PDA

View Full Version : Naročanje optike



andrej win
29. November 2008, 21:15
Zanimajo me vaše izkušnje z naročanjem optike (lahko tudi karkoli drugega..) iz drugih držav (Amerika,nemčija,...). Glede cen je kar precejšnja razlika,kako je pa kaj glede dobavitve (sigurnosti,...)??

Če ve kdo za kakšno "pametno" stran za naročanje (optike-daljinomer),naj mi prosim posreduje na ZS!

hvala,lp

1248
1. December 2008, 07:53
Zdravo,

optike iz Amerike nisem uspel narociti. Ne posljejo direktno v Slovenijo. Narocam pa iz Nemcije in Italije. Z robo in posiljanjem zelo zadovojen.Predvsm pa z ceno.

LP G.

Kolovski
2. February 2009, 22:34
No evo, zadnjih 14 dni se malo dajem po raznih State department of USA in podobno, kako je s pošiljanjem raznih optičnih pripomočkov v Slovenijo. Pokontaktiral sem razne prodajalce, kako in kaj. Kot opcijo sem navedel, da imam kolegico v New Yorku, in če mi lahko pošlje (strelni!) daljnogled (za rojstni dan:icon_lol:) v Slovenijo, prišel sem do naslednjih ugotovitev:

Pošiljanje strelnih daljnogledov je dovoljeno! Spodaj dovoljenje:


Rifle scopes are listed on the Commerce Control List of the Export
Administration Regulations (EAR) under Export Control Classification
Number (ECCN) 0A987, which require an export license to Iraq, N. Korea,
Rwanda, and all countries listed in FC Column 1 and CC Column 1 of the
Commerce Country Chart in Supplement No. 1 of Part 740 of the EAR
(http://www.access.gpo.gov/bis/ear/pdf/738spir.pdf)

You're in luck. Slovenia is not listed under FC:1 or CC:1. Therefore,
there is no license required to send the rifle scope to Slovenia. The
only other reasons that the rifle scope could require a license is if
you are listed on a restricted list or are using the rifle scope for a
restricted end-use (most are related to weapons of mass destruction -
nuclear, chemical or biological, or missiles). The restricted lists are
on the BIS website at www.bis.doc.gov. If there are no end-user/use
restrictions then No License is Required.

If any documentation asks for the license # or authorization, she would
input "NLR," which designates No License Required.

NE vem kako je s carino, in sicer kako je če dobiš darilo iz ZDA, to se moram pa še pozanimati v Sloveniji!

No, našel sem tudi 2 trgovini, ki poslujeta internacionalno in to sta:

1.) http://www.intlmidway.com/ordering.h...intlhomepage95
2.) http://www.theriflescopestore.com/info.html

Povezave kažeta na informacijo, kako je s pošiljanjem reči v druge države!
Če kateremu od vas ni kaj jasno, me lahko pokontaktira na ZS!

vl_ge
21. February 2009, 00:40
kupil sem daljnogled iz Nemčije in daljinomer iz USA, dostava bp
je pa GB mal cenejša ker je funt padu.

http://opticswarehouse.co.uk/default.asp

pmarijan
21. February 2009, 01:09
Res je, Anglija je trenutno bolj aktualna (padec funta, brez carine znotraj EU, nizki stroški H&S) kot USA za naročanje, četudi iz USA ni težav. Če ne pošiljajo čez lužo, pa je billing naslov pri prijatelju, ki ima prijavljen naslov na FL (nekateri tudi na P.O. ne pošiljajo, samo na domače naslove v USA), potem mu pa njegov kolega (ki tam dejansko živi) več različnih pošiljk od različnih naročnikov skupaj spakira v en velik paket in to pošlje v SLO, pa si delimo stroške pakiranja, pošiljanja, carine,...

Skratka - brez težav ali večjih komplikacij.

Ganges
21. February 2009, 10:11
Ja Kolovski to je vse lepo in prav, ampak kot vidim daljnogleda ne smeš uporabljati za orožje za množično uničenje!

Kako je z uveljavljanjem garancije pri nakupu daljnogleda iz tujine? A ga moraš v tem primeru poslati nazaj k njim, ali lahko garancijo uveljavljaš pri bilo katerem zastopniku določene firme kjerkoli?

lp

Brlogar
25. February 2009, 15:37
Jst sem lih prejšnji teden iz nemčije nabavu en cenejši daljnogled za mojo novo MK

http://www.ritter-optik.com/de/Zieloptiken/Zielfernrohre

Plačilo paypal, dostava DPD, cca 5 dni.

