PDA

View Full Version : Trap puška



jancar
26. August 2008, 14:33
Namen imam kupiti trap puško, pa rabim mnenja, kaj predlagate.Sedaj streljalm s češko(menjalne cevi).
Hvala!
L.p

Brakir
26. August 2008, 14:53
Če boš kej bl resno streljal na glinaste golobe ti predlagam rabljeno beretto je 1000X bolša k pa kšna nova zafer! ni nujno da je to tako drago v italiji jo dobiš model 680, ki je predhodnica 682 za smešne denarje je pa še močnejša glava saj je narejena za takratno 36g municijo!

vl_ge
26. August 2008, 18:09
cene za model 680 v italiji cca 750-850 €

Brakir
26. August 2008, 23:06
Trgovec mi joponuja v Italiji za 550€ pa še bi se dalo zglihat!

jancar
27. August 2008, 07:35
A bi se dalo dobit kjš naslov kje se da dobit (od it. trgovcev na ZS.)Hvala

vl_ge
27. August 2008, 11:17
poglej male oglase na : http://www.armiusate.it/annunci/index.php?setlang=ita

stran je v več jezikih.

jancar
16. October 2008, 16:11
Puško včer dobil iz Nemčije, sam prjavt po pa sprobat.
Rotweil mod. 770 Skeet cal.12/70, dolžina cevi 68 cm.:limona:

detel
16. October 2008, 16:45
A v SLO sploh streljamo skeet ?

luka
17. October 2008, 08:53
In zakaj ne bi? Pragersko npr. Pred skoro dvajsetimi leti smo meli tudi v naši LD sket strelišče ampak smo ga mogli v celoti porušit, ker je mel partijski funkcionar bajto na nasprotnem bregu in se je preveč slišalo in motilo njegov mir. Banda.:icon_twisted:.
Ampak je zaj....o sploh najt municijo za sket.

LZ L

krogla1
17. October 2008, 12:50
Zanima me kakšno mnenje imate o trap puški ZOLI. Sedaj streljam z čehom.Zanima me kakšna je kaj kvaliteta in vzdržljivost puške.
Kakšnega ranga je ta puška in kakšne so kaj cene rabljenih.

LP

krogla1
17. October 2008, 14:38
prijatelja zanima ali kdo ve kje v Slo.prodajajo puške (trap) Fair.

LP

jancar
18. October 2008, 11:57
Prečikeri na eGun-u.Se da dobit dobro stvar samo vztrajen moraš bit.:icon_lol:

rikec
31. December 2009, 16:36
Če kupite Baretto ali Perazzi, boste najbolje naredili! Sicer so te puške malo dražje od tistih drugih cenenih, vendar jih boste vsaj lahko nekaj časa uporabljali brez zapletov, pri drugih pač ni tako... Če kdo želi kakšen nasvet naj piše tu gor ali pa na ZS, mu bom z veseljem svetoval. Pa dobro izbiro želim... LP

zober
31. December 2009, 17:37
Wrong!Tudi druge po ceni cenejše bojo zdržale dalje kot dražje!:icon_wink:

rikec
31. December 2009, 18:27
Wrong!Tudi druge po ceni cenejše bojo zdržale dalje kot dražje!:icon_wink:

Recimo katera???

Veper
31. December 2009, 20:40
Gipson model Stratokaster ali pa je to Fender?? Ruska trap reprezentanca strelja z ruskimi puškami pa so v samem svetovnem vrhu. Tudi moja Bernardelli je stara 30 let in je do sedaj počil samo en napenjalec. Verjetno je počilo že vsaj pol milijonkrat pa dela in ni Per ali Ber.:icon_neutral:

alojz1
1. January 2010, 19:27
Veper, saj bo tudi ta po pol milijona strelih ugotovil, da še ne ve vsega.

rikec
2. January 2010, 19:15
Gipson model Stratokaster ali pa je to Fender?? Ruska trap reprezentanca strelja z ruskimi puškami pa so v samem svetovnem vrhu. Tudi moja Bernardelli je stara 30 let in je do sedaj počil samo en napenjalec. Verjetno je počilo že vsaj pol milijonkrat pa dela in ni Per ali Ber.:icon_neutral:

Bernardelli so precej neznane italijanske puške. Če si z njo postrelil pol milijona strelov si dal pa res veliko skozi in lahko ti rečem, da imaš res veliko srečo, da si imel do sedaj le okvaro napenjalca (fedra, če prav razumem). Pa še to ti lahko rečem, da si verjetno eden od redkih strelcev v SLO, ki je presegel pol milijona strelov, ker toliko količino postrelit je že kar velik zalogaj.
Ruska reprezentaca je nehala streljati z ruskimi puškami že kar precej časa nazaj. Zadnja ruska puška, ki so jo še imeli kot reprezentanca je bil model MC200, potem pa so začeli postopno menjavo, sedaj pa večina strelja z Perazzijem (Alipov, Gurkin, Kossarev,...)

torro
2. January 2010, 20:24
Gipson model Stratokaster ali pa je to Fender?? :
A nista to modela za na zadnji pogon :icon_twisted: ?
LP

206
6. June 2010, 13:18
Kolega zanima za kakšno trgovino z orožjem v Italiji kjer imajo na zalogi več vrst trap pušk,da jo primeš v roke in daš k licu.
Pri nas je bolj boga založenost in kot sami veste vse puške ne pašejo vsakemu,da bi naročal trgovci puške samo za v roke prijet pa niso navdušeni.



Kako je recimo z nabavo ali dovoljenjem za kupit in uvozit puško iz Italije,tam so puške precej ceneje kot pri nas.


www.egun.de/
www.armiusate.it/

na zadnji strani se prodajajo nove Rizzinijeve trap puške za 1300 €

karel
6. June 2010, 13:55
Spada Augusto Claudio & C
Čedad ( Cividale del Friuli ) - Viale Liberta 28
Tel./ Fax: 0432 73 15 13

206
6. June 2010, 14:07
Najlepša hvala,sem našel tud njihovo stran http://www.armeriaspada.it/

206
9. June 2010, 15:54
1200 € za Beretto 686 Sporting z 5 menjalnimi čoki,cevjo dolgo 71 cm in garancijo še skor 2 leti.
Puška je skoraj nova,kot iz škatlice,zelo malo rabljena.




Je uredu cena?

ostrostrelec.pero
9. June 2010, 16:03
Je uredu cena?[/QUOTE]

V redu dokler gre iz tvoje denarnice.:icon_lol:

206
9. June 2010, 16:33
http://www.smeski.com/razni/nagajivi/004.gif



Ma rad bi kupu eno ne predrago flinto z menjalnimi čoki,Suhlarce mi je škoda za golobe,Rusi mi ne ležijo

hunterxxxl
9. June 2010, 17:16
A mogoče kdo ve, kolk pride tanova brawningova traparca? Cynergy a kuko se ji dje :icon_biggrin:

206
9. June 2010, 17:30
Browning Cynergy pride okol 2500 €,pri nas in v Avstriji

hunterxxxl
9. June 2010, 17:43
Kaj pa menite glede te puške, se dobro obnese..

206
9. June 2010, 18:24
Na eGun imaš Browning Cynergy Pro Sport,novo za 1749 € :icon_wink:


brez licitiranja

hunterxxxl
9. June 2010, 19:07
Odlična cena, se bom jaz mal pozanimu pa bomo vidl kaj in kako naprej :icon_biggrin:

rikec
10. June 2010, 08:29
Kaj pa menite glede te puške, se dobro obnese..

Za količino streliva koliko ga slovenski jagri postrelimo je ta puška več kot dobra, so pa seveda tudi alternative, tudi predlog iz eGun-a ni slaba. Treba je preverit, ker ponudba raznih pušk je v tem času tako velika, da se je treba res dobro pozanimat kaj se nabavi... pa dober nakup in dober pogled želim!

206
10. June 2010, 16:06
Malo spremjlam cene rabljenih in novih trap pušk.

Kaj je razen prestiža in imena kot sta Berreta in Perazzi odločilno da stanejo top puške več kot 10000 € :icon_confused:


Kolk je ena nova Beretta za 2 jurja slabša od tiste za 10?Perazzijeve nove stanejo vse čez 10k.


za ta denar bi mogla imet puška samodejno sledilno napravo :icon_confused:

Ganges
11. June 2010, 10:43
Verjetno zelo podobno kot pri avtomobilih. Sigurno je kvaliteta in natančnost izdelave tudi boljša kot pri puški za 500 EUR in pa tudi izbor materialov... Potem pa so tukaj še kake malenkosti (snemljiv mehanizem z iglami, kvaliteta lesa,...). Seveda se plača tudi nekaj sama znamka... Sam sem nabavil Perazzi MX8 in sem v tovarni izbral les, potem so mi vzeli mere ramena na grobo izdelali kopito, potem s tem grobim kopitom sprobaš streljati golobe na strelišču tovarne, potem ga popravijo,... tako dolgo dokler popolnoma ne paše. Tudi Beretta dela kopito po meri... Pač odvisno od želje. Če dosti streljaš in se s tem ukvarjaš hočeš nekaj boljšega, če streljaš tu pa tam na lovski strelski tekmi pa je res neumnost nabavljati puške v tem rangu, razen če imaš denarja ko blata...

lp

rikec
11. June 2010, 11:12
Koliko je Beretta za 2 jurja slabša od tiste 10 jurjev? Odvisno od strelca:icon_lol: je pa res, da kupovat puško za 10 jurjev za golaž oz. lovske tekme je popoln nesmisel. Tista za 2 jurja bo še kako dobra za lovske tekme, seveda, če je na njej vse izpravno. Kot je že prejle opisal Ganges, vse stane od lesa do hitrega menjanja igel, kvalitete cevi... Naj pa bi bila takšna puška za 10 jurjev sigurno dovolj zmogljiva, da prestane tudi kakšen miljonček šusov, brez okvar, ni pa to sigurno! Poznam enega, ki je kupil Perazzi MX2000, pa je moral po cca. 50 jurjev šusov zamenjat celoten zaklep, ker je bil popolnoma iztrošen. Ker ga dobro poznam, vem, da je z puško lepo ravnal in ni v tem dvom o kakšen slabem vzdrževanju ali rokovanje puške. Se pa tkole zgodi in potem se pač jeziš... No, tud Mercedes ni vsak popoln, pa je še vedno Mercedes. Jaz bi kupil rabljeno v tem trenutku, mislim, da so cene ugodne, je pa dobro malo vedeti, kdo je to puško uporabljal, pa pred nakupom pregled puške tudi nebi bil odveč,... Lp pa veliko dobrih rezultatov na glinaste golobe

muzikant
11. June 2010, 11:16
Razliko boš najbolj videl, ko bosta puški ena zraven druge.

Ker si pa že omenil sledilno napravo, te moram razočarati, po meri narejeno kopito ti lahko prinese 1-2 goloba na serijo, v primerjavi s serijskim ki ti v grobem ustreza.

Po domače, dokler s serijsko puško z lahkoto ne ustreliš čez 20 ni potrebe po taki puški, če seveda ne gre za kak fetiš ali ekshibionizem.

Tudi naš večkratni državni in sredozemski, pa še kak drug prvak je do pred kratkim streljal z serjskim tridentom. :icon_wink:

rikec
14. June 2010, 09:02
S serijskim ja, ampak ne serijskim kopitom, kopito je bilo prirejeno posebej zanj. Puška je bila čisto običajna trident.

