PDA

View Full Version : fotografsko društvo Forum lov



shadow23
27. September 2008, 10:28
Spoštovani lovci ali se vam zdi smiselno, da bi mogoče lovci, forumaši na tem forumu ustanovili svoj nekakšen fotolovski klub, da bi lažje objavljali svoje slike ( glasilo Lovec, koledarji,..). Ni pomembna oprema vendar namen, seveda pa bi imeli toliko spoštovanja do sebe in drugih, da objavljamo samo najbolše naše posnetke. Zdi se mi, da ima ta forum že kar veliko težo med lovci v sloveniji. Mnogo ljudi oglašuje na njem, članke pišejo priznani slovenski lovci in strokovnjaki. Tudi zato menim, da bi lahko postal še bolj vsestranski, bodo pa tudi ostali ljudje -nasprotniki lova videli, da lahko lovci tudi opazujemo in fotografiramo. PIŠITE ODGOVORE- NEGATIVNE IN POZITIVNE!!HVALA

zober
27. September 2008, 11:15
to bi bilo zelo pametno!

springer
27. September 2008, 16:36
Dobra ideja! Prva možnost, da se javno predstavimo je foto natečaj ki ga organizira FK Grča.

pumpa
27. September 2008, 17:05
objavite lahko vse moje posnetke ki so vam pri srcu, lahko vam jih pošljem tudi po mailu.

shadow23
28. September 2008, 09:38
Springer se strinjam, mislim, da je potrebno poslati po 4 fotografije od vsakega avtorja do 20.10.2008.

springer
28. September 2008, 11:05
Tu najdete raspis in prijavnico http://www.fotodrustvo-grca.si/lovski08.pdf
Če kdo ne ve katere štiri fotke bi objavl, lahko predhodno objavi nekaj fotografij na forumu in jih skupaj pokomentiramo, da bo odločitev lažja.
Če ste za se na prijavnici pod naziv FK ali LD napiše fotografsko društvo Forum lov

gamsar
28. September 2008, 11:39
Shadow ideja je zelo dobra, samo nimamo vsi take opreme kot ti. Večinoma smo oboroženi z digitalci v rangu od 300-600 eur pa imamo mogoče 10x optični zoom. To je pa to. Ampak kot si reku je važn namen, volja, veselje do fotografiranja divjadi. Tudi jaz se pridružujem k temu, da se lahko moje fotke objavi za potrebe fotografske sekcije, društva forum lov. Na omenjenem natečaju pa nekako nebi sodeloval, ker se mi zdi da sem prevelik amater v primerjavi s shadowom in njemu podobnimi. Na tem forumu če se ne motim so najbolše posnetke predstavili shadow, gosjak in springer. Ostali vam pač ne sežemo do kolen:icon_lol:

shadow23
28. September 2008, 13:27
Odločam se med!!

shadow23
28. September 2008, 13:31
........

shadow23
28. September 2008, 14:52
...........

ZR7
28. September 2008, 19:44
Shadov, tvoja ideja je odlična.
Menim, da jo ti kot pobudnik in ostali, ki so se voljni odzvati morate realizirati.
Kot administrator strani sem pripravljen pomagati in izpeljati, oz. omogočiti izpeljavo kakšne nove rešitve na straneh posebej za fotografsko društvo.
Mogoče posebno galerijo ali področje obstoječe, ki bi jo upravljali člani tega društva? Pričakujem tvoj predlog.

LP

shadow23
28. September 2008, 21:54
Zr7 hvala za podporo! Mislim, da je obstoječa galerija zaenkrat še funkcionalna, definitivno pa jo bo treba čežčas, v primeru zanimanja nekoliko popraviti.Zaenkrat smo sklenili- vsaj mislim da, sodelujemo na natečaju v Kočevju. Rad pa bi videl, da se na srečanju forumašev zmenimo in dogovorimo(ali kako drugače) kakšni so interesi in pričakovanja vseh forumašev ne samo nas foto lovcev. Zdi se, da je bila tvoja ideja o lovskem forumu na mestu, sedaj počasi žanjemo uspehe, videl sem, da veliko visokih lovskih imen sodeluje na tem forumu po svoji strokovni plati, kar je zelo koristno.Zato mislim, da bi bilo pošteno, do forumašev in pa predvsem do tebe,da fotolovci iz tega foruma zastopamo vrste, katere so nam dale priložnost za dokazovanje- torej FORUM LOV. Imam nekaj idej glede objav naših fotografij v slovenskih lovskih medijih, predvsem glasilo Lovec, v katerem bi morale biti objavljene večinoma slike lovcev, saj smo mi tisti, za katere je Lovec pisan, zavedati pa se je potrebno, da Slovenskemu lovstvu ne koristi članek o kapitalnem jelenu iz obore na Bavarskem, vendar naš Alpski, Kočevski, ...npr. jelen, za čigar obstoj in življenje smo odgovorni.S svojimi posnetki bi dokazali stanje v naših loviščih, s tem ap pomagali skoraj vsem lovskim organizacijam na Slovenskem, da izpopolnijo nekatere obstoječe težave pri gospodarjenju.Vem, da se pri prav vsakem izmed nas najde vsaj kakšno fotografsko gradivo, ki je boljše od tistih, ki so jih posneli fotografi, saj imamo skozi svoje obhode neprimerno več možnosti in znanja za približevanje divjadi. To je samo nekaj argumetov, zaradi katerih je potrebno začeti razmišljati o sekciji znotraj društva!

ZR7
29. September 2008, 07:52
Shadow, hvala za pohvalo. Mi godi.:icon_redface::icon_wink:

Fino bi bilo, da bi se srečali in podebatirali na to temo. Ker si pobudnik ideje, bom organizacijo in nadaljno koordinacijo te sekcije prepustil tebi, sam pa po najboljših močeh pomagal in skrbel za tehnično podporo. Predlagam, da povabiš zainteresirane, zbereš ekipo in začnemo s konkretnimi pogovori. Natečaj Grče pa bo vaš prvi preizkus. Držim pesti.

LP

shadow23
29. September 2008, 13:20
Hvala !Rečeno storjeno:icon_wink:!:icon_lol:

shadow23
29. September 2008, 13:23
Prosim vse, ki želijo sodelovati na oktobrskem natečaju fotografskega društva Grča in vse druge ljubitleje lovske fotografije, da se oglasite na forumu z predlogi, željami,...!Vsi vljudno vabljeni, ne glede na fotolovsko opremo!!
HVALA V UPANJU NA ČIMVEČJI ODZIV!!!

springer
29. September 2008, 15:58
Shadow23, od fotk s katerimi nameravaš sodelovati na natečaju, sta mi zelo všeč prvi portret srne in zadnji gams: Izločil bi drugo fotografijo srne. Kljub temu, da so zadnje noge skrite v travi, mi deluje, da so odrezane- pod srno bi moralo biti malo več trave. Mogoče bi poskusil z izrezom.

