PDA

View Full Version : Hermann Weihrauch Revolver HW 357 Hunter



jazbec
6. August 2008, 03:28
Ali ima kdo kakšne izkušnje z omenjenim revolverjem, in z omenjenim proizvajalcem?
So poceni, zato me zanima kakšna je kvaliteta, zanesljivost...

Hvala za odgovore

1248
6. August 2008, 09:34
Zdravo,

za isto ceno svetujem ALFA steel 357 Magnum od ALFAPROJ-a. Imajo boljse jeklo. Weihrauch izdeluje predvsem orozje za tekmovalno streljanje v kalibru 22lr in s tem imam dobre izkusnje.

Lp G.

jazbec
7. August 2008, 00:00
Se odločam za nakup revolverja v kalibru 357mag. Zato malo raziskujem trg. Najraje bi vzel Rugerja, ampak se mi zdi velik za mojo dlan. Nekaj sem premišljeval o 5-strelnem, ki je manjši in prikladnejši na nosit.
Po drugi strani so pa Alfe, Weihrauchi.. kar občutno cenejši. Ne vem kako je z Taurusi. Nekateri pravijo da se obnesejo.

Težko se bo odločit:icon_biggrin:

mišica
7. August 2008, 00:17
V 357 MAG kalibru bi se jaz odločil za RUGER GP 100. Če se prav spomnim, so mi ga pred kratkim ponujali za 600€.

janez valentic
7. August 2008, 00:34
Moje mnenje je, da če imaš prevelik revolver ga ne boš sabo jemal, če imaš pa premajhen, pa boš premalo vadil z njim.
Ruger GP 141 ali S&W 686 je zame preteška zadeva za nosit (ca 1150 g + municija+tok).
Zame je najboljši kompromis med majhnostjo in učinkovitostjo 3" S&W s K okvirjem (2 1/2 colni so bolj pogosti).
Ruger KSP 331 je še za odtenek manjši.
Kaj istveno manjšega od s&W model 60 npr 3" pa je za vadbo prelahko in če imaš velike "šape" tudi premajhno.
Enega taurusa sem tudi sprobal (3" , boben na 5 nabojev) in moram rečti - dokaj uporabna zadeva.

Weihreucha bi odsvetoval, ker je videti kot poceni igrača iz gusa in ne bistveno bolje izdelan.
Glede Alfa proj nimam izkušenj, samo izdelati oz. skonstruirati dober revolver to običajno traja malce dlje kot so tile čehi na sceni.

Rabljen Smith ali Ruger!
Zakaj pa ne pištole?

janez valentic
7. August 2008, 00:37
http://www.egun.de/market/uploaded/1876024_48887c06c0261.jpg
Taurus Mod. 605 Hunter Kaliber 357Magnum

jazbec
7. August 2008, 01:12
Eno pištolco že imam, prišla je bolj po naklučju. To je Zastava M70 v kalibru 7,65. Dobil sem jo v originalni embalaži za takratnih 5000 sit. Lušna stvarca za malo pokat na strelišču, za kaj bolj resnega pa je občutno preslabotna.

Revolver bi imel ker je enostavnejši in bolj primeren za lovsko uporabo. V lovišču imamo praktično vse (srnjad, gamse, jelenjad, prašiče, medveda), sam oskrbujem krmišče za medveda in če ne drugega je občutek pri srcu boljši če je ob pasu še jeklena spremljevalka.

Pa še eno akademsko vprašanje, kaj pomeni tisti naboj več v 6-strelnem revolverju kot v 5-strelnem?
V praksi najbrž še nihče ni izstrelil vseh 6 nabojev iz revolverja, ali pač?

Dopade se mi tale Ruger http://www.ruger.com/Firearms/FAProdView?model=5719&return=Y, samo če ga pri nas sploh dobiš?

denis jež
7. August 2008, 07:24
Živjo
Kupi velik revolver, manjši odsun,večja natančnost zadetkov,ker 2" cevjo ne boš zadel na 25 nevem kako dobro,pa še medved se te ustraši če vidi lovca ki ima za pasom 6" revolver:icon_biggrin:, sam sem ga kupil pred kratkim 44mag in se ne kesam pa tudi pretežak ni za nošenje,če neseš na krmišče 50kg koruze se ti še tisti slabi dve kili ne bosta poznali za pasom. Mogoče si že slišal od amerikancev Big gun,big fun:icon_lol:

jancar
7. August 2008, 08:39
Tle si mal poglej, pa se odloči.Jaz sem ga imel HW 7 sicer v kal.22WMR + menjalni boben .22 L.R pa sem vse skup prodal pa kupil HS 2000-9mm, potem pa še Walther-ja P22.
Predlagam da se zapelješ mal naokrog po trgovinah pa boš videl kako ti leži,morš pa vedet da je municija kr draga v primerjavi z 9mm.
http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=7&t=82

janez valentic
7. August 2008, 09:13
To je ta isti Ruger, ki sem ga že omenil (mislim da je kataloška oznaka KSP331). Kljub temu da je na 5-strelen boben, je zelo vzdržljiv, dovolj težak za vadbo, pa ne prevelik za nošenje.