206
14. June 2010, 21:45
Odlična cena, se bom jaz mal pozanimu pa bomo vidl kaj in kako naprej :icon_biggrin:



Browning Cynergy za 1750 € ti je ušel



maš zdej tisto Cynergy tačrno lepotico za 2100 €


http://members.shaw.ca/tmcveigh/Projects/GunRights/images/cynergy.jpg

hunterxxxl
14. June 2010, 22:07
Ja dej je kr je:icon_neutral:
Problem je u tm da js sam pr seb ne vem kuga hudiča b uzeu, a eno siace petelinko pa predevam poj še u biksarco a tola traparco....:icon_mad:

206
14. June 2010, 22:22
pri italijanih maš nove FAIR traparce in sporting verzije z menjalnimi čoki za manj k jurja
Marocchijeve so vse manj k jurja




kup eno od turških Yildiz,Zafer al pa Hatsan za drobiž :icon_lol:

hunterxxxl
14. June 2010, 22:58
kup eno od turških Yildiz,Zafer al pa Hatsan za drobiž :icon_lol:[/QUOTE]

S kašenmo veselam bi jo kupu če bi bla kvaliteta temo primerna:icon_biggrin:
Nevem anmau se morm še zrajtat a bom raj dau eno petelinko kupu ker je to moja velika želja, al bom guvobe touku iz traparco......

hunterxxxl
14. June 2010, 23:00
Upam de me zastoš 206, pač zberčna rt, k ne ve kuga b hpiva:BangHead:

206
14. June 2010, 23:05
zastopm zastopm :icon_smile:



ti samo nabavi nabavno za EU pa pregleduj redno eGun in armiusate :icon_wink:

ostrostrelec.pero
14. June 2010, 23:13
Fanta,ker že omenjata FAIR vama lahko svetujem(seveda je to moje osebno mnenje) da za našo uporabo in tako ceno ne bosta dobila boljše puške. Če ima kdo drugačno mnenje ga vzamem na znanje seveda pa me mora prepričati na strelišču, kar z veseljem sprejmem.

jegr
14. June 2010, 23:22
FAIR je čist u redu.Za ta dnar seveda. Jih poznam kar nekaj, ki jo imajo, pa ni kakšnih problemov. Men se je pred mesecem dni na FAIR Sporting LX 600 (ma menjalne čoke) zlomu ejektor. Mi jo je popravu kolega (zavaril in zbrusil) v 1 uri. Je pa še vedno najbolj važno "ono drvo iza kundaka".:icon_lol:

ostrostrelec.pero
14. June 2010, 23:28
Ah seveda malo rezervnih delov pa moraš imeti na zalogi, tako za vsak slučaj. Glede "zakupiščka" se pa strinjam z tabo. Midva jih kar nekaj poznava ki je kupil puško za nekajkratno ceno najine puške in se kar obrne ko zagleda najinega FAIR- ja in gre domov.:icon_exclaim::icon_lol:

Franc
14. June 2010, 23:31
Pero, a ti z FAIRjem tekmuješ!!??

ostrostrelec.pero
14. June 2010, 23:33
Zakva pa misliš da jo hvalim.:icon_lol:

206
14. June 2010, 23:35
v naslednjih dveh tednih bo zmanjkalo Fajerc :icon_lol:


vsi bi radi bli Pero :icon_twisted:

rikec
15. June 2010, 07:49
Jaz osebne ne zagovarjam nobenega proizvajalca pušk, pa vendar mislim, da če misli strelec veliko (vsaj cca. 10000 kosov streliva) postreliti na sezono je dobro, da si kupi malo boljšo puško, kar pa razni turki, Rizziniji ali pa tudi Fairji, itd niso. Sem bil na tekmah, ko so take puške zelo crkovale (pokali fedri, ejektorji, se je odpiral zaklep in še kaj...). Tudi kolega ima Fairja, ki ga tu Pero tolk hvali, pa ga je že zdavnaj prodal, ker je vse preveč crkovalo. Še posebej je bilo v naših koncih veliko Rizzinijev. Tam si doživel pa vse živo in bolje da ne omenjam. Se pa seveda najde kakšna taka puška, ki "čudežno" tud zdrži. Še vedno pa mislim, da velja pregovor kolikor denarja toliko muzike. Samo za primerjavo... na vseh športnih velikih strelskih tekmovanjih v trap disciplini strelci streljajo v 90% samo Perazzi in Berreta, potem je nekaj Browningov, vseh ostalih firm je pa zelo malo, definitivno ni pa pušk, ki so zgoraj omenjene.
Da se še jaz pridružim mnenju...definitvno velja to, da kar je za lesom je ZAKON, pa ni važno kaj streljaš!
Pa upam, da nisem koga sedaj preveč užalil. :icon_lol:

muzikant
15. June 2010, 09:26
S serijskim ja, ampak ne serijskim kopitom, kopito je bilo prirejeno posebej zanj. Puška je bila čisto običajna trident.

Ali laže on ali pa ti.:icon_wink:

rikec
15. June 2010, 09:41
Ali laže on ali pa ti.:icon_wink:

Kakor jaz vem, je on delal kopito v Beretti, sej je dobil na začetku sezone novo puškoa ni res? Kaj jaz tu lažem zdej?

206
15. June 2010, 09:55
Vi na traparcah,imate trap kopito ali je športno oz. kaj zmanjšano trap kopito?




men trap kopito z visokim hrbtom ne sede

rikec
15. June 2010, 11:24
Vsa klasična trap športna kopita so daljša od lovskih kopit. Kopita za lovski stav so krajša, da je "manever" z puško čim lažji in nemoteč. Kar se tiče pa višine kopita je pa odvisna od konstitucije telesa strelca. Oko in šina puške morata pač biti skupaj (odvino tudi koliko strelec uporablja oz. je navajen na "hohšus") drugače pa je odvisno od višine ramena kjer je puška zasidrana in do lica kjer se nasloni na kopito. Če je ta višina prevelika potem ti kopito v slogu "monte carlo" glede na to da ti visoka kopita ne ležijo, ne uide. Puška, žal, mora biti trdno fiksna ko je v rami drugače ne gre in se ob katerih drugih kompromisih glede tega lahko vse spremni. Če potrebuješ še kakšno pojasnilo vprašaj...