Svoj izbor bom pripravil do konca tedna.

shadow23
29. September 2008, 19:57
Okj!Bomo potem komentiral.!

shadow23
29. September 2008, 20:39
Tale je posneta še s starim kompaktom z 10kratnim optičnim zoomom!:icon_lol:Se mi zdi, da mi je takrat kar uspela, saj je blo slikano le na 30-40m!

pumpa
29. September 2008, 22:18
pa še ena moja.

mauser
30. September 2008, 15:02
mislim da mi je uspela.

http://shrani.si/f/k/Tw/mruW7Zx/1/pa130939.jpg

shadow23
30. September 2008, 17:26
Mauser definitivno ti je usplea, meni se zdi supr fotka.A:icon_eek:A maš še kakšno fotko, da bi poslali na foto natečaj??

shadow23
30. September 2008, 19:20
.....

dolgin
30. September 2008, 20:20
Super ste se tole zmislli!
Povabite zraven še Gosjak-a,on je svoje čase veliko objavljal na forumu,na vem kam je zej poniknu!
Shadow,dj rajš uno drugo sliko od gamsa,k teče (k ma noge ukp)......,čak mau......

http://www.forum-lov.org/images/zoom/divjadi/viewsize/GamsShadow7.jpg

Tole sm mislu.....,ta t je ratala,k u filmh:icon_lol:

shadow23
30. September 2008, 21:00
Sej zgleda pošteno sam problem je tehnična plat! Ni tolk ostra pomoje kaj še ostali mislte?:icon_lol:

shadow23
30. September 2008, 21:05
Kaj pa tale- vem že kr mav sm tečn!!:icon_lol::icon_redface::icon_lol:

shadow23
30. September 2008, 21:09
.......

dolgin
1. October 2008, 08:50
Fajn slikca! Na vem,verjetno so to boljši posnetki kot jih bo večina kdajkoli nardila,tko da nej to pove kšn k se u to zastop.......

springer
1. October 2008, 12:22
Težko je reč s kakšno fotografijo najlaže prepričaš žirijo. Gams v teku je veliko redkejša in vrednejša fotografija (čeprav ni tehnično popolna) kot stoječi gams na travniku. Za nas jagre je bistvo, da se lepo vidi trofeja, medtem ko žirija ocenjuje tudi likovno vrednost. S tem lahko postane fotografija, ki jo je objavil Pumpa (jablana in v ozadju srnjak)za žirijo zanimivejša, še posebej če avtor fotografije najde dober naslov fotografije.

pumpa
1. October 2008, 18:10
springer
hvala hvala
ko se vidmo dobiš za
:beer:

jereb
2. October 2008, 16:50
Lepe fotke. Na natečaj bom morda prišel tudi sam, imam nekaj fotk. Ko pogruntam, kako jo nalimat na forumsko sporočilo, boste katero tudi videli.

Glede objavljenih slik pa eno mnenje. Nisem profesionalec, mislim pa tako. Fotografija mora imeti super kompozicijo in ostrino. Mislim pa da je rahlo šepanje ostrine manj moteče, kot slaba kompozicija.

V primeru gamsov, bi sam vsekakor izbiral med slikama gamsa v diru. Saj so drugi tudi dobri, samo so kot bronasti kipi, pri miru. Takih je mnogo.
Kiks v kompoziciji pa se mi zdi pri sliki srnjaka in srne, kjer sta oba malo porezana, z leve strani pa je preveč trave. Vem, kaj je verjetni vzrok tega - ostrenje srnjakove glave. Glava je sredinska, dobra, samo telo pa je fotograf "pozabil". Poizkušaj v takem primeru uporabiti flexible fokus, ko si mesto ostrenja lahko premikaš. Če tega aparat ne dopušča, pač premakni aparat in močno upaj, da premik ne bo vplival na ostrino. Vaja dela mojstra, če mojster dela vajo.

Veper
2. October 2008, 21:49
Kakršna koli promocija FORUMA-LOV je dobrodošla in ta z foto sekcijo foruma -lov je ena boljših. Vsekakor bom po mojih močeh prispeval delež če že ne v foto materijalu pa kako drugače.Za pokušino pa ena fotka ki mi je prirasla k srcu in sem jo poimenoval "po lovu" bila je posneta na Grmadi po jutranjem lovu na gamsa.http://www.moj-album.com/slike/2098411/Qy4IebrqMzMnuH5W.v.jpg
in na njej ni videti lova oziroma lovske tematike ,je pa topla fotka ki leže v srce ob spominu na dogodek. Prilepil sem jo samo tako za "dušo"

Ganges
2. October 2008, 22:11
Tudi sam se strinjam in močno podpiram to idejo! Prav gotovo na slovenskem tega manjka in zakaj ne bi ravno forum lov začel tega med "navadnimi" lovci. Na koncu koncev tudi zato, da nekoč več ne bi v naši reviji Lovec gledali samo fotografij iz obor ali pa leto za letom istih fotografij na naslovnicah. Prav gotovo bom sam raje videl kako fotorgafijo, ki mogoče tehnično ne bo tako popolna kot marsikatera tuja sedaj, ampak bo plod domačega znanja in domače divjadi!

Strinjam pa se tudi z Jerebom. Shadow tudi meni je dosti bolj všeč fotografija gamsa v teku, ker je nekaj posebnega, nima toliko veze ostrina, ki pa prav gotovo tudi na tej fotografiji ni slaba in je dobra. Važna je kompozicija. Tudi springer je to povedal, da bi mogoče malo obrezal druge slike, ker divjad ni v centru in je zamaknjena s sliko. Do sedaj nisem želel komentirati, ker sam nosem fotograf in je to le moje laično mnenje :icon_wink:

lp in obilo uspeha, tudi podpiram vas in bom pomagal kolikor lahko če bo treba!

Prskač
2. October 2008, 23:35
Se strinjam z Gangesom.

gosjak
3. October 2008, 10:51
Dolgin! Nikamor nisem poniknil, še naprej redno spremljam forum in sem ter tja objavim kakšno slikco. Preveč zaporednih objav pa tako ni dobro.

Ideja o foto sekciji foruma Lov se mi zdi zanimiva in delim mnenje predhodnikov.

Mnenja sem, da slikamo skozi oči lovca, ki pogosto nima časa, da bi izbiral še motiv, svetlobo itd. kar je potrebno za dobro sliko. Toda tudi take slike, ki zajamejo trenutno situacijo imajo svojo vrednost

Še kakšna bolj ali manj naključno izbrana slika:

http://www.moj-album.com/slike/2805013/BrmO1jA1fRdA12Qg.jpg

http://www.moj-album.com/slike/2805013/dPXsBCwlbDEdG1CH.jpg

http://www.moj-album.com/slike/2805013/QdZdqXOnRLGB5G5V.jpg

capra ibex
3. October 2008, 12:57
Pozdravljeni

Mislim da je gosjak izven konkurence:icon_wink:
Izredno lepe fotografije, bravo.

Lp

ZR7
3. October 2008, 13:01
Tu najdete raspis in prijavnico http://www.fotodrustvo-grca.si/lovski08.pdf
...
Če ste za se na prijavnici pod naziv FK ali LD napiše fotografsko društvo Forum lov

Samo pripombo na tole. Društvo je nekaj kar mora biti registrirano, s svojimi Pravili itd. Če ta ideja, da pošljete pod okriljem Forum-LOV zaživi in bo upoštevana, česar bomo vsi skupaj zelo veseli, predlagam da raje napišete:

"Foto sekcija Forum-LOV". Kaj pravite?

shadow23
3. October 2008, 15:50
Zaenkrat lahko uporabimo ta naslov ali pa rečemo da delujemo kot društvo znotraj matičnega društv, zaenkrat!? Če je to mogoče. Če pa ni pa je uredu tudi predlog foto odbor ali sekcija forum-lov!!Kaj menite??

shadow23
3. October 2008, 15:58
.......

gosjak
3. October 2008, 16:57
Shadow23! Danes sem že enkrat napisal, da je tvoja ideja o neki povezavi članov foruma, da predstavljajo Forum Lov s svojimi fotografijami tudi navzven zanimiva. Osebno mislim, da je v danem trenutku najbolj primerna uporaba naziva, ki ga predlaga ZR7 in bi ta naziv vpisali, tudi v prijavnici za foto razstavo.