Daljnogled deluje presenetljivo robustno in čvrsto, glede na svojo ceno :-) Upam da bo dobro služil namenu :-)

De_Tomaso
4. April 2009, 16:08
Vprašanje za tiste, ki ste že naročali optiko iz Amerike. Kakšni so stroški carine pri nas?

1248
6. April 2009, 07:56
Zdravo,

carina je zelo nizka(1.47%), problem je ker ti zaračunajo carinski postopek(od 3-4,17€), na koncu pa placaš DDV na celoten znesek.
Po mojih izkušnjah pretvori znesek v USD kar 1:1 v EUR in cena je tam nekje.
Za znesek 162$ sem placal 28€ carine+DDV in se 3 € posredovalnine, kar skupaj znese nekaj čez 155€.

LP G.

De_Tomaso
7. April 2009, 22:08
Glede na to, da so nekateri artikli tudi do 50% cenejši kot pri nas se mi pretvorba 1:1 po carini in vsem sploh ne zdi slaba. Bom poročal, ko prejmem.

tinko balinko
9. June 2009, 17:53
iz amerike sem narocil daljinomer Leupold Digital RX-I Rangefinders.In sicer prek spletne strani opticsplanet.com.Zadeva je stala ne spletni strani 235dolarjev.In potem se zacne.
235dolarjev daljinomer
107eura ups letalska posta ali 77eur ups ladja.drugo ni mozno:icon_evil:
69eur-carina
SKUPAJ 343EUR preplacan za cca30eur

samo se nej kdo rece da se iz amerike splaca......
od potrjenega narocila do sprejema doma 3dni.usaj tukaj so hitri:icon_biggrin:

1248
10. June 2009, 07:44
Zdravo,

zakaj si pa vzel od tega prodajalca, ki nima normalne pošte. Saj jih je na netu polno. Izbereš tistega, ki je ugoden.

LP G.

sauer202
10. June 2009, 09:16
Take male reči je tudi vprašanje če se splača, ker ni takšne razlike v ceni. Če pa kupiš en daljnogled recimo za 1000€, je tudi poštnina zastonj iz omenjene strani.

tinko balinko
10. June 2009, 12:17
1248 sam zal je pa pri drugih ponudnikih sploh uprasanje ce pride v slo.usaj tako so mi na mail odgovorili z ups pa garantirajo da pride.

andrej win
28. January 2010, 23:54
Ne tiče se ravno naročanja optike..gre pa za spletno trgovino.
Japs je... ...a je to že reklama??

Me pa zanima,če je kdo že naročal municijo na tak način?ne znam glih nemško,ampak verjetno se je treba kak registrirat..al kak to gre,ker kr tko tud ne pošiljajo patronov po svet.
Če kdo ve kak to gre,bi prosil za nasvet:icon_wink:

Hvala

Tine
29. January 2010, 12:22
iz amerike sem narocil daljinomer Leupold Digital RX-I Rangefinders.In sicer prek spletne strani opticsplanet.com.Zadeva je stala ne spletni strani 235dolarjev.In potem se zacne.
235dolarjev daljinomer
107eura ups letalska posta ali 77eur ups ladja.drugo ni mozno:icon_evil:
69eur-carina
SKUPAJ 343EUR preplacan za cca30eur

samo se nej kdo rece da se iz amerike splaca......
od potrjenega narocila do sprejema doma 3dni.usaj tukaj so hitri:icon_biggrin:

jaz mislim iz zda naročiti daljnogled. zato me zanima koliko je ta tvoj paket "vagal"?

lahko tudi druge podrobnosti glede naročanja na ZS. hvala

CREATIVE
30. January 2010, 12:25
Jaz sem pa naročil avtomatsko kamero Moultrie preko spleta na Cabelas iz ZDA.
Kamera je stala 169 USD, na mojo željo letalski prevoz (dostava 3 dni) in doplačilo cca 50 USD (navadna dostava brez doplačila trajanje 5-7 tednov).
carina in dostava v Sloveniji 37 EUR. Vse skupaj je zneslo cca 190 EUR, kar mislim da je kar ugodna cena.

Brlogar
30. January 2010, 12:54
S tistih webshop-ov, ki pošiljajo preko UPS dobiš robo v enem tednu za cca 20 usd.