PDA

View Full Version : Vprašanja, komentarji, debate...o fotografijah



JANEZ L
27. October 2008, 16:28
Lp!

Temo odpiram, da nebodemo mešali posnetke divjadi, narave itd. s komentarji na njih.

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
27. October 2008, 16:35
Lp!

Kot sem že zapisal o tem gamsu v bistvu pritrdil Capri in njegovi pravilni oceni.
1790
Ne zaletimo se v misli in v mišljenju, spoznajmo, da se bodemo celo življenje učili in ne uki umrli. Normalno, da je kozel star, kar se tudi lepo vidi!

Za drugega pa tako. Ako ravno Nautilus pravi, da je 3+ bi ga prosil naj to obrazloži. Vsaj še kakšno fotografijo pripne ali če je celo kozel že pokojni, fotografijo njegovih rogljev. Sam bi zapisal, da je kozel starejši kot 3+ pa ne zaradi moči rogljev, ampak mi celota deluje starejše. Lahko se pa motim, ker kot sem že o uku zapisal...:icon_wink:
1791

Lovski zdravo
Janez L

Nautillus
27. October 2008, 18:21
Lep pozdrav,
mislim da so dezinformacije kar se tiče teh dveh slik.
Gams na zgornji sliki je star 3 morebiti 4 leta, gams na spodnji pa nkej med 8-10 let. Nobeden od njiju ni pokojen.

Lp

JANEZ L
27. October 2008, 18:49
Lp!

Tu se pa ne bom strinjal s teboj. No saj se tudi kregati ne mislim, samo zgornjega brez greha... Na spodnjega bi se pa vzdržal strela...:icon_wink:

Lovski zdravo
Janez L

pumpa
27. October 2008, 19:16
pa razloži janez l po čem se tebi dozdeva da je zgornji starejši...

JANEZ L
27. October 2008, 19:48
Lp!

Sem že tam v temi fotografije zapisal zakaj. Ne deluje mlad gams. Visoko vihre, močan vrat, poudarjena prsa, rjavkasta dlaka, ki ni znak oslabele živali, poudarjeno spolovilo...vesel če ga jutri zjutraj srečam in verjemi pumpa ne bo 2+.:icon_wink:

Lovski zdravo
Janez L

pumpa
27. October 2008, 20:28
no janez da te pa tu vidim na kaj boš pozoren pa pri vseh slikah opazuj tudi okolico da predvidiš približno mesec posnetka.:icon_wink:

VETER Z URŠLE
27. October 2008, 21:01
janez se ne bi strinjal s tabo , po moje - poglej pri zgornjem majhen telesno, kratka črna glava, tako kot je napisal Nautillus gams je star 3 leta z ''božjo srečo '' 4 ampak dvomim, kar se pa druge Gamsa tiče pa mislim da velika začetnica pove vse ... jaz ne bi kaj razmišlaj o kakršnem koli grehu,ker ta gams ima verjetno krepko čez 10 let...
moje mnenje !
prav zanima me kam bo še ta debata stekla.

Lovski zdravo
Gašper

andrej win
27. October 2008, 22:47
janez se ne bi strinjal s tabo , po moje - poglej pri zgornjem majhen telesno, kratka črna glava, tako kot je napisal Nautillus gams je star 3 leta z ''božjo srečo '' 4 ampak dvomim, kar se pa druge Gamsa tiče pa mislim da velika začetnica pove vse ... jaz ne bi kaj razmišlaj o kakršnem koli grehu,ker ta gams ima verjetno krepko čez 10 let...
moje mnenje !
prav zanima me kam bo še ta debata stekla.

Pomojem tudi..prvemu nebi dal več kot 5 let,po sami strukturi obraznih linij-nima povdarjenih (izboklih) oči,ki jih vidimo pri drugem,ki menim,da je star okoli 10 let.
Po telesni oceni,je pa pri prvemu opaziti značilnosti starejših kozlov,vendar je drugi telesno veliko bolj razvit..

Kot je pa rekel Janez,učimo se celo življenje..pa še dost premal bomo vedl o gamsih:icon_neutral:

lp

JANEZ L
28. October 2008, 11:49
Lp!

He,he,he... Se opravičujem, ker ne bom mogel ta teden dalje diskutirati z vami. Je prav zabavno čeravno se do sedaj nisem mešal v debate o ocenjevanju starosti po fotografijah, ker je to zelo nehvaležno (slaba kvaliteta, kot kako divjad stoji...), samo sta me ta dva gamsa, kar pritegnila, sploh vaša reakcija na Caprin komentar. Spoštovani lovski tovariši, ko smo mi še v plenicah okoli "skakal" je on z atom Florjanom gamse v dolino nosil...
Skratka drugi teden se malo pozabavam in vam nekaj pokažem, ne, da bi pametoval ampak, da se skupaj učimo, povdarek skupaj, ker se sam zavedam, da se bom celo življenje in ko najbolj misliš da veš, takrat veš, da nič ne veš...
Aja zakaj ne ta teden! Ker so mi gospodarica naložili zopet tlako s prevzemi in še "gužva" se je začela v trgovini.:icon_evil: :icon_evil: :icon_evil:

Lovski zdravo
Janez L

capra ibex
28. October 2008, 12:04
Kot je pa rekel Janez,učimo se celo življenje..pa še dost premal bomo vedl o gamsih:icon_neutral:

lp

To se pa 100% strinjam.:icon_wink:
Veš takrat ko ga prešteješ prej pa samo ugibaš:icon_wink:

Lp

andrej win
1. November 2008, 20:19
no janez da te pa tu vidim na kaj boš pozoren pa pri vseh slikah opazuj tudi okolico da predvidiš približno mesec posnetka.:icon_wink:

Posnetek spodnjega gamsa je slikan zgodaj spomladi,za zgornjo sliko bi pa težko rekel...mogoče kmalu jeseni-če te je to zanimalo pri teh dveh slikah:icon_redface:

pumpa
1. November 2008, 21:24
Posnetek spodnjega gamsa je slikan zgodaj spomladi,za zgornjo sliko bi pa težko rekel...mogoče kmalu jeseni-če te je to zanimalo pri teh dveh slikah:icon_redface:

kaj pa leta?

andrej win
1. November 2008, 23:28
kaj pa leta?

Prvi 8,drugi mogoce 5 let...težko je rečt:icon_wink::icon_lol:

andrej win
3. November 2008, 20:04
No,ta čas ko bo se pumpa povedal kolko stejeta njegova kozla iz slik..mi pa povejte starost te koze?!! sam sem mal v dvomih..:icon_confused:

Jože
4. November 2008, 15:33
Andrej kje si pa to kozo našu?

capra ibex
4. November 2008, 15:40
sam sem mal v dvomih..:icon_confused:

Na kolk jo pa ceniš Andrej??

Lp

andrej win
4. November 2008, 17:32
Andrej kje si pa to kozo našu?

U Briših,sam ne jo strelat Jože..:icon_wink:
Ni dost stara zate:icon_redface:

lp

andrej win
4. November 2008, 17:33
Na kolk jo pa ceniš Andrej??


Js sm pričakoval,da mi boste najprej vi povedal...:icon_confused:

Jože
4. November 2008, 18:16
Ni straha jst bom letos spet mladička strelu, če bo uspelo. Tak da brez skrbi, jo boš lahka še kar nekajkrat sliku. Sam ni mi blo jasno kje si jo vidu, zarad ograjenih sadik v ozadju. :icon_biggrin:

JANEZ L
4. November 2008, 19:30
Lp!


no janez da te pa tu vidim na kaj boš pozoren pa pri vseh slikah opazuj tudi okolico da predvidiš približno mesec posnetka.:icon_wink:

Tako, da ne porečete, da sem se po domač povedan "pokakal" in nehal sodelovati v debati, samo kot ste lahko opazili sem trenutno bolj malo na forumu, a prišla sta meseca "žetve" in ni časa, ker so stranke non-stop. Samo na brzino lovski tovariš Pumpa. Prvega brez greha, po vsej verjetnosti kot je zapisal Andrej lahko še kakšnega več. Edino, kar me moti, morda zaradi kota fotografiranja je, da ni "ovnove" glave. Za drugega bi zapisal, da je po moji skromni presoji 5- 6 leten kozel.

Lovski zdravo
Janez L

Nautillus
4. November 2008, 19:54
Kaj pa pravite ne to?

Jože
4. November 2008, 19:57
Nisem nek poznavalec, sam se mi zdi da je tale kar star, zaradi izrazite sive barve. Ali pa se motim ne vem :icon_redface: Bom vesel vsakega napotka, da se bolje naučim ocenjevati :icon_biggrin:

Nautillus
4. November 2008, 20:04
Pa še ena mal bl zanimiva!

pumpa
4. November 2008, 20:06
ta pa ni več med živimi!!! mislim na zgornjo sliko , bi jo bilo potrebno izločit tako kot spodbjo (uboge žvavce, je rekel kosobrin)

Nautillus
4. November 2008, 20:15
Pumpa verjemi da je zgornja še med živimi :)

capra ibex
4. November 2008, 20:36
Nautilus, a tole je od letos?

Sama žavost:icon_sad:

Zej k je prsk bo pa še bl žavostn:icon_evil:

Lp

pumpa
4. November 2008, 21:29
a pol se pri vas dlje časa matrajo, če je slučajno slika tvoja boljše da kar nehaš pisat pa sa na jago spraviš:icon_evil:

andrej win
4. November 2008, 22:13
Nautillus,a imate vi mogoče tole za "maskoto" LD???:icon_confused::icon_redface:

Nautillus
5. November 2008, 07:30
Dobro jutro,

prva koza je še kako živa in popolnoma zdrava :) druga pa ni od letos, mal starejša slika.

ZR7
5. November 2008, 12:56
Nautillus, na koliko let pa cenite tisto kozo s prve slike?

pumpa
5. November 2008, 15:45
a ima dlakožerja?

Nautillus
5. November 2008, 16:46
Nima dlakožerja, slikana splomladi, nekako čudno razmršena :) naj bi imele nekje pomoje okoli 15 let ali pa več...

andrej win
10. November 2008, 21:33
Pumpa,ko se boš spomnil na ta dva kozla,nam pa le povej,kolko sta stara,če veš seveda..nas mal zanima:icon_wink:

andrej win
10. November 2008, 21:36
...ostali gamsarji (lahko tudi ti pumpa:icon_lol:) pa povejte,kolk pomladi šteje tale koza,mislim da ni še nobeden komentiral:icon_neutral:

lp

rws
10. November 2008, 21:44
glede koze, mislim da dosti, pa še kakšne 3 zraven,mogoče še več:icon_wink:
drugače pa se tudi vedno ne da gledat na "masko", bom probal dobiti sliko od sorodnikove koze stare 23 let, ne deluje prav dosti starejša od te.

pumpa
10. November 2008, 22:45
prvi 6-7 drugi 4-5
tvoja koza pa 8-10 ni tako dobro vidna---

andrej win
10. November 2008, 22:52
prvi 6-7 drugi 4-5
tvoja koza pa 8-10 ni tako dobro vidna---

Matr sm dobr ocenu:icon_confused::icon_redface::icon_twisted:

Ja,pomoje še kak let gor..morm jo zdej dobit na aparat,ko je prebarvana,če ni že padla (ena koza je padla tam u bližin več ko 11+,sam trofeje še nism vidu)...
Je pa res,da je tole zelo previdna vodnica (vsaj mislim..)

lp

VETER Z URŠLE
11. November 2008, 00:17
bi blo zlo fajn, če bi jo lahk dobo še iz kere druge smeri.....lepa močna koza, enako kot vidva bi ji prisodil okoli 10 let.
zgornja dva pa sta oba kr približno enakih let prvi 4 leta drugi pa mogoče štiri ali celo 5.
lep pozdrav

JANEZ L
11. November 2008, 10:23
Lp!


prvi 6-7 drugi 4-5
tvoja koza pa 8-10 ni tako dobro vidna---

Ja sedaj pa res nevem, a se mi malo hecamo ali se gremo nekakšno ocenjevanje starosti ali...:icon_wink: in ne mislim na kozo, ki jo je fotografiral Andrej. No ko Prskač usposobi računalnik bo tudi zapisal spremenjeno mnenje o kozlu iz prve Nautillusove fotografije...:icon_twisted: Ja, ja tovariši lovci, kot sem zapisal, že to je veliko, da veš, da nič ne veš.:icon_wink: In neuk greš pod cipresce...:icon_confused: No sicer smo pa demokratični forum in so lahko mnenja takšna ali drugačna...samo starega kozla mi pa ne boste prodali za mladega, to pa ne...hehehe.:icon_twisted:

Lovski zdravo
Janez L

Prskač
11. November 2008, 23:51
Včasih je tudi debata na forumu hudičevo koristna... Včeraj sem uplenil kozla zelo podobnega Nautilusovemu kozlu s fotografije... Spoznal sem ga po sivi maski na glavi in izbuljenih očeh. Bil je 12 letni kozel. Lp

VETER Z URŠLE
12. November 2008, 00:33
Prskač LOVSKI BLAGOR !!!

capra ibex
12. November 2008, 07:59
Bil je 12 letni kozel. Lp

U bravo to pa je nekaj.:icon_biggrin:
Lovski blagor Prskač. Upam da pripneš še kakšno fotografijo.:icon_wink:

Lp

capra ibex
12. November 2008, 09:22
Nima dlakožerja, slikana splomladi, nekako čudno razmršena .


http://www.moj-album.com/slike/672420/mUFxO04lGsODXNs7.v.jpg

Podobno kot sem tegale tudi že mal na sumu imel pa se je izkazalo da je popolnoma zdrav:icon_wink:

pumpa
12. November 2008, 21:04
lovski blagor prskač

Prskač
13. November 2008, 03:12
Lovska hvala vsem, bom probal spravt kašno fotko, te dni gor... :icon_wink:

Hunter
23. March 2010, 23:58
JVPV kje si pa slikal tole srnjad?Zanima me predvsem s čim zalivate travo da je v tem času že tako lepo zelena.:icon_confused:

detel
24. March 2010, 10:22
Mislim, da so to žita, kar pa ni nič čudnega za ta čas

jvpv
25. March 2010, 09:59
Res je žito, slikano na njivi...