Zakaj? Zakon o društvih je za vse enak ne glede na namen društva. Tudi pod nazivom sekcija je tvoja zamisel izvedljiva.

Veper
3. October 2008, 16:58
Kot je že ZR7 zapisal,je možno uporabiti le " foto sekcija društva forum-lov" ker je društvo "forum-Lov" že registrirano in kot obstoječe društvo lahko ima sekcije takšne ali pa drugačne. Vse kar bi bilo drugo bi se pač moralo samostojno registrirati in uporabljati drugačno ime,kar pa po moje nima smisla saj nas je združil in z idejo o foto galeriji in seveda nadgradnji "foto sekciji" ravno FORUM - LOV. Vsekakor pa je ime društva FORUM - LOV tudi že prepoznavno in ravno tako spletne strani in forum ki ga uporabljamo in na ta način nekako omogočajo tudi večjo in hitrejšo prepoznavnost sekcije. No to je moje mnenje .

jereb
3. October 2008, 18:42
Gosjak, zajec je fantastičen. Poza ki da sliki "gibanje", kar pričakuješ, da bo zbežal s slike, še preden si ga dobro ogledaš. No in take fotografije so meni osebno tiste, ki jih je potrebno na razstavi pokazati, pa naj bo to gosjak sam, ali pa foto sekcija foruma lov. Več ko bo teh fotografij, lažje bo doseči objavljanje v Lovcu.
Če ne drugega, Lovec je nastal zaradi Slovenskih lovcev v ponemčenih časih in je sedaj kar malo čudno, da v njem prevladujejo nemške slike ... Pa ne da bi hotel kaka huda nacionalna čustva vzpodbujati, pač eden od argumentov za Slovenske fotografe.

springer
3. October 2008, 19:08
Gosjak klobuk dol res pohvalne fotke.

Kar se tiče imena je tudi Foto sekcija OK. Mogoče v prihodnosti dobimo še strelsko, kinološko, pevsko... sekcijo.

shadow23
3. October 2008, 19:40
Se strinjam z vami, važno je , da ostanemo povezani, v tem se strinjamo!!! Uspešno naprej!!

shadow23
3. October 2008, 19:45
Po našem prvencu na razpisu, bomo morali delati naprej.Najboljše je, da potem naše slike probamo pokazati po lovskih družinah, to bi lahko izvedli na lovskih srečanjih, piknikih, streljskih tekmah. S tem se predstavimo družinam tudi s strani uporabe naših fotografij na svojih koledarjih in spletnih straneh.Vem, da je to zelo posplošeno vendar nekje moramo začeti, vemo pa , da je vsak začetk težak.Torej zavihajmo rokava!!:icon_wink:Zelo zaželjeni so predlogi in kritike!!

mauser
3. October 2008, 19:51
SRNJAK

http://shrani.si/f/1n/Pp/1P17YcRU/1/p4281823.jpg

http://shrani.si/f/18/FG/3GQvUzGf/1/p4281825.jpg

http://shrani.si/f/3R/i6/rJOn58N/1/p4281826.jpg

http://shrani.si/f/h/2h/og1GVpj/1/p6210087.jpg

http://shrani.si/f/6/kb/4XrWtbxr/1/p6210094.jpg

ZR7
3. October 2008, 20:01
... S tem se predstavimo družinam tudi s strani uporabe naših fotografij na svojih koledarjih in spletnih straneh....Zelo zaželjeni so predlogi in kritike!!

Prvi korak je lahko podoben lanskemu, ko sva z Gosjakom z njegovimi in fotografijami ostalih forumašev sestavila koledar v Adobe pdf obliki in ga je moč sneti s strani v menuju "brošure". Za naslednje leto pa bi mogoče bil cilj izdelava pravega koledarja, ki bi ga ponudili v nakup forumašem in ostali javnosti?
Tudi foto razstava sekcije bi v nekem trenutku bila zanimiva reč. Kako to gre, pa boste vedeli fotografi več povedati.

Definitivno pa se bi bilo dobro sestani in za mizo prerešetati vse te možnosti. No, prve debate bodo vsekakor v Preddvoru, kajne?
LP

Veper
3. October 2008, 20:13
Torej fotkarji do spomladi mi izberite kakih 100 fotk ,potem jih bomo skupaj pogledali ,se odločili katere da in katere ne,jih lepo stiskali in postavili za steklo,jaz pa se obvežem,da zagotovim prostor in zorganiziram foto razstavo foto sekcije forum-lov. Najverjetneje bo to brezplačna razstava ,vendar prostovoljne prispevke pobirajo tudi na veselicah kajne:icon_lol:

gosjak
3. October 2008, 20:27
Sam sodelovanje na natečaju Divjad v naravi 2008 razumem tako, da vsak zainteresiran sam pošlje 4 slike na DVD v prijavnici pa v rubriko Foto klub, društvo, lovska družina vpiše: Foto sekcija Forum Lov.

Če ne razmišljam prav me pa popravite.

ZR7
3. October 2008, 20:45
Sam sodelovanje na natečaju Divjad v naravi 2008 razumem tako, da vsak zainteresiran sam pošlje 4 slike na DVD v prijavnici pa v rubriko Foto klub, društvo, lovska družina vpiše: Foto sekcija Forum Lov.
...
Tudi jaz sem tako razumel. Shadow?

shadow23
3. October 2008, 20:51
Ja pošlje se 4 izbrane fotke z naslovi na CD/DVD na:http://www.fotodrustvo-grca.si/lovski08.pdf (tukaj mal poglejte za naslov in ostale pogoje).Uglanm vsakršna dilema glede fotk naj bo napisana tu in bomo pokomentirali in pomagali kar se da.:icon_wink:

vest
3. October 2008, 20:57
Sodelujem na nekem forumu kjer imamo urejeno temo fotografija meseca in prav lepo funkcionira. Najboljše ocenjene pridejo v izbor za letni koledar.

Mogoče bi tudi na Forum lov lahko izvedli kaj podobnega.

Lp

jereb
3. October 2008, 22:32
Ideje so dobre, zdaj pa počasi k dejanjem. Prilagam nekaj slikic v vpogled in komentiranje.

shadow23
4. October 2008, 12:43
Fotke so dobre vendar manjka malo ostine,kompozicija( vejice pred srno, gams med drevje) izbira take kompozicije fotko tudi potemni, zato postane bolj zrnata-šum.Druga stvar je ta, da moraš vedno kombinirati ISO in čas, visok ISO(svetlobna vrednost 100-1600...) povzroči zrnatost slike vendar pa ji da ostrino v slabih pogojih-za slikanje z roke.A uporabljaš stativ??

Nočem izpasti preveč tečen, kritičen, samovšečen vendar menim, da je tako pisanje s strani vseh le pozitivno za nas. Je pa tudi res, da nimamo vski enakih idealov o fotkah, to bo moč spoznati pri ocenjevanju žirije.

