PDA

View Full Version : Neprijetna IzkuŠnja S Kmetom



tasko
3. September 2008, 22:34
danes se mi je pripetilo nekaj kar nisem nikoli pričakoval. Pozno polpoldan sem se odpravil na lov na srnjad, saj moram odstrel srnjaka popkriti z odstrelom dveh komadov netrofejne srnjadi.
Ob 19.45 uri sem na travniku last kmeta, ki je bil do predlanskega leta član naše lovske družine (izstop iz lovske družine je bil na njegovo lastno željo zaradi pomankanja časa) odstrelil srninega mladiča, kateri je takoj padel v ognju. Vse lepo in prav - pravilen odstrel. Ko sem prišel do komada in ga želel pobrati, sem si mladiča najprej ogledal, potem sem komad želel pobrati, ko naenkrat za sabo slišim jezen glas lastnika travnika, da naj komad takoj izpustim nazaj na tla. Obrnem se in presenečen vidim jeznega lastnika, ki vpije na mene (kletvic in besed nebi rad ponavljal). Ko ga vprašam kaj je narobe, mi odgovori, da na njegovi zemlji ne smemo streljati srnjadi in da sem streljal v smeri kmetije in čez javno cesto, kar je popolna izmišljutina, saj sem streljal v varno smer torej od kmetije cca 100 metrov stran, pokazal sem mu tudi kraj od koder sem streljal. Nadalje mi možakar zagrozi da bo poklical policijo v kar sem privolil saj nisem storil nič narobe.
V konflikt z njim se nisem spuščal, saj sem imel pri sebi še vedno orožje in ker ne želim imeti sitnosti z odvzemom orožja, povedal pa sem mu dejstva. Nakar mi oseba ki je predhodno na mene vpila vošči lovski blagor in mi reče, da naj komad iztrebim predno bo tema???????
O tem neprijetnem dogodku sem obvestil lovskega čuvaja in tudi starešino, ki sta bila nad dejanjem "bivšega" lovskega tovariša zgrožena!

zanimajo me vaša mneja o vsem tem vem da nisem ravnal narobe in nisem kršil niti zakona o lovstvu niti zakona o orožju.


lp

tica
4. September 2008, 06:53
Žal bo takšnih primerov vedno več in na to moramo biti pripravljeni. Tvoje ravnanje je bilo modro in edino možno, kajti hitro bi se lahko zapletel v konflikt iz katerega bi največ potegnil kmet, ti pa bi pričel mukotrpno pot do vračila orožja. Vodstvo tvoje LD mora sedaj narediti svoje, upam, da z razgovorom s kmetom ne bodo odlašali. Še posebej bodimo pozorni na naše bivše lovske tovariše, ki se lahko spreobrnejo v velike nasprotnike lova, največkrat zaradi osebnih zamer pa tudi razmišljanj o svojem privatnem lovišču.

ZR7
4. September 2008, 07:14
Jaz bi se v takem primeru pobral od tam, odpeljal orožje domov, obvestil starešino in gospodarja, potem pa še policijo.

Pa je bilo tvoje ravnanje verjetno modrejše.

tasko
4. September 2008, 15:22
Sam sem takoj o tem obvestil lovskega čuvaja in tudi starešino naše LD. Po pogovoru s starešino mi je le ta zagotovil, da bo obvestil lovskega inšpektorja!

mugo
4. September 2008, 15:35
Tudi sam bi se strinjal, naj kar pokliče policijo, bi pa čimprej spravil orožje, da nebi bilo problemov v zvezi z njim. Pravice do izvajanja lova ti lastnik ne more vzeti, pa tudi če postavi tablo, da prepoveduje prehod preko njegovih parcel ali lov na njih. Enostavno imamo pravico loviti po vseh površinah, ki so lovne. Nelovne površine pa vemo da so naselja, parki, in ograjene površine. Lastnik pri dovoljevanju lova na nima nobene besede, dokler bo tako, se nimamo česar bati. Vsekakor pa spore rešujmo na lep način, ne "zapenjajmo" se z lastniki.

rock&roll
8. September 2008, 06:29
Mislim, da se je možakar samo šalil in te je hotel malo prestrašiti. K temu me je navedlo njegovo zadnje dejanje, ko ti je voščil lovski blagor in ti rekel, da čimprej uredi mladiča (kos, primerek in ne komad).

Vsekakor pa si pravilno revnal kajti tudi če je bila šala je bila neumestna in se z določenimi rešitvami ni šaliti.

Big Foot
8. September 2008, 15:11
ja ne vem no, ampak tudi meni so po prebranem zdi le da ima tip zelo bolan smisel za humor :icon_sad: