PDA

View Full Version : Enocevne prelomaČe



trma
13. November 2008, 21:23
Zdravo!

Ker mi je ta tip puške všeč, me zanima vaše mnenje. Kakšno uporabljate, kaliber..... in ostali tehnični podatki.

lp

zober
13. November 2008, 22:14
Sam da neboš kakšne ruske prelamače kupil!

GregaK
13. November 2008, 22:50
Zakaj pa ne ruske?:icon_study:

rws
13. November 2008, 22:54
Nekoč bom uporabljal blaserjevo k95 baronesse v kalibru 6,5x65r, drugač pa tut kaj od krieghoffa ni slabo.:icon_lol:
kar je od teh čeških in italijanskih, sej so lepe za pogledat, sam enostavno ne znajo tako natančno naredit kot švab,oziroma za tak denar nočejo, čeh pa še po vrh vsega robustno, grobo kot bi delali za militarijo, rus je pa itak zmagovalec v tej kategoriji, res je za v borbo:icon_wink:
Lovit se vsekakor da z vsako od teh, princip je isti, vse ostalo so nianse:icon_smile:

dolgin
13. November 2008, 23:23
Trma,skoraj z vsako! Z rusko zadevo boš mel kar težave,predvsem z natančnostjo (vsaj kar sem videl jaz in kar mi povejo lastniki tega orožja)!
Sicer pa ja,hmmmmmmmmmmm Baronesse,mmmmmmmmmmmmm........

lp

zober
13. November 2008, 23:54
No jaz sem mel same težave znjo,nekaj časa sem celo upal da se bo uštimalo,ene parkrat me je pa tako zjezala da bi jo takrat sam v savo vrgel!Tko da sem jo odal naprej,raj kupil karabin!

rws
13. November 2008, 23:55
trma, če boš kupoval enocevno prelamačo, kupi k95 baronesse, da jo boš lahk še nama z dolginom posodu za kako nedeljsko jago:icon_lol:
al pa če odpreš kao rent-a-rifle, boš počasi dobival nazaj vložen dnar:icon_wink:

rws
14. November 2008, 00:15
zober, ta ruska prelamača je bol za okol hriba strelat, so rusi daleč pred konkurenco:)

GregaK
14. November 2008, 18:48
Baronica, ampak u štuc izvedbi, to je pa to!!!:icon_wink:

dolgin
14. November 2008, 21:50
Baronica, ampak u štuc izvedbi, to je pa to!!!
Tut fajn,ampak se mi bol dopade tista z navadnim kopitom,ker taka puška mora bit lahka,elegantna,de se kr zlije s tabo,pa.........mmmmmmmmmm!!!!

rws
14. November 2008, 23:34
tut meni se štuc ne dopade preveč, ni take elegance, čeprav je tut lep za pogledat.
če bi že mel štuc bi mel z 65 dovgo cevjo, da zgleda puška bol starinska:icon_wink:

trma
15. November 2008, 16:30
trma, če boš kupoval enocevno prelamačo, kupi k95 baronesse, da jo boš lahk še nama z dolginom posodu za kako nedeljsko jago:icon_lol:
al pa če odpreš kao rent-a-rifle, boš počasi dobival nazaj vložen dnar:icon_wink:

za to se nekako tudi ogrevam,samo še v živo jo moram videti. Sabatti je cenovno 50% ceneje ampak ne vem, ni me prepričala.

lp

Rok
15. November 2008, 17:13
Sabatti se ne more lih z Blaserjem kosat :icon_biggrin:

rws
15. November 2008, 18:40
Če ti ni težko razbit prašiča le ponjo(k95),tudi če boš vzel klasično izvedbo, je še vseeno mercedez, baronesse je pa kak debel evro več:icon_wink:

trma
15. November 2008, 18:54
Všeč mi je najbolj Baronesse Stutzen.A ve kdo koliko se gibljejo cene Blaser mod.baronesse,attache...

rws
15. November 2008, 19:44
mislim da je atache okoli 5000, baronesse pa okoli 8000 mogoče še več:icon_smile:

andrej win
15. November 2008, 21:11
mislim da je atache okoli 5000, baronesse pa okoli 8000 mogoče še več:icon_smile:

:icon_confused::icon_redface::icon_confused:pošten o lepo..

Hubert.ctg
29. November 2008, 20:31
Mislim da nema potrebe izbjegavati rusku kiplauficu IZH18MH. Ja sam sa svojom u kalibru .30-06 vrlo zadovoljan. Kupio sam ju prvenstveno za lov d.svinja sa čeke, pošto mi je 8x68 za tu namjenu bio malo "prenaporan". Sada je ve? više godina koristim i u lovu prigonom. Na njoj imam Tasco Titan 1,25-4x26. Jedina je zamjerka malo tvr?e okidanje. Remington tu istu pušku prodaje kao svoju sa oznakom SPR18, pa kad valja Amerima, zašto ne bi i meni. Po preciznosti se naravno ne može mjeriti sa Puškarninim .243Win, pa stoga njega koristim za lov srne?e divljači. Kod nas u Hrvatskoj tim kalibrom nije dozvoljeno loviti divlje svinje.
Odnos uloženog i dobivenog kod ruske jednocijevne prelamače vrlo je dobar, bar po meni.
LP

trma
29. November 2008, 23:14
Sedaj sem malo skeptičen okrog kalibra pri omenjeni puški, saj puška ima od 2,3 pa do 2,5 kg (merkel, blaser). Kar pa je v kalibru 30-06 ali 30R blaser težko obvladati. Pri tem mislim na odsun in natančnost zadetkov.

kaj mislite?

denis jež
30. November 2008, 00:51
Živjo
Za blaser vem da ima nekakšen kompenzator plinov,na koncu cevi,dve ali tri zareze so v cevi,ki delujejo kot kompenzator plinov in to zmanjša odsun. Ne vem pa koliko ga zmanjša,sem pa videl da zadeva obstaja letos pri italijanskem gostu,ki je meu blaser k95,je pa ta kompenzator skoraj neviden in nič ne vpliva na estetiko puške. Sej ne vem pa sploh kaj rabiš večji kaliber od 7x65 ali 308 ki sta povsem obvladljiva kalibra za vsako ramo. Usaj pri nas ga ne rabiš.
lp

ZR7
30. November 2008, 09:58
Mislim da nema potrebe izbjegavati rusku kiplauficu IZH18MH. Ja sam sa svojom u kalibru .30-06 vrlo zadovoljan. ...

Hubert, katero municijo uporabljaš v tej puški?
Jaz sem jo imel v kalibru 308 in nikakor nisem našel municije, ki bi ji ustrezala. Razstros je bil prevelik za pravično lovsko uporabo. Razen neke argentinske vojaške, ki je nesla v piko, a tista pač ni lovska in tudi zmanjkalo mi jo je.

Sem pa tudi že od nekaj drugih lovcev slišal pohvale, a vsi ti imajo kaliber 30-06.
308 je pa katastrofa.

janez valentic
30. November 2008, 10:41
Sedaj sem malo skeptičen okrog kalibra pri omenjeni puški, saj puška ima od 2,3 pa do 2,5 kg (merkel, blaser). Kar pa je v kalibru 30-06 ali 30R blaser težko obvladati. Pri tem mislim na odsun in natančnost zadetkov.

kaj mislite?

Blaser dela za kalibre nad 6,5 mm malce debelejše cevi, kar pomeni da je puška bližje 2,6 kg kot 2,3 kg, ampak to je za moje pojme še vedno premalo za kakršnokoli vadbo v kalibrih 30-06 ali 30 R Blaser. Vsaj če govorimo o tovarniškem strelivu polne moči.
Ker pa je mogoče dobiti vsaj za kaliber npr. 30-06 naboje z zmanjšano močjo za vadno, pri lovu pa odsun 1 strela običajno ni problem, vsaj če se puške od prej ne bojimo, tudi taka varianta z malce več odsuna ni napačna, če res potrebuješ (želiš) lahko puško.
Tudi 7x65R zna prekleto brciti. Tako da je verjetno dobro razmišljati o minimalnih dovoljenih kalibrih za vso divjad npr. 7x57R, 6,5x65R RWS ali 6,5x57R.

Lahka puška se "lepo" nosi, s težjo se pa lepše strelja.

Glede zavor odsuna (angl. muzzle brake) Blaser ponuja Mag-na-Port -štiri zareze na koncu cev, ki subjektivno zmanjšajo odsun, predvsem pa dvig orožja, za ca 20-40%. Obstajajo tudi drugačni designi , ki so bolj učinkoviti, a običajno zelo pokvarijo estetski vtis.
Problem teh zavor je bistveno povečan nivo hrupa, kar pomeni da je toplo priporočljivo vedno uporabljati zaščito sluha, pa še lovski vodniki (PH) jih sovražijo.

Moje razmišljanje glede lahkih pušk je da izberi najmanjši še dovolj učinkovit kaliber (najmanjši možen odsun), izogibaj se vadbi z naboji polne moči, daljnogled naj bo montiran dovolj naprej, da ti tudi pri strelih navzgor ne poči kože ter montiraj najboljšo kapo (npr.Limb Saver).

"Lažje je puško oklestiti za pol kilograma, kot sebe za pet.":icon_lol:

GregaK
30. November 2008, 11:34
vzreditelj mojega bodočega psa, jo ima v kalibru 7,62x39. Uporaplja pa originalno rusko municijo, ki se jo da dbit v N.M. in pravi da nese v piko. Preden je pa dobil tele origimalne patrone je pa uporabljal jugoslovanske, se pa niso obnesli, ker je menda krogla za desetinko mm manjša in je trosilo na veliko.

LP

PS: aja pa še od Lupue municija se obnese

dolgin
30. November 2008, 12:14
O rabiš,rabiš,za dušo rabiš tako puško,sploh če si mal nor na orožje! Kar se pa tiče kalibra pa ti ne morem usporavati!
Tisti kompenzator na koncu pa je kar koristna reč,ampak ne vem zakaj bi ga imel,sej veš kaj maš v roki in si temu primereno pripravljen tudi na odsun! Sej smo ja dedci,a? Sicer bi jo jaz mel v kalibru 6,5x57,mmmmmmmmmmm........
lp

detel
30. November 2008, 12:17
Tudi naboj z lažjo kroglo je manj polnjen in manj "brcne" .

ZR7
30. November 2008, 14:01
... Uporaplja pa originalno rusko municijo, ki se jo da dbit v N.M. in pravi da nese v piko. ...