206
15. June 2010, 12:36
pri klasičnem trap kopitu ki ima zame previsok hrbet je razlika med višino zaklepa in ustjem cevi tam nekje centimeter,čeprav strelci pravijo da mora tako bit,ampak men to nikakor ne odgovarja

jaz moram imet pogled samo na šino in muho

rikec
15. June 2010, 13:20
Če te prav razumem imaš ti prevelik "hohšus" to pomeni... Ko imaš ti lice pri kopitu pripravljeno za strel vidiš preveč šino in ti strel nese čez tarčo (goloba, seveda, če ob strelu goloba s cevjo "pokrivaš"). V bistvu se tako pravilno strelja, NI pa to pravilo, ki se ga je treba držati. Tudi mene so tako učili, pa sem se raje navadil na takšen razmak (hohšus), da vidim le toliko šine, da ob pripravljenosti za strel kovanec za 10 centov na sredini cevi pokrije (zakrije) polovice muhe na koncu. To je zame idealna pozicija, če prav razumem tebe bi tudi zate morala biti. Malo šine je dobro da vidiš, ker čisto ravno po šini ni o.k., kar ti pa ta razmak (hohšus) 10 centov vsekakor omogoča.

206
15. June 2010, 13:40
malo šine se vidi ampak ne dost


samo me tisto visoko kopito tolče po ličnicu da mam pol plavo :icon_lol:

rikec
15. June 2010, 14:02
Poskusi z kovancem preverit koliko imaš odprto šino, kot sem predlagal. Vstavi puško v ramo in pomeri vodoravno vmes ti pa nekdo naj da kovanec na sredino cevi in boš videl kolikšen del muhe (če sploh) ti pokriva kovanec.
Če te puška tolče to sploh ni v redu. Nekaj ni dobro s kopitom! Za to je lahko krivih več vzrokov od prevelikega in preozkega hrbta kopita do napačnega "pitcha" zadaj na gumi kopita. Napačen pitch je lahko še kako pomemben! Bolj je zgoraj na gumi nazaj in manj spodaj manj tolče. Če je obratno, potem ni čudno, da te tepe. So pa tu odločilne zelo male malenkosti. Tudi odklon kopita izven smeri dolžine cevi je pomemben. Težko je zdajle preko tipkanja vse to ugotavljati. Treba bi bilo puško videti in pregledati karakteristike kopita.
Mislim, da bi bilo dobro, če bi poiskal kakšno pomoč pri kakšnem preizkušenem puškarju. Če ti ni hudo, poslikaj puško in nekaj slik tu priloži. Nekaj bomo že ugotovili ni vrag :icon_evil::icon_study:
LP

206
15. June 2010, 14:17
No tega problema ni več,ker sem puško prodal že kar nekaj let nazaj,Sabatti Fulgor trap.
Ko sem zadnjič probaval Beretto 686 trap ki ima enako visoko kopito me ni tok tepla kot Sabattijeva,je pa še zmeraj zame previsoko kopito.



sam mam zdej lovsko Suhl bokarico ki jo je malo škoda za trap nažigat


hvala za nasvete,grem drug teden v Padovo gledat eno Beretto sporting da vidmo kako bo padla v rame

206
15. June 2010, 14:49
V Italiji imam namen nabaviti puško

Grem na UE po nabavno za EU in potem s tem nabavnim do fizične osebe plačat in vzet puško,kot je to v praksi pri nas?Ali je kakšna drugačna procedura?

Puške še nisem videl v živo,jih grem pa nekaj pogledat da vidim če mi odgovarjajo.

hvala

rikec
15. June 2010, 14:55
Uspešno izbiro in veliko dobrih zadetkov...

ZR7
15. June 2010, 15:49
... Grem na UE po nabavno za EU in potem s tem nabavnim do fizične osebe plačat in vzet puško,kot je to v praksi pri nas?Ali je kakšna drugačna procedura?
...

Mislim, da moraš pri nabavnem za EU imeti že točne podatke o kosu orožja. Številke orožja ipd. Preveri na UE!

muzikant
15. June 2010, 15:52
Mislim, da moraš pri nabavnem za EU imeti že točne podatke o kosu orožja. Številke orožja ipd. Preveri na UE!

Imam podobne izkušnje.

206
15. June 2010, 16:34
Aha,hvala :icon_smile:

tinko balinko
15. June 2010, 23:18
206 ko bos probaval razne puske.Zamizi z obema ocesoma,daj pusko v ramo(nastimaj si jo tako kot ti najbolje odgovarja).Odpri oko in ce nevidis tocno po šini z pravim hohsusom-ce puska nima nastavljivega kopita.Se prodajalcu lepo zahvali in pojdi rajse na pir......
:icon_wink:

206
16. June 2010, 08:44
Vsak nasvet pride prav tudi drugim :icon_study:



hvala :icon_wink:

206
30. July 2010, 15:47
Ste že vidli to čudo od puške? (http://www.youtube.com/watch?v=NTGm5y7LADk&feature=related) :icon_surprised:


zanimiva puška http://www.youtube.com/watch?v=aG7IttCCtyg&feature=related

rikec
30. July 2010, 22:25
Zelo zanimiva zadeva! Čas bo pokazal, kako se bo kaj kvalitetno izkazala in zdržala določeno količino nabojev. Mislim, da je tole bolj kot ne, za tko... "nedeljske" strelce.

ZR7
2. August 2010, 08:04
Ko sem jo držal v roki, se mi je zdela impozantna.
Bodo pa sedaj čavre ležale pred strelci, ne za njimi kot smo vajeni.:icon_biggrin:
Zanimiva reč. Pa prav poceni tudi ni, mislim, da je treba ene tri jurčke odkartat zanjo.

206
12. August 2010, 19:21
V sredini julija sem v Frankonievem online katalogu ujel akcijo za Antonio Zoli Kronos trap,redna cena 2599 € je bila znižana za celega jurja.
Sem jo naročil in danes me pokliče gospa ki jo mislm da velik že pozna.Ker puške že lep čas ni bilo na spregled je poklicala v Nemčijo ker jo je zanimalo zakaj še ni puške v Slovenijo.Uradni odgovor Frankonie se glasi takole:bila je to zadnja puška na zalogi (to je povedala že ko jo je naročevala),ko so jo pred zapakiranjem za SLO še enkrat pregledali so ugotovili neko napako in je zato ne morejo poslati. :icon_neutral:

To je to.



Japonska firma SKB ki je od leta 1885 delala bojda kvalitetne šibrenice je šla na žalost v stečaj in imajo razprodajo SKB pušk.Ima kdo kaj izkušenj z temi puškami?

muzikant
13. August 2010, 09:30
To ti v prevodu pomeni, da so jo dali enemu Švabu, ker se jim ni dalo zajebavati z izvoznimi papirji.:icon_wink:

Drugače pa priporočam direktni kontakt v Nemčijo in kakor hitro plačaš puško, je ta tvoja. Stroški pošiljanja in papirjev pa so nekje 80 eur.

Ognjen
5. July 2011, 13:14
Glede na vse prebrano me zanima naslednje.

Ali ima kdo od vas izkušnje s puško http://www.yildizshotgun.com/11e.html oziroma kakšni so vaši predlogi za nakup puške tja do 1000€, poleg tega da mi boste vsi rekli naj kupim rabljeno Beretto ali kaj podobnega. Zanima me predvsem nova puška v tem cenovnem razredu. Kakšno je vaše mnenje oziroma izkušnje o proizvajalcu TomaHawk, predvsem o temle kosu http://www.tomahawk.com.tr/tk13.htm in koliko pomeni razlika med dolžino cevi 71 ali 75/76 cm.

Lep pozdrav

206
5. July 2011, 15:30
Yildiz ima član foruma LovecMitja ki strelja tudi našo ligo,on ti bo znal povedat največ o tej puški.

Obe firmi sta turški a če bi se odločal med tema dvema bi nedvomno vzel Yildiza.

Ognjen
5. July 2011, 22:30
Kdo v Sloveniji prodaja YILDIZ puške, oziroma kje se bi lahko pozanimal o cenah in prodajalcu, ki jih je pripravljen izvoziti v Slovenijo, če bi se odločil za nakup?

Lep pozdrav

206
5. July 2011, 22:46
Imaš ZS

main757
23. October 2011, 17:41
Zunaj je novi model Berette DT 11.

Blaž
2. May 2012, 19:43
Lep pozdrav. Zanima me če ima kdo izkušnje z Sabatti Olimpo Trap? Našel sem jo za okoli 600€ naj bi imela okrog 2000 strelov. Za prvo trap puško bi bila vredu? Sedaj streljam z bokarco in menjalnimi cevmi..

tinko balinko
2. May 2012, 22:21
Za 600eur nimas kaj razmisljati samo je uprasanje o izstreljenih nabojih....na teh puskah naceloma ni okvar zna ti samo zlomit kaksen ejektor cena novega pa tudi ni pretirana cca 20eur plus puskarsko delo (ejektor nov je surov-ni obdelan).Sigurno ti je bolsa nalozba kot kaksna turska ruska in podobna jajca.....glej tudi ergonomijo puske licnost obtezenost prozenje itd.......jah beretta dt 11 i ja bi tata,ce dam svoj avto pa ce mogoce se kaj na lotu zadanem potem je vse mozno.....

Blaž
2. May 2012, 23:28
Hvala za odgovor upam da je puška še naprodaj :)

Pa še nastavljivo kopito ima in zraven tudi navadnega. Potem je cena realna?

ravnohrib
22. February 2013, 00:52
V bližnji prihodnosti nabavljam eno puško v glavnem za lovske tekme na golobe, pa me zanima kakšne so najbolj ustrezne karakteristike (dolžina cevi, čoki);
Kot sem videl v ponudbah, so klasične trap puške večinoma dolžine 76 cm in čokirane 1/1 in 3/4. Je to ustrezno tudi za pogoje, kot so na lovskih tekmah, ali so primernejše kakšne bolj odprte variante?
Hvala za kakršnokoli mnenje iz praktičnih izkušenj.

PS: vem, da obstajajo puške z menjalnimi čoki, vem, da je najbolj pomembno, da mi puška dobro sede in vem, da dobri strelci zadanejo goloba z vsako puško ;)

teohafy
22. February 2013, 08:52
Sam sem dolgo časa streljal z fiksnimi čoki, ful in 3/4, tudi na lovski stav, zdaj pa imam v novi puški vstavljene čoke 1/2 in 3/4, pa moram reči, da neke velike razlike ne opazim. Mogoče je razlika le pri prvem strelu. Fiksne čoke lahko kompenziraš tudi z dolžino košarice, da šibre prej spusti. Glede na to, da kupuješ novo puško, nevem zakaj bi kupil z fiksnimi čoki....

ravnohrib
22. February 2013, 13:20
Fiksne čoke lahko kompenziraš tudi z dolžino košarice, da šibre prej spusti. Glede na to, da kupuješ novo puško, nevem zakaj bi kupil z fiksnimi čoki....
Hvala za mnenje. A dolžino košarice vidiš pri serijski municiji na škatli in so pri tej trap municiji, ki je v ponudbi v SLO, med seboj različne?? (žal nisem tak poznavalec) Drugače pa bo puška rabljena in v ponudbi rabljenih pač prevladujejo take s fiksnimi čoki...

teohafy
22. February 2013, 16:41
Skrajšano košarico imajo ponavadi skeet naboji. Jaz sem uporabljal NSI daimond, tam se je videlo košarico skozi tulec. Moraš biti pa res hiter, ker so šibre bolj drobne in raztros velik. Po mojem mnenju je za lovski stav čisto dobra kombinacija 3/4-1/1, za kompak pa pridejo prav menjalni čoki.

detel
22. February 2013, 17:07
Ti prodam Perazzi MX8.

