PDA

View Full Version : Blok risanice



ZR7
1. October 2008, 09:27
Na http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=489&Itemid=53 si lahko ogledate predstavitveni članek s priloženim video posnetkom o novi Bock-ovi puški blok risanici.
Zanimivo in elegantno. Blok sistem je verjetno mladim lovcem dokaj nepoznan.

dolgin
1. October 2008, 16:05
Danes sem imel priložnost videti to zadevo v trgovini (sem nesel svoj kol na servis) ! Prvi vtisi so bli taki,da bi jo človek takoj mel,lično narejena,ni kej,zanimiv sistem! Je pa res,kakor piše v predstavitvenem članku,da je to puška za umirjen lov,ko človk uživa na jagi in če slučajno kaj pride,je pač zadeva pri roki! No,sej nič ne rečem,ko bi se človek navadil,bi jo ravno tako lahko mel za pogone!
Ne vem,meni je všeč,ni neka klasika kot so prelamače al pa klasične repetirke!
Za ceno se pa pozanimajte sami,ni pa neka pretirana zadeva,če se odločiš za novo puško!
lp

JANEZ L
1. October 2008, 16:29
Lp!

Jaz sem jo imel tudi že čast videti in malo po rokovati z njo. Kakor je napisal Dolgin, ne pretirana cena, puška lična, za čakanje in zalaz. Najbrž se bo znašla v moji omari...

Lovski zdravo
Janez L

Krpan
1. October 2008, 16:52
Ko sem prebral članek sem si dejal, to moram imeti in že tuhtam v kakšnem kalibru in izvedbi jo bom naročil... verjetno 55 cm cev, brez mehanskih merkov, za kaliber pa še ne vem...

dolgin
1. October 2008, 21:12
Ko bom nabrskal bo to 6.5x57!!!! Ta mi še manjka,pa 9.3x57,pa 5.6x57,pol mam pa od ........x57 vse!!!! In ena bo ziher taka!

kuje
2. October 2008, 01:03
Kakšna bo pa cena?

jancar
2. October 2008, 09:06
Želja. V štuc izvedbi kal. 6,5x55., cev 50cm:icon_lol:po bomo pa vidl:icon_question:

JANEZ L
2. October 2008, 13:25
Lp!

No vidm, da se ni treba bati za prihodnost nove puške in da se bode prijela med nami. Jančar ali mi ti misli bereš?:icon_wink:
Cena še ni določena in kot je Dolgin zapisal ne bo pretirana. Sem jo ravno danes zopet malo po "pestval". Ni kaj super puška, lična, pri ročna, mehko proženje, neslišni zaklep..., skratka tovariši, dinarčke na kupčka in drugo leto naredimo srečanje ljubiteljev blok risanic...:icon_wink: :icon_lol:

Lovski zdravo
Janez L

Krpan
2. October 2008, 14:17
Moja ljubezen do blok zaklepov izhaja še od vojakov, kjer sem bil v artileriji. večina topov in haubic ima blok zaklepe, in tam sem se seznanil z njimi. Z lahkoto prenecejo tlak 5000 bar in več. Enostavni so za vzdrževanje......

jancar
8. October 2008, 21:20
Dons bil pri B...., karabinko nesu na servis, spotoma pa še prečekiru tanovo block pušo.Pohvale puškarju(obema), puša kot iz škatelce.Zdaj pa sam evrčke šparat:icon_lol:

De_Tomaso
8. October 2008, 22:50
Se že ve kaj bolj konkretno glede cene in možnih kalibrov. Ali bo samo za naboje z robom ali za vse?

JANEZ L
9. October 2008, 10:51
Lp!

Kalibri po želji, o ceni se pa tako ali tako tu ne piše. Nebo pa pretirana za puško takšne kakovosti.

Lovski zdravo
Janez L

main757
9. October 2008, 11:25
Janez ne delaj reklame, kakovost se mora še izkazati.:icon_wink:

ZR7
9. October 2008, 11:37
Janez ne delaj reklame, kakovost se mora še izkazati.:icon_wink:

Če se ne motim, bo prilika v soboto v Preddvoru. Je tako, JanezL?

JANEZ L
9. October 2008, 12:01
Lp!

Ja Roman pride, jutri greva še postaviti smerokaze in ga spomnim na puško.:icon_wink: Puška se je na tarčo že dobro izkazala, tako, da... Main757 pridi v soboto v Preddvor.:icon_wink:

Lovski zdravo
Janez L

janez valentic
9. October 2008, 15:58
kaj pa cena?

muzikant
10. October 2008, 09:24
R. Jenko mi je omenil, da bo v rangu rp Steyr Mannlicher Classic
(1500-1800 EUR).

kuje
10. October 2008, 14:09
:icon_eek::icon_eek::icon_eek:Saj vem,da je to delo naših slovenskih puškarjev ampak vseeno je cena kar precej zasoljena.Kdor si želi tak sistem je smiselno pogledat tudi Ruger No.1.Za 1100eur dobiš preverjen sistem,ki se je dokazal v praksi in ga vsi znani strokovnjaki po svetu hvalijo kot najboljšega v kategoriji blok risanic.V to ceno je vključena tudi original Ruger dvodelna montaža.Tudi Ruger dobiš v različnih izvedbah ter kalibrih.Zdaj so ga naredili tudi v 9,3X74r.Znanec jo ima v kalibru 270win(standard izvedba) in je prezadovoljen z njo.Za razliko v ceni pa že dobiš soliden Bushnell strelni daljnogled zraven.Čeprav je izdelek Bock d.o.o lep in sem prepričan,da tudi kvaliteten,samo cena pa za te čase definitivno ni namenjena za povprečen žep slovenskega lovca!

ZR7
10. October 2008, 14:55
Mislim, da se bo Bock-ova manufakturna izdelava lahko kosala s serijsko Rugerjevo. Kot vemo cene pušk ne določa samo ror in mehanizem, temveč cel kup detajlov. Od kvalitete posamičnih sklopov, do estetike in ne nazadnje pridiha ročne izdelave.
Tako kot najdemo poceni enostrelne puške na eni strani najdemo tudi presneto zasoljene na drugi.
Kako bo dejansko pa bo pokazal čas in zadovoljstvo prvih kupcev. Ne samo Slovenskih! Tako kot evropska podjetja prihajajo k nam, gredo tudi naša v Evropo.
Jaz se veselim ponovnega snidenja s to lepotico.

kuje
10. October 2008, 18:38
Še vseeno je draga!

dolgin
10. October 2008, 21:22
Ja kuje,ampak ti za 1100 € ne dobiš po meri narjenga kopita,ne dobiš dodatnih želja........
Ne vem,glede na to,da je puška ročno delo,da ti jo naredi brezhibno,da ti paše ko ulita in je zanesljiva........,ne vem,po mojem,da je vredna svojega denarja,je pa res,da (tako kot pri vsaki firmi) plačaš tudi ime!

janez valentic
11. October 2008, 12:11
Rugerjevo Nr1 dobiš že za manj kot 1kEur. Priložena montaža in montažno rebro omogoča poceni montažo colskega daljnogleda do 42 mmm premera leče. Sprožilec je za evropski okus(povpraševanje) neprimeren - pač o okusih se ne razpravlja, ponavadi je potrebna dodelava pritrditve "kopiščka". To da ima odličen sistem ni vprašanje- če ne ga ne bi uporabljali evropski masovniki - Blaser, heym. Ali je izmetač nujno potreben naj vsak odloči zase - Ruger ga ima ,Bock pa menda ne.

Še malo o testiranju v Lovcu. Sodobno risanico preskušati preko mehanskih merkov je neresno. Zveličati nekaj kar je slovensko, zaradi tega ker je slovensko, se mi zdi pa malce zagovedeno.

Edini bločni sistem, ki me resneje privlači je Jägerjev.

Rok
11. October 2008, 14:17
Janez, strinjam se s tvojo izjavo, da je testiranje skozi mehanske merke skrajno neresno. Prav rad bi videl avtorja, kako bo še enkrat ponovil serijo kjer je bila grupa 2cm ali 3cm al kok je bila že najmanjša.
Taka puška verjamem da je precizna, samo govorit o neki preciznosti z nekim amaterskim testom je absurd. Tukaj gor je treba dat Swarovca z 10x povečavo, dobit eno dobro stojalo, potem pa se lahko testira.

kuglaabc
13. October 2008, 09:50
Oh ti naš Janez ... ,
Edino prav da se je pojavila na trgu ena puška, po dolgem času narejena pri nas. Če bi si bolj je ogledal fotografije puške bi videl, da na njej ni montažnih baz, torej tudi ne streljnega daljnogleda.
Če se je na testu tako obnašala kot piše, potem bo z daljnogledom samo še boljše.
A si, Janez ti tudi SLOVENEC? Se bojim, da ostaneš ZAGOVEDEN!!!

JANEZ L
13. October 2008, 12:12
Lp!

Takole bom zapisal! Če sem narodnjak, sem narodnjak povsod, tudi na lovu. Citiral sem besede prvega predsednika SLD iz leta 1907. Spoštovani naj ima Ruger, Winchester... zlate puške, ki same streljajo iz blata, bom vseeno kupil slovensko! Sploh pa besede "zagovedan" in druge krilatice niso na mestu! Vsi ste imeli možnost priti v Preddvor in bi se sami prepričali. Tudi moja 9,3X64 je bila tam, prav tako Romanov vrhunski izdelek. Vsi, ki so bili tam so streljali z njo in niti ene pripombe ni bilo ne čez blok karabinko, ne čez mojo "ta teško". Sploh je pa manj vrednotenje Slovenskih puškarjev tipično Slovensko. Bog ne daj, da bi sosed kaj zaslužil, vesel, če mu "crkne" krava!:icon_twisted: Upam, da bo Roman kaj napisal in "učenim", kaj razsvetlil!:icon_twisted: Roman "kost" ti je vržena, možnost ti je dana, izrabi jo.:icon_wink:

Lovski zdravo
Janez L

ZR7
13. October 2008, 13:19
... Prav rad bi videl avtorja, kako bo še enkrat ponovil serijo kjer je bila grupa 2cm ali 3cm al kok je bila že najmanjša.
...
Kdor avtorja pozna, ve, da lahko to grupo ponovi. Praktično kadarkoli v primernih okoliščnah.
To pod prvo. Pod drugo pa tole:
Avtor (o njegovih referencah če ti niso znane, se pozanimaj sam) opisuje prototipni model in podaja vtise. Takole pravi:
"Puško se mi zdi vrhunsko precizna. Njen strelski potencial je izjemen. ... Že dolgo časa nisem z mehanskimi merki dosegal takšne preciznosti. Najmanjše skupine zadetkov treh strelov so bile razreda 2-3 cm na 100 m. Z uporabo strelnega daljnogleda bi se dalo skupine zadetkov zagotovo še precej zmanjšati."
Verjamem, da bomo tudi to videli.
Do takrat pa lahko počakamo, da model pride v naslednjo fazo, dobi med drugim obljubljeni izmetač in ostale izboljšave, ki so se izkazale za dobrodošle v nadaljnem razvoju puške.
Za kritiko pa bi bilo pošteno počakati kaj bo ponudil dokončen proizvod in potem bomo lahko primerjali in se na osnovi objektivnih in subjektivnih vtisov sami odločali o svojem denarju.
Do takrat lahko tudi sam le rečem, da mi je puška zelo všeč. Sam sem sicer doživel nasmeh, ko sem omenil, da mi je všeč zaradi lepo spoliranega bloka, in grafičnega vtisa, ki ga daje kot celota a tudi to so malenkosti, ki vplivajo.

kuglaabc
13. October 2008, 14:56
Tako, ZR7, pika na i.
Jih morda moti, ker jo niso oni testiral!!!!

Rok
13. October 2008, 17:35
Kaj pol z daljnogledom dela serijo 10 strelov luknjo v luknjo, tako da je možno videt samo kot bi 1x ustrelil? Vsaka cev, tudi najboljše, imajo nek minimalen raztros. Da bi pa z mehanskimi merki to naredil, kjer je treba tako minimalno zmaknit, pa se na tarči takoj 5 cm pozna, ni šans. Mogoče bi ena serija ratala, kaj več pa težko. Dvomim.

ZR7
13. October 2008, 19:11
... Mogoče bi ena serija ratala, kaj več pa težko. Dvomim.
Z vso pravico. jaz pa bom namesto brezplodnega sajenja buč raje počakal kaj bo, ko bo ta puška imela tudi optiko. In zadetki luknja v luknji ali pa kakšne hudomušne deteljice sploh niso znanstvena fantastika. Le uspe ne vsem

Rok
13. October 2008, 19:43
Bohlerjeve cevi so že ok, samo luknje v luknji ne boš delal. Preprosto ni možno.
Mogoče ti uspe serija. Da še enkrat ponovim: ne gre se tukaj da avtor ali kdorkoli ni sposoben, ampak VSAKA cev trosi, Zastavine malo bolj, nemške malo majn, ampak še vedno. Mogoče če bi ti naredili res kako izjemno debelo cev po naročilu, da ni toliko tresljajev, samo povem da pač luknje v luknji ne boš delal ne zaradi sebe, ampak zaradi puške.
O mehanskih merkih ne bomo izgubljali besed.

luka
14. October 2008, 08:54
Ej Rok je možno, vido na lastne oči serijo treh luknja v luknjo s karabinko 9,3x64(mislim da je to tudi bivši kaliber za snajperje v JLA, nisem pa siguren). Človek je bil bivši niški specialec, po tem pa je še s pištolo navadna TT po dolgem prerešetal colsko cev na razdaljo 25m. In pol je vse tiho bilo, ker je pred tem padla stava za pujsa, da ni sposoben spraznit celega saržerja od pištole ne da bi zgrešil eno kroglo. Moram ti rečt da je blo zelo impresivno. Pomembno je samo na kolko podlage ti hočeš to izvest, ta tip, žal je danes že pokojn je to verjetno nardil na kaki miljon izstreljenih krogel podlage.

LZ L

jazbec
14. October 2008, 10:31
Sicer je malo iz teme, ampak kdo pri lovu potrebuje puško ki nese luknjo v luknjo. Seveda je potrebna solidna grupa zadetkov (2-3 cm) večpa pri lovu ni potrebno. Za tekmovanje pa se uporabljajo popolnoma drugačne puške...

Deerhunter
14. October 2008, 10:41
Večkrat je tako, da puška strelja bolje, kot je strelec sposoben z njo ustrelit.

denis jež
14. October 2008, 11:50
kupi si tikko ali pa sako pa boš videl kako zgleda luknja v luknji in to ne samo ena serija kolikor hočeš jih narediš samo strelec ni tega sposoben če pa daš v stojalo ti pa naredi takih serij kolikor hočeš samo patrončke lepo vstavljaš v cev pa gre. Preverjeno.

rws
14. October 2008, 12:03
Vsak lovec, ki se čuti sposobnega ustreliti grupo manjšo od 2 cm, si tudi želi puško, ki takšno ali boljšo grupo tudi omogoča, pa naj bo za lov ali športno streljanje.

rws
14. October 2008, 12:11
no denis jež, tudi sam sem hotel omeniti fince, vendar raje nisem.:icon_wink:
na lastne oči sem letos pozimi videl, ko je kolega z sako75 hunter 6ppc,daljnogled 20x povečava leupold, in lovsko kroglo na 200m ustrelil tako, da je bila luknja premera 1cm(3 streli)!
Te kranjske blok risanice takega podviga ne vem če so zmožne:icon_neutral:

ZR7
14. October 2008, 12:32
...
Te kranjske blok risanice takega podviga ne vem če so zmožne:icon_neutral:

Bomo pa zato radovedno čakali potrditev ali zanikanje v bodočnosti, kajne?

denis jež
14. October 2008, 14:35
Saj jaz nisem rekel nič čez kranjske risanice ker se mi tovstne puške z blok zaklepom zelo dopadejo,pa tudi vesel bi bil če bi taka puška čimbolje zadevala,ker bi bila to potrditev da imamo slovenci dobre puškarje.
lp

JANEZ L
14. October 2008, 16:53
Lp!

Kot je zapisal Jazbec, tema je o lovski blok risanici, debatiramo pa o tekmovalnih puškah. Še to, kot sem že enkrat zapisal, z mojo 9,3X64, ki je prav tako Romanov vrhunski izdelek je grupa iz stojala z optiko velika kakor kovanec za 20 centov, prek merkov pa je bila luknja v luknji in tudi mojo "zvesto" je dodelal Roman in je tudi precizna, da je kaj. Samo kot sem že zapisal, Slovenci se sramujemo itak vsega kar je Slovensko!!! Pa naj vam pišejo(mo), da je to prototip na katerem se bo gradilo, bolj gonite svoje Rugerje, Tikke in ne vem še kaj! Matr, a smo res tako za plankan in, da hočemo nekaj Slovenskega raztrgati še preden je zaživelo v praksi! Bodimo raje veseli, da se je Roman sploh tega polotil in mu namesto ne upravičene kritike raje vlijmo voljo, da delo skonča in nam dokaže, da je puška res vrhunski izdelek. Sam, sem v to prepričan!!!

Lovski zdravo
Janez L

andrej win
14. October 2008, 17:23
Bravo Janez,se strinjam s tvoj trditvijo..zakaj res nebi imeli še mi svojih "nemskih" in "finskih" odlicnih pusk..:icon_neutral:

shadow23
14. October 2008, 17:45
Jaz se strinjam v kolikor gre za idejo o tej puški.Glede cen in ostalih lastnosti trgovcev pa raje ne bi-pa saj to tudi ni tema!!:icon_wink: Še enkrat pa podprem Janeza L glede slovenskih izdelkov nasploh-puške, oblačila, noži to so vse stvari, ki smo jih slovenci dovolj dobro patentirali.:icon_wink:in bi jih bilo vredno uporabljati. Je pa tudi res, da je marsikat tuj izdelek pač boljši.Zato sem za kompromise!!!!!

janez valentic
14. October 2008, 19:26
[QUOTE=ZR7;18178]Avtor (o njegovih referencah če ti niso znane, se pozanimaj sam) opisuje prototipni model in podaja vtise. Takole pravi:
"Puško se mi zdi vrhunsko precizna. Njen strelski potencial je izjemen. ... Že dolgo časa nisem z mehanskimi merki dosegal takšne preciznosti. Najmanjše skupine zadetkov treh strelov so bile razreda 2-3 cm na 100 m. Z uporabo strelnega daljnogleda bi se dalo skupine zadetkov zagotovo še precej zmanjšati."

Se opravičujem za nič. Tale citat je vzet iz konteksta, ampak kaže na nivo kritične strokovne presoje. Če narediš 15 strelnih skupin po 3 strele pa izbereš najboljših X, pa števila X ne poznamo, tudi o potencialu ni za raspravljati.

Ampak da ne bo pomote, v odličnih pogojih je možno delati grupe, ki jih omenja Kavčič na 100 m z mehanskimi merki. To je možno in npr. priporočljivo pri iskanju vzroka slabih zadetkov (da ugotoviš vzrok = montaža/daljnogled). Samo če se spraviš napisati članek, potlej brez daljnogleda in montaže izpadeš malce bos. Pri preskušanju sodobne enocevne risanice le to testirati na 50 m tudi ni najbolj kritično.

Iz napisanega v Lovcu in mnenj soforumačev ne videm dejstev, ki bi opravičevale kovanje v zvezde in to sem mislil z zaplankanostjo. Če naredi puško puškar, ki je (vnesi poreklo,državljanjstvo itd.) ni zato puška ne boljša ne slabša, kot če jo naredi puškar ki to ni.

Vprašanje je koliko je ta puška dobra, pa koliko stane, pa se potlej vidi ali sem pripravljen dati zanjo EU valuto.

In na to vprašanje - koliko je dobra oz. slaba, je še preslabo odgovorjeno.

Objektivnost na tem forumu je težko za pričakovat - Bock je sponzor, kar popolnoma cenim. Brez sponzorjev tudi nimam komu pisati.

Ideja narediti novo bločno puško za evropski trg je zelo obetavna. Želim veliko uspeha, predvsem v smislu prodajnih količin.

GregaK
14. October 2008, 20:34
Vse lepo in prav Janez, vendar mislim, da pozabljaš, da gre tu za PROTOTIP!
Take teste, kakršne jih navajaš, pa mislim, da lahko pri?akujemo, ko bo puška nared za serijsko proizvodnjo!

dolgin
14. October 2008, 21:49
.......mmmmmmmm,pa še ta lev kopit ma una gor na slikc........,lih zame!!!!

lp

jereb
14. October 2008, 22:23
Težko je začeti, pa bom vseeno poskusil.
Nisem ravno strokovnjak za orožje, mi je pa tale puška dala misliti tudi zaradi objave v Lovcu. Tukaj na forumu pa berem, da je to super kost za glodanje. Bom še sam ugriznil. Sem bolj umirjene sorte, zato mislim tako, da je ta puška vsekakor izjemen proizvod (saj je Slovensko puškartvo skozi zgodovino imelo hudo razburkane čase) saj ponuja sicer že videno, vendar redkeje uporabljano izvedbo zaklepa z odličnimi karakteristikami, ki bi znal ob vrhunski izdelavi in dostopni ceni dodobra prodreti na trg in tako tudi pokazati mesto naših puškarjev. Puške pa ne bi koval v nebo, dokler se le ta ne izkaže, za kar pa mislim da bo kmalu dobila čas in bomo videli, saj prototip ni in nikakor ne more biti merodajen za nas, kot končne uporabnike, temveč ponuja dosti informacij predvsem izdelovalcu.
Članek v Lovcu je dobro napisan. Je pa tako, da moramo vsak članek prebrati 2x in z glavo, da nas evforija prvega branja ne zavede.
Za puško jih je že nekaj v vrsti, bodo malo pokali, nato pa se bomo lahko kregali in pisali v nedogled ali je dobra ali slaba ...

GregaK
3. July 2010, 18:07
A se kaj ve kako je sedaj s to puško?

E so našparani, jih je treba porabit! :icon_lol::icon_lol:

JevŽ
11. March 2014, 23:14
Zanima me če kdo uporablja blok risanico? Kakšna se mu zdi, kakšna je (slike)?

Kaj je s to kranjsko risanico?

Pa še nekaj. Ali bi jo kdo rad imel, če je še nima? Želje?

Lp