi fr.naprožilo?),natančnost (v primerjavi z Skandinavskimi risanicami),vzdrževanje,..?

janez valentic
31. December 2008, 16:22
Za razliko od večine pušk istega cenovnega razreda: tikka, remington , winchester, weatherby vanguard, howa itd., ki imajo modificirane in poenostavljene Mauser 98 zaklepe, imata A-bolt i Evrobolt zaklep s tremi zaklepnimi brazdami in 60 stopinjskim kotom odpiranja zaklepa.
Ima pa tudi drsno varovalko na vratu pištolskega ročaja. Oboje se mi zdi ergonomsko dobra rešitev.
Sprožilci so običajno brez naprožila, če se prav spomnim so jih delali saj v Evro-bolt varianti tudi s francoskim naprožilom.
Glede vzdrževanja - imajo tudi nerjaveče izvedbe.

andrej win
31. December 2008, 20:55
Se pravi da so cene okrog 900-1200 eur-osnovni modeli??

Kaj pa glede natančnosti,je v rangu tikke ?
Tale puškica se mi zdi kar "prikupna",samo nevem kolk doug bi tale pištolski vrat našo gamsjo jago zdržal,da nebi počil?:icon_twisted:

Pa cena takega modela me zanima,brez optike in nogic seveda!

lp

zober
31. December 2008, 20:59
V rangu tikke hehe jaoo:icon_lol:

vl_ge
31. December 2008, 22:08
Uporabljam eurobolt oziroma prejšnji model european v kalibru 7x64, cev 56 cm teža brez optike 3,5kg . Puško sem nabavil novo pred 10 leti sem zadovoljen in ne razmišljam o zamenjavi. Drsna varovalka na vratu zaklene sprožilec in zaklep pred odprtjem. Na koncu zaklepa je indikator, ko je puška napeta se vidi ali zazna s prstom.
Sprožilec in naprožilo sta brez mrtvega hoda in nastavljiva , tovarniško nastavljena na 1,8 kg in 300g.
Najbolj mi je všeč nabojnik , ki sprejme 4 naboje po pritisku na gumb izpade iz puške vendar obvisi na puški ga ni potrebno iskati po tleh ali po žepih :icon_lol: :icon_lol: za hranjenje pa se nabojnik odstrani.
Na tarčo streljam bolj malo tako da ne vem točno kake grupe dela ja pa cca za 2€ kovanc.
Čiščenje nekajkrat letno okvar nobenih. To je tudi vse kar pričakujem od puške zanesljivost in praktičnost. Za lov so pa vse puške , ki se jih na forumu omenja dovolj precizne.

andrej win
1. January 2009, 11:13
V rangu tikke hehe jaoo:icon_lol:

A pol ni v tem rangu,al kaj?:icon_redface:
Nevem,ti povej:icon_wink:

lp

rws
1. January 2009, 13:19
zober ne ve:)

rws
1. January 2009, 20:57
v rangu tikke so samo skandinavci in nič drugega:icon_wink:

andrej win
1. January 2009, 21:13
No,ampak verjetno tudi browning zaseda svoje mesto v nekem razredu..
Men osebno se zlo dopade način izdelave teh pušk,kako je pa glede natančnosti same flinte v primerjavi z skandinavci pa nimam pojma,zato sprašujem?:icon_redface:

lp

Hubert.ctg
1. January 2009, 22:34
O preciznosti kod risanica dalo bi se puno toga napisati.
Nije važna toliko puška, koliko je važan metak. Sa jednom municijom može puška dati odličnu grupu, dok sa drugom to može biti katastrofa. Čak i promjena brzine jednog te istog zrna može višestruko poboljšati ili pogoršati preciznost, tako da grupa može biti 10mm,ali i 100mm.

rws
2. January 2009, 20:07
Z mojim skandinavcem sem sprobal vsaj 10 vrst municije, najslabša grupa je bila z češko hpc, pa še ta je bila okrog 40mm.pod 20mm pa sem streljal z normo(dl, vulcan, oryx), remington match, s&b match, sako superhammerhead, od domače izdelave pa še sierra match king, in speer flat nose.
Če si bral kaj o skandinavskih puškah, si lahko zamerkal, da preden gre puška iz tovarne jo stestirajo, če ne dela grupe pod 2,54cm, v tovarni tudi ostane.
Za browning ne vem kako je s tem.

andrej win
2. January 2009, 21:56
Če si bral kaj o skandinavskih puškah, si lahko zamerkal, da preden gre puška iz tovarne jo stestirajo, če ne dela grupe pod 2,54cm, v tovarni tudi ostane.


:icon_confused: Ufff,to pa je pohvale vredno!:icon_confused:

Če imajo res tako,pol samo kapo dol pred njimi,svaka jim čast!:icon_lol:

Seveda hubert,glede natančnosti se strinjam popolnoma,vendar so razlike (sicer male) med različnimi cevmi (proizvajalci)..
Ko bom enkrat velik,bo verjetno moja puška skandinavska,pa čeprav menim,da recimo browning naredi dosti lepši izgled same puške:icon_redface:

rws
2. January 2009, 22:43
V sakovem katalogu2008 piše:Looks great-but the real beauty is revealed when you handle it.:icon_smile:...pa lahko rečem da še kako drži.
Žal lahko hvalim samo fince, ker browninga ne poznam niti malo.:icon_lol:
Sem pa prepričan da se glede natančnosti lahko primerja s skandinavci, tako kot se lahko tudi cz, čz, in še nekaj jih je, vendar pa rahlo zaostajajo:icon_wink:

Ganges
19. January 2009, 09:30
Tema je namenjena Browning risanicam in pa kvečjemu v sami primerjavi nje in pa skandinavskih risanic, kot je napisano v prvem postu. Ne pa samemu razpredanju o skandinavskih risanicah kot se je sedaj razvilo. Je zelo malo napisanega od samega Browninga po čem lahko sklepamo, da jih pač ni veliko v uporabi pri nas. O samih skandinavskih risanicah pa je na forumu že kar precej napisanega. Zato naj debate potekajo v smeri kot je začrtana v naslovu in v samem prvem postu.

Hvala za razumevanje.

jagrBlaž
7. February 2010, 22:50
uporablja mogoče kdo od vas kaj omenjenega??

Mogoče tole-

Zaklep,proženje (direktno ali ima lahko tudi fr.naprožilo?),natančnost (v primerjavi z Skandinavskimi risanicami),vzdrževanje,..?[/QUOTE]



Zaklep se odpira hitro, rahlo drseče, brez zatikanja skratka elegantno nimaš kaj. Varovalo zaklepa in udarnega kladiva je na hrbtni strani, ob pritisku se odpre nabojnik (4+1) brez da pada po tleh ter ima možnost tudi odstranitve za lažje polnjenje oz. shrambo.
Puška je zelo,zelo natančna tudi po nekaj zaporednih strelih(uporabljam naboje 30-06, 11,7g, PTS S&B).
Cev ima dolgo 56 cm ter masa puške brez optike je 2,9 kg - zelo uporabna na lovu vrste zalaz.

Z puško sem max. zadovoljen in je ne dam iz rok, res je zelo super puškica tako ,da jo res vsakemu priporočam.

jagrBlaž
7. February 2010, 22:59
Pri nakupu sem se odločal med a - bolt in tikko pa vam povem ni mi žal da sem kupil browninga.

Veper
8. February 2010, 00:07
Jager Blaž se strinjam z teboj in tudi jaz svoje ne dam za noben denar. Od tvoje se razlikuje le v tem da je montiran Artemis 2100. Zanima pa me, (jaz sem svojo kupil iz druge roke ) pri katerem puškarju si montiral daljnogled in čigava je montaža.Jaz namreč rabim še ene rinke in sicer 30mm za Pentaflex 1-4 ki pa ima tubo 30 in ga bom imel poleg meopte za bližnja srečanja.6240

6241

6242

jagrBlaž
8. February 2010, 09:58
jaz sem to puško kupil novo pred cca.2-3 leti v NM, montaža je MAK, optika je pa meopta MEOSTAR R1 7×56 z osvetljeno piko. Puško sem kupil z montirano optiko, montiral jo je puškar iz NM.

lp

Veper
8. February 2010, 10:39
Torej si jo verjetno kupil pri xxxxx in bvo on vedel kje dobiti montažo Mak. Hvala za info.

jagrBlaž
8. February 2010, 11:55
Torej si jo verjetno kupil pri xxxxx in bvo on vedel kje dobiti montažo Mak. Hvala za info.



tako ja , pr xxxxx sem uzel, vse skupaj.


lp

kuje
8. February 2010, 12:43
Več info o MAK montažah na http://www.kilic-feintechnik.de/

Franc
8. February 2010, 19:35
V kakšnem cenovnem razredu(EAW??),so pa te MAK montaže,izgledajo kvalitetne!

kuje
8. February 2010, 20:42
V približno enakem kot EAW.

jagrBlaž
8. February 2010, 21:06
V kakšnem cenovnem razredu(EAW??),so pa te MAK montaže,izgledajo kvalitetne!



MAK montaža je v zgornjem cenovnem razredu


lp

pumpa
10. April 2010, 22:27
to se pa zgodi z browningom če zamenjaš kaliber namesti 6br je v cev vtaknil 223 wssm pa jga je to skoraj stalo življenja, tako da če ste še tako previdni nikoli ni odveč pogledati kateri patron tlačiš v cev:icon_lol: na sliki je vidna tudi razlika med 6br in 223 wssm.

alojz1
10. April 2010, 22:35
Pumpa, če bi ta srečko imel samo 308 potem v žepu ne bi imer nabojev različnih kalibrov:icon_lol:

alojz1
10. April 2010, 23:13
Pa si vrstni red pravilno napisal?
Malo čudno se mi zdi - pri 223 v 6mm cevi ne bi smelo tako počiti
obratno pa....

dolgin
11. April 2010, 06:58
223 wssm ni enako kot 223 zato me takale poškodba ob zamenjavi naboja sploh ne čudi.

alojz1
11. April 2010, 11:12
223 wssm ni enako kot 223 zato me takale poškodba ob zamenjavi naboja sploh ne čudi.

Saj ravno zato. 223vssm je večji od 6br (tulec, da ne bo pomote)

pumpa
11. April 2010, 17:09
tule j eše link
http://bulletin.accurateshooter.com/2010/04/cartridge-confusion-catastrophic/

alojz1
11. April 2010, 18:06
223wssm ima precej debelejši tulec in ga ni možno vstaviti v puško s tem kalibrom. To se tudi vidi na sliki pa link gor ali dol
Se pa je podobno zgodilo lovcu v prekmurju ko je vstavil 308 v 7x64 (mislim) .

jagrBlaž
11. April 2010, 22:35
to se pa zgodi z browningom če zamenjaš kaliber namesti 6br je v cev vtaknil 223 wssm pa jga je to skoraj stalo življenja, tako da če ste še tako previdni nikoli ni odveč pogledati kateri patron tlačiš v cev:icon_lol: na sliki je vidna tudi razlika med 6br in 223 wssm.


to se bi zgodilo z vsako puško če bi zamenjal patrone in ne samo na browningu, drgač pa je to res kriza, to ni sploh za pomislit kakšn problem lahko rata glede take neumnosti, da strelec zamenja patrone(pa ponavadi se to ne zgodi hote), ****la kriza je to ja, nimaš kaj

rws
11. April 2010, 23:16
kolegu se je zgodilo da je v češko bokarico dal 7x57r(puška je bila 7x65r)....s puško ni bilo nič narobe. Hilzno je zelo lepo raztegnilo:icon_smile: Je pa res da gre za isti premer krogle.
Sam sem poskusil v 308win dat 243win, pa ne gre zapret zaklepa...:icon_cry::icon_wink:

VETER Z URŠLE
27. November 2011, 21:02
ravno se odločam o nakupu Browninga v kalibru 243 wssm , pa me zanima ali ima kateri od vas izkušnje s tem kalibrom ? v lovišču pa imam gamsa in srnjad.

hunter1
27. November 2011, 21:09
zame super kaliber :icon_biggrin::icon_lol:

hunterxxxl
27. November 2011, 21:09
Kolega ga ima za tekme kot za jago v njegovi risanici winchester. Izredno natančna stvar. Z njo strelja lisice preko 300m brez problema prav tako srnjad.

hunterxxxl
27. November 2011, 21:09
zame super kaliber :icon_biggrin::icon_lol:

hunter1, Veter omenja 243 win. super short magnum :icon_wink:

hunter1
27. November 2011, 21:13
vidiš, ko površno preberem :icon_confused::icon_biggrin:

VETER Z URŠLE
27. November 2011, 22:05
sej za daljavo me ne skrbi in tudi natančnost...skrbi me samo hitrost kugle in posledično izhodna rana, da mi ne bo mankalo pol komada ..

rws
28. November 2011, 15:43
Z nedeformabilno monolitno kroglo lahko postanejo še tako brutalni kalibri "nežni" za divjad. poglej sliko, pod temo "naboji Impala". Ta naboj ima hitrost v mojem 243win cca 1100m/s, kar je že precej podobno 243wssm-ju. Drugače pa bi 243wssm dobro delal z barnesom, tsx in ttsx.

Tine
28. May 2014, 16:32
https://www.youtube.com/watch?v=QfEdygMa6Tk&list=PL3L0_qLMat2dNlFLdKPv3ODwKTVNE_pyx&index=54
Lepo jih "klefa". Kaj ve kdo kakšna je razlika med tem novim sprožilcem in prejšnjim?

Mm125
8. October 2015, 22:34
Lp ali ima mogo?e kdo izkušnje z Browning MARAL kakšne so kaj izkušnje če jo je kdo sprobal kakšna je natančnost, zaneslivost varnost...biggrin15652