Dule
22. February 2013, 18:57
Kakšne so kaj izkušnje z Sabatti olimpo sporting? se kaj lomi, igle mogoče kaj drugega? kakšna je vzdržljivost materijala?

Brakir
22. February 2013, 19:05
ima kdo izkušnje Z Franchi Alcione, starejši model, fiksni čoki?

ostrostrelec.pero
23. February 2013, 09:00
Hvala za mnenje. A dolžino košarice vidiš pri serijski municiji na škatli in so pri tej trap municiji, ki je v ponudbi v SLO, med seboj različne?? (žal nisem tak poznavalec) Drugače pa bo puška rabljena in v ponudbi rabljenih pač prevladujejo take s fiksnimi čoki...

Ojla prjatu. Naj ti še jaz povem svoje mnenje. Imam puško s fiksnimi čoki in nimam nikoli problema s kakšnimi bi streljal trap ali kompak. Je pa res da širino snopa reguliram z naboji. Imamo sedaj v Slo. veliko ponudbo raznoraznih vrst te municije.
Smo lani v jeseni začeli s preizkusom te municije z načrtom, da vidimo koliko je razlike na 30m v širini snopa glede na čoke in puške. Sem ga pa nekaj usral. Vse te sem zvil v rolo, namesto, da bi takoj poslikal in sedaj se nič ne vidi na slikah. Mogoče je to naloga za naprej.
Moje mnenje glede puške. Če se ne boš aktivno ukvarjal s streljanjem (tukaj mislim 3x tedensko) golobov je čisto vseeno ali so fiksni ali zamenljivi čoki.
Če te še kaj zanima sem na voljo za odgovore.

ravnohrib
23. February 2013, 23:51
Moje mnenje glede puške. Če se ne boš aktivno ukvarjal s streljanjem (tukaj mislim 3x tedensko) golobov je čisto vseeno ali so fiksni ali zamenljivi čoki. Če te še kaj zanima sem na voljo za odgovore.
Hvala za zelo konkretno mnenje. Ne znese mi, da bi se aktivno ukvarjal s streljanjem, tako da, v povprečju upam, da pridem na 1x tedensko streljanje. Glede golobov grem na par lovskih tekem letno in imam zaenkrat za cilj natrenirati tam 20 od 25 + kakšen gor za srečo. Pa kakšen kompak enkrat do dvakrat letno za razvedrilo. Za te načrte pa nabavljam eno povprečno solidno namensko puško, proračun je navzgor omejen do 1000 eur maksimalno.
Še vprašanje - kakšne so pa razlike po tvoji oceni glede na dolžino cevi 71 cm - 76 cm?

ostrostrelec.pero
24. February 2013, 09:16
Glede vprašanja: vem da 71 bolj poči kot 76:lol1:
Sedaj pa resen odgovor. Moje mnenje nima neke teže glede dolžine. Jaz imam 76 in sem zelo zadovoljen z njo. Tako,da kar malo razmišljaj v to smer glede dolžine. Vidim na tekmah, da je velika večina pušk (debatirava o takih, ki skupaj s strelcem dosežejo neki rezultat) večje dolžine. Je pa res, da če se boš spoprijateljil s krajšo, boš tudi kravžljal živčke ostalim dolgo cevmašem.
Obilo uspeha ti želim.

P.S. Pa da te ne slišim več o nekih 20 od 25. Na tekmo se gre vedno 25 od 25. Če ne ti tudi 90 ne pomaga. Če boš zadovoljen z nekim povprečnim rezultatom, boš kmalu tudi z pod povprečnim zadovoljen. To pa ne vem če je tvoj cilj. (Sory)

Sršen
24. February 2013, 10:50
...

P.S. Pa da te ne slišim več o nekih 20 od 25. Na tekmo se gre vedno 25 od 25. Če ne ti tudi 90 ne pomaga. Če boš zadovoljen z nekim povprečnim rezultatom, boš kmalu tudi z pod povprečnim zadovoljen. To pa ne vem če je tvoj cilj. (Sory)
No, no, počas se žabce dare!

Najprej probaš od treh enga sklatit, potem boš zadovoljen ko boš vsakega drugega, ko ti bo ratalo dva od treh bo že lepo nakar bo šlo počasi navzgor. Razen če si naravni talent, potem gre hitreje. Je pa bistvo strelstva dobri prijatelji in popolna sprostitev, odklop možganov od vsega ostalega. To meni največ pomeni.
Uživaj!

ravnohrib
24. February 2013, 12:52
P.S. Pa da te ne slišim več o nekih 20 od 25. Na tekmo se gre vedno 25 od 25. Če ne ti tudi 90 ne pomaga. Če boš zadovoljen z nekim povprečnim rezultatom, boš kmalu tudi z pod povprečnim zadovoljen. To pa ne vem če je tvoj cilj. (Sory)
"ah, I ja bi tata to radio!" dejstva so pa taka, da je od prvih streljanj na golobe šele dobro leto, da sem lani bil vsega skupaj na 4 tekmah pa še 2 ali tri treninge sem imel prej oz. vmes. Rezultat je bil v najboljšem primeru 16/25, ponavadi pa 12-14. Streljam pa s češko bokarico z menjalnimi cevmi.

Se pravi sem zagotovo začetnik s premalo treninga, pa še kakšen "inštruktor" bi mi prišel prav, ker moji sicer dobri tovariši iz LD nekako niso najbolj trenersko navdihnjeni, komentarji in nasveti so bolj v stilu "ne tako, drugače daj!" in to od vsakega spet drugače drugače. Tako da 20 od 25 mi je za prvi cilj čisto dovolj, več pa če bo več časa in uspeha. Sicer pa me strelstvo res veseli, na tekme pa hodim zaenkrat predvsem za tist dodatek adrenalina, ki približa strelstvo realnosti v primerjavi s treningi.

ostrostrelec.pero
24. February 2013, 13:18
Ravnohrib sporoči mi na zs od kje si. Mogoče ti lahko pomagam.

ravnohrib
24. February 2013, 15:04
Ravnohrib sporoči mi na zs od kje si. Mogoče ti lahko pomagam.
Si dobil.