Glede fotografije meseca- foto Grča to že uporablja in sicer fotografije tedna, mi pa lahko izberemo mesečno ali tedensko- to je odvisno od količine fotk, ki jih bomo posneli.

zober
4. October 2008, 12:58
materijala je dosti shadow,glede video daj zapeč mi kaj pase slišiva!

jereb
4. October 2008, 19:37
Ker sem jaz tudi druge malo pokritiziral, sem še sam nekaj nalepil.

Edina prava informacija o sliki je kritika, zato hvala, vsaj jaz to tako vzamem, saj samo "super", "fantastično" in oh in sploh nima prave podlage. Pohvala dobre fotografije vedno zajema malo kritike, saj ima vsako oko svojega malarja.

Te fotke so starejše, sem se še nekoliko več lovil. Uporabljam pa sony dsc h2 in po ta novem še 1,7x telekonverter. Skoraj vedno slikam iz roke:icon_cry: ker ponavadi nisem na fotolovu, ampak je aparat zraven "ta krvave jage" no pa mi stativ viška hodi. Je pa res to (verjetno nisem edini), ko se odpravim slikat (al pa jagat) je bolj klavrno, ko pa nimam ne puške ne aparata, pa živalski vrt pet metrov pred mano norce brije.
Glede ISO vrednosti, pa sam nikoli ne grem preko 320, najraje 80, 100 ali pa 200. Le za dokumentarne posnetke včasih to prekoračim, ker je drugače slika hitro zrnata.
Gams je slikan na sprehodu na popolnoma nedomačem oklju, sva z boljšo polovico slučajno tam hodila, sploh nisem vedel, da so tam gamsi, bilo jih je več, ta pa je bila najbližje in sem slikal kakor se je dalo. Srnjaka ki ima ovito rogovje pa sem slikal tudi v zelo slabih razmerah, zanimiv je bil zaradi dodatnega materiala na rogovju. Zajec slikan za probo z 24x zoom (12x opt. 24x dig.)
Se bom potrudil in še kakšno boljšo nalepil.

shadow23
4. October 2008, 20:19
Ta srnica je pa že kar prisrčna, zanimiva poza in tudi dobra ostrina ter čas!!Bravo:icon_wink::icon_biggrin:

capra ibex
4. October 2008, 20:20
http://www.moj-album.com/slike/672420/_abCUM_aiHNl95jg.v.jpg

Še jaz dodajam moj današnji ulov.
Glede na pogoje kakršni so bili mi je fotografija še kar ratala.

Slikano z stabilizatorjem z roke na cca 90-100m

Lp

gosjak
5. October 2008, 21:50
Sam se nikoli nisem prijavljal na foto natečaje, sedaj pa kar čutim neko moralno obveznost, da tokrat pošljem slike s pripisom sekcije saj mi Forum lov omogoča objavo. Ne smemo pozabiti na ptice. Tudi ovire pred glavnim objektom slikanja večkrat niso moteče saj dajo sliki globino.

http://www.moj-album.com/slike/2805013/lCGKwIVYqX6MCVyn.jpg

http://www.moj-album.com/slike/2805013/vIQT4FyD1Xl2iPNL.jpg

ZR7
6. October 2008, 07:26
Lisička je čudovita. Dobra igra svetlobe. Ovire pred objektom pa poleg pridiha resničnosti gozdnega okolja dajejo še posebno kompozicijo.
Pri hermelinu pa poseben vtis dajeta vzporedni poševni prečki.
No, to je le moje laično mišljenje.
Kot vidim, bo šlo na natečaj kar nekaj odličnih fotk. Bomo tiščali pesti, da se bo kar cedilo.:icon_biggrin:

andrej win
6. October 2008, 23:15
Bravo,lepe slike..
tale moja se skrije..se enkart bravo:icon_biggrin:

ZR7
7. October 2008, 07:26
Andrej, tale tvoja fotka je odlična. Krasna diagonalna kompozicija in smer akcije.
Pogled mladiča k objektivu, drugi pa stran, dajeta dinamiko. Ostrina v redu. Naberi še tri fotke in pošlji na natečaj!

ZR7
7. October 2008, 07:32
Shadow, dobro bi bilo izkoristiti priliko sobotnega srečanja v Preddvoru za pogovor o fotografski sekciji in načinih predstavljanja na straneh in širše.

Fotografi, prijavite se na srečanje, odpokamo svoje in se usedemo za mizo. Da se osebno spoznamo in združimo ideje. Ter seveda dogovorimo za nadaljne oblike sodelovanja.
Obenem lahko izvedete delavnico z naslovom "Lovci Foruma in druženje v Preddvoru":icon_wink: Fotke bomo rabili za članek, ki bo sledil in imel priloženo galerijo.

Kaj meniš?

shadow23
7. October 2008, 14:02
Se vam vsem opravičujem vendar sem zabredel v obveznosti katetre so neprestavljive!!! Resnično mi je žal, lahko pa se vi zmente za nekaj časa pa se potem če bi seveda hoteli srečamo in vse uredimo??:icon_redface::icon_redface:

springer
7. October 2008, 15:43
Andrej, tale tvoja fotka je odlična. Krasna diagonalna kompozicija in smer akcije.
Pogled mladiča k objektivu, drugi pa stran, dajeta dinamiko. Ostrina v redu. Naberi še tri fotke in pošlji na natečaj!

Se pridružujem mnenju ZR7.

trma
7. October 2008, 20:29
Pujsa sem videl, da še nimate. To je ena mojih najboljših.

lp

gosjak
7. October 2008, 20:30
Andrej, izberi še tri slike kot pravi ZR7 in jih pošlji na natečaj. Slika je res lepa in bil si ob pravem času na pravem mestu. Tudi to je čar fotografiranja.

andrej win
7. October 2008, 23:06
nimam neki dobrih slik..a morjo bit samo slike od divjadi?..
mogoce katera od teh??...

Uštar
8. October 2008, 07:02
Tega sem v prsku slikal na 15 m.

Uštar
8. October 2008, 07:09
še slike zajčka ki se je pasel pod opazovalnico

ZR7
8. October 2008, 09:11
Pujsa sem videl, da še nimate. To je ena mojih najboljših.

lp

Evo, še tri pa poslat!:icon_biggrin:

ZR7
8. October 2008, 09:13
nimam neki dobrih slik..a morjo bit samo slike od divjadi?..
mogoce katera od teh??...

Ona z ležečo kozo je ta prava. Morebiti potrebuje kaj popravkov v temnici, a tematsko mi je zelo všeč.

gosjak
8. October 2008, 11:25
Kdor misli, da nima štirih slik divjadi bi mogoče lahko priložil tudi kakšno lepo kompozicijo naravnega okolja s sledovi divjadi. Tudi to je del divjadi v naravi. Seveda se pa lahko pošlje samo ena slika. Nič ne vemo kaj bo žiriji najbolj všeč.

shadow23
8. October 2008, 19:06
Ne razpis je na temo DIVJAD, mislim, da okolja ne bodo upoštevali!:icon_sad:Pač taka so pravila, drugič bo pa kakšno drugo!!:icon_wink:

shadow23
8. October 2008, 19:31
Nekaj za statistiko ali mogoče arhiv!!:icon_biggrin:

andrej win
8. October 2008, 19:47
ZR7--Ona z ležečo kozo je ta prava. Morebiti potrebuje kaj popravkov v temnici, a tematsko mi je zelo všeč.
Kaj naj bi to pomenilo? je pretemna...??:icon_redface:

ZR7
9. October 2008, 08:00
ZR7--Ona z ležečo kozo je ta prava. Morebiti potrebuje kaj popravkov v temnici, a tematsko mi je zelo všeč.
Kaj naj bi to pomenilo? je pretemna...??:icon_redface:

Ne, ne, mislil sem na programe za obdelavo fotografij. Fotografi to kar redno uporabljajo. Ne vem kakšna je kvaliteta v originalu. Mogoče bi se dal slika kaj izboljšati na področju ostrine, barvnih odtenkov, kaj vem česa vsega še. O tem bi vedeli več drugi povedati, jaz nimam izkušenj. Mogoče bi bila tudi to ena pridobitev druženja v sekciji. Izmenjava mnenj in znanj o teh rečeh.