Ko sem sugeriral pištolo sem mislil ta pravo pištolo, ne pa "čebelco". 9mm Luger v +P izvedbi streliva sploh ne zaostaja za .357 mag iz revolverja z npr. 3 " cevjo.Obadva spravita ven ca. 650 J.

Razlika v kapaciteti med 5 in 6 ali npr. 7 je lahko akademska pri situacijah kjer imaš čas oddati dober zadetek. Če pa gre za premikajočo divjad, v slabši vidljivosti, pa da se moraš gibati še sam?
Do začetka 80 let prejšnega stoletja je ameriški policist , ki je bil prisiljen uporabiti orožje tokom službe, izstrelil v povprečju več kot 6 nabojev. Kar pomeni da je bil pogosto izpraznjen cel boben.
Meni je enkrat "uspelo" postreliti 7 nabojev (kratkocevno orožje na spodnje polnjenje) , preden se je divjad umirila.

dolgin
7. August 2008, 09:22
Če se odločaš za nakup revolverja,pa iščeš kompromis med ceno in solidno kvaliteto,potem bi ti jaz priporočal Taurusa kot ti ga je "nalimal" Janez, če si večje konstitucije potem 4" ali 5" cev, 6" cev je dokaj nerodna reč za nosit s sabo! Sicer pa bolje če si že v nabavni fazi,da počakaš kak mesec ali dva in prmakneš enih 200€ pa si nabavi Rugerja ali S&W! Ti ne bo žal!
Pištolo ti odsvetujem,ker si najverjetneje (tako kot večina uporabnikov kratkocevnega orožja) priložnostni strelec in boš naredil s tistim pihalnikom samo d....., sej ne da gre revolverjem brez vežbe toliko lažje,ampak malo pa že!

jancar
7. August 2008, 10:24
Ko sem sugeriral pištolo sem mislil ta pravo pištolo, ne pa "čebelco".
:icon_evil:

1248
8. August 2008, 07:05
Zdravo,

po trgovinah ne lezi ravno veliko revolverjev. Poglej v Frankonjin katalog, kaj ti je vsec, potem pa naroci pri Metki ali pa v Grosuplju. Ponavadi je cana z dostavo vred enaka kataloski.

LP G.

karel
8. August 2008, 09:03
Pri Rebec d.o.o. v Postojni imajo poleg dolgocevnega, tudi kar precej kosov kratkocevnega "železja".

jazbec
8. August 2008, 23:17
Bom premislil, po dopustu pa v akcijo.
Odločal se bom med Rugerjem GP101, Rugerjem KSP331 pa še en S&W je aktualen,6 strelni, cca 900gramov. Smith je najbrž kar drag. Pa še v Postojno pokličem,mogoče se pa kaj najde.

Lp

jazbec
9. August 2008, 03:54
Kaj takega bi bilo tudi zanimivo. Tehta manj kot 750 gramov.

http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10001&catalogId=11101&langId=-1&productId=67981&tabselected=tech&isFirearm=Y&parent_category_rn=15702

ZR7
9. August 2008, 09:41
Kaj takega bi bilo tudi zanimivo. Tehta manj kot 750 gramov.

http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10001&catalogId=11101&langId=-1&productId=67981&tabselected=tech&isFirearm=Y&parent_category_rn=15702

Preden se odločiš za nakup lahkega revolverja v kalibru 357 ali 44, poskusi dobiti nekoga da ti posodi za nekaj strelov. Da ti ne bo potem žal.

Weihrauch je po domače rečeno za nič. Poskusi najti lastnika, ki ti jo bo pohvalil in seveda da ti je ne bo poskušal "podvaliti".
Alfa proj ni ravno špica, je pa dovolj dobra za lovsko in občasno strelsko uporabo. Jo imam in se mi je ne mudi prodati. Čeprav že ves čas pogledujem za Rugerjem GP100 ali čem drugim, zadnje čase v kalibru .44.

jazbec
9. August 2008, 19:09
Misliš, da je "44 bolj primerna za lovsko rabo?
V smislu energije in teže krogle je sigurno v prednosti, samo revolverji v "44 so veliki in težki. Kdo bo to nosil s seboj.
Dobra stranje je strelivo "44 special, ki je primerno za na tarčo, odsun pa je zmeren

mrki
9. August 2008, 20:28
Osebno sem streljal z več različnih ultra lahkih revolverjev .357mag 1.5"-2" cev, 200 do 400gram.S&W,COLT,TAURUS in sem bil ugodno presenečen.Odsun je zanemarljiv in preciznost na 20m je odlična 6 sterov v 8cm krog.
Če hočeš revolver izključno za milostni strel je .357mag čist dovol. Ampak včasih je treba hitro potegnit in streljat v kakšni gošči na prašiče in v takem primeru ultra lahki in lahki revolverji odpadejo. Zalovsko rabo ti priporočam Ruger GP100 .357mag.

janez valentic
10. August 2008, 17:42
Mrki, če ti je odsun .357 magnuma iz 320 g teškega revolverja zanemarljiiv,potem ali imaš prevozniško firmo (nakladaš) ali si pa res popolnoma imun na odsun.
Stestiral sem nekaj smitov od 340 g pa so 600 - aluminij/titan.
Seveda je tudi iz najlažjega mogoče sprazniti boben (govorim o nabojih s polno močjo) a je zadeva boleča, če ne paziš, te lahko revolver butne v glavo, gumb za odpiranje bobna ti lahko zarine do krvi v palec ipd.
Seveda pri oddaji milostnega strela odsuna ne opaziš, vadiš pa s čim bolj mlačnim strelivom, samo trditi, da .357 magnum v ultra lahkem revolveru pod 400 g ne buta, je pa neumnost.

denis jež
10. August 2008, 23:33
He he
6" je zakon magnum forti for
lp

1248
13. August 2008, 07:34
Zdravo,

tudi iz revolverja 357mag je mogoce streljati 38spec na tarco,ker imajo precej manjsi odsun in so cenovno ugodnejsi. 44 spec je zelo tezko dobit.
Drugace pa imam Taurus 357mag z 6" cevjo in sem zelo zadovoljen. V tako dolgi cevi krogla lahko izkoristi vec potisnih plinov in ima posledicno vecjo energijo.

Lp G.

jazbec
17. August 2008, 12:07
Za na strelišče je 6-colska cev OK, za na jago pa je preveč nerodna, pretežka..

denis jež
17. August 2008, 23:21
glih tolk je okreten 6 colski kot 4 colski revolver pa tudi teža ni kaj bistveno različna,sicer pa vsak ima svoj okus,meni bolj odgovarja 6 colska cev,ker se da bolje zadet,ponavadi pa ravnu tisti ki nimajo revolverja nekaj blebetajo da je pretežak in ne vem kaj,isti k... je skoraj kot pištola,na jagi ga pa itak nimaš kaj rabit je že puška dovolj,ne rabiš bit kot kakšni kavbojci v vesternih. je pa fajn za na strelišču za se mal nastrelat.
lp

Ganges
18. August 2008, 00:14
Denis pa si ti mogoče razmišljal kdaj, da je kar nekaj jagrov, ki kratkocevno orožje uporbaljajo pri lovu? Predvsem za krvno sled. In sedaj povej kaj je pri tem bolj važno, da imaš dolgo cev ki je natančna na strelišču ali kratko, priročno, ki jo lahko hitro nemoteno uporabiš. Sam sem sprobal že vse in 2 tudi imam pa ti povem, da je ogromna razlika vlečt iz toka ko je sila 6 colov ali pa manj.

jazbec
18. August 2008, 08:00
Že v začetku sem napisal zakaj potrebujem revolver, za na strelišče je moja 7.65 čisto dovolj.
Dodatni 2 coli sta dobrih 5 cm, kar je kar nekaj.
Samo za na strelišče pa bi kupil čisto drugačno zadevico..napr. glock..

Septembra grem v akcijo, najbrž bo Ruger...

denis jež
18. August 2008, 09:13
Denis pa si ti mogoče razmišljal kdaj, da je kar nekaj jagrov, ki kratkocevno orožje uporbaljajo pri lovu? Predvsem za krvno sled. In sedaj povej kaj je pri tem bolj važno, da imaš dolgo cev ki je natančna na strelišču ali kratko, priročno, ki jo lahko hitro nemoteno uporabiš. Sam sem sprobal že vse in 2 tudi imam pa ti povem, da je ogromna razlika vlečt iz toka ko je sila 6 colov ali pa manj.