Po nekaterih pogovorih, ki sem jih imel z znalci na tem področju, je bistvo ravno v tem.
Škoda, ker nisem vedel za Lapuo, preden sem puško prodal. :icon_cry:

trma
30. November 2008, 16:44
Živjo
Za blaser vem da ima nekakšen kompenzator plinov,na koncu cevi,dve ali tri zareze so v cevi,ki delujejo kot kompenzator plinov in to zmanjša odsun. Ne vem pa koliko ga zmanjša,sem pa videl da zadeva obstaja letos pri italijanskem gostu,ki je meu blaser k95,je pa ta kompenzator skoraj neviden in nič ne vpliva na estetiko puške. Sej ne vem pa sploh kaj rabiš večji kaliber od 7x65 ali 308 ki sta povsem obvladljiva kalibra za vsako ramo. Usaj pri nas ga ne rabiš.
lp

Se strinjam s tabo. Ampak ko sem bil povabljen na madžarko na lov - na jelenjad, nisem smel strelati s 308 kalibrom. Kajti tam je pogoj 30-06 dalje za jelenjad.... zato sem mnenja da od viška ne boli glava :icon_lol:

lp

pumpa
30. November 2008, 20:51
Tudi naboj z lažjo kroglo je manj polnjen in manj "brcne" .

naboj z lažjo kroglo je bolj polnjen ne manj, odsun je pa zaradi same teže zrna manjši:icon_evil::icon_evil:

doktorji vede ki se imenuje BALISTIKA nimajo skoraj nič pojma , kje pristanemo mi ki se vsaj malo ukvarjamo z to vedo...
da ne omenjam vas ki govorite matematično...:icon_study:

Hubert.ctg
30. November 2008, 21:06
Hubert, katero municijo uporabljaš v tej puški?
Jaz sem jo imel v kalibru 308 in nikakor nisem našel municije, ki bi ji ustrezala. Razstros je bil prevelik za pravično lovsko uporabo.
Sem pa tudi že od nekaj drugih lovcev slišal pohvale, a vsi ti imajo kaliber 30-06.
308 je pa katastrofa.
Do sada sam koristio Normin Vulkan 11,7g i Sierrin Game King 9,7g, a od ljeta pucam Oryx 13g. Metke si punim sam, a laboracije su dosta blizu maksimalnih. Vulkan je bio vrhunski i to bih zrno svakome preporučio unatoč pomalo zastarjeloj konstrukciji. S Oryxom još nemam praktičnih izkustava osim mete. Probat ?u ga iz radoznalosti.
Svojevremeno sam pucao i Sierrin Pro Hunter od 14,3g, ali sam se u njemu razočarao.

kudu
2. December 2008, 17:17
Trma kaj po 270 win, če ni dovolj močan potem pa 270 WBY

trma
3. December 2008, 12:20
Trma kaj po 270 win, če ni dovolj močan potem pa 270 WBY

Ja to bi šlo. Zanima me; verjetno se da menjavati tudi cevi, pri tem mislim na standardne. Ali je to prekomplicirano. Naprimer kot pri blaserju R93, sauerju 202 take down......

rws
3. December 2008, 13:48
a veš de se da:)
sam 270wby je zakonsko premočan za našo divjad:icon_lol::icon_wink:

kudu
3. December 2008, 17:09
Drugače, sem pa pristaš R kalibrov za vse prelamače.
270Wby je res navit, kakšen kompenzator na tem kalibru sigurno ne bi škodil, glede na težo enocevnih prelamač.
Trma, ti bi ta kaliber prenesu tudi brez kompenzatorja, saj te je kar nekaj skupaj.:icon_lol:

torro
3. December 2008, 20:38
a veš de se da:)
sam 270wby je zakonsko premočan za našo divjad:icon_lol::icon_wink:

Če nisem kaj spregledal, so kalibri po uredbi zakona lahko samo prešvoh. Zgornja meja ni določena.
LP:icon_wink:

rws
3. December 2008, 20:44
no pa naj bo po tvoje:icon_wink:
hotel sem reči da je nepotrebno močan:)

andrej win
20. December 2008, 23:17
V katerem cenovnem razredu so prelamače firme Krighof??

LP

Brakir
20. December 2008, 23:20
Visoooooooooooooooookeeeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!!
Sploh drillingi prelamače in ostalo kombinirano orožje te znamke je kar peklensko drago. Nekje u rangu Suhla, ali pa Blaserja!

andrej win
20. December 2008, 23:25
Visoooooooooooooooookeeeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!!
Sploh drillingi prelamače in ostalo kombinirano orožje te znamke je kar peklensko drago. Nekje u rangu Suhla, ali pa Blaserja!

Aha,ok!
Ravno slučajno sem zasledil to znamko v lovcu..:icon_redface:
Bom pa še raj kej drugega pogledu pol:icon_wink:

Brakir
20. December 2008, 23:35
No ja od hudiča lepe puškice, tudi prelamače tega proizvajalca, samo ponavadi je denar faktor, žal... če pa lahko si jo pa le privošči, saj veš, za dušo.... :icon_wink:

Tine
8. January 2009, 00:15
Visoooooooooooooooookeeeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!!
Sploh drillingi prelamače in ostalo kombinirano orožje te znamke je kar peklensko drago. Nekje u rangu Suhla, ali pa Blaserja!

Cene iz kataloga Jagd & Sport 2008/2009:

Krieghoff 3.546EUR:icon_arrow: za kalibre: 222 rem, 22-250 rem, 5,6x50r Mag, 5,6x52r, 6x70 Norma, 243 Win., 6x62rFr (? prvič slišim), 270 Win., 6,5x65r, 6,5x57r, 7x57r, 7x65r, 8x57 IRS, 8x57 RS, 308 Win, 30-06 Spring., 30r Blaser, 9,3x74r

7mm Rem. Mag. in 300 Win.Mag. pa od 4,371 Eur

DRAGO!

Blaser: od 2.687 do 9.656 EUR (Baronesse stutzen); Baronesse navadna pa 9.221 EUR

Merkel od 3.291 naprej

Sabatti: 1.573 dalje

jazbec
8. January 2009, 07:59
Za Sabattija vem "na pamet", okoli 1150 evrov pri nas, akcija v Franconiji, 850 evrov.

Tine
8. January 2009, 09:16
Kot sem povedal - cene iz kataloga. Ni rečeno, da so to najceneše variante.