Sicer pa mi je fotka zelo všeč in nedvomno zasluži, da je v izboru tvojih štirih fotk za natečaj.

Moram pa spet poudariti, da fotke rad gledam, mogoče jih celo vidim drugače kot običajni opazovalci, a kakšnega posebnega znanja o fotografiji nimam. Sploh sedaj v digitalnem svetu, kajti moje večje zanimanje za fotografijo sega v čase analogne fotografije pred desetletji.

LP

springer
9. October 2008, 14:22
izbrati moram med sledečimi fotografijami

shadow23
9. October 2008, 14:25
Prva,tretja in tisti srnjak , ki ma prov skupaj rogovje, ko si ga enkrat objavil!!:icon_wink:

springer
9. October 2008, 14:27
in se srnjaki ter jelen

jvpv
9. October 2008, 14:32
Prvi gams, drugi petelin, drugi srnjak(iz drugega posta). Zelo lepe slike, vsaj meni. Bravo

luka
9. October 2008, 14:54
Ojla Springer, maček pa si ni kaj. Prvi gams, drugi petelin, drugi srnjak iz drugega posta za četrto pa ne vem. Ampak te tri, ko sem jih napiso so me pa kot čistega laika dobesedno očarale. Bravo.

LZ L

andrej win
9. October 2008, 18:42
Springer,teb sploh ni potrebno posiljat,si že kar zmagovalec:icon_wink:

BRAVO,mojster Springer!!

lp

andrej win
9. October 2008, 19:46
Ne, ne, mislil sem na programe za obdelavo fotografij. Fotografi to kar redno uporabljajo. Ne vem kakšna je kvaliteta v originalu. Mogoče bi se dal slika kaj izboljšati na področju ostrine, barvnih odtenkov, kaj vem česa vsega še. O tem bi vedeli več drugi povedati, jaz nimam izkušenj. Mogoče bi bila tudi to ena pridobitev druženja v sekciji. Izmenjava mnenj in znanj o teh rečeh.

Sicer pa mi je fotka zelo všeč in nedvomno zasluži, da je v izboru tvojih štirih fotk za natečaj.

Moram pa spet poudariti, da fotke rad gledam, mogoče jih celo vidim drugače kot običajni opazovalci, a kakšnega posebnega znanja o fotografiji nimam. Sploh sedaj v digitalnem svetu, kajti moje večje zanimanje za fotografijo sega v čase analogne fotografije pred desetletji.

LP

Sej u bistvi je slika mal popravljena,sam ne s strani profesionalca,pa tudi program ni nevem kaj..:icon_redface:
Ta slika se tud men dopade,ampak ni taka kot bi lahko bila..situacija popolna,ampak jutranje sonce direktno v objektiv,slikano iz roke,casa pa je bilo le sekundo ali 2..
Bom jo probal se mal popravt..hvala!

lp

shadow23
12. October 2008, 21:19
Lp! Ali ste se na srečanju forumašev kaj pogovorili glede našega delovanja,ciljev in podobno??

ZR7
13. October 2008, 07:06
Lp! Ali ste se na srečanju forumašev kaj pogovorili glede našega delovanja,ciljev in podobno??


N'č:icon_redface:
Enostavno ni nihče pomislil na to. Edino kar je bilo okoli fotografiranje je bilo to, da je nekaj fotoaparatov malo škljocalo. Za ostalo pa enostavno ni bilo časa, ker je bila kaj hitro noč in smo nekateri odpeljali familije domov, ostali pa so se predali nočnemu življenju pod kozolcem.

Sigurno pa bi beseda stekla, če bi bilo prisotnih kaj fotografov, ker se tej temi enostavno ne bi ognili. Tako pa mislim, da je bil edini prisoten Springer, ki pa je imel tudi nekako starševske dolžnosti.

Shadow, predlagaj kraj in čas sestanka! Se srečamo in dorečemo. Za kakršnokoli akcijo potrebujem vaše ideje, mnenja in napotke.

shadow23
19. October 2008, 17:10
A ste poslali slike??Springer eno vprašanje zate itam tko da boljše da kmalu prides na forum!!!:icon_lol:

springer
19. October 2008, 22:20
shadow23 kaj te muči

shadow23
19. October 2008, 22:29
A si ze poslal fotke??

springer
19. October 2008, 22:41
V petek

springer
30. October 2008, 10:24
Seznam sprejetih in nagrajenih del na Natečaju Divjda v naravi
http://www.fotodrustvo-grca.si/divjad08/sprejeta_dela.pdf

dolgin
30. October 2008, 10:47
Tole mi diši po korupciji! A so kje objavljene tudi slike in kriteriji za ocenjevanje!?

lp

ZR7
30. October 2008, 10:54
Tole mi diši po korupciji! A so kje objavljene tudi slike in kriteriji za ocenjevanje!?

lp

:icon_lol: Ja seveda.
Po mojem je bila konkurenca peklenska. A pomembno je olimpijsko načelo.
Upam, da bo možnost vse te fotke kje ogledati. A prav opažam, da niso vsi, ki so se tu oglašali, poslali svojih fotk?

JANEZ L
30. October 2008, 12:04
Lp!

Springer ali so to vsa prejeta dela ali le sprejeta v ožji izbor?

Lovski zdravo
Janez L

shadow23
30. October 2008, 12:27
To so dela sprejeta v ožji izbor:icon_wink:!! Jaz sem se čudl zakaj me niso napisali da sem poslal sliek, zato sm klicov foto grčo in vprašal, povedali so mi, da žirija ni ocenjevala kot bi morala, saj so se pojavljale slike iz obor, in prostoživeče živali, ki niso divajd!!!:icon_evil::icon_evil:
Čestitke pa springerju, ker je objavil poštene slike in prišel v ožji izbor!!!

shadow23
30. October 2008, 12:32
Govoril sem tudi z favortitom za končno zmago a je bil močno razočaran, saj mi je zatrdil, da so precej slabše slike-kar je seveda subjektvno kotirale višje kot nekatere boljše!! Res je, da sem tudi sam delno razočaran, vsaj glede na to, da so se verjetno pojavila dvojna merila!:icon_confused: Ampak še vedno velja pravilo, ki ga je zapisal zr7 torej glavo pokonci!!!:icon_wink:

Dotaknil bi se še sledeče stvari, zakaj niste poslali fotografij tisti, ki ste obljubljali??:icon_mad: Zdi se mi, da sva poslala samo jaz in springer, drugi pa niste hoteli pomagati pri oglaševanju in poznavanju foruma!

ZR7
30. October 2008, 12:37
Shadow, ta epizoda se bo sedaj naprej odvijala brez našega vpliva. Čestitke uvrščenim in zahvala vsem, ki so poslali fotke.

Bi te pa vprašal sledeče.
Ali ideja o foto sekciji še živi in ali bomo kaj podebatirali o možnostih, ki bi jih lahko odpirali?