Brakir
24. February 2013, 19:38
ima kdo izkušnje Z Franchi Alcione, starejši model, fiksni čoki? kdo kaj ve?

dolgin
24. February 2013, 20:27
nben nč,hehehe

jegr
10. March 2013, 12:14
Prijatelj kupuje trap puško, ki bi jo uporabljal na lovskih tekmah. Zagledal se je v Winchester energy select sporting. Ima kdo kaj izkušenj s tako puško, ali pa če kdo pozna koga? Jaz mu nisem znal kaj bistveno pomagat, ker je ne poznam.
http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=winchester%20energy%20select%20sporting&source=web&cd=6&cad=rja&ved=0CEIQFjAF&url=http%3A%2F%2Fwww.winchesterguns.com%2Fproducts %2Fcatalog%2Fhistoric-detail.asp%3Ffamily%3D007C%26mid%3D513034&ei=jFc8Ud_yF8ndswak0YGQBg&usg=AFQjCNHPkUIjqLZjNZ0ARrn2DwZw4pCcww&bvm=bv.43287494,d.Yms


Puška ima tudi nastavljivo kopito.
Za vse informacije se lepo zahvaljuje.

206
10. March 2013, 14:30
a nima cviček take?

krogla1
10. March 2013, 15:11
a nima cviček take?

Podobno ima. Njegova je Select™ Energy Trap Adjustable ni sporting.

cviček
11. March 2013, 08:34
Podobno ima. Njegova je Select™ Energy Trap Adjustable ni sporting.

res sem lastnik takšne puške . Puška sestavljena iz komponent različnih proizvajalcev. Kljub temu , da ni sporting se v compaku kar dobro obnese. Puška vredna svojega denarja .

mačkon
29. August 2016, 17:57
Pozdravljeni!

Kupujem trap puško. Do sedaj sem streljal s staro rusko TOZ, sedaj pa mislim da je čas za menjavo. Gledam v rangu do 800 €, pa prosim za kako mnenje o Baikalu, Yildizu ali kaj v tem rangu. Streljam približno 20 tekem na leto, to je okoli 2000 golobov z treningi (okvirno).
p.s. Berrete mi ne ležijo, zato tudi ne iščem rabljene puške.:icon_wink:

jvpv
29. August 2016, 18:20
Miroku MK70 Sporting?

16225

mačkon
29. August 2016, 18:40
Miroku MK70 Sporting?

16225

Prodajaš ? z to še nisem streljal.. Menjalni čoki ? U/O ? Dolžina cevi ?

mačkon
29. August 2016, 19:15
Pozdravljeni!

Kupujem trap puško. Do sedaj sem streljal s staro rusko TOZ, sedaj pa mislim da je čas za menjavo. Gledam v rangu do 800 €, pa prosim za kako mnenje o Baikalu, Yildizu ali kaj v tem rangu. Streljam približno 20 tekem na leto, to je okoli 2000 golobov z treningi (okvirno).
p.s. Berrete mi ne ležijo, zato tudi ne iščem rabljene puške.:icon_wink:

Mogoče tudi firma Pallas ? kakšne izkušnje mogoče ?

zajec
30. August 2016, 07:04
Moje mnenje, da Baikal funkcionira čisto OK,turške pa se izogibaj.Je že res, da je turška na pogled lepa,to pa je vse.
lp

mačkon
30. August 2016, 15:54
turške pa se izogibaj.Je že res, da je turška na pogled lepa,to pa je vse.
lp

no, sam je še nisem sprobal. Nimam predsodka ker je turška. Je pa res da je všečna ja. Za baikal vem da je preverjen in dobro funkcionira pa še ugodno se da dobit.. Bo treba v roke prijet.
Če te še lahko vprašam kateri model priporočaš za športno streljanje, torej trap ? izh 27ko ?

teohafy
30. August 2016, 21:21
Če boš res streljal okoli 2000 golobov letno, potem nikakor ne razmišljaj o rusih in turkih, kupi raje kakšno rabljeno beretto, winchester, browning, tudi miroku je preverjeno dober. Še boljše pa da z svojim toz zdržiš še kakšno sezono in kaj priverčuješ, za okoli 1800€ dobiš še zelo solidno novo puško. Brat je tudi nasedel na nasvete, da je baikal čisto dobra puška, pa ga zdaj vedno spomnim, ko mi pokaže krvavo ramo po 25 golobih, kako prav sem imel. baikal je dober, ampak samo za lov in kako družinsko tekmo. Če pa misliš malo bolj resno streljati pa raje kak evro privarčuj, ali pa spremljaj, če se bo prodajala kakšna solidna traparca. Če primerjam očetov 35 let star miroku mojo bereto 686 in bratovo IZH, sta prvi dve skoraj enako dobri, IZH pa je res bolj za zajce in fazane...

zajec
31. August 2016, 07:26
Z krvavo ramo vsekakor ni kriva samo puška,ampak lastnik ,ker si ne prilagodi kopita.Kopito je potrebno dodelati, da je nastavljivo in si ga nastaviti.

zajec
31. August 2016, 07:32
Izh 39 trap.

Sršen
31. August 2016, 10:01
Za cca 2000 golobov letno se je moja Baikal IZH 27 izkazala odlično. In prepričan sem sedaj po 3 letih rednega streljanja in kakšnih 3 občasnega vključujoč lov z njo, da jih zmore še veliko več. Ni nobenih znakov obrabe na mehanizmih.
Edini minus te puške je groba izdelava, ki zahteva nekaj filigranskih dodelav, stvar 1/2urice in pole 800 brusnega papirja, ter krajšanja izmetnih vzmeti, če čavre letijo predaleč.
Pri vsaki traparci je potrebno tudi prilagoditi kopito, če strelcu ne leži. Tudi na dražjih!