Pa še čeh - se mi zdi, da podobna cena kot pri lahu.

trma
20. January 2009, 21:48
Prejšnji teden sem držal Merkel-prelemačo K1 jagd v kalibru 7mm rem.mag, cena 3.300 eur. Res ko jo držiš v rokah je prava igračka. Mislim, da bom nekoč šel vseeno na Blaser K95. Škoda, samo da je cena tako zasoljena. Kaj se vam zdi Sabatti, kateri je za slabih 1.800 eur ceneje. Kakšne grupe dela? Je pa res, da je vsaj cca. 0,4 kg težji od omenjenih prvih dveh.

lp

diver
24. November 2011, 22:39
Zanima me kakšna je natančnost pušk Sabatti skl 98 v kalibru 6,5x57r in kje jo je pri nas mogoče kupiti?
Do pomladi bi rad kupil enocevno prelamačo, pa se vse bolj nagibam k temu modelu:icon_wink:

jagrBlaž
25. November 2011, 10:29
jaz se tut zanimam oz. sem odločen da kupim enocevno prelemačo do spomladi, ampak sem se odločil za HAENEL SUHL model JAEGER.9 v kalibru 6.5×57R (cena 1550eur), prvo sem se tudi nagibal za Sabbati ampak me je minilo kajti po raznih drugih tujih forumih nisem dobil nič kaj spodbudnih besed glede Sabbati prelemače. Haenel SUHL prelemače in karabine na nemških ter avstrijskih forumih neizmerno hvalijo ter tudi naši domači puškarji pohvalijo to orožje da za to puško v razmerju cena/kvaliteta dobiš zelo, zelo dobro puško.

diver
25. November 2011, 22:16
jagrBlaž lahko na Zs kje jo boš naročil..

jagrBlaž
27. November 2011, 08:10
jagrBlaž lahko na Zs kje jo boš naročil..


naročil bom preko varnost maribor, imajo ugodno varianto

lp

Prskač
20. January 2012, 01:40
Zanima me, če ima kdo izkušnje s prelamačami Bergara in kako se obnesejo?

Lp

Lisjak
4. February 2012, 14:05
Malo sem pobrskal, Google je našel tole čtivo...
http://www.leader-trading.com/download/DWJ12-2010_s126_Bergara.pdf

ANDIGS
19. February 2013, 23:01
Naročena Baikal 30-06.Dobim jo nekje čez 10 dni.Uporabljal jo bom za jago na divje prašiče,golo na merke.Ali ima kdo izkušnje z municijo,recimo federal,lapua,itd. s težjo in počasnejšo kroglo?

lisičja.smrt
20. February 2013, 09:09
federal power shok - 180gr, odlična in natančna krogla za vso divjad, 1.20€ za kos
Remington core lokt- 180gr, prav tako odlična,kot tudi cena 1.0€ za kos

meni federal dela grupo 2cm na 100m

muzikant
20. February 2013, 09:55
@Lis. zveličar
A ti dela 2 cm iz Baikala ?

@Andigs,
kateri model enocevne prelemače si si omisli ?

jazbec
20. February 2013, 11:16
Znaš imeti težave zaradi premera krogle. Sta namreč malenkost različna.

Sršen
20. February 2013, 11:52
AndyGs, če ni prepozno, odpovej nakup. Imel sem jo v kalibru 308W in je bila katastrofa, ker ruski kaliber ne ustreza dejansko deklariranemu. Ne verjamem, da bo s 30-06 kaj drugače. Tudi sistem zaklepa ne omogoča največje natančnosti.

alojz1
20. February 2013, 12:04
Mislim, da je ruska cev kar 7,62 (311) in je ista kot 7,62x54R.
Ampak mislim, da ne vseh proizvajalcev. Sem tudi z točno streljal. Za firmo pa še nikoli slišal. Po dolgem iskanju na spletu sem našel tovarno v azijskemu deli Rusije, ki dela neke čudne avte, rakete in to puško.

jagrBlaž
20. February 2013, 13:18
AndyGs, če ni prepozno, odpovej nakup. .



POsluš sršena, odpovej nakup če je še mogoče...

Sršen
20. February 2013, 14:04
Alojz1, Baikal pa res ni neznana firma. Res pa je, da njihovih risanic ne bi več kupil. S šibrenicami, do sedaj sem imel 2, tretja se me pa še drži sem pa bil nadvse zadovoljen. Trpežne, neuničljive, nezahtevne. Prave delavke. Mogoče kakšno spet kupim za jesenske love, ta trap varianta je pretežka za po gmajni se med grmovjem vlačit.
V drugih kalibrih, ki niso približek ameriškemu .30 pa so lovci menda kar zadovoljni tudi z omenjeno prelamačo. Sam nisem probal.

Alojz, ali si streljal s tovarniško municijo ali napolnjeno .311?
Saj meni je tudi neka argentinska vojaška municija v piko nesla. Ostalo pa vse katastrofa. Je pa problem tudi trdo proženje.

alojz1
20. February 2013, 14:19
Alojz1, Baikal pa res ni neznana firma.
Napisal sem, da je bila ruska puška neznane firme točna. Torej kalibra 308 in ne 7,62x51

jagrBlaž
20. February 2013, 15:31
ljudje bodite pošteni in možakarju povejte po pravici. to je kos nič vrednega železa, vsi ki ste jo imeli ste jo večinoma prodali ne glede v katerem kalibru je bla puška. bodimo odkriti, z nobeno municijo ne bo prišel do zadovoljivih rezultatov. Andy GS bejži od te puške kolikor si dolg in šrok, ker boš nazadnje fino jokal. zelo majhen procent lastnikov tega skrumpcala je bila zadovoljna in verjemi težko boš med temi srečneži ker so res redki. ne zdaj zagovarjat tega modela iz-h18, ker ste ga vsi pokritizirali, veliko se nas je srečalo z tem orožjem in je bila skoraj vsakemu nočna mora.