JANEZ L
30. October 2008, 12:55
Lp!

Dvojna merila, to moramo vzeti v zakup.:icon_evil: Sicer ni pošteno, a vemo kako se tej stvari streže.:icon_evil: "Ti a veš tist, sej veš no...":icon_evil:
Shadow23, Springer čestitam vama za sodelovanje, tebi Springer pa še posebaj za tri fotografije, ki so prišle v ožji izbor.

Za popotnico:" Malo bi okrcal tiste, ki so obljubljli in nič poslali. Za vzpudbudo pa le to. Redno se udeležujte takšnih natečajev, nastopajte enotno kot foto sekcija foruma lov. Verjemite s časoma se boste uveljvili, saj ste vsi skupaj in vsak posebaj na dobri poti in nekatere vaše fotografije so res vrhunske."

Lovski zdravo
Janez L

shadow23
30. October 2008, 14:19
Z moje strani bi zelo rad nadaljeval temo sekcije! Vendar bi se morali dobiti na kofetu in zmeniti, tako kot si dejal. Zanima me kje bi bila najbolša lokacija??Mislim, da bi bilo najbolje, da bi se zbrali vsi ki žeijo kakor koli pomagat, kaj menite vi??

ZR7
30. October 2008, 14:31
Z moje strani bi zelo rad nadaljeval temo sekcije! Vendar bi se morali dobiti na kofetu in zmeniti, tako kot si dejal. Zanima me kje bi bila najbolša lokacija??Mislim, da bi bilo najbolje, da bi se zbrali vsi ki žeijo kakor koli pomagat, kaj menite vi??

Tako je.
Takoj po praznikih se dobimo! Ker sta s Springerjem nekako "ta glavna", predlagam, da vidva določita kraj in čas, pa se v kakšnem mirnem koncu usedemo na en kafe.
Pridem zraven, da vidim kakšna so pričakovanja in da lahko naprej z našim vzdrževalcem strani ugotavljam kaj lahko realiziramo.

JANEZ L
30. October 2008, 14:36
Lp!

Šefe, ali rabite mojstra za žar?:icon_confused: :icon_lol:

Lovski zdravo
Janez L

gosjak
30. October 2008, 14:39
Slike, ki so prišle v izbor za razstavo, teh pa je 66 bo možno videti v Likovnem salonu v Kočevju. 7. novembra je ob 18. uri otvoritev in podelitev nagrad. Razstava pa je odprta nato še en teden od 18. - 20. ure.

Pričakovati je bilo, da bo kje objavljen seznam tistih, ki so svoja dela poslali na natečaju. Sigurno pa je bil še kdo od foruma, ki je poslal slike na natečaj.

Kje je ta likovni salon v Kočevju?

springer
30. October 2008, 14:41
Res bo skrajni čas, da se dobimo. Shadow23 kot idejni oče določi kraj, uro in datum.
Glede na jesenski čas razmišljam o skupnem izletu- foto lovu. Lahko gremo malo pogledat za gamse. Mogoče nam uspe kakšen dober posnetek, zagotovo pa izmenjamo medsebojne iskušnje in ideje za nadalnje delo.

ZR7
30. October 2008, 18:23
Res bo skrajni čas, da se dobimo. Shadow23 kot idejni oče določi kraj, uro in datum.
Glede na jesenski čas razmišljam o skupnem izletu- foto lovu.

Bravo Springer, odlične ideje!

Salon v Kočevju bomo pa že našli, saj to ni tako veliko mesto.:icon_biggrin:

shadow23
30. October 2008, 22:13
Jest nimam občutka iz katerih koncev ste, razen za springerja?? Tko da bi se dobli tako kot je rekel sosed springer na nekem fotolovu in nato na eni debati v lovskem domu ali gostilni.Vem pa da ste tu že lovci z daljšim stažem zato so vaše ideje vrhunske.

ps: JohnY veš da se vedno rab kdo, ki poskrbi za hrano in pijačo. Tudi sam sem med lovci znan po tem, da nism nikoli brez malice:icon_smile::icon_smile:! in rad tudi kaj zamesim!!! Zmerj pa velja od viška glava ne boli če se le da!!

ZR7
31. October 2008, 06:09
Jest nimam občutka iz katerih koncev ste, razen za springerja?? ...

Slovenija je majhna. Še včeraj se ja Crane hvalil, da jo prevozimo v dveh urah. Zato prvi sestanek kar pri pobudnikih na Gorenjskem!

springer
4. November 2008, 14:23
Če koga zanima.
http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1997&z=110

jereb
4. November 2008, 18:25
Moje slike niso bile v ožjem izboru.

Dobil sem pa odgovor, da je stvar žirije, kaj je divjad in se niso držali pojmovanja divjadi po zakonu o lovstvu. Pač ena izkušnja več za drugič.

Ko pridem do računalnika,kjer imam slike, jih nalepim. To bi lahko naredili tudi drugi, da jih še malo sami ocenimo.

shadow23
4. November 2008, 19:40
Tudi sam sem bil zgrožen:icon_evil:, da je žirija, v kateri zasedajo sami znani člani tako megleno ocenjevala.

shadow23
4. November 2008, 19:46
Poslane fotke!

shadow23
4. November 2008, 19:47
........

pumpa
4. November 2008, 20:32
pa probajte dobit zmagovalne slike da še jih mi mal ocenmo, da ne bo žirija vsega kriva.

springer
5. November 2008, 00:07
Vsem, ki so poslali slike na natečaj, bo organizador poslal CD z vsemi sprejetimi fotografijami. Ko ga dobim si ga bom z veseljem ogledal.

shadow23
8. November 2008, 13:56
Kdo bi se udeležil sestanka o fotolovu, našem delovanju na področju fotografije?? Vsi ki želite pomagati se javite da se uskladimo za datum in kraj! Okvirno bo to na Gorenjskem-od Radovljice do Tržiča!!!! Pričakujem vaše odzive!!

ZR7
8. November 2008, 15:38
V imenu upravljalcev strani seveda pridem.
Kar določi kdaj in kje.

LP

shadow23
8. November 2008, 17:37
Ja ti si seveda alfa in omega in moraš biti zravn!:icon_wink: tko da jaz bi naredil drugi konec tedna, čakam springerja da se zmeniva kje in kdaj, ker v njegovi okolici je kar nekaj primernih postojank za srečanje!:icon_lol:

GregaK
8. November 2008, 18:26
Jest vas pa pridem sam pozdravt, če boste že v naših koncih!

jereb
21. November 2008, 19:25
Evo mene po dolgem cajtu.
Pri ogledu CD-ja slik iz razstave sem bil malo razočaran, saj so gor samo ocenjevane slike. Tu so pa še moje fotke.
Dobro svetlobo želim!!

jereb
21. November 2008, 19:27
Še ostale tri.
LP

jereb
21. November 2008, 19:31
No zdaj pa bodo.
LP

springer
21. November 2008, 22:42
Jereb, kapo dol. Mislim, da tvoje fotke v ničemer ne zaostajaajo za večino sprejetih del.

gosjak
22. November 2008, 15:29
Ko gledam statistiko Divjad v naravi 2008 ne morem mimo tega, da smo trije avtorji poslali slike pod nazivom Foto sekcija Forum - Lov. Poleg FD Grča z devetimi avtorji smo že v skupini še dveh klubov ali društev, ki jih zastopajo po trije avtorji. Opažam pa, da je še kdo poslal slike pod drugim naslovom in sodeluje na forumu. Skupno je po statistiki poslalo slike 39 avtorjev.

Za začetek zelo dobro!

shadow23
25. November 2008, 19:59
Lp! V petek 28.11. ob 19.00 uri bo v Gostišču Adrijan na Črnivcu prvo fotografsko srečanje članov FORUMA-LOV. Vabljeni vsi, ki se ukvarjate z fotografijo divjadi ter tisti, ki želite pomagati s predlogi in načrti.!!!!
Prosimo potrdite udeležbo! Pri meni, springerju ali ZR7!

ZR7
25. November 2008, 20:10
Pridem.
Le vsaj znosno vreme na cesti mi zrihtajte.

LP

springer
25. November 2008, 20:46
Zihr pridem, pridruži se mi tudi Janez L (mogoče zamudiva kakšno minuto)
Ni zime za eskime- jagre.
Lp 5er

ZR7
28. November 2008, 14:44
Ok, torej danes zvečer se dobimo.
Gužve zgleda ne bo, pa mislim, da se bomo vseeno kaj dobrega zmenili.
Če se pa še kdo od lovcev fotografov nenajavljen pripelje, toliko bolje.
LP

ZR7
29. November 2008, 09:20
Včerajšnji sestanek "Foto sekcije Forum-LOV" je bil uspešno izpeljan.
Zahvaljujem se vsem udeležencem za prisotnost in polno dobrih idej.:icon_biggrin:
Določili smo vodjo sekcije, Shadowa, ki bo delo sekcije naprej koordiniral in moderiral to področje na forumu.
Ostali bomo po svojih močeh prispevali svoj trud. Več bo napisal sam.

Skratka, bravo za naše fotografe!

LP

shadow23
30. November 2008, 09:28
Tako kot je povedal zr7, v petek smo se dogovorili glede naših interesov in načrtov ter delovanja foto-sekcije. Sklenili smo,da najprej poizkušamo uveljaviti svoje fotografije na straneh foruma, na občnih zborih, z razstavami.
Spremenili bomo tudi galerijo, v kateri bomo ločevali vrhunska dela in ostala dela. Privilegijev za v kvalitetnješo galerijo ne bo, odločali bomo skupaj z komentarji ostalih aktivnih foografov, hkrati pa računam tudi, da bo fotografij veliko, kajti le tako bomo izbrali najbolše. Glede fotografske opreme pa želim povedati le to, da če bo posnetek motivno in tudi tehnično dovolj dober nas ne zanima s kakšnim fotaparatom je narejen.

V bližnji prhodnosti pa bomo naše moči usmerili tudi v organizacijo fotonatečajev, organizacijo fotolova kot dejavnosti ter uvedli fotoreporterstvo. Fotografije bomo prilagali raznim člankom in razpravam.

To so naši prvi cliji, za katere se bomo trudili, kot je že povedal zr7.

Hvala za sodelovanje!

Baco
30. November 2008, 10:20
Lahko bi tudi organizirali kakšno predavanje glede uporabe fotoaparata in rokovanja z njim.Lp

shadow23
1. December 2008, 15:01
Baco, če bo interes med člani foruma, potem to rade volje storimo! Če pa samo tebe zanima me pa kontaktiraj z zasebnim sporočilom in se dogovoriva kdaj, kje!

luka
1. December 2008, 15:42
Ej to ne bi blo slabo ABC fotografija za nas amaterje.:icon_confused:

LZ L

dolgin
1. December 2008, 15:44
ABC
Aparat
za
Butle
in
Cepce

Tak bi bil lahko naslov tečaja......

lp

ZR7
1. December 2008, 19:56
Na sestanku smo se pogovarjali tudi o foto delavnicah. Za to je prilika ob vsakem srečanju, lovu, pasjih procesijah, kjerkoli kjer se nekaj fotografov dobi skupaj in na skupno tematiko dela posnetke, se o njih in tehniki pogovarja, izmenjuje izkušnje ipd.
Zatorej ste na vsa naša srečanja vabljeni tudi kot fotografi in beseda bo stekla.
Saj veste, več glav, več kislega zelja!

Breza
1. December 2008, 21:20
Lahko bi tudi organizirali kakšno predavanje glede uporabe fotoaparata in rokovanja z njim.Lp

http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/p015.gif

JANEZ L
2. December 2008, 09:39
Lp!

"Malčk" zamujam, a popoldan prilepim fotografijo strokovnega konzilija foto sekcije, forum lov.:icon_wink:

Predavanje se bo začelo nekako takole:" Najprej kupimo štiri baterije AA....":icon_wink: :icon_lol:2045

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
2. December 2008, 16:02
Lp!

Utrinek iz ustanovnega srečanja foto sekcije, foruma lov, ki je bilo 28.11.2008 v gostilni Adrian na Črnivcu.

Od leve: Springer, Shadow23, ZR7 in Gosjak
2046

Lovski zdravo
Janez L

shadow23
3. December 2008, 16:52
Moji začetki, brez stativa z običajnim digitalcem in slabim optičnim zoomom. Slikano 4 leta nazaj na Korošici.

Kolovski
5. December 2008, 18:13
Bom tlele napisov glede koledarja.... drgač uhka, če pa nam kej jest znov, mam pa kolega k se z popravlanm slik ubada.

ZR7
5. December 2008, 19:19
Bom tlele napisov glede koledarja.... drgač uhka, če pa nam kej jest znov, mam pa kolega k se z popravlanm slik ubada.

Ok, super.

springer
5. December 2008, 22:49
Kakšno malenkost v photoshopu znam popravit če bo treba

Veper
30. October 2009, 13:11
Jesen je tu in nekako imam občutek,da je naša fotosekcija malo zaspala:icon_neutral:Dejstvo je da nekaj odličnih fotk kroži na forumu vendar je možno tudi to da smo se po razstavi fotografij na snežniku dogovorili o tem kako bomo postavili naslednjo ,na kateri pa lahko sodelujejo samo še ne objavljene fotke. Menim da je napočil čas ko bo potrebno pripraviti novo razstavo in to v kratkem z tematiko poletje-jesen.

Torej člani fotosekcije na delo in na plan z predlogi in sicer kdaj,kje in kako.


Takle mamo kenede:icon_lol:

ZR7
30. October 2009, 15:48
Lepo bi bilo videti tudi rezultate prejšnjega natečaja.
Mislim v kakšnem članku, v galeriji ali kaj podobnega.
Možnosti na straneh so, pobuda pa je vaša.

sine
30. October 2009, 20:44
Tudi sam sem pogrešal objavo rezultatov. Pa tudi fotografije, ki so bile na razstavi na gradu Snežnik, bi bile lahko na ogled forumašem. Če so kje na straneh foruma, pa jih jaz nisem našel se opravičujem!
Poletje-jesen, pa smo verjetno že zamudili, saj bi morala priti pobuda za natečaj že po končanem prvem natečaju. Upam, da se motim!

Veper
30. October 2009, 21:44
Kdo je sodeloval in kako se je uvrstil je že na forumu in sicer v sobi o fotorazstavi, prav tako pa obstaja dvd z vsemi fotkami vendar ker je obsežen ga bo moral ovjaviti admin. Bomo uredili!!

ZR7
31. October 2009, 07:31
Veper, že res. In tudi uredili bomo.
Vendar bi rad opozoril na nekaj drugega. To da je ta portal in forum na razpolago vsem lovcem in da se pričakuje njihovo sodelovanje, mi pa nudimo zgolj medijsko osnovo.
Zato ponovno pozivam fotografe lovce, tiste, ki že sodelujejo v foto sekciji, kot tiste, ki še ne, da se dogovarjajo in začno čimbolj izkoriščati dane možnosti.
Shadow, Springer, Gosjak & co. predstavljajo neko osnovo in verjamem, da bodo z veseljem sprejeli dodatne sodelujoče.

shadow23
31. October 2009, 12:39
Se oglasim kmalu trenutno imam gužvo! Hvala za razumevanje!

shadow23
8. November 2009, 13:56
Lp! Glede organizacije razstave bi jaz predlagal, da izvedmo natečaj na temo Jesen -Zima, pol slik jesen pol zima. Organizirati bi tokrat poizkušali na Gorenjskem, tako, da prosim vakogar, ki bi kaj lahko pomagal pri organizaciji da pove svoje mnenje. Prosim tudi da se oglasita Gosaj in Springer. Hvala!

springer
8. November 2009, 15:47
Se moram malo opravičit, tudi jaz sem imel gužvo prejšni vikend, tako da sem debato o rastavi čisto spregledal. Sem pa ravno danes razmišljal, da bi prek zs povprašal Gosjak-a in Sadow-a, če kaj z organiziramo.

Tema po mojem mnenju Poletje-jesen, če smo za tri kategorije: divje živali, narava in lovstvo.

Iz fotografij, ki so prispele na prvi natečaj in iz fotografij drugega natečaja izberemo še slike za koledar 2010, se bo letošnjemu kmalu potekel rok trajanja.

Hkrati z razpisom drugega natečaja objavimo še sprejeta dela s prvega. Verjetno najlaže v galeriji ali članku na spletni strani (Zr7 kakšne so tehnične možnosti).

ZR7
8. November 2009, 18:07
...

Hkrati z razpisom drugega natečaja objavimo še sprejeta dela s prvega. Verjetno najlaže v galeriji ali članku na spletni strani (Zr7 kakšne so tehnične možnosti).

Tehnične možnosti so take, da mi pošljete materiale.
Torej fotke in tekst, ki ga boste napisali za članek. Bilo bi lepo, ko bi opisali tudi samo razstavo. Jaz jo nalašč nisem, ker sem vas želel pripraviti do tega, da bi to področje sami vodili in negovali. S fotografskega vidika ste več kot sposobni, treba bi vas bilo le še malo obrcati, da bi se znali tu gori še pohvaliti in predstaviti forumskemu občinstvu!:icon_wink::icon_twisted:

Kar se koledarja tiče, boste morali pa malo pohiteti!
LP

shadow23
24. November 2009, 19:35
lp! Imam prošnjo, ki se tiče razstave, ki bi jo tokrat priredili na Gorenjskem, zato prosim gorenjce, ki lahko pomagajo za pomoč, predvsem se je potrebno dogovoriti o prostoru. Zato vas prosim za komentarje, predloge!! HVALA.

Franc
25. November 2009, 21:32
Vila Brdo!

zober
26. November 2009, 01:13
Grad brdo!

jvpv
26. November 2009, 08:12
Kaj pa kakšen lovski dom?

springer
26. November 2009, 08:23
Prostor mora bit izbran tako, da si razstavo ogleda čim več ljudi. Idealno je bilo na Snežniku hkrati z razstavo rogovja. Ali mamo gorenjci kak tak z lovstvom povezan javen dogodek? Sicer Brdo ni slaba lokacija, če lahko kdo zrihta.

dolgin
26. November 2009, 10:12
Lahko pa počakate do kategorizacij v januarju in se odločite takrat,obiskanost je takrat kar precejšnja....

lp

Lisjak
27. November 2009, 08:12
Lahko bi se zadeva uredila v našem LD recimo po kategorizaciji, ker je letos pri nas (Jelovica, Kropa, Bled). Takega hudega obiska spet ne bo. Kaj pa opcija Uprava TNP-ja, tam so razstave redno?
LP

ZR7
23. February 2010, 07:15
Hmjaaaa, nisem hotel priganjati in siliti, sedaj pa mislim, da je čas, da tu podam neko pripombo.
Forum-LOV je skupina, ki skrbi, da imajo lovci možnost pojavljanja na internetu in tako med seboj komunicirati, informirati, protestirati, se pokazati.
Zato smo tudi naredili galerijo v katero sem sam polnil fotografije, dokler je bila volja, da so ljudje te posredovali oz. dokler se je bil s tem čas ukvarjati.
Vse z idejo, da bodo fotografi počasi sami prevzeli pobudo in sami ustvarjali svoje področje.
Zato smo vzpodbudili tudi sestajanje lovcev - fotografov in narejena je bila fotografska razstava Forum-LOV, ki je bila čudovita.
Pogovarjali smo se tudi o tem, da bi fotografi sami izbrali internetno galerijo, ki bi jim najbolj ustrezala in bi ta foto sekcija z njo upravljala. Mi pa bi ponudili internetni prostor in ga plačali. Torej imeli bi galerijo katero bi samo urejali in oskrbovali s fotkami, za ostalo poskrbimo mi.

Pa kar nič ....
Ste fotografi res taki solisti?
Ponudba še vedno velja!

LP

springer
23. February 2010, 08:07
En primerček galerije. enostavna, pregledna z možnostjo filtriranja (vrsta, avtor...)

http://galerija.foto-narava.com/

tud fotke so za pogledat

ZR7
23. February 2010, 08:52
En primerček galerije. enostavna, pregledna z možnostjo filtriranja (vrsta, avtor...)

http://galerija.foto-narava.com/

tud fotke so za pogledat

Super.
Še urednika ali dva določite in se resno pogovorimo.

LP

Krpan
23. February 2010, 16:29
Da ne pozabim: Iz gradu Sneznik so me klicali, da so z naso razstavo zadovoljni in do imamo pri njih rezerviran prostor če želimo. Brezplačno.

JANEZ L
23. February 2010, 16:48
Lp!


Brezplačno.

:limona::limona::limona::beer:

Lovski zdravo
Janez L

Veper
23. February 2010, 17:51
Predlagam da sekcija izbere nekaj neobjavljenih del in tokrat naredimo netekmovalno razstavo.Lahko tudi med seboj izberete fotografa ki bo predstavil izbor svojih fotk in se tako predstavil širši javnosti.

Shadov vsekakor pa se moramo sestati in kakšno reči na to temo.

shadow23
23. February 2010, 21:19
Se strinjam ja! Potrebno se bo srečati in doreči.

wolf1
3. May 2010, 10:10
Sem bil včeraj v gradu Snežnik in sem obiskal tudi rastavo FORUM-LOV foto sekcije, zelo lepo in lično urejeno...Lepe fotografije :icon_wink: kar tako naprej...

Pohvale tudi JANEZL-ju, je bil tam ves čas razstave ....:icon_lol:

pohvalno ;)

sine
3. May 2010, 20:35
Žal se letos nisem udeležil foto razstave, bi pa rad vseeno zvedel kaj več, kdo od forumašev je razstavljal, pa če bi kakšne fotke objavili na forumu bi bilo tudi fajn!!

Veper
3. May 2010, 23:21
Reportaža sledi.

springer
21. June 2010, 10:08
zanimiv natečaj
http://www.econnectproject.eu/cms/sites/default/files/SL.pdf