Sam sem skeptičen do nakupa rabljenih boljših pušk, kakršne predlaga Teohafy, ki so dale skozi bogsigavedi koliko vagonov municije. Za ta denar dobiš orengi zjahano, za dobro pa bo potrebno odšteti mnogo več.

Seveda pa je potrebno za resno streljanje na golobe, kar pa vključuje še kakšno ničlo pri navedenem številu golobov poseči po dražji puški. Tudi tam gre potem še kakšna ničla k ceni puške, da o ceni golobov in treningov ne govorimo.

lisičnik
31. August 2016, 14:26
Vprasanje je tudi kaksen stav bos streljal, ce bos lovski ne potrebujes nastavljive licnice, ko pri sportnem bi ti priporocal nastavljivo kopito, ker ko kopujes novo pusko je zal ne mores poskusiti, lahko samo na grobo( suhi trening) v trgovini. Tudi lazje jo bos prodal, ce se bos kdaj odlocil za novo.
Sam sem imel veliko ponudb, a na koncu vzel beretto. Boljse malo pocakat, prisparat kaksen evro in kupiti nekaj kar je znano da je dobro. Miroku, browning, beretta, perazzi so vodilni proizvajalci v trap puskah in tukaj nimas kaj zgresiti je pa res da, ce ti puska ne lezi imas lahko perazzi za 20.000€ pa bos slabo streljal. Tudi sam bi ti odsvetoval turske puske, poznam kar nekaj primerov ko so sle fantom v maloro ko so redno streljali.

mačkon
31. August 2016, 21:17
V prvi vrsti nebi rad razmetaval z denarjem in kupoval nekaj kar mi bo potem stalo v omari. Mislim da je rang Baikala tam do 800e, tisto kar iščem. Mi je že nekdo z foruma prijazno ponudil pomoč pri nakupu da jo lahko sprobam :) je pa res da krepko preko 2000 golobov nobeno leto ne pridem. Realno je tam 1800-2100. Zato tudi nima smisla davat 2 jurja za traparco.
Torej je IZH 27 boljša ali 39 ?
Ja večinoma streljam športni stav, treniram pa tudi vedno več lovskega. Več se naučiš, pridobiš..
Bom pa upošteval da turške odpadejo biggrin

mačkon
31. August 2016, 21:55
Je mogoče komu znana Stoeger firma ?
http://www.stoegerindustries.com/condor-competition-shotgun

jegr
31. August 2016, 22:58
Pozdravljen

1800-2100 golobov niti ni tako malo. Sestrelil boš približno 3000 kos nabojev. Kot lovec se boš udeleževal lovskih tekem, na katerih je večkrat lovski stav. Zakaj ne rabiš nastavljive ličnice, ne vem. V lovskem strelstvu se čedalje pogosteje strelja disciplina Compak. Dobro je, da imaš menjalne čoke in pa selektor (katero cev sprožiš najprej). Tudi vodljivost puške je pri različnih zelo različna. Puška mora imeti neko pametno težo, pri nekaterih je odsun veliko manjši kot pri drugih (prehodni konus cevi, ....), zato se le še malo pozanimaj pri aktivnih strelcih, pa veliko sreče pri nakupu.

main757
1. September 2016, 20:46
Mačkon, vsedi se in premisli. 3000 nabojev te stane cca.600 evrčkov + 22 prijavnin in golažev + pijača + prevoz na tekme in še kaj, te stane spet cca.600 ali več. Od oka te streljanje stane 1200 evrčkov, ki ti ji ni težko skeširati. In zakaj bi šparal pri puški?
Šparaj še do aprila, sedaj je tako konec sezone, in si kupi kvalitetno traparco.

mačkon
1. September 2016, 22:13
Ja.. Saj zato glih zbiram mnenja ,izkusnje da se bom lazje odlocil. Pozimi pa od trgovca do trgovca pa malo v roke prijet eno in drugo. Do spomladi se bo ze naslo nekaj.
Tu imas prav ja vsi ostali stroski so veliko vecji kot pa sama puska.. Je za razmislit :)

teohafy
3. September 2016, 09:49
Če toliko streljaš, potem se tudi srečuješ z strelci z različnimi puškami. Prosi za posojo in odstreli serijo. Mislim, da potem o baikalu ne boš več razmišljal. Vekakor pa v današnjem času puška mora imeti nastavljivo ličnico in menjalne čoke. Sam si moram za A-trap ličnico nastaviti drugače kot za trap. Ne govorim, da je rus slaba puška in da bo "crkovala", a če misliš resneje streljat, potem je cena puške drobiž in se splača kupiti boljšo ....

lovec77
5. September 2016, 10:50
Kupujem novo ali pa rabljeno trap puško budžet cca 1500€. Puško bi rabil za streljanje na lovskih tekmah, mogoče tudi kdaj kakšna runda v Pragerskem na olimpiskem strelišču.
Do sedaj sem imel trap puško Kettner. Sedaj gledam v smeri Beretta, Browning, Miroku. Ponudba rabljenih je bol slaba, nove se pa začnejo pri cca 2000€? Na bolhi sem gledal eno Beretto 686, kakšno je vaše mnenje o tem modelu?

Leupold
11. September 2016, 21:12
Model Beretta 686 je za lovsko strelstvo čisto zadovoljiv model puške. Če najdeš kje kakšno lepo ohranjeno in za ugodno ceno ti jo priporočam. Je pa za lovsko strelstvo zelo priporočljivo, da ima puška menjalne čoke in nastavljivo ličnico. Pa dober izbor pri nakupu.

teohafy
13. September 2016, 23:05
Imam beretto 686 E sporting, z nastavljivim kopitom in menjalnimi čoki. Ko sem jo primerjal z bereto 682 je kar primerljivo glede na to da je 682 stala preko 1000€ več. Postreljenih je cca 20000 nabojev v 5 letih, zaenkrat deluje vse brezhibno. Pred lanskim DP sem od četrtka do nedelje postrelil prek 500 nabojev, pa ni bilo težav ne s puško ne z mojim ramenom :OK: