PDA

View Full Version : LZS - v (skoraj) ilegali



Sraka
29. October 2008, 10:45
Danes sem želel enemu od funkcionarjev LZS poslati zasebno sporočilo in tako uresničiti obljubo, ki sem mu jo dal pred meseci. Kliknil sem torej na spletno stran LZS v naivno svetem prepričanju, da bom tam našel telefonske številke in E-naslove vsaj najbolj odgovornih funkcionarjev ali vsaj kontaktne naslove organov in delovnih teles LZS.
Pa nič od tega.

Do predsednika države, parlamenta, vlade, ministrov, državnih sekretarjev, političnih strank, organov v sestavi posameznih ministrstev, predstojnikov sodišč na vseh stopnjah vključno z Ustavnim, lahko državljani pridemo in z njimi kontaktiramo preko E-naslovov in telefonskih številk, ki jih javno in na vidnih mestih objavljajo na svojih spletnih straneh in preko E-uprave.

Člani članic LZS pa do "svojih" funkcionarjev na LZS ne morejo in ne smejo ne preko E-pošte in ne preko telefona. Neverjetno!

Prosim, da se mi neukemu kot sem, to na razumljiv način pojasni. Vam bom za pojasnilo neizmerno hvaležen.
Lepo vas pozdravljam!

ZR7
29. October 2008, 11:51
Res je.
Edini naslov je e-pošta: lzs@lovska-zveza.si

Primerno bi bilo, da bi vsak funkcionar imel svoj e-naslov.
Ali vsaj funkcija.

Torej janez.novak@lovska-zveza.si
ali odb.et.kodeksa@lovska-zveza.si

Sraka, kaj ko bi tako pobudo poslal kar na edini e-naslov?

LP

slavnik
29. October 2008, 13:43
Mogoče si pa ne želijo "nadležne" pošte?

ZR7
29. October 2008, 14:00
Mogoče si pa ne želijo "nadležne" pošte?

Verjetno je tako.
A sedaj ni več vprašanje kaj si oni želijo, temveč kaj članstvu pripada.
Funkcionarjev, ki bi se skrivali na podeželju in odgovarjali, da so za odgovarjanje na teh medijih plačani v Ljubljani, ne rabimo več!

Ganges
29. October 2008, 21:10
A mi lahko kdo prosim da nalsov in telefonsko številko od Janeza Janše ali pa Boruta Pahorja? Ampak prosim za direkt kontakt saj nočem posrednikov ker imam pomemo vprašanje! Nočem pisat ali klicat na nek naslov kjer se mi bo javil kdorkoli od posrednikov saj rabim samo enega od njiju.

lp

Sraka
29. October 2008, 22:58
A mi lahko kdo prosim da nalsov in telefonsko številko od Janeza Janše ali pa Boruta Pahorja? Ampak prosim za direkt kontakt saj nočem posrednikov ker imam pomemo vprašanje! Nočem pisat ali klicat na nek naslov kjer se mi bo javil kdorkoli od posrednikov saj rabim samo enega od njiju.

lp
____________
Ker se želiš "modro" zajebavati, ti seveda nimam namena sam iskati njunih privatnih E-naslovov ali privatnih telefonskih številk, ker teh ne iščem tudi pri funkcionarjih LZS.
Iščem službene ali uradne E-naslove in telefonske številke funkcionarjev in organov LZS.
Je razliko težko razvideti in razumeti ?? Z malo truda bo šlo. Zagotavljam.

Pa lep pozdrav!

ZR7
30. October 2008, 08:15
A mi lahko kdo prosim da nalsov in telefonsko številko od Janeza Janše ali pa Boruta Pahorja? ...

Izvoli:
(01) 754 95 31 J.J.
(040) 893 547 B.P.
:icon_twisted:

No, brez heca, je Sraka po mojem kar prav povedal.

Krpan
30. October 2008, 10:07
Še mail od JJ: jj@sds.si

Hubertus
30. October 2008, 10:28
A rabi kdo tudi mojo telefonsko...:icon_wink:

Sraka
30. October 2008, 12:10
A rabi kdo tudi mojo telefonsko...:icon_wink:

___________

Ne!!!! Si se nam zameril s PNZ!!!!:icon_cry:

Ganges
30. October 2008, 12:57
Ne verjamem, da kdorkoli od teh oseb na maile odgovarja sam. Ampak odgovarjajo razno razne službe, če sploh. Res sem napisal bolj pikro, ampak to zato, ker sem letos v zvezi z nekim vprašanjem že 2x pisal na ministrstvo za notranje zadeve odgovora pa nisem dobil nikoli. Enkrat v zvezi z uvozom orožja, drugič pa nekaj v zvezi z nekimi podatki, ki jih potrebujem.

Sem pa že večkrat pisal na naslov LZS, edini ki je in sem dobil odgovor od različnih služb. Torej - najprej sem vprašanje poslal na ta edini naslov, na kar so mi poslali mail, da so moje vprašanje posredovali naprej na to in to osebo iz te in te komisije ali funckije. Pa sem vedno potem tudi od te osebe dobil odgovor v dnevu ali dveh.

lp

ZR7
30. October 2008, 14:05
... Pa sem vedno potem tudi od te osebe dobil odgovor v dnevu ali dveh.

lp

Pohvalno.

Pa vendar bi bilo smiselno narediti e-naslove po funkcijah in komisijah.
Saj se tudi v tem primeru lahko zgovorijo za neko "tajništvo". le da bi imeli lovci že od samega začetka občutek kam naslavljajo svojo pošto, pa tudi bi bila tako že v prvem koraku nekako sortirana.

Po drugi strani Ganges, pa so tvoje pozitivne izkušnje lahko izjema. Ne moremo soditi po enem odzivu, kot tudi jaz ne sodim po tem, da iz e-naslova uredništva Lovca nisem dobil odgovora.

Fajn pa bi bilo to pošlihtati.

tica
30. October 2008, 20:10
Malo dolgo se nisem vključil v to debato, namreč iskal sem možnosti, da kontaktne podatke članov organov LZS in tudi predsednikov komisij, objavimo na spletni strani. Zadeva je dogovorjena, le na prve delovne dni naslednjega tedna je potrebno počakati. O objavi vas obvestim na tem mestu.

ZR7
31. October 2008, 06:10
Tica, ti si zakon!:icon_lol:

tica
9. November 2008, 16:58
Funkcionarji LZS niso več v ilegali, izvolite ..... Predstavitev LZS>vodstvo LZS.

solzica
7. January 2009, 14:38
Sedaj je pa komplet LZS v ilegali.
Ne vem ne znam priti več na strani LZS.
Izgleda .....

Pozdrav!

ZR7
7. January 2009, 14:50
http://www.lovska-zveza.si/default.asp

Meni dela b.p.

solzica
7. January 2009, 16:41
sedaj tudi meni.
Zjutraj sem poskušal ne vem kolikokrat - pa nič.

Pozdrav!

tica
7. January 2009, 20:37
Preverjeno, od dnevov pred prazniki ni bilo izpada spletne strani LZS.

solzica
8. January 2009, 08:36
No vse ostalo mi je na internetu delalo razen linka na LZS./poskušal nevem kolikokrat/
- mogoče sem se zmotil - se opravičujem ???

pozdrav!

amaterka
12. April 2009, 22:02
pozdravljeni!
moje vprašanje je sicer povsem neumestno pa vendar ... zanima kako je organiziran in kako deluje občni zbor pri Lovski zvezi Slovenije. nekaj podatkov sem že našla na spletni strani LZS, vendar napisanega(na žalost) ne razumem:icon_confused::icon_redface: tako da upam, da se bo našel kdo, ki bi mi zadevo znal razložiti na enostavnejši način (v skladu z zdravo kmečko pametjo:icon_wink:) in na katerega se lahko obrnem ob morebitnih dodatnih vprašanjih (sem ravno sredi pisanja seminarske naloge pri sociologiji na temo Lovstvo in varovanje okolja:icon_confused::icon_lol:)
nisem ravno prepričana, če svojo prošnjo objavljam na pravem mestu(se mi je pa ta tema od vseh zdela še najprimernejša:icon_lol:)

Sraka
13. April 2009, 05:19
Draga Amaterka ne vlači hudiča za rep. To o čemer sprašuješ ne ve nihče razumsko pojasniti na način, da se ob tem ne bi še temeljito sprli. Skušaj si to zgodbo predstavljati nekako tako:
- osnova je Zakon o društvih
- potem so tu še Pravila LZS, ki jih je sprejel takšen Občni zbor LZS okrog katerega se vsi vedno sprejo, ko se začno o njem pogovarjati
- potem bi tu glede na specifično sestavo in način delovanja Občnega zbora LZS moral obstajati še Poslovnik o delu Občnega zbora LZS ( ni mi znano ali to obstaja ali ne )
- in na koncu je tu še način delovanja Občnega zbora v praksi ( praksa pa se seveda spreminja in zahteva glede na specifične okoliščine ter potrebe vedno nove prijeme, nove pravne razlage in tolmačenja, novo doktrino funkcioniranja tega najvišjega organa, ki praviloma funkcionira v separejih :icon_lol:)

Piši raje o čem lepem in ne o tem.
Pa lep pozdrav!

Veper
13. April 2009, 08:38
Ha ha ,dregnila si v osje gnezdo:icon_lol:Kolega Sraka ti je razložil precej diplomatsko. No za kmečko razlago pa takole občni zbor deluje po delegatskem sistemu ki si ga je izmislil nekdo ,ki je hotel vladati po sistemu rimskih imperatorjev. V praksi pa to deluje tako ,da od delegatskega ostanejo samo še GATE in od sistema samo še TEMA.Vse skupaj nima nič opraviti z zdravo pametjo in tisti ki se borimo za najpreprostejši način torej "ena LD en glas" veljamo za rušilce in pogrebnike slovenskega lovstva in seveda LZS. Članice LZS so namreč LD kar po zdravi pameti da vedeti,da na občnem zboru kot najvišjem organu LZS morajo sodelovati samostojno in nič drugače.No tukaj pa je "hakeljc" in sicer na tak način se ne da več manipulirati preko ZLD jev ki jih vodijo okostnjaki pretekle vladavine (med drugim pa po zakonu ne predstavljajo nič) in uplivati na blagostanje v višjih krogih ki pa so seveda pomembni zato da si večkrat vabljen na reprezentančne love ,si izplačuješ kilometrine in na splošno uživaš v pomembnosti. Skratka najbolje bo,da spremeniš naslov seminarske naloge in se lotiš česa pametnega ,kar se da tudi razložiti.Sedaj je zelo aktualno dogajanje okrog medvedov in volkov,sive vrane pa so žal politično nezanimive in zato so imele kratek vek pomembnosti.Mogoče bi bilo dobro,če si sama ustvariš sliko kako bi moral delovati OZ pri LZS in pišeš o tem.Koristno bo vsekakor bol kot pa že začeto in če bo le malo po godu lovcem in ne zvezdašem boš imela veliko dela ,da razložiš zakaj tako ijn ne po njihovo:icon_lol::icon_study:

Veliko veselja pri delu:icon_lol:

Sraka
29. January 2010, 08:10
Da ne bomo vedno le kritizirali, je potrebno kdaj tudi kaj pohvaliti. Tako si pohvalo tokrat vsekakor zasluži Komisija za lovsko kulturo, ki je na spletni strani LZS objavila "protokol" z naslovom Zadnje slovo. Ta material bo lahko zelo dober pripomoček, ki bo prenekateremu starešini ali tajniku lahko pomagal iz zadrege, ko se pripravlja protokol tega žalostnega dogodka. In prav je, da se to kar najbolj poenoti, čeprav bodo male razlike še obstajale, ker so pač pogojene s krajevnimi običaji. In to seveda ni nič narobe.

Sedaj pa bi tej komisiji kazalo predlagati, da na podoben način "dodela" tudi lovski krst. Popolnoma poenotiti tega ceremoniala se seveda ne da, ker so razlike stečene skozi čas s krajevnimi običaji zelo velike, vendar je mogoče lovski krst poenotiti v nekaterih temeljnih dejanjih s vključitvijo načel Etičnega kodeksa.
Iz tega prelepega lovskega običaja je vsekakor potrebno izločiti vse razne burkaške vložke in primitivizme, ki žalijo dostojanstvo krščenca in v večini primerov še bolj dostojanstvo prisotnih pri tem obredu. Tako lahko že nekaj šasa zaznavamo, da v nekaterih sredinah lovski krst spreminjajo v nekakšno neokusno "lovsko mašo" z vso ikonografijo, ki naj bi na to spominjala in podobnimi, milo rečeno, nič kaj lovskimi vložki.

Mogoče bi kazalo v lovski krst vnesti kot obvezno sestavino tudi svečan podpis Etičnega kodeksa in tako to nadvse pomembno skupno etično zavezo vseh slovenskih lovcev ponovno obuditi in ji zagotoviti mesto kot ji gre.

Lovski krst mladega lovskega tovariša mora v naših LD dobiti značaj veličastnega lovskega kulturnega dogodka, ki se ga bodo vsi še dolgo z veseljem spominjali in ki ga bo bodoči krščenec z nestrpnostjo pričakoval, si ga želel in ga potem vse življenje tudi pomnil kot nekaj najlepšega kar se mu je v zeleni bratovščini dogodilo.