Dule
20. February 2013, 16:11
Ma kdo izkušnje z omenjeno rusko flinto v kalibru .223, ima jo kolega, samo še ni nekaj dosti z njo streljal. rusko strelivo Barnaul SP na 100m naredi grupo cca 10cm. Bil je pa tudi problem z vžigom netilke ko igla ni šla dovolj globoko. Reklamacija pri prodajalcu, ki jo je poslal k puškarju, poštimali so še proženje.
Ko gre sneg proč, bom kaj več vedel kako se obnaša po vseh teh "popravilih".
Aja še to, montaža za dalnogled, nek kvazi original, ne omogoča montaže daljnogleda z več kot 40mm lečo, ker "heca" kobilica, pa je bilo potrebno gor namontirat še nek povišek.

rws
20. February 2013, 18:01
V 223 jo ima kolega in je lovsko uporabna samo z Normo SP, ostalo trosi še prek 10cm. Za majhne pare bi raje kupil kako rabljeno zastavo 223, ki je še vsaka s katero sem streljal z malo boljšo municijo ali reloadom streljala grupe pod 2cm!

ANDIGS
20. February 2013, 19:46
Mater ste me prestrašli.Sedaj pa razmišljam.Puške še nisem plačal,tako da mi je ni potrebno vzeti.Prodajalec in puškar v Lavamundu je pohvalil njeno točnost in kvaliteten material.
Imam šibrovko hammerles Baikal in deluje odlično.
Sedaj pa sem v dilemi.

jazbec
20. February 2013, 20:51
Enostavno in direktno, ne vzemi ker boš najbrž imel veliko težav z puško. Je bolje malo še našparat in kupiti vsaj zastavo.

Ruske šibrenice niso bile nikoli problematične, so mogoče malo bolj "grobe" vendar so OK glede na njihovo ceno.

.300
20. February 2013, 21:02
Mater ste me prestrašli.Sedaj pa razmišljam.Puške še nisem plačal,tako da mi je ni potrebno vzeti.Prodajalec in puškar v Lavamundu je pohvalil njeno točnost in kvaliteten material.
Imam šibrovko hammerles Baikal in deluje odlično.
Sedaj pa sem v dilemi.

Ker vsi to puško na široko kritizerajo jo bom pa jaz malce pohvalil saj z mojega vidika poznam kar nekaj lovcev ki jo uporabljajo seveda vsak v različnem kalibru (3006,308, 7.62x54r in 7.62x39) vsi tisti ki jo imajo so z njo zadovoljni vendar pa so vsi zamenjali kopito ki pa je resni obup v originalu, edino eden ki jo je nabavil s plastičnim kopitom. Pred časom sem še sam streljal s tako prelamačo, ta je imela malce predelano sprožilo in novo kopito kalibr 3006 z municijo geco sem na 100m spravil v grupo 3cm kar je kar uredu za lov. Če pa še imaš možnost pa tako kot ti ostali forumaši priporočajo raje je ne uzemi malo počakaj in kupi kšn rabljen karabin saj jih je pod malimi oglasi ogromno pa boš za 600€ prišel do dobrega karabina z optiko.

ANDIGS
21. February 2013, 06:54
@Lis. zveličar
A ti dela 2 cm iz Baikala ?

@Andigs,
kateri model enocevne prelemače si si omisli ?


model je IJ 18.

jagrBlaž
21. February 2013, 10:49
model je IJ 18.

Andigs, samo bejži od nje. ruske šibrenice so uredu za svoj denar, enocevna risanica ruska je pa katastrofa. eni tukaj pišejo da so menjavali kopita pa proženja pa še montaža ni vsaka dobra, tako da, kupil boš puško in bo že v štartu potrebovala obiske puškarjev na koncu boš pa zmetal več denarja kot je kaka druga rabljena enocevna risanica ali kak rabljen dober karabin.

PS
Tistemu prodajalcu pa reci, da je pokvarjen če te hujska daje uredu in kvalitetna. prodajalec ti je to reku ker že sigurno par mesecev ni naredil več kot 250 eur prometa kolikor ta puška stane in ti hoče na vsak način ti jo prodat.

Puško sem imel jaz, moj tast in nekaj solovcev v različnih kalibrih in so vse te puške šle. vsi smo jo prodali nekaterim je pa toliko krvi spila, da je na koncu prijel el. brusilko in jo prerezal na prafaktorje.

lp

muzikant
21. February 2013, 11:58
@ANDIGS

1) Korektno je, da se o puški prepričaš preden jo naročiš in ne obratno
2)Vkolikor je prodajalec tako prepričan v njo, naj ti omogoči preizkus in če boš zadovoljen jo vzameš v nasprotnem pa imaš razlog da odpoveš naročilo.
3)Najbolj zanimiva pa je izbira enocevne prelemače brez optike za lov prašičev na pogonu, vsaka puška tudi dvocevna šibrenica je bolj primerna za tak lov. :icon_wink: Zanima me kako si prišel do te izbire ?

alojz1
21. February 2013, 12:27
Zanima me kako si prišel do te izbire ?
Poceni je.
Drugega argumenta že ne more biti.
Če hočeš dobro in poceni novo puško kupi Ruger American. Pa kar pri nas.

andrej50
21. February 2013, 14:25
Sam sem imel že dve ruske prelamače. Prva v kalibru 308, živa katastrofa, rastros na 100 m preko 15 cm, druga v kalibru 7,62x39 malo boljša, vendar še vedno 10 cm. rastros, malenkost boljši rezultati z rusko municijo Barnual.
Sedaj imam špansko Bergara Scout kal.308, s katero brez problema dosežem grupo 3 cm, uporabljam pa samo municijo Win. Silver tip.

rws
21. February 2013, 18:47
v nobenem primeru se ti je v Lavamündu ne splača kupit, ker boš itak za papirje dal še dodatnih skor 100evrov, se pravi pol cene puške!:icon_wink:
Maš v Bocku tako v 30-06 z montažo in zeissom 6x42mc za 620€, najprej prodaš daljnogled, ker ga itak ne rabiš, malo za tem pa še puško, ker boš ugotovil da je "kramp od krampa"!

ANDIGS
21. February 2013, 21:36
@ANDIGS

1) Korektno je, da se o puški prepričaš preden jo naročiš in ne obratno
2)Vkolikor je prodajalec tako prepričan v njo, naj ti omogoči preizkus in če boš zadovoljen jo vzameš v nasprotnem pa imaš razlog da odpoveš naročilo.
3)Najbolj zanimiva pa je izbira enocevne prelemače brez optike za lov prašičev na pogonu, vsaka puška tudi dvocevna šibrenica je bolj primerna za tak lov. :icon_wink: Zanima me kako si prišel do te izbire ?

Zakaj sem prišel do te izbire.Parkrat so prišli prašiči mimo mene na cca 20 metrov.Preden sem jih lahko ujel v daljnogled na karabinu,je bilo že mimo.
Na kratko razdaljo in kakršen teren imamo,bi prišla v poštev vsaka kombinirka,risanica repetirka,tudi šibrovka kot praviš,itd.
V puško sem se zagledal,pa če bo v desetih letih padel en čunek,ok,če ne pa tudi ok.Jo bom kupil,vam javim,če bo uporabna,drugače pa bo lep okras v omari.
Hvala za nasvete,Andi.

lunj
21. February 2013, 22:13
Ne seri ga, ta puška ni niti za okras v omari, sploh pa ne lep s tem originalnim kopitom:icon_sad:. Sem jo imel, pa se jo za majhen denar znebil, drugače bi jo samo zrezal :icon_mad:.
Razen, če si hočeš nakopat nepotrebne stroške in precej sivih las. Karabin brez optike ti bo na pogonih precej bolj prav prišel.

ANDIGS
21. February 2013, 22:46
kopito je obdelano,nekaj ponikljanega,puška je lepa.V katerem kalibru si jo imel?

alojz1
21. February 2013, 23:29
Ne seri ga, ta puška ni niti za okras v omari,
Fantje ves trud zaman. Ali puško že ima, ali pa je zelo načeln (lahko ima tudi čuden okus ali pa je trmast) biggrin

Dule
21. February 2013, 23:52
ali pa je trmast
Se bo že zmehčal :icon_lol:

žandar
22. February 2013, 08:23
Dajte no, andigs je navaden provokator ali pa je ......... Okras v omari????

detel
22. February 2013, 10:42
Andi, raje kupi čeha šrot-krogla pa dve krogli noter:icon_wink:

lunj
22. February 2013, 17:19
kopito je obdelano,nekaj ponikljanega,puška je lepa.V katerem kalibru si jo imel?

308 Win.

ANDIGS
22. February 2013, 19:54
Nisem provokator,puške še tudi nimam.Pred petimi minutami pa se je zgodil preobrat.Jutri sem imel namen iti v Avstrijo še enkrat,me je še kar peklo,malo,kot je ugotovil alojz tudi trma,vseeno pa ste me kar ohladili.
Pa me prejle pokliče kolega,če greva zjutraj ven.Sem rekel ,ne morem ,grem v Avstrijo,verjetno plačat rusko lepotico.Pa pravi,zakaj boš imel tisto sranje na en patron.Za prašiče,seveda.In pravi,pa kupi mojo kranjsko karabinko,dam ti jo poceni.Sva posel naredila kar po telefonu.
Rusinja tako ostaja v Avstriji,prihaja pa kranjica 8x57 IS,orehovo obdelano kopito,schwenk montaža,daljnogled-ne vem kateri,je vseeno.Cena bo enaka kot za rusinjo.
Za na prežo pa še vedno ostaja kragujevčanka 7x64.
Hvala vsem za nasvete.Ampak mali črv še vedno malo gloda in sprašuje,ali je rusinja res tako slaba?
Lep pozdrav in dober pogled vsem,Andi.
(P.S.-sem postal dobre volje,grem v klet po literček domačega...)

lunj
22. February 2013, 22:29
Pametno.:yea1:BighandBighandBighand

Žamot
9. December 2013, 20:48
Zbrojovka Holice K1
http://www.djz.de/447,2013/

jazbec
9. December 2013, 21:17
Z rusom znajo biti težave... lahko pa probaš...:yea1:

MasterLesjak
9. December 2013, 21:20
to je čeh...

AHIL
7. March 2014, 22:35
Zanima me ali ima kdo kakše izkušnje s Sabattijeve skl 98?saj jo kupujem in bi bil vesel vsake info.lp

borazer
9. March 2014, 07:45
Zanima me ali ima kdo kakše izkušnje s Sabattijeve skl 98?saj jo kupujem in bi bil vesel vsake info.lp

LP
Si gledal kaj podobnega http://www.cg-haenel.de/en/haenel-jaeger/products/single-shot-rifle-jaeger-9/.
Jo uporablja moj oče.Super zadeva.Ko je pred par leti kupoval puško se je odločal med Sabbatijem in Haenelom.Obe puški sta bili na voljo v trgovini v Lavamundu.Pa se je odločil za Haenel cena je bila (tedaj v Avstriji podobna cca 1500e).Nekako bolj fino idelana se nama je zdela in tudi napenjanje igle je bilo bolj gladko in tiho pri Haenelu + tega je imel Haenel vgrajeno tudi naprožilo(zaradi tega je potem izbral Haenel).Izbral je kaliber 308win čeprav ti jaz rajši predlagam kaj manj močnega
(odsun je še kar močan).Jaz bi izbral kakšen 6,5x57r.
Pišem samo v pomoč pri nakupu tudi z nakupom Sabattija nimaš kaj zgrešiti.

denis jež
9. March 2014, 21:08
Preciznost bo sigurno boljša pri haenel kot sabatti.

jazbec
10. March 2014, 07:29
"Preciznost bo sigurno boljša pri haenel kot sabatti"

Kakšen argument ali je to samo tvoja domišljija?

denis jež
10. March 2014, 09:25
Kolega je imel obe sabatti in haenel, pri haenel je bila preciznost odlična primerljiva z kakšno dobro karabinko, pri sabati so grupe zadetkov tudi do 10 cm. Obe sta bile kal. 270 win isto strelivo in izprobano z več vrst streliva.

jagrBlaž
10. March 2014, 10:27
pozdravljen,

Jaz imam haenel suhl prelemačo v kalibru 6.5×57R. To je res zelo precizna puška kot ti že sam proizvajalec zagotavlja, napenjanje igle je gladko in tiho da pa glede proženja pa sploh ne zgubljam besed. Jaz sem zelo zadovoljen z puško kot z kalibrom. Evo prilagam še sliko glede natančnosti..

jazbec
10. March 2014, 10:40
Samo da jih je imel kolega..ali pa stric....

Zadetki na tarči pa niso nič posebnega... so bolj povprečni..

Sršen
10. March 2014, 10:47
Samo da jih je imel kolega..ali pa stric....

Zadetki na tarči pa niso nič posebnega... so bolj povprečni..

Zadetki so povsem v območju standardov cevi za lovske puške in kot taki prikazujejo lepe zadetke in dobrega strelca.
Kar je več je domena boljših namenskih cevi in posebnih okoliščin.
Tako da ni treba nič zbijati vrednosti zadetkov na slikah!:bum:

alojz1
10. March 2014, 11:00
Dejstvo je to, da imamo glede natančnosti, odsuna, poškodb .... zelo različne kriterije.
Z vsako češko bokarco se ustreli podobna grupa. Če le naboj pravi izberemo. In optika mora biti ustrezna.
Jaz bi za 6,5 vzel lažjo kroglo. Tudi grupa bi bila boljša. Zaradi odsuna.
Poškodbe - majhna luknjica, vsebino pa zlijemo ven. To je za nekoga odlično, za drugega pa slabo (243)

alojz1
10. March 2014, 11:12
Kar je več je domena boljših namenskih cevi in posebnih okoliščin.
Pri treh strelih ni bistvene razlike med cevmi. Jaz imam sicer varmint cev. Bolj zaradi težišča in umirjanja puške. Z težjo se bolje strelja. Predvsem prostoročno ali ob prislonu.
Če bi pa en strel iz naslona oddal z mojo ali navadno lovsko cevjo pa ni razlike.
Zato sem tudi priporočal za 6,5 lažjo kroglo. Pri lahki puški so detajli pomembni. Malo drugače nasloniš v ramo ali primeš, že se pozna na zadetku.

borazer
10. March 2014, 11:21
Za očetovega Haenela v cal.308win lahko trdim da so trije streli v grupi 2,5cm in to z 12g Rws Evolution na puški je monteran Swarovski Habicht 8x50 križ 4a pa je pomoje za lov to več kot dovolj natančno.
Glede na alojzovo izjavo glede čeških bokaric se pa ne strinjam popolnima imamo pri hiši 3 bokarice dva čeha (mod.502,3 7x65r in mod.zh301 7x57r) in enega sabattija (master light 7x65r) pa je pri vseh močno občuti plezanje strelov)Konkretno za čeha mod.502,3 1strel v 9ko 2strel +4cm 3strel +15cm tako da ga sploh ni v tarči isto se dogaja z sabattijem.Edina bokarica za katero lahko trdim da je zmožna grupe pod 3cm je Blaser B95.Kolega ga ima v kal 5,6x50r Mag.

alojz1
10. March 2014, 11:43
Ne mešat plezanje strelov zaradi lotanih cevi z natančnostjo. Če bi delal odmor med streli plezanja NI.
Blaser nima lotanih cevi. Pa grupa z težko kroglo je seveda možna. Pri dobrem strelcu in naslonom, kot sem napisal. Ni pa potrebe po 9g krogli pri 6,5. Razen , če ne streljamo velike divjadi.

borazer
10. March 2014, 11:49
Ne mešat plezanje strelov zaradi lotanih cevi z natančnostjo. Če bi delal odmor med streli plezanja NI.
Blaser nima lotanih cevi. Pa grupa z težko kroglo je seveda možna. Pri dobrem strelcu in naslonom, kot sem napisal. Ni pa potrebe po 9g krogli pri 6,5. Razen , če ne streljamo velike divjadi.