Če potegneš desetinko sekunde kasneje revolver iz toka je povsem isti k.. kot če ga potegneš desetinko prej.Dobro vem da uporabljajo pištole pri lovu,se pa sem s tem ne strinjam,in bi to prepovedal,zaradi varnosti lovca vodnika psa. nobenega starega vodnika ne poznam ki bi iskal z pištolo,vedno je na rami kratek karabin,brez rešpetina.
Če so lahko včasih iskali po krvni sledi z kratkimi karabini ki so najboljši še vedno za po grmovju,ker vsaj jaz ne bi nikoli iskal ranjenega merjasca z revolverjem, poznam lovca ki je iskal ranjenga lanščaka,pa ga je trikrat ustrelil z revolverjem pa ga je še vedno prinesel na rilcu iz grma,če pa bi fasal,eno fajn kroglico od 7x64 sem pa prepričan da se to nebi zgodilo,pa naj to potrdi kakšen starejši lovec,ker se sam kinologije šele lotevam in nisem še nikili iskal po krvnem sledu,imam pa resne namene da bi to počel, vendar imam še mlade pse
lp

janez valentic
18. August 2008, 09:48
Stari vodniki niso uporabjali TUDI pi??tol/revolverjev ker je bila pištola/revolver včasih privilegij in ne pravica. Mislim pa da noben iskalec nima kaj iskati samo s KO ampak ima primarno puško.
Svoboda izbire.

jazbec
18. August 2008, 09:50
Ah, ne morem si da ne bi odpisal. Revolver služi za 2 orožje, v primeru da 1. odpove (zmanjka nabojev v nabojniku...zastoj oziroma okvara...karabina).

Poleg tega je uporaben za milostni strel. Že tako je velika verjetnost odboja krogle, če pa bi s karabinom streljal na 1 meter...

Je pa RWS sedaj razvil naboj (zaenkrat samo v .308win) ki sigurno NE DAJE izstrela, in to z namenom zaščite psa in vodnika pred delci krogle.

denis jež
19. August 2008, 08:20
Če pride do zastoja ali pa da naboj ne vžge še vedno prej repetiram in vstavim nov naboj v cev,kot pa najprej odložim puško in potegnem revolver iz toka,puško pa ne moreš kar vreči potleh,če ti odpove ampak jo daš na ramo ali pa jo prisloniš k drevesu,in šele potem lahko izvlečeš revolver. Za vsak slučaj pa je dobro imeti še ročno granato,ker lahko se zgodi da ti revolver odpove,potem pa z granato nad merjasca,da nam ni treba po drevju plezat če nas slučajno napade:icon_lol: Pri milostnem strelu pa je ravno toliko možnosti da boš dobil kroglo nazaj od puške ali pa od pištole,če je podlaga za živaljo zemljena ni problem,če pa je skalnata pa tudi z revolverjem ne bom streljal,imam v nogi delček krogle,ki mi je priletel s 25 m,ko smo streljali v kovinske tarče,ki pa niso bile fiksne ampak so se premikale
lp

jazbec
19. August 2008, 08:38
Denis jež, verjetno še nisi bil v kakšni kritični situaciji. Je že puška letela v grmovje, jager pa na drevo. Pa ni bil kakšen merjasec, ampak "samo 50kg" lanščak.

jazbec
19. August 2008, 09:24
Debata gre v napačno smer, uporabnost revolverja ni bil nemen te teme.
Na podlagi nasvetov, se bom odločil za revolver, 357.mag, najbrž 4 colska cev. Videti moram samo kako mi leži Ruger, S&W in mogoče Taurus.
Ko ga dobim, nalepi slike.

1248
19. August 2008, 09:46
Zdravo,

ce imas denar in pricakujes veliko strelov vzemi Ruger.Sigurno dobra izbira. Za jagat pa bo dobro sluzil tudi Taurus. Je solidno narejen in za ceno presenetljivo precizen.

LP G.

miš93
19. August 2008, 11:15
Je pa RWS sedaj razvil naboj (zaenkrat samo v .308win) ki sigurno NE DAJE izstrela, in to z namenom zaščite psa in vodnika pred delci krogle.

S tole kuglco ti kar okoli svojega psa streljaj :icon_wink: - če zadane oviro gre v prafaktorje, ti pa potem tudi v psa!

K temi - jazbec enkrat se živi - vzemi S&W (jaz bi ga) in ne glej več nazaj :icon_wink: