PDA

View Full Version : Daljnogledi Yukon



amwin
20. October 2008, 15:01
Pozdravljeni!

Ali ima kdo iskušnje s temi dvogledi (10*50)!

amwin
20. January 2009, 07:06
Zgleda da ne!:icon_lol:

Kolovski
20. January 2009, 10:42
Dvogledi:icon_twisted:!

Tine
20. January 2009, 10:49
Dvogledi vs daljnogledi.

Dvogled naj bi bil hrvatizem oz. srbizem in zato te kolegi na forumu malo postrani gledajo. :icon_eek:

Drugače pa jaz ne vidim problema pri uporabi te besede, saj je nemških popačenk na tem forumu kar nekaj. Te pa očitno ne motijo nobenega:argue:

Samo v razmislek:icon_exclaim:

Veper
20. January 2009, 11:20
Verjetno bo vse kar je napisano držalo Amwin :icon_lol:No o daljnogledih Yukon pa bi Veprica rekla da boljšega ne potrebuje. Tudi ko ga je polomila sem ga moral popraviti in kljub novemu Bresserju(ki je bil precej dražji od Yukona) še vedno uporablja Yukon 7x50. Zelo dobra vidljivost v mraku in je primerljiv z starejšimi Zeissi ,končno so leče narejene v Rusiji produkt Zeiss (vzhodna nemčija) prodaja pa se pod znamko Yukon. Sam pa imam nekaj drugih izdelkov te firme in sem tudi zadovoljen.Niso čista špica vendar za ceno ki jo plačaš dovolj dobri.

amwin
20. January 2009, 11:48
Dvogledi vs daljnogledi.

Dvogled naj bi bil hrvatizem oz. srbizem in zato te kolegi na forumu malo postrani gledajo. :icon_eek:

Drugače pa jaz ne vidim problema pri uporabi te besede, saj je nemških popačenk na tem forumu kar nekaj. Te pa očitno ne motijo nobenega:argue:

Samo v razmislek:icon_exclaim:

Tine hvala na opozorilu!

No se pa opravičujem, če sem koga užalil z nazivom dvogled, ker za mene, to lahko vsak potrdi, da pod nazivom daljnogled si lahko razlagaš tudi strelni kar pa mene ne zanima!
ČE PA KOGA MOTI NAZIV DVOGLED PA NAJ NAPIŠE ALI PA NAJ MODERATOR SPREMENI NAZIV!!!!

Lp

ZR7
20. January 2009, 11:53
...
Drugače pa jaz ne vidim problema pri uporabi te besede, saj je nemških popačenk na tem forumu kar nekaj. Te pa očitno ne motijo nobenega:argue:


Se pa priporočamo, da nas admine in moderatorje na to opozorite in razložite.
Slovenski jezik moramo čuvati tako kot čuvamo v kotičkih svoja narečja.

Torej dobrohotna opozorila bomo z veseljem sprejeli in popravili neprimerne besede.

Hvala!

admin

ZR7
20. January 2009, 11:54
...
ČE PA KOGA MOTI NAZIV DVOGLED PA NAJ NAPIŠE ALI PA NAJ MODERATOR SPREMENI NAZIV!!!!

Lp

Naslov je že popravljen, potrebno ti je le še napisati, da prosimo, da se ne dereš na nas.:icon_twisted:

LP

amwin
20. January 2009, 12:07
Naslov je že popravljen, potrebno ti je le še napisati, da prosimo, da se ne dereš na nas.:icon_twisted:

LP

"Nisem se drl in nimam name se! Sem pa samo poudaril in nisem na tem forumu da se besedno prerekam, če lahko kakšno lovsko zadevo rešimo ali dorečemo bo pametneje a ne?"

Daljnogledi Jukon me pa zanimajo ker se zadevo lahko zelo poceni dobi iz Moskve? Pri nas pa jih nisem zasledil in je ne poznam.

Pa brez zamere

Lp

Tine
20. January 2009, 12:15
Kakšne so pa kaj cene v Росси́я?

ZR7
20. January 2009, 12:32
"Nisem se drl in nimam name se! Sem pa samo poudaril
...

O si se, si se.:icon_lol::icon_twisted:
Velike črke pomenijo vpitje. Poudari se pa tako da besedilo poudariš, torej napišeš poudarjeno s pomočjo gumba B (bold).
Pač osnove netiqette ali internetnega bontona. Ni zamere, špikniti te pa moramo malo. Malo zaradi heca, malo zaradi poduka tebe in ostalih, ki še berejo.:icon_wink:

LP

amwin
20. January 2009, 12:41
ZR7 ni panike!:icon_lol:

Tine drugač sem pa gledu po njihovem ceniku se gibljejo cene od 70 Eur pa naprej. Se pozanimam pa ti javm, ker mi švasane črke ne grejo kej preveč!

lp

andrej win
17. July 2009, 12:16
a je mogoče že kdo gledal skoz tako zadevo? Spektiv 30x50 WA - Yukon

ZR7
17. July 2009, 13:00
a je mogoče že kdo gledal skoz tako zadevo? Spektiv 30x50 WA - Yukon

Da. In opisal v članku http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=595&Itemid=66

Sam test je bil na 20x50, a ni bistvene razlike s 30x50.
Uporabno, a ne pričakuj preveč!

andrej win
17. July 2009, 13:39
Da. In opisal v članku http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=595&Itemid=66

Sam test je bil na 20x50, a ni bistvene razlike s 30x50.
Uporabno, a ne pričakuj preveč!

Za lov podnevi na gamsa bi pa mogoče biu uporaben:icon_smile:
Sam da bo cajt enkret,grem kr probat to :icon_wink:

tinko balinko
17. July 2009, 13:51
oce ima 20x50.ce opazujes divjad moras imeti tripod zraven drugace je tak tak,prevec se trese use.....res pa je da ne pricakuj prevec.Sej ves malo evrov malo muzike:icon_cry:

ZR7
17. July 2009, 16:32
Za lov podnevi na gamsa bi pa mogoče biu uporabent...

ravno zato sem ga nabavil. in da ga ne bo skoda po skalah metat.