Kaj potem boš na preizkuso delal premore po 5 min da boš sprožil 3 strele v naši ld bi preizkus potem trajal 2dni

borazer
10. March 2014, 11:55
Pa ne me narobe razumet imam bokarico in repetirko Tikka in glede preciznosti se nitit približno ne moreta primerjati med sabo tudi če sem med streli delal odmor.Je pa v naši LD veliko članov ki že z solidno repetirko rabijo 10min da ustrelijo 3 strele pa še tu so rezultati porazni.

alojz1
10. March 2014, 12:03
Sedaj pa mešaš sposobnost strelca in kvaliteto puške.
Tudi jaz imam Blaser kombinirko in karabinko Tikka. Pa streljanje ni primerljivo. Prva je super za nosit, druga za streljat. Čeprav se da tudi z prvo super ustrelit. Le bolj zahtevna je ravno zaradi male teže.

alojz1
10. March 2014, 12:23
Kaj potem boš na preizkuso delal premore po 5 min da boš sprožil 3 strele v naši ld bi preizkus potem trajal 2dni
Sin ima češko bokarico in Rem. karabin. Na zadnjem preizkusu je z presledkom ustrelil z bok 2x10, z karabinom pa 10 in 9. Pa je karabin neprimerno boljši za streljanje. Pa ni treba 5 minut pavze. Takoj po strelu jo odpri ali pa vmes ustreli še z drugo puško.
Hočem povedati, da je puška lahko natančna, če jo strelec zna uporabljat. Če pa hitro daš 3 strele z kombinirko je pa tako kot si napisal.
Prijatelju sem jaz nastrelil bokarco. On pa slabo zadel z njo. Pride kupec z dobrim strelcem zraven. Postavi tarčo in da 1 strel v strogi center. Samo plačal je in šel z njo. Je vedel, da nima smisla 10 strelov dat.

jagrBlaž
10. March 2014, 12:57
Meni je važno da je puška normalno nastreljena oz. da z njo oddam normalno lovsko pravičen strel ter nimam se za super strelca se pa imam za povprečnega. To kar sem objavil na slikah vsekakor so dobri zadetki in za lov super, vedeti pa moramo da ta puška ni delana za tekmovanja in je bolj namenjena za lov.

PS
Alojz, sem probal tudi z 8.2g kroglo, res da je grupa še boljša vendar pri delovanju na divjadi sem veliko bolj zadovoljen z 9.1g kroglo.

lp

denis jež
10. March 2014, 12:57
Samo da jih je imel kolega..ali pa stric....

Zadetki na tarči pa niso nič posebnega... so bolj povprečni..


Jazbec jaz sem samo napisal izkušnje,ki jih je imel prijatelj s sabatijem,če imaš ti mogoče sabatija in te je to slučajno zbodlo,me prav en figo briga. Je pa dejstvo da mu puška ne strelja kot bi morala.

alojz1
10. March 2014, 13:11
Je pa v naši LD veliko članov ki že z solidno repetirko rabijo 10min da ustrelijo 3 strele pa še tu so rezultati porazni.
Še niso naredili tako precizne puške, da bi slab strelec z njo zmagal. biggrin

rws
10. March 2014, 13:14
Tole sliko sem že pred časom v eni temi pripopal, bom jo še enkrat da ne bomo čez Sabattija(243win/20) preveč tolkli:icon_wink:(to sem pred par leti ustrelil na prestrelitvi, 20minut kasneje pa še oče 27 krogov!) Puška je bila brez naprožila, je pa bil zadnji petelin za kroglo, tako da je blo super za streljat.Puške pa ne prodam, ker sem jo že pred 2 letoma:icon_wink:
13925

borazer
10. March 2014, 13:15
Še niso naredili tako precizne puške, da bi slab strelec z njo zmagal. biggrin

Tu se pa povsem strinjam s tabo alojz1

rws
10. March 2014, 13:15
Še niso naredili tako precizne puške, da bi slab strelec z njo zmagal. biggrin
:icon_lol::icon_lol:

Bokarca
10. March 2014, 14:17
To glede lahke puške in močnega kalibra je povsem res. Sam imam boroveljsko bokarico v 7x65R pa z RWS Evolution (10,4 gr, rws ima močno polnjenje) skače kot kobilica. Skratka želim si da bi bila v milejšem kalibru oz sedaj bom poskušal to rešit z polnjem z lažjimi kroglami in malo bolj blagimi polnitvami. Bom povedal kako bo potem...

alojz1
10. March 2014, 14:23
Jaz v tem kalibru streljam samo 120 ali 130 grain krogle. In 48 grain N540.

detel
10. March 2014, 15:09
Puško rabim za lov, ne za tarčo. Na lovu ni pavz. Ne mešat lov in strelstvo ...

alojz1
10. March 2014, 15:15
Na lovu si vesel, če bežečega meterskega prašiča sploh zadaneš. Tiste 3cm pri nadaljnih strelih nima nobene vloge. Ampak glej hudiča. Ravno puška je kriva, če ne pade.
Lov in strelstvo sta pa še kako povezana. Ampak nekateri očitno obvladate le prvo.

detel
10. March 2014, 15:25
Od kod poznaš moje strelske sposobnosti?

alojz1
10. March 2014, 15:56
Očitno sem se napačno izrazil. Na lovu je vsak vesel (jaz sploh), če bežečega prašiča sploh zadane. In tistih par cm pri nadaljnih strelih pri bokarci nima nobene vloge.
Bo tako bolj prav?
In nimam nobene želje spoznavat tvoje strelske sposobnosti.

žandar
10. March 2014, 20:20
Puško rabim za lov, ne za tarčo. Na lovu ni pavz. Ne mešat lov in strelstvo ...

Me prav zanima kolikokrat si na lovu s prelomačo po prvem strelu ponovno napolnil in takoj še enkrat streljal, da bi te pavza skrbela?
In še moja izkušnja s Sabattijem v kalibru 20 mag.- 6,5x57r, to je bila ena izmed redkih prelomač pri kateri pri treh strelih s krajšimi pavzami nisem opazil "plezanja" zadetkov, preciznost pa je bila na nivoju povprečne repetirke. Na puški je montiran strelni daljnogled Meopta.